EEN EN ANDER. DeMenschenhater. Katholieke Jonge Wacht Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Om de lijnvisschers fier te maken, zij gemeld dat prins Albert groot liefheb ber is van het lijnvisschen. Donderdag heeft hij te Tervuren gevischt van 5 tot ii ure voormiddag. De liberale candidaten. Eindelijk onze wenschen zijn vervuld. Wij vreesden dat onze liberale liefheb bers uit hunne pijpen niet zouden durven kruipen en ons de zoete gelegenheid ontnomen hebben aan 't blauwe kliekje eene borsteling toe te dienen die het voor altijd in den dieperik zal doen nederstor- ten. Maar bravo dus 1 Zondag vergaderden de leden van den liberalen werkmanskring en wezen als candidaten aan MM. Gustaaf Leveau, koperdraaier en kwakbaas, Cornelis Van Branteghem, oud student op 't kalissewa ter, Judocus Van Opdenbosch, bureel be diende, voor de kiezing van 18 October, 't Zijn me de mannen om de werklieden te vertegenwoordigen. Er zijn nogthans vele liberale werklie den te vinden die zoo eerlijk, zoo deftig en zoo bekwaam zijn als de drie aange wezen liefhebbers. Maar werklieden zijn zeker te gemeen om nevens de groote libe rale heeren op de lijst te staan Ook werden de candidaten benoemd voor de kiezing van 25 October, en het zijn MM. Verbestel Lode wijk, schrijn werker en Verhulst Theofiel, smid M. Felix Van den Brempt die gedu rende 8 jaren de liberale werklieden in den Gemeenteraad heeft vertegenwoor digd werd, op bevel van de groote libe rale heeren, over boord gesmeten... Wat mag Felix hun toch misdaan hebben Is hij misschien ook al niet treffelijk ge noeg Wilt ge weten waarvoor M. Félix Van den Brempt werd over boord gesmeten Omdat hij openbaarlijk verklaarde dat hij aan zijne christene plichten wilde ge trouw blijven... Dus omdat hij niet geusch genoeg Maandag vergaderden om 8 uren 's avonds ten lokale Grauwen Steen, de leden der liberale associatie om de overige candidaten aan te wijzen. Er waren diep in de een en twintig personen tegen woordig. Na wat geharrewar en misnoegd ge- knokkel werden tegen hun goesting de volgende heeren als candidaten aange wezen MM. Boterbergh Leo, koopman in hop, De Blieck Joseph, brouwer, De Moor Karei, geneesheer, De Windt Al- bert, notaris, Schotte Joseph, leertouwer. Van den Broeck Camiel, hótelier en ma kelaar, Van der Schueren Odilon, brou wer. Deze laatste was niet tegenwoordig als de andere heeren de candidal uur aan- veerden, maar willen of niet hij moet toch candidaat zijn, zoo zegde ons een liberale kennis... M. Cam. Van den Broeck heeft ge vraagd of hij ook candidaat mocht zijn, als stopgat. Men gaat dus weêr eens den zot houden met den negentigjarigen heer Karei De Moor... 't Is schande Eerbiedigt den ouderdom Men vrage eens aan de heeren leden van 't gezondheidscomité hoe het met M De Moor gaat 1.. De lijst der liberale candidaten voor de kiezing van 18 October zal dus, als er woord wordt gehouden, samengesteld zijn als volgt MM. Boterbergh, De Blieck, De Moor, De Windt, Leveau, Schotte, Van Branteghem, Van den Broeck, Van der Schueren en Van Op denbosch.... Is dat nu, liberale schrijvelaars, de libe rale lijst die in geen opzicht vergeleken mag worden bij de clerikale lijst Wij willen u op dien weg niet volgen, liberale scribenten, ten ware gij het, in uwen overmoed, te verre drijven mocht. Voor de kiezingen van a5 October schij nen er geen liberale candidaten bij de nijverheidshoofden aangewezen te zijn. De groenen van Chipka zijn op gang geweest voor het verkrijgen van handte keningen op hunne voorstellingslijst. Maandag hadden ze toch na veel bidden en smeeken een veertigtal handteekenaars ofte peters gevonden. Zij hadden gansch de stad afgeloopen en groene Pie trok mismoedig naar zijne pijpen nadenkende over de vergankelijkheid van het