De Zondagrust. Geuzenleerstelsels. Bij onze Cath. Turners. Benoeming van burgemeesters. Davidsfonds. Kieskronijk. Rechterlijke kroisijk Stad Aalst. - Werkbeurs. EEN EN ANDEii. Zondag-rust. Aalsl-Hopniai-kt. AALST. Allerhande nieuws. Andermaal riepen de moralen van den kerktoren de geloovigen op ten gebede. Te huis kon zij het niet meer uithouden. Op God vertrouwende begaf zich kerk waarts, Welk roerend schouwspel ver toonde zich daar voor haar verbaasden blik. Op de trede van het altaar stond de priester met het gezicht naar het vo'k ge kierd en in zijn hand hield hij dén Heer van hemel en aarde, o Ecce Agnus Dei,» ziedaar het Lam Gods, dat wegneemt de zonden der wereld. Eenige mannen knielden neer aan de tafel des Heeren en onder dezen bevond zich haar echtgenoot God had haar ge bed verhoord wel had zij haar zoon door den dood moeten verliezen, wel was het offer, dat God van haar gefiïscht had, groot, en viel het haar zwaar te dragen, maar ook groot was haar loon, twee zielen voor den hemel gewonnen. Toen de twee de Heilige Mis geëindigd was keerden man en vrouw te samen huiswaarts. Zij loofden den heer die toch het beste weet, wat voor het zwakke menschenhart het heilzaamst is. Gloria in excelsis Deo, eere zij God in den hooge. Et in terra PAX HOMINIBUS BONU2 VOLUNTATIS, en Op aarde vrede den menschen, die van goe den wille zijn. De Volksstem, De Pere Wis, N. Amerika. Een wetsontwerp door catholiek volks- vcrtegenwoordigi rs neergelegd, dat voor doel heeft aan al de werklieden de zon dagrust te verzekeren, zal weldra hopen wij, in de Kamer ur bespreking komen. Een aanzienlijk getal werklieden, zoo- als men weet, zijn verplicht het werk den zondag zelfs voort te zetten en kunnen dien dag niet besteden om hunne ver moeide krachten te herstellen en eenige aangename uren met vrouw en kinderen door te brengen. Niet zeer moeilijk is het de nadeelige gevolgen te voorzien die zulk eenen ar- heid, die nooit ophoudt, voor de gezond heid des werkmans en voor het familiele ven dtzer moet hebben. God heeft den mensch niet straffeloos verplicht te rusten op den dag des Hee ren. Een rustdag per week is volstrekt noodzakelijk aan degenen die immer zwoegen, willen dezen hunne gezondheid niet vroegtijdig krenken. In maatschap pelijk en zedelijk opzicht is de zondag- rust niet minder onontbeerlijk. De huis vader moet iedere week ten minste eenige uren in den familiekring kunnen verblij ven. Wat zal ervan het huisgezin worden indien de vader altijd afwezig is Welken invloed kan de vader op zijne kinderen nog uitoefenen wanneer hij nooit den tijd heeft om met zijn kroost te spreken Ook is het niet te verwonderen dat familiön, waar de vader bijna nooit te huis, omdat hij dag in dag uit in de fa briek werkt, weinig eendrachtig zijn en dat de kinderen van zulke huisgezinnen weinige verkleefdheid voor hunne ouders gevoelen en gewoonlijk straatloopers wor den. De openbare meening eischt een ver andering aan dezen toestand, die nogal te veel algemeen is en waarvan niet al leenlijk de ongelukkige huisgezinnen, wiens hoofd rusteloos moet werk n, te klagen hebben, maar die aanzimlijke schade aan de Maatschappij zelv- ver oorzaakt. In de liberale partij alleen vindt men eenigen die tegen dit nuttig wetsontwerp opkomen, onder voorwendsel dat het strijdig is met de Grondwet. Deze opwerping is geenszins gegrond. Wat zegt de grondwet Niemand, zegt bet artikel i5 dezer wet, mag gedwongen worden, op hoe genaamd geene wijze, aan daden of plechtigheden van eenen godsdienst deel te nemen noch de rustdagen de zer na te leven. Indien de wetgever het wetsontwerp over de zondagrust, waarvan hier spraak is, goedKeurt, zal hij iedereen verplichten op;dien dag te rusten Neen, door de wet zal hij alleenlijk verklaren dat iedereen vrij is op dien dag te