Fiasco. Voor Z. H. Pius X, Paus. IV Kleine Burgerij. Van tak op tak. GROOTE PRIJSKAMP Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. Amerikaansche treinroovers Belangrijk bericht. Groote afslag op het Vleesch. Portland Cement Baerdegem. Zondag 11. heeft Baer- degem de eer gehad het bezoek te ontvan gen van de volksredders De Backer en Daens Diep in de tien Baerdegemnaars waren opgekomen om de orakels der groene kliek te aanhooren. De groene orakels waren geeskorteerd van eenige groene duiveljagers van Moor- sel-Spithoek, zoodanig dat de toehoorders ter meeting toch een twintigtal telden waaronder een 6tal kiezers. En wat zeggen van de welsprekend heid der groene orakel Altijd en eeuwig 't zelfde gezeever de oude doodgezaagde rimram van weleer werd herhaald maar zonder effect. Maar wat wil men toch De buitenlieden zijn uitgeslapen en la ten zich door de Volksfopperij nimmer om den tuin leiden. Onkerzele. Hier te Onkerzele was 't zelfde liedje. Vier Donchen, een kapo raal en drij man, waren opgekomen om den held, den heer van Chipka, te be groeten. De korporaal deserteerde van zijnen post en er bleven er nog drij over die er dan ook weldra van onder schoten. Onze held stond te kijken lijk een uil op 'nen kluit. Hij verliet drupneuzend het on dankbare oord en trok naar Geeraards- bergen onder wege overwegende dat de groenen e<n kruiske mogen maken op den vijfden zettl ter Volkskamer... Het Canton Geeraardsb^rgen zal niet loslaten en van de vier andere cantons krijgen ze van 't zelfde laken een broek- met een vaantje aan den steen Opbrengst van vorige lijsten fr. 285,oo Éene dienstmeid i ,oo Om den zegen van den H. Vader te bekomen D. C. O. P. 5,oo E. H. De Clippel, pastoor Meldert. a5,oo Mr Mc Goethals-Callebaut, Aalst. 20,00 En godlof, alles is met de beste orde afgeloopen en zonder ongevallen. Noch tans één enkel gevaileken Bot, nog te klings voor zijne jaren is bij het dtfilee- ren, voor het gemeentehuis, over zijnen ezel gesprongen, en kwam zoo, helled... terecht op de borst van een der heeren van het inrichtingscomiteit. Hij had veel bijval. Na den défilé, werden den heer Burge meester, namens verschillige maatschap pijen, nog verscheidene prachtige ruikers aangeboden. Daar ook dan, werd hij door den heer Schepene Alex. Blancquaert, in aandoenlijke en treffende woorden ver welkomd, en werd er een goed glas gele digd op de gezondheid van den nieuwen Burgemeester. 's Avonds was het algemeene verlich ting, en wij moeten het zegen, de aanblik op de Dorpsplaats was verrukkend. De feestelijkheden werden eindelijk ge sloten door een prachtig vuurwerk. Expert. Wij vernemen nog dat dijnsdag de heer Burgemeester Moens, om 10 1/2 ure, eene solemnele mis had doen zingen, ter eere van den H. Geest, met brooddeeling aan de armen, om zoo de zegening des Hee ren over zijn ambt af te smeeken. De heer Burgemeester en al de heeren van den Raad hadden plaats genomen in den hoogen koor. Bravo, Mijnheer de Burgemeester, on der zulk bestuur met zulke gevoelens be gonnen, zal Lede in vrede en eendracht groeien en-bloeien. Wij hebben goed gevonden aan onze lezers te herinneren dat het landelijk Entkwestcomiteit der Kleine Burgerij te Aalst, op Dinsdag 23 Februari aanstaan de, van 9 tot 12 en van 14 tot 16 ure. Wij zetten al de belanghebbenden am bachtslieden, kleine handelaars en bu reelbedienden aan, zooveel mogelijk voor het comiteit te verschijnen, welk hunne grieven of wenschen met welwillendheid zal aanhooren. Wij roepen de bijzondere