Zondag 29 November liMo 5 centiemen per nummer 5tës,e Jaar 5590. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST. HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL VRIJHEID. Voor wie hij streed OM ZES MILLIOEN Na de gemeentekiezingen. VEEVOEDING Fruitboom- en Groententeelt. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schryft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31. en in alle Postkantoren des Lands. CLIQUE 8ULM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen. uiterlijk tegen den dijnsdag en vrydcg in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 28 NOVEMBER igo3- Wie een abonnement neemt aan DE DEN- DERBODE n voor 't jaar 1904. ont vangt het blad van heden tot nieuw jaar KOSTELOOS. De Denderbode geeft wekelijks een boeiend bijvoegsel-mengelwerk, welk op het einde een schoon boek deel vormt. Wij raden dus onze lezers ten zeer ste aan dit bijvoegsel zorgvuldigbijeen te houden. De nieuwe abonnenten kunnen de reeds verschenen nummers van ons mengelwerk bekomen tegen 2 centie men p.-r '-vering. De abonrn mentprijs wordi vooraf betaald. Men kan zich abonneeren aan De Denderbc de op al de postbureelen van het land. Uit onze vorige artikels mogen wij het besluit trekken dat de geuzen, zoo wel die van Aalst als van Brussel of elders, God, kerk- en priesterhaters zijn dat zij dit geweest zijn vóór 1890 en dat zij het sedert zijn gebleven. De heer Daens hetft dus met zijne Jezers den spot gedreven als hij, om zijne schan- dige verraderij te dekken, uitriep dat de liberalen thans niet meer schreeuwen WEG MET DE PAPEN De hou ding der liberalen is niet veranderd maar de heer Daens verbrandt heden wat hij vroeger aanbad. Wij kunnen thans de zonderlinge be paling aanvatten door den Armtierige nopens de goddeloosheid der geuzen. Wij moeten echter eerst en vooral een woordeken zeggen over een antwoord van ons geuzenorgaan op eene daadzaak, zijne houding in zake der kindermoord van Rijsel, die wij in 't voorbijgaan hem tusschen debeenen hadden geworpen. Dendergalm had beweerd dat de brave zielkens van geuzen totaal onbekwaam waren de minste onrechtveerdigheid, het kleinste onrecht te bedrijven. Waarom, vioegen wij daarop, hebt gij dan een orschuldige, broeder Flamidien, veroordeeld vóór de rechters hun vonnis hadden uilgesproken Is het eerlijk iemand te veioordeelcn alvorens'tGerecht hem plichlig heeft bevonden Is het tref felijk, wanneer de onschuld van den be schuldigde later klaar als de zon, uit schijnt, ze voor zijne lezers verborgen te houden? Zoo handelt geen eerlijk man, hebben wij gezegd en niemand die het hert op de rechte plaats draagt zal ons daarin tegenspreken. 78* Vervolg. God in den hemel, dokter, zal hij kunnen zeggen, dat Sorandal de moor denaar is Of dat gij u vergist hebt. O wat dat betreft, ben ik zeker van mijne zaak. Flick dacht een oogenblik na, toen riep hij eensklaps uit Wij hebben hem En buiten zichzelven van vreugde ging hij voort Ik ga heen, ik houd hem aan, bin nen twee uren heb ik een bevel tot aan houding. Wees gij nu vooral voorzichtig. Hij mag er niets van bemerken, ha, ein delijk hebben wij hem in de val. Tot straks Na dit op hijgenden toon gezegd te hebben, was Flick, zonder dat Jacques een woord had kunnen doen om hem tegen te houden, den gang in en de trap afgesncld. Nog was de jonge dokter met bekomen van den schrik, dien dit voorval over hem gebracht had. toen Flick bleek en buiten adem terugkeerde. Hij sloot de deur achter zich en zegde zacht Hij. Sorandal De Armtierige zelf schijnt het besluit, de gevolgtrekking aan te nemen. Hij antwoordt er geen enkel woord op doch hij betwist de daad. Ziehier hoe lief hij antwoordt De kribbelar.r van 't orgaan der ko- terie wordt dol. Hij zal gebrand moeten 9 worden met den sleutel van St. Hui 9 brechtof er zullen malheuren gebeuren. 