si Te veel uitgaven. LANDBOUW. AALST.— EEN EN ANDER. Stad Aalst. - Werkbeurs. Het eerste consis torie van Pius X. Luisterrijk Avondfeest AALST. Allerhande nieuws. Vereenigde Staten, ZEEVISCHOAXDE1 ff. Arys-De Paepe, S. Sedeyn - De Backer, KANADA BOOMEA Lac HA Welnu, indien men deze 6 millioen voegt bij de 6 millioen, die de suiker minder opbrengt, komt men tot het be sluit dat de minister van financiën voor eene vermindering staat van 12 millioen )n de ontvangsten. Hoe hij er niettemin in gelukt is eene Roofing op te maken, dia in evenwicht is, dat is werkelijk een sterk stuk, waar hij eer van haalt en waarvan ongetwijfeld het geheim weldra zal onthuld worden in de Kamer. Enkel weet men dat op andere artike len, op de spoorwegen, bijvoorbeeld, de vooruitzichten overtroffen zijn. Ik heb gezegd dat eene tweede moei lijkheid voor het financieel beheer van M. de Smet de Naeyer was, de gedurige aangroei der uitgaven. Hier is het niet alleen de regeering, die een mea culpa moet uitspreken, 't zijn ook de afgeveerdigden, welke door hun vragen en aandringen er haar toe over halen voor sommige steden zoo mild te zijn en tegenover hen verbintenissen aan te gaan, welke zwaar op de openbare schatkist wegen. Welke schadelijke opofferingen heeft zij bijvoorbeeld niet gedaan, voor onder nemingen als Brussel Zeehaven Waarlijk, indien men de gulzigheid der Kamer had willen voldoen, dan zou men lang reeds zijn teruggekeerd in het tijdperk der te korten en misschien zou den wij heden in hetzelfde nummer gelo geerd zijn <ds Frankrijk. Ik meen te weten dut het gouvernement vast besloten is paal en perk te stellen aan de luxe uitgaven, waarin het reeds maar al te ver is gegaan. Verklaringen, welke het kabinetshoofd in dien zin zou doen in 't begin van den zittijd, zouden gunstig onthaald worden door het land. Dat zou evenveel waard zijn als eene troonrede. (Corresp. Handelsblad). Kraaien en zaaien. De bonte kraaien zijn te lande versche nen en weldra ook zullen de klachten op gaan over de schade welke zij aan de zaaierijen toebrengen en zal men verdel gingsmiddelen tegen de rouwdragende vogelen uitzoeken. Zijn die verdelgingsmiddelen wel noo- dig en doelmatig. Onbetwistbaar is het dat de kraaien veel zaaigraan verslinden, Maar verdienen zij daarom de dood straf Zeker ten ware zij hunne misdaden door stellig bewezene diensten zouden weten af te koopen. Welnu, zulks is werkelijk het geval want veel meer nog dan van zaaigraan, leven zij van allerhande schadelijke rup sen, wormen en maden die van den molenaar voornamelijk, welke op som mige plaatsen zulke onrekenbare verwoes tingen te weeg brengen. Maar zal men dan de kraaien alzoo vrij en vrank hunnen eetlust ten nadeele der toekomende oogsten laten voldoen Ook al niet dewijl eenvoudig en ge makkelijk het zaaigraan buiten de vraat zucht der kraaien gesteld kan worden en dat enkel daartoe het volgende te ver richten staat Omtrent den zaaitijd in eiken hectoliter graan 3 tot 4 kilos koolterre gieten en alles schudden tot dat ieder korreltje vol komen overdekt zij, waarna men om het aaneenkleven te vermijden fijn ge zifte koolasch bijvoegt en nog eensom- draait tot dat al de graantjes ten volle gnjs worden. Aldus bereid zaad zal door de kraaien en andere roofvogels niet aangeraakt wor den en even goed opschieten als dat niets eraan gedaan ware geweest. Sedert lang wordt dusdanige zaaiwijze algemeen in Amerika met de beste gevol gen toegepast. (De Landman). ten einde de veiligheid en vrijheid der catholieken te kunnen handhaven. Pius X geloofde niet, dat hij de overwinning der waarheid en gerechtigheid nog zou aanschouwen, evenmin als zijne voorgan gers die mochten zien maar hij zal er naar trachten, de waarheid hechter te vestigen onder de goeden en haar te ver breiden onder degenen, die