Schandaal. V oorardciii 0p maandag Landbouwcomice Aalst. Huldebetoog uit dankbaarheid. AALST. EEN EN ANDER. Stad Aalst. - Werkbeurs. Aalst-Hopmarkt. Allerhande nieuws. Duitschland. In 1884, decreet van Koning Leopold, aan al de leden van de familie toelating gevend den hertogsmantel en kroon te dragen het hoofd der familie draagt den titel van graaf of gravin. De tegenwoordige hertog volgde zijn vader in de hertogelijke waardigheid op ten jare 1878. Hij is getrouwd met eene jonkvrouw De Mun, bij dewelke hij vier kinderen heeft. Zijn oudste zoon en opvolger, graaf Robert, heeft zelf reeds een drieja rigen zoon. Men leest al minder en minder nieuws in de liberale bladen over het zoogezegde u Broerkensschandaal te Oostakker. De bijzonderheden, die bekend worden doen ons denken aan een artikel, dat wij eens in den Matin gelezen hebben en waarin gewaarschuwd werd, tegen het al te lichtzinnig geloof hechten aan de verklaringen van kinderen. Welnu, in deze zaak zijn de twee be schuldigers kinderen een knaap, die werd doorgezonden uit het klooster en een die het gesticht ontvluchtte. De ergste beschuldiger, de minderjarige knaap G.., heeft geen vader meer, doch zijne moeder leeft nog welnu verleden Vrijdag, dus vijf dagen na het bezoek van het parket te Oostakker, wist de moeder nog niets van de zaak en 't is, bij toeval naar Gent komend, dat de vrouw vernam welke rol haar zoon gespeeld heeft. Nu vragen wij op onze beurt Wie heeft dien knaap gedreven tot die beschuldigingen, welke toen de beschul digers tegenover de Broeders stonden, in 't water zijn gevallen In wiens handen waren deze kna pen de verantwoordelijke werktuigen Indien iemand de klacht had moeten doen, dan was het de moeder welnu, de moeder wist van niets, van niemendal en, indien zij er nu iets van weet, is het bij toeval. Ge ziet, alles is eigenaardig en zonder ling in deze zaak en wellicht zou de Flandrb libérale meer licht over dat zonderlinge kunnen werpen. 't Zijn immers de liberale gazettan die, in 't algemeen, over al die soorten van za ken veel meer weten dan een ander. Wel licht weten ze ook wel wie er achter de jonge beschuldigers zit. Intusschen zoekt men in de liberale pers vruchteloos naar uitleggingen over een echt schandaal geen ingebeeld waarin Br.*. Nathan ook een broerke dus, maar een Logebroerke betrokken is. Deze Nathan is de grootmeester der Italiaansche Loge. Aan den liberale Temps wordt nu uit Rome geseind, dat Nathan zijn ontslag heeft gegeven, omdat hij betrokken is in het moordproces Bonmartini. Het heerschap heeft namelijk de vlucht bewerkstelligd van den moordenaar, Tul- lio Murri, die ook tot de vrijmetselarij behoorde, zooals overigens heel de bende die 't op het leven van graaf Bonmartini had gemunt. Zonder de moedige houding van het katholiek blad de Avenire d'Italia zou men heel de zaak wel in den doofpot ge kregen hebben, zoo werkte de vrijmetse larij om de moordenaars te redden. Dat is ook wel elders gebeurd dan in Italië... Als de Précurseur nog eens over broerkens u begint, zullen wij hem vra gen wie hij bedoelt de belasterde broe ders van Oostakker of de Br*.* moorde naars van Bologna en hunne aanhangers (Handelsblad). VnftpH Pfl pilt" Lichtbeelden. 23 NOVEMBER aanstaande, zal de heer Valentyn Brifaut, advocaat aan 't Beroeps hof te Brussel, algemeen Secretaris van 't werk der catholieke Missiën, alhier ter feestzaal van 't St.