TWEE VRAGEN De Eerw. Zusters uit de Hospitalen Heeren Kiezers! Opgelet De kiesstrijd. Wij, Cathotieken, moeten stemmen onder nummer 2. De geuzen en de werklieden. iViet panacheeren, alleen gestemd onder Van tak op tak. De groote bollen ZS Ons proces. Liberale schandalen. De Kiesstrijd Kontrool. Niet panaclieeren allen gestemd onder Nummer 2. Eetbare bloemen. Aigemeene Vergadering DER Cath. K iezers. Zondag aanst. 11 October 1903. om 5 uren namiddag, ten lokale van den catholieken Werk manskring. De cath. kiezers welke bij vergetel heid of bij misslag geene uitnoodiging mochten ontvangen hebben, worden ver zocht het tegen woordig bericht als eene uitnoodiging te beschouwen. Heeren Kiezers stemt onder Nr 2. Priesterlijke benoemingen. Zondagrust. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Solemnele Octaaf, Allerhande nieuws. Van achter den bosch worden in Den- dekgalm twee vragen gesteld 1" Wat hebben wijlen M. Sch ckaeit en M. Duwez verricht voorde landbou wers Die beide Raadsheeren dtdcn hunne plicht tn ze deden ze tot voldoening van hunne lastgevers en dit bewijst h t ver trouwen dat de landbouwers opnieuw in MDuwez stellen en de vervanging van M. Schockaert door M. L. De Bisschop, een anderen landbouwer. Maar bij de liberale candidaten treft men geen enkel landbouwer aan. En moesten de liberalen nu gekozen zijn, dan waren de landbouwers in 't geheel niet ve r tegen woordigd Bij de roode en groene socialistische candidaten ook geen enkele landbouwer. Geen enkele landbouwer op de liberale en andere lijsten dat is een blijk van mis prijzen, van verachting aan onze bevol king van Mijlbeek, Schaarbeek en St-Job gegeven. Maar dat verwondert ons niet, sedert lang weten wij dat de liberalen onze land bouwers voor lomperikken,domkoppen, dwarshouten, mastentoppen, barba ren, ploegen die in God gelooven uit schelden. Eens hoorde men een der Aalst< rsche liberale candidaten zeggen de boeren stinken. Al die hoon,al die smaad, al die blijken van verachting, al die beleedigingen zul len onze Aalstersche landbouwers het op Zondag 18 October den liberalen zoo duchtig betaald zetten dat ze tot over d'ooren in den kiesketel zullen vliegen en dit met klank. Onze Aalstersche landbouwers en hove niers zullen alleen stemmen voor de catholieke Candidaten, onder W 2 bij dewelke zij landbouwers aantreffen die hunne belangen kunnen en zullen verdedigen. 2° Wat hebben MM. De Coninck en De Koninck gedaan voor de werklieden Wel die beide Raadsheeren deden weer- diglijk wat hun plicht was zij vertegen woordigden de neeringdoende burgerij en ambachten wier belangen zij op zulke waardige wijze hebben weten te verdedi gen dat ze zonder eenige tegenkanting opnieuw als candidaten zijn voorgedragen door hunne vroegere lastgevers. Maar op de liberale lijst zijn noch de neeringdoende burgerij noch de ambach ten, noch de werklieden vertegenwoor digd. Is dat beter Wij zeggen vlakaf dat het een blijk is van misprijzen en verachting voor dat gedeelte onzer Aalstersche bevolking 't welk werkt en zwoegt om eerlijk door de wereld te geraken. Oh I wij weten het de menschen die tot de neeringdoende burgerij, tot de am bachten, tot de werkersstanden behooren zijn niet weerdig, niet deftig genoeg om op de liberale lijst te verschijnen neven de groote liberale heeren. Wij kennen medeburgers, overtuigde liberalen, die tot de neerin^dnaxwo-®, «o» de ambachtslieden, tot de werkersstanden behooren die zoo bekwaam, zoo deftig, zoo eerlijk zijn in handel en wandel dan de liberale candidaten. Men verstoot de geboren Aalstenaars en verkiest vreemdelingen die zich hier zijn komen nederzetten en zich,door intri- guen van allen aard, tot