EEN EN ANDER. DE PASSIESPELEN Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. De ramp van Chicago. Graaf von Bülow, rijkskanselier van Duitschland, komt den onderpaus der socialisten, citoyen Bebel, eene duchtige bolwassching toe te dienen. Gitoyen Bebel was in den Reichstag te velde getrokken tegen de verdukking, de vrijheidskrenking der patroons ten opzichte der werklieden. En ziehier wat Bebel voor antwoord kreeg Geene partij heeft meer vrijheidschen ding gepleegd dan de socialisten Geene partij heeft meer misbruik gemaakt van de vrijheid van het woord en de vrijheid van vereeniging. Geene pers was heviger en onverdraagzamer. In de werkhuizen dezelfde hevige onverdraagzaamheid. Die socialistische tiranny bestaat zelfs in het beheer der onderstands- en ziekenkassen. Vraagt het aan de dokters, aan de apothe kers, aan tal leden, wat zonderling ge dacht gij u maakt van de vrijheid. M. Bebel sprak van de duistere middeleeuwen maar, in geen enkel con cilie, was men ooit onverdraagzamer ten opzichte der ongeloovigen, dan de socia listen het waren op het onlangs gehouden Congres van Dresde. De vrijheid der socialisten bestaat in de vrijheid om alles te mogen doen, om anders denkenden te vernietigen Indien gij mijn broeder niet wilt zijn, aal ik u het hoofd verbrijaelen i Inderdaad daar ligt hunne vrijheid daar ligt hunne broederlijkheid Nieuwe Gemeenteraden. Te Qua- regnon vergaderde de raad zaterdag avond. Citoyen Roger ging het voorzit terschap waarnemen, toen het liberale raadslid, M. Jennart, een besluit van den Gouverneur voorlas, den gemeenteraad voor een nieuw termijn van drie maan den opschorsend. Te Seraing hebben za terdag avond de 18 nieuw gekozen anti socialisten en de 6 overgebleven socialis ten den eed afgelegd, waarop de 6 socia listen, geholpen door hunne vrienden in de zaal de Internationale aanhieven. Het lawijd was zoo groot dat de zitting moest geheven worden. Smokkelarij op de Belgische grens. Men schrijft aan de N. R. Ct. De suikersmokkelarij is aan de Belgi sche grens ontzettend toegenomen. Dui zenden kilogrammen worden dagelijks bedrieglijk ingevoerd. Door twee kom miezen werden Donderdag onder Rozen- daal twee ladingen benaderd, waarvan een met paard en wagen, waarop iaoo pond gesmokkelde suiker. De kommiezen zijn door de smokke laars daarbij geducht mishandeld en moes ten van hunne revolvers gebruik maken, waarop de smokkelaars de vlucht namen! Paard, wagen en de ladingen suiker bleven echter in handen der ambtenaren. En uit Zeeuwsch-Vlaanderen meldt men Het gaat de veesmokkelaars hier aan de grens in de laatste dagen niet voor den wind. Op Nieuwjaaravond werden in de nabijheid van Zuiddorpe door twee dou aniers van de brigade te Koewacht acht zware varkens, alsmee twee paarden en karren in beslag genomen. De ambtena ren hadden zich als arme menschen ver kleed en zwierven met een zak onder den arm in het bosch, waar de smokkelaars voorbij kwamen. Op Nieuwjaar zijn in nabijheid van de Belgische gemeente Sel- zaete 7 runderen aangehouden, welke eene waarde hadden van omtrent 3ooo fr., terwijl de vorige week in de nabijheid van Overslag een zestal varkens, die bedrieg lijk in België ingevoerd werden, in beslag werden genomen. De Gentsche briefwisselaar van Het Handelsblad, meldt dat te Terdonck voorviel. Zaterdag avond was eene bende smok kelaars er in geslaagd, 26 koebeesten over de grenzen te brengen. De tolbeambten die zulks vernomen hadden, zette de mannen achterna en rond 9 ure ontmoetten smokkelaars en douaniers elkander. Verscheidene schoten werden gelost. De tolbeambten bleven ten laatste mees ter en slaagden er in, zeven koeien aan te slaan. Mist en regen. De atmosfeer wordt door mist even goed van zwevende deel tjes gezuiverd, als door regen. Het eenige onderscheid is, dat de druppels kleiner