Kerstboom. AALST. Stad Aalst. - Werkbeurs. Allerhande nieuws. Eene Zweedsche uitvinding. Maandag hebben de proefnemingen plaats gehad met de telefoon-Ljungman, tus- schen Antwerpen en Brussel, over den gewonen telegraafdraad, zonder een oogen blik de telegrafische gemeenschap te on derbreken. De proefnemingen zijn opperbest ge lukt. Zelfs heeft men een kunstmatigen tegenstand aangebracht, die den afstand van 44 kilometers tusschen Antwerpen en Bruasel vergrootte tot omtrent 900 kilo meters en steeds telefoneerde men met het meeste gemak. Te Brussel werden de proefnemingen bestuurd door den algemeenen bestuur der, M. Baneaux, te Antwerpen door den ingenieur van het telegraafweien, van Brussel overgekomen. Dinsdag wierden de proefnemingen voortgezet tusschen Brussel en Luik. Een ingenieur van Brussel heeft zich te dien einde naar Luik begeven. Wij meenen te weten dat er ook in het leger proefnemin gen zullen gedaan worden. Ziehier nog eenige bijzonderheden over liet toestel Het bezit al de hoedanighe den welke men kon eischen van een vol maakte telefoon en is tevens aller eenvou digst. Het kan onmiddelijk en zonder de minste kosten worden vastgemaakt aan welke lijn ook. Het trillende plankje is afgeschaft. De geluiden wordsn opgevan gen door eene soort hoorn, die vast i9 ge maakt aan het luistertoestel, en welke men langs alle kanten kan richten. Niet temin komen de geluiden over met eene klaarheid, die toelaat, zelfs in open lucht gefluisterde meedelingen op te nemen en het lichte tik-tak van een uurwerk te hoo- ren. Zoo groot is hunne kracht, vermenig vuldigd door den microphoon, dat men somtijds beter doet ze te verzachten, door bij voorbeeld den hoorn met een zakdoek te verstoppen, 't Is moeilijk een prakti scher, handelbaarder en gemakkelijker toestel te bedenken. Het «telt ook een ein de aan het gevaar, zoo dikwijls aange merkt door de hygiënisten, waaraan men zich blootstelt door te spreken op eenige milimeters afstand van een plaatje in zacht hout, dat gedurig zooveel verschillende, soms besmette adems ontvangt. Hoeden afIn Amerika zijn dames begonnen bij openbare godsdienst-oefe ningen en eerediensten zich te ontdoen van hoeden geheel van vrije beweging. Geen sprake van dwang of verzoek. In verschillende in the glorieus land of tree- dom geven de dames hun hoeden aan koster of kosteres in bewaring. Anderen weer leggen haar hoofddeksel zoodra zij gezeten zijn op haar schoot. Of het mo- detje tot ons zal doordringen Wie weet Binnenkort, vallen onze dames allicht niet meer onder de booze verdenking, dat hun kerkgaan hoofdzakelijk ten doel heeft, het pronken van hun nieuwen hoed Oude kerkhoven. M. Louis Stroo- bant, heeft aan de Koninklijke Akademie van Oudheidskunde van België verslag gedaan over de opzoekingen in zekere Kempische gemeenten. Hij is van mee ning dat het kerkhof van Luikgestel van hetzelfde tijdstip moet zijn als dat van Ryckevorsel en dat de rechthalzige vazen, eenige bronzen voorwerpen en voorwer pen in Silex, de afwezigheid van ijzer en elk voorwerp van Romeinsch maaksel la ten veronderstellen dat het moet dagtee- kenen van het tijdstip van Hallstadt. Volgens eene plaatselijke overlevering leefden vroeger in het Luikgestel de Ka bouters, gekend als vlugge smeden, die gedurende den nacht werkten en zich gedurende den dag verscholen in de zand heuvels. Wanneer de inlanders hunne land- bouwtuigen hadden gebroken, legden zij die, met eene flesch genever, aan de deur hunner woning 's anderendaags waren de tuigen hersteld en was de flesch ledig. De vrouwen dezer legendarische wezens heetten kussen. Om hunne maaltijden te bereiden, leg den zij een groot vuur aan tegen de ge bouwen der hoeves, zonder nochtans ooit brand te stichten. De kabouters voedden zich met wild en visch. De streek was vroeger ook bewoond door de Bokkenrijders, die schrijlings op eenen bok gezeten door de ruimte vlogen. Er