Werk ran het H. Land. EEN EN ANDER. Aalst. - Kieskronijk. - Een goede raad. GROOTE PRIJSKAMP Rechterlijke kronijk Hopmarkt. AELST. Allerhande nieuws. Toekomende Zondag 21 Februari, zal in al de kerken en openbare bidplaatsen van het bisdom Gent, de jaarlijksch om haling gedaan worden ten voordeele der heilige plaatsen van Palestina. Wij rekenen het ons eenen plicht, dit bij uitstek catholiek en verdienstig werk onze lezers aan te bevelen. Door de Pau zen aangesteld als vertegenwoordigers van alle kristene landen, lijden en strijden daar de kinderen van Sl Franciscus, se dert bijna 7 eeuwen. Voor het bewaren dier heiligdommen vergoten 4oooMinder- broeders hun bloed, of stierven in de Turksche kerkers. De afstammelingen der moedige Vlaam- sche kruisvaarders, zullen zich gelukkig achten het hunne bij te dragen tot het be waren dier plaatsen, zoo dierbaar aan ieder kristen hartddèr werken en bidden nu nog verscheidene landgenooten, daar heeft een kind van Vlaanderen zooveel roem vergaard. Broeder Livinus van Hamme was immers een Vlaming en hij was gekend en geacht van koningen en prinsen, gezocht door geleerden en pel grims.Het leven van dien verdienstvollen kloosterling is onlangs in het Fransch verschenen bij drukker Siffer, te Gent, onder den titel Le frère Liévin de Hamme, precede d'un aperqu histo- rique sur les Franciscains en Terre Samte. Dit boek is te verkrijgen aan fr. i,a5 het exemplaar franco, bij den E. P. Kommissaris van het H. Land, Oude Violettenlei, 8, Gent. Mochtte dit kort overzicht onze geachte leztrs opwekken omtoekomcnde Zondag, elk volgens zijn vermogen, goedhertig bij te dragen tot het onderhoud en bewaring dier Plaatsen, geheiligd door het leven en de dood onzes Zaligmakers, en zich aldus deelachtig maken aan de talrijke en gees telijke voordeelen aan dit verheven Werk verbonden 1 Jaarlijks worden er ongeveer 25,000 Missen gecelebreerd voor de levende en overledene weldoeners daarenboven zijn zij deelachtig aan alle goede werken, boetplegingen en gebeden der Minder broeders,der geloovigen van het H. Land en van deze die de H. H. Plaatsen ko men vereeren. M. M. Onze paarden op de tentoonstelling van St. Louis. De uitvoerende com missie der tentoonstelling heeft besloten een lot van 25 a 3o paarden, zoo manne lijke als vrouwelijke, naar Saint Louis te sturen, waarvoor zij al de onkosten van deelneming op de zich zal nemen, kosten van vervoering, onderhoud en verzeke ring. De lijst der inschrijvingen bevat op heden een iootal paarden, behoorende aan 60 fokkers, waaronder eene keus zal kunnen gedaan worden van aard om eene schitterende deelneming onzer paarden fokkerij aan den wedstrijd van St. Louis te verzekeren. De commissie van aanneming zal met hare werkzaamheden beginnen op Don derdag 18 Februari. Ten einde de taak der commissie te vergemakkelijken zal deze zich op verschillende dagen en uren in verschillende gemeenten begeven, zoo veel mogelijk rekening houdende van de woonplaats der ingeschreven kweekers. Liberale blommekens. Over eeni- ge dagen gaf een fanatieke liberaal, M. Maistriaux, eene conferentie te Antwer pen, en in zijne dolle woede tegen de Kerk riep hij uit a Het catholicismus is eene muur, en het clericalismus is er de schaduwe van om de schaduwe te doen verdwijnen, moet men de muur omver werpen. De liberalen roepen en tieren om prijs tegen het catholiek geloof sedert eenigen tijd heeft men in de Kamers de schandig- sle godslasteringen en grofste beleedigin- ge maanden eene uitgelezene klifinteel, benevens een grooten naam verwerven. Van zijnen kant, zal de heer Ilunefried, bij het aanvaarden van het koninklijk aanbod, zijnen vriend de vernedering eener eerherstelling sparen. Immers de gunsten met welke het doorluchtig huis van Oranje hem vereeren