zijn en niet zoo snel vallen. Inden kleverigen modder,bijvoorbeeld, welke na een aanhoudenden dichten mist de straten van Londen overdekt, worden merkwaardig veel bactkriën en scheikun dige stoffen gevonden, welke voor en ge durende den mist in de lucht waren, een bewijs, dat een mist zeer bepaald kan strekken tot zuivering van de lucht. Een flinke regen heeft dezelfde uitwer king. Na de bui is de lucht weer frisch en zuiver geworden. Op dezelfde wijze is ook helder water van eene rivier, dat kort te voren modde rig was, waarschijnlijk volkomen vrij van bacteriën. De zwevende deeltjes schijnen dus eene niet algemeen erkende taak in het belang der algemeene gezondheid te vervullen door bacteriën uit de lucht mede te ne men en als wij het maar wisten, zouden wij soms blijde wezen met eene modde rige rivier, een mistige dag of een aan houdenden regen. De uitwerking van regen is echter het weldadigst, omdat daardoor de lucht niet alleen schoongemaakt, maar ook als het ware versterkt wordt. Na eene regenbui toch is er eene ver kwikkelijke frischheid in de lucht komen, welke waarschijnlijk is toe schrijven aan de vorming ven waterstof- superoxyde en soms zelfs van ozoon. Roger van Quaregnon. Zijne star is uitgeschitterd. De beroemde en ge ruchtmakende d.d. burgemeester is van het tooneel verdwenen maar die verdwij ning is zoo geruchtmakend geweest zijn bestaan. Sedert de laatste kiezing was de fractie, waaraan hij toehoorde, in minderheid in den raad, ten gevolge van het cartel tus- schen de liberalen en de officieele cialistei.. Maar Roger had toch als d.d. nog zijn laatsten troef willen uitspelen, door tegen 1 Jaunari den raad bijeen te roepen, voor de aanstelling der nieuwe raadsleden. De raadsleden waren daar. Maar het oogenblik dat Roger in den v-orzit* terszetel plaats nam, stond M. Jennart, liberaal raadslid, recht, om te melden dat de Gouverneur van Henegauw, Roger opnieuw voor drie maanden schorste in zijn ambt van schepene en dat hij (M. Jennart) was aangeduid, om het ambt van d.d. burgemeester over te nemen. Gij moet zulks weten, voegde M Jennart er bij, want de gouverneur schrijft mij, dat hij u per aanbevolen expressbrief kennis heeft gegeven van het genomen besluit. Zonder een woord te spreken stond Ro ger op en verliet met zijne vrienden de zaal. Onzijdig Moresnet. Na de derhandelingen tusschen Pruisen en Bel gië over de verdeeling van het onzijdig gebied tusschen hun grenzen hervat zijn. hebben nu ook de bewoners van het landje over hunne belangen beraadslaagd en drie hunner afgevaardigd naar het Belgische Kamerlid Borboux te Verviers, om deze eene uiteenzetting van den toe stand en hunne verlanglijst voor te stel len. M. Borboux beloofde, dadelijk nadat de Kamer bijeen zou gekomen zijn, den heer minister van buitenlandsche zaken over de aangelegenheden eene vraag stellen. Burgerwachten op reis. De mi nister van binnenlandsche zaken heeft bij omzendbrief de generaals en korpsover sten de beslissing van 189a herinnerd, waardoor het de muziekcorpsen verboden is, in den vreemde te gaan. Ook uitstap jes in korps worden niet meer toegelaten, doch afzonderlijke wachten mogen voor bijzondere redenen toelating vragen om hun uniform aan te trekken. Verder doet de minister de gevallen kennen, in welke de wachten het uniform mogen dragen buiten de diensturen en de pleegvormen, die er noodig zijn om toelating voor uitstapjes in het binnen land te bekomen. In den Belgischen Wielrijdersbond. Het herinrichtings werk der provinciale afdeelingen gaat goed vooruit. Nu is het den Bond der aange sloten clubs van den Tournaisis die in vol le werking getreden is. Tijdens het jaar lijks banket dat Zondag plaats had in het Hotel Royal, te Doornik, onder voorzit terschap van Heer G. Florquin, heeft de ze de uitgenoodigden wel doen uitschijnen