Ruimte, lucht, licht. Rechterlijke kronijk EEN EN ANDER. f Overlijden AALST. Allerhande nieuws. Holland. Engeland. il Vastenavo 1904. Motocyclette F. De wind, de aanvoerder, de verspreider de hersteller in een woord van ver- sche lucht zoo noodig voor de gezond held moet vrijen toegang hebben tot uw huis, tot uwe kelders, tot uwe slaap vertrekken vooral. De vrije toegang, door den bewoner te regelen, denoods te tem peren, naar gelang der omstandigheden, zal ons van vele ziekten bewaren of die voorkomen. Wij zullen even het woord laten aan den geleerden heer Francotte, hoogleeraar aan ae Universiteit te Luik. In een zijner volkswerken schrijft «In een tijdverloop van zeven jaren heeft men onder de 25,ooo kantoorbeamb ten van de. spoorwegen in Frankrijk vier honderd en twaalf sterfgevallen waarge nomen van tering op de 75,000 beamb ten van den buitendienst der spoorwegen telde men slechts 16 sterfgevallen van tering. Merkt nu we! op dat de kantoorbe ambten zich in goed verwarmde vertrek ken bevinden, want men spaart de kolen van den Staat nietdaarentegen al de buitenbeambten aan alle weer zijn bloot gesteld, aan wind en regen, aan koude en sneeuw. Vindt gij het niet zonderling Op 25,000 GOED VERWARMDE BEAMBTEN 412 VAN TERING. OP 75,000 BEAMBTEN AAN REGEN EN KOUDE BLOOTGESTELD, l6 GEVALLEN VAN TERING. Het is een vooroordeel van aan de koude ziekten toe te schrijven en voorna melijk de borstziekten. Wat wij meer moeten duchten is GEBREK AAN LUCHT WAT WIJ NOG MEER MOETEN VREEZEN, IS BEDORVEN LUCHT. De zittende beambten worden dik wijlder het slachtoffer der tering, omdat zij in slecht verluchte kantoren zitten of in eenen kring van bedorven lucht moeten leven. Wilt gij uwe gezondheid bewaren, wilt gij uwe gezondheid versterken vlucht DE BEDORVEN LUCHT EN ZOEKT DE ZUIVERE EN FRISSCHE LUCHT. Men ziet het, de geleerde professor beeft het hier hoofdzakelijk over het vraag stuk ter bestrijding van tuberculose, waar voor volks-sanatoria worden opgericht, commissiën worden ingesteld en congres sen worden gehouden. Over het vraagstuk dus, dat als eene sociale actie geldt, tot welker oplossing onze dokteis zoo gaarne meewerken, schijnen allen het wachtwoord te hebben gekozen lucht, iicht, versche lucht I Houdt uwe woningen dus luchtig laat niet na de vensters van tijd tot tijd wagen wijd open te zetten. Houd zelfs 's nachts uwe slaapkamers open, bijzonder als het vertrek niet te ruim is, of als meerdere personen er op slapen. De lucht mag in de slaapvertrekken niet worden bedorven daartoe is het noodig dat steeds nieuwe aanvoer van versche lucht geregeld plaats vindt. Eene fliksche wandeling in Gods wijde natuur zal uwe longen verruimen, ons hart verheffen, onzen geest verhelderen. Vooral is zoo'n buitentochtje heilzaam in den winter, als de vorst de lucht van alle onreine bestanddeelen heeft gezuiverd en de winterkoning met milde hand zijne kristallen sneeuwvlokken over de aarde uitstrooit, schitterend in het zonnelicht. Heerlijk, en gezond bovendien, is het ijsvermaak. De lieve lente met haar bekoorlijk groen nocdigt als van zelf tot wandelen uit en oefent op ons gemoed een onweerstaan bare drang uit om ons buiten te begeven. In welk getijde van het jaar dan ook, het verblijf in de vrije lucht is gezond en verre te verkiezen boven het vertoeven in vertrekken, hoe ruim en tot ons gemak ook ingericht. Naar buiten dus, als het kan 1 En zijn wij gedwongen binnen te blij ven, zorgen wij dan dat de atmospheer er niet bedorven zij, dat onze lokalen flink worden gelucht, dat er reinheid, ruimte en frischheid heersche. Dan gebruiken wij de beste middelen, om eene krachtige gezondheid zoolang mogelijk te houden. 