Jubilarissen. Aalst. - Gemeentekiezin- Stad Aalst. - Werkbeurs Allerhande nieuws Medeburgers, Catholieken De rust, de onverschilligheid liever, die op 't oogenblik heerscht mag ons niet verleiden. Herhalen wij hetLaat ons onze te genstrevers niet te klein, niet te mach teloos achten. Neen, neen, gewaakt, een oog in het zeil en zoodra men iets ernstig ontwaart of ontdekt dadelijk 't signaal geven waar 1 behoort. Nogmaals een oog in 't zeil en wij mogen het u verzekeren een roemrijke zegepraal staat ons te wachten, op voor waarde dat wij onverschrokken en moe dig onze plichten van voorstaanders van Godsdienst, Vaderland, Eigendom, Fa milie en Koningdom volbrengen. Dus allen moeten wij in 't vuur van den strijd, elk in de maat van zijn ver mogen en Leve onze Catholieke Kandidaten. Ouders en Kinderen. Men moet zijne kinderen vormen van hunne eerste jeugd. Sommigen beginnen zich maar tegen de driften te stellen, wan neer deze reeds wortel geschoten hebben, dat is het zaad werpen in eenen grond die reeds met doornen en distels vervuld is. Vriend, zijt gij wijs Buig jeugdig rijs, Want d'oude stam Is al te stram. Toen Karei de Groote ondervraagd wierd waarom hij zijne dochters het wol- spinnen deed leeren, gaf hij daarop het volgende dubbel antwoord Ten i* omdat zij de ledigheid zouden leeren vermijden ten 2e omdat zij eens in staat zouden zijn hun brood te winnen, indien de ongunstige en tegenstrijdige fortuin hun tot armoede bracht. Het is eene schande voor het vrouwelijk geslacht, geoefend te zijn in alle vermakelijkheden, en niet te weten hoe zij den brei, den borduur of de stopnaald in de hand moe ten houden. De Roomsche Raad, eertijds om de gedachtenis eener goede huisvrouw te vereeren, richtte een standbeeld op, dat eenen spinrok in de hand hield, om te toonen dat zij zich had bezig gehouden, met de zorg van haar huisgezin, en met de werken die haar geslacht betamen. Houd maat Naar staat, Wees niet te breed. Peinst ook niet dat gij uwe dochters, met hun prachtig en boven haren staat te tooien, voordeelig zult uitzetten. Een jon geling die wijs en voorzichtig is, zal niet te scheep gaan zonder zeilen hij rekent zoo hoog loopt mijne fortuin zooveel is mijne winst, met zulk toilet zou ik te kort schieten. Een groot zeil op een klein schip. Moet in den grond of op de klip. (Volksvriend). Geitenverzekering en Syndikaat De heer Volksvertegenwoordiger Tib- baut komt een Vlaamsch propaganda boekje te doen drukken, dat van het grootste nut zal zijn. Het handelt over de geitenbeweging die zulken rassen vooruitgang gemaakt heeft in Oost- en Westvlaanderen. De ondervinding heeft nieuwe lessen gegeven, en 't is den uitslag dier onder vinding, die, ondervorm van raadgevin gen, in het boekje te lezen is. Het behelst ook modellen van stand- regelen voor verzekeringen en syndikaten, gelijk zij tegenwoordig het gemakkelijkst werken. Die nieuwe inrichtingen wil oprichten, heeft slechts die gedrukte standregelen na te leven en op te zenden natuurlijk mag iedereen daar veranderingen aan brengen naar goeddunken. Men kan het boekje bekomen kosteloos in het ministerie van landbouw, die, op aanvraag per brief, het gevraagde getal opstuurt. Niets is gemakkelijker dan de propa ganda te maken met die boekjes en dan de inrichting te stichten. Men heeft in een vroeger artikel gele zen dat men alle belang heeft de verze keringen te stichten voor het einde van 1903. Jubelfeest. Wij hebben gemeld dat de Centrale Landbouwmaatschappij in November de 5o® verjaring hare stichting zal vieren, onder voorzitterschap van M. De Bruyn, oud-minister van landbouw. Te dezer gelegenheid zullen groote feesten plaats hebben; eene herinnerings- medalie zal door het bureel overhandigd worden als hulde aan de leden, die het meest hebben bijgedragen tot den voor spoed der maatschappij. Een congres van twee dagen zal gehou den worden, waarop zich de leden der maatschappij