werken of te rusten. Hij wil slechts dat deze vrijheid voor iedereen volledig en werkelijk zij. Wil de werkman zondags voor zijn eigen werken, hij is vrij; nie mand zal hem daarom een proces-ver baal opmaken. Hetgeen duidelijk bewijst dat liet neer gelegde ontwerp niet tegenstrijdig is aan de Grondwet, is dat cr reeds meer dus danige ontwerpen voorgesteld werden, en zelfs door volksvertegenwoordigers die van het Nationaal Congres deel hadden gemaakt, dus door mannen die de Grond wet grondig kenden. Te dier gelegenheid heeft men nooit opgeworpen dat hetgeen deze leden der Kamer van volksvertegen woordigers verdedigden, door de Giond- wet toegelaten was. Indien deze laatste ontwerpen niet door de Volksvertegen woordiging zijn aangenomen geweest, is het omdat zij tengevolge eener ontbin ding der Kamer, niet tei bespreking kwa men. Eindelijk wij vragen aan degenen die het wetsontwerp over de zondagrust be strijder, waarom het den wetgever niet toegelaten is aan den werkman eenen rustdag toe te kennen, wanneer bij met algemeene goedkeuring de zondagrust aan rechtt rs, deurwaard-is n andere rech terlijke of bisiuurlijke ambtenaars toe stond Indien de wet, die voor deze laatsten de zondagrust voorschrijft, niet tegenstrij dig is met de Grondwet, kan men niet met rede beweren dat het ontwerp, dat wij bedoelen, ongrondwettig is. M. Hymans heeft de voorgaande week in eene ellenlage redevoering uiteengezet, wothet liberaal evangelie, zooul h ert in zake volksond- rwijs. Aldus zijn we te weten gekomi n.dat. volgens geuzenopvaïting, dit onderwijs in achteruitgang, zelfs zijnen val nabij is, omdat de officieele lagere scholen niet in aantal zijn aangegroeid.Uit die cijfers, door den liberalen afgevetrdigde aange haald, blijkt dat er thans 2182 scholen meer aan het toezicht van den Staat onderworpen zijn, dan onder het laatste geuzenministcrie Dat zijn dus 2182 scholen meer, die aan al de vereischten der wet beantwoorden waar dus eer: degelijk onderwijs gegeven wordt. En toch is het liberalism niet tevreden en raast van achteruitgang en verval Waarom? wel, omdat de aangenomen scholen, die vooral sedert den val dir liberale regeering in aantal hebben toe genomen, de vereischte waarborgen van onzijdigheid niet aanbieden, die de anti klerikalen zoo hoog schatten. Een onder wijs, dat geene kwt-ekelingen vormt voor 't geuzenleger, is geen degelijk onderwijs voor Hymans en Cle. Een hooger onderwijs, dat de vrijden kerij, de goddeloosheid niet huldigt,deugt ook al niet bij diezelfde firma. Een hoog leeraar, die het bestaan der Almacht, de verantwoordelijkheid van den mensch tegenover zijnen Schepper aanneemt, en daar zijn onderwijs op steunt, is in de oogen van de giuzerij een achteruit kruiper, een vervalscher van de zuivere grondbeginselen der wetenschap. Wie over den oorsprong en de b-stem ming van den mensch anders denkt dan de antiklerikale profeten, diende, volgens hen, uit den leeraaistocl gebannen te worden. Onbepeikte onzijdigheid, dat is godde loosheid en vrijdenkerij, dat zijn de kenteekens van een degelijk, veredelend onderwijs. Hymans dixit. Voor ons is dit echter niet hetzelfde als Magister dixit. Het woord van M. Hymans heeft geen gezag voor ons voor geen echt catho- liek. Hij is niet de meester hij is een drogredenaar De Nationale Bond van de Catholieke Turn- en Wapen maatschappijen van België gaat steeds meer vooruit dank aan de werkzaamheid van zijn be stuur en de ecndracht^p 'onder de aangesloten maatscnappijen heerscht. Dat blijkt uit de jaarlijksche algemeene vergadering, die verleden Zondag te Brussel werd gehouden. Talrijk waren de afgevaardigden der maatschappijen opgekomen De geachte voorzitter, de heer de La- lieux, deelde vooreerst het telegram meê van Mgr Merry del Val in antwoord op den brief, door