aanzien en den roem die men door volksfopperij had verworven. Maar als wij nu toch van Groene Pie gewagen 't schijnt dat hij en smid Lam- jrechts zondag 11. te S' Quintens-Len- nick aardig, zeer aardig zijn gevaren,... dat zij het met weg specten hebben moe ten halen en.... met vitesse!.. Wij ver wachten nieuws... De rooden komen een soort van mani- fesje rond te deelen en schijnen er gansch hunnen oorlogschat aan verknikkeld te hebben. De heeren beheerders van Hand aan Hand, hebben ons De Denderboee ge daagd om morgen Donderdag voor 't Vre degerecht te verschijnen en veroordeeld te worden tot de betaling eener schade loosstelling van 3oo franks omdat wij. in ons nr van 23 Oogst 11., Hand aan Hand zouden gelasterd hebben. Maar hoe en op welke wijze wij zouden gelasterd hebben dat moeten we raden, want ze zeggen het in hun exploot niet en 't is daarin nog thans dat men het zeggen moet... Wij begrijpen het de roode jongens zijn kwaad omdat wij den duim wat te hard op de wonde hebben gedrukt. In alle geval als ze denken ons hiermeè den bek te snoeren ze zijn er wel meê 1 Gemeentebeambten. In een uitleggenden omzendbrief, betrekkelijk de nieuwe wet op de duurzaamheid der ge meente-ambten, zegt minister de Trooz dat onder deze laatsten moeten begrepen worden de werklieden der gemeenten, benoemd 't zij door den gemeenteraad, 't zij door het collegie, en die een vast loon genieten. Er bestaat reden om ook te doen op merken dat de leeraars van middelbare gemeentescholen, hoewel door eene bij zondere wet geregeld, namelijk die van i Juni i85o, ook de toepassing der nieuw wet kunnen vragen de wet van i85o i inderdaad voor wat hun toestand betreft op de gemeentewet toepasselijk. Maar de wet blijft vreemd aan de on derwijzers van adultenscholen en de be waarscholen even als aan die van de lagere scholen. itspraak van den vierden Oppersten Rechter overeenstemmen. Dezen alleen moet gij aanhooren en vreezen. De strijd tegen de tering. De ge kende bacteriologist, professor Behring, die het serum tegen diphteritis vond, is sedert jaren bezig met de teringkwestie. Reeds heeft hij het middel gevonden om, door inenting, het vee ongevoelig te ma ken tegen tuberculosis. De professor is niet van de meening van Koch, als zou de tuberculosis van het vee en die van de menschen twee verschillende dingen zijn en dat de tuberculosis van het vee niet kan overgaan op den menich. Integendeel, professor Benring houdt hel met degenen, die denken dat de melk van tuberculeuse koeien de hoofdoorzaak is van de versprei ding der tering. Door koeien in te enten gelooft Prof. Behring vast dat zekere Vrij warende zelfstandigheden overgaan in de melk en tot de menschen kunnen overge bracht worden. Hij zoekt nu de middelen de vrijwarende kracht van deze zelf standigheden te behouden. De professor, die zeer terughoudend is, heeft alle reden om te hopen dat hij reeds de middelen heeft gevonden om de men schen in te enten en ze voor de tering te vrijwaren. Ten einde echter te groote hoop en een stortvloed van vragen te voorkomen, wil de professor niets meer zeggen en zal niet antwoorden op de brie ven, vóór zijn onderzoek volledig is. Selium. De Köln. Ztg. bericht dat M. E. Molard eene nieuwe metaal verbinding heeft ontdekt, selium door hem genoemd, dat alle voordeelen aan biedt van aluminium, maar bovendien nog lichter en tevens harder is en meer weêrstand biedt, en bovendien goedkoo per is. Het roest ook niet, en kan als nikkel glanzend worden. De hardheid ligt tusschen die van zink en ijzer, het is minder rekbaar dan ijzer, meer dan staal. Het smeltpunt is 1600 graden. Het zou niet alleen voor pijpen en keukengereed schap, maar ook voor spoorwegaanleg en scheepsbouw zeer nuttige diensten kun nen bewijzen. Van het beheer van f*"? «u