en de uitgenoodigde vreem delingen zullrn vereenigen, alsook de personen, die verlangen de besprekingen bij te wonen der twee groote vraagpun ten welke zullen bestudeerd worden de landbouwverzekering en het landelijk krediet, onder al hunne vormen. Knust- eu letternieuws. Bulletijn van de Katholieke Jonk heid. Verschijnende alle maanden. Brussel, Nationale drukkerij, Vorkstraat, 43. Het eerste nummer van dat Bulletijn, maandelijksch tweetalig orgaan van de Vereeniging der Katholieke Jonkheid is verschenen. Het is een vluchtschrift van 32 bladzijden in 8°, met rooskleurigen omslag. Dit eerste nummer is zeer belang wekkend en is, zooals het betaamt, toe gewijd aan het Congres van Leuven, dat de Vereeniging bepaald heeft gesticht. Het bevat een artikel-programma van M. Renaud de Briey (in 't Vlaamsch of in iets dat Vlaamsch moet zijn ver taald) den tekst der redevoering van den eerw. p. Etourneau, op het congres van Leuven eenige indrukken over het con gres van Leuven door H. Davignon; het verslag van dat congres (met vertaling) verscheidene mededeelingen de Vereeni ging aanbelangende. Men kan op aanvraag proefnummers bekomen in de Nationale drukkerijk, Vorkstraat, 43, Brussel. (Imprimerie Na tionale, 43, rue de la Fourche, Bruxelles). Wij zouden, geloof ik, aan onzen plicht te kort komen indien wij niet eenige woorden zegden over het Avondfeest dat Maandag avond, bij de Paters Jezuieten plaats had ter eere der HH. Fr. Van de Waeter en Fr Callebaut, jubilarissen van de Congregatie der Jongelingen. De deuren werden te 6 1/2 uren geopend en een kwart nadien was de groote zaal reeds bijna geheel bezet niet alleen door de Congreganisten maar door vele burgers van Aalst, die het feest der beide jubila rissen met hunne tegenwoordigheid wilden vereeren. Van dat oogenblik af, zag men van alle kanten en hoeken van het College nog stoelen en banken aanbrengen om de talrijke toehoorders plaats te kunnen ge ven, en te 7 uren stipt sloot men de deu ren, want de zaal was eivol. Meer dan zes honderd personen waren daar vergaderd. Het eerste stuk van het programma, openingstuk voor viool en piano werd meesterlijk uitgevoerd door de Heeren Fr. De Vos en J. Cammaert. Meesterlijk is geen overdreven uitdrukking geloof ik, daar de Heer Fr. De Vos nog onlangs den eersten prijs voor viool in het Conserva torium behaalde, en de Heer Cammaert, Professor in het College, door elkeen om zijne behendigheid en vaardigheid als meester gekend is en gevierd wordt. Wat nu over het historisch drama Hermengild gezegd De stof moet voorzeker elkeen behagen. Ons toonen hoe van de eerste eeuwen de Christenen voor hun geloof moesten lijden en strijden is een onderwerp dat niet al leen aantrekkelijk is, maar ook voor ons nog goede lessen kan inhouden. Hermen- gild, de Martelaar, was wezenlijk een heilige de zijnen beminnend, maar God bovenal, ja ook boven zijn eigen groot heid en geluk. De vader naar de natuur getrouw geschilderd, is meer van zwak heid dan van boosheid te beschuldigen. Ook al de andere karakters zijn vol waar heid en zonder overdrijving weergegeven. De tooneelspelers nu van hen mag men zeggen dat zij over het algemeen die karakters goed hebben doen uitkomen, soms zelf met zooveel waarheid dat de kinders maar al te luidruchtig hunne vol doening uitdrukten. M. H. De Koninck was wel wezenlijk de zwakke koning ver leid door den sluwen Grimbold zoo goed door M. Cooreman weergegeven. M. Van Molle gaf met veel gevoel den schoonen maar moeilijken rol van Hermengild. M. Crick was wel Reckart, de dolzinnige maar toch groothartige broeder. Ook Wulmar en Otmar verdienen den groot sten lof. De soldaten waren streng en in drukwekkend zooals het hun paste, en Sigeric, de veldheer, dien wij het laatst noemen, maar wiens rol M. C. Van de Waeter misschien wel het best van al ge speeld heeft, was de trouwe raadsheer dien de koning had moeten volgen. Wat