eitententoon stelling Denderhautem. OM ZES MILLIOEN AALST-1IIJLBEKE. Van tak op tak. Uitgedaagd. "Sr Eerbiedigt den ouderdom! VOLLEN AFLAAT, Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. BENEDICTUSKALENDER TE DENDÈRMONDE, op Maandag 12 Octobc- 190', van 9 >t 12 ure. Corgrcs oin 3 ure. Ma Gent, Brugge, Nieuwport, K rtrijk, Aasten talrijke gemeenten te lang om te melden,is h°t de beurt van Denderiaonde. De prijzen alleen IOOO fr. ge\en t. kennen dat ilc toeloop zal groot zijn. Be nevens de Stad en den Staat, trefl n wij honderde welwillende medewerker» aan, van b i<-n en buiten het Arrondissement en de Provincie, die hunne milde toelagen en aanmoedigingen schenken. 't Zijn onze Katholieke Senatois, Volks verteg 1 wooniigeis. Burgemeesters, Pries ters, Onderwijzers die aan 't hoofd staan. Is 't niet troostelijk en hoopvol voor de verbroedering der verschillige standen, dat zulke mannen de belangen van den meest veriatenen landbouwer ter herte nemen, ondanks de kleingeestigheid en onverschilligheid van velen De Geit is de Koe van de werkman en wij wil len dat mij ook de toelagen geniete, die zoo mild aan Peerden- en Veeverzekerin gen, van we ge de openbare Besturen, ten deele vallen. Op heden telt Oost-Vlaan- dc-ren meer dan 60 Geitenverzekeringen. Wie ziet er riet klaar in, dat de Ten toonstellingen de aandacht opwekken, de onverschilligheid wakker schudden, en den weg banen tot verzekeringen en syndikaten Gaat eens vragen te Overmeire, Zele, Berlaere, Herdersem, Meire, Vlierzele, Haeltert, Moorse!, Voorde, Overboulare, Ronse enz. enz. of de verzekerde Geiten- houders tevreden zijn En meent gij dat er in 't Arrondissement Aalst geeneGeiten zijn 17633 En voor 't kanten Aalst alleen 5877 volgens de optelling van i8g5. Ik noem nog Aalst met 483 Geiten, Baerdegem a53, Bavegem t63, Erondegem 26o,Erpe 334, Gysegem 189, Herdersem 244, Hofstade 215, Impe 71Lede 52o, Meire 521Mei dert 275, Moorsel 5o5, Nieuwerkerken 410, Oordegem, 404, Ottergem 58, Smet- lede 102, Vleckem 36, Vlierzele 248 Wan zele i3o, Wichelen 247. Dat er op iedere gemeente, zoo een paar weldenkende en gedienstige mi n- schrn waren om onze Geitenhouders in te lichten, hoe rap zouden ze genieten van de milde toelagen Dat er maar ten of twee menschen, van hunnen maat schappelijken plicht bewust, hunnen camion of wagen ten dienste stelden, er zouden wel geiten zijn te Aalst 5 October en te Dendermonde 12 October. Plakbrieven en programma's zijn in druk en zullen alle heeren Burgemeesters en priesters gestuurd worden. Verleden Zor.dag, 27 Sept. 11. was onze katholieke bevolking in volle feest. Het gold immers de wijding en inhuldiging van het nieuw Vaandel van St. Isidorus, patroon onzer Boerengilde. Een dertigtal maatschappijen van Xaverianen, Boercn- gilden, Omierlingen Bijstand, Muziek- en Zangsocieteiten enz... waren van alle kanten van 't omliggende toegestroomd om ten getalle van ruim 25oo de plechtig heid te komen opluisteren. Rond 3 ure namiddag trok die ontzag gelijke menigte in de beste orde gerang schikt door de bevlagde straten Kerk waarts onder 't afwisselend spelen en zingen van hunne schoonste aria's en gezangen. DèAr aan den prachtigen herstelden tempel des Heeren wachten ons de leden der Raiffaisenkas en die der Boerengilde met hun nieuw vaandel. Beurtelings werd er door den heer Deken der Gilde aan iedtren Voorzitter der voorbijtrekkende maatschappijen