-Joseph6collegie dtr EE. Paters Jesuïten eene voordracht met lichtbeelden houden. Onderwerp Impressies uit den Oosten. Z. H. Mgr. Van Ronselé, Bisschop van Congo afkomstig van Lovendegem, bij Gent, zal tegenwoordig zijn. EENE OMHALING ten voordeele van 't werk en dtr Missies van Kwango, za! gedaan worden. Zondag aanstaande, 22 November, zal Mr Frateur, Hoogleeraar der Universiteit van Leuven, hier te Aalst, eene belang rijke voordracht geven. De Professor heeft, op verzoek van het Cornice, voor onderwerp genomen De voet bij het peerd De voordracht zal plaats hebben in het lokaal van het Land bouwcomice, (Keizerlijke Plaats), ten drij ure stipt. Tengevolge dezer raadpleging is het volgend besluit genomen door de hoogere overheid Daar de gendarmerie onvoldoende is om de orde te verzekeren, in geval de lo ting op eenen dag in heel het land plaats had, zal de loting per provincie op éenen dag geschieden. Aldus zal men, des noods, de gendar merie van de eene provincie, door die der andere kunnen versterken. Nergens zal de loting vóór 1 Februari plaats hebben. In het arrondissement Verviers alleen zal de loting in twee dagen geschieden, daar de arrondissements-c ^mmissaris zeg de niet te kunnen instaan voor de orde, zoo de loting in al de gemeenten te gelijk denzelfden dag geschiedde. Zondag 11. had ten lokale van onzen ca- tholieken Werkmanskring eene huldebe- toog plaats aan de heeren Frans De Koninck en Alex. Van de Velde, de twee gemeenteraadsleden, vertegenwoor digers der werklieden, in de laatste kiezing niet herkozen. Meer dan duizend leden waren aanwezig. Uit dankbaarheid over de diensten die zij bewezen gedurende hun mandaat zoo deftig en belangloos volbracht, werd aan de twee heeren door de catholieke en antisocialistische werk lieden, hun portret onder de algemeene toejuichingen aangeboden. Vijf redevoeringen werden gehouden door M. M. Baron Leo Bethune, Voor zitter, M.-L. Gheeraerdts, Burgemeester, E. H. Rombaut, Bestierder van den Werkmanskring en M.M. De Koninck en Van de Velde. Plaatsgebrek laat ons niet toe die rede voeringen zelfs zeer beknopt weer te ge ven, welke de groote verdiensten van de twee helden der feest verkondigden. Doen wij nogthans bemerken dat de heer Bur gemeester er de aandacht op inriep dat de groene lafaards die altijd hebben beweerd dat de werklieden in den Gemeenteraad moeten vertegenwoordigd zijn, nu Tri omf Triomf Triomf zingen omdat de vertegenwoordigers der werklieden, door hunnen bijstand, door hunne medewer king uit den Gemeenteraad verbannen zijn. Werklieden wat denkt gij van die han delwijze der groene J udassenkliek 0 Creemboter. Markt van Woensdag 18 Novem. igo3 5o kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,90 tot 0,00 per kil. Buitengewoon jubelfeest. In de Kamer, nu dijnsdag laatst, zegde de her kozen voorzitter M. Schollaert, volgens het Beknopt Verslag, onder meer het vol gende u In de aanstaande maand Juni, zal het ons gegeven zijn eenen verjaardag te n vieren waarvan, meen ik, geen voor- beeld bestaat in de wetgevende verga- b deringen. Toen zal de achtbare heer d Tack vijftig jaar, zonder tusschenpoos lid van deze Kamer zijn geweest. De standvastigheid zijner lastgevers, wordt alleen geëvenaard door zijne onvermoei- bare bedrijvigheid, zijnen jeugdigen gloed, zijne hertelijke vriendelijkheid. b Wij allen beminnen den oudsten onzer, b en wanneer, al spoedig, den oogenblik n daar is waarop wij zijn vijftigjarig ju- b belfeest vieren, zal hij door allen als b door één man worden toegejuicht. (Her- b haald en algemeen handgeklap.) De rechtbank bij de vrijmetselaars. Eene beschuldiging was gesmeed tegen eenen priester van Lorient, in Frankrijk De advokaat verdediger vond in het dossier een stuk dat door den prokureur in roode inkt beschreven wasDie prokureur vroeg daarin aan den voorzitter de vertrouwelijke stukken uit het dossier weg te nemen, opdat de verdediging ze niet zou kennen, en de voorzitter had geantwoord wees gerust, de advokaat heeft ze niet gelezen Jamaar de advo kaat heeft die papierkens gevonden men heeft ze niet kunnen loochenen en