Kiesreklamen. De Denderbode en M. Joseph De Blieck. Stad Aalst. - Werkbeurs. DE PASSIESPELEN Voor Z. H. Pius X, Paus. Zondagrust. Stormweêr. Fruitboom- en Groententeelt. AALST. Allerhande nieuws. Te plaatsen 150,000 fr. Stad Aalst.-Beiersch Hof meer andere gebouwen, de sierlijke kerk in Mijibèke en bovenal het prachtig hos pitaal en ongeneesbarenhuis, alwaar onze noodlijdende medeburgers mogen verzekerd aijn, steeds onder ons catholitk Bestuur de liefderijke verzorging te ge nieten van die edelmoedige zusters, bij wicn wij dagelijks de geest van zelfsop- offering bewonderen al deze werken zullen blijven getuigen van de bezorgd heid van ons Bestuur. Aan U, Mijnheeren, te onderzoeken of den weg dien wij verkozen hebben, moet verlaten worden. Aan U te beslissen of wij eene andere richting aan de bestuur zaken moeten geven. Wilt gij overdrevene spaarzaamheid, wilt gij het Bestuur beperken in het ge woon onderhoud, misschien zult gij de afschaffing van eenige belastingen kun nen voorstellen, en hierdoor ééne kort stondige volksgunst verwerven. Maar dan blijft het onmogelijk eenig openbaar werk aan te vangen. Wilt gij integengeel onmiddellijke uit voering van heerlijke ontwerpen, van kostelijke werken, dan ontstaat de vrees dat hunne verwezenlijking, hoe uitste kend het nut moge wezen, niet zal beant woorden aan de verwachting van de las- tenbetalers wier aandeelen in de aansla gen hierdoor zouden kunnen verhoogen, Ons Bestuur heeft tot hiertoe eenen middenweg gevolgd oordeelt, Mijnhee ren, of wij niet wijselijk hebben gehan deld. Eene der bijzonderste zaken die het Gemeentebestuur het meest aanbelangt, is wel de openbare verlichting. Kortelings zal de Raad geroepen wezen dit onder werp te behandelen, want alhoewel slechts voor Mei 1909 het bestaand contract met de gasmaatschappij moet opgezegd wor den, nogtans vergt het vraagpunt eene grondige studie en een langdurig onder zoek. Bovendien, door de uitbreiding van het bebouwd gedeelte der Stad, ontstaan nieuwe kwartieren en buitenwijken waar de huidige concessionnaris niet verplicht kan wezen de gasverlichting te verzeke ren: kan ons Bestuur met vooruitzichten bij wijze van proefnemingen geene eerste inrichtingen verwekken, dewelke onmid- delijk voorloopige diensten zouden ver schaffen en naderhand eene bepaalde benuttiging zouden vinden Zou van nu af geene welgelegene plaats uitverkozen en aangekocht kunnen worden, waar in de toekomst de instellingen tot de voort brenging der verlichtiiigskrachten zouden kunnen gesticht worden Eene andere hoofdzaak is het verschaf fen van goed drikbaar water. Hoe dichter •ene bevolking samen woont en hoe tal rijker de woningen worden, hoe moeilij ker het ook is ter plaatse zelve het noodig verbruikbaar water aan te treffen. Tot heden heeft in onze Stad de drin gende behoefte tot de oprichting van wa terleidingen zich niet doen gevoelen, omdat de menigvuldige putten blijven voldoen. Binnen weinige jaren niettemin cal het Bestuur zich met dezen toestand moeten bekommeren. Benevens de stoffelijke belangen, heeft de Raad de geestontwikkeling der stads bewoners te behartigen. Veel is er gedaan voor de verspreiding van het onderwijs onder het volk. Lagere scholen zijn gesticht in de verschillige wijken in alle vakken van het onderwijs worden aanhoudende aanmoedigingen verleend tot verbetering, zoowel van het onder richt, als van de schikkingen der lokalen en den toestand der leeraars. Wij geloo- ven dat bat Gemeentebestuur wel gehan deld heeft, wanneer het te gelijk al de pogingen tot uitbreiding