etne allerschoonste herinneringsmedaiie over handigd. De stoet werd onmiddelijk ge sloten door deze beide vereenigingen, de geestelijke en wereldlijke Overheid der Gemeente, en de heer Senator K. Van Vreckem, wiens tegenwoordigheid tot eenieders voldoening werd opgemerkt, en die zijne medeburgers van Meerbtke op dei gelijke feesten zoo gaarne weet te vergezellen. De ontzaglijke stoet komt eindelijk op het oud Kerkhof,rond Gods tempel, waar een aitaar is opgericht. Daar werd plech tig het nieuw vaandel gewijd door den Etrw. H. Pastoor der parochie. Daarna «o» 70" Vervolg. Dit venster was nu wel op de tweede verdieping, maar dat leverde zooveel be zwaar niet op. Flick wist zeer goed, dat er eene lad der van voldoende hoogte in de gioote schuur na. st den stal stond. Het eenigste wat htm te doen stond, was die ladder te gaan halen. Het was geen gemakkelijk werk voor Flick, die lange ladder te versjouwen en vooral niet recht te zetten tegen den muur, juist onder het venster dat hij wilde bereiken. Meermaals slaakte de inspecteur onder hetzwofgen der verzuchting, die hij iets vroeger al had doen hooren, Wat is het toch jammer dat de jon geling niet hier is. Daar was nu echter niets meer aan te veranderen. Toen het hem eenmaal gelukt was, liep het zweet hem met stralen van het gelaat. Hij zegende dien donkeren, kouden, rtg..nachtigen nacht. Zeker zou hij zulk een werk niet on- gemeikt hebben kunnen volbrengen, wanneer niet alle bewoners van het beklom de E. II. Luytgaerens, secretaris van den Boerenbond van Leuven, het verhoog, stuurde eenen warmen welkom en dank toe aan de samengestroomde menigte en toonde in eene welgepaste en kernachtige aanspraak het groot nut en de macht van samenwerking en de een dracht. De jonge, maar welsprekende redenaar, werd luidruchtig toegejuicht door een welverdiend en donderend hand geklap. Volgde daarop het statig en onbe rispelijk gezang van den Magnificat Tantum ergo aangeheven door de zangmaatschappij St. Gregorius en krach tig herhaald door honderde borsten, met begeleiding van koperen instrumenten. De bel kondigt de zegen aan van 't Aller heiligste. en zie, evenals de gouden korenaaren onzer velden door den koelen wind ten gronde buigen, zóo ook buigden eerbiedig die duizende mannenhoofden en knielden neder om Godes milde zegen te ontvangen. Plechtig, ja, onvergetelijk oogenblik welk het katholiek hart door dringt en 't geloof versterktDe 0 Bta- banconne weid blijde aangeheven, en de menigte zette zich vroolijk en opge ruimd uiteen. Die heuglijke dag eindigde in volle rust, met een puik Concert gege ven door de verschillige Muziek- en Zang maatschappijen op de kiosken dar Dorp plaats. De tevredenheid, de vreugde en 't ge luk stond op eenieders gelaat te lezen, zulke feesten doen deugd aan 't harte en sluiten den broederband der Katholieken van alle standen en rangen nauwer en nauwer toe. Ja, men mag, in volle zekerheid zeggen dat cr nooit tc Denderhautem zulk een groolsch en indrukwekkend feest gegeven werd Ook zal die dag in 't harte en in 't geheugen onuitwischbaai geprent blij ven. Wij zouden aan onze plicht te kort blijven moesten wij de volgende regelen in de vergetenheid laten. Eere en dank dus aan de Eerw. H.H. Pastoor en Onderpastoors die, hand aan hand met hunne wereldlijke Overheden en Parochi anen dit feest en al hare schikkingen be raamd en bestuurd hebben. Mogen zulke feesten