9 Hij brultBepalen wij ons bij de 9 schandige houding van Dendergalm 9 tegen broeder Flamidien van Rijsel. De Dendergalmers hebben vóór de uitspraak der rechters zijn hoofd gt- 9 vraagd. En toen zijne onschuld klaar d aan den dag kwam, hebt ge ze voor uwe d lezers verborgen gehouden. i) Zooveel zinnen, zooveel leugens. 9 Dendergalm heeft de feiten te Rijsel i) gebeurd medegedeeld gelijk al de nieuwsbladen, nooit hebben wij de veroordeeling gevraagd van een plicb- 9 tige en de vrijspraak van broeder Fla- i) inidien hebben wij onmiddelijk meége- deeld. De schijn- godvruchtige kribbelaars van Denderbode liegen gelijk tanden- trekkers, hunne lezers gelooven hen toch. En zulke gemeene leugens wor- d den uitgekraamd om zoo gezegd den godsdienst te verdedigen. 9 Vergeet de sleutels van St. Huibrecht niet... Wij zullen 11 Pasteur niet aan- raden, ge waart in staat ons weeral te verwijten dat we godsdiensthaters zijn. De leden die niets anders lezen dan de slecht aaneengeflansde Denderbode slikken natuurlijk al die domheden waarvoor verstandige menschen de 9 schouders ophalen. Wij gaan onze lezers en al de eerlijke lieden laten oordeelen Onze beschuldiging is dubbel i° Hij heeft broeder Flamidien veroordeeld i" hij heeft zijne onschuld verzwegen hij heeft er slechts over gesproken toen wij zijne oneerlijke houding aan den schandpaal van het openbaar misprijzen hadden vastgespijkerd. In zijn nummer van 19 Februari 1899 op de 2® bladzijde is een zeer lang artikel verschenen waarin hevig wordt uitge varen tegen het celibaat der priesters en der kloosterlingen. Wij nemen daaruit de volgende aanhalingen die volkomen het eerste puilt der betwisting bewijzen Da moord op den kleinen Foviaux heeft heel wat opschudding verwekt, 9 niet alleen te Rijsel waar het ongeluk- i) kig kind in dc broerkensschool wierd i) verprost (dat is eene laffe leugen, Re- 9 dactie) maar in geheel Frankrijk, wat d zeg ik, in heel de wereld. Broeder Flamidianus wordt door de d gansche drukpers als een sater, als een 9 vuilbaard, als een kindermoorder aan 9 den schandpaal gespijkerd. Hij heeft het verdiend... Zeker is broeder Flamidianus een Flick drukte den vinger tegen zijnen mond en zegde Stil, ja, hij komt de trap op. Ik wist wel dat hij niet ver af was. Hij kwam even tot adem en ging toen voort - Hij mag mij niet zien. Is hier nog eenen uitgang Neen. Hebt gij niets dan deze kamer Neen. De inspecteur van politie wierp een snellen blik door het vertrek, toen zegde hij. nog altijd op fluisterenden toon Bij uw leven, geen woord over alles wat hier gebeurd is. Hij mag niets ver moeden. Tracht hem naar Pierrefite te doen terugkeeren, ik belast mij met het overige. Voor dat Jacques had kunnen raden wat hij doen wilde, was Flick op de knieën en daarna op den buik gevallen en onder het bed hekropen, dat in een don keren hoek van de kamer stond. Nauwelijks was hij daar verdwenen of er werd aan de deur geklopt. IX. Bedreigingen. Zonder er zelfs aan te denken, de ge bruikelijke vraag 0 Wie daar te doen was Jacques met wankelende schreden en het zweet op het voorhoofd naar de deur gegaan en deed open. Sorandal stond op den dorpel. monster dat walg en afschuw inboe- 9 zemt, toch ware het niet onbelangrijk 9 