Laud- en Tuinbouw. DE PASSIESPELEN Muziekschool. EEN EN ANDER. AALST. Rechterlijke kronijk Davidsfonds. Zondagrust. Stad Aalst. - Werkbeurs. Allerhande nieuws. De catholicke Kie- zers welke dezer da gen, bij aanbevolen brief, e§ne reklaam tegen hunne inschrijving op de kiezerslijsten hunner Stad of Gemeenten hebben ontvangen of zouden ontvangen, worden ver zocht ze dadelijk te willen bezor gen Voor de Stad Aalst, ten lokale Kring De Vriendschap, Korte Zoutstraat. Nr 44, of ten Bureele van De Denderbode, zelfde straat N' 3i. Voor den buiten, aan den heer Voorzitter of Secretaris van het plaatselijk Comiteit. Een gedacht. Het jaar igo3 zal mogen gerangschikt worden onder de slechtste fruitjaren. De maand April met haar grillig weer is daar geheel en gansch de oorzaak van. Immers sneeuw en vorst m deze maand ingevallen, deden onze fruitboomen zoodanig lijden, dat alle hoop op oogst verdwenen was. Dit is voor het verloopen jaar igo3. Wat zal igo4 ons geven Zou de maand April igo3 eenige invloed op 't komende jaar uitoefenen Ongetwijfeld ja Bezien wij eens onze boomen met op lettendheid. Zij staan daar als afgesloofd, nog erger als hadden zij eenen oogst zon der weerga afgeworpen, en helaas ze gaven niets De kerselaars vooral toonen ons nog duidelijk de koude Aprilnachten, de perzikboomen hebben de helft hunner takken verloren ten minste deze die nog in leven zijn gebleven. Het moet dan wel waar zijn dat één koude nacht bij het op komende levenssap schadelijker werkt op het welzijn onzer fruitboomen dan harde winters. En wat mag daarvan de oorzaak zijn De eerste lentescheutjes nemen hun voedsel niet bij middel der wortelen uit den grond, maar voeden zich veeleer door de reservesappen in het voorgaande jaar hier en daar in den boom neergelegd. Het is maar wanneer de boom in vollen bla dertooi staat, dat er voedsel kan verwerkt worden en bijgevolg dat er stoffen door de wortelen worden bijgebracht. Onge lukkiglijk komt nu de koude Aprilmaand de eerste bladervorming van den boom vernielen en ziedaar de stemming in heel het organism van den boom. De eerste bladeren zijn verdwenen, de wortelen blijven werkeloos de sterfte van vele boomen, vooral van jong geplan te perziken, is een natuurlijk gevolg. Van de grillige Aprilmaand, verlos ons Heerx geluk en bedanken hem ons soms de ge legenheid te geven met die meesterstuk ken nadere kennis te maken. Onnoodig te zeggen dat dc uitvoering volmaakt was. STAD AALST. Turnclub Steun geeft Moed, 1 zaal van den Catholieken Werkmanskring Ingang Zonnestraat. zullen opgevoerd worden op Zondagen ïy en 24 Maandagen 18 en 25 7anuarl Des Zondags om 2 uren. Des Maandags om 3 l/t uren. Prijzen der plaatsen Voorbehouden fr. 3,00 eerste rang fr. 2,00 tweede rang fr. 1,00. Kaarten te bekomen alle dagen ten lokale van den catholieken Burgerskring, Korte Zoutstraat, 44, en bij den heer Jan D'Haese, Café Uni- versel Groote Merkt, Aalst. 2 Te gelegenheid harer jaar- lijksche prijsuitreiking aar. A de laureaten der prijskampen heeft de Muziekschool maandag 11. ter Feestzaal van het Stadhuis een waarlijk prachtig en welgelukt Concert aan het publiek aangeboden. Men hoorde air iIte nummer van het programma eer.e kin dercantate getiteld Kom Lieve Lente 1 gecomponeerd doorMrLoockx Philemon, leeraar der klas van samenzang, op een klein gedicht van E. Hiel, voorzeker niet het beste van den schrijver maar dit deed niets, want het muziek was over heerlijk hulde dus aan den toondichier zijn werk is meesterlijker wijze getim- merd gelukkige samenschikking der stemmen, kundige orchestratie bijzonder lijk in het snarenspel, spitsvondige har- moniën gingen gepaard met welluidende, zachte en heldere melodijen het was op recht de lente in muziek afgeschilderd. En al die kleine zangers en zangsters waaronder er zeven- en achtjarigen voor kwamen, hebben