De Passiespelen te Aalst Kleine wateren maken groote rivieren. HOPKVv ESTIE. Groote Avondfeest AALST. Van tak op tak. Zondagrust. Allerhande nieuws. Filature et Teinturerie Merhlprijzen. Le Comité de l'Asso- ciation Congolaise et Afri came de la Croix rouge rappelle aux membres de bien vouloir retourner, au secrétaire 21 rue de la Station, le bulle tin indiquant lts places demandées pour le concert du 9 février. Aprés le 3i janvier les places réservées aux membres et non retenues seront endues au profit des pauvres. Over de Passiespelen zullen onze lezers voorzeker een omstandig verslag ver wachten. Rechtuit gesproken, dat is geheel en gansch boven onze krachten. Voor wie moeten wij dat verslag ge ven? Voor dezen die de spelen hebben zien uitvoeren Al hetgeen wij er kunnen over zrggen, zal nooit beantwoorden aan hetgeen de gelukkige en ingekeerde en diep ontroerde aanwezigen gezien, en gehoord en ge voeld hebber. Moeten wij schrijven voor dezen die niets gezien hebben Nog eens, het schoonste verslag, de schilderachtigste beschrijving zal altijd te flauw zijn en zal niet het minste gedacht geven van hetgeen de afwezigen verlo ren hebben, met deze gelegenheid niet waar te nemen. De thuisblijvers hebben groot ongelijk gehad voor liefhebbers van schoone mu ziek, van puike voordracht, van aandoen lijke tafereelen, van vrredelend en ziel verheffend schouwspel zal er misschien in gansch hun leven zulke gelegenheid meer voorkomen. Toen over twee jaar, onze Turnclub Steun geeft moed bekoord door den roem der wereldvermaaide Passiespelen van Ober-Ammergau, het dierf wagen die verhevene gebeurtenissen op het too neel te brengen, was iedereen verwon derd over zooveel vermetelheid, en bs vreesd vroeg men zich afHoe durft men, met zulke geringe middelen, zulk stuk wagen Hoe zal men zulk grootsch ontwerp ten uitvoer brengen En zietDe uitslag en de bijval over trof aller v rwachting. En de edele poging onzer Turners vond navolgers. En nu dat er sprake was van in 1904 nog eens met de Passiespelen voor het voetlicht te komen, rezen nog eens de zelfde vragenzal het verheven myste riespel nog eens lukken? zal men den verworven roem staande houden Maar men had gerekend zonder den weerd men had niet gedacht dat met hoofdmannen gelijk M. L. Teirlinck voor voordracht en tooneelschikking, gelijk een heer Thumas voor de levende beel den, gelijk M. Ch. De Wolf als alge meene en onvermoeibaren Voorzitter, gelijk den E. H. Rumbaut voor Bestuur der, dat men met zulke hoofdmannen, in alles gevolgd door zulk een leger moedige Turners tot alles bekwaam is. Met zulke mannen slaapt men niet op zijne lauweren men streeft altijd naar beter Ook werden ditmaal de vorige opvoe ringen verre overtroffen in volmaakt heid aan muziek en declamatie, aan tooneelversieringen en kleedij der perso nen werden merkelijke verbeteringen ge bracht zekere tooneelen werden wtg^e laten, andere gewijzigd en beter geschikt. Niemand zal het loochenen de opvoe ringen van 1904 waren een echte reuzen stap op den weg der volmaaktheid, en een echte zegepraal voor onzen Turn club. Ook de bijval was grootwie de v tooning van maandag laatst heeft bijge woond, vergeet nooit zoo een uitgestrekte zaal zoo opgepropt van volk. Onmogelijk is het iedereen te noemen die bijgedragen heeft tot het welgciukken der Passiespelen elkeen heeft zijne rol hoe nederig ook met zorg vervuld allen verdienen lof en dank. Maar voor zeker zal het niemand kwalijk nemen dat wij eene bijzondere melding geven aan den Chustus die zijne verhevene en moeilijke taak met zooveel deftigheid natuurlijkheid heeft volbracht. Eer en dank aan de Turners en aan al hunne mtdtbelpers en medehelpsters Eere voornamelijk aan hunnen onver moeibaren Voorzitter, den Heere Charles De Wolf! Denken de caiholieken wel aan de waarheid van dit oude Vlaamsche spreek woord, als zij, op reis gaande, hbtrale