niet met kwade inzichten bezield zyn. Sterfgeval. - DeheerCallebaut 0 Burgemeester te Wieze, zijne echtgenoote en familieleden komen diep beproefd te worden door het vroegtijdig verlies van hunne dochter, zuster en nicht, Mejuffer Alice Marie Callebaut, godvruchtig overleden na eene langdurige ziekelijkheid in den ouderdom van 20 jaren. De plechtige Lijkdiensten Begrafenis hebben heden woensdag onder een talrijken volkstoeloop plaats gehad. Onze Veemarkt van St- Martin us was heden Woensdag goed voorzien van runddieren van alle slag. Men telde iets over de 400 koppen. Levendige handel. Spijtig dat men er niet meer ruchtbaarheid aan geven doet door de drukpers. Onze peerden- merkt is te nieter waren diep in de twee kachtels, in 't Aalstersche kajutten. Be halve op de Veemarkt bemerkte men in de straten weinig meer volk dan op een gewonen woensdag. Wij blijven bij ons gedacht dat het voordeeliger zijn zou voor onze neeringdoeners de jaarmerkl altijd te houden op den Zaterdag vóór den feestdag van onzen Stadspatroon. Worden gevraagd i° Een goede kleermakersgast 20 Een smeder, halve gast 3° Een kruideniers- gast van i5 tot 16 jaren. Vragen werk. i° Een magazijnier 20 Een kruide- niersgast 3° Een voerman 40 Eene dienstmeid 5° Fabriekwerkers en dag- looners. P- S. De werklic den of oudwerk- lieden geboren in i838 of vroeger die vermeenen recht te hebben tot het ouder domspensioen, worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aanvaard worden ten bureele der Werkbeurs, van 9 tot 11 uren 's morgens, te rekenen van Dijnsdag 3 November tot 3i December. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvra gen meer aangenomen worden. Maandag morgend heelt Z. H. Pius X zijn eerste consistorie gehouden. Na eene ianspraak verhief hij Mgr Merry del Val /n Mgr Callegari, bisschop van Padova tot het cardinalaat. Daarna bevestigde hij de benoeming, reeds per breve gedaan, van Mgr Decuriel, bisschop van Monaco en van Mgr Carlier, bisschop van Haar lem. In zijne toespraak tot het consistorie zegde de Paus, dat hij getracht heeft, niet met het opperpriesterschap bekleed te worden, maar dat hij, zich gevoegd heb bende naar God's wil, er naar streven zal, het pand des Geloofs ongeschonden te bewaren. Voor het heil der Kerk is het noodig dat de Paus vrij wordt, en Pius X be treurt het, dat de Kerk op dit gebied ver drukt wordt. De Paus zegde dat hij ver- vast was over het opzien, teweeggebracht door de uiteenzetting zijner regeeringsbe- gmselen hij zou immers geen weg vol gen, afwijkende van dien zijner voorgan gers, en hij komt op tegen de meening dat de Paus zich niet met de politiek zou moeten inlaten, immers het zou onmoge lijk zijn, de staatkunde af te scheiden van de opperpriesterlijke leiding van geloof en zedenleer. De Paus moet betrekkingen blijven onderhouden met vorsten en regeeringen Het nut der zonnebloemen. Het is nog weinig bekend hoe nuttig de zon nebloemen zijn en daarvan komt het dat zij zoo weinig geplant of verbouwd wor den. Vooreerst moesten in de nabijheid van eiken bijenstand eenige dozijnen zon nebloemen geplant worden, omdat maar weinig andere planten bloemen dragen, die zooveel honig en was opleveren als deze, waarom deze planten in den bloei tijd dan ook letterlijk van bijen wemelen Als kippenvoeder is het zaad bijna on overtrefbaar. Het vermeerdert de eier- legging, is uitstekend geschikt als mest- voeder, en de veeren worden er zelfs schooner, zachter en glanziger van. De olie, die men uit de pitten van de zonnebloemen verkrijgt, is, wanneer zij gezuiverd is, eene voortreffelijke smake lijke tafelolie, eene goede olie om te bran den en kan uitstekend gebruikt worden bij de zeepbereiding. Du uitgeperste pitten geven koeken, die als mestvoeder voor het rundvee, groote waarde bezitten, De groone bladeren