HET MANIFEST Waarheid. Solemnele Octaaf, Stad Aalst. - Werkbeurs. Het Werk der Vlamingen te Parijs. EEN EN ANDER. Het liberaal manifest. - Misgepierd i"j£ Rechterlijke kronijk. AALST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. van den catholieken-antisocialistischen Kiezersbond zal op 't einde dezer week verschijnen. Wij roepen er de aandacht op in van alle personen die eene ernstige uitzetting der gemeentelijke zaken en be langen verkiezen boven den eremen raus die sedert weken in onze blauwe, roode en groene boterpapieren herhaald worden. Dus aandachtig lezen en dan over wegen Onlangs sprak onze gevierde M. Woeste in de Catholieke Associatie van Doornik, en zegde er groote en goede waarheden. Onder andere f Het bewonderenswaardig werk van de voortplanting van het Geloof, be schikt jaarlijks slechts over eene begroo ting van 7 millioen; het zou tien maal zoo groot moeten zijn. Het protestantsch Engeland geeft jaarlijks voor zijne zendingen 5o milli oen; daarbij komen nog de Amerikaan- sche millioenen. Wat zijn daarbij onze arme 7 mil- lioentjes Tal van handen gaan open om lief dadigheid te plegen, maar er zijn er an dere die hardnekkig gesloten blijven of die zich maar met karigheid openen. Nogtans, ik ben overtuigd dat de sociale kwestie weldra zou opgelost zijn indien het gebiad der liefdadigheid meer uitgestrekt ware misschien zelfs ware zij nooit ontstaan. Ziedaar voorzeker groote waarheden i Het gaat winter worden; alles is duur het werk is schaarsch. Rijken en begoeden gedenkt den noodlijdende werd Clinckspoor voorwaardelijk verwe zen tot 3 maanden gevangenis en 5ofr. boet. De vrouw van het slachtoffer kreeg 3ooo fr. en hare a kinderen elk 2000 fr. schadevergoeding. De rechten van een te verwachten kind werden voorbehouden. De zaak is in be roep gekomen. De advocaat der vrouw en hare kinderen vraagt 12,000 fr. voorde vrouw en 6000 fr. voor elk kind. Het hof zal zaterdag uitspreken. Twee schurken van Kruishoutem, die aldaar eene reeds bejaarde vrouw aan vielen en poogden haar schandelijk te mishandelen, verschenen Maandag voor de Boetstraffelijke Rechtbank van Gent. Beiden A. Pauwels en C. Lorez, werden tot 3 maanden gevangenis veroordeeld. Lorez krijgt bovendien nog eene straf van eene maand om den genaamden Van Dorpe, die de vrouw wilde ter hulp snel len, geslagen te hebben. Een kostelijk stieltje. Vijf bon- neteurs van Brussel en Gent, die tijdens de uitoefening van hun oneerlijk en winst gevend stieltje, over eenige weken Heyst aan Zee geknipt werden, zijn door de Rechtbank van Brugge, elk veroor deeld tot 18 maanden gevangenis en 200 franken de twee bijzonderste daders daarenboven tot 6 maanden gevangenis en 100 fr. boete. Zij zullen tijd hebben om nieuwe toeren aan te leeren Kerk der Theresianen. ter eerë van de H. Seraphiensche Moeder Theresia van Jezus. De goddelijke diensten als volgt Donderdag, i5 October. De eerste Mis ten 6 uren, met uitstelling van het H. Sakrament. De solemnele Mis, ten 9 uren, 's Namiddags ten 6 uren, Lof en Fransch Sermoen, door den E. P. Alber- tus, ongeschoende Karmeliet. Zondag 18 October. De eerste Mis ten 6 uren. De solemnele Mis ten 9 uren. 's Namiddags ten 5 uren,Lof en Vlaamsch Sermoen. Dijnsdag 20 October. Verjaardag der Instelling van het II. Kind Jezus van Praag. Ten 9 uren plechtige Mis en Fransch Sermoen door den E.P. Albertus, ongeschoende Karmeliet. Worden gevraagd i° Eenen goeden schrijnwerkersgast 20 Een goede dienstmeid 3° Een kruide- niersgast40 Een goede kleermakersgast. Vragen werk. i° Een vuurstoker-machinist 2° Een halven kuipersgast 3° Een bureelbe- diende 40 Een bakkersgast. Het meeste deel onzer lezers kent en waardeert reeds lange jaren het Werk der Vlamingen te Parijs. Zij weten.welke buitengewone diensten dit Werk bewijst aan de talrijke Belgen die door