de voorrangen hebben weten door te drummen, de Aals tenaars op 't achterplan drijvende. Die vreemdelingen zijn door de liberale chefs verkozen boven Aalstenaars, die al behooren ze tot de mindere standen, zoo bekwaam, zoo eerlijk, zoo deftig zijn dan dezen die verkozen zijn geworden. Die blijk van misprijzen, van verach ting zullen de Aalstenaars zich onbetwist baar gedenken bij de stembus zij zullen stemmen onder 5Ï, voor de lijst der catholieke Candidaten waarop alle standen burgers, landbouwers, neering- doeners. ambachters en werklieden even redig zijn vertegenwoordigd en dus dedigers hunner belangen zullen hebben Daarom Niet panacheeren, geen mengeling en gestemd onder N° a. Is het schandalig genoeg Ge zijt werkman,ge ligt doodelijk ziek in t Gast huis, ge gevoelt de dood naderen en ge vei langt vóór de eeuwigheid in te treden, b. v. den Z. E. H. Deken, uwen biecht vader te spreken, en de geuzen roepen U toe: Neen, wij willen niet!... Arme sukkelaar die op uw doodsbed gekluisterd ligt, die laatste troost wordt u uit gods diensthaat geweigerd Is het schandalig genoeg En dan dur ven de geuzen beweren dat ze voorstaan ders zijn der vrijheid in alles..,. En de Ninovesche groene democraten die bewe ren godsdirnstiger te zijn dan wij, catho- lieken, keuren dit door hunne stilzwij gendheid goed. Maar die groene krawat- ten zonder princiepen, worden door haat en wrok verblind.... Catholieke Aalstenaars, Burgers, Land bouwers, Ambachtslieden en Werkers ziedaar wat er ons zou te wachten staan moesten de blauwen rooden en groenen hier meester zijn. Daarom ook allen zonder panaclieeren of mengelen geetemd onder IV'0 X. Men zou denken dat het, gelijk voor de Kamerkiezing, voldoende van achter den naam van een der catholieke Candidaten te stem men en dat men dan voor de gansche partij stemt. Da* is eene groote dwaling. Wie alleenlijk stemt achter den naam van een der candidaten, kiest voor dien candidaat alleen en niet voor de partij of voor de andere candidaten. In de gemeentekiezin- gen kan men geen voorkeurstem of stemmen geven. 't Voorzichtigste zal dus zijn van lleenlijk te stemmen boven aan de catholieke lijst, 't is te zeggen, 't wit rondeken zwart te maken van 't zwart vierkant dat onder Nr 2 en boven de namen der catholieke Candidaten staat. Dan moogt ge verzekerd zijn van wel gestemd te hebben. voornaamste punt scheen te zijn voor de roode orakels der Saskaai, bracht Advo t De Bruyn bewijsvoeringen voor die bewijzen dat hij de zaak niet had onder zocht en zich van de rechtsleer in zake niets herinnerde. Er zijn verschillige reden die ons het recht geven de afkondiging van den brief te weigeren. De heer Vrederechter zal uitspreken na hij er den tijd zal toegevonden hebben om de stukken te onderzoeken. HOFSTADE. De wenschen van Judas van Chipka zijn voldaan, hier ook is er strijd De catholieke candidaten zijn MM. Gust. Matthys, Alb. Daelman, Gust. Hendrickx, Victor De Smet en Frans Schuddinck. De candidaten der oppisitie bleek ap- pelblauw groen zijn MM. Desiré De Ridder, négt. en Daelman Joannes-Adolf- Alfons, brouwer. MOORSEL. De zegepraal der catholieken is verzekerd. De maljonige roode, groene, blauwe kliek is voor goed naar de maan. Te HERZELE waar er altijd hevige strijd is geweest, is er dees maal geen. Te Ninove, Geeraardsbergen, Dendcr- hautem, Heldergem, Gijsegem, Meldert, Wanzele, staan de zaken der catholieken allerbest. 