van het vrij onderwijs heeft ondersteund, en, naar- volgens de beschibare middelen, de stads- instellingen heeft vergroot en veriijkt. De Gemeenteraad, als tolk van de be woners der Stad, wordt meermaals uitge- noodigd in de moeilijke toestanden die zich voordoen, hetzij voor de burgerij, hetzij voor de werkersklas, hetzij bij de landbouwers. Wij htbben, in de palen ons door de wetten gesteld en in de maat der gemeentemiddelen, ons beijverd vol doening te geven aan rechtmatige verlan gens. Wij hebben ons ook in lastige omstandigheden bevonden, wanneer bij gebrek aan werk in voorname nijver- heidsgestiebten, menig wei kersgezin on- verdienden nood leed, of wanneer door driftige opstokingen de- werklieden van hun werk afgetrokken weiden. Nogtans mochten wij telkens met genoegen besta- tigen dat de weldenkende werklieden doof bleven aan baatzuchtige aanhitsin gen, en dat de burgerij milden onderstand gaf waar drukkende armoede heersebte. Wat ook voorkwam, nooit bleef het wettig gezag miskend. Zulks hebben wij inzonderheid te danken aan de krachtige medehulp van or.s stedelijk Pompiers korps, wiens moed en zelfopoffering aller lof vereischt, en aan de ieverige beoefe ning der Burgerwacht wier ernstige hou ding ontzag inboezemt. Gedurende de acht jaren dat ik als Burgemeester aan het hoofd van bet Ma gistraat heb gestaan, heb ik getracht, Mijnheeren, in alle stedelijke diensten verbeteringen te brengen. Het polïcie- korps is heringericht en 't getal der leden verdubbeld. Het bedrag der jaarwedden is verhoogd en laat toe bekwamere per sonen aan te werven, waarvan op stren gere wijze de nauwgezette uitoefening van den dienst mag vereischt worden. Sedert 19 jaren, Mijnheeren, heb ik de eer lid te zij» van uwen Raad, en sedert iO jaren maak ik deel van het Schepen college. Het Staatsbestuur vereert mij nog inet een nieuw mandaat van acht jaar Burgemeesterschap. Ik weet niet of de Allerhoogste mij den gestclden termijn zal toestaan, maar wat ik weet dat is dat op de laatste levensuur ik in volle gerust heid van geweten zal mogen zeggen lk heb naar het voorbeeld van mijnen vader mijnen plicht tegenover mijne Moedor- Stad gekweten en onderwerp in volle ver trouwen mijne daden aan het oordeel tn aan het nazicht der nakomelingen. Levendige toejuichingen der catholieke Raadsleden «n van 't publiek. Wij drinken op uwe gezondheid M. de Burgemeester, op de gezondheid van Madame Gheeraerdts. Geestdriftige toejuichingen. M. Leveau vroeg alsdan het woord en zegde dat daar de minderheid geen me- dedeeling had gekregen van de redevoe ring des heeren Burgemeesters, hij als lei der der minderheid lezing zal geven van de volgende verklaring MIJNE HEEREN, Namens de liberale minderheid van den gemeenteraad, heb ik de eer te ver klaren, dat zoe in 't belang der ge- heele bevolking, zonder opzet of vooroor deel wij al het mogelijke zullen doen, om de stadszaken onpartijdig en rechtvaardig te helpen beredderen. Van onzen t'wege mogen onze col lega's altijd rekenen op minzaamheid en welwillendheid, wij hebben immers maar een doel het algemeen welzijn en den voorspoed onzer stad. Maar wij rekenen dan ook op de stipte onpartijdigheid en rechtvaardig heid van den heer Voorzitter en op de verdraagzaamheid der meerderheid om onze taak te vergemakkelijken, immers daarin ligt het middel om ten voordeele van iedereen nuttig werk te verrichten. Het kiezerskorps heeft beslist dat eene minderheid plaats zou nemen in den ge meenteraad, wij houden er stellig aan onze plicht jegens de Aalstenaars te ver vullen zonder zwakheid en zullen niets verwaarloozen van al wat den bloei der Stad Aalst kan bevorderen. .