wisselval ligheden van het leven gedwongen zijn het vaderland te verlaten om ginder op vreemden bodem een bestaan te zoeken. Voor onze Vlaamsche broeders die gin der in Parijs verblijven, is het Werk der Vlamingen een ware zegen 't is voor hen het beeld van '1 verre Vaderland die Kerk, in gothieken stijl, herinnert hun de kerken van Vlaanderen en vernieuwt in hunne harten de gevoelens van getrouw heid aan het Vlaamsch Geloof en aan de Vlaamsche zeden die Werkmanskring met zijne ruime zalen en hof, met zijne Vlaamsche spelen, die priesters bijzonder lijk met hunne Vlaamsche rondborstig heid, steeds bereid om den Vlaming in nood of moeilijkheden, met raad en daad bij te staan dit alles is voor onze land genoten zoo nuttig en aangenaam, dat wie ooit den voet in 't Werk der Vlamin gen gesteld heeft, er gedurende heel zijn verblijf te Parijs gaarne terugkeert. Geen wonder dus dat dit zoo noodza kelijk Werk door de milddadigheid der catholieken stevig gesteund wordt de Belgische Bisschoppen en uitzonderlijk Z. D. H. Monseigneur Stillemans stelden steeds een levendig belang in den bloei en den vooruitgang van dit Werk, Bij zondere omstandigheden dwingen echter den eerw. heer Bestuurder van deze nut tige Zending, een buitengewoon beroep te doen op de milddadigheid der Belgi sche catholieken De schoone Vlaamsche kapel der rue de Charonne, een echt ju weel van bouwkunst is, voor wat de in wendige versiering en meubeleering be treft, op verre nog niet voltrokken. Onze landgenoten, tezamen met de weldoeners van het Werk, verlangen die leemte aan te vullen en de kerk eene inwendige ver siering te geven die tot eere strekken zal aan den Godsdienstzin en de Vaderlands liefde der Belgen. Eene tombola is derhalve ingericht om de uitgaven te dekken ten einde ieder een toe te laten aan dit goed werk deel te nemen is de jmjs per lot gesteld aan a5 cent. Verscheidene schoone prijzen zijn reids ingesonden er is ook een prijs te winnen van vijf honderd frank, twee van twee honderd vijftig, en vijf var. honderd frank elk. Monseigneur Stillemans heeft dit Werk onder zijne hooge bescherming genomen, en den Z. E. H. Haelterman belast op gansch bijzondere wijze deze liefdadige onderneming te verzorgen een komiteit van Damen en Heeren is gevormd om de loten te verkoopen men kan er ook be komen in denjKatholieken Kring,te Gent. De prijzen, hoe klein ook, zullen met dankbaarheid aanvaard worden in den Katholieken Kring, Poel, Gent. Men kan ze ook zenden aan 't adres van Mevrouw Viane, geheimschrijfster van 't Werk der Vlamingen. De Teichmannbrug. Het ontwerp van hervorming van de Teichmannbrug opgemaakt door 't spoorwegbestuur tenge volge der ramp van Schaarbeek, zal naar het schijnt nog zoo spoedig niet worden uitgevoerd. Verscheidene gebouwen welker afbraak door het ontwerp noodzakelijk wordt ge maakt, worden door verschillende dien sten van het bestuur gebezigd en men zal, alvorens ze af te breken, voor die diensten een ander heenkomen moeten zoeken. En dat zal zoo gemakkelijk niet gaan. Het ware echter te wenschen dat het zoo spoedig mogelijk gebeurde. Naar men ons ten stelligste verzekert zal er kortelings een factum, een soort van manifest verschijnen, in 't welk al de aarts domme berekeningen van JAN PIK en andere liberale kneukels, reeds in Den- dergalm verschenen, gaan herhaald wor den. 