't Is weêr kiezing. en onbeschaamd komen de liberalen af Werklieden hier, zijn uwe vrienden Zonderlinge vrienden. Wrijft hun eens het volgende onder hunnen neus, werk lieden, al was het maar om hun zuur ge zicht te zien. Het geuzenblad Le Journal de Mons t schreef over eenigen tijd De groote fout der liberalen SEDERT MEER DAN VIJF EN TWINTIG JAREN, IS AAN DE CATHOLIEKEN DE VERDEDIGING DER WERKERSKLAS OVERGELATEN TE HEB BEN. I) De Revue de Belgique deed de zelfde bekentenis. Zouden de schrijvelaais van den arm- tiengen Dendergalm dat niet durven herhalen Kamernieuws. De Kamers zullen op li November geopend worden. Het gouvernement 't akkoord met den heer Voorzitter der Kamer, heeft besloten ónmiddelijk de bespreking te beginnen der begrooting van binnenïandsche zaken en spoorwegen. Gene wetsvoorstellen zullen neergelegd worden vóór Nieuwjaar. De zittijd zal dus maar kort zijn. orgaantje aaneenffanzen, en die nochtans zoo gretig op eenvoudige drukfeilen bij anderen wijzen, kondigden zondag de naamlijst van q liberale candidaten in plaats van io.... M. Schotte Jozef is in den hoed gebleven. Waarlijk, hij heeft geen kans die heer Schotte. Bij de kiezing van den Goede- mannenraad vergat hij zich zelf en nu zijn 't de groote liberale bollen. Spijtig dat men zijn naam niet heeft vergeten op de lijst ten hoofdbureek neêrgelegd, dan zou hij toch eens kans hebben gehad, namelijk, van eene formi dable buis te ontloopen Te Antwerpen verschijnen op 't oogen blik twee kiesga'zetjes die van 't begin tot het einde uitvallen en bulderen tegen den Godsdienst, de Priesters, de Paters en de Nonnen. Wie tusschen^de regels lezen kan be merkt dat het eerste werk der Antwerp sche geuzen zal zijn de Et rw. Zusters uit 't Gasthuis verjagen en het te verwe reldlijken lijk te Brussel, te Sl Jans-Molen beek, waar de ziekendieners en diensters zich aan zulke schandalige misbruiken, plichtmiskenningen en oneerlijkheden hebben plichtig gemaakt. Moesten de liberalen hier te Aalst meester worden er zou niet veel tijd ver kopen of onze Gasthuiszusters zouden op straat worden gezet en vervangen door eene soort mannen en vrouwen die noch aan God gelooven noch zijne geboden erkennen. Ja, de gasthuiszusters die engelen van toewijding en opoffering, welke de lij dendewerklieden ter zij staan van aan de wieg tot aan het graf, zouden uit gods diensthaat onbermhertig verjaagd wor den. Medeburgers weldra zou er hier gebeu ren wat te Ninove komt voor te vallen. Onze confrater Recht en Vrede van Ninove schrijft in zijn Nr van zondag 11.: In het begin der week is in het B Gasthuis verbod gegeven, de Gees- d telijkheid onzer hoofdkerk nog toe te laten, zelfs bij het sterfbed der zieken. Donderdag 11. is voor Vredegrecht het proces opgeroepen ingespannen door de roode broodbakkerij en bazar Hand aan Hand omdat wij in ons nr van 23 Oogst 11. onder titel Ze geven pootjes n, ge schreven hebben i° Dat die bakkerij en die bazar 3o ten honderd intrest opbrengen aan de geld schieters 2° Dat de socialisten de som van 744 fr. en 27 cent. overgebleven van de omha ling voor de weikstakers van den Tragel, hebben verduisterd van hare bestemming; 3° Omdat wij een schrijven van Hand aan Hand geweigerd hebben af te kon digen. Onze geëerde lezers zullen begrijpen dat wij uit bescheidenheid en eerbied voor 't Gerecht ons van alle bemerkingen zullen onthouden. Zeggen wij nogthans dat de heer Advo caat Joseph Eeman met onbetwistbare cijfers heeft bewezen dat de bakkerij en bazar van Hand aan Hand jaarlijks twintig duizend franks zuivere winst opleveren. De Advocaat De Bruyn der tegenpartij heeft zich wel gewacht dit cijfer van 20 duizend franks te betwisten en ook aan te wijzen wie die 20 duizend franks jaarlijks opstrijkt. Waren het de werklieden die van de samenwerking Hand aan Hand deeluit- maken hij zou het wel gezegd hebben. Dus wie strijkt die zuivere winst van 20 duizend franks op Er moet ze toch