1 Vooruit alwéér veroordeeld. Zaterdag is de uitgever van Vooruit, M. Stautemas, veroordeeld geworden eent schadeloosstelling te betalen aan M. Vleu rinck, boekhouder der fabriek Raes en ook te betalen de onkosten van het pro ces, voor een artikel in Vooruit versche nen. Door eene pijp gedood. Jules Gen try, die in eene herberg bij Doornik, den dood veroorzaakte van Jules Andries, door hem, bij eenen twist, zijne pijp in het oog te steken, zoodat de steel er 8 centimeters diep indrong en Andries 24 uren later dood was, is zaterdag door de boetstraffelijke rechtbank tot 4 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Baldadigheid te Baerle-Hertog. M. Claesen van Baerle-Hertog was dezer dagen met den laatstcn trein van Ant werpen aangekomen. Nauwelijks was hij in huis of hij hoorde een groot getit r op de straat, Tezelfdertijd weiden in zijne woning ruiten verbrijzeld. Toen hij bui ten ging zien werd hem een messteek toegebracht. Drie personen van Baerle- Nassau in die zaak betrokken versche nen ter zitting. Pieter V. D. B. die den ®Uek toebracht werd veroordeéld tot 2 maanden gevangenis en 5o fr. boet. Jan V.kreeg S dagen en 10 fr. Petrus Van Enkel 10 fr. boete. Voor eene kat. Alfons V. P., die te Moll een kat had gevangen en meêg':- nomen, werd veroordeeld tot 3o fr. boete. E«n liberale volksvertegenwoordiger bij de tong gepakt. Maandag heeft de burgerlijke rechtbank van Doornik von nis geveld in het proces voor laster, inge spannen door den E. P. Godts, redemp torist, tegen M. Runbaut, drukker en M. Henri Crombez, volksvertegenwoor diger te Doornik. Runbaut wordt buiten zaak gesteld. M. Crombez wordt veroordeeld tot be- laling van 5oo fr. schadeloosstelling aan P. Godts, die gemachtigd wordt het von nis te doen inlasschen in drie bladen naar zijne keuze, op kosten van M. Crombez. Burgemeesters. De laatste benoe mingen van burgemeesters zullen niet in den Moniteur verschijnen voor het einde der bespreking van de onderwijbegroo- ting. Afscheid van den nuncius. Ont vangst van den nieuwen gezant van Nederland. Maandag heeft Monseig neur Granito de Belmonte. Aartsbisschop van Edessa, apostolische Nuncius, door den H. Vader tot eenen anderen post geroepen, de eer gehad, door den Koning in afscheidsgehoor ontvangen te worden. De liofrijtuigen hebben Zijne Excel lentie naar het Paleis geleid en.na afloop van het koninklijk gehoor, naar zijn hotel teruggebracht. Denzelfden dag heeft jonkheer Van der Staal de Piershill de eer gehad aan den Koning, in officieel gehoor, de brieven te overhandigen, welke hem bij Zijne Ma jesteit als buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van H. M. de koningin der Nederlanden accrediteeren. Zijne Excellentie werd aan den Koning door den minister van buitenlandsche zaken voorgesteld. Jonkheer Van der Staal de Piershil werd in de hofrijtuigen naar het paleis geleid en, na afloop van het verhoor, naar zijn hotel teruggebracht. De belasting op de groote magazij nen. Wij lezen in een Brusselsch blad: Eenige jaren geleden werd in den Brus- selschen gemeenteraad een voorstel neêr- gelegd, om een taks te stellen op de groote magazijnen. De zaak werd in de kartons gelegd, doch op aanvraag van vele klein handelaars, die klagen dat de groote ma gazijnen hun verpletteren, gaat de kwes tie weer worden bestudeerd. Voor de Zondagrust. De com missie tot onderzoek van 't wetsvoorstel voor de Zondagrust is in zitting geweest. Zij verwijdert alles wat de gewoonten van 't volk zou kunnen krenken en maakt veel uitzondt ringen. Als doel der wet aan vaardt zij alleen, te beletten, niet van te werken, maar van te doen werken op Zondag. Gezel Picard, radiko-socialistiscke se nator, verzekert dat de socialistische partij geenen hoofdman heeft. Zij heeft wel hoofdmannen, zeis te veel, maar wat haar ontbreekt, dat is de Hoofdman (met eene groote H, a. u. b.) Men begrijpt gemakkelijk dat gezel Picard aan gezel Vandervelde de hoeda nigheid