het Hof ven beroep heeft die eerlijke handelwijs b bevestigd en geoordeeld Bewijs van zuivere rechtveerdigheid bij de rechtbank der vrijmetselaars Hoe de Internationale dieven te werk gaan. Te Bordeaux zijn thans vier personen aangehouden die deel ma ken van eene bende internationale dieven. Ondervraagd over hunne handelwijze, heeft een hunner eenige duidelijke aanwij zingen gegeven. Deze zegde dat de medeplichtigen nooit samenwoonden, en dat zij elkander tele grammen toezonden, wanneer een hun ner meende eenen slag te kunnen wagen. Na met elkander gesproken te hebben, scheidden zij en kwamen slechts te zamen waar de diefstal moest bedreven worden. Doch daar ook vertoonden zij zich niet in bende. Een hunner ging binnen in een bank huis zien of een slag te doen was, en eenen persoon gezien hebbende, dien hij vermoede veel geld te dragen, ging hij buiten en deed een teeken aan zijnen me deplichtige, die aan de andere zijde der straat stond. De bespieder deed, bij middel van een dagblad, teekens aan zijnen medeplichti ge. Indien, bij voorbeeld, het toekomstig slachtoffer zich aan het winket nr 3 bevond moest de bespieder driemaal een dagblad naar het hoofd brengen. Indien de te ste len waarden zich rechts van het slachtof fer bevonden, moest hij het dagblad langs den rechterkant van het hoofd houden. Aldus konden de medeplichtigen zon der spreken hunne slachtoffers aanwijzen. Niemand wist te zeggen wie de dief ge weest was, want deze was nauwelijks bin nen geweest om den slag te doen en da delijk weer weggegaan. De bekentenissen leggen het weinig ge luk uit dat de policie had bij het opsporen der dieven. Het is echter zeker dat de dieven ande re middelen moeten beramen om hunne betrekkingen vol te houden. De klas van 1901 der regimenten linie en jagers te voet is gister Dijnsdag in on- paald verlof gegaan tot de aanstaande periode van schietoefeningen en krijgsbe wegingen. De loting in 1904. Alles valt in 't water de loting zal niet op eenen dag in heel het land plaats hebben, zooals men voor 1904 had gehoopt. Alle arrondissements-commissarissen van het rijk werden geroepen, hun advies be- bend te maken en dit advies is ver van gelijkluidend. Worden gevraagd 1® Een goede kleermakersgast 2° Een smeder, halve gast3° Een kruideniers- gast van i5 tot 16 jaren. Vragen werk. i° Een magazijnier a° Een kiuide- niersgast 3° Een voerman 40 Eene dienstmeid 5° Fabriekwerkers en dag- looners 6® Een jongeling van 18 jaar met goed gedrag, voor magezijnier van bonnetterie of gelijk voor welk werk. 2J6S" P. S. De werklieden of oud werk lieden geboren in 1838 of vroeger die vermeenen recht te hebben tot het ouder domspensioen, worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aanvaard worden ten bureele der Werkbeurs, van 9 tot 11 uren 's morgens, te rekenen van Dijnsdag 3 November tot 3i December. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvra gen meer aangenomen worden. Aalsterhop 1902 disponibel fr. i32,5o de 5o kilogr. Aalsterhop igo3 op November-Decem ber fr. 142 A 145 de 5o kilogr. Poperingherhop (stad) igoS fr. 125 a i3o de 5o kilos. Aalsterhop (bij de planters) fr. 145 a i5o de 5o kilos. Markt vast. P«R»ic»pelen. Onze catho lieke Turnclub Steun geeft Moed, bereidt zich om in den loop van dezen winter nogmaals de Passie van O. H. Jesus tè vertoonen doch meer uitgebreid en verbeterd dan vroeger. Kortelings zullen de plakkaarten ver schijnen. AALST. Te Deum. Zondag 11. werd, te gelegenheid der patroonfeest van Z. M. Leopold II, ter Sl Martinuskerk om 11 1/2 uren een plechtig Te Deum ge zongen 't welk door de burgerlijke en militaire Overheden werd bijgewoond. Na de voltrekking der kerkelijke plech tigheid defileerden de leerlingen der Pu pillenschool des legers voor de Overheden De heer Luitenant-colonel Berg hield eene vaderlandslievende redevoering. AALST. Diefstallen werden sedert geruimen tijd in de statie Aalst-Noord bestatigd en eindelijk zijn de dieven op heeterdaad betrapt geworden. Vele ge ruchten zijn hieromtrent in omloop die meest al niet te zeer betrouwbaar zijn en die wij voorzichtigheidshalve geradig oor- deelen niet verder te verspreiden. Veelal, in zulke zaken, worden onplichtigen door 't publiek verdacht. 