het stuk met ziel en kracht opgelicht. Groot was de bijval. Heel zeker, moest die cantate nog op een aanstaande concert eens gegeven worden niemand zou het vervelend vinden, inte gendeel Daarna trad op M' Frans De Vos, gou den eermetaal der klas van viool. Deze speelde met stijl en gevoel, twee voor name hoedanigheden, een Cavatine van Raffhij bezit ook eenen zuiveren en kloeken klank, die zich nog beter had geuit, had de jonge liefhebber een wei nig min bewogen geweest. Jufvr. Julia Pannemans, gouden eer metaal der klas van piano, liet zich hooren in de Rondo in mi b van Weber, zij toon de zich waardig harer leerares Mej. Van den Bogaerde wiens goed en methodisch onderricht, zij door hare stipte en schitte rende uitvoering heeft doen gelden. Mr Jean Barrez, gouden eermetaal der klas van vioolcel, verwierf de bijval van het publiek met de goede uitvoering van een concerto van Fr. Servais Last but not least Tot slot speelde 't orkest der school,onder het bestier van den Bestuurder Mr Leo Walpot, de sym- phonie in sol van J. Haydn. Eene nota door Mr Walpot aan het programma ge voegd beschreef de kenmerken der genie van den beroemden componist. Die hoe danigheden schenen allen woonst te heb ben verkozen in de symphonie welke ons ten gehoore gebracht werd. Onmogelijk meer bevalligheid en tevens verhevenheid in de gedachten te bedenken onmogelijk meer schranderheid in de harmonische en contrapuntische samenschikkingen v*st te stellen. Het Andante en het Msnuetto verdienen in die symphonie eene bijzon dere melding. Wij wenschen Mr Walpot Clerikalism in België. Wij lezen in den Patriots In België hebben de catholieken nog de vrijheid. Van de begrooting voor hooger on derwijs, krijgen zij... niets. Van de begrooting voor middelbaar onderwijs... niets. Vou de begrooting voor lager onder wijs krijgen zij, van don Staat, eene ge ringe toelage voor de aangenomene scho len van wege de provinciën en gemeen ten die door hunne vrijheidslievende tegenstrevers bestuurd worden... niets. En M. Vanderkinderen, (een hoofd man der Brusselsche vrijdenkers) is aan t zuchten dat het onderwijs op alle gra den bedreigd is door eene overrompeling van de clerikalen Verlaging van het brievenport. Bij verzoekschrift uit Luik, 20 November igo3, vragen MM. Van Zuylen, voorzit ter. en Genot, secretaris der Kamer van Koophandel te Luik, dat de Kamer der volksvertegenwoordigers eene wet zou maken, waarbij de vrachtprijs voor brie ven, binnen het postkanton waar zij wor den afgegeven, verlaagd wordt tot 5 cen tiemen, en de vrachtprijs voor rekeningen in België verzonden onder omgesloten omslag, verminderd tot o.o5 fr. Zelfde vraag vanwege M. F. de Smet de Naeyeren M. Verbaere, secretaris van den Handels-en Nijverheidskring te Gent, van wege de Kamer van Koophandel te Antwerpen, vanwege de Syndicale Ver- eeruging te Brussel en vanwege wapen fabrikanten te Luik. Besluit Te verzenden naar M. den minister van spoorwegen, posterijen en telegrafen. Doop van prins Karei van België. - De plechtige doop van prins Karei van België heeft zaterdag morgend. 26, plaats gehad in het paleis van de Frère Orban- plaats, in 't bijwezen van den koning, der leden van de koninklijke familie, der dignitarissen van hunne huizen, der leden van de regeering en van al de hoogge plaatste personen, wier aanwezigheid ver eischt werd bij het opstellen van de ge boorteakte. De plechtigheid had plaats in de bal zaal op de eerste verdieping, voor de om standigheid in eene rijke kapel herscha pen. Kardinaal Goossens, aartsbisschop van Mechehn, officieerde, geholpen door Mgr Grietens, den deken van Brussel en de parochiale geestelijkheid. De koning, de gravin van Vlaanderen, princes Clementine, de hertog en de her togin van Vendóme. prins en prinses Albert, deze laatste hield den jongen prins Leopold op den