nog gevierd worden in ons katholiek Land van Aalst 't Is nuttig, ja, zelfs noodzakelijk. Kerkwijding. Een gunstig zomer weer lokte Zondag 11. ontelbare bezoekers naai de nieuwe parochie, die voorzeker nooit dc-n 27 September uit 't geheugen zal verliezen 't was immers de plechtige Kerkwijding van .Maria's tempel en gansch de bevo'king he< ft begrepen welken ze- geniijken dag zij mocht genieten, 't Was die zelfde geestdrift, die algemeene en hartelijke feestviering van verleden jaar bij d'inwijding van den eersten steen. En op die korte maanden welke gedaante verandering op Mijlbeke, eene prachtige kerk, nieuwe en ruime schoollokalen, patronagiën, werkscholen, een schoon en welgelegen gesticht voor kostgangers, wat al bewijzen van vruchtbaar en onverpoosd werken. De wijding van de kerk is de kroon van dit alles en de gelukkigste dag voor den onvermoeibaren werker, de ziel van al 't gestichte goed, de E. H. Pastoor Lauwens; ik vernam heden dat het getal heilige communiën ruim 4.000 meer be draagt als verleden jaar op dit tijdstip welsprekende cijfers, troostvolle bestati- ging voor hen allen die het hunne bijge- diagen hebben voor het slichten en het bloeien der kerk van O. L. Vrouw. De plechtigheid begon 0111 8 ure, inge togen woonde eene groote menigte die indrukwekkende ceremoniën bij die bui ten de kerk geschieden, 't was ongeveer 10 ure toen de relikwieën voor het Hoog altaar bestemd, processiegewijs uit de pastorij gehaald werden,- vooraleer in de kerk te treden hield zijne Hoogweerdig heid eene korte aanspraak tot het volk, waarin hij de heiligheid van Godshuis deed uitschijnen en herinnerde wat al weldaden er ons wachten mochten zijne herderlijk-a raadgevingen diep in aller harten geprint blijven. De plechtige Mis werd opgedragen door den E. H. Lauwerys, pastoor, bij gestaan door E.E. H.H. Onderpastoors, de parochianen hadden het zich als 'n heilige plicht gerekend deze eerste Mis in hunne nieuwe en langbetrachte kerk bij te wonen, vurig waren hunne dank zeggingen en gebeden, groot de vreugde en 't geluk dat uit aller oogen straalde. Om 3 uren gaven De Jonge Aalste- kasteel diep onder hunne dekens gelegen, en vast geslapen hadden. Met dat alles loop ik eene leelijke kou op, mompelde hij. Toen de ladder eenmaal op zijne plaats stond, rustte hij een weinig. Vlug als een aap klom hij op de ladder en bereikte het venster. Het was gesloten, natuurlijk, maar de zonneblinden stonden open. Die sloot men nooit op de tweede ver dieping. Het plan van Flick was verder dood eenvoudig. Eene ruit inslaan, wel te verstaan met zoo min mogelijk gerucht, zijn arm door de opening steken, den wervel oplichten, het raam openstooten, in de kamer klim men, de gouvernante knevelen en eene prop in den mond stoppen, voor het ge val dat het slaapmiddel, dat hij in den muscaatwijn gemengd had niet voldoende gewerkt, Gisèle in zijne armen nemen.... Om te maken dat zij geen weerstand bood zou het reeds voldoende zijn te zeggen Olivier is hier, hij staat beneden op u te wachten. Bovendien, zij wenschte zelf reeds te vluchten. Wanneer Flick niet geweten had, dat zij dien avond zelf eene poging daartoe gedaan had, dan zou hij zich aan deze onderneming niet gewaagd hebben. naars een muzikaal feest ..'s inleiding voor 't schoone Concert waai mede de zoo gunstig gekende harmonie Het Volk van Gent zich welwillend gelast had. Onnoodig te zeggen dat de flinke