't Parket van Dendermonde heeft een streng enkwest geopend en laat ons hopen dat ze de ware plichtigen zal weten te ontdekken Diefstallen te Aalst en omlig gende. Volgens wij uit ver trouwbare bron vernemen, wordt, ter gevolge van zekere onthullingen aan het Gerecht gedaan, het onderzoek der dieften verleden winter, in benden gepleegd, ieverig voortgezet. Bevelen van aanhouding bestaan ten laste van i° De Waele Jozef, bijgenaamd Jef Beerleer, b oud 40 jaren 2° Raman* Charles-Louis, bijgenaamd de Witte Paria, b oud 34 jaren, beiden geboortig van Wet teren. Deze. twee oudveroordeelden oefenen het bedrijf uit van leurders met schrijf papier, pennen, blink en anderen kleinen bucht. Ze zijn vergezeld van eene vrouw die mankt, doch wier eenzelvigheid tot nog toe niet is gekend allen zijn voort vluchtig en worden opgezocht. Aalst. Brand. Heden woensdag is er om 2 uren 's namiddags, brand ontstaan ten huize bewoond door MM. Van Schuylenbergh, boekdrukkers en kooplieden in papier, die spoedig werd uitgedoofd. Drama te Brussel. Ziehier in lichtingen over het drama der Gierstraat, waarvan de drank- en speelduivel alweer de aanleiding zijn. Louis van Hoorde, kleermaker, in i863 te Gent geboren, verspeelde zijn geld op de koersen. Zondag was hij naar de koer sen te Vorst geweest en had er weer ver loren. Daarover was er 's avonds ruzie in huis. In den nacht werd door geburen een kreet gehoord, maar zij hechtten er geen belang aan. Als de werkmeisjes der vrouw, die on dergoed maakte, maandag morgend kwa men, bleef de deur gesloten. Ze werd ge opend met den sleutel, die de huisbe waarster in bewaring had en men vond de vrouw vermoord met negen messteken den hals. Het mes is niet teruggevonden. Gebu ren hebben den man maandag morgend ten zeven uren zien weggaan. Hij is niet meer weergekeerd, maar wordt opge zocht. Het slachtoffer was geboortig van Brug ge en 34 jaar oud. Uit het onderzoek is gebleken dat eene buurvrouw om hulp heeft hooren roepen, doch die kreten waren spoedig gedaan. Het parket is overtuigd dat Van Hoor de de pleger is, en dat hij, na de misdaad gepleegd te hebben, den sleutel der woon kamer heeft gegeven aan de portierster en toen de vlucht heeft genomen. De portierster heeft niet de minste ont roering kunnen waarnemen bij den man, toen hij henen ging. Latere bijzonderheden. Het on derzoek heeft doen ontdekken dat Van Hoorde na de misdaad onmiddelijk den trein heeft genomen en naar Ledeberg, bij Gent gevlucht is, waar zijn broeder woont. De eerste zorg van het gerecht was, de woning der te Brussel verblijvende bloed verwanten te bewaken. En bij een hunner zag men korts nadien eenen expressbricf bestellen. Vermoedende dat de brief van Van Hoorde kwam, gingen de agenten binnen en legden beslag op den brief. Deze be vatte twee postmandaten, om eenige schulden te betalen en het bericht, dat hij te vreden was, zijne vrouw gedood te hebben dat hij wel wist, door de politie opgezocht te zijn, doch dat deze niets zou vinden dan zijn lijk. De worsteling tusschen den moorde naar en zijn slachtoffer moet niet lang ge weest zijn hij had er zoo kort mogelijk meê gedaan gemaakt, om de aandacht der geburen niet te wekken. Hij moe- de vrouw onder zich op den grond hebben gehouden om de steken in den hals toe te brengen. De