dagbladen kooptn Zoo dikwijls heb ik bemerkt, dat catholieken, en zelfs niet van de minste, alleenlijk liberale dagbla den koopen als zij op reis gaan. Een vriend aan wie ik het deed opmer ken antwoordde mij Wat kan dat ma ken, 't is maar vijf centiemen En toen ik hem deed opmerken, dat het oude Vlaamsche spreekwoord Klei ne WATEREN MAKEN GROOTE RIVIEREN D hier te pas kwam toen ik hem deed op merken dat hij niet alleen in het geval was. doch dat er, in België, honderden, duizenden catholieken zijn, die dagelijks vijf centiemen aan de liberale pers schen- keh toen ik hem deed opmerken dat de liberale pers alzoo krachtdadig onder steund wcrdl door do catholieken zelf, toen zag hij in hoe virkeerd hij handelde. Hoe zou men den man bestempelen, die aan Len vijand wapens zoude geven, en zich zoude laten vermoorden Handelt de catholiek anders met de liberale bladen te koopen, te ondersteu nen Ik denk van neen. Is het niet het vernielen van al de grondbeginselen van Godsdienst, die ie der catholiek zoo nauw aan het hart lig gen, wat de liberale bladen beoogen. Ik weet het wel, in ieder nummer der liberale bladen leest men Wij zijn niet tegen den Godsdienst wij vragen de vrijheid voor iedereen, enz. doch leest wat verder dan spreekt men van uitdrijving der kloosterorderstoejui chingen aan Combrs die priesters en bis schoppen vervolgtonzijdig onderwijs, om des te beter het catholiek onderwijs uit te roeien, enz. enz. a En het is zulk vuil werk dat wij ondersteunen met libe- rale bladen te koopen, te lezen. Z. H. de Paus Leo XIII zag het groote kwaad in dat de liberale pers in de we reld verricht, 't Was dan ook niet zonder reden dat hij eenen oproep deed aan gansch de catholieke wereld, om de ca- tholike pers te ondersteunen. Antwoordt aan den oproep van Z. H. Leo XIII door de woorden van Wind- horst, die hij tot de Duitsche Catholieken richtte u Aboniren, inseriren. corres- pondiren in werking te brengen Aboniren, door enkel catholieke bla den te koopen, te lezen. Inseriren, door uwe aankondigingen toe te ver'rouwen enkel aan catholieke bladen tn nooit aan liberale of zooge zegde onzijdige bladen. Correspondiren, door, voor zoover het in uw vermogen is, mede te werken aan catholieke bladen. Alzoo zult gij het spreekwoord e kleine WATEREN MAKEN GROOTE RIVIEREN ir praktijk brengen ten voordeele der catho lieke pers, en ten nadeele der liberale en zoogezegde onzijdige bladen. De heer voorzitter. De heer minis ter van landbouw heeft het woord om te antwoorden op de vragen van de heeren Woeste en Maenhaut betreffende het mogelijk aanstellen eener commissie bui ten de Kamer, tot onderzoek naar den toestand der hopteelt. De heer van der Bruggen, minister van landbouw. Op het aandringen van de vertegenwoordigers der hopstreken, zoo in Kamer als in Senaat, werd bij ministerieel besluit van 28 December laatstleden eene commissie ingesteld. De verschillende in de zaak betrokken belangen zijn daarin vertegenwoordigd. Zij is samengesteld als volgt Voorzitter: de heer L. De Bruyn, ge wezen minister van landbouw en openba re werken, lid van de Kamer der Volks vertegenwoordigers. Leden de heeren De Moor, brouwer te Sint Nicolaas, ondervoorzitter van de Algemeene Vereeniging der Belgische brouwers Meert, L., handelaar in hop, te AalstReyniers, J., secretaris van de commissie tot verbetering der hopteelt, te Aalst Roseleth, Hendrik, landbouwer te HekelgemVan de Wouwer, afge vaardigde der hopsectie van het land bouwcomice van Kemmel, te Ieperen Wielernans-Ceuppens, P., brouwer te Brussel. De heer Miserez, landbouw-inge- nieur te Sottegem, werd aangeduid als secretaris der commissie, zonder beraad slagende stem. De commissie is belast met het opspo ren van alle geschikte middelen om den toestand der hopkweekers te verbeteren. Zij is gemachtigd om op hare vergade ringen uit te noodigen de ambtenaren afhangende van het departement van landbouw, alsmede alle andere personen die zij in staat zou achten haar in te lich ten. gegeven door de vermaarde maatschappij IltT L.