VERGADERING Landbouwcomice Aalst VEEVOEDING. De aanstaande wetgevende kiezingen. ASMODIET. AALST. Het Te Deum, Fruitboom- en Groententeelt. Stad Aalst. - Werkbeurs. Men oordeele Het Weesmeisje Kerk van St.Jozef, Aalst. Itecliterlijke krouijk Priesterlijke benoemingen. Allerhande nieuws. BREUKEN der Afgevaardigden bij het Verbond der Pensioenkassen van het Kanton Aalst, in den catholieken Kring, op Dijnsdag 17 November. De vergadering werd voorgezeten door den Z. E. II. Kanunnik Roeland:s. De ken van Aalst en den heer Romaan Moyersoen, Voorzitter des Verbonés. Een dertigtal Lijfrentmaatschappijen van het Kanton waren vertegenwoordigd, Nadat de E. H. Eeckhout, Schrijver van het Verbond, het verslag der vorige zitting gelezen had, werd door den heer Voorzitter eene welverdiende hulde ge bracht aan den diepbetreurden Eerevoor zitter, den Z. E. H. Deken Van Doren. Hij stelde voer in dezes plaats aan te nemen onzen nieuwen Deken, den Z. E. H. Roelandts. Met handgeklap werd dit voorstel aanveerd. De E. H. Deken bedankte, in de vrien delijke taal hem eigen, de vergadering, hij beloofde onze werking uit al zijne krachten te steunen, wel wetende dat ons doel niet alleen bestaat in de stoffelijke verbetering, maar ook in de zedelijke verheffing van de werkende klasse te be- hertigen. Nu kwam het bijzonderste punt der dagorde De E. H. Schrijver moest een alge meen verslag geven over den toestand der Pensioenkassen. De wel bestudeerde verhandeling, waarop de ieverige Schrijver ons vergast heeft,mag waarlijk merkweerdig genoemd worden. Niet alleen besprak hij den rassen vooruitgang in zake van werkerspen sioenen gedaan, sedert de wet van 10 Mei 1900 hij toonde ons ook op meesterlijke wijze wat er nog dient gedaan om de onverschilligen, de onwetenden en de misleiden te overtuigen van de groote voordeelen hun door de pensioenwet ge schonken. Er werd dan ook, op voorstel van den heer Voorzitter, besloten, dit schoon verslag te doen drukken, opdat de belanghebbenden het op hun gemak zou den kunnen onderzoeken, en er hur voordeel uit trekken. Er worden eenige veranderingen toege bracht aan de standregels, daar de Kan tons Herzele en Sottegem zich ook bij ons Verbond gaan aansluiten. Een prijskamp wordt ingericht tusschen de verschillende Pensioenmaatschappijen van het Verbond, om de edele gedachten van spaarzamheid en vooruitzicht eenen nieuwen reuzensprong te zien maken in het volgende jaar. Er werd ook besloten de werklieden, geboren in 1843, 44 en 45 op te sporen, 't is tijd voor deze om zich te haasten hunne kleine storting te beginnen doen, ten einde hun recht op pensioen te ver liezen. Aan de werklieden die nu 43 jaar oud zijn, worden door Staat en Provincie ook bijzondere toelagen verleend. Dat zij eens goed de plakbrieven onderzoeken, die overal, op kosten van het Verbond, gaan aangeplakt worden. En nu, met moed en volherding voor uit voor het goede. Onze arbeiders moe ten allen weten,wie hunne ware vrienden zijn. Zij mogen niet blijven luisteren naar degenen, die hun onmogelijke zaken beloven. De pensioenwet van 10 Mei 1900, met de verbeteringen die er reeds aan toegebracht zijn en die er nog zullen aan toegebracht worden, is de verzekering van hunne toekomst en het geluk hunnen ouden dag. De volgende algemeene vergadering van het Verbond, waarbij dan ook de Kantons Herzele en Sottegem zullen be- hooren, zal plaats hebben in September van het toekomend jaar. lijnkoeken. Door zijn hoog gehalte eiwit- stoffen heeft dit lijnmeel een zeer groote voedingsweerde