(Onpartijdig besturen Als 't naar hunne goesting niet gaan zal, zal 't altijd partijdig heeten). Eindelijk gaat men over tot de vorming der verschillige sectiën. De heer Burge meester vraagt of er opmerkingen zijn tegen de vorming gelijk zij voorgesteld is. M. Leveau doet bemerken dat M. Ver- bestel beter op zijne plaats zou zijn in eene andere sectie dan deze van markten en landbouw. Hij is schrijnwerker en teekenaarhij kan wel een betterave of raap uit teekenen maar ze niet keuren. Scboone kunsten en openbaar onderwijs ware beter voor dat volkskind... Men moet er toch verstand van hebben ik bij voorbeeld heb geen verstand van nij verheid, koophandel en landbouw. Dat men M. Verbestel in de plaats stelle van M. Boterbergh... M. Boterbergh. 't Is waar ik heb geen verstand van schoone kunsten... (Eene stem in 't publiek Dat hij lid van een Turnclub worde Alles wordt aldus geregeld en de zitting geheven. Welke bekentenis voor M. Leveau, den chef-controleur 1 Hij heeft geen verstamd om de belangen van de nijve- raars, kooplieden en landbouwers te ver dedigen De nijveraars, kooplieden en landbou wers die voor hem stemden zijn dus gefopt zp hebben onder het opzicht eene nulliteit naar den Raad gezonden TEN HUIZE van den heer Burge meester ving om 5 uren het banket aan, de autoriteiten aangeboden. Aan het dessert stelde M. V. De Gheest Schepen, een heildronk voor aan den eersten Magistraat en sprak MIJNHEEREN, Als oudste Gemeenteraadslid, wiens mandaat aan geene vernieuwing in de laatste kiezingtn was onderworpen, heb ik de eer U eenen heildronk voor te stel len dien gij allen met genoegen zult be groeten. De geëindigde gemeentekiesstrijd waar van de hevigheid de voorgaande overtrof door de lage persoonlijkheden en de onzinnige aanvallen tegen het Catholiek Bestuur, heeft door zijnen uitslag veler verwachting bedrogen nogtans, bene vens de les die eenigen er meenen uit te trekken, blijft deze uitslag een onloochen baar bewijs van de erkentenis die het Aalstersch volk bewaart jegens dengenen die aan het hoofd van het leger het mik punt was van de vijandige schichten. In de ongelukkige omstandigheden waarin de slag werd geleverd, blijft het voor den nooit ontmoedigden aanvoerder nog eene roemrijke voldoening slechts eenen hal ven zegepraal te behalen. En wanneer na den krijg, door den algemeenen roep, de generaal, om zijne verdiensten, aan het hoofd zijner leger benden wordt behouden, wanneer door 's koningswil hem eene nieuwe heerlijke onderscheiding wordt vergund, moet hij bovenmate gewroken wezen over (al de bitterheden van eenen noodlottigen tegen slag. Daarom, M. de Burgemeester, zijn wij gekomen om U in volle rechtzinnigheid geluk te wenschen, niet alleen over uwe herkiezing in den Gemeenteraad en uwe herbenoeming als eerste Magistraat der Stad, maar nog over den onwankelbaren moed die uwe krachten verjongt en ons nog veel laat beloven in de vervulling van de moeilijke taak U opgelegd. Over vier maanden, in een oogenblik van weifeling, trokt gij onze aandacht op al de zwaarte van de lasten uwer hocge be diening. Dan, zoo als nu, hebt gij uwen steun gevonden in de trouwe genegen heid uwer vrienden, en in de verkleefde behulpzaamheid van degenen die U ter zijde staan. Wij zijn U dankbaar, M. den Burgemeester, omdat gij ons nogmaals de gelegenheid verschaft de uitdrukking van dezelfde gevoelens van vriendschap te vernieuwen, en wij koesteren de blijde hoop dat de