\1\D VA* HIIM, 'Dijnsdag 2 Februari ïgo^, ten voordeele der Missiön en der goede Werken, in de feestzaal van het Sint Jozefs-Collegie, alhier. CinAAi Inhuldiging van den filiaal. Eerw. heer Ponnet, als pastoor. Om 1 ure vorming van den stoet op wijk den Molenhoek. Vóór 2 ure zal de achtbare herder langs Duizend-Appels aankomen. On middellijk daarna, langs de bijzonderste straten der gemeente, optocht van den stoet die prachtig belooft te zijn. Alle maatschappijen hebben hunne bijtreding gezonden. De stoet zal opgeluisterd wor den door meer dan vijftig verschillige groepen, waaronder 12 praalwagens ver beeldende de verschillige nijverheden der gemeente zooals de landbouw, de ver- eenigde ambachten, de vlas- brouw- en melknijverheid, het kantwerk, enz. enz. Onder de historische groepen zullen de bijzonderste zijn die van 1. Maria-Sophia Duerinckx, de Heldin, die onder de Fransche onwenteling haar leven ten pande stelde voor het behoud der gemeente. 2. Albrecht en Isabella welke Lijsdonck hof komen bezoeken ten jare i586. 3. Joanna van Constanlinopelen welke 1219 eene kapel oprichtte. 4. Beatrix van Lijsdonck en al hare bezittingen aan de abdij van Baudeloo schonk. Het werk der H. Kindsheid, zoo bloei end in de parochie, zal verbeeld worden door de bijzonderste groepen der ver maaide processie. De inwoners wedijveren om de feesten zooveel luister mogelijk te geven. Allen willen toonen met hoeveel vreugde en liefde zij den nieuwen Herder ontvangen die vroeger te Aalst en te Semmersaecke zooveel goeds stichtte. Creemboter. Markt van Zaterdag 3o Januari 1904 i65 kilogrammen ter markt. Prijs f: 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wtr den 373 klonten boter ter markt gebracht, wegend* te samen 2980 kilos. AALST. Gemeenteraad. De heer Frans-Karei De Moor heeft bij den heer Burgemeester zijn ontslag ingezonden als lid van den Gemeenteraad. Bekentenis. Het liberale vadir LAND(t-ke) heeft ook eens eene bekentenis gevonden en deelt deze aan zijne lezers mede als volgt Minister de Trooz bekende verleden week in de kamer dat het catholiek gou vernement voor het lager onderwijs Zes miljoen frank 's jaars meer uitgeeft dan het vroeger liberaal ministerie. Wat zullen de kiezers daarvan zeggen die, in 1884, zich lieten medeslepen om de liberalen omver te werpen' onder den kreet weg met de schoolverkwistingem. De kiezers zullen zeggen dat de woor den van miuister de Trooz geene beken tenis zijn, maar eene aldoende logenstraf fing der liberalen, die beweren dat het catholiek ministerie het openbaar onder WIJS VERNIETIGT. Het verschil tusschen catholieken en de liberalen is dat de laatst genoemden de miljoenen van het land vekwistten aan SCHOLEN ZONDER LEERLINGEN, terwijl de catholieken, met enkel zes miljoen meer, het onderwijs bezorgen aan een getal leer lingen dat het dubbel bedraagt di-rgenen die, in 1884, de openbare scholen bezoch ten. Zooals men ziet had het Vaderland- (deke) alle redens om van geene bekente nis te spreken en dat potje voorzichtig ge dekt te laten, AALST. Samenwer kende broodbakkerif. Naar wij vernemen gaat er hier eene onpartijdige samenwerkende broodbak kerij gesticht worden in een lokaal der Onderwijsstraat, vroeger Achterstraat, en in concurrentie met de socialistische bak kerij der Saskaai. Niemand kan beletten dat er samen werkende maatschappijen van verbruik enz. gesticht worden, de wet geeft dit recht aan iedereen. Wij hopen dat de nieuwe samenwer kende brood bakkerij zich strikt zal be palen alleenlijk te leveren of verkoopen aan hare gesyndikeerde leden en niet lijk de rood* bakkerij aan Jan en Alleman zonder eenig onderscheid. Zou er dan ook niemand optreden om bij de Onderzoek-commissie der kleine nteringdoende