den Bond geschreven na mens zijne 7,000 aangesloten leden aan Z. H. Pius X bij zijne aanstelling als Paus. Gezegd telegram werd dapper toe gejuicht. Dan kwam de onvermoeibare heer van Elderen, schrijver, aan 't woord orn ver slag uit te brengt n over den toestand van den Bond gedurende 1902-1903. De Bond telt thans 80 aangesloten maatschappijen op dit oogenblik zijn er weêral i3 nieuwe aanvragen tot aanslui ting. Weldra zal hij iterker en krachtiger zijn dan de zoogezegde onzijdige Bel gische Bond, die wel i5o aangesloten maatschappijen telt... op 't papier. De geldelijke toestand is goed de rekening biedt een batig slot aan van omtrent 1200 frank. De heer Voorzitter zegt den heer van Elderen dank en herinnert dat hij om zijne groote verdiensten onlangs weid vereerd met lu t kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Onze Janzooals men hem noemt werd dapper toegejuicht. Dan ging men over tot het aannemen van i3 nieuwe maatschappijen. Er wordt beslist dat elke nieuwe maat schappij voorloopig zal aanvaard werden, voor één jaar gedurende dien tijd zal zij bewijzen moeten leveren van werkzaam heid zij zal mogen deelnemen aan de wedstrijden, doch hare afgevaardigden hebben geen stemrecht. Het XIIIe Bondsfeest zal plaats hebben te L-uven. Het Bestuur wordt vervolgens met alge meen handgeklap herkozen. Toen M. de Trooz, minister van bin- nenlandsche zaken, veiklaarde, dut hij nooit socialistische burgemeesters zou be noemen, hebben sommige bladen en in de Kamer M. Lorand luide geschreeuwd alsof de minister zich schuldig maakte aan een monsterachtig nvsbrnik van macht. Welnu, uit eene redevoering, uitge sproken door d<-n rijkskanselier te Ber lijn, M. von Bülow. blijkt dat dezelfde regel in Duitschland wordt oegepast. In Holland ook is de aansluiting van eenen burger bij de socialistische partij, eene voldoende reden, om hem den sluier van burgemeester te we ige ren en zeifs elk ambt in den Staat. Indien deze maatiegel gen chtvaardigd is bij onze buren, dan is hij het zeker in België waar de burgemeester in zijne ge meente veel uitgebreider macht geniet, namelijk in alles wat de openbare orde betreft. (Handelsblad). Het parlementair verlof komt juist van pas om den minister van binnenlandsche zaken toe te laten, al zijne aandacht te wijden aan de benoeming van burge meesters. Afdeeling Aalst en omstreken. Op Maandag 4 Januari 1904, te 5 1/2 uren 's avonds stipt, zal de Aalstersche Afdeeling van het Davidsfonds, in de zaal van den Burgerskring, Korte Zoutstraat, een avondfeest geven met VOORDRACHT door den E. H. F. Cap, Onderpastoor van O. L. V. St. Pieters, te Gent. De- gunstig gekende redenaar zal het volgende onderwerp behandelen ADEL VERPLICHT. .1 Het toonkundig gedeelte van het feest belooft alleszins merkwaardig te wezen. De talentvolle orgelist onzer hoofdkerk, M. A. Volckaert, gelastte zich daaivoor te zorgen. Wij mogen ons dus aan iets puiks verwachten. Te Anderlecht is de ballotet ring tus- schcn den catholieken en den liberalen candidaat ten voorde ele van den eersten uitgevallen. M. Pètre behaalde 4162 stemmen en M. Van de Voorde, zijn tegenstrever, 4117. Het verschil bedraagt dus slechts i5 stemmen. Bij de eerste stemming had de liberale candidaat meer stemmerj behaald dan de catholieke. De liberalen zijn razend. In de Asso ciatie a werd gevraagd het Cartel met de rooden, vooi de samenstelling van het college, le verbreken. De raad bestaat nu uit i3 liberalen. 