Alvoorzienigheid uwe koste lijke gezondheid zal bewaren tot groot voordeel van de Stad, tot geluk van de uwen, tot voldoening van uwe vrienden. Deze heildronk ware onvolledig indien wij geer.e hulde brachten aan Madame Gheeraerdts om haar onze welgemeende gelukwenschen aan te bieden voor de eerbewijzen die haren waardigen echtge noot te beurt vallen. De Zeer Eerw. heer Pastoor-Deken Roelandts stelde op zijne beurt een heil dronk voor in de volgende bewoording MIJNE HEEREN, Als hoofd dtr Geestelijkheid van de Stad kan ik niet nalaten mijne stem te vervoegen bij deze van M. den Schcpene De Gheest die op zulke uitstekende wijze de gevoelens van ons herte heeft weerge geven. Wij, Priesters van de Stad, wij zijn ver heugd onze innigste en hertelijkste geluk wenschen te mogen aanbieden aan M. den Burgemeester om zijne herbenoeming wij zijn er des te gelukkiger over omdat wij weten dat wij in M. Gheeraerdts eenen Burgemeester zullen hebben die in de toekomst zooals in het verleden, met eenen nieuwen moed, zal werken voor het geluk van de Aalstersche bevol king eenen Burgemeester, wiens be zorgdheid zich niet alleen uitstrekt over de stoffelijke belangen van de Stad, wiens werking niet enkel voor doel heeft de Stad te verfraaien, handel en nijverheid te doen bloeien, maar ook eenen Burge meester die al de rechten van onzen Godsdienst wil handhaven en uit gan- scher harte betracht de versterking onder het volk van onze catholieke gevoelens. In de politiek is M. de Burgemeester sedert jaren gemengeld. Indien het mij toegelaten is eenen raad te geven, zal ik hem zeggen met eenen grooten man Wilt gij goede kiezers, maakt goede christenen. Wij zijn verzekerd dat M. Gheeraerdts, zoo als hij het tot nu heeft gedaan, de zedelijke belangen van de Stad zal be hartigen. Het ware aan den plicht te kort blijven, moest ik ook mij niet aansluiten bij de woorden die M. De Gheest toegestuurd heeft aan de waardige echtgenoote van M. den Burgemeester, aan Madame Gheeraerdts, die in christene liefde haren achtbaren man in alles ter zijde staat, met hem zich verheugd over de eerbe wijzen en gelukwenschen, en die met hem deelt in de vreugden en ook in de pijnen van het leven. Ik bid den Heer dat hij M. den Bur gemeester nog lange jaren zou bewaren aan het hoofd van het Stedelijk Magis- straat, en bij het eindigen richt ik hem den goeden Vlaamschen, christenen wensch Ad multos annos Toeiuichingen. De personen welke een kiesrekiaam van wege de liberalen hebben ontvangen en hun goed recht willen zien verdedigen, mogen zich wenden tot de volgende hee ren welke zich KOSTELOOS met de zaak zullen gelasten Voor 't kanton Aalst bij de heeren Baron L. Bethune, Volksvertegenwoor diger, Advokaten Jos. Eeman, Romaan Moyersoen tn Reyntens, Secretaris te Aalst. Voor 't kantor. Herzele, bij de heeren Advokaat Van der Haegen, Provinciaal Raadslid, Advokaat Glenison te Aalst, Jos. De Vuyst, Notaris Borsbeke. Voor 't kanton Geeraardsbergen en de Gemeenten Steenhuyze en Ophasselt, bij de heeren Alfred De Vos en D' Pieraert, Volksvertegenwoordiger, beiden te Gee raardsbergen. Voor 't kanton Ninove, bij de heeren Senateur Van Vreckem, Meerbeke en F. Eggerickx, Ninove. Voor 't kanton Sottegem, bij de heeren Van Weymeersch, Gemeentesekretaris en Omer Van Lierde, te Sottegem. Ook onze achtbare Senateur Baron Eug de Kerchove, stelde, in naam der Deputatie van 't Senaat en Volkskamer, een heildronk voor aan den heer Ghee raerdts, welke sedert reeds zoo vele jaren op de bres staat om de zedelijke en stof felijke belangen des