bestaat in het omliggende een steen, waaruit bloed loopt, als men er in steekt en die, volgens sommigen, de b blauwe kei zou zijn, gelegen dichtbij Postel. Te Luikgestel en in de naburige dor pen ontmoet men de kopertenten, of liever de afstammelingen van deze oude koper slagers, die in gezelschap leefden en han del dreven in oud koper (ketels, kande laars, luchters, enz.), tot in Denemark. Hunne taal, Bargoensch genaamd, is een mengsel van Vlaamsch, Fransch, Waalsch, enz. (Fondsenblad.) Gemeentesecretarissen. De mid- denafdeeling der Kamt-r heeft het ont werp Dufrasne behandeld, aangaande de gemeentesecretarissen Er zijn twee tegenontwerpen Een van M. Henri Delvaux een middencijfer van jaarwedde vaststellend tusschen het te genwoordige en het ontwtrp-Dufrasne. Een van M. Heynen, een minimum en een maximum van jaarwedde bepalend, dit laatste te bereiken na 12 jaren. Dat van M. Delvaux is het gunstigt voor defjaarwedde, dat van M. Heynen voor 't pensioen. M. Delvaux zou willen dat de Staat in de verhooging der jaarwedden tusschen- kwam. De datum der loting. M. de Trooz heeft in eenen omzendbrief aan de Gou verneurs deze hooge ambtenaars verzocht, den datum der loting hunne in hunne provincie niet voor 5 februari te bepa len. Krachtens de legerwet kan men tot 2a januari tegen inschrijvingen in beroep gaan. Slechts van af dien datum zal men kunnen overgaan tot de voorloopige ver deeling van het contingent onder de pro vinciën en fien of, wegens het getal be roeps- en contingent vrijwilligers, de loting: niet In zekere kantons kan ach terwege blijven. Om dit alles te becijferen zijn ver scheidene dagen noodig en daarom is de minister van oordeel, dat het niet moge lijk zal zijn voor den 5 februari te lo ten. Het lakken van koffie. De com missie van nijverheid in de Kamer, de middelen bestudeerend om een einde te stellen aan de misbruiken die gebeuren in den koffiehandel, heeft de besluitselen aangenomen van het verslag van M. Tra- senster, strekkende om voortaan het lak ken van koffie en den verkoop van ver lakte koffiesoorten te verbieden. Een peerd dat steenen eet. Een eigenaardig geval heeft plaatst gehad te Paliseul. Het paard van M. Emiel Collard scheen sedert eenige dagen aan eenen der pooten te lijden. Woensdag liet men het op «tal staan, toen het eensklaps ten gronde viel en aan ijselijke stuiptrekkingen ten prooi was. Alle middelen werden aangewend om het dier te redden, doch te vergeefach. Het paard bezweek, na anderhalf uur. Een veearts onderzocht het en bestatig- de dat een steen de darmen doorboord had. Verder zaten nog verscheidene andere steenen in de darmen. Drie der steenen wegen meer dan 1000 grammen. Al de steenen zijn zoo hard als arduin en glad als marmer. Men zal de steenen aan een scheidkun- dig onderzoek onderwerpen. De eigenaar van het paard kan maar niet gissen hoe het dier deze steenen in de ingewanden kon hebben. Wormziekte bij de steenbakkers. Volgens de allg. med. centralzeitung bedreigt de wormziekte niet alleen de mijnbewerkers, maar ook de pannenbak kers. In Saksen zijn ter bescherming van de inheemsche pannenbakkersbevolking, gelijksoortige maatregelen voorgeschreven als in de Westfaalsche mijnen en overtre ding wordt gestraft met geldboete. Voor al de werklieden uit de Rijnstreek West- falen, Opper-Silesië, Hongarië, Zeven bergen en Beigië, zijn dikwijls besmet, en geen arbeider uit die streken mag worden toegelaten, ten zij het bewijs is geleverd, dat hij niet aan de wormziekte lijdt, De volgende spoorwegwerken zullen in de loop van 't jaar 1904 worden uitge voerd: i° Dubbel* banen zuilen worden ge legd tusschen de staties Luik (Vivegnies) er, Liers, Lessen en Lessen (steengroeven), Leupegem en Oudenarde Lobbes en Bu- vrinnes, Gilly-Sart-Culpart en Lambuaart, Tamines en Fleurus, Lier en Herentals, enz. enz. a° Werken zullen worden uitgevoerd in de staties van