der zonnebloemen geven, gedroogd en op de snijbank gesneden, met zemelen ver mengd een uitstekend voeder voor de melkkoeien. Op elke vochtige plaats langs slootkan ten in vochtige tuinen, langs spoorweg- dijken en op ..11e plaatsen, waar veel ge- vovogelte verblijft, behoort de nuttige zonnebloem tc worden geplant. Zij kosten bijna niets en leveren zeer groote voordeelen op. Stad Aelst. ZONDAGSCHOOL S' MARTINUS. te geven door de Heeren Meesters der Zondagschool, op Maandag 16 November igo3, om 5 i/x ure 's avonds, in de ruime zaal van den Werkmnaskring, ten voordeele van het Werk der Zondagschool. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorbehoudene plaats 2,00 fr. Eerste plaats 1,00 fr. Tweede plaats 5o centiemen. Heeren Meesters zullen de vrijheid ne men, kaarten ten huize aan te bieden. WETGEVENDE KAMERS. De wetgevende Kamers vergaderden gister Vrijdag uit kracht van art. 70 onzer Grondwet. Onmiddehjk werd er overge- gaan tot de samenstelling der bureelen. t Senaat en Volkskamer verkozen de zelfde leden als in den vorigen zittijd. Een Belgisch «garnizoen» in China. 1- Belgique Militaire brengt inlichtingen over die zaak, waarvan wij reeds eenige woorden meldden. Het is namelijk een korps, dat gelast is met de bestendige bewaking van ons gezantschap te Peking. Het zal bestaan uit 17 man, waarvan vier ruiters en een brigadier, gewapend met lansen. Het korps zal onder bevel staan van eenen luitenant of tweede-kapiteih, ken nende Engelsch of Duitsch de voorkeur wordt echter gegeven aan de kennis der beide talen. De manschappen te voet zullen hoofd zakelijk worden genomen in de spoorweg compagnie. 6 Allen zullen vóór hun vertrek xiaar het Kaartkundig gesticht worden gezonden. De verbintenis heeft een duurtijd van 18 of 24 maanden, of voor 3 of 4 jaar doch allen kunnen zich opnieuw verbinden Het vertrek zal in de eerste helft van het aanstaande jaar plaats hebben. De Nationale Bond tot bestrijding der zedeloosheid in de winkelramen, heeft Zondag zijne algemeene vergadering ge houden, onder voorzitterschap van M Jules Lejeune. Deze laatste zegde in zijne toespraak Vier groote plagen drukken tegen woordig op hetmenschdom: De verzwak king der godsdienstige gevoelens, het alcoohsme, de speelwoede en de ontucht. De wet alleen kan die plagen niet op voldoende wijze bestrijden het bijzonder initiatief moet meehelpen, vooral in wat de zedeloosheid betreft. o Creemboter. Markt van Woensdag 11 Novem. igo3 5o kilogrammen ter markt. Prijs fr, 3,oo tot o,oo per kil. Eene 25-jarige modiste, Silvie P., werd Maandag avond op de Waterloo- baan, te Brussel aangevallen door eene vrouw, die haar een handvol peper in de oogen wierp, haar ten gronde sloeg, en met slagen en stampen overlaadde en'ten slotte de vlucht nam. Toen de voorbij gangers het meisje ter hulp kwamen, verklaarde deze, hare aanrandster van haar noch pluim te kennen, zoodat deze haar stellig voor eene andere moet hebben genomen. Het Journal de Bruxklles had over eenige dagen melding gemaakt van een automobielongeval doch het verhaal, dat eenigzins onnauwkeurig was, werd door den persoon, die gekwetst werd, per brief terecht gewezen. De gekwetste bracht tevens huideen dank aan de gravin van Vlaanderen, twee dokters en twee onbekenden die hem ter hulp waren gekomen. Het ongeluk ge beurde namelijk in het Soniënbosch. Die brief kwam aan... samen met zijn doodsbericht. Eenige oogenblikken nadat hij dien brief had verzonden, was de ge kwetste, wiens genezing men nabij meen de, gestorven aan eene aderverstopping. Eene vrouw te Brussel uit de Lacail- lestraat, bracht haar kind, 6 maanden oud, bij eene buurvrouw, onder voor wendsel dat zij eene dringende boodschap moest doen. Zij ging zich in de herbergen der buurt bedrinken. De buurvrouw, moede gewacht, droeg het