arm, eveneens her- £g Siegfried van Beieren, die hertog Karl Theodor vertegenwoordigde, namen plaats op stoelen nabij het altaar. Op dat oogenblik werd de jonggebo rene gebracht en de kardinaal diende hem aanstonds met de gewone plechtig heden het H. Doopsel toe. Alles was bij het middaguur afgeloopen. De koning begaf zich daarop naar de groote eetzaal, waar het buffet was opge richt en nam er een licht ontbijt in ge zelschap van de leden zijner doorluchtige familie. Ten 12 ure 20 verliet hij het pa leis. r Eereteekens. Voor de eerste maal heeft de regeering aan de gedecoreerden eenen omzendbrief gestuurd, waarin zij zegt: Indien gij, wat het u toegekend eere- teeken betreft, het diploma met Vlaam- schen tekst in de plaats van met Fran- schen tekst wilt ontvangen, gelief mij zulks alsdan zoo haast mogelijk te laten weten. Wij zetten de Vlamingen aan, dezen Vlaamschen tekst te vragen. Ziedaar nu bijna 75 jaar, dat men aan de Vlamingen Fransche diplomas zond en dat duizenden en du'7°nden gedeco reerden diplomas ontvingen, waarvan ze geen gebenedijd woord begrepen. OORDEGEM. De beslissing van het kiesbureel der gemeentekiezing te Oordegem is verbroken en kortelings zal men dus tot eene gemeentekiezing moeten overgaan. Ziehier de zaak. Twee Candida- ten lijsten werden aangeboden eene catholieke en eene afgescheurden dragen de een enkelen naam. Volgens de wet moeten de candidatenlijsten door drij kie zers aangeboden worden doch de afge scheurde lijst werd slechts door de twee kiezers overgelegd daar de derde geen kiesrecht bezit. De bestendige Deputatie onzer Provin cie keurde de beslissing van het kiesbu reel goed op grond dat de wet de onder- teeking en aanbieding vereischt door 3 kiezers en twee dus-strijdig is aan de wet telijke voorschriften. Dt heer Gouverneur ging in beroep en de heer Minister komt te beslissen dat de onderteekening, de aanbieding door 2 kie zers voldoende is. Dus twee is voldoen de. Waarom dan wettelijk voorschrijven dat er drij moeten zijn Zondag morgend heeft het internafi- onaaal congres van vrijdenkens, te Parijs gehouden onder voorzitterschap van ci- toyen Furnémont, een wensch gestemd ten voordeele van het monopool van het onderwijs in handen van den Staat en eene dagorde aangenomen, de vrijdenkers der wereld bijeenroepend te Rome, op 20 September igo4. AardigevRijder.keis, die de menschen willen verplichten te denken, zooals de Staat denkt en, onder voorwendsel van vrij gedacht, de tirannij van vroeger eeuwen willen herinvoeren. En die farceurs heeten zich de zonen der revolutie 1... Creemboter. Markt van Woensdag 3o Decern. igo3 60 kilogrammen ter markt. Prijs fr, 3,10 tot 0,00 per kil. Koude voeten. Koude voeten zijn oorzaak van verkoudheid. Men moet dus zorgen geen koude voeten te hebben. Mei; wassche ze daarom 's morgens en 's avonds koud en wrijft ze met een doek stevig droog, 's Morgens kan het geen kwaad ze met wat Franschen brandewijn in te wrijven. Men zorge voorts geen natte kousen en schoenen aan te trekken. Kou sen kan men niet vaak genoeg schoon en fnsch gewasschen dus niet alleen ge droogd aantrekken. Om de ratten te verdelgen. De bestuurder van den dierentuin van Was hington had, zooals zulks gabeurt in het meerendeel der gestichten waar vogels gehouden worden, gebouwen waar talrijke ratten nestelen. Hij gelukte er niet in zich van deze dieren te ontlasten. Zekeren dag meende hij te bemerken dat de ratten bijzonder veel smaak vonden in het zaad van zon nebloemen. Hij legde eenige korrels van dat zaad in zijne rattenvallen en sinds dien ving hij de gevreesde knagers met ransche dozijnen en was er ten «lotte van verlost Tweemaal veroordeeld. Het soci alistische weekblad Volkswil, van Leuven, had in Juni en in Augusti laatst leden lasterende artikels gegeven tegen M.V., bediende der werkhuizen Dyle Bacala