iemand opstrijken Daar komen wij wel eens op terug... Wat de 744 fr. 27 betreft, bewees onze verdediger M. Eeman, dat zoolang de socialistische kliek die som niet teruggeeft aan wie ze toekomt, wij het recht hebben te zeggen dat ze is verduisterd geworden. Over de kwestie van 't niet afkondigen van 't roode schrift, en die dan ook het Hatelijk. Dinsdag morgend had te St-Jans-Molenbeek de begrafenis plaats van Mev. wed. Goossens, schoonzuster van Z. Em. den Cardinaal-Aartsbisschop van Meclielen. Toen de lijkdienst afgeloopen was, in de kleine voorloopige kerk van St. Remi- gius, volgde Zijne Eminentie het lijk en had hij de droefheid het stoffelijk over schot dezer christene vrouw en moeder naar het graf tc zien brengen in eenen lijkwagen zonder kruis. De aanwezigen konden niet nalaten zich te herinneren dat MM. Frère-Orban en Bara, twee gewezen ministers-vrijdenkers naar het graf werden gebracht in eenen lijkwagen waar een kruis op prijkte. Deze uiterste voldoening wordt aan de medeburgers van M. Hollevoet geweigerd. Die dwingeland verplicht de familiën, die eenen eigen lijkdienst van eerste klas doen celebreeren, een zeker getal paarden, met rouw gekleed, pluimen en andere toebe- hoorten aan te nemen. Al die ijdele rouw- sieraden zijn verplichtend, alleen het kruis is verboden. Maar als een burgemeester eenen vrij denker, die zijn leven sleet in haat tegen God en kerk, op ongewijden grond laat begraven, o, dan kent hunne verontweer- diging geen palen A,ry»-llf«t beteekent niets meer dan Ilolorbergh-lijstO gi lafaard Denkt ge dat niemand heeft begrepen wat ge bedoeld hebt... Waarlijk men moet lafaard zijn. En dan durft die lafaard er over klagen omdat wij van student op kallissewatbr, kwakbaas en stopgat gewaagden. Men zal moeten bekennen dat die be namingen eene kleinigheid zijn tegenover de beleedigingen die de lafaard van op 't hoekje onze catholieke Candidaten naar 't hoofd slingerde. 't Luide Arys-lijst, Gheeraerdts-Iijst samengesteld door de eerste letters der smaadwoorden Armenverzorgers, rattenfokkers, lam- lendigen, ijlhoofdigen, sukkelaars, grijp vogels, schijnheiligen, kazakkeerders, muilentr ekkers, boerenfoppers, ezellieden, harteloozen, eerzuchtigen, ijverloozen, dom, dom, dompers, ijzer-vodden en beenen kandidaten, tandentrekkers en nog ineer andere scheldwoorden. En die lafaard durft klagen!... en durft eischen dat men de liberale candidaten zou aanbidden En of de liberale lijst meer vertrouwen verdient dan de catho lieke lijst daarover zullen de Aalstersche kiezers op 18 en 25 October uitspraak doen en gewis zal 't oordeel wezen Gewikt en gewogen, de liberale lijst en te licht bevonden onder alle op zichten. Nog een woord. Wat de benaming stopgat betreft, Z. M. Keizer Van den Broeck toegepast, blijven wij ze behou den. Er waren 9 candidaten die aannamen, een ontbrak, er was dus ten gat en het moest gestopt worden. Z. M. Keizer Van den Broeck, bij gebrek aan vrr-< md ge vogelte, bood zich aan en stopte 't gat. En dat is zoo waar dat Z. M. de Keizer reeds de akte van voorstelling had ondertee kend en men zijn naam heeft moeten doorhalen of doorschrabben gelijk men het verstaan wil. Begrepen I Groote Waarheid.