te weten hoe hij br toe gekomen is de 1) IJSELIJKSTE GRUWELDAAD TE PLEGEN I) WELKE GESCHIEDEN KAN.... 1 Broeder Flamidianus zal veroor- B deeld worden. Ziedaar, Dendergalmers Wat gaat ge nu zeggen, armzalige grootsprekers De betichte broeder had wel zijne onschuld te houden staan het Gerecht zelfs had geen de minste bewijzen tegen hem en toch zien wij die EERLIJKE lieden hem vtroordeelen en hem toe roepen dat hij zijne straf heeft ver liend 1 En na dat zijne onschuld i6 erkend door rechters, die tegen alle recht in, hem toch plichtig wildi-n vinden, zien wij. in Bel gië, geuzen wreed genoeg om den naam van dien martelaar te gebruiken ten einde een misdrijf te k> nschetsen die we zenlijk alle palen der afschuwelijkheid te buiten gaat. Hun ellendig doel is cc-11 onderwijs te treffen dat door zijne schit terende uilslagen, door zijne degelijkheid, hun de oogen uits eckt O die ellendige haat tegen het goede I Nu geven wij het woord aan Dender galm om ons het nummer aan te duiden waarin hij de onschuld van zijn veroor deeld slachtoffer heeft erkend. Zal hij het Eens heeft hij in eene polemiek de ge dachten van cenen schrijver der Revue de Bblgique uitgelegd, totaal verdraaid, dat spreekt van zelfs, zonder het nummer te hebben gezien, zonder het ingeroepen artikel te hebben gelezen. Hij sprak stout, op een beslissenden toon die alle tegen spraak uitdaagde. Doch hij liep een blauwe scheen en het wierd hem ge toond met welke verregaande stoutheid hij met zijne lezers den spot had gedre ven. Maanden lang moesten wij dien praatzieken politieker pramen om zijne oneerlijke handelwijze.... te bekennen, neen niet bekennen, dat kon hij niet, om ons te antwoorden dat.... 0 iedereen te Aalst wist waar de Revue de Belgique te vinden was juist alsof dat in kwes tie was geweest Die brave zielkes van geuzen Na deze gedeeltelijke bewijsvoering mogen wij ons reeds tot den heer Daens richten en hem zeggen De geuzen zijn gebleven wat zij waren, godsdiensthattis van de ergste soort. Sedeit gij zcif schreeft Dat het liberalism eene vrijdenkerij is geworden die slecht volk kan kweeken is die partij op den zelfden ngodlottjgen weg voortgegaan. Thans meer dan ooit is hare kreet Weg met de Papen Weg met den Gods dienst I Kunt gij als geloovige, als chris ten zulke mannen ondersteunen, voor hunne zegepraal werken zonder een Judas te worden, zonder schandig ver raad te plegen Overal en zooveel zij kunnen werken de geuzen om het Catlio- lieke Geloof te ondermijnen, om den Catholieken Godsdienst te bevechten. Doen zij het onmogelijke niet, oefenen zij den hatelijksten dwang niet om het godsdienstig onderwijs te beletten in de groote steden Aan dat noodlottig werk doet gij mede zooveel gij kunt. Geuzen helpen in Aalst is even erg kwaad als die godhaters steu nen te Brussel en elders, want zij willen overal denzelfden oorlog den Catho lieken Godsdienst aandoen. Houd dus op den naam van christene te gebruiken dien gij door uwe werken oi)teert.Lafaards alleen zetten een masker op, ellendigaards alleen kunnen het dia gen. Wie Charbonnelswerk verricht moet hem volgen in de schande van zijn ge drag De gemeentekiezingen zijn nu voor goed voorbij en wij naderen de wetge vende kiezingen van Mei IC04. Op vele plaatsen, in menigvuldige ge meenten hebben onze vrienden zich ver deeld voor de gemeentekiezingen. Zaken van plaatselijk belang, of persoonlijke moeilijkheden hebben aanleiding gegeven tot strijden onder catholieken. Thans dat de gemeentelijke veldslag geleverd en bijkans vergeten is, richten