kleeren en tooneelversiering aan gaat, die waren stipt gekozen volgens de dracht van de zesde eeuw, maar de man tels hinderden soms wel den speler in zijne gebaren. De beide liederen door de Heeren Crick, De Bruyn en Cornelis gezongen verdienen allen lof. En het blijspel, dat reeds zeer voordeelig door velen gekend was, heeft de lachspieren in beweging ge bracht zelf bij de oudste der Congrega nisten. Ook wie kan een Grijpvogel verbeelden zooals M. Pli. Van den Broeck, eenen Joost Loopheen, als M. Fr. Lim- pens, en levenslustige studenten als de HH. Crick, De Veylder en Van den Abiel. Zelf onzen briefdrager M. J. Lie- baut heeft zich eervol van zijne taak ge kweten. Aan hem en aan allen nog eens onze berte wenschen. Te midden van dit feest kwam een andere briefdrager, een oprechte, met een draadbericht voor de jubilarissen. Het was een telegram van den Weledelen Heer Baron Leo Bethune die aan de Heeren Frans Van de Waeter en Callebaut zijne hartelijke^jelukwenschen bood. Een dave rend handgeklap begroette deze vereerende heilwenschen. AALST. Creemboter. Markt van Woensdag 16 Septemb. 1903 55 Kilogrammen ter markt. Prijs fr, 2,90 tot 0,00 per kil. Jachtcartouchkn. J. Van den Bergh-Jniiret. EEN EN ANDER. Aalst -Politiemaatregelen Wij vernemen uit goede bron dat onze heer Burgemeester, de rust en orde in de stad willende bewaren, na 4 October aanst. alle optochten met muziek en andere, ook alle betoogingen zal verbieden. Wij mogen den heer Burgemeester verzekeren dat deze maatregel door alle ordelievende burgers zal goedgekeurd worden. Misbruiken in miliciezaken. De minister van oorlog heeft bij omzendbrief aan de gouverneurs der provinciën doen opmerken dat misbruiken, als het inlijven van lotelingen, die zekere rechten op vrijstelling hadden, in strijd met de wet, gepleegd werden door de overheid door dien deze door de bevoegde personen niet werden ingelicht over de voorwaarden, waarin de milicianen verkeerden, en deze hen niet op tijd de daartoe noodige stuk ken deden geworden of niet nauwkeuiig met de samenstelling der familie bekend maakten. De minister verzoekt de gouverneurs, voortaan de burgemeesters meer nauwge zetheid aan te bevelen. O'pn Nog slechts 5 weken scheiden D ons van de gemeentekiezingen en ons Aalstersch publiek schijnt er zoo mir over bekommerd als over 't jaar 40. Een enkele candidatenlijst, namelijk, deze van ons,catholieken, is afgekondigd. De roode winkelpolitiekers hebben zoo men ons verzekert, de 4 candidaten aan gewezen die deerlijk gaan afgekookt worden. De liberalen ofte blauwen zijn nog aan 't zoeken bij klaren dagen met een lan- teern naar de nog ontbrekende slacht offers, Men spreekt van MM. Van Steen- winckel.Van Trappen. De Windt notaris, G Leveau, Cornelis Van Branteghem en Van Opendenbosch en de nog ontbre kende zouden gezocht worden in den a Jardin d'enfants n ofte kinderschool. De groene verkeeren tusschen 't han gen en "'t verwelgen i. a. w. ze hebben nog geen definitief besluit genomen. Ze zijn nog altijd aan 't beramen hoe ze het ditmaal zullen aan boord leggen om de vereischte 100 kiezers te vinden die de voorstellingsakte der groene candidater. moeten onderteekenen. Iemand hoorden wij zeggen dat onze tegenstrevers onderduims werkten. Nu, ook niemand tot hiertoe heeft.de blauwen en groenen ergens ontmoet of ondervon den dat ze ernstig* aan 't werk waren. De rooden zouden willen wat rumoer ver wekken om eenige stemmen te winnen. Maar hola kadéeééee Die verdient het. Met 't oog op de gemeentekiezingen, gaan de Doornijk- sche liberalen een standbeeld oprichten aan... Bara 1 Hewel, die verdient een standbeeld. Op 14 jaar tijd, heeft hij i5i maal in de Kamer gesproken en 't was g5 keeren om tegen de pastoors uit te vallen De liberale Chronique schreef in 1884 dat Bara 800 miljoen h;.d doen wegwer pen aan papenvreterij. Op 6 Juli 1893 schreef de liberale Réforme dat Bara een uildagingsagent was, wiens politiek geheel bestond uit nijd, haat, machte- looze razernij n en die alleen bezield was met het verlangen om kwaad te doen. Ze moesten dat op zijn voetstuk bei telen. Eeno ltjkllonreis in den nlorm. Van Berlijn naar Calais over 's Gravenhage en Parijs. 