't Liberale factum zal onder anderen voorzeggen dat de stedelijke belastingen zullen verhoogen. Opcentiemen en buitengewone tak sen; zeggen de kneukels, zullen nog vermeerderen. Ehwel wij zeggen dat die liberale pro fetie valsch en leugenachtig is. Het catholiek manifest somt de open bare werken op die reeds in uitvoering zijn of ter studie liggen. Voor de uitvoering of voltrekking van die openbare werken blijft er op de laat ste leening meer dan een half millioen beschikbaar. Men voege daarbij het over schot van de jaarlijksche inkomsten der Stad, de winst op den verkoop der bouw gronden, de toelagen van Staat en Pro vincie. Dus zullen er geene nieuwe lasten noodig zijn. Voor verdere inlichtingen raadplege men het catholiek manifest. Gardecivikken naar 't kamp zenden is nog al kostelijk. Weet men wat solde er aan die burgersoldaten betaald wordt voor eiken dag verblijf in het Kamp van Beverloo Voor een majoor, fr. 18.70 kapitein 11.71; luitenant 7.27 onderluitenant 6.43 adjudant onderofficier 3.5o ser- gent-major 2.75 sergent a.5o korporaal 1.75 garde en clairon i.5o. De 199 man van St-Gilles hebben" 2000 fr. gekost. den. opper vogel afgeschoten te hebben, maar misgepierd, man Nog niet leep genoeg: ge zoudt uwen rooden neus willen steken in iets waar ge geen zaken hebt, waar zelfs de heeren Procureur des Ko- nings, Onderzoekrechter, Gouverneur, Burgemeester, Schepenen, Gemeente raadsleden niets in te zien hebben... En gij, roode verwaande guit, zoudt er willen toegeraken langs eenen omweg. Misge pierd Wat meer is, als men van een recht wilt gebruik maken, moet men zich naar de voorschriften gedragen, en derwijze handelen dat men u niet toeroepen kan Schrijnwerker, blijft bij uwe zaag. Voor 't overige wacht de gevolgen. Een man doodgereden. Op het einde van verleden jaar, werd te Lede, bij Aalst, een man, de genaamde Emiel Dhaeze, door den trein doodgereden. De barreelwachter, Clinckspoor, werd voor de daad verantwoordelijk gesteld. Volgens de betichting had hij den barreel niet gesloten en den hoorn niet geblazen. Hij zegt het tegenovergestelde daarbij weet hij niet hoe de man op den ijzeren- weg gekomen was. Door de rechtbank van Dendermonde Pnrt nort Programma van 't Con- UUilUcl ü- cert weik zai gegeven wor den, op Donderdag 8 Octob. igo3, om 8 uren 's avonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van M'Leo Walpot, op het Kiosk, ter Groote Markt, alhier 1. Drei Kaizer marsch E. Weissenborn. 2. Le Roi des Aulnes, Ouverture dramatique, P. Benoit. 3. Une fête Aranjuez, fantaisie Espagnole, De Mersman. 4. Andante de la 3® Symph. de Haydn. 5. Transcription de 1' op. Herodiade de Massenet. 6. Caprice pr pto flüte, Soliste Mr A. Breynaert, E. Damaré. Creemboter. Markt van Woensdag 7 October 1903 65 Kilogrammen ter markt. Prijs fr3 ,oo tot 0,00 per kil Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer.. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. J ACHTC ARTOÜCHE1V «I. Van den Bergli-.Iouret. De graaf en de gravin van Vlaan deren keeren de naaste week uit Zwitser land te Brussel terug. In het Sint Jansgasthuis te Brussel bestatigde men sedert eenigen tijd ont vreemdingen van vleesch. Een werkman van de slachterij had door een kunstgreep de ballans zoo weten te regelen, dat telkens in schijn vijf of zes kilos te veel werd bevonden. De klerk deed het nu en dan nawegen en bevond ook het te veel bestelde. Maar eens dat de klerk weg was, sneed de beenhouwer van hetgeen er te veel scheen, de beste brokken af, gaf die aan den meester bakker en dtze braadde de lekkere brokken in den oven en deelde ze onder zijne helpers uit. die zoo alle dagen een overtollig rantsoen vleesch kregen. Maar de zieken begonnen nu te klagen over de kleine porties. Een nieuw toe zicht werd ingesteld en de truk ontdekt. De bakkers werden ontslagen en hun meester eveneens. De meester, die 25 jaar dienst had en op het punt was, gepensionneerd te wor den, heeft eene klacht gedaan bij een socialistisch gemeenteraadslid. Deze ver dedigde den bakker bij den beheerraad, noemde diens handelwijze wreed en on- rechtveerdig en de beheerraad van zijnen kant zond het dossier naar het parket. Le Pkuplu meldt dat de procureur des konings, te Brussel eenen brief heeft ontvangen, uitgaande van eenen gewezen wachter van een