meubelen zijn opengebroken en het geld en eenige juweelen zijn meêgeno- men. De vrouw had den avond te voren haar paart getrokken van de verdeeling der spaarkas uit de buurt, waarvan zij lid was. Dit paart bedroeg 120 fr. Van Hoorde was een luiaard, die meer dronk en speelde dan werkte. Hij leefde geheel ten laste zijner vrouw. De zaak van Etterbeek blijft nog altijd even geheimzinnig. Van Rompaey, die door den zoon Smellinckx als rechtstreeksche medeplich tige van vader Smellinckx aangewezen wordt en blijft, heeft zich vrijwillig bij de politie en het parket aangeboden. Ik heb niet opgehouden, de bewij zen mijner ontschuld te verzamelen, zegt hij, en, op het oogenblik, dat ik op 't punt sta, dezé aan het parket te overhan digen, verneem ik door de gazetten de nieuwe beschuldiging, die men tegen mij uitbrengt. Gedurende vier uren is hij door den onderzoeksrechtei ondervraagd, in tegen woordigheid van zijnen beschuldiger, die onverzettelijk zijne gezegden staande houdt, terwijl hij even onvezettelijk blijft loochenen. Men weet dat de zoon Smellinckx ook nog eenen herbergier aanduidt, die even eens de verklaring van zijnen vader zou hebben gehoord; maar deze getuige is in het gasthuis, en zoo ziek, dat het onmo gelijk is hem te ondervragen. Men heeft zich afgevraagd waarom de zoon Smellir.okx twee jaren gewacht heeft met het bekend maken van het geheim. Men legt hier door uit dat De Coster, de aangehoudene voor dediefstal van Ham- sur-Sambre, eenen kamaraad van Smel linckx voor strafbare feiten zou he bben aangeklaagd en Smellinckx zou zich nu door de bekendmoking over de misdaad gewroken hebben. Het parket heeft nu nieuwe inlichtin gen gekregen, die de zaak alweer een ge heel ander aanzien geven. Men weet dat Van Rompaye er op roemde, stukken te bezitten, die de bewij zen zijner onschuld bevatten, Die bewe ring is gegrond op eenen brief, geschre ven door den veroordeelden misdadiger, vader Smellinckx, aan zijnen advokaat, welke thans, naar het schijnt, het beroeps geheim niet meer moet eerbiedigen. In dien brief bevestigt Smellinckx dat hij Van der Hauwermeulen heeft ver moord; en hij voegt er bij dat de daad hem werd ingegeven door vrouw V., winke lierster te Etterbeek. Die vrouw, zegt de Pstit Bleu, was sedert vele jaien zijnen medeplichtige in al zijne misdaden. Hij beweert ook met de hulp van eenén apotheker, een tiental kinderen te hebben gedood, op verzoek der ouders, die zich van hun kroost wil den ontmaken. Eer hij Van der Hauwermeulen dood de, was hij op het gedacht gekomen, een en moord te doen op de Audergemlaan, doch hij had dit gelaten, omdat het te ge vaarlijk was. Ook die zaak was hem door vrouw V. ingegeven. Smellinckx bekent ook de moordpoging op vrouw S. te Vilvoorde, welke laatste overigens inderdaad Smellinckx herkend heeft. Men weet nu dat Smellinckx zoon niet alleen Van Rompaye, maar ook den nieuw aangehoudene De Coster beschul digt; doch naar deze laaste ook krachtda dig blijft loochenen, schijnen de kansen voor Van Rompaye minder erg. Een berg smeekschriften. )j, weet dat, ter gelegenheid der gehoon van prins Karei, vele smeek;chrifienm het prinselijk echtpaar werden gezond; om kwijtschelding of vermindering eene opgeloopen straf te bekomen. De secretaris van prins Albert,die Dj derdag door renen Brusselschen schrijver werd geinterviewd, verkliaj dat het getal smeekschriften zoo groot dat men pr geen weg meê kan. Men; moeten beginnen «et geen gevolg 3. te geven aan degenen, welke nogz£ binnenkomen, en vooral aan die, 3 gaande van bedienden der openbarsa sturen. De politieagent Chauteur, te B.