in de rantsoenen. Wat nu hetCoRNFEED aangaat, dat iseen Engelsch woord dat maisvobder betee- kent. En inderdaad Corn feed is anders niet dan het gemalen produkt van den malsstengel, op voorhand van de knoopen en grove vezels beroofd. Dit voeder bevat volgens gedane ontle dingen, meer voedende bestanddeelen dan goed hooi en heeft daarenboven een hoog opslorpend vermogen, zoodat de vochtig heid der melasse wordt opgezogen en Sucrema zonder ongemak bewaard kan worden. Uit onze beschouwingen kan men af leiden, dat dit voeder uit grondstoffen van allereerste hoedanigheid bestaat, zoowel onder opzicht van voederweerde als van ;eschiktheid voor de melkvoortbrengst. In den handel waarborgt men voor Sucrema nr 1 den volgenden inhoud Droge stof 89.53 °/0 Ruw eiwit 24.29 Vet 3.54 Koolhydraten 44-41 waarvan suiker 20. Dit melassevoeder werd onlangs in het landbouwblad Brabant-Hainaut or gaan der comicen van Brabant en Hene gouwen, door M. Gaspart, ten sterkste aanbevolen. Het kost ongeveer 14 fr. de 100 kilos. Men geeft er van per dag en per kop voor melkkoeien 3 tot 4 kilogx. peerden 2 4 verkens 1 2 Ofschoon het door de dieren gretig ge nomen wordt, ter oorzake van zijn hoog suikergehalte en zijnen zoeten smaak, is het altijd aan te prijzen, zooals overigens bij alle verandering, met eene kleine hoe veelheid te beginnen en trapsgewijze op te klimmen. Zondag aanstaande, 22 November, zal Mr Frateur, Hoogleeraar der Universiteit van Leuven, hier te Aalst, eene belang rijke voordracht geven. De Professor heeft, op verzoek van het Cornice, voor onderwerp genomen De voet bij het peerd De voordracht zal plaats hebben in het lokaal bouwcomice, (Keizerlijke drij ure stipt. het Land- Plaats), TEN Sucremavoeder. In een vorig artikel wezen wij op den invloed van de suiker in de voeding der huisdieren en wij beloofden onze lezers op de hoogte te houden van die kwestie. Daarom stellen wij ons voor heden daar op terug te komen en een der suikerhou dende of melassevoeders te bespreken, namelijk Sucrema waarvan de vak bladen 111 den laatsten tijd nog ai met lof gewagen. Sucrema is een bruin poederachtig voe der waarvan de melasse der suikerfabrie ken den grondslag is. Men treft er aan voor peerden, voor melkvee, voor zwijnen en voor hofgevo- gelte. Elk heeft eene verschillige samen stelling, al naar de behoefte der dieren waarvoor het bestemd is. Het a Sucrema nr 1bestemd voor hoornvee en bijzonderlijk voor melkkoei en, is samengesteld als volgt40 me lasse 3o °/o dubbel gezift katoenmeel Texas 10 °/o lijnmeel Cleveland 20 Cornfeed. Een woord uitleg over elk dezer stoffen zal niet overbodig zijn. In ons vorig artikel hebben wij uitge legd wat melasse is en gezegd dat zij om trent den helft van haar gewicht suiker bevat. Ook waarborgt men 20 °/0 suiker wat ongeveer gelijk staat met het dubbel van goede voederbeeten, voor wat den in houd aan suiker betreft. Het katoenmeel is van de beste hoedanigheid, want komt tegenwoordig veel gemeen in den handel. Het dubbel gezift Texas katoen meel levert alle waarborgen op En daar dit meel gemiddeld 42 °/0 eiwit en i3 vet bevat zijn er in die 3o kgr. 12.6 kgr. eiwit en 4.9 kgr. vet. Het lijnmeel Cleveland is zeer rijk aan eiwit, doch arm aan vet. M' Crispo. de bestuurder van het Labo ratorium van Antwerpen, schrijft daarover hei volgei.de u Het is klaarblijkend dat het lijnmeel Cleveland ten veel meer geconcentreerd voedsel is en van meer weerde dan de Het is op Zondag, 22 Mei - hoogdag van Sinksen dat de kiezingen zullen