Staatsspoorwegen is ver- schenen De kleine Reis - gids voor October igo3. Prijs io centiemen. Voor de gelukkige gebeurtenis, die in het huisgezin van prins Albert ver wacht wordt, zijn ditmaal hertog Karl Thcodoor als peter en de gravin van Vlaanderen als meter aangewezen. De doop zal niet met zulke groote plechtigheid geschieden als die van prins Leopold. Vier Rechters. Elkeen van ons wordt door vier zeer verschillende rechters geoordeeld. De eerste, de Wereld, draagt een blind doek, en strijkt valsche, overdrevene von nissen hij veroordeelt het goede, prijst en beloont alles dat in den schijn prach tig, groot en vermogend is. De tweede rechter, de Menschelijke Natuur, is ziekelijk en bijzichtig. Die rechter is gewoonlijk te zwak, lusiter naar arglistigee advocaten, de driften, spreekt vrij alles dat streelend en aange naam is, doemt alles wat zelfbeheer- sching, opoffering en versterving heet. De derde rechter, het Geweten, is van aard rechtveerdig maar laat zich niet zelden tot ongerijmde strengheid of kin derachtig toegeving overhalen. De vierde rechter is God, Hij is onbe wegelijk Hij spreekt onwederroepe- lijke vonnissen uit Hij is nog de eenige meester van leven en dood, en be schikt over tijd en eeuwigheid, om Zijne uitspraak toe te passen. Bovendien zal Hij de drij andere rechters ten laatste oordeelen. en hunne vonnissen verande ren of verbreken. Vriend Lezer, bekreun u geenszins met den eersten rechter luister naar den tweeden of den derden maar voor zoo veel als zij met de gekende leering en OOOOGC Romantisch verhaal uit het overgangstijdstip van de Fransche tot de Hollandsche Regeeringonzes lands door Cam. De Waegenaere. CöClOC 12* Vervolg. 's Anderdaags zond hij zijne Rosalia eene broek voor den molenaar te huis dragen, en nam die gelegenheid tebaat om kennis te nemen van den inhoud der papieren, die hij Cluyse zoo listig had weten te ontfutselen. Het eerste wat hem in handen viel, was een brief van Cluyse hij overlas die haastig. De veldwachter zegde in zijn schrijven.dat bij het rooven der schriften, hij de hoop gekoesterd had, in dezelfde heel- en geneeskundige geheimen te ont dekken. Hij verklaarde in geweten ge handeld te hebben, met te trachten ken nissen te redden welke de bezitter voor nemens was in de nog onontgonnen diepten der wetenschap terug te doen zinken. Van Braekeveldt, schreef de veldwachter, zoudt gij kunnen vernemen of ik mij voor hem ook aldus met uitge drukt heb. Daar de papieren evenwel enkel eenige geheimen uwer geschiedenis Feesten van 4 October igo3. Programma van het Concerto te geven op de Groote Markt om 4 1/2 ure 's avonds door de Muziekmaaljpjiappij St-Cecilia van Geeraerdsbergen onder de leiding van den Heer H. Maeck, Oudmuziek-overste bij het 2e Linie regiment. i° Marche sur Alda, Maeck. 2° Fantaisiesur l'Africaine, Meyerbeer 3° Mabel, valse, Godfroy. 4° Fantaisiesur les dragons de Villars, Maillard. 5° Sérénade pour saxophone alto so- prona,Fill. 6° Fantaisie sur Les Cloches de Corne- ville Planquette. 70 Der Kreutz Fidele Kupferschmeed, marche avec chantPeter. Worden gevraagd 1° Eenen goeden schrijnwerkersgast 20 Een goede dienstmeid 3° Een kruide- niersgast40 Een goede kleermakersgast. Vragen werk. i° Een vuurstoker-machinist 2° Een halven kuipersgast 3° Een bureelbe- diende 40 Een bakkersgast. Creemboter. Markt van Woensdag 3o Septemb. igo3 60 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. STAD AALST. Academie van Schoone Kunsten. Zondag aan staande 4 October, om 10 uren voormid dag zal in de Groote Feestzaal, ten Stadhuize geschieden de plechtige Prijs uitreiking aan de leerlingen der Academie van Schoone Kunsten De Weiken van den Prijskamp zullen tentoongesteld blij ven in het lokaal der Academie, Sint- Martensplaats, Zondag 4 en Maandag 5 October van g tot 12 1/2 uren 's voormid- dag8 en van 2 tot 5 uren 's namiddags. Stml Aalst. Op Maandag 5 October aanstaande, zal er in den dreef van het kasteel van Overham, Brusselschen Steenweg, eene TF.WTOON8TELL1 KG plaats hebben van GEITEN en SCHAPEN en van TREKHONDEN. 