maat schappij hier gelijk overal, welverdienden bijval genoot.'t Ruime pi-in van O. L. Vrouw was een ware menschenzee en nog nooit zag men zooveel volk in Mijlbeke en dit tot na het vuurwerk dat's avonds de feest waardig kwam bekronen. Onvergetelijke dag voor de parochie van O. L. Vrouw En hoe statig en fier verhief zich de nieuwe tempel aan Maria toegewijd, prachtig is hij in zijne lieve eenvoudigheid, het gebouw is voltrokken, doch zijne naakte muren eischen meubels en versiering, mochten, zij die deze rege len lezen, eene nederige bijdrage schen ken voor het voltrekken des heiligdoms onzer hemelsche Moeder knopte uiteenzetting van 't programma der roode socialisten, lezen wij op blad zijde 12 en 13, handelende over ons Bureel van Weldadigheid, 't volgende Hoe wordt den onderstand er uitge- keerd Gansch partijdig, dat zal door niemand betwist worden. Naarmate ge goed staat geboekt zult i) ge onderstand ontvangen, maar wee u, als ge een gekende tegenstrever zijt, a een man die niet kruipen kunt, dan is er niets voor u, al hadden uwe a kleintjes nog zulken honger, al was de ellende in uw gezin nog zoo groot. Wij teekenen krachtdadig protest aan tegen deze ongehoorde lasterlijke beschul digingen. Wij dagen hier Alfred Nichels, de partij-secretaris der rooden, die ongetwij feld de schrijver is dezer lasterlijke be schuldigingen, ja, wij dagen hent open- baailijk uiteen enkel feit van partijdig heid in 't verleenen der onderstanden door onbetwistbare stukken of getuige nissen te kunnen bewijzen. Zulke lasterlijke beschuldigingen zijn onbetwistbaar, van aard om den haat, om den wrok, om de verachting van een groot deel onzer hulpbehoevende Mede burgers te trekken op de Leden van ons Bureel van Weldadigheid en zijner be dienden. Wij hopen dat de Leden van ons Bureel van Weldadigheid het zullen eens zijn om aan de rooden rekening te vragen over hunne lasterlijke beschuldigingen. Men staat hier niet voor iets wat in 't vuur van den strijd is ontsnapt, maar wel voor wel bepaalde beschuldigingen koelbloe dig neêrgeschreven met het doel eerlijke Medeburgers in hunne eer en goede faam te schaden. De algemeene onteigening. Op eene socialistische vergadering te Meché- len, heeft citoyen Anseele verklaard dat de roode partij de eigenaars wil berooven van alle voortbrengstmiddelen, grond, ondergond en aibeidsmateriaal. Dat is nog niet genoeg hij voegde erbij dat hij reeds in gedachten den tijd ziet dat alle kerken en tempels, hoe groot en schoon ook, aan de socialisten zullen toehooren Men weet dat het reeds lang zijn droom is den godsdienst uit te roeien en de kerken en kapellen in schouwburgen en balzalen te veranderen, 't Is goed dat van tijd tot tijd en vooral als 't kiezing is, eens aan de werklieden te herinneren. De liberale candidate!). Eindelijk na veel loopen, bidden en smeeken zijn onze liberale kliekjannen aan candidaten tegen hun goesting ge raakt. Wij vreesden dat onze liberale tegen strevers, na al 'tgezeever van JAN PIC in Den Dendergalm, de pijp aan Merten zouden hebben gegeven en dus aan ons, catholieken, de gelegenheid zou ontsnap pen hen eene van die kloppingen toe te dienen die men eene volkomene verplet tering heeten moet. De liberale candidaten zijn dus MM. Boterbergh Leo, koopman in hop, De Blieck Joseph, brouwer, De Moor Karei, geneesheer, De Windt Albert, notaris, Leveau Gustaaf koper draaier en kwakbaas, Schotte