burgerij de misbruiken door de coöperatieven gepleegd aan te klagen De gelegenheid moet waargenomen worden door hen die te klagen hebben willen ze niet dat men hen kunne zeggen: g'Hebt de kans verkekeld. Naar Zuid Africa Er zijn te Brus sel, in het ministerie van buitenlandsche zaken, inlichtingen toegekomen over het uitwijken naar de Kaap en Zuid-Afrika. De regeering der kolonie ontraadt het uitwijken nu derwaarts, tenzij aan de per- sonden die groote fortuinen bezitten en ginder dadelijk zaken kunnen aangaan. De toeloop van vreemdelingen naai Suid-Afrika, is tegenwoordig zeer groot, en veel ambachtslieden zijn zonder werk. Bij meer toeloop zou het nog verslechten. W131' I k meD begint ter Volks- 1 J kamer voor goed den gek te scheeren met Pilatus Daens en volksredder Alois De Backer en hunne christene volksfopperij. Pilatus was boos omdat M. Cousot hem zegde onder 't algemeen gelach van al de kamerleden Ik ben nooit bij u te biechten ge- komen I Overigens zou uwe absolutie weinig waarde hebben. En zou dit niet waar zijn Immers Pilatus is door zijn Bisschop ouweerdig geoordeeld de priesterlijke be dieningen uit te oefenen en zelfs kreeg hij 't bevel het priesterkleed af te leggen, Indien Vader Overste der Lange Ridderstraat, nog zotten hield, waarlijk dan zouden men gaan gelooven dat er een zijner verpleegden is ontsnapt. Immers die kerel is, in Klokke Roeland, aan 't zeeveren over zoo gezegde oneenig- heden die onder de caiholieken van ons Arrondissement zouden bestaan betrek kelijk de candidaturen voor de kamer- kiezing in Mei aanst. Kom, kom wij zullen dien ongeluk- kigen maar laten aan zeeveren wellicht vindt hij er verachting in van zijn droe vig lot. NIET ALLEEN schoolpedanten ontlasten zich in Dendergalm van hunne armzalige proza maar nu ook is een rechtsgeleerde... een rechtsgeleerde (goed begrepen) opgetreden die de taak op zich hieft genomen, door de aanhaling van rechtsspraken te bewijzen dat Burge meester en Schepen verantwoordelijk zijn voor de ontvreemdingen ten nadeele on zer Stadskas. Naar 't schijnt gaat de bewijsvoering van den blauwen rechtsgeleerde in een der eerst volgende zittingen des Gemeen teraads door den heer contróleur en chef, M. Leveau, voorgedragen. De heeren Burgemeesters en Schepenen zijn verwittigd heeft de heer contróleur en chef meer verstand van metsers te schenken dan van koophandel en land bouw, wie kent zijne bekwaamheid en ervaring in 't rechterlijk vak Heeren Burgemeester en Schepeeen, past op ge zoudt kunnen op uw tuiten moeten staan Kieskronijk. Te St-Nicolaas. Een liberaal blad bevat de volgende cor respondencie uit Sint-Nicolaas Het voorstel em in de aanstaande kiezing ééne lijst te vormen met de socia listische partij, is maandagavond, in de algemeene vergadering der cantonale vtr- eeniging van St-Nicolaas verworpen. Naar het schijnt zijn de liberalen van Lokeren en van de overige cantons an- derr gezind en zal het cartel door de meer derheid van het centraal comiteit aange nomen worden, b Aalst. Onderzoek. Kleine Bur gerij-—Het onderzoek betrekkelijk den toestand der kleine neeringdoende burge gerij zal alhier plaats hebben op Dijns dag 23 Februari aanst. De Commissie voorgezeten door M. Coore nan. Oudminister van Nijverheid en Ai beid, zal zetelen ten Stadhuize. Het Syndicaat van reizigers bedienden patronen en handelaars, de Maatschappij en van onderlingen bijstand, de bakkers vleeschhouwers, winkeliers, kleermakers enz. zullen bij de commissie vertegen woordigd zijn. Wij sporen dus al onze geëerde lezers aan al de grieven der kleine neeringdoen de burgerij bij de Commissie aan te kla gen. De aanklachten of bekendmaking der grieven mogen openbaarlijk of in 't ge heim gedaan worden. Wie verlangt in het geheim aanhoord te worden, moet zulks verklaren of aan vragen. AALST. Patronage H. Jozef. - AANGENAAM AVONDFEEST. Op Zondag 3i Januari