Zondag 21 Februari 1904 5 centiemen per nummer. 56slc Jaar 5014. Vrij onafhankelijk volksyezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST. HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID Onze belastingen. OM ZES MILLIOEN Zondagrust. Fosfaatkalk in de voeding. VOLKSKAMER. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUI5 SUUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Ileeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 20 FEBRUARI 1904. Onze tegenstrevers moeten toch toepet hebben om de catholieke Regeering te durven aanvallen op finantieel gebied. Wij weten het wel, de heeren Daensisten zouden liever een geuzenministerie aan 't roer zien, lijk ze te Ninove een geus hebben schepen gekozenZij zouden zelfs dat ministerie steunen. Sedert lang hebben zij die toekomende verraderij verrechtveerdigd Voor onze Daensisten zijn de liberalen én goede christenen ge worden én ook volksgezinde mannen Die hardnekkige Manchesterianen, wars aan alle wettelijke bescherming voor den werkman, maken deel van die zoo gezegde volkspartijAls de heer Judas van de oppositie spreekt, heet hij ze de volksparTIJEN, in 't meervoud!! Dat zal wel een gedacht geven van het ge- heele rommelzoo, bestaande uit baat- zuchtigen die langs den rug van het bedrogen volk naar omhoog willen klau teren Oprecht zijn die politiekers niet, want wie rechtzinnig is die sietkt zijn doelwit, zijn programma met in den zak. En dat doen te Aalst de geuzen bijvoor beeld, die hun gedacht met durven zeggen nopens de godsdienstkwestie die nochtans de basis der verdeeling van de politieke partijen uitmaakt. Onztgeuztn zullen zegg«n wij zijr. niet tegen den Godsdiensten te Brussel zullen zij alle wetten stemmen, alle maatngelen góedkeuren die de rechten van de Kerk zullen krenken 1 Zij handelen dus niet oprecht zij zijn niet openhertig, omdat eigenbelang de drijfveer is en het richt snoer van hun doen en laten. Keeren wij tot onze schaapkens terug. De heer Judas en zijne trawanten zullen de geuzen steunen. Wat bestuur zal dat zijn onder finantieel oogpunt Wij weten er zoo al iets van door ondervinding. In 1878 kregen wij een geuzenministerie dat tot 1884 aan 't roer is gebleven. Wij zul len niet vragen wat het voor de landbou wers en de werklieden heeft gedaan dat is thans de kwestie niet. Doch met welk finantieel bestuur zijn wij alsdan begif tigd geweest? De hatelijke schooloorlog, het wal gend schoolenkwest slorpten alles op. Altijd woonde de duivel in de kas het was krot en C°. Van den eersten dag af wierd het geld zottelijk verkwist, en alhoewel zij slechts in Juni aan 't roer kwamen, toch hadden zij het zoo bond gemaakt dat, op 3i de cember 1878, er een te kort was van 5 millioen 65o,ooo fr. in ronde cijfers. Ziehier het welsprekend labeltje. In 1879 te kort3,ii5,363. 1880 88,525. 1881 6,o6o,352. u 1882 15,211,844. i883 18,253,868. 1884 16,237,234. «o» 90* Vervolg. Ik luister. Die man... Olivier Fromentel... ver staat gij... gij moogt hem niet weerzien, gij moogt met meer aan hem denken. Hij moet heengaan, zonder uitstel, hij moet het kasteel verlaten zonder nog een blik achter zich te werpeD en nooit terug- keeren. Het hooge voorhoofd van Gisèle werd als door eene wolk verduisterd, maar de uitdrukking van haar gelaat bleef kalm en op vastberaden toon antwoordde het meisje Hetgeen gij daar zegt, is onmoge lijk, moeder. Mev. Dorgeur klemde hare ontvleesch- de vingers rond den ronden pols van Gisèle. Is dat alles, wat gij te antwoorden hebt? Ja. Gij wilt dus met geen ander dan met dien man trouwen Neen. En ik zeg u dat hij van hier ver trekken zal. Dan volg ik hem. Ik beveel u hier te blijven en hem alleen te laten gaan. Dat is te zamen bijna 59,000,000 op 6 jaren. En dat, als 't u belieft, niettegen staande de nieuwe lasten die immer door de slaven van Bara en Frère-Orban wier den gestemd. In i883 had het ministerie er voor 23 millioen gevraagd, bewerende dat dit cijfer niet kon verminderd wor den 1 Welnu de heer Judas en zijne trawan ten verkiezen die verkwisters boven de catholieken liever is zijn oordewoord, de verkwisterijen der geuzen, hunnen schooloorlog, schoolenkwest dan het te genwoordig bestuur Liever franc ma- 5011s aan 't bestuur dan de catholieken (1 Wij willen dat bestuur zien vallen, schrijft die rampzalige, liever vandaag dan morgen, Hebben de geuzen, heer Daens, de klimmende belasting ingevoerd Neen zij hebben de millioenen die zij noodig had den om hun krot te vei bergen gehaald uit de ONRECHTSTREEKSCHE BELASTINGEN Volgens de economisten van de partij van Judas zijn de catholieken slechte be stuurders, omdat zij zekere lasten vermin deren maar toch behouden 1 Doch de geuzen blijzen de volksgezinde mannen al stellen zij onrcchtstrecksche belastin gen, en nog al hooge, op het volk. De geuzen mogen de tabak belasten, de koffierechten verhoogen zij blijven