artikels, waarin hij werd ver dacht gemaakt van oneerlijke feiten en zelfs van diefstal. De rechtbank heeft het blad, dat zich achter eenen stromen man verschool, ver- o-rdeeld tot 3ooo fr. vergoeding, 2 ïnlas- schingen in zijne eigen kolonnen, drie in andere bladen. Hetzelfde blad had lasterende artikels geschreven tegen vijf leden van de zang- afdeeling der catholieke Jonge Wacht, die zegevierend uit een wedstrijd terugkeerde. De Volkswil poogde op deze maat schappij het discrediet te werpen, door vijf genoemde leden van zedelooze feiten te beschuldigen. De rechtbank veroordeelde de a Volks wil tot het betalen van 5oo fr. aan een der gelasterden en 3oo fr. aan elk der vier anderen, inlasschingen en kosten. En daar moeten de werklieden hunne penningen voor storten! Want het zijn toch maar zij, die betalen de leiders noe men dat... hun strijdpenning Afdeeling Aalst en omstreken. Op Maand g 4 Januari 1904, te 5 1/2 uren 's avonds stipt, zal de Aalstersche Afdeeling van het Davidsfonds, in de zaal van den Burgerskring, Korte Zoutstraat, een avondfeest geven met VOORDRACHT door den E. H. F. Cap, Onderpastoor van O. L. V. St. Pieters, te Gent. De gunstig gekende redenaar zal het volgende onderwerp behandelen ADEL VERPLICHT. Het toonkundig gedeelte van het feest belooft alleszins merkwaardig te wezen. De talentvolle orgelist onzer hoofdkerk, M. A. Volckaert, gelastte zich daarvoor te zorgen. Wij mogen ons dus aan iets puiks verwachten. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Vrijdag i Ja nuari igo4 (Nieuwjaar), M. De Valcke- neer, Esplanade. Worden gevraagd iö Een vollen steendrukker, loon naar bekwaamheid 20 een hovenier. Vragen werk. i® Een magazijnier 20 Een kruide- niersgast 3° Een voerman 40 Eene dienstmeid 5° Fabriekwerkers en dag- looners 6° Een jongeling van 18 jaar met goed gedrag, voor magazijnier van bonnetterie óf gelijk voor welk werk 7° Een ajusteur. Nog de vergiftigingszaak v*n Ninove. Het is thans geweten dat het de meid, Victorine Dooloege is, en niet hare tante, die het vergif in de boter melk wierp. Zij heeft niet alleen bekend, maar er ook bij gevoegd dat zij hare tante valsch beschuldigde, haar te hebben op gestookt. Zij zelve heeft, luid weenend bekend dat zij het gedacht had opgevat, allen te vergiftigen die op de hoeve 't Hof-ter- Duyst woonden. En met dit inzicht had zij bij eenen drogist voor 5o centiemen rattenvergif gekocht, Het parket van Audenaarde hoort voortdurend nieuwe getuigen. Te Geeraardsbergen werd in een huis der Lessenstraat, het lijk gevonden van Louis De Sutter, liggende voor zijn bed, met wonden op het hoofd en overige deelen des lichaams. Zijne vrouw lag, met den doodsreutel in de keel, naast hem op het bed, gebon den en met eenen zakdoek in den mond. Geneesheeren en het parket werden ge roepen en een aanhoudingsmandaat afge leverd tegen eenen persoon, dien men in den omtrek heeft zien dwalen. M. X., van Anderlecht hoorde Dins dag nacht gerucht op den trap en stond op om te zien wat er gaande was. Hij opende de deur zijner slaapkamer, gewa pend met zijnen revolver en, ziende dat op de tweede verdieping een persoon zich in de duisternis verschool, loste hij een schot. Een kreet volgde en een lichaam viel zwaar ten gronde. De indringer was in het hoofd getroffen, maar bij nader toezien bleek dat de getroffene geen dief was, maar de vrijer zijner dochter.... Een zekere L die te Brussel in 't midden der stad eenen handel had in gericht en geene eer aan zijne zaken kon doen, had niet beters gevonden dan al zijne kospwaren met 80 0/0 verlies te ver- koopen. Dit kon niet eerlijk zijn en daar om heeft de politie hem in de doos ge draaid. Een inwoner had hem, naar het schijnt 3o,ooo fr. voorgeschoten, om de zaken te beginnen. Een dronkaard van Sl Joost-ten- Noode is door de geestcstegenwoordig- heid