de noodzakelijkheid welke er bestaat om met meer iever dan ooit de strijd voort te zetten van wegenverbetering en van pro paganda voor den Belgische Wielrijders- bond. De afgevaardigden der volgende clubs I Cycliste Club Tournaisien, A 11a- teurs Cyclistes Tournaisiens, Club Cy cliste du Pensionnat de 1' Athénée van Doornik, Velo Club Leuzois en VeloClub van Bary-Maulde, op het banket tegen woordig, hebben beloofd de verkdadig- heid op te wakkeren in al de Clubs van het land van Doornik en hunne aanslui ting bij den B. W. B. te bewerken. Een club die voorheen eene welverdiende ver maardheid bezat, Cyclistes Amateurs Pee- quois, gaat heringericht worden door de Heeien Florquin en Martougin vader. De Hoofdconsul van den B. W. B. heeft als hoofdconsul voor Henagouwen benoemd den Heer C. Broutin, van Doornik, die reeds de grootste diensten bewezen heeft aan onzen Bond. De eerste zorgen van den nieuwen titu laris zullen zijn den dienst der Consuls in de Provincie te hervormen, met er nieu we elementen in te brengen en met er eene groote belangrijkheid aan te geven. De Hoofdconsul der provincie Antwerpen, de Heer Alfred Martougin, de nieuwe on dervoorzitter van den B. W. B komt zulk werk tot een goed einde te brengen. De consulaire dienst van Brabant ook, is op het punt groote veranderingen te on dergaan. In Oost-Vlaanderen doen even eens dezelfde gunstige verschijnselen zich voor niet alleen de consulaire dienst maar ook de provinciale afdeeling zijn zich aan het herinrichten. En 't onder zulke gunstige voorteekens dat de B. W. B. 't jaar 1904 begint in de eerstkomende lente zal de werking tot wegenverbetering volop aan gang zijn en wij hebben de overtuiging dat de gelijk tijdige krachten der verschillen de provin ciën goedkeurend zullen ontvangen wor den door de bevoegde overheden. Nieuwe jenevertaks. De provin cieraad van Wesl-Vlaanderen heeft eene nieuwe taks gestemd op de drankhuizen. Deze luidt als volgt Er wordt eene vaste taks geheven, eens te betalen op elke nieuwe slijterij van gedistileerde of gegiste dranken, in de provincie op te richten. Vallen niet onder de toepassing van dit artikel, de brouwers, likeurstokers, kooplieden van bier op flesschen of geslo ten vaten en verkoopers, die meer dan 10 liters te gelijk verkoopen. Deze taks is bepaald op i5o fr. in gemeenten van minder dan 5ooo inwo ners 200 fr. in gemeenten van 5ooo a 10,000 inwoners. Om het reizend publiek plezier te doen bestudeert men in het ministerie van spoorwegen het middel om twee nieu we treinen tusschen Brussel en Gent in te richten. De heentrein zou des morgends ten 5 u. 52 vertrekken uit Gent, en ten 6 uren 54 te Brussel aankomen, met stilstand te Aalst. De terugreis zou zijn ten 9 ure 5o 's avonds met ten 10 ure 5o aankomst te Gent. eveneens met stilstand te Aalst. Koolmijnen in Limburg. De ver gunningvragers van Limburg hebben van M. Francotte, minister van arbeid de verzekering ontvangen, dat binnen kort het ontwerp van wijziging aan de mijn wetten in den Senaat zal worden neerge legd. En eens die formaliteit vervuld, zeg de minister, zullen onmiddellijk de eerste concessiën worden toegestaan. De basiliek van Koekelberg. De Koning, in antwoord op de Nieuwjaars- wenschen van Mgr Everard, deken van Sinter Goelen, zegde het volgende over de basiliek van Koekelberg Gij hebt te Brussel schoone kerken ik wensch evenwel dat er eene prachtige basiliek kome op eene der hoogten, die ons omringen. Dit monument zal beantwoorden aan eene bij uitstek godvruchtige intentie en ik hoop dat de geestelijkheid van Brussel eenpariglijk gunstig zal wezen aan dit ontwerp. Rechterlijke kronijk Een volksvertegenwoordiger veroor deeld. Citoyen Pouille, die door de rechtbank van Doornik tot 3 maanden ge vangenis was veroordeeld, voor aanslag tegen de vrijheid van