Bruasel, Aalst, Erembo- gem, Leuven, Schaarbeek, Avennes, Luik (Guillemins), Verviers, Meirelbeke, Brugge, Doornik, Oostende (kaai), Bin- che, Haine-Saint-Pierre, Couvin, Wal- court, Nouscroen, Namen, Boom, Heren tals, Turnhout, Wielbeeke, Geerardber- gen, Pitthem. en eenige staties rond Gent. 3° Verders de volgen de vergrooting der statie van Luik (Guillemins). Voltooi ing der statie van Antwerpen en eenige andere werken in de Waalsche streken. Dezelfde jongeling verscheen nu Vrij dag met zijnen broeder voor dezelfde Rechtbank, uit hoofde van eerroof jegens de eerw. h. Vermeersch en zekere vrouw Callant, eene inwoonster van genoemde gemeente. In de laatsten kiesstrijd voor de ge- meentekiezingen hadden beiden betichten een lied verspreid en gezongen dat een verdichtsel was van eerroovende aantij gingen jegens den achtbaren geestelijke en vrouw Callant. Zij stonden daaren boven terecht voor braak van afsluiting en geweidaden gepleegd op 18 October laatst cn die met de zaak van eerroof in betrekking stonden. Het openbaar ministerie laakte in strenge bewoordingen het gedrag der be schuldigden die uit louter boosheid en op de gemeenste manier den eerw. h. Ver meersch en vrouw Callant gelasterd had den. In zekere gemeenten, zegde het achtbaar orgaan van het openbaar minis terie, gaat het er zoo naar toe dat onver zoenbare inwoners om zoo te zeggen samenspannen om eerlijke medeburgers, die hen niet aanstaan op de laagste wijae te vervolgen en aan de openbare denk wijze hatelijk te maken. Tegen zulke handelwijze kan het Gerecht niet streng genoeg optreden en ik vraag dat de Recht bank geene meedoogendheid zou gebrui ken in de toepassing der straf. De Rechtbank, verzachtende omstan digheden in aanmerking nemende, sprui tende uit den jeugdigen ouderdom der betichten, die slechts 17 en 18 jaar tellen, veroordeeld hen niet voorwaardelijk Ca- mille Vanhove tot 18 dagen gevangenis en 5o fr. boete en Richard Vankove tot 10 fr. boete. Wie van de twee Wie van da twee, de man of de vrouw, moet er ver volgd worden Het verbrekingshof had in dergelijke zaak te beslissen, naar aanleiding van het volgende feit Te Marcinelle kwamen accijnsbedien den in eene herberg, waar niets dan bier wordt verkocht, doch, een jeneverglaaske op de schouw vindende staan, vroegen zij het aan de herbergierster, hopende eene overtreding der drankwet te kunnen vast stellen. Vrouw Houssard, de herbergierster in kwestie, nam het glaaske en wieip het door de kelderval naar beneden, waar het op den vloer in duizend stukken sprong. De agenten stelden proces verbaal op, en de man niet de vrouw verscheen voor da Rechtbank, onder betichting, de agenten van den fiscus de uitoefening van hun ambt belet te hebben. De eischende partij (hier de minister van financiën) beweert den man te kunnen dagen krachtens artikel 23i der wet, die de handelaars enz. verantwoordelijk «telt voor daden, gepleegd door hunne dienst boden, werklieden, bedienden of andere bezoldigde personen. De advocaat van den betichte, uitgaande van het feit, dat de echtgenoote geen werkvrouw, bediende en dus ook geene bezoldigde is, beweert dat het deze is, die vervolgd moet worden. De rechtbank nam dit ook aan en stelde den man buiten de zaak. De minister teekende beroep aan. Het hof bekrachtigde het vonnis de minister ging in cassatie en dit hof verbrak het vonnis en verzond eindelijk de zaak voor het beroepshof van Luik. Onvoorzichtige wielrijder. De Rechtbank van Namen heeft eenen wiel rijder, die te Malonne een kind omverre wierp en zoo onvrijwillig deszelfs dood veroorzaakte, tot i5 dagen gevangenis voorwaardelijk en 1000 fr. vergoeding aan de ouders, veroordeeld. Belgiè's handel in 1903 Statistiek voor de elf eerste maanden van het jaar. De invoer bedraagt 15,283,251,469 ki los, ter waarde van 2,236,861,000 fr., tegen 13,488,245,482 kil., ter waarde van 2,098,864,000 fr. in 1902 zijnde eene ver meerdering