van zijnen zoon van eene gruwelijke dood gered. Op eene armoedige kamer, in de Plantenstraat, woont hij met zijne vrouw en zijn zoon, woensdag avond kwam de man weer smooidronken 't huis. In een aanval van delirium-tremés greep hij de petroollamp en goot den inhoud over zijne kleeren uit 1 Op 't oogenblik dat hij een steksken aanstak o'm zijne kleeren in brand te steken, belette de zoon hem zijn zinneloos plan uit te voe ren. Twee oude jufvrouwen van Brussel, bezaten in i8gi eene fortuin, die geschat werd op 1 1lx miilioen franks Daar zij zeer spaarzaam leefden, vergrootte het kapitaal op aanzienlijke wijze. Bij de dood van den notaris, die hunne fortuin beheerde, zochten de jufvrouwen een man van vertrouwen om den over leden notaris te vervangen. Zij vonden er eenen, maar die deed zijn werk zoo goed, dat hij in i8g3 werd veroordeeld, om ten hunnen nadeele eene som van 80,000 fr. ontvreemd te hebben. Devrouwkes vertrouwden nu hunne fortuin toe aan een nieuwen notaris In igoo stierf de jongste van. de twee gezusters en de overlevende jufvrouw werd tot algemeene erfgename aangesteld. In Augusti laatstleden stierf ook de oudste jufvrouw en de notaris meldde aan hare familie dat hij krachtens een tweede testament, door de etrste overleden juf vrouw onderteekend, de fortuin erfde, uitgenomen drie huizen it der van 80,000 franken waarde en eenige legaten. De familie heeft zich tot het gerecht gewend. Aanhouding van eenen prins. In i8g6 werd prins Karei Looz-de Gorswarem voor de boetstraffelijke recht bank van Brussel gedaagd, beticht van talrijke aftruggelarijen, bij middel van h u welijksbeloften De wetsdoktors, verklaarden hem on verantwoordelijk en de rechtbank sprak hem vrij. Over eenige maanden, wetende dat er opnieuw klachten tegen hem gingen in gediend worden, verliet de prins de hoofdstad. Een aanhoudingsmandaat werd tegen hem afgeleverd. Woensdag avond vernam de politie dat de prins met den trein van middernacht uit Parijs meest aankomen. Hij werd inderdaad aangehouden op het oogenblik dat hij in de Zuidstatie uit den trein stapte. Hij is in de gevangenis van Sint-Gillis opgesloten. Ziehier wat aanleiding gaf tot zijne nieuwe aanhouding Knappe jongen zijnde, altijd naar de laatste modes gekleed en steeds sprekend over zijn ontzaglijke fortuin wist hij het vertrouwen in te boezemen bij de be- bedienden van de huizen, in welke hij zich toegang wist te verschaffen. Hij be loofde hun op den ouden dag een pen sioen van 1200 fr. mits zij hem sommen afstonden van 5oo tol 2000 fr. Zoo wist hij zich eene som van omtrent 700,000 fr. te verschaffen. Het wekte vooral opspraak dat hij, of schoon onder rechterlijke voogdij staande op zulken grooten voet leefde. 1 Zijne vroegere historie is nog al aon. derling, en het herinneren weerd. Den 28 April i8g5 werd hij voor de eerste maal aangehouden te Gent. Hij was te Parijs getrouwd maar vroeg de echtscheiding, om met eene rijke Ame- rikaansche, weduwe Bloomfield te trou- wen, met wien hij in iftgo kennis had gemaakt. De zaak lukte niet en toen zocht hij de ■weduwe op van eenen door en door rijken Ameiikaanschen varkenskoopman te trou. wen en met wiens zoon hij in de sport wereld kennis hau gemaakt. Dit mislukte eveneens. Toen was hij de held van een huwe- lijkshistorie te Nizza waar hij, bij middel van valsche papieren bekwam dat zelfs de roepen afgekondigd werden van een hu- wehjk tusschen hem en de weduwe van eenen rus»ischen prins. Dit mislukte ten derde male, omdat de princes zonder de toestemming van den Tzaar niet trouwen mocht in Frankrijk. Eene volgende poging waagde hij te Londen, waar hij naartoe reisde met een aantal van zijne schuldtischers, aan welke hij op den dag van zijn huwelijk 3 mil- lioen zou overhandigen. Eene voorgewende onpasselijkheid van zijne bruid gaf hem echter gelegenheid om de plaat te poetsen. Gevat zijnde, vond hij toen eenen ad- vocaat, die hem wist vrij te pleiten, door onverantwoordelijkheid. 