het werk, was in beroep gegaan. De zevende Kamer van 't Brusselsche beroepshof heeft het vonnis bekrachtigd. Pouille blijft tot 3 maanden en twee zijner medeplichtigen tot 10 dagen gevangenis veroordeeld. STAD AALST. Tumclub u Steun geeft Moed, zaal van den Catholieken Wtrkmanskring Ingang Zonnestraat. zullen opgevoerd worden op Zondagen 77 en 24 I Maandagen 18 en 25 j Jan™" Des Zondags om 2 uren. Des Maandags om 3 uren. Prijzen der plaatsen Voorbehouden fr. 3,oo eerste rang fr. 2,00 tweede rang fr. 1,00. Kaarten te bekomen alle dagen ten lokale van den catholi. ken Burgerskring, Korte Zoutstraat, 44, en bij den heer Jan D'Haese, Café Uni- versel n Groote Merkt, Aalst. Worden gevraagd i® Een vollen steendrukker, loon naar bekwaamheid 2® een hovenier. Vragen werk. Een magazijnier 2° Een kruide- niersgast 3® Een voerman 40 Eene dienstmeid 5® Fabriekwerkers en dag- looners 6® Een jongeling van 18 jaar met goed gedrag, voor magazijnier van bonnetterie of gelijk voor welk werk Een ajusteur. middag van boodschappen thuis kwamen vonden zij eene kas gansch overhoop ge worpen. Al hun goudwerk was verdwe nen twee paar oorbellen, uurwerken en ringen. Dinsdag vonden zij op hunne koer een paksku geworpen, met eene koord toe gebonden en waarin de uurwerken en oorbellen gesloten waren. De ringen ont braken, doch er was een slechts geschre ven briefke bij, meldende dat ze Maandag zullen terugkomen, maar dat de ontleen de rs ze noodig hebben om.... te trouwen Thouroutenaar is als feestnum mer verschenen met zijne eerste bladzij in de nationale driekleur, en bevattende heilwenschen, portretten, en andere mel denswaardige zaken, ter gelegenheid van zijn 5ojarig bestaan. Hartelijk proficiat aan den jubileerenden confrater. Marie De Clercq stond te Thielt te klappen tegen Adolf Holvoet, die een ge weer bij zich had. Toen Holvoet voort ging wilde hij zijn geweer verpakken, maar de haan van het wapen haperde aan zijne kleeren, en een schot ging af. Maria De Clercq kreeg de volle lading in het hoofd en viel vreeslijk gewond ten gronde. Het slachtoffer zal denkelijk hare won den niet overleven. De policie heeft, op eene ronde in de bosschen in den omtrek van Poperin ghe, een gansch verwilderd man gevon den, een Franschman, naar zijne taal te oordeelen, die waarlijk geen mensch meer geleek zwart haar hing hem tot op den rug en zijne handen geleken echte klau wen. Zondag is het parket van Tongeren te Brée geweest, om een onderzoek te doen over den vreeselijken moord en zelf moord, aldaar gepleegd Het onderzoek heeft bewezen dat het schot, welk de vrouw van den maalder in haar hart had ontvangen, reeds een paar dagen te voren gelost was, doch dat zij, om haren man uit de handen van het ge recht te houden, alles had gezwegen en voor ziek te bed was gaan liggen. De maalder heeft, bij het zien dat zijne vrouw ging sterven, zich opgehangen. Heden zijn de lijken ter aarde besteld. Gezegde maalder heeft den windmolen slechts twee jaren bewoond en was even als zijne viouw van Hoilandschen oor sprong. Niemand kan juiste redens geven van die droeve zaak. Zaterdagavond botsten in de Guil- lemin-statie te Luik, twee locomotieven tegen eenen koopwarentrein. De schok die zeer hevig was, veroorzaakte veel schade. Drie bedienden die zich in den fourgon bevonden, werd-n erg gekwetst. Wat zonderling klinkt, is dat de twee machienen de statie van Kinkenpois had den verlaten zonder machinist of stoker. Zij waren stilaan beginnen rollen, en natuurlijk hoe verder zij reden, hoe snel ler hun vaart werd. Een onderzoek is in gesteld. Een zonderlinge prijskamp. Een kosteloos verblijf van 8 dagen, te Oostende, in het u Royal Palace, wordt te Parijs beloofd aan de winnares eener nachtwandeling, uitgeschreven door twee dagbladschrijvers, ten gunste van tooneel- speelsters dier