aandacht on zer medeburgers op dit onderzoek in. Dat zij die bepaalde feiten kennen of die te klagen hebben over bestaande misbrui ken gepleegd door de coöperatieven, door staats- en gemccntebedienden ze gaan aan klagen, en zich de moeite geven zich tot de Commissie te wenden. Ze mogen hunne verklaringen doen i° In openbare zitting 2° In geheime zitting 3° Schriftelijk. Wie feiten kent, wie klachten te doen heeft en ze niet gaat aanklagen nu dat de gelegenheid zich voordoet, verliest het recht van later er nog te mogen over spre ken. Dus opgepast Oorde"em. U',slae a» ge- UCÓ meentekiczing van 7 Februari 11. Catholieke candidatbn MM. Bogaert 392 stemmen. De Guseme 389 id. De Wilde 3g6 id. Schelstraete 436 id. Schockaert 3gi id. Afgescheurde candidaat M. De Ryck 327 stemmen. De catholieke candidaten bekwamen 361 lijststemmen en M. De Ryck 260. Zondag laatst werd de Heer Jozef Moens, plechtig inge huldigd als Burgemeester van Lede. Van 's morgens vroeg werden de fees telijkheden aangekondigd door het los branden der kanonnen. Gansch de ge meente had haar feestgewaad aangetrok ken al de huizen waren schoon bevlagd en versierd met tijdschriften en geluk wenschen, de straten met hunne prachtige triomfbogen waren smaakvol beplant met kleine sparren bekroond met vaantjes en bloemen de zon ook wou meê vieren, zij zond dien dag hare schitterende en verkwikkende stralen over de gemeente in feest, 't was een heldere, uitgelezen zo- merscl.e dag. Ook zagm wij voor den noen eene zee van volk van wijd en zijd toestroomen om den prachtigen stoet te bewonderen. En wij mogen het zeggen, iedereen stond verstomd bij het aanschouwen van al dien luister. De praalwagens verbeeldende handel en nijverheid der gemeente, de historische groepen en praalwagens, alles was uitnemend schoon. Het is schier on gelooflijk dat men op zoo korten tijd iets zoo puik kon voortbrengen maar er is gewerkt dag en nacht, en met moed en geestdrift, 't was om te meer voor den volksgezinden Burgemeester,en dien wou Lede weerdiglijk verwelkomen en veree ren. En daar zijn zij ten volle in ge lukt. En met welken geestdrift werd de heer Burgemeester op zijnen zegetocht toege juicht En overal werden hem schoone ruikers aangeboden, ja, toen hij met zijn rijtuig aan het Gemeentehuis aankwam, was het om zoo te zeggen verdwenen on der de bloemen. Nieuwe soorten van aardappelen in Engeland. Velen onzer lezers hebben wellicht in 't een of 't ander nieuwsblad gezien, dat men in Engeland eenen nieu wen aardappel heeft, die naar men zegt buitengewone eigenschappen bezit en als eene wezenlijke weldaad voor het mensch- dom zou mogen aanzien worden. Deze nieuwe soort van aardappel El Dorado genaamd, zou niet vervriezen, tweemaal per jaar overvloedige opbrengst geven, in de gemeenste gronden wassen, en niet aantastbaar zijn door ziekte. Of dit alles niet wat overdreven is, kunnen wij tot nu toe noch loochenen, noch bevestigen, maar wij kunnen toch namen en plaatsen aanduiden, betrekke lijk de hooge prijzen, die voor dezen aar dappel betaald werden. MM. Vanlow en Blanshard, van Barn- ley, bij Lincoln, stelden op Dijnsdag 29 December laatstleden (El Dorado) ten toon te Smithfield, en verkochten er zeven pond van voor 700 pond sterling of fr. 17,500. Vervolgens werden een deel der 7 pond verkocht voor 600 pond of i5,ooo fr. Eene merkwaardige verkooping van aardappels had ook dezelfde week plaats te Spalding, M. G. Massey bekwam i4oo pond sterling of 36,000 fr. vooreenen steen nieuwe (El Dorado), van