8 catholieken en 8 socia listen. Drukpersproces. Mgr Vanutelli had een proces ingespannen tegen het Luiksche blad l'Express. dat tijdens het Conclaaf te Rome, schandalige feiten had gemeld, op de kap van dien prelaat, die gebeurd zouden zijn. ten tijde, hij nun- cius in Pern was. De aanlegger eischt inlasschingen in verscheidene bladen en in 1'Express. De verweei der zegt dat de klager niets een voudiger te doen had dan eeu antwoord te zenden. Hij betreurt die openbaarma king, zegt hij, en is gereed, nu nog be- sluitselen bij wijze van herstelling af te kondigen. Het openbaar ministerie zal later zijn oordeel doen kecnéh M. den advocaat De Visschere, van Brugge, gehoord te hebben, besloten ook in Oost Vlarnderen een Kristf.n Vlaamsch Verbond te stichten, zooals ei reeds een n West-Vlaanderen bestaat, tegen de openban godslastering en onzedelijkheid In uitvoeriug van dat besluit zal er op Zaterdag, 26 dezer, zijnde ae Kerstdag, om 2 J/s ure. eene vergadering plaats In b ben in Sl Jorishof, dicht bij het Stadhuis te Gent. Tot die vergadering zullen een 200tal catholieke Vlamingen uitgenoodigd worden. Wij zetten onze vrienden aan. die vergadering talrijk bij te wonen en ieverig mee te werken tot de stichting en de werking van het Kristen Vlaamsch Verbond. Jubilé Tack. Men weet dat M. Tack, ouderdomsdeken der Kamer in Maart zijn 5ojarig parlementair jubilé viert. Een banket zal zeer waarschijnlijk in de Kamer zelf plaats hebben. Alle partijen toonen zich gunstig aan dit denkbeeld, dat door M. Warocqué werd geopperd. Worden gevraagd i° Een vollen steenorukker, loon naar bekwaamheid 2° een hovenier. Vragen werk. i° Een magazijnier 20 Een kruide- niersgast 3° Een voerman 40 Eene dienstmeid 5° Fabriekwerkers en dag looneis 6° Een jongeling van 18 jaar met goed gedrag, voor magazijnu r van bonnetterie of gelijk voor welk werk 70 Een ajusteur. Op den spoorweg. H> boek it el, houdende het jaariijksch verslag dir ver richtingen van den spoorwegdienst over het jaar 1902 is verschenen. Het vermeldt 123 treinbotsing! n en ontsporingen, waarvan er 36 waren die slachtoffers maakten. Het getal doo ien bedraagt 97; dat der gekwetsten 408 en der gekneusden 872. H-t reizigersvervoer is aangegloeid met 40,041 wat de ontvangsten tegen 1901 met 94,350 fr. verhoogde. In 1901 waren er 377,610 reizigers van ie klas; 1,891,143 van 2e klas en i3,i3i,7I2 van 3® klas. In 1902 telt men 338,36i van ieklas 1,891,143 van 2' en 13,131,712 van 3® klas- Bij den graaf van Vlaanderen. Prins en prinses Karei van Hohenzollem en hunne drie kinderen zullen den 23 December uit Berlijn te Brussel aan komen om het Kerstfeest bij hunne ouders, den graaf en de gravin van Vlaanderen door te brengtn: De hertog en de hertogin vanVendóme en hunne drie kinderen zullen eveneens de toekomende week te Brussel zijn. Met prins en prinses Albert en hunne kinderen zullen de graaf en de gravin van Vlaanderen dan heel hunne familie op Kerstdag rond zich hebben. Ee-n Kerstboom voor de arme kinderen der parochie zal dien dag in het paleis opgericht worden. De kinderen der gra vin zullen de geschenken van den boom nemen en hare kleinkinderen overhan digen. De graaf van Vlaanderen in gelukkiger dan zijn broér. Een prijzensweerdig werk. Op den Landdag van den Vlaamschen Catho lieken Landsbond, te Dendermonde ge houden, werd er, na de uitleggingen van Van 's middags lot middernacht dienst doende Apotheker, op Vrijdag 25 De cember, (Kerstdag), M. Meirsschaut, Korte Zoutstraat. Aalsterhop 1902 disponibel fr. i32,5o tot fr. 000,00 de 5o kilogr. Aalsterhop igo3 disponibel fr. 153 de 5o kilos. Op levering Januari-Februari fr. i58 de 5o kilos. POPERÏNGE Stadhop igo3, dispo nibel van fr. 140 tot fr. 142 de 5o kgr. Merkt zeer vast. Creemboter. Markt van Woensdag 19 Decern. igo3 60 kilogrammen ter markt. Prijs fr 3,oo tot 0,00 per kil. Moord te Lede. Zondag avond is een gareelmaker door eenen winkelier dnodclijk gekwetst. De aanvaller is aan gehouden. Het slachtoffer had een steek in den hals bekomen de slagader was afgesneden. Het slachtoffer is maandag avond om 4 1/2 ure overleden. De ga- reelmaki r, een zeer bekwaam