stad. Holland. Ijs. De rivier naar Rotterdam is met zwaar ijs bedekt. Rijnschepen en lichters worden in veilige haven gebracht. Op Merwede, Waal en Maas is het ijs zoodanig toegenomen, dat de scheepvaart gedeeltelijk gestaakt is. De IJsel zit vol drijfijs. Alle scheep vaart is gestremd. Er worden ook verschillende ongeluk ken gemeld. Te Hillegersberg, Weurt, Bruinisse en elders zijn personen ver dronken bij het schaatsenrijden. De Hollandsche bladen van dinsdag melden weer een aantal ongelukken op het ijs. Niet minder dan tien personen zijn zondag bij het schaatsenrijden ver dronken. Suiker. Te Rozendaal hebben de kommiezen op last van hoogerhand op 't onverwachts bij eeniee frossierc al Creemboter. Markt van Woensdag 6 Januari 1904 60 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil. De meid Victorine Doolage, van het Hof-ter-Duyst, te Ninove, die bekend heeft, hare medebewoners der hove te hebben willen vergiftigen, heeft ten slotte den drogist aangewezen, bij welke zij het vergif heeft gekocht. Hare tante heeft zij thans als volkomen onschuldig doen kennen. Het aanhoudingsmandaat, tegen Victorine uitgevaardigd, is bekrachtigd. Een 1 sjarige knaap is vrijdag nabij Attert langs de baan doodgevonden. De knaap had vooralle kleeding eene versie ten vest en gescheurde broek, en het had den vorigen nacht 20 graden gevrozen. Men denkt dat de kleine behoorde tot een Bohemtrtroep.die in den Kerstnacht nabij Aarlen gelegerd was. Toen de bewoners van nummer 27 der Priesterstraat te Gent. Maandag na- onverwachts bij eenige grossiers al d> suiker in beslag genomen, ruim 16,000 kil en naar het stapelhuis van den rijks ontvanger gevoerd. Men onderzoekt nu of men met ge smokkelde suiker te doen heeft of niet. Duitschland. Eenevrouwenstad. Charlottenburg is eene plaats waar de vrouw eigenlijk de baas zou kunnen zijn. Met begin van No vember van verleden jaar waren er daar 1 >5,6,0 vrouwen tegen 95,o4i mannen er was dus een overschot van 20,000 vrouwen. Toch is dit overschot in verge lijking met 190; achteruitgegaan. Een ander opmerkelijk verschijnsel is dat de bevolking van Charlottenburg in een jaar tijds met 10,000 zielen is toegenomen zulk een sterke toeneming had men daar in de laatste jaren niet meer waargeno men. De verantwoordelijkheid. Aanhou dingen. Moed en koelbloedigheid. Het onderzoek over de verantwoorde lijkheid in zake van den brand te Chicago is begonnen en wordt streng doorgevoerd. Zooals wij reeds meldden, zijn er ver scheidene bedienden van het Iroquois Theatre aangehouden. Zij worden be schuldigd de dood van vele personen ver oorzaakt te hebben. De tooneelbestuurder en de timmerman bevinden zich onder de aangehoudenen. Het blijkt nu ook dat iedereen toch het hoofd niet had verloren. Bij de algemeene paniek waren er die hunne koelbloedig heid hadden bewaard. Een vijftigtal jonge meisjes van het koor bevonden zich op 't oogenbiik van den brand beneden in de kleedkamers, waar zij van costuum veranderden. Eens klaps werden de kamers door rook gevuld en de angst maakte zich van haar mees ter, toen een man, een korist kwam toe gesneld. Geeft allen elkander de hand, riep hij, weest niet bang en volgt mij zonder los te laten. Alsdan de eerste der meisjes bij de hand nemend, sleepte hij dien zonderlin gen slinger met zich meê, door den dool hof van gangen, kamers, magazijnen, enz., tot in het kolenhok, dat onder de straat ligt. Daar stampte hij de valdeur van het keldergat in en riep om hulp; men hoorde hem, snelde toe met ladders en al de jonge meisjes werden de eene na de andere bovengehaald, door de koel bloedigheid van den korist van een wis sen dood gered. Een klein meisje van 12 jaar, dat zich op de galerij bevond, heeft den uitgang bereikt, door letterlijk over de hoofden en schouders te loopen van de personen, die