300 Franks prijzen zullen wor den uitgeloofd 200 fr. voor de Geiten en Schapen en 100 fr. voor de Trek honden. Voor de rangschikking, de waarde der prijzen en verdere inlichtingen raadplege men de plakbrieven. Deze Tentoonstelling van Geiten en Schapen is ingericht door de Maatschappij der vereenigde Hoveniers en Landbou wers van Mijlbeek en deze der Trek honden door de nationale Maatschappij tot verbetering van den Belgischen trek hond. Wij roepen op deze Tentoonstelling de bijzondere aandacht in onzer geachte lezers. RONSEVAAL. Maandag, 5 October, is het feest op den Steenweg van Aalst naar Brussel. In den voormiddag, aan het kasteel van Ronsevaal is het Tentoonstelling van 1 Paarden, Vee, Zwijnen en Hofgevogelte. Meer dan 600 fr. prijzen worden uitge reikt. Er zijn prijskampen voor hengsten en merries, achttienmaanders, dertigmaan- ders en volwassen dieren prijskampen voor de schoonste melkkoeien, de schoon ste vaarzen, de schoonste knappers j prijskampen voor de merkwaardigste zwijnen. De voornaamste liefhebbers der Stad zullen naar de prijzen van het pluimge dierte mededingen. Het zal dien dag aan geene wandelaars op den Steenweg van Brussel ontbreken. Zondag heeft de traditionneele beè- vaart plaats gehad te Brussel naar Mar telaarsplaats, ter herinnering aan i83o. De vijftien overgebleven oud - strijders namen deel aan den stoet, die in de August Ortstraat bijeenkwam. De leer lingen der scholen namen ook deel aan den stoet, die zeer groot was. Er vvaren afgevaardigden van veel vereenigingen van oud-militairen uit de provincie. Eerst ging de stcet naar het stadhuis, waar de vlaggen begroet werden, dan naar de Martelaarsplaats, waar M. De Mot eene vaderlandsche redevoering uitsprak. Na hem sprak M. Dubois. Daarna zongen de scholieren Mijn Vlaanderen heb ik har telijk lief, van Anthenis. Ten slotte wer den kronen neêrgelegd bij het monument van Felix de Merode en 't feest werd be sloten met een banket. Zaterdag morgend heeft een wielrij der in het Zoniënbosch te Brussel een lijk gevonden, 't Was een man van omtrent 35 jaren, zeer goed gekleed. Hij had aan den rechterslaap eene schotwonde, maar men vond geen wapen in zijne nabijheid. Het lijk werd naar Ukkel-St-Job ge bracht. Men vond noch papieren noch geld in zijn bezit, enkel een gouden uur werk met ketting. Daarentegen had hij een aantal brieven in 't Duitsch, op het adres van M. Fritz Planck, ingenieur. Men denkt aan eene misdaad. De doode draagt ook sporen van worging. Men heeft later bevonden dat M. Planck bediende is in eene fabriek te Brussel. Hij behoort tot eene goede familie van Mun chen en zou twee dagen later trouwen. Men heeft nu te München gevraagd of de jonge ingenieur zou te kennen gegeven hebben dat hij zicli wilde zelfmoorden. Maar waar is dan de revolver gebleven behelzen, en bijgevolg voor mij of mijne medemenschen geenszins nuttig kunnen zijn, geef ik ze u volgens uw verlangen ,eiAan de eerlijkheid van Cluyse had Maantje nooit getwijfeld. Nieuwsgierig heid had den kleermaker aangezet om te trachten de den hutbewoner ontnomen geschriften zelf in handen te krijgen. Na den brief van den veldwachter ver brand te hebben, was Maantje gejaagd om de andere papieren in te zien. Deze waren genummerd, doch velen ontbraken aan de volgorde, terwijl andere gescheurd of bevuild waren. De vijf eersten waren evenwel volgend en onbeschadigd. De kleermaker bemerkte al spoedig dat het enkel kladschriften waren,die de schrijver reeds moest overgeschreven