ziekte onaantastbare soort. Ook in de Smithfield tentoonstellings Club, toonde M. For.dlay een enkele pa tat, van Findlay's (El Dorado), waarvoor hij 70 pond of i,75o fr. weigerde. M. Findlay beweert dat zijn knol meer dan alle andere tegen plaag gestand is. Voor het jaar igo5 zal het produkt van dezen knol 280 pond overschrijden, en elk pond zal 3 guineën waard zijn, of om trent 12 fr. per patat. Nog hooger was de prijs die MM. Dennis in hunne uitstal ling bekwamen voer hunne (El Dorados). Hel was niet min dan i5o souvereinen, of 3,75o fr. voor een enkel pond. MM. Dennis voorzeggen dat dat deze reeds hooge prijs nog tot 200 pond ster ling of 5ooo fr. zal stijgen. 1 pond gewicht is 459 grammen. 1 pond sterling is 25 fr. 1 souverein is 25 fr. 1 guinee is 26 fr. 1 steen is 14 pond of 6,319 kiiogr. Ziekenoppassers en slachters. De minister van oorlog bericht de miliciens der nieuwe lichting die bij het bataljon van administratie (hospitalen en slachte rijen) begetren ingelijfd te worden en die de voorwaarden en geschiktheden, ver- eischt om bij een dezer inrichtingen ge bezigd te worden, meenen te vereenigen, dat zij zich, zonder oproeping, op de vast gestelde dagen en uren, n:*ar de hierna vermelde inrichtingen van de intendantie te begeven, te weten A) Degenen die zich aanbieden voor den slachterijdienstnaar de militaire slachterij van de hoofdplaats der provin cie waar zij deelgenomen hebben aan de loting, den derden of den vierden Dinsdag van April, tusschen 9 en 11 uren des morgens. B) Degenen die zich aanbieden voor hospitaaldienst naar het militair hospi taal van de hoofdplaats der provincie waar zij deelgenomen hebben aan de lo- tirg, den derden of vierden Vrijdag van April, tusschen 9 en x 1 uren 's mor gens. Buiksprekende kiekens. De a Jar- din, des Plantes n, te Parijs, is verrijkt, met eene collectie kiekens en hanen, in gezonden door M. Merwart, algemeen secretaris van Fransch-Guiana, die de eigenaardige natuurgave bezitten van zoo genaamd buikspreken en aanleiding tot veel plezier geven. Deze hanen en kiekens maken een ge luid, dat nu eens uit de boomen, dan uit den grond, dan weer midden uit de toe schouwers schijnt te komen, tot groot vermaak van het publiek. De Latijnsche benaming dezer kiekensoort is Hoccos alector. Het vleesch en de eieren dezer kiekens wordt door de Amerikaansche fijnproe vers zeer geroemd, als smakelijk en voed zaam. Keizerin Josephine heeft te vergeefs getracht de Hoccos te acclimatiseeren. De gemeentesecretarissen, die voor taan bevorderingen of gunsten verlangen, zullen die moeten verdienen. Deze zullen voortaan niet worden toegestaan dan na dat de bestendige Deputatie hunne schrif ten en registers in volmaakte orde heeft bevonden. Klaar en duidelijk. De onderdruk king van alle vrijheid in Frankrijk, wordt thans algemeen genoemd het Com- bism naar den naam van den fran- schen hoofdminister Combes. De Indépendance is het bijzonderste blad der Belgische liberalen. Welnu, uit die Indépendance zijn de volgende woorden getrokken Ja, het Combism, maar in toepassing gebracht volgens den bestaanden toe stand in België. Onze tegenstrevers der rechterzijde (de catholieken) mogen geiust zijn den dag waarop die machtige antiklerikale (tegen den godsdienst) beweging zal mo gelijk zijn bij ons, zullen wij die bewe ging steunen gelijk wij ze in Frankrijk gesteund hebben. 