aanstaande. Men zal opvoeren De Vlaming in Turkije, kluchtige gebeurtenis; 't Brandt, Klucht spel, verder Ballet-Gebarenspel, muziek stukken enz. Aanvang 41/2 uren. Prijzen der plaatsenVoorbehoudene fr. 3,oo i* plaats fr. 2,00 tweede plaats fr. 1,00. Komt te verschijnen Het Recht van gratie, door M. Petrus Van Nuffel, van Aalst, eene brochuur, nuttig en bijna onmisbaar voor opstellers van genade- vragen. Het is e< ne verzameling van alle wetten, koninklijke besluiten, omzend brieven, enz., betrekkelijk het recht van gratie, die men anders hoeft op te zoeken. Te verkrijgen op het parket der Politie rechtbank onzer stad. Van het Beheer van Staatsspoorwegen is ver schenen De kleine Reis gids voor Februari 1904. Prijs 10 centiemen. (Ingezonden.) Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker,op Zondag 3i Januari 1904 M. Bonner, Bisschopstraat. Ook werd er uitbundig gelachen door al de leden behalve door Pilatus toen zich 't volgende voordeedt De heer Daens. Ik zal met geene herhalingen voor den dag komen en neem de verbintenis geen eindelooze sta tistieken aan te halen. (Hij wilde in naam der groene volksfopperij spreken.) De heer Voorzitter. Ik doe den heer Daens opmerken dat hij tot degenen behoort, die het geluk hadnen in deze beraadslaging het woord reeds te voeren De heer Vandervelde. Voeg er bij dat de heer De Backer, de andere helft der pariij, ook het woord voerde. De heer Voorzitter. Ja I al de leden der partij voerden het woord (Al gemeen gelach.) Merkwaardige uitvinding. De in genieur Peter Tornley, van Burton on Trent, heeft een nieuwen stoonmotor uit gevonden, die met kleine afmeting en een dein kolen verbruik, i5oo toeren in de minuut kan doen. Volgens den uitvinder zal hij spoor treinen toelaten, met de helft der vroege- ere kosten eene dubbele snelheid te berei ken; de transatlanticke booten zullen in 3 dagen van Europa naar Amerika varen, waartoe thans 6 of 7 dagen noodig zijn. Het ware dus eene echte omwenteling in het vervoer. Rechterlijke kronijk Assisenhof van Oost-Vlaanderen. Vadermoord te Lootenhulle. - Deze zaak is Dijnsdag avond, ongeveer kwaart voor 7 uren, afgeloopen. Aan de jury werden zeven vragen ge steld. 6 Het Hof heeft de betichten verwezen Cyriel Dierckens tot de doodstraf en zijne moeder Octavie De Volder, wedu we Dierckens, tot i5 jaar dwangarbeid. Eene groote menigte woonde de uit spraak van het vonnis bij. Priesterlijke benoemingen Z. H. de Bisschop heeft benoemd pastoor te Castel (Moeizeke), den|E. H. Maes, pastoor te Ronsele teRonsele, den E. H. Coppieters, onderpastoor te Desteldonck te Lembeke, den E. H. Sanspeur, pastoor te St. Denys-Boucle te St-Denys-Bouclé,den E.H. De Windt, onderpastoor te Exaarde. Onderpastoor te Gent in St-Macarius- kerk, den E. H. Buysse, onderpastoor te St. Martens-Laethem te St. Martens- Laethem, den E.H. De Ryck, priester der wijding van 20 December 1902 te Ertvelde, den E. H. Blondeel, onder pastoor te Sinte-Maria-Lierde te Sinte- Maria-Lierde, den E. H. Joliet, coad jutor teSinay. Coadjutor te Sinte-Maria-Hoorebeke, den E. H. De Dycker, priester der laat ste wijding. Onze premié. Bij het nummer van dbnderbodz van heden voegen wij een exemplaar van den «Wandalmanak», uitgegeven door de Maatschappij tegen de wreedheid jegens de dieren. Aalst Brand. Vrijdag in den vooravond is er brand ontstaan, op de Boudewijnlaan, ter brouwerij De Bliek. Een afdak waaronder een deel strooi of hooi was geborgen is de prooi der vlam- mei. geworden. Ons vrijwillig Pompiers- korps was vlug ter plaats. Telegrafen en Telephonen. Veroordeelingen tijdens het tweede half jaar igo3 door de verschillende recht banken des Rijks i° Een persoon, tot gevangenzitting van één jaar en boete van fr. 26 Diefstal van telephoondraad. (Toepassing van artikel 463 van het Straf wetboek 20 Acht personen, tot boeten van fr. 1 tot fr. 25 zonder voorafgaande kennisgeving