-j sel, zondag morgend 't huis komend, het voorwerp van eene moordpoging. - het oogenblik dat hij zijne deur opq sprong zekere K. op hem toe om hesj messteek toe te brengen. De agent,p» zijnen revolver en joeg den aanranders de vlucht, een schot in de lucht los^ De agent denkelijk door ontroering meesterd, viel nu in onmacht op stoii werd daar korts nadien gevonden cj zijne moedor en zijne vrouw. De aar* der is een geniesoldaat, zekere K.,in> nizoen te Antwerpen. De plichligeis later te Antwerpen^ gehouden. Zondag avond, ten half negen53 is er te Loketen brand ontstaan z stallingen van de weduwe Van Dia op de wijk Heyende. Het noodsein* onmiddelijk geblazen en de pomp snelden ter plaats Dank aan hunnet ke pogingen heeft men het wooi kunnen vrijwaren, maar de stalleat heel en al vernield. Eene hoeveei stroo, twee koeien en een varken 25 den brand gebleven. De oorzaak den brand is onbekeud. Laffe baldadigheden. Dei man J. B. Balens, verongelukte vnj in eene steengroef van Lessen en te- werd naar 't gasthuis gebracht. Vtdi de mannen, die de dragers vergeafi waren min of meer dronken, en den; den tegen alle gebruiken, zich nietït len met voor het doodenhuis te bliji maar zij wilden den hof der zieken nendringen. Die hof, met een houten hekweri; de voorplaats gescheiden, werdgaij door zuster Adriana doch de bs drong de non zoo geweldig tegen hekwerk aan, dat zij verplicht was tei nen. Nu stormde de wilde bende ba niet alleen in den hof, maar ook nu zalen der zieken en gekwetsten, m zusters om verre geloopen en beid werden. Een der kerels, brutaler dan de; bracht de yojarige zuster Alphonsa, vuistslag toe, die haar deed te §n vallen. Anderen vloekten en dreigde nonnen te zullen verjagen. De eerlijke bevolking van Lessc verontwaaidigd over dit gedragdeia listenbenden en hoopt dat he gendl kerds naar verdiensten zal straffen. Zuster Alphonsa moet binnen kom 5ojarig dienstjubilè als geestelijker! dienster vieren. Zondag avond rond 8 ure, ontstem er moeielijkheden onder de verbra' van eene herberg der Brugpoort 1:1 trijk. Van woorden kwam men tot a en op straat zijn de gebroeders Dd met Dcdeyne en Geeraerts handga geworden. Richard Dedeyne, leurde jaren oud, bekwam in deze vecht; drie of vier messteken, waarvan den onderbuik, waar de ingewanda hingen. Edmond Delaere bekwat messteken in den rug, de zijde ené De gestokenen, wier toestand hopi is, zijn naar het gasthuis overgebn Rond middernacht is het parket: gasthuis gekomen om de gakwets ondervragen. André Geeraerts, 20 jaar, en .11 Delaere. bijgenaamd Ratten bra van een der slachtoffers, zijn doord: licie aangehouden. Naar men meldt zou er Zaï aan de Hollandsche grensstatie, te Ba Nassau, een gansche wagon suiker de Hollandsche tolbeambten zijn slagen. De wagon scheen geladen met aardappelen, doch onder eew: dier vruchten vonden de tolbean 5ooo kilos suiker verborgen, dieÉ gië naar Tilburg werd gezonden, weet dat dc suiker 35 ten hondeici mende rechten betaalt. De aangts- wagon slaat nog altijd in de sta Baerle-Nassau. Een modelgemeenteraad is wel die van Seraing. Deze heeft vijf maanden geen zitting meergebr en is nu tegen Donderdag bijeen 5 pen. Er staan 162 punten aan hetoii de. Het is de laatste zitting in mr roode meerderheid zal baas spelen, zal er, naar het schijnt, van profil# om eene reeks benoemingen van tebedienden en onderwijzers te doe: Twee doctoressen. Te Bonn! bon verleden week op één dag twee" wen haar laatste examen in genees» afgelegd, Mej. Busch, dochter vi*. vroegeren hoogleeraar in dc heeJ1 aldaar, en Mej. Hermine Edenhutf# een plaatsje in Oost-Friesland. verwierven den doctorstitel met scheiding en Prof. Fritseli de dei:? geneeskundige faculteit, sprak bi» de eerste vrouwen, die te Bonn b® diën in de geneeskunde volbraci: den, op zeer hartelijke wijze toe, teB' hoore van een talrijk publiek.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2