't Is duidelijk genoeg. Het volk weze gewaarschuwd. Een nageltrust. Al de Belgische nagel fabrieken hebben eenen bond ge maakt en besloten hunne producten met 3o fr. per ton te verlioogen. Tot nu toe hadden eenige fabriekanten zich tegen het vormen van dezen trust verzet, doch eindelijk hebben zij zich toch bij de massa aangesloten. STAD AALST. VOOR VET VEE Op Zaterdag 26 Maart 1904. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 14 Februari 1904 M. Meirsschaut, Korte Zoutstraat. Creemboter. Markt van Zaterdag i3 Februari 1904 x65 kilogrammen (er markt. Prijs f:. 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 386 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3090 kilos. De openbare aandacht werd dezer dagen getrokken, door be klachten van verscheidene dagbladen en door de onder vraging van den volksvertegenwoordiger Maroille, op het aanwerven van mijnwer kers voor den Canada. Canada biedt genoegzame ernstige voordeelen aan, om niet veplicht te zijn er landverhuizers naartoe te lokken, on der valsche bespiegelingen; ook, indien er personen zijn die willen naar dit land trekken, kunnen zij zich wenden aan den vertegenwoordiger van het Canadeesch Goevernement te Antwerpen, waar zij of- ficiëele inlichtingen zullen bekomen. AALST. Zekere Jules Dacus was Donderdag, als voerman, aan 'tlossen van houillekolen voor rekening van het gasge- sticht alhier, en sprak met zijn broeder Henri Dacus af, dat hij een zak houille kolen zou afzetten in een dtr hoeken van de S'. Martinuskerk. Henri nam den zak en plaatste hem op den camion van M. Louis Camu koopman in hop om er zoo gemakkelijker met weg te geraken. Nu de Óndercommissaris Gits en de Brigadier Colson op ronde ontdekten de zaak en proces-verbaal werd opgesteld tegen Jules Dacus oud 19 jaren, lotelmg van dees jaar en Henri Dacus oud iS jaren, beiden wonende Brusselschen Steenweg. Waarom bestaan er zoo menigvuldige namaaksels van het gezondheidslikeur De Kempenaar? Omdat de Elixir De Kempenaar overal gevraagd en erkend wordt als zijnde het lekkerste likeur welk tot heden in den handel kwam aan gema tigde prijs. Dus wel aandacht nemen op het echte mark De Kempenaar, welk Frs. 2,25 de liter moet verkocht worden, De schepene Broeckaert, van Sint- Lievens-Hautem, g5 jaar oud, heeft andermaal de lotelmgen vergezeld naar het kanton Herzele. Het is nu reeds de 66* maal dat hij in hoedanigheid van schepene de loting heeft bijgewoond. De geachte ouderling is nog altijd kloek, gezond en vlug te been. De kleine gemeente Sempst, bij Vilvoorde, is in opschudding door eene geheimzinnige zaak. Voorbijgangers vonden daar Woens dag, op den steenweg tusschen Eppegem en Hombeek, het lijk van een 20 jarigen jongen, Engelbert Verbist, wonend op het gehucht Sempstbosch. Hij was gedood door een geweerschot in de borst. Het eerste onderzoek, gedaan door de gendarmerie van Vilvoorde, werd spoe dig door een tweede, dat van het Brus- selsch parket gevolgd. Men bezit niet de minste vermoedens, noch over de omstandigheden noch over de aanleiding dezer misdaad. De vermoorde had Zaterdag aan de milicieloting deel genomen en had des avonds rond half negen eene herberg veilaten. waar hij met drie kameraden geweest was. De vermoorde moet door den moor denaar afgewacht zijn geweest, achter eenen naburigen mesthoop verscholen, van waar hij het schot bijna rakelings op Verbist gelost heeft, een schot dat denke lijk door niemand gehoord werd, daar de dichtst bij gelegen woning nog 3oo meters van daar is. In zekere woningen had men de hon den hooren blaffen, zoodat de lieden waren opgestaan om te zien of er geen dieven in de buurt