werkman, leverde de lederen zakjes voor muziek- speeltuigen aan het huts Mathieu, Sint- Jacobsnreuwstraat te Gent. Ziehier in welke omstandigheden de moord gepleegd is. Zondag avond, rond 10 ure, verliet Alfons De Saedeleer de herberg van Hauwermeiren, toen hij door een persoon aangerand werd. De zoon van de herberg, buiten getwist en rumoer gehoord hebbende, ging zien en vond De Saedeleer badend in zijn bloed. De hals van het slachtoffer was vreese- lijk doorboord. De ongelukkige is maan dag te midden van de schi ikki lijkste pijner. ovtrl den. Het parket is ter plaats gekomen en heeft den dader doen aan houden en gevankelijk naar Dendermon de voer<-n. De aangehoudene heeft volle dige bekentenissen gedaan. Vergiftigingszaak te Ninove. De oude hoeve 't Hof ter Duyst, eele gen op den steenweg naar Denderhau- tc-m, wordt bewoond door M. Karei D'Herde, zijne twee zonen, vier knech ten en eene rneid. Daar weid. n over veertien dagen, na het eten van bottrrnelkpap, al de huisge noten zi«k. Men vermoedde vergiftiging, doch men kon die niet meer bestaiigen, daar de pouen en telloore-n uitgewasschen waren en er niets was overgebleven. De meid, een meisje van Aspelare, Victorine D werd bij den commissaris geroepen, en deze ontlokte haar de vol- g- ndc vei klaring E-ne tante van Victorine, de vrouw X. had twist g<kregen met haren man en deze laatste had nu, hoewel zelf welheb bend pachter zijnde, dienst genomen bij boer D'Herde. Die vrouw had nu hare nicht overge haald, zich als dienstmeid te verhuren op dezelfde hoeve, en op zekeren dag had zij de tante terwijl de meid het eten van de bewoners gereed maakte, een fleschken vergif in de botermelk gegoten, met het doel haren man te vergiftigen. Dat al de lioevewoners hetzelve lot zou den ondergaan, daarover had vrouw X. zich hoegtnaamd niet bekommerd. Vrouw X. was eerst sedert drie maan den met den 5ojarigen Jan-Bagtrst M. ge trouwd, en van eerst af heerschte er twrst in dit huwelijk. Toen Victorine, op aandringen van vrouwX.,dienst had genomen op dezelfde hoeve als M., had deze geen ander doel, don dit meisje tot tusschenpersoon te ma ken voor hare vergiftigingsplanen. Door de bloedverwantschap met Vic torine had hare komst op de hoeve niets vreemds. Dat zij zich van haren man wilde ont maken blijkt uit haar gezegde tegen Victorine Eet hier niet van; gij zoudt vergif tigd zijn. Om de andere lieden bekom mer ik mij niet; als Jan-Baptist maar sterft, dat is al wat ik zoek. En als gij niets zegt, zal ik u een huis geven, als alles afgeloopen is maar omdat men u niet venlenke, mort gij ook te bed gaan liegen, zoodra de anderen ziek worden. Gij moet doen alsof ge ook van den pap gegeten hadt. Onnoodig te zeggen dat die geschiede nis heel de streek in opschudding bracht. Nadere bijzonderheden. Het par ket van Audenaarde is maandag te Nino ve afgestapt voor het onderzoek over de giftmenging die in de hoeve Hof ter Duyst gepleegd is. De meid Victorine D. en hare tante van Aspelaere werden ge confronteerd. De meid die in het begin de aanklaagster was, is de bijzonderste plichtige geworden, daar zij tijdens de confrontatie bekend heeft dat zij zelf het fleschje vergift in de botermelk gegoten heef!, op aanstook harer tante. Een aan houdingsmandaat werd seffens tegen de meid afgeleverd deze bevond zich in het gemeentegevang en werd dinsdag mor- gend door de gendarmen naar Aude- naarde gevoerd. Wat de tante betreft, die moest dinsdag voor M. den prokureur des konings verschijnen. Het parket is verwittigd dat te Ha een vreeselijk ongeluk is voorgevallen. Twee kinderen, die, terwijl hunne moe der naar het werk was, volgens gewoonte in de huiskamer opgesloten waren,hadden met een houtvuurkc gespeeld. Eene buur- viouw bemerkte rook,die door de spleten der deur drong zij gaf het