volks te verdedigen, tot verspreiding der catholieke leerstel sels,, tot verdediging onzer rechten en vrijheden en begreep in zijnen heildronk Moe Gheeraerdts zijne waardige gade. Toejuichingen. De heer Burgemeester dankte de hee ren voorstellers der heildronken bijzon derlijk en begreep ook in zijne dankbetui gingen de geestelijke, rechterlijke, burger lijke en militaire Overheden welke hem deze laatste acht jaren zoo welwillend hebben ter zijde gestaan in zijn bestuur lijk ambt. Hij drukt de vaste overtuiging uit dat hij op die welwillende medewer king in de toekomst zal mogen rekenen tot vrede, en bloei onzer stad.Ook dankte hij in naam zijner gade. Na een gezellig samenzijn opgeluisterd door muziek en gezangen, werd er om trent middernacht gescheiden. 8TAI) AALST. Toen wij Dijnsdag vóór de zitting des Gemeenteraads plaats namen op de bank der drukpers, lachte M. J. De Blieck ons tergend en spottend uit. Wij vroegen Waarom lacht gij mij uit En M. De Blieck, even als al de lieden die den moed niet hebben de verantwoor delijkheid over hunne daden te dragen, verschool zich achter zijne hoedanigheid van Raadslid en snauwde ons toe Gij hebt het recht niet mij hier te interpelleeren Maar onze antwoord volgde 't Is nog geene zitting 't gene in andere woorden betetkentGe zijt nog niets Mijnheer Wij hebben gehoord dat die Mijuheer sterk tot uitlachen geneigd is, vooral se dert dat hij zijne leerzcn met (hij weet het wel,) verruild heeft tegen de flerecijn- pantoffels van M. Reimond zaliger. Maar als 't op iemand uit te lachen aankomt, M. De Blieck, dan is de beurt slechts aan u wanneer de laatste der inwoners van Aalst zijne volle goesting heeft gela chen.... Dit uitlachen getuigt van weinig op voeding.,. Maar kom, kom, waarom ons heden langer onledig houden met dien verwaanden stoeffer Worden gevraagd i° Een vollen steendrukker, loon naar bekwaamheid a° een hovenier. Vragen werk. i° Een magazijnier 2° Een kruide- niersgast 3° Een voerman 40 Eene dienstmeid 5° Fabriekwerkers en dag- looners 6° Een jongeling van 18 jaar met goed gedrag, voor magazijnier van bonnetterie of gelijk voor welk werk 70 Een aju6teur. Turnclub Steun geeft Moed, n zaal van den Catholieken Werkmanskring Ingang Zoutstraat. zullen opgevoerd worden op Zondagen '7 *4 janmri Maandagen 18 en 25 1 J BUREEL Des Zondags om 2 4/t uren. Des Maandags om 3 ijt uren. GORDIJN Des Zondags om 3 uren. Des Maandags om 5 uren. Prijzen der plaatsen Voorbehouden fr. 3,oo eerste rang fr. 2,00 tweede rang fr. 1,00. Kaarten te bekomen alle dagen ten lokale van den catholnken Burgerskring, Korte Zoutstraat, 44, en bij den heer Jan D'Haese, Café Uni- versel a Groote Merkt, Aalst. Er zijn nog altijd voorbehoudene plaat sen te verkrijgen. fagy» Bolnngrijk bericlit. Kieszaken. De tijd na dert. Al onze correspondenten der dor pen worden dringend verzocht zonder verwijl, in 't begin der naaste week a! de bewijsstukken bij de centrale Comi- teiten in te dienen ten einde de antwoor den op de reklamen te kunnen in regel krijgen vóór 3i Januari, 't gone veel stoffelijk werk oplevert. Opbrengst van vorige lijst fr. 10,00 C. Vande Putte, pastoor, Mel den. fr. 25,00 Naamloos 5o,oo Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker,op Zondag 18 Januari 904 M. Renneboog, Nieuwstraat. Rechterlijke kronijk Zonderling testament.Een zekere T. had in zijn testament bepaald dat hij i5o,ooo fr. naliet aan zijnen neef Louis, onderofficier op voorwaarde dat hij offi cier werd. Maar de jonge Louis, die zeer vroeg de lagere school had verlaten