waren. Verbist was de zoon eener weduwe en knecht op eene hoeve en het is op weg daarheen, dat hij vermoord werd. Men denkt dat de misdaad uit wraak gepleegd is, daar Verbist de gewoonte had, de wildstroopers aan te klagen. Men heeft de plaats der misdaad door- zocht, maar noch de prop, noch de huls van de lading werden gevonden. - Nabij ChAtelet vond men op eenen onbebouwden grond het lijk van eene vrouw die gewurgd was, nadat haar eerst talrijke messteken waren toegebracht. Het lijk werd spoedig herkend als dat van de weduwe Brognet, wonende Fleu- russtraat te ChAtelet. De vrouw had daags te voren met haren zoon en eenige andere lotelingen den dag doorgebracht. De gendarmerie heeft nu den zoon aangehouden, onder verdenking de moeder vermoord te hebben. Later. Er schijnt geen twijfel te bestaan over de plichtigheid van Brognet zoon. Zijn gelaat was gekneusd en ge schramd en in de hand der doode zat een stuk van zijn wollen sjerp. De vermoedelijks moordenaar had niet meegelot. Hij is reeds 27 jaar, getrouwd en vader van twee kinderen. Ziehier wat het Journal de Bruxelles zegt u Twee maanden geleden was Desiré Brognet veroordeeld om voor zijne moe der een maandgeld van 10 fr. te betalen. En meer dan eens had hij gezegd dat zij geen tijd zou hebben om dikwijls dat kostgeld te genieten. Sedert die veroordeeling dronk hij meer dan hij werkte. b Zondag was hij naar Ch&telineau ge gaan en had eenen neef, een loteling. De Muynck genaamd, uitgenoodigd met hem op zwier te gaan. In den loop hunner wandeling ont moeten zij de moeder en zij namen haar mee naar de herberg, toen rond 6 ure, ter plaatse Bondieu des Gaux gekomen, Brognet zijnen neef voorstelde, samen de oude vrouw te vermoorden. De Muynck weigerde en de zoon, hem ziende henen gaan, verrichtte alleen de gruwelijkste der misdaden. De Muynck, die korts na Brognet aangehouden werd, heeft bovenstaande verklaring afgelegd. PÉ£Pbiedt koste,oos aan allen die door eene huidziekte zijn aan gedaan dauwworm, eczéma, puistjes, jeukingen, chronische bronchiet, borat-maag-en blaas- zirkten en rhumatism een onfeilbaar middel om zich spoedig te genezen, zooals hij zelf zich ten volle heeft genezen eu nadat hij vruchte loos alle aangeprezene midde len had beproefd. Dit aanbod, waarvan men de menschlie- vende strekking moet loven, is het gevolg van eenen wensch. Schrijven per brief oi postkaart aan M, IHCEMT, 8, place Victor- Hugo, te Grenoble (Frankrijk), die gratis en franco per koeren de post zal antwoorden en de verlangde inlichtingen geven. Dijnsdag avond hadden zes welge- kleede personen in de Zuidstatie te Brus sel, reiskaarten genomen voor den trein, die ten 7 uren 23 naar Parijs vertrekt. Allen namen plaats in het zelfde com partiment van tweede klas. Toen de trein tusschen Tubbeke (Tu- bise) en 's Gravenbrakel was gekomen en in volle snelheid voortstoomde, verlieten de zes mannen hun compartiment en langs de loopplank naast den trein gin gen zij naar den achterfoergon, in welke de dienstdiende treinwachter alleen zich bevond, ter bewaking van de brieven en postweerden. Met den revolver in de hand sprongen zij op den treinwachter toe en de eenen hielden hem onder doodsbedreiging in bedwang, terwijl de anderen de post zakken doorzochten en zich van de ge chargeerde brieven meester maakten. Hoewel de trein in volle snelheid reed, sprongen de dieven er af, nadat zij de weerden gestolen hadden. Men denkt dat zij eene internationale bende uitmaken. Toen zij weg waren kon de beambte htt alarmsignaal