alarm, men snelde toe en vond de kinderen verstikt op den vloer liggen. Terwijl de geburen den ontstanen brand uitdoofden, poogde een geneesheer de kinderen te verzorgen, doch 't was le laat. Beide hadden reeds den geest gegeven. Aardige verrassing.M. Steens, schepene van Brussel.zat een dezer dagen in zijn werkkabinet, toen hij eensklaps hoorde kloppen op een geheim deurke, dat uitgang geeft op eenen geheimen trap, die naar een der torentjes leidt, langs welk men op den kornis van het stadhuis komt. Hij meende te droomen. Wie zou daar nu kloppen, aan eene deur, langs waar nooit een menschelijk wezen in- of uit gaat M. Steens opende en zag een man met een pek zwart blinkend gelaat, een neger, die zoo verbaasd scheen als de schepene zelf. Hem ondervragen kon hij niet, want de zwartkop sprak eene taal die voorzijnc Brusselsche ooren klonken als het onbe- grijpelijkste koeterwaa Iseh. Men ondervroeg de bedienden en he4 kwam nu uit dat de vreemde met andere bezoekers het stadhuis doorwandeld had, een deurke had geopend, een uur over de daken had geklauterd om eindelijk langs de kornis hooger gemeld torentje binnen en den geheimen trap af te sukkelen. Paniek in eene kerk. In de ktrken van Borgerhout wordt sedert eeni ge dagen eene missie gepredikt, en eiken avond stroomen groote volksmassas r.aar de sermoonen, die door de paters Re demptoristen worden gehouden. In deSt Janskenc preekte vrijdagavond pater Lebonde kerk was zoo vol dat men zelf het volk toegang had moeten geven in de bovengaanderijen. Eensklaps hoorde men twee slagen, als zware pistoolschoten of ontploffingen. Elk dacht het ergste, 't Kon een aan slag, 't kon een or.geluk zijn. Het volk spreng op en poogde te vluchten; er waren lieden die beweerden dat poeier roken en dat het een aanslag moest zijn. Er was niets van. Pater Lebon had ge zien dat in een der stoven het opeenge hoopte kolengas de slagen had veroor zaakt en eene zware vlam langs onder had uitgejaagd. Dit was verwekt door eenen onvoorzichtige, die het nabij de stoof te warm vindend, den sleutel had toegedraaid. De pater kon de kalmte terugbrengen, met de hulp van den organist, die begon te spelen en hierdoor aantoonde dat er hoegenaamd geen gevaar was. Donderdag namiddag was de met sersbaas Wyckers, te St-Pauwels bezig met eenen windwijzers van het huisle nemen van M. den advocaat Michiels, aldaar, toen hij plotselings van de hoogte waar hij stond neèrviel en dood van den grond opgenomen werd. Dit heeft in die gemeente de algemeene verslagenheid verwekt, Er is van niets anders spraak in Brugge dan van de beschuldigingen ge daan door eene jonge vrouw der omstre ken tegen haren echtgenoot en drie andere personen. Zij zou aldus gehandeld hebben om zich te wreken over de mis handelingen van haren man, die over eenige weken de gevangenis verlaten heeft, waar hij eene zware straf voor dief stal heeft ondergaan. Zij is M. den pro cureur des konings van Brugge gaan vinden en heeft haren echtgenoot be schuldigd, over twee jaar met meêplich- tigheid van drie andere personen geweer schoten gelost te hebben op het rijtuig van eene dame, die met hare kinderen terugkeerde naar haar kasteel in den om trek gelegen. Niemand werd gelukkiglijk getroffen. De aangeklaagden zouden dezen aan slag gepleegd hebben, om zich te wreken over de strengheid van hoogergemelde dame, om haar jachtgoed rond haar kas teel gelegen op te passen. Alle vier zouden Vt rstokte penjagers zijn. Dc beschuldigde personen zouden daarenboven nog door dezelfde vrouw be ticht worden, in een jachtdrama te Oost kamp gemengd te zijn. Een onderzoek is door het parket ge opend. Moordpooging op eenen burge meester. De krijgsraad van WeSt- Vlaanderen had zich maandag morgend bezig te houden met de zaak van moord-

De Denderbode | 1903 | | pagina 2