plaats hebben voor de vernieuwing der kleinste helft van de Kamer en den Se naat. Het zijn de Volksvertegenwoordigers van Oost-Vlaenderen, Henegouw, Luik en Limburg die dezen keer aan herkie zing zullen onderworpen zijn de te her kiezen senators zij.i die der provinciën Antwerpen, Brabant, West-Vlaanderen, Luxemburg en Namen. In Oost-Vlaanderen zijn er 26 uittre dende volksvertegenwoordigers 20 ca tholieken, 1 christen democraat, naar 't liberalism overgeloopen, 4 libe ralen en 1 socialist. Henegouw telt 28 uittredenden 9 ca tholieken, 6 liberalen, i3 socialisten. Luik, 21 uittredenden: 7 catholieken, 4 liberalen, 10 socialisten. Limburg, 6 uittredenden, catholieken. Dat maakt te zamen 81 uittredende volksvertegenwoordigers 42 catholieken, 1 kristen democraat n 14 liberalen en 24 socialisten. Voor den Senaat zijn er in de provincie Antwerpen i3 uittredenden 10 catholie ken waaronder 3 provinciale senators, en drie liberalen. Brabant telt 20 uittredenden 9 catho lieken en 11 liberalen, waaronder 4 pro vinciale senators. West-Vlaanderen, 12 uittredenden 10 catholieken, waaronder 2 provinciale se nators en 2 liberalen. Luxemburg, 6 uittredenden 4 catho lieken, waaronder 2 provinciale senators en 2 liberalen. Namen, 6 uittredenden 4 catholieken, waaronder 2 provinciale senators en 2 li beralen. Dat maakt in 't g. heel 56 uittredende senators 37 catholieken waaronder 9 provinciale senators en 19 liberalen, waar onder 4 provinciale senators. De provinciale kiezingen welke insge lijks in 1904 moeten plaats hebben, zijn vastgesteld op Zondag 5 J uni. Op onze vraag: Wie kan ons de betee- kenis uitleggen van het woord Asrao- diet, Ons door groene Pie verweten, ontvangen wij het volgende antwoord: Vriend Denderbode, stoor u niet Aan 't nieuwe scheldwoord asmodiet, Dat Groene Pie de la Mirandol Van haat en nijd en woede vol, U grijnzend naar het hoofd kwan smij ten. Gij vindt het in geen woordenboek; Ik evenmin, waar ik ook zoek: Voorzeker is het Asmodée Dat d' hooggeleerde grolkadée, In guitentaai u wil verwijten. Nu, Asmodée, geloof mij vrij, Beteekent eene duivelsprij In Satansrijk zeer hoog geroemd, En van 't hebreeuwsch aldus genoemd Omdat hij alles woü vernielen *k Besluit dus hier, na overleg Groen Pierken geeft zijn naamken wegl Hij, immers, woü met rood en blauw De goede zaak in 's duivels klauw En hangt gedwêe aan Satans hielen. Maar... 't was niet al. De krullebol Van Chipka schreef nog, steeds op hol, Dat gij een ruige Chilon zijtl Ziedaar... Na zulk wreed verwijt, Zijt gij, voorwaar, in 't niet gezonken?! Toch niet.. De lieve groene vent, Onwetens, maak u kompliment: In Griekenland was Chilon eens Een man van wijsheid ongemeens, Met wien zijn vaderland mocht pronken Gij ziet daaruit: dat ijl gepoch, Gezwadder en verradersspog, Dat ar=e rimram, spotternij En and're groene vodderij U niet het minste moeten storen. Hij ra a ska alt nu, degroene held, Hij vindt zich machtloos, nèergeveld.. Hij schreeuwt, verwijten brult en zwetst, Omdat hij is ter dood gekwetst En voelt dat alles is verloren.. Verloren: welzijn, achting, eer Eri Hartenvrede van weleer. Verloren moeite 't snood verraad Dat hem met wroeging overlaadt. Spijts 't hatelijke Judaswerk, Nu meer dan ooit, staat rotsvast sterk De edele zaak van 't katholiek. Spijts groene kliek, Spijts groene Piet Den a Asmodiet. kwaamheid, zijne gezondheid, ja zelfs zijn vermogen slachtoffert voor de uit breiding van het reuzenwerk dat de Bel gen in Congo hebben gesticht en dat be langhebbende en afgunstige