hebben. Heden bestaan zij nog Maantje heeft ze zonder eigenlijk te weten waarom, zorg vuldig bewaard. Zijn jongste zoon erfde ze van hem als een heilige familieschat en bevool ze op zijne beurt aan den eerbied van een zijner kinderen schrijver dezes. Bij het vervaardigen van dit verhaal, dienen zij ons tot leidraad. Wij laten ze hier volgen zooals zij door Hunefried zelf geschreven werden en tot waar wij die volgens orde bezitten Mijne geschiedenis Boeken..., studiën... wat hebt gij mij gegeven waar hebt gij mij gebracht...! O, waarom moest ik het geluk ver smaden, hetwelk de staat in welken ik geboren werd, mij aanbood...! Wij bewoonden eene lieve pachthoeve, kalm en weelderig gelegen in de schoon ste oord van wellicht het heele land. Ik was de jongste van vele kinderen en genoot in dte hoedanigheid allerlei voor rechtten boven mijne broeders en zusters, die daarom niettemin mij allen lief hadden. Toen ik grooter werd, liet men mij ook veelszins mijn hoofd gebruiken. Maar een goede geest was mij ingeboren, en ik misbruikte de voordeelen niet die ik als troetelkind mijner ouders, als lieveling des huizes smaken bleef. Doch hoe gaat het doorgaans in het leven... zelfs het genot van een besten dig geluk wordt op den duur te eentonig, tc vervelend... Men haakt naar afwisse ling, naar verandering... De verbeeldings kracht der jeugd brengt ons hoofd op hol. Men jaagt hersenschimmen na, en zelfs ondanks de menigvuldige voorbeel den van teleurstelling, welke het deel van dergelijke onbezonnen karakters ge worden is Ook aan mijn vurig en rusteloos ge moed, schonk eindelijk de stille en vreed zame landbouwersstiel geene voldoening meer. De nederige en weinig afleidende werkkring die mij door het lot der ge boorte toegewezen was, bevredigde mij niet meer, en de zucht naar roem nam mijn hart, mijne zinnen in De zaak is nog door diep geheim o& ringd. Vrijdag zal het drie jaar geleden zij. dat het huwelijk van prins Albert s prinses Elisabeth werd gesloten. Voa die gelegenheid zullen de troepen in grot tenue uitkomen en Zondagsdienst hé. ben Op 6 October is het drie jaar dat het jonge paar zijne zegepraleaj intrede deed te Brussel. Zaterdag voormiddag gebeurdei de statie te Hal een vreeselijk ongelnl De 25jarige wisselwachte.r Deck gingq zijde voor eenen versporenden trein. 0 bemerkte niet dat een andere trein kwo aangereden en werd er door gevat beide beenen werden hem afgereden. De ongelukkige is stervend. Aanranding vaneen schildwack Zou het spel weer opnieuw beginne Zondagavond, rond 7 ure, is de soldi Van Steenberghe, van het 5® linie, diet wacht stond aan de Eeckersche poort, Antwerpen, nabij een poeiervoorraad.u gevallen door drie kerels, waarvan hem een geweldigen stokslag toebracht Half bedwelmd kon Van Steenberp evenwel den tweeden aanvaller, die hg bij de keel wilde grijpen, een bajonr in den bil toebrengen en de alarmbel dot werken. Onmiddelijk kwam de wacht toeges» en de drie kerels namen de vlucht. Mj heeft ze niet kunnen inhalen. De plaatscommandant heeft een onde zoek bevolen. Sedert den moord van verleden ;s worden van af 8 ure de posten verdubW Men seint uit Kortrijk, 29 Sep. Dijnsdag avond is de hoeve van Raes, landbouwer te Vlisseghem, g:; het hemelvuur in brand gestoken. Op korten tijd brandde de hoeves I heel haren inhoud, doch gelukkig konden het vee en de paarden gen worden. De schade is aanzienlijk, doch gea door verzekering. Te Montignies sur Sambre het: Vlaamsche mijnwerkers eenen Waal a gerand, wiens vrouw tegen hen eene klz had ingediend. Zij hebben den Waalc houweelslagen half afgemaakt. Tweeè daders zijn aangehouden. Te Ransart hadden Waalsche weiB een Vlaamschen gezel, Pletinckx geheé in eene danszaal acht dolksteken tos bracht. De vrienden van Pletincki ït