wil, zullen zijn verleden voldoende reinigen van elk vlek door het spog van haat en laster er op nagelaten. Den heer Hendrik zullen alle wegen geopend worden om tot de hoog ste eereposten des rijks te komen... Toen te Gotthem de maar liep, dat de kluizenaar uit de Kabaan verdwenen was, verwekte dit hoegenaamd geene blijdschap in het dorpDe menschen- hater deed niemand leed en zijne levens wijze leverde stof tot menig gezellig praatje, gedurende de lange, eentonige winteravonden. Daarbij, sinds hij het oude dievenhol bewoonde, waren de pon tewegen veilig geweest, en had men in gansch den Leihoek van geene diefstallen meer gehoord men zou zijn gemis ge voelen... De Kabaan werd welhaast weder bewoond. Weder werd zij tot herberg in gericht en kreeg zij hare slechte befaamd heid van vroeger. Telkens men van eene aanranding of inbraak hoorde, zuchtte Maantje de kleer maker De menschenhater had ons een goe den dienst bewezen, indien hij, bij zijn vertrek, het nest vol stroo gestoken en er een brandend schier in gelapt had... EINDE. gen tegen den Godsdienst hooren uitbra ken door de kopstukken der liberale partij. Degene die voorzeker den hoogen afge schoten heeft, is M. Crombez eene uur lang heeft hij den vuilsten laster uitge spuwd op de verhevenste waarheden van onzen H. Godsdienst. Nooit heeft men in de Kamers zulke gemeene taal gehoord. Die man gaat voor niéts achter uit. De verfoeilijke kerkvervolger Combes uit Frankrijk is voor hem de groote held van onzen tijd spijtig, zegde hij, dat zulke man in Belgie ook niet kan gevon den worden. De liberalen toonen langs om meer wie zij zijn en wat zij willen het catholiek Geloof begraven, gelijk Pietje Van Hum beek zegde in zijnen tijd doch het spreekwoord wordt voor de liberalen van dag tot dag meer verwezenlijktdie een put graaft voor een ander, valt er zelf in. Vlamingen in het Walenland. Wij lezen in het Fondsenblad Vooruit kondigt aan dat eene ieve- rige socialistische propagande gaat inge richt worden onder de 3o,ooo Vlamingen die te Luik en in de omstreken gevestigd zijn. Onze catholieke vrienden, die zich sedert lang het lot van die Vlamingen aantrekken, zijn gewaarschuwd om hun nen iever te verdubbelen ten einde de verspreiding der socialistische dwalingen onder de Vlamingen in het Luiksche te gen te werken. Wij herinneren degenen die belang in de zaak stellen, dat wij reeds van over eenige weken gewezen hebben op dezelf de toestanden, die zich in andere nijver heidstreken, onder anderen in Henegou wen voordoen Wij zijn van gevoelen dat een paar do zijn Vlaamsche priesters, zelfs eenige Vlaamsche scholen hier veel nut zouden kunnen stichten. Men weet dat door toedoen van den eerw. heer De Bruyn, pastoor van Sint- Lambertus te Antwerpen, in zekere Waalsche plaatsen Vlaamsche onderwij zers geplaatst werden voor de Vlaamsche schipperskinderen. Dat is een begin. Men kan dit uitbrei den. Hunne verdraagzaamheid. De minister van oorlog van Frankrijk heeft aan de militaire Overheden een omzend brief doen verzenden, inhoudende het ge bod om aan alle soldaten te verbieden, godsdienstige vereenigingen, van welken aard ook, te bezoeken. Zoo zijn de manieren van de voorstan ders der vrije gedachte die steeds den mond vol hebben over de onverdraag zaamheid van anderen De dagbladen brengen ons mede dat de liberale federatie van ons Arrondissement, mei groote meerderheid, het voorstel heeft verworpen van cartel of kiesverbond door de socialisten gedaan. Onze liberalen hebben besloten dat eene volledige lijst van candidaten zullen aanbieden van vijf werkelijke en vijf plaatsvervangende candidaten. Ieder Canton zal het recht hebben een werkelijken candidaat en een plaatsver vanger aan te duiden. Goed maar wie zal aan 't hoofd staan Aalst beweert er recht toe te