en als vrijwil liger dienst had genomen, was niet in staat, een officierenexaam af te leggen, zonder bovenmenschelijke studies. En toen zijn diensttijd uit was, verliet hij het leger en koos zich eene broodwin ning in het burgerlijk leven. Toch zag hij niet gaarne van zijne i5o,ooo fr. af en hij spande een proces in. om de onwettigheid der bepalingen pogen te bewijzen. Immers hoe kon hij officier worden Zijn oom had hem daar toe de middelen niet bezorgd. De rechtbank van eersten aanleg, gaf hem ongelijk. Het beroepshof van Brus sel krijgt nu de zaak op te lossen. Priesterlijke benoemingen Z. H. de Bisschop heeft pastoor be noemd Te Caprycke, den E. H. Daugimont» pastoor te Denderleeuw te Dender leeuw, den E. H. De Vos, pastoor te Voorde te Voorde, den E. H. De Vos, onderpastoor te Ertvelde te Sinay, den E. H. Ponnet, pastoor te Semmersake te Semmersake, den E. H. Van der Mensbrugghe, onderpastoor op Sl Maca* rius, te Gent. Te Swynaerde, den E. H. Schutyzer, bestuurder der Zwarte Zusters te Gee raardsbergen, in vervanging van den E. H. Zeyp, ontslaggever. Terwijl zwarte wolken over ons gewest heen jagen, de wind fluit tusschen de to rens en boomen, zijn de bewoners van andere streken uit het land op hagel- en regelvlagen, donder en bliksem vergast geworden, terwijl de windrukken daken en schouwen met vernieling bedreigen. Van de zeekust meldt men deschip- breuk eener sloep van Heyst en ook de tijding van erge schade overkomen aan de maalboot Princbsse Josephine, rechter Paddewiel met kas en brug ge broken zijn. Te Brugge en omtrek werd door der. wind de schouw eener oude stokerij om geworpen, gelukkig zonder dat het men- schenlevens kostte. Te Kortrijk heeft des nachts een hevig onweer al de inwoners uit hunnen slaap gewekt. Gtweldige bliksemstralen zetten de lucht in vuur, terwijl vreesverwekken de donderslagen de huizen deden beven, een zware slagregen, van hagel vergezeld neèrstortte. Te Bergen vreest men overstroomin gen te r oorzake van den hevigen wind en de zware slagregens. Deze laatsten waren vergezeld van een allerhevigste onweer, alsof men in het midden van den heeten zomer was. Heel de Borinage is overigens zwaar beproefd. Te Jemappes is veel schade aange richt. Langshenen den weg zijn boomen en telegraafpalen uit den grond losge- spoeld en de huizen, waarvan de daken geheel of gedeeltelijk werden afgerukt, staan aan de steeds vallende stortregens bloot, zonder dat men er voorloopig in kan voorzien, uit hoofde van den storm wind. Te Saint-Ghislain en Obourg is de hoeveelheid gevallen water ongelooflijk. De Trouille en de Haine hebben de wei den en wegen onder water gezet. Het rivierken Honelle, dat nabij Quiévrain de Fransche grens vormt, is een woedende stroom geworden, die de oeverbewoners veel onrust veroorzaakt. Te Doornijk heeft de regen de stad in eene groote moeras veranderd. Donderdag nacht waren de vlagen ver gezeld van hevig onweder en zware storm wind, die huizen en beplantingen zwaar beschadigde. Te Namen, Tourinnes en v le ge meenten van de beneden Samber was de grond overdekt met een dikke laag hagel. Te Dinant woedde het onweêr des morgens van half 7 tot half 8, even als elders, vergezeld van storm, regen en hagel- STAD _AELST. OPENBARE LEERGANGEN VAN De negenste les, morgen Zondag 17 Januari over Boomteelt, door den heer Db Clercq, in den moeshof van het St. Martensgesticht, Esplanadeplein. 