ben, ten getalle van 40, de danszaah woest, de patroon en twee Walen wei door messteken getroffen. Onze lezers zullen zich herinne dat den 1 September het lijk van jachtwachter Bonat vermorzeld te Hefi lingen op de spoorbaan van den stocs tram werd gevonden. Men vermoedde dat hij eerst verna en toen op de sporen gelegd was. Doch de geneesheeren hebben niet i minste spoor van schot gevonden ic overblijfsels van den ongelukkige. Mi nu ontstond het vermoeden dat nij door eenen messteek kon gedood zijn, Een naamlooze brief, aan het gerw gezonden, geeft het signalement van persoon, die verdacht wordt, den te hebben gepleegd. Zondag morgend rond half keerde citoyen Briliet, socialistisches pene van Bois d'Haine, in gezelsd van zijnen zoon, per rijwiel vanGti Reng naar huis terug. Te Jolimont traden eensklaps drijp sonen in hunnen weg en beletten huns doorgang. Zij stegen af en eene uift ging volgde. Alles scheen nu in orde men wenschte elkander zelfs gofi nacht, maar nauwelijks had Brillet* den voet op zijn rijwiel gezet, of een! kerels bracht hem eenen dolksteek in i rug toe. Gelukkig schampte het ms het been af, anders ware het zeket longen gedrongen. De gendarmen zoeken de misfl» gers op. De genaamde Cornet, stoker ops staatsspoorweg, 22 jaar oud, ging a dag over der statie te 's Gravenbrakel werd door den trein uit Brussel gevt vreeselijk vermorzeld. Het toeval, dat zich soms van de onbe duidendste omstandigheden bedient om over het lot van menschen en volkeren te beschikken, deed mij, zekeren dag de levensbeschrijving van den Franschen chirurgijn der zestiende eeuw, Ambroise Paré, in handen vallen. Met drift las ik de geschiedenis van dien geleerde, en van dien tijd dagtee- kenen de omkeeringen die in mijne denkbeelden, te voren onbekommerd en vrij, ontstonden. Ik ook wilde geseeslieer worden Deze gedachte verdrong sinds dien elke andere uit mijnen geest. In een rijken jongeling zou men dezelve als roeping geprezen hebben, in mij daarentegen, werd zij, bij het eerste dat er van uitlekte, als zinne- looze hoogmoed veracht en bespot. Roeping! Hoe vat men dit woord op... in het kind van den rijke wordt de zucht naar kennis ijver genaamd, in de spruit van den arme heet zij veelal luiheid. Den rijke is het toegelaten zijne loszinnigste neigingen te voldoen, den arme is het meestal verboden, aan de edelste aandrift zijns harten gehoor te geven... Op eene hoogeschool te komen, daar aan kon ik niet eens denken de middelen mijner ouders lieten zulks niet toe en de opofferingen die mijne familie zich om mij zou getroost hebben, zouden mij op het geweten hebben gewogen. Doch, de lust voor het doktoorsambt had zich in eens te diep in mijn hart ge worteld om er nog uitgerukt te kus worden, en bij middel mijner speeb den, schafte ik mij heimelijk al de boe aan de gezondheidsleer en de pW kunde behandelen. Eenige mijner broeders, die heim ontdekt hadden kwamen ai) hunne beurs liefdevol te gemoet. broise Paré, Andreas Vesalius en a geneeskundige beroemdheden, wis* ken, dank zij de hulp die de bios liefde mij verleeede, allen reeds r boekenverzameling waren komen rijken, voldeden ten slotte mijne we righeid niet meer. Ik verlangde schat van kennissen dien ik opW tijd opgedaan had, met eigene pro® mingen te vermeerden. Inmiddels hadden ook mijne oudS de overige leden mijner familie de zaak mijner gansch gewijzigde l*t wijze en van mijn zonderling weten te ontsluieren. En toen mee vorderingen vernam die ik op ge»- Kundig gebied reeds gemaakt had, treurden het allen, dat ik niet dee gangen eener universiteit volgen kon- Doch, de kas mijner ouders onts zich voor mij, en hoe armoedig deze was, voorzag zij ruimschoots in de hoeften mijner heimelijke studiën. Wordt voortgez# Di di

De Denderbode | 1903 | | pagina 2