zinneloozengesticht, meldend dat een achtbaar inwoner van Anderlecht wedcrrechterlijk opgesloten is, ofschoon hij, volgens veiklanng van den dokter volkomen gezond van geest is. Toen de ongelukkige in het gesticht werd gebracht, had hij het dwangcami- sool aan, en hij werd er niet van verlost dan daags nadien. Le Pbuple brengt tegen deze inrich ting de ergste beschuldigingen in, die wel eens een onderzoek zouden wenschelijk maken. De behandeling der zinneloozen zou volgens het blad veel te wenschen laten en meermaals zou men zinneloozen nog in het dwangbuis gekleed, dood op hunnen strooizak hebben gevonden. Er valt echter op te merken dat de Peuple over die gevallen tijd noch plaats aanduidt, cn dat riekt doorgaans aange brand. De lijkplechtigheden van den jon gen Duitschen ingenieur, wiens lijk men Zaterdag in het Zoniënbosch vond, had den Vrijdag namiddag plaats op het kerk hof van Ukkel. De rouw werd geleid door den schoonbroeder van den overledene en een protestantschen dominee, voor de omstandigheden van Munchen gekomen. Tot nu toe weet men nog niet of er een zelfmoord of eene misdaad heeft plaats gehad. Stellig is het, dat de overledene nooit zijn inzicht te kennen gaf zich te zelfmoorden. Zijn geldelijke toestand was uitmuntend zelfs deed hij onlangs eene belangrijke storting in de Bank van Munchen. Het onderzoek wordt door de policie voortgezet. Een drama. De Kwakkelstraat te Gent, werd Zondag morgend omstreeks 3 u. i5 m. in opschudding gebracht door diij personen, die van een soupeeke kwa men en onder elkander twist hadden gekregen. De twist sloeg weldra over tot handtastelijkheden. Een der twisters, zekere K. V... 24 jaar oud, werkman in de Rabotstatie trok zijn ines en bracht er zijne gezellen vreeselijke steken mede toe. Een dezer, F. Overbeke genaamd, 37 jaar, fabriekwerker, wonen lc Maria Theresiaplaats, had eenen steek in den buik bekomen waaruit de ingewanden puilden. De ongelukkige die met de han den de afzichtelijke wonde toedrukte, ging terug naar de herberg, welke zij pas ver laten hadden en viel daar ten gronde, terwijl hij gansche stroomen bloed ver loor. Het slachtoffer, dat gehuwd is en vader van twee kinderen werd dadelijk berecht en door eenen geneesheer verzorgd, waar na hij naar het gasthuis werd overge bracht. Het tweede slachtoffer, Leopold Moul, 23 jaar oud, wonende Klokstraat, had driesteken in den rug bekomen. Meul die dadelijk gevlucht was, onder vond maar thuis dat hij gekwetst was De dader is aangehouden. De toestand van Van Overbeke is hoogst bedenkelijk. J ACHTC ARTOECHEN J. Van den Bergli-Jouret. Aangaande de zaak van den vader moord te Beersel wordt gemeld, dat de kamer van inbeschuldigingstelling van Brussel een bevel tot niet vervolging af geleverd heeft, voor Lucien De Naeyer. De andere plichtigen, Jan De Naeyer en Felix Dandoy, zijn voor de Assisen van Brabant verzonden. Eene oude vrouw, wonende ter plaatse, gezegd de Duivel, deed, door petrool in de stoof te gieten, eene ont ploffing ontstaan, zoodat hare kleeren vlam vatten. Toen de geburen op haar noodgeroep toesnelden en er in gelukten het vuur uit te dooven, vormde het lichaam van het slachtoffer nog slechts eene wonde. Twee uren later stierf de vrouw het gasthuis in de vreeselijkste pijnen. Haar doodstrijd was ijselijk. Te Thourout heeft men een met veel fatsoen gekleeden a heer aangehouden, die zich onder den valschen naam van baron de Belle Croix op kasteelen en in bijzondere huizen aanbood om som men geld te ontleenen hier en daar had hij reeds verscheidene slachtoffers ge maakt. Volgens hij beweert heet hij wezenlijk Edward Ricatte, 20 jaar oud, geboren te Benancor, luitenant bij het 8e linieregi ment der marine, in bezetting te Toulon. Het voorloopig onderzoek heeft bewezen dat de valsche baron in verscheidene an dere steden en