niet wil toekennen van Hoofd man eener partij tot welke hij, de grrroote Picard, zelfs behoort. Maar het geestigste van al is de uitleg ging welke de roode senator geeft aan de afwezigheid van eenen Hoofdman bij on ze socialisten. De reden daarvan is zegt hij dat er in de socialistische partij geen man te vinden is die den moed heeft den hoop ZOTTIGHEDEN TE ZEGGEN WELKE DE MENIG TE niet missen kan. (Merkt wel op dat het gezel Picard zelf is die deze woorden in groote letters heeft doen drukkrn). Dus, aan dat teeken, zal de roode sena tor den Hoofdman, den eenigen hoofd man erkennen dat hij in staat is den hoop zottigheden te zeggen, welke de MENIGTE NIET MISSEN KAN. Zou men niet zeggen dat gezel Picard zijne medegezellen voor den aap houdt Weihoe, men zegt aan de menigte nog geen zottigheden genoeg Wij meenden dat Vandervelde, Anseele, Furnémont, Demblon en consoorten niet veel anders deden I Dat bewijst echter ook, op eene andere manier, dat de socialisten, in plaats van den éénen hoofdman die hun ontbreekt, eene gansche collectie hoofdmannen heb ben, die allen meeDen de éénige onmis bare Hoofdman te zijn. Geheiligd zij Uw Naam. Onder de kenspreukSanctificbtur Nomen tuum, is te Brussel, op den feestdag van den Zoeten Naam, een bond gesticht, hebbende voor doel.de droevige gewoonte van het vloeken te bestrijden. De bijtreders nemen zich voor, nooit zelf te vloeken natuurlijk en bij allen, over wien zij hun gezag of invloed kunnen doen gelden, propaganda tegen dtze afschuwelijke ondeugd te maken. Weeral een mislukt schandaal. De liberale bladen hadden donderdag met veel beslag aangekondigd, dat het parket van NeufcbAteau een pastoor van 'tarron dissement had doen aanhouden, onder brschuldiging van eene erge zedenzaak. Zij zijn nu verplicht te melden dat de be schuldiging, tegen den eerbiedweerdigen priester ingebracht, volstrekt valsch was, en dat deze onmiddellijk terug in vrijheid gesteld is. Le Petit Bleu voegt er zelfs bij dat de magistraten wat al te haastig geweest zijn om een priester aan te hou den, trgen wien er slechts eene even ver dachte als hatelijke getuigenis bestond Dat belet nogtans niet dat de liberale en socialistische bladen maar al te dikwijls op zulke getuigenissen voortgaan om de Geestelijkheid te belasteren. onderpastoor op S' Pieters te Gent, is gisteren aldaar overleden Hij was ge boren te Ninove in 1864 en bracht hier te Aalst een tiental jaren over als leeraar van Sl Martensgesticht. Hij telt menigvuldige vrienden in Aalst en oudleerlingen in de burgerij die hem dankbaar zijn. Vele jonge Aalstenaren, zijn naar zijn stichtend voorbeeld priester geworden en al zijne oudleerlingen erfden van hem de vrome werkzaamheid en den iever voor het goed. Mr Van Nerum stichtte voornaamlijk aan den Outaar. Onmogelijk de H. Mis bij te wonen, wanneer hij aan den Outaar stond, zonder den invloed te ondergaan van zijn indrukwekkende en weerdige houding van zijn dieproerende bede. Hij was ook uitstekende Predicant en Heilige, Vrome Priester. R. I. P. o Creemboter. Markt van Woens dag 3*Februari 1904 5o kilogra mmen ter markt. Prijs fr, 3, o o lot 0,00 per ki* Erg gevecht. Zondag nacht is te Massemen erg gevochten. Ook werden er verschillige schoten gelost, gelukkiglijk zonder dat iemand gekwetst werd. Een persoon, P. P'Hondt bekwam verschil lige messteken. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. De procureur des konings te Brus sel heeft den Oppercommissaris bericht, dat het aan tafelhouders, varkenslachters, spijshuishouders verboden is, tijdens de verboden jacht, wildpasteien te verkoo pen. De spijshuishouders en eetwaren- handelaars zijn het hart in Op eene zolderkamer der Huishou denstraat te Brusselwoonde sinds jaren zekeren D. Verbaenen, 73 jaar, oud- Wanneer hij ging wandelen, was hij altijd van twee honden vergezeld hij had de zonderlinge gewoonte al de stukjes pa pier, die hij op straat vond, op te rapen, zorgvuldig te vouwen en 't huis in zijne koffers te bergen. Men had den zonder lingen man in ve rscheidene dagen niet meer gezien. Zaterdag morgend werd de politie verwittigd en de deur der zolder kamer opengebroken. Men vond het lijk van Verbaenen zijne twee houden lagen eveneens dood. E<-n bijgeroepen ge neesheer bestatigde dat de sukkelaar eene natuurlijke dood gestorven was. Op de kamer vond men vijf groote koffers vol verzamelde papierkens. Wat goede vriendin Mad.Van P., die een lakenwinkel houd in de Blaes- straat, te Brussel, had eene vriendin, Jeanne M., Donderdag namiddag op den koffie genood igd. Tijdens het onderhoud ging Jeanne, onpasselijk zijnde, een oogenblik naar de binnenplaats. Maar toen de winkelierster, na een kwaart uurs wachten, de vriendin niet zag terugkeeren, ging zij zien maar zij vond haar niet meer. Terug in de keuken komend, ontdekte zij de verdwijning van een kabaske, dat 35oo fr. inhield, en dat zij op de tafel had gelegd. Bevend van schrik ging Mad. Van P. de policie verwitiigen, en Jeanne M. werd weldra ontmoet op de Brouckèreplaats, in gezelschap van haren vrijer, een candi- daat brievendrager. Beiden werden naar het policiebureel gebracht en onderzocht. De vrijer had 1600 fr. op zak en later vond men, nadat hij bekentenissen had gedaan, in zijne kamer nog 1900 fr. Beiden zijn opgesloten. De Cureghemstraat te Brussel is zaterdag avond het tooneel geweest van een vitriooldrama. Over twee jaren trouwde een straatwer ker, Felix D., 33 jaar, met eene jonge weduwe, Joanna O., die een driejarig dochterken had. D. een brutale, grove kerel, maakte zijne vrouw het leven ondragelijk, zoodat zij met haar dochterke eene schuilplaats zocht bij hare moeder. D. die middelerwijl, wegens zijn slecht gedrag zijn werk was kwijt geraakt poog de zijne vrouw tot terugkeeren over te halen. Woedend omdat hij herhaaldelijk werd afgewezen ging hij een liter vitriool koopen, deed die in een komkommerbo kaal gieten en wachtte zijne vrouw aan den hoek van hooger gemelde straat af. Rond half 9 zag hij haar naderen, ver gezeld van hare moeder en haar doch terke. Toen de groep hem genaderd was, wierp hij de flesch vitriool naar hen en vluchtte, zooveel hij loopen kon. De twee vrouwen en het kind waren alle diie in 't volle gelaat getroffen. Hui lend van de pijn stortten zij neer, ter hulp gesneld door de voorbijgangers, terwijl anderen den ellendeling volgden, inhaal den en aan het gerecht overleverden. De drie slachtoffers zijn erg gesteld. De vrouw en de moeder zullen denkelijk het gezicht kwijt zijn. Later. De jonge moeder is het ergst gesteld. Zij zal zeker het gebruik harer oogen voor altijd kwijt zijn. De grootmoeder en het kind hebben reeds het gasthuis verlaten. De pleger werd tijdens zijne ondervra ging door schrikkelijke crisissen van woede overvallen. Een geneesheer heeft bevonden dat hij van zinneloosheid is aangedaan en zijne opsluiting bij hoogdringendheid bevo- den. De hertog van Aosta, neef van den koning van Italië, is sedert zondag te Brussel. Hij is de gast van prins Victor Napoleon, en denkt eenige dagen in Bel gië te blijven. Hij werd maandag door den Koning ontvangen. De hertog van Aoste is broeder van den graaf van Turyn, dien de Italiaansche bladen met onze prinses Clementine willen doen trouwen. Men beweert dat de prins het bal in het koninklijk paleis zal bijwonen. De beruchte Van de Veegaete, de ontsnapte galeiboef van Rijsel, is in Bel gië aangehouden. Men heeft hem ontdekt te Cruys hautem bij Gent, waar hij zich bij zijne ouders verscholen hield. De omtrek van Verviers werd Zon dagnacht in opschudding gebracht door eenen brand, die het groote fabriek Hen- rion te Dison, vernielde. Dit