van 1,795,005,897 kilos, of i3 °/o en 137,997,000 fr. of 7 De uitvoer bedraagt 13,434,610,944 ki los, ter waarde van i,75o,35i,ooo fr., tegen 13,368,569,429 kil., ter waarde van 1,662,180,000 fr. in 1902, zijnde eene vermeerdering van 66,041,5x5 kilos of 0.6 en 87,881,000 fr. of 5 De geheven tolrechten bedroegen 46,165,066 fr. tegen 44,893,193 fr. in 1902, zijnde eene vermeerdering van 1,272,873, fr. of 3 Het aantal in de Belgische havens aan gekomen schepen bedroeg 8298, meten de 9,975,672 ton, tegen 8081, metende ,235,565 ton in 1902, zijnde eene ver meerdering van 217 schepen, of 3°/, en 740,107 ton of 8 Hechlerlijke kronijk Een priester gelasterd. Wij heb ben over etn achttal dagen aangekondigd dat een landbouwerszoon, Richard Van hove genaamd, door de Richtbank van Brugge veroordeeld geweest is tot i5 dagen gevangenis om den eerw. h. pas toor Vermeersch,vanOostkerk bij Brugge, smaadwoorden en beleedigingen naar het hoofd te hebben geworpen, terwijl deze eerbiedwaardige priester de laatste HH. Sacramenten naar eenen stervende droeg. Wij nemen de eerdiedige vrijheid aan al onze vrienden de GROOTE PRIJS- LOTING te herinneren, die te dier ge legenheid in den Catholieken Werkman»- kring gegeven wordt. Ieder jaar, wij zeggen het met oprechte dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoone prijzen gazonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave Burgerij met dezen Kestdag wederom onze catholieke werklieden edel moedig zal indachtig zijn. Alle voorwerpen worden met erkentenis aanveerd. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H. Rombaut, Be stuurder vwi den Kiing, of aan den Kring, of aan den Heer Ivo Vlassen broek, Schrijver. De Voorzitter, Bn L*o Bethune. De Schrijver, De Bestuurder, I. Vlakenbroee. E. H. Rombaut. Creexnboter. Markt van Woensdag 16 Decern. 1903 65 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil Aalst-Hopmarkt. Aalsterhop 1902 disponibel fr. i32,oo de 5o kilogr. Aalsterhop 1903 disponibel fr. 147,00 fr. i5o,oo de 5o kgr. Aalsterhop 1903 op December-Januari fr. 148,00 000,00 de 5o kilogr. POPERINGE Stadhop igo3, fr. i35,oo de 5o kgr. Worden gevraagd i° Een goede kleermakersgast 2° Een smeder, halve gast3° Een kruideniers- gast van x5 tot 16 jaren een vollen steendrukker, loon naar bekwaamheid. Vragen werk. Een magazijnier a° Een kruide- niersgast 3# Een voerman 40 Eene dienstmeid 5° Fabriekwerkers en dag- looners 6° Een jongeling van 18 jaar met goed gedrag, voor magazijnier van bonnetterie of gelijk voor welk werk 70 Een ajusteur. F P. S. De werklieden of oudwerk lieden geboren in i838 of vroeger die vermeenen recht te hebben tot het ouder domspensioen, worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aanvaard worden ten bureele der Werkbeurs, van 9 tot 11 uren 's morgens, te rekenen van Dijnsdag 3 November tot 3t December. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvra gen meer aangenomen worden. Pnaaieapelen. Onze catho lieke Turnclub a Steun geeft Moed, bereidt zich om in den loop van dezen winter nogmaals de Passie van O. H. Jesus te vertoonen doch meer uitgebreid en verbeterd dan vroeger. De Benedictua Kalender, of Almanak van O. L. Vrouw van Vrede ter Abdij van Affigem is bijna totaal uit geput. Wie nog een exemplaar verlangt spoedde zich hem aan te koopen want slechts eenige exemplaren blijven beschik baar. Dus niet langer meer gewacht De dievenbende vnn Aalst en omtrek.Krachtens een man daat, afgeleverd door het parket van Dendermonde, heeft de gendarmerie van Fontaine - l'Evêque eenen mijnwerker aangehouden, de 36jarige Smekens, die deel schijnt te maken van de dievenbende van Aalst. Hij zal vervolgd worden voor diefstal met geweldpleging. Hij i6 reeds naar Dendermonde overgevoerd. ErembiitleKem. Zondag avond 11. rond 9 uren, zijn twee dieven binnen gebroken ter hofstede bewoond door het huisgezin De Witte Bernard, Hoogenweg. De