aan het Beheer, werken uit voeren langs eene telephoon of tele graaflijn. (Overtreding van het koninklijk besluit van i5 October 1876) 3° Zeven personen, tot boeten van fr. 5 tot fr. 25 Zonder opzet, beschadigen van eene tele phoon- of telegraaflijn. (Toepassing van artikel 563 van het Strafwetboek). Eene compagnie burgerwacht van St-Gillis koos als kaporaal den schoon zoon van M. Janson, die in April 1902 een paar weken gevangenisstraf opliep, omdat hij tijdens de socialistische woe lingen geweigerd had, kardoezen aan te nemen. Des'afnam dien truut als ernstig aan en schreef den gekozene op den kader. Maar toen hij zijne oproeping voor de diensten der onderofficieren thuis kreeg, vond hij de grap te sterk. E11 hij schreef aan den colonel dat hij uit hoofde van hooger gemelde veroordeeling,geen graad mocht bekleeden. En hij werd opnievw uitgeschrapt. De vermiste briefdrager terugge vonden. Die historie lijkt veel op een blijspel. Heel Brussel was er mee gemoeid. De briefdrager Willem Corbeels, was den 20 dezer 's morgends ten half 6 uitgegaan men had hem niet meer gezien. De overheden van het postbestuur be volen een onderzoek, de policie werd rondgezonden en de commissaris ontvin zelfs eene postkaart, meldende dat h vermoord en bestolen was, en men zijn lijk in een der gasthuizen zou vinden. Doch niets werd gevonden. Eindelijk kwam woensdag de beneden- bewoonster van liet huis, in de kamer, die Corbeels betrok en men oordeele over hare verwondering als zij hem te bed zag liggen, slapend als een gelukzalige. Zij poogde hem te wekken, maar dat ging niet, en dit gelukte ook niet aan de familie en de policieagenten, die werden bijgeroeden Men vraagt zich af hoe de man in huis gekomen is. Alleen zijn ontwaken kan dit zonderling geheim oplossen. Een brouwer van Bastenaken is ii. eenen kokenden brouwketel gevallen. Hij werd er spoedig uitgehaald, doch stierf na eenige uren schrikkelijk lijden. Wij hebben gemeld dat een aftrug- gelaar, onder den naam van Martin zich had weten te verloven met eene juffer van Elsene, van welker familie hij eenige dui zenden wist af te truggelen. Men heeft nu ontdekt dat hij nog eene menigte andere personen heeft beet gehad, door hen plaatsen te beloven, die 7000 tot 11,000 fr. opbrachten. Een briefje van 1000 fr. gestolen. M. Boedri, bestuurder van den groo- ten schouwburg te Gent, was Maandag avond in zijn bureel bezig met zich te kleeden. Hij had eenen veston neêrgelegd op eenen stoel en een anderen veston aangetrokken om naar den coiffeur te gaan. Wanneer B. terugkeerde, stelde hij vast dat een bankbriefje van 1000 fr. uit zijne brieventesch verdwenen was. Het briefje werd teruggevonden in de voering van den paletot eener meid. Deze be weerde onschuldig te zijn en houdt staan niet te weten hoe het briefje daar ge komen is. Brand te Verviers. Dooden en gekwetsten. De brand was begonnen in den kruidenierswinkel en het vuur breidde zich zoo snel uit, dat het de be woners Onmogelijk was, langs de straat deur het huis te verlaten. De redding moest dus geschieden langs de achterplaats van het naburig huis. De eerste geredden waren de bewoners van het beneden verdiep, M. Ransonnet met vrouw en kindexen. Het oudste der kinderen had zijn jongste zusterke in de armen genomen, en meende er meé uit hel venster te springen, toen een spoorwegbediende, die op den afsluitingsmuur stond hem aanpakte en op de nevenkoer neérliet. De broers Henrion, die. zich den weg afgesloten zagen door den rook, sprongen uit het venster. Beiden werden gekwest opgenomen. Gerard, die op de muurkap te rechte kwam, schijnt inwendig zwaar gewond te zijn zoodat men voor zijn leven vreest. De bewoners der bovenste verdiepir.g verloren het leven in de omstandigheden die wij meêdeelden de echtgenooten Kerff en hun 3-jarig kind werden, toen men iedereen gered meende, verstikt ge vonden. De man was 