fabriek een gebouw van vijf ver diepingen hoog, beheerschte met hare zwarte massa al de omliggende kleinere gestichten. Rond middernacht zagen voorbijgan gers de vlammen uit een venster der derde verdieping slaan. Het alarm werd gegeven, maar de ge meente, noch het fabriek zelf waren voor zien van voldoende reddingstuigen, zoo dat het vuur langzamerhand meer en meer veld won. De een-en-vijftig weefgetouwen, die op de 4C en 5e verdiepingen stonden, zakten, uit hoofde van hun gewicht door de zolderingen, met donderend geraas en terwijl de vlammen hoog boven het ge bouw uitsloegen. Acht uren lang heeft het vernielings werk geduurd. Geen enkel menschenleven is te be treuren, doch de schade bedraagt ver scheidene honderde duizenden. Niet verre van Wilsele bij Leuven, zag een boer een automobiel stilhouden en eenen heer uitstappen, die op den boord van den steenweg eenen korf neêr zette. Toen de automobiel daarna in volle snelheid was weggereden ging de boer zien en vond in den korf een pas geboren kind en daarbij eene envelop, bevattende 10,000 fr. en eènen brief, welke eene ruime belooning beloofde, aan degene, die het kind goed verzorgen zou. Het wicht was met een soort van vuurmerk boven den linker elleboog geteekend. Aanzienlijke vlasdiefstal. In de nachten van 25 tot 26 dezer en 27 op 28, is er bij M. Frans Van Osselaere, te Belcele (Duizend Appels) omtrent 33oo kilos vlas gestolen, ter waarde van 700 fr. Dit vlas was op leeg land en vagen in struiken gezet om te droogen en beschik baar te maken. Van Osselaere kwam eene klacht in dienen bij den schepene van policie der gemeente Belcele. Aanstonds heeft deze den procureur des konings van Dender- monde bericht, welke maatregelen heeft genomen. De wijk Duizend Appels is in drie gemeenten gescheiden Belcele, Sinay en Waasmunster. Bijna al de inwo ners der wijk zijn vlasbewerkers, dus ligt en staat er veel vlas op de velden. De procureur heeft de gendarmeriën van Lokeren, Hamme en St-Nikolaas de zaak onderricht. Aanstonds zijn allen begonnen opzoekingen te doen, welke den ganschen dag duurden, doch alles is tot nu toe vruchteloos gebleven. De amb tenaars zijn des avonds allen huiswaarts gekeerd. Hunne opzoekingen zullen voortgezet worden. Wij schijnen een goed haringjaar te gemoet te gaan. Nooit heerschte er te Oostende grooter beweging langs de Visscherskaai dan deze laatste dagen, ten gevolge, van verschen haring, die hier door honderden Duinkeiksche- en Pan neschuiten worden aangebracht en bij honderden waggons naar 'l binnen- en buitenland verzonden wordt. Donderdag morgend was men aan de kaai niet min dan 25 schuiten aan 't lossen. Nooit is zulks gebeurd. In de mijn du Gouffre, te Chate- lineau, een pas begonnen put, waar men nog geen kolen uithaalt en de werklieden nog met de voorbereidende werkzaamhe den bezig zijn, had op eene diepte van 80 meters eene grauwvuurontploffing plaats. Vier werklieden, die in de verte de vlam zagen, werden door den schok om vergeworpen doch zij waren niet ge kwetst en konden onmiddellijk opsprin gen en hunne makkers ter hulp snellen, die arbeidden op de plaats waar de ont ploffing voorviel. Deze mannen, zes in getal, lagen allen zwaar gewond door elkaar geworpen. De vier werklieden gaven het alarm en de gekwetsten werden opgehaald. Drie hunner zijn in doodsgevaar. Een onderzoek is ingesteld. Huiselijk drama. Een 36 jarig ge- pasporteerd Indisch soldaat heeft maan dag morgend in Den Haag in eene vlaag van zwaarmoedigheid, geboogd zijne vrouw en daarna zichzelven te dooden, bij middel van revolverschoten. De man was sedert eenigen tijd sombei gestemd, in 't vooruitzicht dat hij binnet eenige weken zijne plaats zou verliezet en hij dan met zijne vrouw de armoede zou tegemoet gaan. Maandag morgend nu, gedrukter dan gewoonlijk, stond hi; rond 