vreemdelin gen ons willen ontrooven Ah, indien ik niet vreesde u te bedroe ven, dan zou ik u een bewijs herinneren van vurige Vaderlandsliefde, ons vroeger gegeven door de heilige vrouw, die België nog beweent, wijlen Koningin Maria- Hendrika. Het meerendeel van u moeten zich nog herinneren onze reis naar Spa, gedaan in het verleden jaar zij zullen zich geheu gen, dat de betreurde Koningin, op het bed van smarten uitgestrekt, u niet kun nende toejuichen in persoon, met deze zorg eene eeredame en een aide-de-camp had gelastdoch op de hoogte gebracht van den schitterenden bijval welke gij wegdroegt, deed zij mij bidden u voor haar woonst te doen dtfileeren, opdat, zij op hare beurt, u zou kunnen toejuichen hebben, en alvorens uw vertrek uit Spa, een bewijs van vaderlandsche symphatie te geven. Terwijl een diepe stilte haar lij den omringde, en dat alle gerucht omtrent haar volstrekt was verboden, deed zij de deuren en vensters harer villa openen, en liet was op den koer harer woonst en op haar verzoek, dat onze fanfaar de Bra- ban^one aanhief, het Vaderlandslied van België. Dit moest, helaas I de laatste maal zijn, dat de edele vrouw de klanken hoorde van onze nationale hymne. Welnu, mijne Kinderen, bemint altijd nw Vaderland uw hart moet eraan ver kleefd zijn als het hart van een zoon aan dit zijner moeder, want in den waren zin, het Vaderland is eene moeder en gij zijt hare kinderen. Vergeet niet dat de leuze van een soldaat te alle tijde zijn moet u Voor het Vaderland 1 Voor het Vaandel I Weest op de stem der eene en onder de plooien van 't andere immer bereid tot alle opoffering 1 En wij allen, die vandaag het patroon feest vieren van onzen Souverein, Opper bevelhebber van het leger, vereenigen wij ons om hem toe te juichen en uiten we te zamen den kreet zoo lief aan alle ware Belgen Leve de Koning 1 (Al de aanhoorders herhaalden drie maal den kreet Leve de Koning). Voordracht """maandag 23 NOVEMBER aanstaande, zal de heer Valentyn Brifaut, advocaat aan 't Beroeps hof te Brussel, algemeen Secretaris van 't werk der catholieke Missiën, alhier ter feestzaal van 't St.-Josephscollegie der EE. Paters Jesulten eene voordracht met lichtbeelden houden. Onderwerp Impressies uit den Oosten. Z. H. Mgr. Van Ronselé, Bisschop van Congo af komstig van Lovendegem, bij Gent, zal tegenwoordig zijn. EENE OMHALING ten voordeele van 't werk en der Missies van Kwango, zal gedaan worden. TT de liberale gazetten hunne IlUUUuil iezcrs dan toch voor dom koppen En inderdaad men moet het gelooven. In a De Vlaamsche Gazet van Brus sel leest men dat de Jesulten te Balbao, in Spanje, op het volk hebben geschoten, te gelegenheid der processie van O.-L.- Vrouw van Regona. 11 Verscheidene vreedzame toeschou- wers welke aan den optocht geen deelnamen, werden van op den klokkentoren van St-Nicolaas met kogels neérgeveld. Ziet ge de Jesulten, van op den toren, te gelegenhheid eener processie, de toe schouwers zoo maar neêrschieten. Wij hebben de liberalen meermaals de Jesulten hooren beschuldigen van meer andere dwaasheden maar nu heeft De Vlaamsche Gazet den oppervogel afgeschoten Creemboter. Markt van Woensdag 18 Novem. igo3 5o kilogrammen ter markt. Prijs f: 2,90 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 35a klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 283o kilos. Zondag 11. ter St.