hebben. En dit schijnt erkend te worden en reeds zijn de partijgangers der pretendenten aan 't werk. Er zal nog leute zijn... De kieswet. M. Féron en andere leden der linkerzij hebben in de Kamer een wetsvoorstel neêrgelegd, strekkende om het vak boven de candidatenÜjsten af te schaffen, zoodat de kiezers nog alleen nevens een naam zouden mogen stemmen. Encycliek van Z. H. Pius X. De Osservatore Romano van zondag be vat eene encycliek, dagteekenend van 2 Februari, waarin de H. Vader te gelegen heid van het 5ojarig feest der afkondiging van het dogma der Onbevlekte Ontvange nis een jubilée uitschrijft, dat voor de stad Rome van 20 Februari tot 2 Juni {H. Sacramentsdag) duurt, voor 't overige van Italië en het buitenland drie maan den. Verdere termijnbepaling wordt aan de Bisschoppen overgelaten, mits het jubilée eindige op den 8 December. De encycliek vangt aan met de woor den Ad diem illum laïtissimum er is reeds officieel vertaald in 't Italiaansch, Duitsch en Fransch de laatste vertaling omvat 28 bladzijden druks. Russische Fondsen. Eene offi- cieele mededeeling uit het Russisch mi nisterie van geldwezen, aangaande de aanzienlijke daling welke de Russische waardijen ondergaan, tengevolge der uit- bersting van den Russisch Japanschen oorlog, waarschuwt het publiek tegen de overhaaste verkoopen waarvan alleen de speculanten voordeel kunnen hebben. De mededeeling raadt de houders van Russische waarden aan kalm te blijven n het hoofd niet te verliezen uit hoofde der gebeurtenissen in het Verre Oosten die, voorzeker, tijdelijk moeilijkheden opleveren, doch die de ekoncmische macht van Rusland niet tot wankelen kunnen brengen. De daling der kwoteering in 't begin van eiken oorlog is eene gansch gewone omstandigheid en waarvan men reeds een voorbeeld heeft gezien in 't begin van den Russisch-Turkschen oorlog in April 1877. Nochtans, slechts veertien dagen na het uitbersten der vijandelijkheden, wa ren de beurskwoteeringen teruggekeerd tot de hoogte waarop zij in 't begin van het jaar stonden. Hetzelfde mag men ook verwachten in de tegenwoordige omstan digheden. Wij nemen deze mededeeling over als inlichting voor onze lezers, die Russische waarden zouden bezitten, aan hen de zorg overlatende zeiven te oordeelen over hunne belangen. Eene vergissing. Lena Jansen stond weenend in de huiskamer voor hare ouders. Zij wilde iets zeggen, maar haar vader legde haar het zwijgen op. Mevrouw Jansen zette haren bril af en maakte zich gereed tot het voorlezen van een brief, welken zij zooeven in Lena's zak had gevonden. Het bedroefde haar zoozeer, dat haar Lena, die pas haar 17» verjaardag had gevierd, haar Lena, die zoo zacht, zoo goed, z®o oprecht was, zulk een brief in haar bezit had. Met bevende stem begon mevrouw Jansen te lezen Engel van mijn leven... Wat een onzin riep M. Jansen. Welk een verstandig mensch krijgt het in zijn hoofd een jong meisje aan te spre ken op zoo'n zotte manier Maar ga voort, lieve. Leven is gespeld met twee e's, zegde mevrouw. Zoo. Die zot kan niet eens behoor lijk spellen riep de terecht verontwaar digde vader. Maar lees verder. Het is mij onmogelijk de vreugde te beschrijven, welke ik gevoel, als ik in uwe tegenwoordigheid ben. Waarom beproeft hij het dan, die domoor 1 Maar ik zal u niet verder sto ren, bromde M. Jansen. Ik denk voortdurend aan u en ik ben innig verstoord op uwen vader, dien hals- starrigen, ongevoeligenouden man, die zich verhoovaardigt op zijn geld en die zeker niet zal toestemmen in onze ver- eeniging. Oude man 1 Halsstarrig, ongevoe lig, hoovaardig op mijn geld. En ik ben de teederste der vaders voor haar geweest Als ik dien jongen zie, die dat kon schrij ven, dan zal ik hem... Maar ga voort. O, Theo, het is eene vergissing. Ik had het tweede blad nog niet