Joseph, leertouwer, Van Branteghem Cornelis, Toch was zij gevaarlijk. Toen hij boven op de ladder stond, krabde hij zich opnieuw achter het oor, en mompelde aarzelend Ik ga misschien wel wat te ver voor een eenvoudig inspecteur van de eerste brigade der geheime politie. Maar het was nu al te laat om terug te keeren. Hij wond zijne zakdoek als een bal om zijne hand en stond reeds op het punt de ruit voorzichtig in te drukken, toen hij bemerkte dat hij door eene smalle opening tusschen de gordijnen in de kamer kon zien. Deze was flauw verlicht door een nachtlampken, dat op de schouw stond en in dat twijfelachtig schijnsel zag Flick, dat Victoire languit op de sofa lag en sliep als eene marmot. Het slaapmiddel had dus zijne taak volbracht. Dat was ten minste zooveel gewonnen. Vervolgens zag Flick dat Gisèle, in haar nachtgewaad, rechtop in haar bed zat en niet sliep. Toen kwam er een nieuw denkbeeld in het hoofd van Flick op. Waarom, in plaats van de ruit in te drukken, het venster niet liever door Gisèle laten openen. Hij maakte den zakdoek weer van zijne hand los en tikte met zijnen vinger tegen het glas. oudstudent, Van den Broeck Camiel, hotelier en makelaar, Van der Schueren Odilon, brouwer en Van Opdenbosch Judocus, bureel bediende. De liberale lijst werd gister vrijdag na middag ten hoofdbureele neergelegd. Andermaal treft men den naam aan van M. Karei De Moor, een ouder ling van bijna 90 jaren. Heeft men nu met dien ouden braven heer nog niet den zot genoeg geschoren 't Is eene ware schande Schande drie dubbele schande aan hen die uit politieke berekening uiet een ouderling aldus den gek scheeren En 't zijn MM. Leveau, Van Brante ghem c-n Van Opdenbosch die de liberale werklieden zouden moeten vertegenwoor digen Het belang der werklieden is dat ze door werklieden vertegenwoordigd worden en niet door personen die met de belan gen der wei kers onbekend en dus onbe kwaam zijn ze voor te staan gelijk het behoort. Waren er dus in den liberalen werk manskring geene diij personen, geene drij werklieden te vinden deftig en be kwaam genoeg om hunnen stand in den Gemeenteraad te vertegenwoordigen Wij kennen er persoonlijk verscheidene maar die werknienschen zullen zeker niet deftig genoeg zijn om nevens de groote libérale heeren te zetelen. Alle werklieden hebben er dus be lang bij voor de Catholieke Candidaten te stemmen. Op de catholieke lijst komen de namen voor van werklieden welke reeds 't bewijs hebben geleverd dat ze de belangen dsr werklieden weten te verdedigen. De werkbeurs, de N ijverheidsschool zijn hun werk en dat hebben de werk lieden aan hen te danken. Overweegt dit werklieden! Indien gij uwe belangen goed begrijpt zult ge alt4 <>en man voor de Catholieken stemmen. De neeringdoende Burgerij, de Am bachtslieden zijn, op de catholieke lijst, en door de blijvende Leden van den Ge meenteraad ook vertegenwoordigd. Zij ook hebben er dus alle belang bij om voorde Catholieke Candidaten te stemmen. Op de liberale lijst treft men geen enkel persoon aan die tot de neeringdoende Burgerij, tot de Ambachten behoort. De liberale candidaten zijn dus onbekwaam om de belangen dier standen van onze Aalstersche samenleving met vrucht te kunnen verdedigen. Wij zijn overtuigd dat onze geachte Medeburgers, indien zij dit rijpelijk wil len overwegen, ons zullen gelijk geven E!V ZONDEK PANACIIEEIt EN voor de catholieke lijst stemmen. Voor