gemeenten denzelfden truc heeft gespeeld en tal van gasthof houders in 't zweet heeft gesteld, zonder te betalen Akelige vonden. Langs de Kruisvesting, te Brugge heeft men bij het afvoeren van een der eeuwenoude molen wallen die daar nog liggen, drie men- schengeraamttn gevonden. Komen zij voort van eene misdaad Ofwel is er daar nog een strijd geleverd geweest en zijn de geraamten deze van drie soldaten die ge sneuveld zijn Men kan het niet zeggen, en men zal liet nooit weten. De geraam ten die in vergevorderden staat van ont binding verkeeren, zullen naar het stede lijke kerkhof worden overgebracht. Te Blankenberghe heeft men Maan dag op het strand het lijk van eene jonge welgekleede vrouw gevonden. Daar hare kleederen droog waren, moet men beslui ten dat zij in het water niet gelegen heeft. Volgens een voorloopig onderzoek zou zij zich vergiftigd hebben. De oorsprong der ongelukkige is nog niet ontdekt. Een schipbreukeling. -- De Oosten- sche visschersloep 146 is de haven bin- nengeloopen met eene boot, die zij in zee verlaten had gevonden. In de boot lag een zak, in welken de visschers, toen ze hem openden,drie apen vonden. Twee van deze 'dieren waren reeds dood, de derde ademde nog. Zij poogden hem te herstellen en, hierin gelukt zijnde, beloonde het dier zijne redders met eene ongeveinsde apen- dankbaarheid en vriendschap. Het was gedurende het overige van de reis zeer gemeenzaam. De boot droeg als naam Bida. Zij be hoort ongetwijfeld tot de stoomboot, die andere Belgische visschers op de hoogte van IJmuiden hebben zien verbranden en zinken. J ACHTCARTOUCHE1V J. Van (len Bergh-Jouret. Tentoonstelling van Luik. De trekking van de tombola der tentoonstel ling van Luik, re reeks, heeft te Brussel plaats gehad op Woensdag 7 dezer. Herinneren wij dat de drager van een nummer, welk een der zes voornaamste loten wint, het bedrag ervan in geld kan bekomen, mits 10 t. h. ten voordeele van den verkoopenden tentoonstelier, op voor waarde dat men de verklaring er van doe, per aanbevolen brief, aan den algemeeneu commissaris der regeering, Koninklijke straat, 65, te Brussel, binnen de maand, te beginnen van daags na de trekking. De andere loten, die aangekocht zullen worden na de opening der tentoonstelling mogen niet in geld geèischt worden. Voor de verdeeling er van onder de winners, zal er eene tweede trekking plaats hebben, 't zij tijdens, 't zij na de tentoonstelling. De winners der mindere loten behoeven voor het oogenblik geene enkele kennis geving noch verklaring te doen. Zij zullen hun briefke bewaren om het aan te bieden na de tweede trekking, waarvan hierboven spraak is. Een nummer kan slecht éên prijs win- nen. De nummers die dubbel zijn met ande re reeds afgeroepene, zullen aanleiding geven tot eene bijgevoegde trekking. Tijdens den storm van Maandag namiddag, botste te Luik een zeilbootje tegen de aanlegplaats van de Union N an tique en sloeg om. Een der opvarenden kon zich vastklampen, de twee anderen vielen in de Maas, doch een hunner kon zich zwemmende redden. De derde ij door den stroom meêgesleept en verdron ken. Te Manage is een deel der glasbla zerij Saint-Laurent afgebrand dc stoffe lijke schade bedraagt 5o,ooo fr., door verzekering gedekt. Dit is niet zoo heel veel maar de zaak is erg voor de werk lieden, die in dit gebouw gebezigd wer den, daar er velen gedurende langen tijd zonder broodwinning zullen zijn. Men heeft Maandag op eenen weg nabij het koninklijk domein van Ardenne het lijk van eenen inwoner van Ciergnoa gevonden. Deze man moet het slachtoffer van eene misdaad geweest zijn, want het lijk droeg vijftien messteken. Het paricel van Dinant doet een onderzoek en heeft reeds een persoon aangehouden, op wiee vermoedens wegen. Te Boussu had eene vergadering van catholieke kiezers plaats, voorgezeten door representant