arme kind naar het pohciebureel, waar het een uur later door den vader, die van zijn werk terug keerde, gehaald werd. Wat de moeder betreft, die vond men zoo dronken op het jaanpad der Hoogstraat liggen, dat men laar moest naar het gasthuis brengen. In de Blaesstraat is te Brussel een kind op zonderlinge wijze verstikt. De ouders, die s avonds met warm pataten en sprot leuren, hadden het kind alleen thuis gelaten. Nu hadden de ouders, al vorens uit te gaan, de lamp met petrool gevuld, na de oude petrool, die er nog in was, in den kolenbak te hebben gewor pen. En in hunne afwezigheid had de hitte der brandende stoof den petrool van den koolbak vlam doen vatten en zoo was ook heel de inhoud van dezen bak ver brand. De smoor, daardoor verwekt had het kind, dat in zijne wieg sliep, doen verstikken. Te St-Pieters Jette werd de commis saris van policic door drie dronkaards aargerand.Dit werd gezien door Mejuffer Clemence B., de 2ojarige dochter van eenen nabijwonenden neeringdoener, die den sterkste der dronkaards bij den kraag pakte, hem een eind op zij wierp en ver volgens de twee andere op de vlucht joeg. Later werden de drie aanranders aange houden. b Zekere Lombaert, een commission- naris te Gent, wiens vrouw en dochter beurtelings gaan wasschen en kuischen en ook ander huiswerk verrichten bij M. Cappe, rentenier, wonende Brusselschen boulevard, ging zondag morgend, rond 10 1/4 ure, bij deze laatste aanbellen. Cappe onthaalde hem op een tweetal glaasjes cognac en nadat zij samen wat jepraat hadden stond hij op om Lom baert uit te laten. Aan de deur gekomen, bukte Cappe zich om eenen dwijl op te nemen. Eensklaps bracht Lombaert hem met eenen hamer een hevigen slag toe op het hoofd. Hij duizelde en wankelde, doch sprong wederom recht en zag Lombaert met op geheven hamer voor zich staan, gereed om nogmaals te slaan. Tussclien beide mannen ontstond eene* hevige en wanhopige worsteling, tijdens welke Cappe nog eenen slag van den hamer kreeg op het voorhoofd. Cappe was middelerwijl in zijn salon gevlucht en riep luid om hulp. M. De Leenheer, kapitein-bevelhebber, die naast hem woont, hoorde zijn geroep en kwam buitengesprorgen. Hij ging op de deur van Cappe kloppen, waarop Lom baert zijnen hamer wegwierp, naar de stalling vluchtte en zich opknoopte aan eenen balk. M. Cappe had middelerwijl de straat deur geopend en M. De Leenheer liep naar de stalling den moordenaar achterna, die aan eenen balk van den haverzolder bengelde. Ook ander volk en de policie was in- tusschentijd in het huis van M. Cappe gekomen. De koord werd doorgesneden, waaraan de moordenaar zich verhangen had en men leverde den schurk in han den der policie. Cappe was vreeselijk om aanzien. Zijne kleederen waren doortrokken van het bloed. In den gang zijn de deuren en de muur vol bloedspatten. De toestand van het slachtoffer is be denkelijk. Maandag morgend was hij echter niet verslecht. De moordenaar is een 60-tal jaren oud. Maandag namiddag heeft het parket een onderzoek ingesteld op de plaats van het drama. Nadere bijzonderheden. Ment kent nog niet de reden, die tot de moordpoging op de Brusselsche Laan kan aanleiding gegeven hebben. Cappe, het slachtoffer is ziekelijk de vrouw van Lombaert, een boodschapper, wonende op St-Pieters, ging regelmatig bij hem het huiswerk verrichten, tot dat ze over eenigen tijd ziek werd. Terwijl de vrouw in het gasthuis was ging hare dochter het werk bij M. Cappe doen, maar als de moeder het gasthuis verliet, hernam zij hare bezigheid tot dat het haar weer onmogelijk werd, die voort te zetten. Dan was het weer de dochter die de taak op zich nam. De boodschapper Lombaert, deed ook de boodschappen van M. Cappe, en ver gezelde dezen soms op zijne wandeling Zooals men ziet, was het huisgezin Lom baert ten zeerste bekend met