gezien, sprak mama zacht. Wat Laat eens zien... Hm... Met innige liefde, uw Tecdoor, 10 Mei 1865. Wel heb ik ooitDat is een van mijn brieven Ja, papa, zegde Lena, die nu ein delijk aan het woord kon komen. Ik vond dien brief in eene kas en wilde het u uit leggen, maar ge wildet mij geen woord laten spreken. Wat is hij dwaas die er op let Hoe elke mensch zijn voeten zet En zich daarom kwaad bloed kan maken Wat is hij gek die altijd speurt, Of niets er voorvalt of gebeurt Dat hij kan hekelen of laken Zoo zei eens een oude man En na een snuifje sprak hij dan Maar dwazer zijn zij nog die lijden. Omdat men spreekt of laakt Hetgeen hen aangaat of hun raakt Hun werken, strijden en verblijden Want iedereen rijdt op de tong Hij zij bedaard, hij weze jong. Men praat van al zijne belangen Gaat men wat net gekleed op straat, Men vraagt: waar haalt men dit ge- jwaad Die 't lang heeft, hum 1 laat 't lang hangen! Kleedt gij u needrig netjes aan, Men zegt ziet gij dien boer daar gaan Slechts krot heeft hij. ja, te verkoopen, Zijt gij een vriendlijk. minzaam man, Men zegt: 't is valschheid, wat hij kan De menschen fijntjes daarmeê stroopen Houdt gij u eenzaam en wat koel, Zijt gij een vijand van gewoel, Men zegt met een verwaand misprijzen Die man die weinig aantrek maakt. Hepft aan de vriendschap gansch verzaakt Men moet hem met den vinger wijzen. Gaat gij ter kerk, men roept met spoed Dat is schijnheilig dat hij doet Hij wil zich aan den pastoor toonen. En zet gij in de kerk geen stap Gij zijt zoo zegt men evenrap Een beest niet waardig hier te wonen. Werkt gij met moed en taaien wil, Dan roepen velen 't is een gril Niet 't minste kan hij goed verrichten. En doet men niets, brengt men niets voort Dan zegt men rap 't is ongehoord Hij weet niet het minste goed te stichten! Spaart gij uw centjes nauw bijeen, Men zegt: Eén vrek is hij als geen Er op de wereld is te vinden. En gaat gij veel op glaasjes uit. Men roeptdat is een dronken guit I Hij wordt nog gek om vast te binden Ik zeg daarom wat elkeen baat Is juist gehouden middelmaat. En om den klap zich niet bekreunen. Wanneer men alles met fatsoen Alleen verricht om wel te doen, Dan moet óp geen praatjes steunen. K. B. STAD AALST. VOOR V EX VEE Op Zaterdag 26 Maart 1904. Vier ziekendieners van het gasthuis van St-Jans-Molenbeek zijn veroordeeld door de Rechtbank van Brussel, voor slagen, toegebracht aan den waker-overste en eenen geneesheer. Dronken zijnde, zingend en razend als bezetenen, hadden zij geweigerd te ge hoorzamen aan hunnen overste, die hen wilde doen zwijgen. Ten overvloede ran selden zij hem af alsook eenen dokter, die hem ter hulp kwam. Een der betichten was reeds vroeger voor dronkenschap veroordeeld geweest. Een andere had in een zinneloozen ge sticht gezeten en de derde had reeds als landlooper in een Staatsgesticht gelo geerd. De Rechtbank veroordeelde hen tot straffen van 2, 3 en 4 maanden en boeten, slechts één voorwaardelijk. Zij gingen in beroep en het Hof be krachtigde die straffen. Men ziet, de wereldsche ziekendieners zijn modellen Een arme onderofficier, die een rijken oom had, stond bij diens dood in het tes tament als erfgenaam van i5o,ooc fr., op voorwaarde dat hij officier werd. Maar de jongeling raakte niet door zijn exaam van onderluitenant en moest het leger verlaten. Toen spande hij een proces in tot het bekomen van de voorwaardelijk toege dachte erfenis, maar hij verloor het. Hij ging in beroep. Het Hof wijzigde het vonnis en gaf den gewezen sergeant gelijk. Het vonnis zegt dat de voorwaarden voor den jongen onoverkoombaar waren en dat de overledene dit wel wist, daar er op de geboorte van zijnen neef eene vlek kleefde (hij was onwettig kind), die hem daarenboven in eene ondergeschikte maat schappelijke positie plaatste en het