-Martinuskerk gezongen te gelegenheid van het naamfeest van Z. M. den Koning, heeft plaats gehad met buitengewonen luister. Na de plechtigheid opgeluisterd door de tegenwoordigheid van alle burgerlijke en militaire Overhe den, werd de Pupillenschool in oogen schouw genomen door de Overheden. Na de revue heeft onze sympathieke Plaats- overste Colonel Berg, eene welsprekende rede tot de jonge pupillen gericht en wij zijn gelukkig hier die Vaderlandslievende woorden te kunnen overnemen, welke Colonel Berg met forsche stem uitgalmde, en menigmaal door handgeklap van het talrijke publiek werden begroet Mijne Kinderen Ik denk niet aangenamer te kunnen zijn aan Deze wiens naamfeest we heden vie ren, dan u te spreken over datgene wat Hij zelf boven alles stelta Het Vader land 1 i) Sinds 73 jaren ziet België zijn voor spoed, van jaar tot jaar, aangroeien, zijn handel,zijne nijverheid bereiken eene ont wikkeling, een onverwachten rijkdom Aan hetwelk zijn we dezen zoo bevoor rechten, schitterenden toestand te danken We zijn hem niet alleen verschuldigd aan de Natie, die zich roemt op een ver lichten Souverein, die de Vrijheden en de Grondwet weet te eerbiedigen, maar ins gelijks omdat België, in den hoogsten graad, de liefde voor 't Vaderland in zich voedt ?n dat de kiem der Vaderlandsliefde diep in de herten is geworteld. Zonder Vaderlandsliefde, zegde onze welbeminde Vorst nog onlangs, is eene Natie een vereeniging zonder kracht, on bekwaam om iets groots, iets duurzaams te bewerkstelligen het is een vaartuig zonder roer. Die Vaderlandsliefde drukt zich bij ons gelukkig, bij elke gelegenheid, uit, zulks onder de meest verschillige vormen, Is het niet uit Vaderlandsliefde, dat de Overheden der stad, de Officiers der Bur gerwacht, de inwoners van Aalst en uwe ouders zelf vandaag in zoo groot getal on zen optocht zijn komen bijwonen, ten ein de de gelegenheid te hebben u toe te jui chen Is't niet door hunnen arbeid dat de landbouwers, evenals de werklieden onzer steden, de algemeene belangen der Natie dienen En geven zij ons niet een waar voorbeeld van Vaderlandsliefde door hun ne onderlinge samenwerking en onderwer ping aan de Overheid Is het niet uit zuivere vaderlandsliefde dat Z. M. den Koning zijn tijd, zijn be- SXA.O A ELST. OPENBARE LEERGANGEN VAN De tweede les, morgen Zondag 22 No vember, over Boomteelt, door den heer De Clercq, in den moeshof van het St. Martensgesticht, Esplanadeplein. Worden gevraagd i° Een goede kleermakersgast 2° Een smeder, halve gast3° Een kruideniers- gast van i5 tot 16 jaren. Vragen werk. i# Een magazijnier 20 Een kruide- niersgast 3° Een voerman 40 Eene dienstmeid 5° Fabriekwerkers en dag- looners 6® Een jongeling van 18 jaar met goed gedrag, voor magezijmer van bonnetterie of gelijk voor welk werk 7° Een ajusteur. (V p. S. De werklieden of oudwerk lieden geboren in i838 of vroeger die vermeenen recht te hebben tot het ouder domspensioen, worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aanvaard worden ten bureele der Werkbeurs, van 9 tot 11 uren 's morgens, te rekenen van Dijnsdag 3 November tot 31 December. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvra gen meer aangenomen worden. groene volksfopperij, roepen de aan dacht in op de volgende regels geknipt uit een herderlijken brief van Mgr. Fuzet, Aartsbisschop van Rouanen, in Frank rijk De plaats van den priester is aan den autaar, in den predikstoel, in den biechtstoel, aan't lijdensbed der zieken, in de catechismusles, in de werken van liefdadigheid, van volherding, van geestelijke onderrichting. En inderdaad, Mgr. Fuzet heeft gelijk, daar is de plaats van den priester. In België zijn al de priesters welke