wij tenen warmen oproep tot alle welden kende mannen van het Land van Aalst, ten einde de plaatselijke of gemeentelijke moeilijkheden voor eenige maanden te vergeten en zich te vereenigen om in Mei 1904 eene schitterende zegepraal te ver zekeren aan onze catholieke Volksver tegenwoordigers. Dit is de plicht van alle ware Vlamin gen, van alle ware christenen, willen zij de uitbreiding der socialistische stelsels op onzen Belgischen bodem tegenwerken die heden het naburig Frankrijk zoo on gelukkig maken. Dus, vrienden van de 82 gemeenten van 't Land van Aalst, zooveel mogelijk herstelt den vrede op de gemeenten, of zoo dc vrede onmogelijk is, leent dan ten minste de handen tot een voorloopigen wapenstilstand op gemeentelijk terrein, ten einde te bewijzen dat gij hel wel meent met de belangen van het Vaderland en van den Godsdienst. Het melassevoeder Bucéphale Daar het in onze bedoeling ligt de land bouwers onzer streek op de hoogte te houden van den vooruitgang welke in hun bedrijf verwezenlijkt worJt, en hen bekend te maken met de nieuwe voeder- aitikelcn welke de handel hun aanbiedt, willen wij vandaag hunne aandacht trek ken op het melassevoeder 1 Bucéphale De beide mannen zagen elkaar een oogenblik aan zonder te spreken, ten slot te zegde Jacques met eene poging 0111 wat kracht in zijne stem te leggen Gij hier, mijnheer Gij hadt niet verwacht mij te zullen zien vroeg Sorandal. Hij trad binnen, sloeg de deur achter zich dicht en daar Jacques niet antwoord de, hernam hij Ik ben zooeven bij mijnheer uwen broeder geweest. De portierster van het huis verzekert mij, dat hij gisteren avond is uitgegaan en nog niet was teruggekeerd. Het eenige wat zij mij kon opgeven was uw adres. Ik denk dat gij mij wel zult zeggen, waar ik M. Olivier Fromentel vin den kan. Jacques bleef zwijgen. Sorandal ging voort, schijnbaar kalm, hoewel zijne stem beefde van toorn Komaan, mijnheer, tracht mij niet om den tuin te leiden. Ik herinner mij zeer goed uwe houding van gisteren en ik ge loof dat men u maar behoeft aan te zien om te weien, dat gij mccplichtige zijt aan de daad van uwen broeder. Mijnheer I Met uw verlof, mijnheer, hernam Sorandal op hoogen toon. Uw broeder heeft mej. Gisèle Dorgeur dezen nacht uit het huis van haren vader ontvoerd. De geestestoestand, waarin dat arme meisje zich bevindt in aanmerking genomen, ii deze daad eene laagheid, alle eerlijk» menschen zullen dat met mij eens zijn. Onwillekeurig sloeg Jacques de oogen neer voor den somberen blik van Sorandal en bleef zwijgen. Het is goed hernam Sorandal, ik zie dat gij niet den moed hebt, om uwen broe der te verdedigen. Thans verwacht ik van u, dat gij mij zeggen zult, waar hij zich verbergt. Mijnheer 1 O I mijnheer, bedenk dat de toestand ernstig is. Om redenen, dat gij wel zult btgrijpen, heb ik alles gedaan om schan daal te vermijden en van M. Dorgeur ver kregen, dat hij geene klacht heeft inge diend, maar wanneer de stap, dien ik bij u doe, zonder het gewenschte gevolg blijft dan zal de justitie hierin betrokken wor den en dan wordt mijnheer uwen broeder met dwangarbeid bedreigd. Met doodsbleek gelaat dacht Jacques na, welk antwoord hij geven zou aan den man, die met vosrbeeldelooze onbe schaamdheid over de justitie sprak en die daar viel niet aan te twijfelen zelf een moordenaar was. Flick, die onder het bed met den neus in het stof lag en den adem inhield, dacht intusschen Welk een schurk Komaan, mijnheer, hernam Soran dal, na nog eenige oogenblikken te ver geefs op een antwoord gewacht te