geven en den trein doen stoppen maar de roovers waren ver dwenen. Woensdag morgend hebben werklieden naast de baan eenen persoon met gebro ken been vinden liggen. Hij is ook zwaar gekwetst aan het hoofd. Hij bezat geen enkel papier betrekkelijk zijne identiteit, waarover hij ook geen de minste inlich ting wil geven. De gendarmerie heeft onmiddellijk het parket verwittigd. Men is overtuigd dat de gevonden gekwetste van de bende deelmaakt. De onderzoeksmagistraten hebben hun onderzoek te 's Gravenbrakel begonnen. Men kent het bedrag der gestolen weerden nog niet. De signalementen der zes bandieten zijn in alle richtingen gezonden. Nieuwe aanhouding. De gekwet ste, die naast de spoorbaan werd gevon den, kon in het Sint-Pietersgasthuis on dervraagd worden, en heeft ophelderingen gegeven en bekentenissen gedaan. Hij heeft verklaard, den diefstal over legd en gepleegd te hebben met zijne twee broeders en drie vrienden. Hij is een zekere Alfons Geeraerts, wonende in de Donkerstraat, te Temath, zegde hij. De policie van Brussel heeft zich on middellijk daarheen begeven, om het on derzoek voort te zetten. Met den secreta ris der gemeente, aan wien hij het eerst van al inlichtingen vroeg over de gebroe ders Geeraerts een naam, die te Ter- nath ongekend is reisde zij naar Brus? sel terug. In het gasthuis gekomen, herkende de secretaris in den gekwetste echter een zekeren Alfons Q, die vroeger te Temath gewoond had, doch sedert een jaar of tien die gemeente verlaten heeft. Nu was de policie op goeden weg. De broeders van Q., werden of-gezocht en gevonden te Molenbeek in de Groenin- ghestraat, waar zij beiden woonachtig zijn. Een hunner is bediende van het spoorwegbestuu r. Zij werden beiden aangehouden. Alfons Q., de gekwetste is 32 jaar, ge trouwd, vader van twee kinderen en als metsersgast woonachtig te Sinte-Agalha- Berchem. In eene confrontatie tusschen den trein- overste Boulletté en den gekwetste, werd de laatste herkend voor der.gene, die hem in den foergon verraste en dreigde dood te schieten. Deze stak woedend de vuist naar hem op. Hij werd ook door de bedienden der statie herkend als behoorende tot het ge zelschap dat dikwijls op den trein plaats De ondervraging der broeders van Q... duurde tot donderdag nacht 1 uur. Zij poogden een alibi te bewijzen, maar dit werd door hunne vrouwen tegengespro ken. Men verwacht nog andere aanhou dingen. De buit, dien de roovers hebben kun nen maken is betrekkelijk gering, voor het gevaar dat zij hebben geloopen.Hij bedraagt geen 20,000 fr. Het pakket met i5o,ooo fr. is terug gevonden. Een pak met fijne kanten is nog vermist. Het parket van Nijvel heeft zich, z«o- als men wel denken kan, Woensdag met alle zorg aan het onderzoek gesteld en dadelijk gepoogd, den man, dien men naast de spoorbaan had gevonden, te on dervragen. Zij vonden hem in erbarmelijken toe stand. Zijn hoofd is binnen en buiten deerlijk gesteld en de dokters deden hem bij hoogdringendheid naar Sint Pieters gasthuis te Brussel overbrengen. De drie beste politieagenten van Brus sel, die doorgaans met dergelijke zaken gelast zijn, herkennen hem niet als be hoorende tot hunne gewone kalanten. Plij schijnt met het gerecht der hoofdstad nog niet in aanraking te zijn geweest. Het getal zijner medeplichtigen is vijf. Allen zagen eruit als op hun zondaagsch gekleede werklieden. Zij hadden eene mand met paketten uit den fourgon ge worpen, die talrijke brieven met waarden bevatten. Die mand is teruggevonden in eenen hof naast de spoorbaan