moeder en de twee dochters waren reeds te bed. De vader en de zoon bevonden zich in eene herberg der buurt. De dieven drongen in 't slaapvertrek der moeder en een der schelmen be dreigde haar te zullen doodschieten met zijn revolver indien zij roepen durfde. De tweede dief brak terwijl den koffer open en roofde eene som van 1780 fr. De twee dochters die in eene kamer neven de keu ken sliepen, zijn niet ontwaakt. De dieven hadden hun aangezicht niet zwart ge maakt. Daders tot hiertoe onbekend. Men dacht dat de dievenbende die hier werkt, aangehouden was, doch 't schijnt dat ze nog alleen niet geknipt zijn. De dienstmeid van eene oude, half- lamme rentenierster uit de Dupontstraat, te Schaarbeek, had een oogenblik hare meesteres verlaten, om eene boodschap in de buurt te doen. Toen zij terugkwam en den salon open de, waar de oude dame zat, ontsnapte haar een kreet van afgrijzen. En zij snelde de straat op om de voorbijgangers ter hulp te roepen, die, binnenkomend, de vrouw brandend als eene fakkel in haren zetel vonden zitten.Ook de stoel brandde. Zij had, men weet niet waarom, een tafeltje naar zich toe getrokken, en zoo de daaropstaande lamp omgeworpen, Terwijl de geburen de vrouw bijston den, viel de meid in onmacht, zoodat men aok haar moest ter hulp komen. De oude vrouw heeft hare wonden niet overleefd. Drama te Brussel. Een bloe dig drama bracht Vrijdagavond de Groot- Eilandstraat, te Brussel, in opschudding. Een koffiehuisbediende, die meende reden te hebben om jaloersch te zijn op zekere Elisa X., lieeft haar met eenen messteek gedood en toen zichzelven den hals afgesneden. Beiden zijn dood. Het drama gebeurde in eene zolder kamer, bewoond door Elisa Demol, die in een hotel van de Anspachlaan de ge makken en W. C. zuiver hield. Zij maakte in April laatst kennis met den gar^on Leon Van de Casteele, her komstig uit Rijsel en die eene plaats in hetzelfde hotel wist te bekomen. Elisa zegde haren vroegeren vrijer af, om des te vrijer te zijn met Leon, die haar alle avonden afhaalde en naar huis verge zelde. Leon kreeg op zekeren dag ruzie met een anderen garfoii wegens een valsch vijffrankstuk en hij werd doorgezonden. Elisa betrok toen de kamer, die zij nu nog bewoonde, en waar hij haar alle dagen kwam opzoeken. Donderdag gebeulde dit ook en terwijl Leon boven was, ging Elisa eenige win kelwaren halen. In het voorbijgaan drukte zij bij de bewoners van het benedenhuis haar spijt uit, dat Leon haar in een kof fiehuis verrast had met haren vroegeren vrijer, van wien zij eene vroeger geleende som van 60 fr. had teruggevraagd. Toen zij ttrug boven kwam, duurde de begonnen twist voort. Een half uur later verlieten zij beiden het huis, om elk naar zijn werk te gaan. Doch Leon begaf zich niet naar zijn nieuwen post maar naar zijne woning, waar hij aan den huis baas zegde dat hij verlof had. Vrijdag avond, ten 10 uren kwam Elisa thuis en daarna kwam ook Leon binnen. Korts nadien hoorden de benedenbs- woners Elisa een grooten schreeuw uiten. De vrouw van beneden ging zien en zag door de openstaande deur het meisje op den grond liggen met eene groote bloe dende wonde in den hals. De vloer, de meubelen.de muren en de deur, alles was met bloed bespren keld. Andere huurders snelden ook toe maar niemand durfde de kamer binnen gaan. De policie werd verwittigd en toen deze kwam, vond men in de kamer niel één maar twee lijken. Dat van Leon was gezeten in eenen leunstoel, insgelijks met doorgesneden hals en geheel met bloed overstroomd. Twee bijgeroepen geneesheeren kon- den slechts beider dood vaststellen. In het begin wist men eigenlijk niet, wie moordenaar was, en men moest zijnen huisbaas roepen om hem te doen her- kennen. Op de tafel stonden nog de overblijfiels van het laatste eetmaal der beide onge lukkige, blauwe en roode onafhankelijke zedeleer I - De electrieke tram heeft te Brussel, op den Antwerpschen