on voldoende onderwijs dat hij genoten had, hem niet in staat stelde, het vereischte exaam af te leggen. Aalsterhop igo3 fr. 192,50 de 5o kilogr. POPERINGHER Stadhop igu3, fr. 177,50 de 5o kilos. Aalsterhop 1902 fr. 160 de 5o kilogr. Merkt kalm. Woensdag 17 Februari 1904 65 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. A Q1 Qf* Diefstal met braak. XXCXloü* In den nacht van maan dag tot dijnsdag werd een belangrijke diefstal gepleegd ter brouwerij der naam- looze maatschappij Brasserie Malte- rie Alostoise Dirk Martensstraat. De dieven zijn binnengedrongen langs den braakliggenden grond aan den achterkant der brouwerij. Eens binnen hebben ze ter plaatse een zwaren ijzeren hefboom en een voorhamer in hun bereik gevon den. Ze drongen bij middel van braak de bureelen binnen en braken het metsel werk gedeeltelijk af, rond het brandkof- fer. Zij gelukten er in de ijzeren deur te doen wijken doch bevonden zich voor een tweeden kleineren brandkoffer dat ze in stukken sloegen. Zij vonden er in on geveer i5oo fr. in geld en actiën die zt roofden. De aandeelen der Maatschappij wierpen ze op den grond en eenigen wa ren verscheurd. Verder werden lessenaar en kas doorsnuffeld en alles werd t'on- derste boven geworpen. Uit den lesse naar werd ook nog ongeveer 100 franks gestolen in ongangbare en beschadigde munt. Deze diefstal gelijkt wel op den dief stal verleden jaar gepleegd in de maand januari in de bureelen der N. M. Maise- rie des Brasseurs réunis, (Gebroeders Callebaut). In beide gevallen werden de brandkassen met geweld verbrijzeld doch wat in het laatste geval zonderling voor komt, 't is dat er in de Brasserie Mal- terie alle nachten een waker verblijft en dat de diefstal juist is gepleegd in den enkelen nacht van 't heele jaar dat er geen waker was. In den namiddag kwam het Parket van Dendermonde vertegenwoordigd door MM. Vanden Bossche, Prokureur des Konings, Pardoen Onderzoeksrechter en Broeckaert Griffier. Zware vermoedens wegen op de zelfde kerels die reeds verleden jaar werden ver dacht. Het is te veronderstellen dat de dief- stal is gepleegd door personen met het verkeer der brouwerij en de gewoonten goed bekend of ten minste door zulk een persoon geholpen of geleid. En die hef boom en die voorhamer die juist in 't bereik lagen Ondanks het gerucht, dat de dieven noodzakelijk moeten gemaakt hebben, heeft niemand der huisbewoners noch de gtburen iets gehoord, 't Is slechts des morgends dat men de bandieterij heeft ontdekt. Aalst. Ongeluk in de statie. Maandag morgend is de genaamde Theo- fiel Meert,kolenlosser ter statie voor reke ning van den ondernemer, overreden ge worden nabij het locomotiefhuis der rei zigersstatie. De ongelukkige was een arm en een been afgereden. Hoe het ongeluk gebeurde blijft een raadsel. Hij laat eene weduwe en drij minderjarige kinders na. Aalst. Verloren verleden zondag namiddag in de Leopoldstraat of Statie straat, een gouden armband. De eerlijke vinder wordt verzocht hem te willen be zorgen ten Bureele van politie. Goede belooning. De Vastenavonddagen van 1904 geleken aan deze der laatste jaren 't zijn de werkersstanden die 't meest peper geven. Geene vechtpartijen of ergerlijke krakeel en. Bestatigen wij eens te meer dat de Vastenavonddagen andermaal bewezen hoe onwaar het is te beweren dat de armoede hier de muren oploopt, lijk Groene Pie het uitbazuint. Botsing op den spoorweg te Brus sel, 3 dooden, 3o gekwetsten. Maan dag morgend, rond 8 */t uren, is eene botsing ontstaan bij de Noordstatie, ter hoogte der Koninklijkestraat, in de vol gende omstandigheden Een trein van Antwerpen was geko men aan den draai der twee bruggen, toen, ten gevolge van het breken eener aanhechtige ketting, de twee laatste rij tuigen los geraakten en op de baan ble ven