hebben, laat ons openhartig spreken, in het belang Wanneer wij zeggen Melassevoeder 9 bedoelt men dat dit voeder met melasse bereid wordt en zooals wij uitgelegd hebben, melasse bevat ongeveer 5o °/o suiker. De rol van de suiker in de voeding heb ben wij onlangs ook besproken. Het melassevoeder Bucéphale werd eerst-in 1892 in Duitschland gefabrikeerd, op aanwijzingen van de beroemde lee raars Matrckeren Wolff. De eerste proe ven, gedaan op de omnibuspeerden van Berlijn, waren heel afdoende en de fabri- katie van dit voeder werd op groote schaal begonnen. Toch, zooals het overigens met alle nieuwigheid gaat, waren de landbouwers in den beginne zeer wantrouwig, en 't is slechts in de laatste jaren dat het waarlijk vrijen ingang en burgerrecht veikrec-g. Onderstaande tabel levert ons daar het bewijs van. De gezamenlijke fabrikatie bedroeg in 1898, 5,450,000 kg., in 1899, 9,230,000 kg., in 1900, 11,200,005 kg., in 1901, 17,375,000 en in 1902, 25,3oo,ooo l;g. Zooals blijkt uit de cijfers was de pro- duktic in 5 jaar vtr.ijfdubbcld. Er bestaat ook speciaal Bucéphale voe der voor vetbeestcn en melkkoeien. Helgene voor melkkoeien en ook voor vetbeestcn meest gevraagd wordt, is sa mengesteld als volgt 6° gezuiverde melasse, l5°/0pal- mistenmeel, lo lijn meel, i5 J0 gepeld en dubbel gezift katoenmeel met eenen gewaarboigden inhoud aan voedende be- standdeelen van 20,20 eiwitstoffen, 2,60 vetstoffen, 29.91 °/0 si 'ker, 5,31 minerale zelfstandigheden. Vroeg» r werd in ons blad reeds uitge legd wat melasse is. Wat het palmistenmeel aangaat, dit is zeer geschikt om grootendeels het water der melasse op te slorpen. Het schijnt daarenboven gunstig te werken op de melkafscheiding. Lijnmeel en katoenmeel zijn door onze lezers genoegzaam als gezonde rijke voe dt rs gekend. Uit hoogerstaande kunnen onze lezers zich een gedacht maken van wat Bucé phale 9 melassevoeder is. Het kost thans ongeveer 14 fr. de 100 kgr. en men rekent van 2 tot 3 kgr. per beest en per dag als bijvoeder. Voor de peerden schijnt melasse cenig- zins de haver te kunnen vervangen. In de vervoenliensten wordt het sedert eenigen tijd met goed gevolg toegediend. Te Borsbcke, onder andere, w. rden er gedurende den winter 1899-1900 proeven mede genomen op melkkoeien, onder toe zicht van M. Misertz, hulpstaatsland- bonwkundige te Sottegem, die in een mi rkweerkig verslag de bekomen uitsla gen mededeelt. In ilie proeven werd het melassevoeder vergeleken mes stoktrijspoeling en met een mengsel van katoenmeel en aardno- tenmeel. van uwen broeder. Gij zijt zeer goed op de hoogte van hetgeen er dezen nacht ge beurd is. O dc ontroering, die ik bij u waarneem, de opgewondenheid waaraan gij ten prooi zijt, dat alles bewijst het en bovendien, gij hebt het tegendeel niet beweerd, 't Is goed. Het doet er weinig toe of gij al dan niet de meéplichtige van uwen broeder zijt. Mijnheer Het doet er een weinig toe, heb ik u gezegd, dat zullen wij later wel regelen. Voor het oogenblik vervolg ik een ander doel. Het is nocdig, verstaat gij, het is noodig dat Mej. Giséle Dorgeur zoo spoe dig mogelijk in het ouderlijke huis terug keert. Ik vorder van u dat gij mij zeggen zult, waar haar ontvoerder haar gebracht heeft. Mijnheer, zegde Jacques doodsbleek maar vastberaden, gij slaat eenen toon tegen mij aan... O 1 ik heb den tijd niet om mijne woorden met zorg te kiezen. Wilt gij, ja of neen, mij zeggen, waar uw broeder zich verbergt Dat is mij onmogelijk, zegde Jac ques flink. En waarom vroeg Sorandal met de armen over elkaar. Omdat ik het niet weet. Sorandal lachte minachtend en haalde de schouders op, Gij liegt Het bloed steeg Jacques naar het gelaat Uit genoemd verslag, dat verscheen in Bulletin de l'Agriculture, 1900 blijkt dat het melassevoeder do vetrijkste melk gaf cn dat de beesten het liefst aten. De schrijver besluit als volgt Deze proeven zullen voldoende zijn i) om den invloed en het belang te doen uitschijnen, die de suiker van de me- 9 lasse heeft in de dierenvocding. 