280 kilom. in het uur. Donderdag namiddag was te Berlijn een ballon opgegaan, metende ii5o kub, met. en bevaard door den Belgischen luchtreiziger, M. E. Goossens en een Duitschen liefhebber, graaf C. H. Deze twee luchtreizigers doen sedert maanden proefnemingen te Berlijn, om den prijs der waterstofgas, die nu 1 fr. tot 1 fr. 5o de kub. met. kost, te verla gen tot 35 centiemen. Goossens heeft hem reeds verlaagd tot 47. 't Is om de werkelijke waarde dezer gas te beproeven, dat de opstijging van donderdag plaats had. De ballon bereikte spoedig c-ene groote hoogte en werd in N.-W. richting meê- gevoeid,tot in den omtrek van 's Graven hage; daar ontmoeten zij eene nieuwe luchtstrooming, die hen zuidwaarts voer de en, na over België en 't noorden van Frankrijk te zijn heengevoerd, bereikte de ballon Parijs, op eene hoogte van 4000 meters. Toen werden zij Z.-W. gedreven naar de Vendée, boven La Rochelle, het eiland Jersey, om ten slotte naar Calais gejaagd te worden. Na 16 uren reis, vrijdag morgend ten 6 uren, bevond de ballon zich boven Calais en werd door de orkaan, die toen haar maximum bereikte, met de ongeloof lijke snelheid van 280 kilometers per uur naar de Noordzee gejaagd de min ste snelheid gedurende deze luchtreis was geweest i5o kilometers per uur. Ziende dat men naar de Noordzee werd gedreven en een ramp mogelijk was, zette M. Goossens de luchtklep geheel open en weldra daalde de ballon neêr. Het landen ging zeer moeilijk en ge vaarlijk graaf C. H. werd den schouder gebroken en M. Goossens moest uit het schuitje springen, dat de personen uit den omtrek niet meer korden tegenhouden. De ballon is met de toestellen en de va liezen met kleeren der luchtreizigers in de richting der Noordzee verdwenen. Onze tegenstrevers beknibbelen de Katholieke Regeering en alle Katholieke besturen, onder voorwendsel dat ze te veel haren toevlucht tot leeningen neemt. Belachelijk verwijt als men nagaat wat de liberalen vroeger ontleenden, en een vergelijkenis maakt tusschen den toestand van toen en dien van heden. In de nota, welke gevoegd is bij de jongste buitengewone staatsbegrooting, treffen wij te dien opzichte leerzame sta tistieken aan. Van 1879 tot 1884, onder het allerlaat ste liberaal ministerie, groeide de staats schuld aan met 228 millioen, het 28 mil- lioen per jaar. Onder het financieel bestuur van mini ster de Smet de Naeyer,groeide de staats schuld aan met 90 millioen, of zoo wat n millioen per jaar. Uit deze cijfers blijkt, dat de katholieke regeering wat spaarzamer te werk ging in zake van schulden maken dan het voor malig gouvernement der Moortelbroe ders. Maar dit is nog het principaalste de huidige regeering ondernam altoos werken van onbetwistbaar nut zij belegde de geleende kapitalen in zaken die veelal hnnnen intrest ruimschoots opbrachten. En zoo kon het Gouvernement pensioenen verleenen, 1 fr. per hoofd betalen, handel en nijverheid vooruithelpen, den land bouw bevorderen, den onderlingen bij stand. het beroepsonderwijs, enz., door milde toelagen aanmoedigen, zonder ge noodzaakt te zijn de belastingen te ver- hoogen of nieuwe belastingen in te voeren. De liberale ministers integendeel, moe digden niets aan dan twist en tweedracht onder de bevolking de schooloorlog slorpte al hun krachten op, al hun initia tief, al de miljoenen welke de leeningen en de nieuwe lasten in de Staatskas brachten. Vereenvoudigde telegraaf. Het telegraafbestuur beproeft op dit oogen blik, zegt men, een telegrafisch toestel, zoo eenvoudig, dat jongelingen het be dienen na drie of vier dagen aanleeren. Het doel is, in zekere magazijnen tele grafische