aan hunne Bisschoppen gehoorzamen in die plaatsen te vinden. Twee priesters maken uitzondering. Die twee uitzonderingmakende pries ters zijn de dommés der groene religie. Die dominés zijn priesters die in op stand zijn tegen hunnen Bisschop en die denken dat hunne plaats is in de kroegen, herbergen en danszalen. En een van die twee, Pilatus Daens, aanveerde de 80 franks die de Fransche francmagons voor hem in de loge rondhaalden. Nu, die 80 franks hebben juist de zelfde weerde als de 3o zilverlingen die Judas Esca- riotes van de joden ontving als prijs van zijn verraad jegens zijnen Goddelijken M ee6ter. Die twee groene dominés blijven nog het priesterkleed dragen tegen het verbod hunner Oversten in, dus zonder recht en dit om zekere lieden des te gemakkelijker, vooral in kiezingstijd, te kunnen ver schalken 1... zoo gezegd in den kelder. Heer Uitgever van Den Denderbode, Gelieft de volgende regelen in uw blad op te nemi n, als antwoord aan den briel die M. Verhulst in Dendergalm van Zondag 1. 1. deedt verschijnen. Vermits M. Verhulst in zijnen brief beweert dat ik niet onmiddelijk aan het gesticht heb gebeld, maar voort de Leo- poldstraat ben doorgegaan Vermits hij bevestigt het kind nog te hebben hooren schreeuwen ten minste 5 minuten nadat ik mij veiwijderd had, wat toch wel zeggen wil dat ik niet in het gesticht ben gegaan, houd ik er aan te zeggen dat M. Verhulst opzettelijk liegt. Ik ben onmiddelijk en rechtstreeks binnengegaan in het gesticht langs de poort van het oudevrouwenhuis, langs- waar iedereen gewoonlijk binnengaat, en ware M. Verhulst nadat ik hem aan den keldeimond verliet, ten minste nog 5 minuten blijven staan dan zou hij heb ben kunnen zien, dat ik, 11a den kelder nauwkeurig te hebben afgezien, langs de bijzondere deur van het Meisjeswee*en- huis buitenkwam, en hij zou hebben kunnen hooren dat ik, op de straat, ten aanhoore van al wie nog daar was, heb gezegd op luiden toon 't is wel dat ik toevallig langshier ben gekomen, anders stonden morgen weer al de gazetten vol laster over du geval, er zit hoegenaamd geen kind in den kelder. Maar dit heeft M. Verhulst zeker niet gehoord want poli tieke oogen en ooren, zien en hooren maar wat tiun goed schijnt en misschien ook was M. Verhulst dan al weggegaan - in alle geval er zijn andere geloolwaardigt personen die dit desnoods zouden kunnen beVesugcn. Waarlijk ik moet het beken nen, II a du toupet, cc Théophile. Aanvaaid, heer Uitgever, de uitdruk king mijner oprechte hoogachting. Commerman. Aalst, den 18 November igo3. Te gelegenheid van het CECILIA- FEEST, zullen de Leden van de Grego rius-Vereeniging der Parochie, op Zon- j 22 dezer, in de Mis van 11 uren, de gende zangstukken uitvoeren Ave, maris stella, vierstemmig mannenkoor met begeleiding van Orgel C. Greith. O Deus, ego amo te, vierstem mig mannenkoor zonder begelei ding .Joh. Nep. Kösporer. Adoramus te, Christe, vierstem mig mannenkoor met begeleiding van Orgel Carl Seyler. Non nobis, Domine, vierstemmig mannenkoor met begeleiding van Orgel Mich. Haller. Ongeoorloofde middelen. In Maart laastleden, irad een bareelwachter te Brugge eene herberg binnen, gehouden door zekren De Graude, en vroeg eenen druppel jenever. De herbergierster wei gerde, zeggende dat zij geen patent van leneververkoop had. De man hernieuwde zijne vraag, voorwendende dat hij buik pijn had. Alsdan antwoordde de vrouw: u Ik zal u eenen druppel van de flesch van mijnen man geven.» Ee zij liep naar boven en nam echter eene flesch brande wijn, waaruit