9 Wij sluiten ons bij die opmerking aan en drukk- n den wensch uit dat verdere proefnemingen omtrent dit nieuw voe dermiddel gedaan worden door prakti sche landbouwers. En om te eindigen raden wij de per sonen, die zouden voornemens zijn aan- koopen van melassevoeder te doen, ten zcerite aan, al'ij 1 te cischen dat de grondstoffen, waaruit het samengesteld is, alsmede den inhoud aan voedende bestanddeeien, op faktuur gewaarborgd zijn. Zoo niet loopt men gevaar, zoowel als bij den aankoop van ander»i voeder artikels, bedrogen te worden en minder- weerdige melasse te ontvangen. Eerlijke handelaars vragen niets betere dan den landbouwer deze waarborgen te geven eu alzoo hun vertrouwen te win nen. OPENBARE LEERGANGEN VAN De derde les, morgen Zondag 29 No vember, over Groententeelt, door den heer D'Haese, in den moeshof van het St. Martensgesticht, Esplanadeplein. Onze Volksvertegen woordigers in de Kamer. De plagerij der schrijversrechten. Men weet hoe zeer men onze muziek maatschappijen geplaagd heeft door zoo gezegde schrijversrechten waarvan eene Fransche sociëteit de betaling vraagde. Nu M. Woeste heeft in zitting van 19 November een Krachtig protest inge diend tegen die plagerijen en dit mis bruik. De heeren Colaert en Colfs, Catho lieken, hebben in den zelfden zin gespro ken en M.Hoyois (Catholick van Doornik) heeft een wetsontwerp nedergetegd om onze muziekmaatschappijen vrij te maken van die plagerijen. De heer Tonnelitr (liberaal) loochent de bestaande misbruiken, en verdedigt de sociëteit die de muziekmaatschappijen plaagt! Onthoudt dit heeren muziekanten! Eindelijk belooft M. de Trooz. Minis ter van buitenlandsche zaken eene Com missie aan te stellen om de middelen te beramen ten einde het doel door M. Woeste aargewezen te verwezenlijken. De dankbaarheid van alle muziekanten zal den heere Woeste cn zijne vrienden verzekerd zijn. zijne oogen fonkelden, hij deed eene schrede naar voren. Gij zult mij rekening geven van die be- leediging. Ik ben inderdaad van metning, zeg de Sorandal, zonder zijne hooghartige kalmte te verliezen, dat dit geschil ten slotte nog gewapenderhand tusschen ons beslecht zal moeten worden, maar alles op zijn tijd. Op het oogenblik komt het er op aan of wij al dan niet zullen vech ten, maar dat mej. Giséle uan hare ouder* wordt teruggegeven. Jacques bleef zwijgen. Sorandal hernam met van ongeduld trillende stem Gij weigert mij te zeggen waar Mej. Dorgeur is En ik heb u reeds gezegd, dat ik u niet geloof. Komaan Voor dat ik hiejf binnen trad, wist gij reeds van de ont voering van Giséle. Gij wist het, andere zoudt gij wel verwondering hebben ge toond, toen ik 11 het gebeurde meedeelde, maar gij hebt niets gezegd dus was het geen nieuws wat ik u vertelde, maar wis, zoo het uwen broeder zelf niet is geweest, kan u daarvan op de hoogte hebben ga- bracht Jacques zweeg. Flick bleef plat op den buik onbeweeg lijk onder het bed liggen, hij hield den adem in en dacht Verduiveld, als hij mij nu maar niét verklapt. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1903 | | pagina 1