— Een groot rede naar zegde eens Ge moet uwe partij- genooten nemen gelijk ze zijn met hunne gaven en fouten, en bijzonderlijk deze die aan het hoofd staan uwer partij, 't Is waar zij zijn niet volmaakt en niet onberispe lijk, maar uw vader en uwe moeder zijn het ook niet, en nochtans gij verdraagt en ondersteunt ze.... en't is uw belang en het belang uwer familie Mochten alle catholieken dit verstaan In de kiezingen is er kwestie, niet van eenen man te doen zegepralen, maar van een gedacht, van een princiep te doen zegepralen. In Belgenland 't is de gods dienstige en zedelijke welstand van het volk dat in kwestie is. Onze tegenstrevers, liberalen, socialis ten en Daensisten gaan hand in hand en werken te samen tegen Godsdienst, Zeden en Kerk De liberalen hebben een propaganda- verbond gesticht te gelegenheid der Ge- meentekiezingen. "t Is onder anderen bij middel van plak kaarten dat er gewerkt wordt. De eerste plakkaart verbeeldende Minister de Smet-de Naeyer die de vette beesten op de grenzen tegenhoudt, werd schokschouderend voorbijgegaan. Er moest iets beters uitgedacht worden om de catholieke partij en den Godsdienst hatelijk te maken en er verscheen eene nieuwe plakkaart. Die plakkaart verbeeldt een dikken pastoor, die genever schenkt aan de kinders. Of het zal efïekt maken Men gaat ze ook schokschouderend voorbij. Die plakkaart is vooreerst nog maar te Brussel aangeplakt, maar zal weldra in dè andere steden verschijnen. Voor Aalst zouden de libc rale propa gandisten eene bijzondere plakkaart laten verveerdigen voorstellende den kwakbaas- werkmansvriend die de zakdragers, andere vaart werkers en ridders van den luien hoek beschaaft en veredelt door den snaps tot zijn profijt en glorie De catholieken in den kiesketel. Volgens Klokke Rob- land zullen de catholieken Zondag aanst. geklopt worden door de groene socialisten te Okcgem, Denderhautem, Denderleeuw, Oultre, Ntderhasselt, Aspelacre, Kerkx ken, Heldergem, Iddergem, Steenhuyse enz... En er is geen lievenheeren aan, want 't is vast 't is zeker... maar zie 't en is maar tot 2 of 3 uren 's namiddags, wan neer de stemopneming heeft bewezen dat de groene krawatten weer eene felle buis als onderprijs krijgen. En dan zal men ze weer eens zien vluchten lijk hazen naar hunne groene krochten 1 Zestien honderd frank (fr. 1,600), indien zij toegelaten worden tot de bereden artil lerie of den trein Vijftien honderd vijftig frank (fr. i,55o), indien zij toegelaten worden tot het batal jon van administratie Vijftien honderd vijf-en-twintig frank (fr. 1,525), indien zij toegelaten worden tot de vostingsartillerie, de bijzondere compagnies der artillerie of de genie Vijftien hondeid frank (fr. i,5oo), in dien zij toegelaten worden tot de infante- De Aalstersche blauwe, roode en groene penlakeien beweren dat er hier te Aalst kontrool of nazicht allernoodza kelijkst is in alle Besturen. Zouden onze driekleurige schrijvelaars ons niet willen zeggen waarom de libe ralen van Antwerpen, Brussel, Namen, Mechelen, Lieren meer andere Steden en Gemeenten vinden dat kontrool hoege naamd niet noodzakelijk is. Zoo verre gaan die liberalen om alle kontrool der catholieken te verwijderen dat ze met de socialisten monsterverbon den sluiten. Die monsterverbonden worden alleen lijk gesloten ten prijze van allerhande toe gevingen aan de rooden, om de catholie ken van 't Stadhuis verwijderd te houden. Is 't misschien omdat de liberalen al de eerlijkheid en deftigheid in pacht hebben dat er voor hen geen kontrool noodzake lijk is... Hoort eens, penlakeien, onze Aalster sche catholieke Candidaten moeten onder opzicht van eerlijkheid, deftigheid, be kwaamheid enz. voor de liberale candi daten der hooger bedoelde steden niet onderdoen en dus legt ons eens uit waar om er hier te Aalst kontrool moet bestaan en elders niet g'Hebt 't woord, onnoozele zeeveraars Plaatsvervanging. De prijs der plaatsvervanging, door het departement van oorlog, is vastgesteld, voor het dienst jaar 1903-1904, op zestien honderd frank (fr. 1,600). De vergelding verleent aan de vrijwil ligers met premie is vastgesteld als volgt, voor het dienstjaar 