staan. De trein van Gent volgde op een mi nuut afstand. Wegens den draai der baan kon de machinist van den trein van Gent de alleenstaande rijtuigen niet zien en botste er tegen met alle geweld. De twee rijtuigen werden letterlijk ver brijzeld en in elkander geschoven. Er zijn 3 dooden, twee kinderen van i4 tot i5 jaar oud, die naar de school te Brussel gingen. De een is de zoon van M. Despret, wijnkoopman te Vilvoorde, de tweede is de zoon van M. Petre, catholiek raadslid te Vilvoorde. De twee lijken zijn gebracht naar het doodenhuis der Noordstatie. Een inkasseerder der nationale Bank genaamd De Cock, is ook later gestorven in 't hospitaal. Er zijn een 3otal gewonden, 8 hunner wier wonden redelijk gevaarlijk zijn, wer den naar het St. Jansgasthuis vervoerd. De anderen werden verzorgd in de ho tels van den omtrek der statie, of naar hun huis gevoerd. De jonge Pètre of Peter is totaal ge scalpeerd^ de jonge Dupret is geslikt. De vader van Dupret is zwaar gewond aan het hoofd. Er is een onderzoek begonnen aan gaande het onverwacht overlijden van eene vrouw van Sint-Pieters-Jette. Deze had, boodschappen te Brussel doende, in eene herberg iets gebruikt en in het terugkeeren naar huis was zij door onver draaglijke pijn overvallen. Thuis komen de begon zij te braken en zij zond haar zoontje om haar vader toen deze kwam met eenen dokter, schreef deze braakmid delen voor, doch die hielpen niet meer. Tegen den morgend gaf zij den geest. Het lijk mag voorloopig niet begraven worden Moordpoging. Een genaamde V. Willem, 24 jaar, dienstknecht bij Mad. P., wonende St-Pietersnieuwstraat te Gent, achtervolgde sinds eenigen tijd het meisje J~. Vandermeersch, dienstmeid in hetzelfde huis met zijne liefdevoorstellen. Het meisje wilde hier nochtans niet van hooren cn tusschen beiden ontstond dan ook dikwijls twist. Zaterdag morgend be vonden Willems en Julia zich in den kelder van Mad. P. hunne meesteres. Een nieuwe twist ontstond. Willems greep eensklaps het meisje vast, nam een mes en bracht er haar eenen vreeselijken steek mee toe in de keel. Door zich te willen verdedigen, werd Julia ook ge kwetst aan de hand. De laffe dader ging op de vlucht, na Julia in den kelder te hebben opgesloten. Een geneesheer heeft haar de noodige zorgen toegediend. Wil lems is geboortig van Audenaarde, J. Vandermeersch is van Gent. Zaterdag avond was Willems r.og niet aangehou den. Men schat ze op 4000, de paarden die te Ciney van 6 tot 11 Februari te koop gesteld zijn. De marktdag was de ue, maar vele kooplieden hadden reeds hun ne aankoopen gedean. De veemarkt was van een Sootal exemplaren voorzien. De prijzen ondergingen weinig verandering. J De zwijnenmarkt was ook goed voorzien. Prijzen in lichte daling. Vrouw Derycker, wonende te Mee- nen, op het gehucht Cornet, aan Lauwe- Beke, ging Donderdagavond, rond 7 uren hare konijnen eten geven. Zij hoorde aan de deur rammelen en ging zien. Daar stonden drie kerels, waarvan de eene op haar sprong. De indringer was gewapend met een mes. Jan Derycker het gerucht hoorende, kwam toegeloopen met eenen stoel, en een gevecht ontstond, bij het welk Deiycker twee steken kreeg, de eene aan de rechterhand en de andere aan de linker wang. Geburen kwamen toegesneld waarop de kerels de vlucht namen in de richting van Lauwe. De herbergier Neisch en zijne vrouw kwamen zaterdag avond van Mortelange naar huis gereden, toen plotseling een onweer losbrak. Het peerd schrikte, ging op hol en kwam te recht in eene gracht, waar het rij tuig verbrijzelde. De echtgenooten Neisch werden lang nadien door voorbijgangers gevonden. De man was dood en .le vrouw stierf een paar uren later, aan eene sche delbreuk. De verongelukten laten drie minderjarige kinderen na.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2