5 ure op, ging naar de woonkamei en loste vandaar schoten op zijne vrouw, die nog te bed lag. De vrouw poogde hen het wapen te ontnemen en kreeg hierbi schampwonden aan hoofd en handen. Zi vluchtte toen naar eene andere kamer Zij hoorde dan weer een schot, gevolg: door gekerm en toen zij in de kamer var het drama weerkeerde, vond zij hare man bloedend op eenen stoel zitten. E man is naar het gasthuis gebracht. Zij toestand is echter niet in 't minst gevaar lijk. Belangrijke diefstal. Vrijdag is e te Londen, in het Hotel Meiropole, aan George Marshall, een zaakwaarnera; van den hertog van Newcastle, eene so: van 3oo,ooo fr. ontstolen. Hij had p: 450,000 fr.van de Bank van Engeland f haald. Hij liet de portefeuille, waar h geld in stak, een oogenblik op zijne k mer liggen toen hij terugkwam war: tien briefjes van duizend pond en vier v; vijfhonderd pond weg. In de haast b de dief i5o,ooo fr. aan bankpapier, een anderen zak geborgen, niet gezit Maandag morgend was er van den d nog geen spoor gevonden. 8TAD AEL8T. op de Vastenavonddage DE GEMEENTERAAD, Gezien de wet van 16 en 24 Augusti 1790, t, XI, art, 3 en art. 78 van de Gemeente wet en de bestaande regie- 4 men ten. BESLUIT Art. 1. Het is toegela ten langs do straten der stad verkleed en gemaskerd zich te vertoonen den Zondag, Maandag en Dijnsdag der Vastenavonddagen, alsook den er op vol den Zondag telkens tot 's middernachta. Art. 2. Hat is verboden aan de gs kerden te dragen vuurroerenpistolen, bels, degens, stokken, blazen, spruiten, der of zemelzakken of elk anaer wape: getuig, waardoor zij iemand kunnen hino of bezeeren vermomingen te gebruikt de zeden of de godsdienstige overtuigt zonden krenken; militaire of geestelijke deren aan te trekken gesprekken te hoi liederen te zingen of druksels uit te da dewelke iemands eer of de goede zeilen 10 kunnen kwetsen anderen aan te rand: te tergen,ondanks verzet in de huizen bi te driDgen. Art. 3. Het is insgelijks verbod gemaskerden te tergen, te beleedigen: mishandelen. Art. 4. Het is streng verboden nu aangezicht van iemand te werpen met ie: hem kan deren of vuil maken. Geen coi mogen geworpen worden in openbare ga ten of lokalen, tenzij na de toestemmit komen te hebben van de honders of van nen aan wier waakzaamheid deze gesti toevertrouwd zijn. De confettis mogen den openbaren weg niet opgeraapt word Art. 5. Alle gemaskerde of vert persoon zal, op het eerste verzoek vam politiebedieude, dezen moeten verga naar het politiebureel om zich aldaar t« kennen en de inlichtingen te geven dii zullen gevraagd worden. Art. 6. Het is uitdrukkelijk boden aan eenieder zedenschew. of onluchtige liederen te zingen. Art. 7. De overtreders van de k verordeningen znllen aangehouden en worden Daar het burgerlijk arresthuis 1 te hunnen opzichte zulke maatregelen genomen worden als het behooren zal, voorbehoud van alle rechterlijke ven gen, zoowel tegen hun als tegen de on: personen wettelijk verantwoordelijk, tens de bestaande politiewetten en reg! ten. Art. 8. De overtredingen aan het woordig politiereglement zullen gestra! den met de straffen van enkele politie duid door het strafwetboek. Art. 9.—De aftochtsklok zal op de' avonddagen niet geluid worden. Art. 10. De commissarissen en van politie zijn gelast met de uitvoer! het legen woordig reglement dat zal af digd worden op de gewone wijze der b makingen. Aldus vastgesteld door den Gemeei in zitting van 26 Januari 1900. De Burgemeester-Vod M.-L. GHEERAEB.' De Secretaris, Oscar REYNTENS. Geene gemasker: sonen zullen gedurs Vastenavonddagen laten worden i° Bij Prosper 1 Velde, Koophandelstraat. 20 Bij Gustaaf De Buck, Sint Jar 3° In Sint Rochus, aan de Sin' tenskerk. Herstal 1 1/2 cheval, A vendred'oö s'adresser rue Albert Liénart, t5.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2