M. Cappe. Onze lezers kennen de omstandigheden in welke de misdaad gebeurde. En zij weten ook dat Lombaert, na het feit, naar den stal liep om zich te verhangen. De aankomst van het volk deed den moordenaar verschrikkenHij smeet zijnen hamer weg in de salon en vluchtte naar achterin de stalling, waar hij naar den haverzolder liep en zich ophing aan eenen balk. Of nu de koord werd doorgesneden, of dat deze van zelf is gebroken, weet men met juist, maar toch is het zeker dat men den knoop kan losdoen en dat Lombaert bekwam. Een geneesheer werd gehaald alsook een priester en M: Cappe werd verzorgd. De man is schrikkelijk gesteld hij heeft zeer veel bloed verloren. In den gang zijn de muren en de deu ren vol bloed ook in de salon is het al bloed op de meubels, muren en vloer, wat men ziet. Men heeft den hamer in den salon gevonden en het moordtuig is door de policic aangeslagen. De moordenaar moet dien meêgebracht hebben, doch men weet niet van waar. Schielijke sterfgevnl- 'en. De burgelijke stand van Leuven vermeldt voor de afgeloopen week zeven gevallen van plotselingen dood. In ver- schillige kerken worden missen opgedra gen aan den H. Andreas, patroon tegen haastige en onvoorziene dood. Uit hoofde der heerschende typhus- ziekte in het ti° linie, heeft de minister van oorlog het vertrek van het regiment naar het kamp van Beverloo bevolen Even als te Esschenbeek is ook een aanhoudingsmandaat tegen de moeder van den vadermoorder te Lootenhulle uitgeveerdigd. De vrouw Dierckens was reeds een of tweemaal aanzocht gaworden, zich aan te bieden bij M. Iweins, onderzoeksrechter, maar zij had aan die vraag geen gevolg gegeven. Vrijdag is zij te Lootenhulle gehaald en naar het paleis van juisticie te Gent ge bracht. Na onderhoord te zijn is een aanhou dingsmandaat tegen haar afgeleverd en zij is in de gevangenis opgesloten. Het vermoeden van onrechtstreeksche medeplichtigheid dier vrouw was bij den veldwachter opgekomen, doordien zij de eerste was geweest, om haren zoon aan te klagen. Zij moe6t dus van iets geweten hebben te meer daar het niet aan te nemen was dat de zoon den strop aan zijns vaders hals kan doen en den man uit het bed sleuren, zonder dat de vrouw, die van voor sliep, dit bemerkte, al sliep zij nog zoo vast. Eenige Duitsche mijnwerkers waren Vrijdag te Seraing vereenigd in eene herberg, door eener hunner landgenooten gehouden, toen te midden van eene hevige woordenwisseling, een hunner plotseling opstond en de anderen goeden avond zeg gend, henen ging. In het donkere portaal werd hij echter overvallen door eenen man, die hem een hevigen dolksteek in de borst toebracht. De getroffene slaakte een kreet en kon nog tot in het naburige huis vluchten, waar hij op den vloer viel, om niet meer op te staan. De policie werd geroepen en eenige personen werden ondervraagd, doch, die ondervraging was zeer moeilijk, daar de commissaris geen woord Duitsch, en de mijnwerkers geen woord Fransch kenden. Twee vermoedelijke daders zijn aam* houden. De vermoorde was 3o jaar oud Een driejarige jongsken te Lui dat alleen thuis was gebleven, was dicht bij liet vuur genaderd en had» zijne kleeren doen vuur vatten. Toenè moeder thuis kwam, lag het brandende huilend van de pijn op den vloer, b t gasthuis, waar 't kind opgenomen wordt zijn toestand hopeloos bevonden. Een genaamde S., mecanicien Montignies-sur-Sambre reed op i5 b-r over den weg van Namen naar LiO mei eene groote automobiel. Tengevolge van eene valsche bewen kwam een velorijder, J., fabrikant Hoet tegen de automobiel aangebotst. Jwerd door den teufteut overrede, onder de oogen zijner vrouw, die hem^ dogcar volgde. Nu is de automobielrijder, die ech in de ontmoeting niet de minste wona bekwam, ook gestorven. De arme na; was over het ongeluk zoo ontroerd, hij er ziek van werd en onophoudei den verongelukte voor zich zag. De dood heeft hem van die martelr verlost. Niet alle aiitomobielrijdersrii zoo gevoelig. Drie personen uit eene gemeen van den Borinage waren door eeDeit zende kat gebeten, een i8jarig meis» haar vader en eenen agent der Compagn» du Nord Alle drie zijn naar St-Hubts vertrokken. De kat is gelukkig gevang- Men heeft in het zuiden van denBorini» in acht dagen tijd niet minder dan in* vallen van razernij gehad. Twee flesschen. Te Trenton,- den N.