0 Creemboter. Markt van Zaterdag 16 Januari 1904 190 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 371 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2960 kilos. STAD AALST. Nationale mi litie. Het getal ingeschrevene jonge lingen welke moeten deel nemen aan de loting vastgesteld op Maandag 8 Februari aanstaande, beloopt tot 298. Het laagste numrr; r zal waaischijnlijk 48 zijn. Er zijn i3 vrijwilligers van het contingent, die waarschijnlijk niet zullen meê loten. EENE DRUKFEIL is onverbeterd gebleven in 't verslag over Stadsbegroo- ting voor 1904, aan onze geabonneerden der Stad zondag 11. gezonden. Alinea 9. Men leze: Van de i,25o,ooofr. in plaats van 2,a5o,ooo fr. AJUIN. Vreemde huizen bijzon derlijk Duitsche, hebben zich tot ons kantoor gewend om ajuinen te koopen. De Belgische voortbrengers en hande laars in ajuinen, die in deze kwestie zou den belang vinden, woiden verzocht zich ten kantoore van inlichtingen voor den uitvoer handel met landbouw- produkteni5 Augustynenstraat, Brus sel, te richten, waar hun kosteloos eene lijst dezer huizen zal bezorgd worden. Erembodegem. Men schrijft ons Het bestuur van ijzerenwegen heeft be sloten groote werken aen de statie alhier te doen verrichten. Maar volgens het ont werp zou de doorgang en bareel van den buurtweg leidende naar Welle afgeschaft worden. Het zoude een groot nadeel zijn voor tal 1 ijkc landbouwers en ingezetenen ook is er eene petitie opgemaakt, door den Gemeenteraad en meer dan honderd in gezetenen geteekend. Zij is verleden week in den naam onzer catholieke Deputatie door onzen achtba ren Volksvertegenwoordiger M. De Sade- leer aan den heer Minister van ijzerenwe ger. behandigd. Geen twijfel of onze catholieke Gekoze nen zullen allen invloed gebruiken om voldoening te doen geven aan de wen schen onzer gemeente. Abonnementen van 5 dagen. Een ministerieel besluit van 3i Dcc. igo3 keurt goed, om te rekenen i5 Januari in werking gebracht te worden, het i° bij voegsel aan het bijzonder voorloopig tarief van abonnementen geldig gedurende vijf dagen i° op geheel het spoorwegnet van den Belgischen Staat 2° op geheel het net van den Belgischen Staat en op de lijnen der Belgische Noordercompagnie 3° op geheel het net van den Belgischen Staat en op de lijnen der Compagnie van West-Vlaandereu. Kwaaddoeners hadden een leegen wagon op de baan van den stoomtram te Oordegem gereden. En toen de trein er op botste, bracht dit zulken hevigen schok teweeg, dat al de boeren en boerinnen op de markt van Wetteren met hunne korven vol geblutste eieren aankwamen. Gelukkig had de zaak geene ergere ge volgen. Na de ontdekking van de geheime stokerij, in de leegstaande liberale coöpe ratief van Sint-Jans-MolenbeeK, heeft men er eene andere ontdekt in de Hey- vaartstraat te Curegem. Diar ook was zij ingericht in den kelder. Zij was sedert een week of drie in weking. De smokke laar, op hecterdaad betrapt, is aange- dtn. Eene Antwerpsche firma heeft te Kortrijk eene modeibeenhouwerij inge richt en verkoopt het vleesch (van Ame- rikaansche ossen en schapen) aan een derde goedkooper dan de beenhouwers dtr stad. Den heelen dag verdringen zich meer dan 200 menschen voor den win kel, zoodat de policie moet optreden om orde te houden. Het vleesch. zegt de Patrib van Brugge is van uitmuntende hoedanigheid. De beenhouwers zijn wan hopig. Ten nadeele der eerw. paters Min derbroeders, te Hasselt, heeft een bnbe- kende kerel dinsdag nacht eene som van 6000 fr. gestolen. De vermoedens vielen dadelijk op eenen jongen, die in het klooster gewerkt had. Eene huiszoeking te zijnent gedaan, heeft echter niets aan het licht gebracht. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. De toestand in de glasblazerijen is, als men het Journal de Charleroi ge- looven mag, alles behalve rooskleurig voor de werklieden, vooral die, welke hunne ooren naar den eeuwigen kwaad stoker, den socialistischen leider Gilles, laten hangen. Dc blaasmachien wint van dag tot dag in aanzien, naarmate degene die er meê werkt, handiger wordt. Dat kanen moet maanden duren, maar eens komt men er toch. Gilles blijft in zijn blad la Revanche beweeren dat dit alles maar uitstrooisels zijn om de verhooging der dagloonen tegen te gaan. Het schijnt echter dat er eerder van verlaging spraak is, daar de prijzen van het glas afslaan en de grondstoffen duur der worden. Het is niet alleen de socialistische bakkerij van Gilly, die afgebrand is maar ook de daar aan grenzende feestzaal. De meubelen, tooneel en schermen kunnen een 25,000 fr. weerc zijn. De bevolking van Hoei, heeft den honderdsten geboortedag gevierd van M. Ronchesne, een oud-strijder van i83o. Rand van den geneoshoer: Met genoegen deelen we den volgenden brief mede van Mr Daniël, Doctoor der Godshuizen te Brussel. Ik doe dagelijks den borstsiroop Da- pratere nemen voor den hoest, bronchiet en longziekten. Ik bekom er wondere uitslagen mede het is de beste borstre- medie die ik ken. d DE BORSTSIROOP DEPRATERE, bestaande uit kleurlooze teer en tolu- balsemsiroop is verkrijgbaar aan 2 fr. de flesch, bij den uitvinder te Oostende en te Aalst bij Callebaut en De Valckenebr en ovèral. Engeland. De verkochte vrouw. Een zeld zaam geval kwam dinsdag voor den policierecheer in Staffordshire. Een mijn werker stond daar terecht wegens rust verstoring. Dat is ook in Engeland niets bijzoijders. Maar uit de getuigenis van den policieagent kwam de zonderlinge oorzaak van den beschuldigde aan 't licht. Hij was verliefd geworden op de vrouw van een ander en de vrouw beantwoordde de teedere gevoelens. De bedrogen echt genoot, waarschijnlijk geen kans ziende, een andere oplossing te vinden, besloot zijne vrouw voor i5 shillings aan den minnaar over te doen. De koop werd ge sloten, het geld betaald en de vrouw zou ten slotte naar haren nieuwen eigenaar trekken. Maar toen kreeg de verkooper spijt van den koop en hield de verkochte vast. De minnaar trachtte zich daarop met geweld van zijn koopje meester te maken. Maar toen kwam de policie tusschenbriden, en de rechter maakte kennis met het ach tenswaardige drietal. Studie van den Notaris SCHELFHOUT te Oordegem. in kapitalen van minstens 20,000 franks, 00 goede eerste hypotheek. Intrestende aan3,5o tot 3,75 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht Vrouwelijk idem HUWELIJKEN. D. Carael, smid, met C. Heirseele, kleerm. E. Roggeman, dientkn. met M. Van Goethem, dienstm.P. Van den Steen, werkm. met R. Temmerman, breister. overlijdens. P. Van Cauter, wr Van den Abeele, z. b. 81 j. Sterrestraat. E. Panné, wr Callebaut, z. b. 83 j, Leopoldstraat. C. Gillis, w" Tombeur. z. b. 81 j. Leo poldstraat. P. Van Ilauwer neiren, m. Vinck, landb., 73 j. St. Job. A. De Neef, vr. Van Hauwe, z. b. 68 j. Korte Nieuwstraat. M. Fauwels, 7 j. Wind molenstraat. S. Vtrhaegen, vr. Gits, z. b. 82 j. Ouden Denderm. Steenw. H. Janssens, schoenm. St. Camielstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. '4 (CAFÉ RICHE). Groote Uamp8lri|<J op den Biljart. Inleg fr. 1-00; Begin Zondag 3i Januari; Loting Zaterdag 3o Januari, om 8 uren 's avonds, na dien dag worden geene inschrijvingen meer aanveerd. Spelen 's Zondags om 6 uren 's Maan dags om 8 uren.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2