de kiezing op 25 October, Afdee- ling Nijverheidshoofden, schijnen de liberalen tot hiertoe geen candidaten ge vonden te hebben die er op belust zijn zich, volgens al de regels der kunst, fijne- kes te laten afkoken. Z'hebben zeker ook al lont geroken Voorde Afdeeling Werklieden heeft de liberale werkmanskring twee slacht offers aangewezen. Wij hebben ze doen kennen. M. Felix Van den Brempt die gedu rende acht jaren, de liberale werklieden in den Gemeenteraad heeft verdedigd, in de maat zijner krachten,is onmeedoogend, op bevel van MM. Leveau Gustaaf, Van Branteghem Cornelis en Van Opden bosch Judocus en andere groots liberale chefs, over boord gesmeten. Wat mag zijn onvergeeflijke misdaad toch zijn Naar wij uit goede bron hebben verno men, heeft M. Felix Van den Brempf, zonder omwegen, verklaard dat hij aan zijne christene plichten wil getrouw blij ven en ook omdat hij als Gemeenteraads lid de Begrafenis van onzen betreurden Z. E. II. Deken Van Doren bijwoonde. Dus niet geus genoeg voor de liberale chefs die M. Van den Brempt Bij dit geluid hief Gisèle snel het hoofd op en zag naar den kant van het venster, terwijl de gouvernante zich niet veroerde. Hij klopte nogmaals. Het meisje liet zich van het bed glijden, snelde naar het venster, trok de gordijn weg en stoud nu tegenover den inspecteur, slechts door de glasruit gescheiden. Flick begon nu een gebarenspel eerst een goedige, vriendelijke glimlach om Gisèle omtrent zijne bedoelingen gerust testellen, daarna drukte hij den vinger tegen de lippen, om haar stilte en voor zichtigheid aan te bevelen en ten slotte wees hij naar de wervel en maakte met de hand eene beweging van omdraaien. Had Gisèle hem begrepen Zooveel is zeker, dat zij terstond den wervel omdraaide. Het venster was open. De gouvernante had er niets van ge hoord, zij sliep door. Flick fluisterde Stil. Vervolgens zegde hij met zachte, maar duidelijke stem Olivier is hier, hij staat beneden op u te wachten. Bij den naam Olivier klaarde het ge laat van Gisèle op. Deze op zijn minst genomen vreemde handelwijze van den man, die voor haar toch niemand andeis dan de kamerdienaar Onze werklieden, welke nog eenig godsdienstig gevoel in hun hert-bezitten, zulien dus hunne stem sein nkeu aan de catholieke lijst, aan de heeren Gustaaf Eylenbosch en Alfons Vernaeve, twee werk;ieden welke eerbied willen voor den Godsdienst, volkomene vrijheid in de uitoefening onzer godsdienstige vrijheden en welke overigens bekwaam zijn om de belangen der werkersstanden krachtdadig voor te staan. Meer over deze kiezingen in latere nummers. Strenge winter. Graaf Joseph Ledochowski, te Weenen, die een gioot deel van zijn leven heeft gewijd aan weerkundige studiën, en wiens voorspel lingen nog al betrouwbaar zijn, heeft verklaard dat de volgende winter in Midden-Europa zeer streng zal wezen. Het zal, zegt hij, de koudste winter wor den van de laatste 100 jaar. Een schoon vooruitzicht waarlijk I K Nï A A' D, goed bevriend met Judas van Chipka, zegde dat vrijdag namiddag de voorstellirigslijst der groene candidaten 88 handteekens droeg, maar dat hij de echtheid ervan niet waarborgen durfde, 't Zal nagespeurd worden. Wat er dan ook van zij op 18 October aanst. krijgen de groene krawatten hier den genadeklop onder 't gezang gelijk weleer te Antwerpen Weg met Judas Hangt hem aan de lanteern, Hangt er al de geuzen bij, Dan zijn ze van de wereld De prijs der noten.De noten die dit j.iar overvloedig zijn in Limburg, wor den 6 a 8 fr. de 1000 stuks betaald op de maikten van Luik Er komen gansche wagons aan. In Limburg worden de no ten 6 a 8 fr. de 100 kilos betaald. Pr\nr»ri'Pt Programma van 't Con- VJUi eert welk zal gegeven wor den, op Donderdag 8 Octob. igo3, om 8 uren 's avonds, door dc Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van M'Leo Walpot, op het Kiosk, ter Groote Markt, alhier 1. Drei Kaizer marsch E. Weissenborn. 