maar zij was geopend. Eenige brieven zaten er nog in. De trein van Tubbeke voorbij gestoomd ten 7 uren 22, toen de Fransche trein- overste Boulctté, die de bewaking had over de weerden, voor Frankrijk bestemd, eenen persoon zag binnen komen, gewa pend met een pistool van groot caliber en die zegde Geen woord of ik dood u Die man wierp eene mand met weer den door het portel en verdween. Bouletté, van zijnen schrik bekomen, deed het signaal weiken en 900 meters voorbij de statie stopte de trein. De an dere wachters kwamen zien wat er ge beurde en Bouletté verhaalde het tooneel waarvan hij ooggetuige was geweest. Men zocht verder en nu ontdekte men dat zes personen, die plaats hadden geno men in den tweede-klas-wagon, vlak naast de foergon, verdwenen waren. Uit dit verhaal blijkt dus dat de dief stal slechts door één en niet door de zes man te gelijk was gepleegd. De statieoverste en het overige perso neel deden de eerste opzoekingen, maar vonden niets. Twaalf minuten later zette de trein zijnen weg voort. Het was, zoo als men weet, eerst des morgends van den volgenden dag, dat men den ge kwetste naast de baan vond. Het was 2 uren 10 minuten 's morgens, toen een statiebediende, langs de baan naar zijnen post gaande, eenen man in de gracht vond liggen. Deze stak den arm op, als om hulp te vragen, en de bedien de, een ongeluk vermoedende, ging twee collegas roepen, die den gekwetste in een huisje langs de baan brachten. In zijn bezit vond men een pistool met twee kogels geladen, hetzelfde waarmee men Bouletté bedreigd had, en deze her- kendü hem ook later als den voornaam- sten pleger van den aanslag. Hij had ook eene reiskaart Brussel-'s Gravenbrakel, een portemonnaie met 273 fr., eene klak en een sleutel om compartimenten te ope nen. Nabij de plaats waar men hem opnam, vond men eenen bolhoed en niet verre van daar een tweeden dergelijken hoed met htt etiket van eenen koopman van den Ninoofschen steenweg, alsook nog eene reiskaart Brussel-'s Gravenbrakel. Later kwam de vrouw- van eenen be diende het bestuur verwittigen, dat zij in haren hof eene mand van den Staat had gevonden. Zij bevatte inderdaad een pak ket aan het adres der Banque de Paris et des Pays-Bas, met 5oo, een tweede met 3oo fr. en een derde met onleesbaar adres. Rand van den geneesheer: Met genoegen deelen we den volgenden brief mede van Mr Daniël, Doctoor der Godshuizen te Brussel. Ik doe dagelijks den borstsiroop De- pratere nemen voor den hoest, bronchiet en longziekten. Ik bekom er wondere uitslagen mede het is de beste borstre- medie die ik ken. DE BORSTSIROOP DEPRATERE, bestaande uit kleurlooze teer en tolu- balsemsiroop is verkrijgbaar aan 2 fr. de flesch, bij den uitvinder te Oostende en te Aalst bij Callebaut en De Valckeneer en overal. Een zeker gerucht wordt in de stad verspreid, als zoude ik in den zomer, bevrozen Vleesch, voor Goed inlandsch Vleesch, aan mijne klienten verkocht hebben. Ik ondergeteekende stort Duizend Franken voor de armen der stad, indien iemand kan bewijzen, dat ik ooit van dit vleesch verkocht heb. Alfred Kelders-Meganck, Bisschopstraat, 2, Aalst. 1 *9 Geen bevrozen vleesch, maar vleesch van goede inlandsche kwaliteit, zooals rundvleesch, kalfvleesch, schapenvleesch en verken vleesch, ter vleeschhouwerijen Philemon Van den Steen, Lange Zoutstraat, Nr 43 Pol De Cock, Molen8fraat, Nr 19. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht l5 Vrouwelijk idem 14 H UWELIJKEN. Fr. Van Assche, bed. met M. Van Mol zb. M. Van Geem, schrijnw. met M. Van der Spiegel, zb. O. Van de Steen, werk. met M. De Gent, br. C. Lim- pens, meubelm. met J. Meganck, kleerm. J. Chavé, tw. met M. Cornand, tw. C. Hermans, ondern. met A. Delflache, kleerm. G. Becker, meesterg. met L. Nechnig, zb. P. Van Nuffel, metser, met R. Van Stichel, dienstm. A. De Gendt, schrijnw. met M. Dierinck, dienstm. OVERLIJDENS. P. Van Langenhoven, landb. 79 j. Grte. Bolleweg. M. Cuper, winkel. 23 j. Korte Zoutstr. A. Maes, we Van As sche, landb. 74 j. Walestr. J. Batens, we Alexandre, zb. 73 j. Gasthuisstr. 8 kinderen onder de 7 jaren. EN GEMALEN KALK altijd te bekomen bij B. Ds Schaepdryver en C'8, te Aalst, tegen de Statie. Prijzen buiten alle concurentie. «TAD AELST. op de Vastenavonddagen. DE GEMEENTERAAD, Gezien de wet van 16 en 24 Augnsti 1790, t, XI, art, 3 en art. 78 van de Gemeente wet en de bestaande regle menten. BESLUIT Art. 1. Het is toegela ten langs de straten der stad verkleed en gemaskerd zich te vertoonen den Zondag, Maandag en Dijnsdag der Vastenavonddagen, alsook den er op volgen den Zondag-telkens tot 's middernnchts. Art 2. Het is verboden aan de gemas- kerden te dragen vuurroeren, pistolen, sa bels, degens, stokken, blazen, spruiten, poe der of semelzakksu of elk anaer wapen of getnig, waardoor zij iemand kunnen hinderen of bezeeren vermomingen te gebruiken die de zeden of de godsdienstige overtuigingen zonden krenken; militaire of geestelijke klee deren aan te trekken gesprekken te honden, liederen te zingen of druksels nit te deelen, dewelke iemands eer of de goede zeden zonden knnnen kwetsen anderen aan te randen of te tergen,ondanks verzet in de bnizen binnen te dringen. Art. 3. Het is insgelijks verboden de gemaskerden te tergen, te beleedigen of te mishandelen. Art. 4. Het is streng verboden naar bet aangezicht van iemand te werpen met iets dat hem kan deren of vuil maken. Geen oonfetti mogen geworpen worden in openbare gesticht ten of lokalen, tenzij na de toestemming be komen te hebben van de bonders of van dege nen aan wier waakzaamheid deze gestichten toevertrouwd z\jn. De confettis mogen langs den openbaren weg niet opgeraapt worden. Art. 5. Alle gemaskerde of verkleeda persoon zal, op het eerste verzoek van eenen politiebediende, dezen moeton vergezellen naar het politiebureel om zich aldaar te laten kennen en de inlichtingen te geven die hem zullen gevraagd worden. Art. 6.— Het is uitdrukkelijk ver bóden aan eenieder zedenschendende of onluchtige liederen te zingen. Art. 7. De overtreders van de huidige verordeningen zullen aangehouden en geleid worden naar bet burgerlijk arresthuis alwaar te bannen opzichte zulke maatregelen zullen genomen worden als het behooren zal, onder voorbehoud van alle rechterljjko vervolgin gen, zoowel tegen hun als tegen de ouders of personen wettelijk verantwoordelijk, krach tens de bestaande politiewetten eu reglemen ten. Art. 8. De overtredingen aan het tegen* woordig politiereglement zullen gestraft wor den met de straffen van enkele politie aange duid door het strafwetboek. Art. 9.De aftochtsklok zal op de vasten avonddagen niet geluid worden. Art. 10. De commissaris*en en agenten van politie zijn gelast met de uitvoering van het tegenwoordig reglement dat zal afgekon digd worden op de gewone wijze der bekend makingen. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad in zitting van 26 Januari 1900. De Burgemeester-Voorzitter, M.-L. UHLLRAERDTS. De Secretaris, Oscar REYNTMS.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2