zij den man eenen druppel schonk. De herbergierster weigerde ove rigens 10 centiemen, die de werkman haar aanbood voor dezen druppel. Terwijl deze laastste zijnen druppel dronk," kwa men twee accijnsbedienden binnen die proces verbaal opmaakten tegen De Graude. De zaak is Vrijdag opgeroepen. Tot eenieders verbazing verklaarde de bar- reelwachtcr aan de rechters, dat de ac cijnsbedienden in kwestie hem vooraf gaandelijk gevraagd hadden, den herber gier te helpen knippen, dien zij vermoed den in 't geheim alkooi te schenken. Drie getuigen kwamen deze verklaring beves tigen. De rechbank heeft den herbergier De Graude zonder kosten vrijgesproken. En zij heeft wel gedaan. Z. H. de Bisschop heeft benoemd: Pastoor te Neygem, den E.H. DeBruyn, onderpastoor te Somergem; Onderpastoor te Seevergem, den E. H, Sterck, leeraar te Ronsse. Kieckens Edmond, Liebaut Petrus en Van der Schneren Gurtaaf. Onze beste heilwenschen MOORSEL. - Dijnsdag 24 Novem ber aanstaande, viert onze Koninklijke Harmonie haar Sinte Ceciliafeest. Onder de leiding van den heer Pape, zullen de volgende stukken in de kerk uitgevoerd worden Andante de la 3e Symphonie de Haydn Pape. Zampa, fantaisieHerold. 300 leden zijn ingeschreven voor het banket. Ieder lid der maatschappij zal het zich voor plicht aanrekenen ten 8 uren in het lokaal te vergaderen om stoetsgewijs ter kerk te gaan. Ws.Hi-om nog hoesten 7 De geneesheeren verklaren openbaarlijk dat een enkele flesch Siroop Depraters, bestaande uit tolubalsem en het kleurloos en werkzaam uittreksel van Noorweegsche teer, gezuiverd van alle bestanddeelen schadelijk voor de maag, den hevigsten en oudsten hoest geneest. Geen enkele Keel- of Borstziekte weerstaat aan zijne spoedige werking, zooals bronchiet, influenza,, kinkhoest, heeschheid, ashtma, zelfs de tering. De Siroop Depratere, zeer aangenaam om nemen, is wel verkrijgbaar aan 2 fr. de flesch, in alle apotheken, namelijk te Aalst, bij Callebaut en De Valckeneer. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten Mannelijk geslacht i5 2J Vrouwelijk idem 6 huwelijken. J. Cornaud, tabakbew., met J. Van Yperzele, br. D. Callebaut, tw. met M. Van Nieuwenborgh. A. S<rjant, schoenm., met C. Librecht, kleerm. J. Van Impe, tw. met M. Coppens, br, overlijdens. C. De Bruyn, vr. De Cock, landb. 69 j. Breedestr. J. Plas, vr. Wageman, z. b. 36 j., Korte Ridderstr. B. Van Hoecke, m. Van der Borght, weiktuigk j., Pieter Coeckestr. A. Van den Steen, vr. Wellekens, z. b. 64 j., Leo- poldstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. P»B«ieRpelen. Onze catho lieke Turnclub Steun geeft Moed, bereidt zich om in den loop van dezen winter nogmaals de Passie van O. H. Jesus te vertoonen doch meer uitgebreid en verbeterd dan vroeger. Kortelings zullen de plakkaarten ver schijnen. Diefstallen te Aalst en omlig- gende. Volgens wij uit trouwbare bron vernemen, wordt, gevolge van zekere onthullingen aan het Gerecht gedaan, het onderzoek der dieften verleden winter, in benden gepleegd, ieverig voortgezet. Bevelen van aanhouding bestaan ten laste van 5 De Waele Jozef, bijgenaamd Jef Beerleer, oud 4® jaren 0 Raman Charles-Louis, bijgenaamd de Witte Paria, oud 34 jaren, beiden geboortig van Watteren. Deze twee oudveroordeelden oefenen het bedrijf uit van leurders met schrijf papier, pennen, blink en anderen kleinen bucht. Ze zijn vergezeld van eene vrouw die mankt, doch wier eenzelvigheid tot nog toe niet is gekend allen zijn voort vluchtig en worden opgezocht. VEREERING. De volgende leden van ons vrijwillig gewapend Pompiers korps komen vereerd te worden Burgerlijk kruis van ie klas MM De Paepe Polydoor, De Paepe Leo en Arys Hector. - Burgerlijk kruis van 2e klas MM. 