2. Le Roi des Aulnes, Ouverture dramatique, P. Benoit. 3. Une fête a Aranjuez, fantaisie Espagnole, De Mersman. 4. Andante de la 3® Symph. de Haydn. 5. Transcription del'op. Herodiade de Massenet. 6. Caprice pr p,e flüte, Soliste Mr A. Breynaert, E. Damaré. Priesterlijks benoemingen. Z. H. de Bisschop heeft benoemd pastoor te Dendei belle, den E. H. Du- song, onderpastoor op S' Baafs te Gent. Bestuurder van het Hospitaal te Ilam me, den E. H. Matthys, pastoor van Tereecken, (S' Nicolaas). ontslaggever. Onderpastoors te Eecloo. den E. H. Verhulst, onderpastoor te Stekene te Stekene, den E. H. Dumongh, ld. te Moerzeke te Moerzeke, den E. II. D'Haese, id. tc Schellebelle te Schelle- belle, den E. H. Boodts, id. te Sarlar- dingen te Sarlardingen, den E. H. De Weze, coadjutor te Wairnegem. Te Ninove, den E. H Bekaert, onder pastoor te Lembeke te Lembeke, den E. H. De Bock, coadjutor, aldaar. Zijn coadjutor benoemd te Lembeke» de E. H. Sturm, id. te Zogge teZogge, de E. H. Rombaut, id. te Oombergen te Oombergen, de E. H. De Braekeleer, priester in het Seminarie te Stekene, de E. H. Herpelinck, gewezen surveillant te Geeraardsbergen De E. H. Debbaudt, surveillant te Audenaarde, is aalmoezenier benoemd der Vlamingen te Paiijs. Zijn surveillant benoemd in het Col lege van Audenaarde, dc E. H. Gabriels; in Sl Gregoriusgesticht te Ledc-berg, de E. H. Thieffry, beiden priesters in het Seminarie. ^an ons nummer van heden behoort het mengelwerk Iwein van Aelst, als bijvoegsel. Tony was, verwonder Gisèle volstrekt niet. Daar waar iemand, die in het volle ge bruik van zijne geestvermogens was, zeker bang geworden zou zijn en om hulp geroepen zou hebben, bleef heton- noozele meisje hare kalmte bewaren. Waarschijnlijk had zij, toen zij op haar bed overeind zat, nabij de bewaakster, die sliep onder den invloed van een be dwelmend middel, onafgebroken aan de vlucht gedacht, de vlucht, die haar vast staand denkbeeld was. Maar hoe zou zij vluchten Terwijl zij zich dat afvroeg, was er eensklaps een redder aan het venster verschenen en deze sprak haar van Olivier. Zij had altijd op den jongeling gere kend, om haar bij hare bevrijding te hel pen, en de woorden, die Flick tot haar sprak, verbaasden haar daarom niet, evenmin als zijne aanwezigheid in dit nachtelijk uur en op zoo ongewone wijze, haar bevreesd maakte. Olivier, herhaalde zij met eenen glimlach van verrukking. De politieman sloeg zijne beenen over het kozijn en bleef daarop zitten. Hij oor deelde het noodig haar eenige verdere inlichtingen te geven. Gij kunt nu vluchten, hernam hij, uwe gouvernante slaapt, ik heb hier eene ladder, in een oogwenk kunnen wij bene den zijn en dan breng ik u bij Olivier, J.M. J. F. C. C. G.Z. J. C.A* in de kerk der arme Claren Coletinnen. Zondag 4 October, Feestdag van den H. Vader Franciscus van Assise. De diensten zullen geschieden als volgt; Om 6 uren de eetste Mis, mc-t uitstel ling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 8 uren de 2® Mis. Om 3 uren het Lof. Worden gevraagd i° Eenen goeden schrijnwt ikersgast 2° Een goede dienstmeid 3° Een kruide- niersgast40 Een goede kleermakersgast. Vragen werk. t° Een vuurstoker-machinist 20 Een halven kuipersgast 3° Een bureelbe- diende 40 Een bakkersgast. Creemboter. Markt van Zaterdag 3 October 1903 195 kilogrammen ter markt. Prijs f:. 