agencies te kunnen inrichten, zooals men het gedaan heeft met de post- agencies. De suikerwet. Strenge onderrich tingen zijn gegeven aan het personeel der spoorwegen, wat betreft de uitvoering der suikerwet en den invoer van vreemde producten. De aandacht wordt gevestigd op voort brengselen die als glycerine of glucose- siroop worden aangegeven en die een suikerhoudend vocht zijn.sweetol, meestal afkomstig van Zwitserland, dat veel gelij kenis heeft met de saccharine en welks invoer is verboden. Stalen aan 't adres van brouwers, pas- steibakkers enz. gezonden, zijn door den toldienst aangeslagen. Dat is wat vroeg. In de noorde lijke Ardennen heeft het maandag nacht gevrozen. In verschillige gemeenten heb ben de bewoners hunne velden en hoven berijmd gevonden. VLASHANDEL. De bijzonderste vlasmarkten in België zijn Kortrijk, Gent, Brugge, Yper, Lo keren, Sint-Niklaas en Dendermonde. Het Kortrijksch vlas wordt verkocht per balen en de munteenheid is de kroon. De baal weegt netto ro3 kilos en is verdeeld in 72 booten wegende elk 1,430 gram men. Nochtans kunnen de balen ver schillen in 't getal booten naar gelang van hunne grootte, maar om de prijzen te regelen telt men altijd in booten van i,43o grammen. Deze bemerking geldt ook voor de andere Belgische markten. De kroone is weerd 1 fr. oi85 eene bale van 20 kroonen kost dus 203,70 fr. Er bestaan vlastarieven die de weerde der kroonen geven in franks en cen tiemen. Het Kortrijksche vlas geldt volgens hoedanigheid van 100 tot 600 fr. de bale. Het vlas van andere streken biedt zulk geene groote verschillen in prijzen aan op een zelfde tijdstip. Dit verschil is ge- wonelijk van 10 tot i5 frank. Op de markt van Brugge verkoopt men per steen en stuivers 27 steenen wegen rol kilos en de stuiver is weerd 0,09. Het Ypersch en het Waalsch vlas worden verkocht per boote van 1 kilo en per ton van o.o5. Gent, Lokeren, St-Niklaas, Dender monde verkoopen veel per steen en per stuiver. 32 steenen maken 101 kilo. In Noormandiën wordt het vlas ver kocht per kilo en per franks en centiemen, maar men levert 110 kilos in plaats van 100. Zoo dat het vlas dat 1.20 den kilo geldt geleverd wordt in balen van 110 kilos aan den prijs van 1 fr. 20 X roo 120 frank. In Picardiën verkoopt men op dezelfde wijze, maar de balen wegen maar 104 kilos. De bijzonderste russische markten zijn Sint Petersburg, Pskoff, Pernau en Kos troma. Aldaar wordt het vlas dikwijls verhandeld per pouds 16 kgr. 20) of ook per tonnen en roebels. Riga is de bijzon derste markt voor het geroot vlas. Londen, Liverpool, Dundee en Bell# zijn de grooteengelsche markten Rij^ Roubaix, Tourcoing de bijzonderste fj« sche. Die inlichtingen zijn overgenomen uit Mctropole van Antwerpen. Debo in zijn liia- geeft nochtans een ander gewicht op zeggecj dat een boot vlas 1 kil. 38p grammen n'eegt, vrca, drie pond en half of vier pond. Worden gevraagd i° Een goede koetsier voor Berg» een weinig Fransch kennende, gehuwd; ongehuwd, loon 100 fr. per maan; 2° Eenen goeden schrijnwerkersgas 3° Een goede dienstmeid 40 Een kmij niersgast. Vragen werk. i° Een vuurstoker-machinist20E« halven kuipersgast 3° Een bureelk diende. Te verkrijgen ten bureele van Dj Denderbode, Geillustreerde Por. kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o'2 dozijn. Met de post verzonden, S tiemen meer. Stempels. Alle soorten n stempels en alle benoodigheden zijt bekomen ter boek- en steendrukkerij n Den Denderbode. Jachtcartoüchev. «J. Van den Berg li-.Jou rel Stad Aalst. Het Concert ter Grot Markt, aangekondigd voor Dondafc aanst. is ter oorzake van 't overlijdenn den Z. E. H. Pastoor-Deken Van Dots onbepaald verschoven. De feestelijkheden te gelegenheid vasi wijding der Kerk van O. L. Vr. te Aalst-Mijlbeek, zullen door dealii oorzaak naar alle waarschijnelijkkt moeten gewijzigd worden. In het Munthotel te Brussel, a wegens gebrek aan bestellingen een 