't Valt te bezien of dit weer zal lukken, Prins de Looz de Corswarem is ver schenen voor de raadskamers, die h"t tegen hem afgeleverd aanhoudingsman daat bekrachtigd heeft. Zijn advokaat vroeg zijne voorloopige vrijlating. Zater dag hebben vijf van zijne tallooze slacht offers uit Parijs, per telegraaf aanklachten naar het Brusselsch parket gezonden. Zij hadden reeds bij het parket van Parijs geklaagd, en van toen af werd hij daar opgezocht. En ook vluchtte hij van toen af naar Brussel, waar hij in de lamp vloog. e De socialisten hebben tijdens de Kerstdagen te Brussel twee congressen gehouden: ie van vakvereenigingen - ook die niet bij de socialistische partij zijn aangesloten en een voorde zieken- bonden. In het eerste congres was het ministerie van arbeid vertegenwoordigd door M. Vercruysse. De tgjarige Martha Vermaesen, j Frankhnstraat, te Brussel, had vrijdag namiddag eene plek uit haar kleed gewas- schen bij middel van napthezij ging I vervolgens voor de stoof staan, om het kleed te laten droogen. Het kleed vatte vuur en vooraleer men de vlammen kon uitdooven, had het meisje reeds schrikke- lljUo d*> b<Jtst armen en handen. Te Volzem was een werkman eem houten afsluiting in de fabriek aan 'tschil- dei en. Zijne ladder schoof uit en al val lend greep hij den transmissieboom, die i3o toeren in de minuut deed. De werk man werd doorheen het dak geslingerd. Men vond slecht zijn afgrijselijk verminkt lijk. Scharminkeling- Op Kerstdag avond gingen eenige jongelingen van Wytschaete (Yper) ketelmuziek of schar minkeling, zooals men dit aldaar noemt, houden voor de woning van eenen mede burger. Deze laatste sprong met eens buiten, gewapend met eenen stoel, en sloeg zoo vreeselijk in den hoop van de scharminkelaars, dat twee dezer laatsten erg gekwetst werden. De anderen spron gen alsdan op den gescharminkelde toe eu mishandelden hem zoo deerlijk dat F: te bed ligt. Men vreest voor zijn lever.. Een rechterlik onderzoek is ingesteld. Bang van het kazerneleven. - Te Pollinchove (Veurne) heeft een jongeling, die toekomend jaar moest deel nemen aan de milicielotmg, zich verdronken in eenen steenput. In eenen brief, die hij een uur voor zijne wanhopige daad aan een zijner vrienden schreef, verklaarde hij liever te sterven dan in de vrees te moeten leven van een slecht nummer te trekken. Een automobiel, waarin drie Brus selaars gezeten waren, is op den steenweg var. Vossem tegen eenen stoomtram aan gereden. Al de inzittenden zijn gekwetst, doch zij konden, na verzorging, naar Brussel terugkeeren. De automobiel is in stukken. Te Charleroi, bij een concert, door eene zangmaatschappij gegeven, stortte de planken vloer der zaal in en heel het koorgezelschap, met piano en muziekbe- stuurder, kwam tusschen de tonnen in den bierkelder van de nevenstaande brou werij terecht. De zangers zijn er nog al niet te zeer gehavend uit gekomen. Een inwoner van Neufchateau, die zich met zijne zuster naar Grand-Vair be gaf, werd nabij een bosch door een wild zwijn aangevallen, dat hem omver wierp en hem verschillige beten toebracht. Op het hulpgeroep der zuster, kwam een ander persoon toegesneld, die het dier met een stok op den kop sloeg, het zoo bedwelmde en vervolgens doodde. De gekwetste moest op eene berrie naar huis worden gebracht. Het beest heeft hem den buik opengereten cn den linker voor arm afgerukt. Te Sint-Genesius-Rhode is bij eene tooneelvertooning, de galerij, waarop bij danspartijen de muziekanten zitten, inge stort onder het gewicht van een twintigtal toeschouwers. Er zijn nogal veel gekwet sten, zoowel tusschen degenen, die er op als die er onder zaten en de boel op bet lijf kregen.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2