Steenweg, een slachtoffer gemaakt. Een jonge werkman, die een stootwagen voerde, werd nut wagen en al omgeworpen, zoo geweldig dat een der berrieboomen hem in de zijde drong en hij daarenboven door nen chas- se-pierre van den tram gekwetst werd, Zijn toesitand is wanhopig. De veronge lukte was 23 jaar, de steun zijner moeder en de oudste van acht broers en zusttn, Eenige voyous der universiteit, aliu liberale studenten, te Brussel, hebbes maandag morgend in de Magdalenastiaai eenen priester, den eerw. heer De Lannoj, professor in het Sint-Alolsiusgesticht, een pak blauwsel in het gelaat geworpen. Dj priester was heel verblind en moest 111 rijtuig naar hui? worden gebracht, zegt de Patriots. Bij het binnenrijden te Brussel ran eenen trein uit Namen, verkeerden d: reizigers van twee wagons in eene wzre paniek, veroorzaakt door het breken m verscheidene ruiten,bij middel vansteenen en andere voorwerpen, die zegden zij, tusschen den Boulevard Militaire en de Luxemburgerstatie naar den trein wa ren geworpen. Eenigen beweerden zelfs dat zij schoten hadden gehoord. Bij nader onderzoek bleek dat een openstaande por tel van eenen anderen trein, die tegen den eerste was gebotst, ai dit alarm bad veroorzaakt. Kunsteigendom. De 7* kamer der Brusselsche correctionneele rechtbank heeft eene belangrijke kwestie van kunst- eigendom opgelost. Over een jaar bevatte l'I I lustration 1 van Parija eene plaat, verbeeldende M. Giron en prinses van Saksen. De uitgevers van postkaarten, die altijl naar iets nieuws op den loer liggen, druk ten die over en verkochten ze voor 5 d 10 centiemen 't stuk. L'Illustration 1 legde eene klacht neer wegens namaak en de plichtigen werden voor de rechtbank gedaagd. Dc advokaat de Bronx vroeg namens de aan legster eene belangrijke schadeloosstel- ling. De verdedigers beweerden dat de wet geen vat heeft op de photographie als kunstwerk. Dat is puur 0 reportage n in beeld, het overnemen van het gebeurde, De rechtbank heeft, na advies van M. de substituut Holvoet, een vonnis uitge bracht, waarbij verklaard wordt dat dc plaat van l'Illustration 1 in werkelijk heid slechts eene overgedrukte phetogra- phische cliché is en aldus niet als kunstwerk mag beschouwd worden. D betichten werden dus vrijgesproken. Vrijwilligers. Als bijvoegsel aau het verslag van M. Woeste over het con tingent van 1904, is nu de opgave ver schenen der vrijwilligers, aangenomen en geweigerd in het leger, van 6 april 1902 tot 3i October 1903. Uit de opgave blijkt dat, gedurende die periode, 3976 vrijwilligers werden aangenomen, waarvan 2089 in het voet volk. Het aantal geweigerde candidaten be draagt 1807, waarvan 1490 uit lichamelij ke onbekwaamheid, 145 wegens te korte maat, enz. De Etoilb verhaalt de volgende zonderlinge historie Charlotte H., in 1885 in Zwitserland geboren, verdween uit de woning harei ouders, te Parijs. Om de opzoekingen te vergemakke lijken, maakte de inocder bekend, dat zij waarschijnlijk eenen tooneelspeler gevolgd was, die op dit oogenblik te Brussel va- tooningen geeft: Dit werd juist bevonden. Het meisje werd ontdekt en, door den commisaaris ondervraagd, bekende zij dat inderdaad de vermoedens van hare moeder gegrond waren. Zij was den tooneelspeler achterna gereisd. Zoodra de policie van dit alles op dn hoogte was, werden de ouders verwittigd en de moeder kwam dadelijk hare dochter opzoeken. Zij nam haar mede naar een hotel, waar zij samen eene kamer be trokken. Het meisje is echter gedurende den slaap der moeder opgestaan en uit het venster der derde verduping gesprongen. De policieagenten vonden haar bewus teloos en gewond op de straatsteenen. Zij brachten haar naar het gasthuis en het was eerst toen, dat de moeder vernam, wat er gedurende haren slaap was ge beurd. Moordpoging te Belcele. Maan dag morgend kwam in het gemeentehuis alhier zekere Casimir Van Cleemput ver-

De Denderbode | 1903 | | pagina 2