8( werklieden moeten afgedankt worden, proefnemingen, gedaan tot het mui van stukken van een frank met de nitn gravuur van den beeldhouwer Vincoï zijn mislukt en alles moet herbegt worden. De politie is er in gelukt, de n moedelijke plegers aan te houden vani talrijke brandkastdiefstallen, die te sel de laatste dagen gepleegd weids Het zijn twee jonge kerels van Fransd afkomst, een i7jarige schrijnwerker: een 2ojarige schilder. Zij werden aasp houden op het oogenblik dat zijn: Congresstraat het slot eener straatds verwrongen. Zij werden in bezit gen den vaD een heel arsenaal van dievetf reedschap, alsook eene medalie van pi tieofficier, welke zij onlangs gestci hadden. De staties rond Brussel schijue sedert eenigen tijd het mikpunt der dien van alle soort te zijn. Te Vorst werds in verschillige keeren duizenden kill koper gestolen, dat naar eenen nijvern dezer gemeente gezonden was. Nu bes men er weer balen schoeisels gestota die door eenen fabrikant der verzonden waren. Twee velorijders zijn op de Anspad laan te Brussel met zooveel geweld tega elkaar gebotst, dat een hunner bewu* loos in eene apotheek en vervolgens het gasthuis gedragen werd, waar hijncr altijd zonder kennis ligt. Het is een t5jt rige jongen. De twee velos waren in stel ken. Zondag avond is een automobiel q den steenweg van Charleroi te Brus met zooveel geweld op eenen hoop kas en geloopen, dat de beide inzittende. I en Mevr. P. met gebroken armen enbs nen en ingedrukte ribben naar huis den gebracht. Jachtcartouchen. «J. Van den Ilergli-Jouret; Een hevige brand is Zondag avoii ontstaan in de gebouwen, die dienen v« bergplaats der locomotieven, eenige h» derden meters van de statie te Kort$ gelegen. Het vuur, gevoed door eene menij! licht brandbare zaken, als smeerolie,ent- liep snel voort, zoodat de pompiers p noeg te doen hadden met het behoees der naastgelegen bureelen. Al de stoomtuigen werden behoudt dank aan het dienstpersoneel, hetwdi daarenboven zorgde dat de dienst oogenblik onderbroken werd. De reizigers der laatst aankomend! treinen waren erg verschrikt, daar zij voo eene herhaling der ramp van den Parijzs Métropolitain vreesden. Oude misdaden. Sedert eemp weken wordt er in de dagbladen veel sproken over opschuddingwekkende W klaringen, betrekkelijk oude misdaden, die tot nu toe ongestraft bleven, Twee personen van Heyst, vader 0 zoon Scherrens, voor diefstal door ot rechtbank van Brugge veroordeeld, heb; ben aan den onderzoeksrechter verklaard dat hunne meegevangenen Ingelbrestei Bultinck de plegers waren van de mooi' den in 1890 en 1897 gepleegd te Doncl bij Maldegem en te Oedelem.bij Brugge- De twee beschuldigden zijn daaro? naar Gent gebracht en ondervraagd en beide parketten werken nu gelijktijdig on licht in de zaak te brengen. Talrijke getuigen werden dagelijks ge* hoord, van Maldegem, Heyst, enz. Hun getal overtreft reeds de honderd. En 1 blijker ven he uit, die de besi Deze den gei gezegd sche d nende, Eem nameli van de verdacl diefstal seyn, t meepli' toen h genis v Men verdacl bezwaa de moe ders ev - E Goppe! is een i donck week ei 1 Broei eeoskla vogel v aan en dier wa kwetst wilde t lukte n den ar jager e vogel t toen M lijf wie: zen altl van te T biel in voorbij, beambt en eene gelukki niers e gingen vaar af, mobieli stopper tiental alcool, mobiel heeren stoken. -Ir een Di naamd, gemeen Daar naar hu vertelle houwer Eeni| terug df gissen had hij bem mt Het was een moerde sloten. -Di teel ge daad. De ja geweers de mooi moord I tram har waar he het lijk, Hetl genden Volge nog ma en wel De gi parket de zaak wraakzt ding g; zijnen c De b den Spa door de lijk en Dehon Te 0 de tele vernielt TeS kerk en dorp bi het hen - I spoorw erg gev het, zo: standig Vern verspri: reeds g want d wagen gende kteeg, gesleur maar b met de: Ing: kantelc gebrok zoodat uit los halen. In kwetst, Degen.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2