Delporte. Eene groep socialisten wilde de zaal overrompelen; zij werden echter beleefd buiten gewalst Daarom wierpen zij kareelsteenen en pla veien in de ruiten en een twaalftal catho lieken werden gekwetst. Na de vergade ring hadden gevechten plaats. Een catho liek verdedigde zich bijzonder krachtig. De roodjes wilden nadien zijn huis bet geren, maar de gendarmen zijn hen ko men uiteenjagen. De plichtigen zijn ge kend en zullen vervolgd worden. EENE TENTOONSTELLING va voeding en gezondheid, gevolgd van ver- schillige kampstrijden bier, wijnen, likeuren, gebakken, boter, enz. zal inden loop van November en December te Charleroi plaats hebben. Wij wenschen de inrichters geluk om hunne menschlievendheid. Een vijfhonderdtal werklieden de glasblazerij Lambert van Lodelinsait hadden de wegzending geëischt van ge niet gesyndikeerde werkgezellen. Dar het bestuur weigerde aan dien eischfe voldoen, lieten de vragers het werk staan. Zondag zijn de stakers door al de a ren gevolgd, zoodat het fabriek nuslii staat. Ramp aan Hoek van Holland. - Dertien visschers verdronken. Di N. R. Ct verneemt uit Hoek vr Holland Zondag avond, rond elf ure, is aaa Hoek van Holland eene erge ramp voor gevallen. Op gezegd uur werd door de kustwacht alarm gemaakt, dat een schi; ten zuiden van Zuiderhoofd noodseinen gaf en waarschijnlijk gestrand was. De reddingsboot werd onmiddelijk gereed gemaakt en na een half uur was zij rees vertrokken. Er waaide een matige koels uit het West-zuid-Westen, maar er stoei eene zware zee en de branding was hevig. Toen de reddingsboot in de nabijheid vc het gestrande schip kwam, bleek de te- manning dit reeds verlaten te hebben, h dreef in eene open boot, niet ver van hs wrak. Dadelijk werd natuurlijk op ffi boot aangehouden. De schipbreukelingen herademden, wisten de redding nabij Maar toen <k reddingsboot nog ongeveer zeven metffl van hen verwijderd was, sloeg hunne boa om in de branding. Negentien visschfl dreven in zee. De kloeke bemanning der reddingsbod deed al haar best, het maanlicht begustg- de haar edel werk. maar niettemin 1 ze helaas niet meer dan zes man kunne redden. Onder de geredden zijn de kapi tein en de stuurman, die elkaar in bs water vast omstrengeld hielden. Om éen uur is de reddingsboot aan da Hoek teruggekomen. De schipbreukefc gen zijn opgenomen en van drogekleas voorzien in het Hotel Amerika Es geheelen nacht nog is aan het Zuids- hoofd naar de vermisten gezocht, te ve- geefs echter, 's Morgens om zes ure zij- bogen c drie lijken gevondendie de kapitein hei herkend. Het schip, de Fransche vischloggs «Président Carnot» 2033, van BoulogE kwam van de Noordzeevisscherij en bestemd naar Boulogne. De schipps verklaart, dat eene miswijzing van 1*1 kompas aanleiding heeft gegeven tot Tfl- 1 zeiling. De lading haring en het wrakta* is opge- drijven aan land. Het schip is totaal va toren. Een der geredden, een oude man,» heel troosteloos. Zijn kloeke zoon is va- dronken. Hij had hem in de brandi4 vastgehouden tot het laatst, de redding» boot is vlak bij geweest, toen hij bes toch nog had moeten loslaten en zien vet dwijnen in de diepte. Heel veel deelneming vindt hier een jongen, wiens vader verdronken» De jongen kan het nog haast niet g» looven. Hij weet immers van wonderbtf reddingen op een stuk wrakhout dwaalt met anderen langs het strand,» maar turende over de schuimende zee- Drama te Roubaix. Vrijdag te Roubaix een stoker van degas, Edrno» Peerlinck genaamd, geboren te Nien* kerken, België, schoten gelost op eerf 23 jarige vrouw, Lucie Diels, geboren Hoogstraten, met welke hij sedert vijl jaar in betrekking stond. Peerlinck, die in België getrouwd is® vier kinderen heeft, had het land vers laten, om eene veroordeeling tot neg® maanden gevangenis te ontgaan.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2