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 399 klonten boter ter maikt gebracht, wegende te samen 3190 kilos. AALST. Dezer dagen werd een of ferblok gestolen vastgemaakt aan een'bid- bank, ttr kapel van O. L. Vrouw ter Linde, inhoudende in geld ongeveer één frank. Dader onbekend, JaCIITCARTOUCIIE!*. J. Van dei» Itt rgh-.Ioui et. Stml Aalst. Op Maandag 5 October aanstaande, zal er in den dreef van het kasteel van Overhara, Brusselschen Steenweg, eene TENTOONSTELLING plaats hebben van GEITEN en SCHAPEN en van TREKHONDEN. 300 Franks prijzen zullen wor den uitgeloofd 200 fr. voor de Geiten en Schapen en 100 fr. voor de Trek honden. Voor de rangschikking, de waarde der prijzen en verdere inlichtingen raadplege men de plakbrieven. Deze Tentoonsteiiing van Geiten en Schapen is ingericht door de Maatschappij der vercenigde Hovenieis en Landbou wers van Mijlbeek en deze der Trek honden door de nationale Maatschappij tot verbetering van den Belgischen trek hond. Wij roepen op deze Tentoonstelling de bijzondere aandacht in onzer geachte lezers. RONSEVAAL. Maandag, 5 October, is het feest op den Steenweg van Aalst naar Brussel. In den voormiddag, aan het kasteel van Ronsevaal is het Tentoonstelling van Paarden, Vee. Zwijnen en Hofgevogelte. Meer dan 600 fr. prijzen worden uitge reikt. Er zijn prijskampen voor hengsten en merries, achttienmaanders, dertigmaan- ders en volwassen dieren prijskampen voor de schoonste melkkoeien, de schoon ste vaarzen, de schoonste knappers prijskampen voor de merkwaardigste zwijnen. De voornaamste liefhebbers der Stad zullen naar de prijzen van het pluimge dierte mededingen. Het zal dien dag aan geene wandelaars op den Steenweg van Brussel ontbreken, KOMT TE VERSCHIJNEN de of Almanak van 0. L. Vrouw van Affligem, prijs fr. o,3o. Te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Jachtcartouciieiy. J. Van den Bergh-Jouret. die achter in 't park op u staat te wachten, Gij kunt met hem vluchten, begrijpt gij Gisèle had misschien niet alles begre pen, maar toch knikte zij eenige malen met 't hoofd, ten teeken van instemming. Dat gaat beter dan ik verwacht had, zegde hij. Het meisje zette reeds haren voet op het kozijn, om zich door Flick naar bene den te laten dragen, maar deze duwde haar zacht terug. Zij was slechts in een nachtgewaad ge kleed en het weer was er inderdaad niet naar, om er zich zoo luchtig gekleed aan bloot te stellen. Gij moet u eerst kleeden, zegde hij, ik zal zoolang hier wachten. Zij zag hem met haren weerloozen blik aan en hij herhaalde Gij moet u kleeden om te vluchten. Vluchten, dat denkbeeld had het kranke brein van Gisèle in de laatste dagen onafgebroken bezig gehouden zij begreep Fhck terstond en zegde ia- Zij keerde in de kamer terug en trok in alle haast hare kleeren aan, die op eenen stoel lagen. In weinige minuten was zij daarmee gereed. Ten slotte sloeg zij nog een witte wol len sjal om het hoofd. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2