1903-1904, aanvangen de met 1 October igo3 en eindigende met 3o September 1904. Degene die, te rekenen van den 2 Oc tober eerstkomende, dienst nemen voor eenen milicietermijn, aanvang nemende met 1 October 1904, ontvangen Zeventien honderd frank (fr. 1,700), in dien zij toegelaten worden tot de cavalerie of de rijdende artillerie in 't Arrondisse ment van Aalst. Behalve in 16 gemeenten is er overal strijd. In enkele plaatselijkheden wordt op politiek terrein gestreden, 't is te zeg gen, strijd tusschen catholieken. libera - ltn, roode en groene socialisten. De groe ne socialisten alias de daensisten beweren dat bijna overal de catholieken door hen bestieden worden. Niets is tegenstrijdi ger aan de waarheid dan die bewering slechts in twee of drij gemeenten komen de groene volksfoppeis op. Al de candi daten der oppositie zonden het als eene grievende beleediging aanzien moest men hen daensisten of de groene volksfoppers heeten. Hier volgen de 16 gemeenten waar geen strijd is Audenhove St.-Goorix, Baerdegem, Borsbeke, Burst, Elene, GoefferdingenSt.-Lievens-Haulem, Herzele, Leeuwergem, Nieuwerkerken, Oordegem, Sarlardingen, Vleckem, Wel le en Zonnegem. Dus is er strijd in 65 Steden en Ge meenten onzes Arrondissements. (lPAPnP Pi<* n»in 'puauA ajsaq **IOeiie M IC, excuseert, t is one ontvlogen. De vtrledene week trokken wij 't Stadhuis binnen als of wij er naar ons werk gingen en zagen in passant dat ze de salon Pierre aan 't herstellen en witten waren. Als ge nu een landje hebt dat loutert om den 18 October op de Groote Markt te komen van uwen neus maken, wees gerust ge zult propertjes ge logeerd worden... En de champetters zul len hunne sabels aan hebben die gesjepen zijn. N11 ge zijt verwittigd. Bruüü 't zou wreed zijn In onze streken worden er zeer weinig bloemen geëten, ze steken ons een weinig tegen en wij vreezen dat zij het een of het ander vergif zouden inhouden. Wij eten capucienebloemen met salaad gemengd en maken allerbeste pannekoe ken met de welriekende bloemen van den acacia. In de uitheemsche streken zijn de eet bare bloemen veel talrijker dan bij ons. In China maakt men soep gereed met eene soort Belle-de-jour, Hemerocallis graminea geheeten. Om een gedacht te geven van het groot verbruik dezer bloem, hoeft gezegd te worden dat de haven van Chin-Kiang alléén alle jaren 3,5oo.ooo kilos verzendt naar alle deelen van China. De Colligonum eene andere veel geëten bloem, wast in den omtrek van Lahore in zeer onvruchtbare streken. Zij groeit tot struiken van i.5o tot 2 meters. Men komt er overgroote velden van tegen. De Colligonum krijgt hare bladeren in Februari en bloeit in Mei. Het zijn kleine welriekende rooskleurige bloem- kens, zij hebben veel weg van de aard bezie. Zij zwillen nogal op en zijn zeer suikerachtig, daarna verliezen zij het sap en droogen uit gelijk vijgen. Men plukt ze in Juni. De Hindoes eten deze vruchten mei bloem of gebraden vleesch. De merkwaardigste eetbare bloem in Indië is voorzeker de Bassia latifolia die veel weg heeft van den Afrikaanschen boterboom, Bassia larkü Zijne Hoogw. de Bisschop heeft be noemd Directeur der Damcn van Sl Maur tc Lovendeghem, den E. H. Bi- dez, leeraar van Rhetorika te Eecloo leeraar van Rhetorika te Eecloo, den E. H. DeVildere, doctor in wijsbegeerteen lincentiaat in godgeleerdheid der grego- riaansche hoogeschoól te Rome leeraar te Ronsse, den E. H. Muyshondt, kan didaat in wijsbegeerte en letteren der katholieke Hoogeschool van Leuven. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag ii Octo ber igo3, M. Bonner, Bisschopstraat. Worden gevraagd i° Eenen goeden schrijnwerkersgast 2® Een goede dienstmeid 3° Een kruide- niersgast40 Een goede kleermakersgast. 