elkander verpletterden onder hare voeten De electricien heeft de ware oorzaak van de ramp opgegeven. Hij was gelast met de verlichting van het maanlichtbal let en op 't oogenblik dat hij het witte licht door blauw verving, spatten er eeni ge gensters uit de kolenspitsen van de elektrieke lamp, vlogen op de draperijen van de gordijn en oogenblikkelk sloeg er eene vlam in de hoogte. De elektricien poogde vruchteloos de vlammen met de handen te dooven. Hij vroeg dat men de gordijn zou laten zak ken. Een pompier van den schouwburg poogde den brand tegen te houden met een uitdoover, maar dat gelukte evenmin. Het eerste onderzoek is door de bijzon dere commissie begonnen, met het ver hoor van een aantal getuigen. Daarna bezocht zij de lokalen waai de dooden lagen en ten slotte den schouwburg. Men heeft zich rekenschap kunnen geven van het feit dat de deuren, die van de galerij en naar de reddinstrappen leiden, veel te smal zijn. Het vervolg van het onderzoek is uit gesteld tot heden Donderdag 7 Januari en dan zal men de volgende punten on derzoeken i° waren de stalen deuren ge sloten op het oogenblik der ramp 20 Heb ben de bedienden spoedig deze deuren geopend 3° Waarom is de gordijn in amiante niet neergelaten 40 Waarom had men geen voorzorgen genomen om te beletten dat de gordijnen vlam konden vatten Waarom heeft men de deuren gesloten en.de aanwezigen aangemaand stil te blijven zitten Twaalf leden van den gemeenteraad hebben den schouwburg onderzocht en den commissaris van openbare werken ondervraagd, die de maatregelen tot vei ligheid van het publiek had onderzocht. Men heeft hem gevraagd waarom er geen automatische lansen waren op het tooneel zooals het reglement voorschrijft en waar om de schouwburg niet verbonden was met den gemeentelijken pompiersdienst. De elektricien van den schouwburg is ook aangehouden. Een man, die meende dat zijne kinde ren in den brand waren omgexomen, zocht lang tusschen de lijken en meende eindelijk zijn dochterke te herkennen. Hij nam het lijk mee naar zijne wo ning, maar daar vond hij zijne kinderen 't huis. Zij waren in tijds gevlucht maar zoo verward door de ramp dat zij den ge- heelen nacht door de straten dwaalden. Slechts een enkel persoon van vreemde nationaliteit is in de vlammen omgeko men, namelijk eene Engelsche danseres. Zaterdag is de begrafenis der slachtof fers begonnen. Chicago leverde een treu rig schouwspel op. Al de klokken der stad luidden. Langs alle kanten trokken lijk stoeten door de straten. De priesters lie pen van de eene begrafenis naar de ande- De niet herkende lijken blijven in de doodenhuizen, maar degene, die ten slotte niet opgeëischt worden, zullen op stads kosten worden begraven. Veel huizen en al de openbare gebou wen zijn gesloten. De scholen zijn insgelijks gesloten, wegens de dood van 34 onderwijzers of onderwijzeressen bij de ramp. Er zijn bevelen gegeven om in al de schouwburgen proeven te nemen met de onbrandbare gordijnen. De bestuurders van de schouwburgen hebben eene vergadering gehouden, waar in zij besloten alle voorzorgsmaatregelen streng toe te passen, kortom als naar ge woonte gaat men nu weer, voor 't oogen blik, de putten vullen als de kalveren ver dronken zijn. Binnen eenige maanden is de indruk der ramp vergeten en neemt de zorgeloos heid weer de overhand. Het getal personen, in den brand om gekomen, schijnt nu juist 587 te zijn. Tien lijken zijn nog niet herkend. De begrafenissen duren nog voort. Ter aarde b; stellingen aan twee en drie personen uit één huisgezin waren niet zeldzaam. GROOTEN PRIJSKAMP op den Engelschen Billard ter herberg Het Klein Kasteel, ge houden door den heer Serafien Kieckens, Brusselschen Steenweg. De inleg is bepaald op 5o centiemen per man, inschrijvng Jvan af heden.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2