-Am. Staat New-Yersey, warena de uitstalling van eene glasblazerij o:. langs twee flesschen te zien de groots en de kleinste die ooit zijn geblaf naar de fabrikant beweert. De groot" heeft den vorm van een zuigflesch mir is ongeveer 1 m. 65 hoog en heeft aanhj wijdste deel een omvang van 1 m. 3o. R werkman die haar geblazen heeft, is tn lang en kon hij door den nau wen hij- kruipen, dan zou hij er binnen in kunos liggen. De flesch heeit een inhoud ir 65 gallons, of bijna 3oo liters. Er naast kan men, scherp toeziend:, op een zwart papier een heel klein fiesc' onderscheiden dat maar 4 druppels tc bevatten die er slechts met een fijn dot tersspuitje ingebracht kunnen worde Dc fabrikaat verzekert dat aan het blazt: van dit kleine stuk heel wat meer tijd besteed dan aan het groote. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 12, i3 en 14 November- TARBOT de'Akil, fr. 1» TARROTTIA8 o,5o, 1,00, i HEILBOT fr-I' Zalm de J/2 kilo, truit fr 35: Kabeljauw fr. J ScliclviHcli, groote fr. 1,00, 2,« Tongon (koppel) fr. o,5o, 1,00,3,0: Sp,erl"i;. fr. ojl Nieuwe Landolium fr. 0,j: £og. fr. 0,75 tot 3,k Kreeften fr. 2,oo, 4,00,6,« Hollandsche Melkersharing 'tstukfr. o. 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks fr. 1, Hollandsche Haring fr. 0) Garnalen in doos fr. 1 Garnalen versch fr'. 0|jj Nieuwe Schotsche Haring i vaatje Nieuwe Haring 3,M Oesters fr. 10,00,7,00,5,00 en 3,5o de ik Oostendscbe Vischbank van Nieuwstraat, 36, Aalst, PRIJZEN VOOR HEDEN, Alle dagen versche aankomst. Zalm per 1/2 kilo fr.O.Oi iarbot Eilbot Tongen Kabeljauw g'jf Schelvisch QS) Landorimn q;5 Roobaard o'ó) Groote Pladijs 0,5) Klein Pladys per stuk Pieterman Witting Makreelen Garoal.n p,r y2 kilo Ü.50 Kretten levend, alle dagen versche aankomit Hollandsche Melkersharing stuk 0,25 In vaatjes van G stuks 1,CÜ In tonneke van 12 215 u 24 5,50 Woensdag, donderdag en vrijdag versche aankomst van goede geparkerdo Philippic sche mossels per kilo 0,12 A 0,15 fr. Alle dagen is er ook zeer verschen rivier- visch te bekomen. Hopende MM. met uwe orders begunstigd te worden blijf ik, na u beleefd te grootss, uwen uitmoedigen dienaar. Alle aanvragen per post of telegram zullen onmiddelyk met spoed verzonden worden. Uw dienaar, S. SEDEYN-DE BACKEB, Nieuwstraat, 36, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mylbeek, (Nieuwe Kerk). Deurwaarder MAHIEU, te Aalst, zal va aanzoeke van den heer Charles Be Vis, grondeigenaar, te Aalst, op Donderdag 13 A> vember f903, om 9 uren juist voormiddag, open baarlijk ver koopen 1° 75 koopen zuivere hoogstammige Kans* daboomen metende tot 2 m. 25 omtrek ent koopen Olmentronken,staande in eenen Boich Slag! thvs. gsvsll De al ter rechte: I.- Bosch dastrei gebrui II. - idee veld. v Camill TWE1 Za ten 2 u te Aels BOLT DeNc overstaa openbaa Jufvronv dee siidi dnwe Ée Bewoo Voorscl mime be ten, pom Igkheden oefenen - TWEE Een Hi '0 centia: kende dei 39 en 1 1080c pa! ren De V, Wgdaarc un de bi Bewooi Drij hi sar Ledi 1022b, 10: Ie van 16 •ene zijde scdere zij meters la *0011 d doi tenliaren 2' Het I J08ephu8 grond. 3' Het I *oond doi "centiare: vieb Een per »ort nabi aiastreer Pootte va coate aan "o den he •nfrronw Menieman j*o Londe de weduwi Gebruik. trui-Joann Verdeeld Zatei 2 uren redeneren

De Denderbode | 1903 | | pagina 2