5° Jongeling van i5 tot 16 jaren voor kruidenierswaren Vragen werk. i° Een vuurstoker-machinist 20 Een halven kuipersgast 3° Een bureelbe- diende 40 Een bakkersgast. -0 Creembóter. Markt van Zaterdag 10 October 1903 222 Kilogrammen ter markt. Prijs f:. 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 35g klonten boter ter markt g< bracht, wegende te samen 2870 kilos. Kerk der Theresianen. ter eere van de H. Seraphiensche Moeder Theresia van Jezus. De goddelijke diensten als volgt Donderdag, i5 October. De eerste Mis ten 6 uren, met uitstelling van het H. Sakrament. De solemnele Mis, ten 9 uren. 's Namiddags ten 6 uren, Lof en Fransch Sermoen, door den E. P. Alber- "tus, ongeschoende Karmeliet. Zondag 18 October. De eerste Mis ten 6 uren. De solemnele Mis ten g uren. 's Namiddags ten 5 uren,Lof en Vlaamsch Sermoen. Dijnsdag 20 October. Verjaardag der Instelling van het II. Kind Jezus van Praag. Ten 9 uren plechtige Mis en Fransch Sermoen door denE.P. Albertus, ODgeschoende Karmeliet. Aan ons nummer v heden behoort de uurtabel des ijzerenwegs als bij-' voegsel. Candidaat-Notaris eerste proef. Heeft zijn exaam afgelegd met voldoening Mr Sylvère Verhulst van Nieuweikerken. Jaciitcartouchen. J. Van den Jouret. AALST. Zaterdag heeft zich ter Katoenspinnerij Vaartstraat.de genaamde De Moor Albert, oud 46 jaren, wonende Ajuinstraat 4, gedurende 't werk aan zijn spinmolen, 3 vingers van de linkerhand gepletterd. Er zullen 3^4 weken verloo- pen eer hij 't werk zal kunnen hernemen. Maandag voormiddag rond 10 uren was de bareel aan den doorgang over de spoorbaan aan den Molendries gesloten. Gelijk altijd staat er veel volk en gerij de opening af te wachten en allen voetgan gers en gerij willen er dan te gelijk over zijn en dat levert gevaar op. De schoor- steenvager Angelus Van de Walle, oud 66 jaren, die ook wat haastig was mis- trapte zich en viel juist voor de kar van den heer D'Hondt. Gelukkig viel hij be zijden en werd hij slechts aan den linker kant van 't hoofd getroffen de lel zijner oor werd afgereden en bekwam nog ver der wonden aan 't oor en slaap. Zijn toe stand levert geen ónmiddelijk gevaar op. Verleden maandag is in de Leopold- straat, in den bazar La Roubaisienne, bewoond door Loos Hector brand ont staan in de plaats achter den winkel. De kat had de petrolelamp om geloopen het welk een begin van brand veroorzaakte door de toegesnelde geburen uitgedoofd. Dijnsdag avond, rond 11 uren ter sar- gieweverij De Clercq-Leclercq was Coes- sens Henri, oud 34 jaren wonende Hooge Vesten, een riem aan 't besprooien met spiegelharst toen hij gevat werd en zijn rechterhand vel en vleesch werden afge schroeid. De wonde is ernstig. Woensdag om 10 uren voormiddag werkte zekere Callebaut metser, wonende te Erembodegem, aan een steenput ten huize van De Braeckeleer Geerardsberg- sche Steenweg N° 200 toen op eens het metselwerk instorte. Callebaut viel in de diepte maar gelukkig vielen er slechts eenige steenen op zijn hoofd. Na verzor ging is hij naar zijne woning te Erembo degem gevoerd. Zijn toestand is betrek kelijk goed. In den nacht van maandag tot dijnsdag, had Domien Boucqué, broodvoerder en candidaat der socialisten het venster zij ner kelderkamer laten openstaan. Dieven drongen langs daar binnen en stolen een wekker. Toen de rakkers met den buit ter straat waren riepen zij Leve de roo den die ons leeren dat alles mag gestolen en geroofd worden Aalst. Medeburgers Deze week kwamen hier twee vreemdelingen bedelen voor een liefdadig werk en dit als de ver tegenwoordigers van een Priester te Brussel.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2