'Bauwens Isidoor, geneesheer, De Vos Joseph, De Vylder Valery, De Saedeleer Henri, Penneman Karei, Hendrickx Lo- dewijk. Kieckens Edward en Van der Poorten Firmin. Medalie van 2® klas MM. De Mette Amand, Meersman Theophiel (overleden), Van der Borght Henri, Deghels Victor, Heelkundig Gesticht, Boelaere 81 E E C L O O Bediend door de Zusters van den E. Philippus-Nérius Alle slach van Operatiên,speciaal het radicale genezen van BREU KEN op eenige dagen tijds. Handelend Geneesheer, Dor H» LOWIE. Te Raadplegen Des Zondags- en Dinsdags morgens van 8 tot 10 uur. Donderdags tot des middags. Provincie Oost-Vlaanderen. Schooljaar 1903-1904. De proviciale commissie der studie- beurzenstichtingen van Oost-Vlaanderen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de volgende beurzen voor het school jaar 1903-1904 rijn toe te wijzen: 1. Stichting De Moor (1519). Eene beurs voor de humaniora, de hoogere wetenschappen en de godgeleerdheid, ten voordeele der bloedverwanten des stich ters en bij voorkeur der naaste. a. Stichting Vonck en Van Nuffel (1786). Eene beurs van 220 frank, voor de humaniora, de wijsbegeerte, de godge leerdheid, de rechten, de.geneeskunde, ten vordeele der naaste bloekverwanten des stichters, en, bij ontstentenis dezer, der jongelingen: i°uit Baerdegem; 2° uit de gemeenten van het voormalig markgraaf schap Assche. Begevtrs: de heeren P.-J.Vanderstraeten, te Baerdegem; O. Reyntens, begevers, en F. de Hert, advokaat, lid der provinciale commissie, te Aalst. De belanghebbenden worden verzocht zich tot den heer voorzitter der commissie te Gent, bij gefrankeerden brief, vóór eertskomenden i5 December te wenden. De aanvragen moeten behelzen: i° De aanwijzing der stichters; a° De aanduiding van den naam, de voomaamen en de woonplaats der aan vragers en van het beroep huns vaders hunner moeder: 3° De melding van hoedanigheid w dewelke zij de aanvraag doen; 4° De aanduiding der beurze van stich tingen van andere provinciën of van hoe- genaamde openbare toelagen die zij uit leden hunner studiën genieten, alsmede van 't bedrag dezer toelagen. Indien ai geene beurzen of toelagen gemeten, moe ten zij er uitdrukkelijk melding van maken De aanvragen dienen vergezeld te vre zen van een uitreksel der geboorteakte der aanvragers, van een getuigschrift van ze delijk gedrag, van een stuüiebewijs afge leverd door het opperhoofd van de school die zij vroeger zouden bezocht hebbenoi die zij bezoeken en van al de stukken ge schikt tot het vaststellen hunner verwant- shap met den stichter of van hunne an dere titels die tot het genieten der beurzen recht geven. Zij die de aanvraag uit reden hunner verwantschap doen, moeten bij de stukken die hunne afstamming bewijzen eene stambeschrijving hunner familite voegen. Voorde stichting Van Nuffel, dienen de verzoekschriften in dubbel te worden opgemaakt en vergezeld te wezen van eene opsomming der stukken die tot sta ving erbij zijn gevoegd. Het getuigschrift van zedelijk gedrag en de akten van den burgerlijken stand dienen op gezegeld papier afgeleverd te worden, uitgenomen in geval van odvst- mogen, moet het getuigschrift van 1 lijk gedrag geregistreerd worden. Gent, den 3o October, Voor den voorzitter belet zijnde. De Secretaris, De ondervoorzitter. th. léger. advocaat. p. de cooman.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2