26 en de vrouw 34 jaar. Deze laatste was geboortig van Hasselt. Vrouw Ransonnet is erg ziek van ont roering. De schade door den brand aangericht is betrekkelijk gering i5,ooo fr. Een onderzoek is ingesteld. Ktand van «Ion geneesheer: Met genoegen deelen we den volgenden brief mede van Mr Daniël, Doctoor der Godshuizen te Brussel. Ik doe dagelijks den borstsiroop De- pratere nemen voor den hoest, bronchiet en longziekten. Ik bekom er wondere uitslagen mede het is dé beste borstre- medie die ik ken. d DE BORSTSIROOP DEPRATERE, bestaande uit kleurlooze teer en tolu- balsemsiroop is verkrijgbaar aan 2 fr. de flesch, bij den uitvinder te Oostende en te Aalst bij Callebaut en De Valckbneer en overal. SOCIÉTÉ ANONYME O' A LOST. Sur la requête d'actionnaires, confor- mément A l'art. 60 alinéa 2 de la loi du 18 Mai 1873, une assembiée générale extraordinaire des actionnaires se réunira, le Mardi, 23 Février prochain, A 10 heu- res du matin, au siège de la Société, Place Impériale, A Alost. ORDRE DU JOUR Exposé de la situation créée par l'inex- écution des engagements d'un fournis- seur Mesures A prendre. Le Conseil Général. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 16 Vrouwelijk idem 6 22 huwelijken. J. Lenoir, smid, met M. Strickx, tw. A. Müller, werktuigk. met M. Key- meulen, z. b. D. De Winne. werkm. met M. Van Huffet, z. b. PI Van de Velde, vuurst. met D. Van den Bremt br. OVERLIJDENS. M. Willems, vr. Vermoesen, z. b. 40 j., Stoofstr. M. Piessens, vr. Macharis, z. b. 3i j., Papestr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 3o Januari 1904. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin Rogge Garst Haver per too*kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen, per koppel Vlas, de 3 kil. Ajuin, de 100 kil. volg kw, Hopmarkt. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 8,00 a 0,00 6,3o a 7,83 2,5o a 0,07 5o,oo a 60,00 0,00 a 0,00 11.00 a 12,00 Aalsterhop 1903 disponibel fr. ig5 de 5o kilogr. Aalsterhop 1902 disponibel van fr. i65 de 5o kilos. POPERINGHER Stadhop 1903, dis ponibel van fr. i85 de 5o kilos. Merkt zeer vast. GENT 29 Januari. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,5o a 18,25 Rogge 13,25 a 14,00 Haver 16,5o a 16,75 Garst 16,00 a i6,5o Boter per kilo a,5o a 2,60 Eiers per 26 2,65 a 2,80 ANTWERPEN, 29 Januari. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 16,75 a 17,00 Rogge t3,oo a 00,00 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 17,00 a 00,00 Haver i3,oo a x3,5o Boekweit 00,00 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 17,00 a 17,25 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,60 a 2,70. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 10,00 tot 12,00 fr# De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,75 a 3oo, VEEMARKTEN, GENT, 29 Januari. Getal te koop gestelde hoorenbeesten 5a5 Melkkoeien 24 Vette koeien 123 Groote ossen o j Stieren 62 onge ossen 57 Magere beesten 17a /aarzen 60 Schapen 40 I Varkens 337 Lammeren 3 Loopers o Kalveren 107 Viggens 520 Stieren ie kw. 0,78 aekw. 0,70 3®kw. 0,60 Koeien 0,75 0,70 o,65 Vaarzen 0,80 0,75 0,60 Ossen 0,80 0,70 0,60 Varkens 1,00 o,85 0,00 Kalveren i,3o 0,90 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 28 Januari. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 494 Ossen, 17a Stieren, Koeien en Veerz. 85g Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,76 a 0,88, Stieren 0,64 a 0,78, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,78. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht te koop gesteld 700 Prijs per kilogr. fr. o,g5 a 1,20. BRUSSEL 29 Jan. Kalverenm. Getal te koop gesteld 225, per kilogr. op voet fr. 1,00 a i,a5. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00. Stieren 0,75 a 0,80, Koeien en Veerzen ,85 a 0,90, Kalveren 1,45 a 1,5o.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2