volks gezind. De catholieken mogen de rech ten op de tabak voor d< n werkman af schaffen, alsook die op den suiker, op den koffie Zij zijn en blijven de vijan den Waarom Omdat heer Judas de catholieken aan valt, niet om hun finantieel bestuur, maar om eene andere rede uit wraak. Onze lezers zullen zich den strijd om de rechten op de tabak herinneren. Geen plantje mocht er gezet worden of gij moest het dorp aflocpen om het aan te geven gij moest buigen als de hee ren van de tabak afkwamen. Alles wierd zorgvuldig geteld. Was er een plantje te veel, het orde was uitwerpen! of proces Dat geeft een staaltje van het geuzen- bestuur Doch de catholieken hebben dat geu- zenwerk te niet gedaan. De werkman is vrij voor eigen gebruik te planten wat hij wilgeen pleegvormen meer 1 De vrij heid in vollen zin van 't woord. 't Verschil van catholiek tot geus Wat voor de tabak is gebeurd, heeft de catholieke Regeering gedaan voor andere zaken. Zij tracht alle recht af te schaffen op de nuttige waren, lijk zij het gedaan heeft voor den koffie, suiker, enz. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 21 Februari 1904 M. Van Caelenbergh, Leepoldstr. Ik kan u niet gehoorzamen, want ik bemin hem. Mev. Dorgeur zweeg, uitgeput door aandoening. De boezem van Gisèle bewoog zich on stuimig. Toen naderde hare moeder haar, sloeg de armen om haar heen en hernam op gansch anderen toon Gij zult zwijgen, nietwaar, gij zult zwijgen, mijn kind. O indien gij wist welk eenen angst gij mij hebt aange jaagd, maar gij weet het niet en gij zult het ook nooit weten... mijn God. Gisèle, is het mogelijk dat gij zooveel weerstand biedt aan mij, aan uwe moeder. Komaan, die Olivier... Ik bemin hem Gij bemint hem Weet gij wel eens wat dat zeggen wil Gij zijt zinneloos, gij zijt niet meer dan een onwetend kind, ik weet beter dan gij hoe gij moet han delen, gij zult u door mij laten leiden, niet waar Gisèle Neen, gij bemint Oli vier niet, gij zult hem vergeten. Nooit I Ik wil het, gij zult eene gehoorzame dochter zijn, gij zult u buigen voor den wil van uwe oudei's, niet waar, Gisèle Maar antwoord mij dan toch. Waarom zijn uwe oogen dan zoo strak op mij ge richt Gisèle, gij zult den echtgenoot volgen, dien wij hebben uitgekozen... Maar een kreet kwam over de lippen van het meisje. In ons vorig artikel, in dit onderwerp wezen wij op het groot belang en de noodwendigheid van eene zekere hoeveel heid fosfaten in het voeder. Wij deden terzelfdertijd uitschijnen dat die soms niet genoegzaam in de gewone voedermidde- lcn der hoeve aanwezig zijn, en dat het, in die omstandigheden, allervoordeeligst zijn kan, rechtstreeks fosfaatmeel, vooral aan drachtige en jonge dieren, te geven. De gunstige uitslagen hierbij verkre gen in den vreemde en in ons land door Baron Peers, te Oostcamp, M. Peiffer, staatslandbouwkundige te Dendermonde, en meer andere laten daaromtrent geen de minsten twijfel. De vraag is nu.' hoe veel en hoe men dit meel best toedient De wetenschap en de practische onder vinding leeren ons dat ongeveer 40 gram men per dag (2 soeplepels, en om alle verwarring te vermijden, verstaan wij daardoor lepels waarmede men soep eet en niet zulke waarmede men soep uit schept) voldoende zijn voor eene bekalfde koe, eene drachtige merrie of eene vol- gaarde zog. Dezelfde hoeveelheid mag toegediend worden aan eene koe die veel melk geeft. Omtrent half zooveel dus 1 soeple pel daags is genoeg voor een veulen tot den ouderdom van 2 jaar en voor een kalf tot 1 jaar. Op lateren leeftijd ver hoogt men trapsgewijze de dosis. Voor viggens en jonge varkens zijn 10 tot i5 grammen per dag voldoende, dus omtrent twee koffielepels per dag en per stuk. ITet komt er overigens niot,op aan of men 2 of 3 grammen meer of min per dag geeft, alhoewel het best is daar of om trent eene maat te hebben en stillekcns aan wat meer te geven naarmate de groei der dieren toeneemt. Het toedienen van fosfaatmeel biedt volstrekt geene moeilijkhèden aan. Daar het noch smaak, noch reuk heeft, nemen de dieren het op zonder het zelfs te we ten. Men moet het dus maar eenvoudig goed met voeder of in de dranken men gen. Een laatste puntWelke zijn de on kosten Het fosfaatpoeder, bijzonder als dieren- voeder bestemd, welk wij in ons vorig artikel bedoelden, kost thans 40 centie men de kilo. Rekenen wij nu eens uit Veronderstellende dat wij aan een veu len of aan een kalf van zijne geboorte gedurende een jaar lang gemiddeld 20 grammen per dag fosfaatmeel geven, dat maakt op 365 dagen 20 gr. X 365 7300 grammen of 7.3 kgr. Aan 40 centiemen de kilo, ware dit 2.92 fr. per jaar. 't Zij omtrent 3 fr.! Dus eene onbeduidende uitgaaf in ver gelijking met de goede uitslagen, welke Neen. Mev. Dorgeur deinsde ontzet terug, Gisèle Liever stierf ik. Stil, zegde Mev. Dorgeur, terwijl zij zich in eene uiterste krachtinspanning in hare geheele lengte ophief, M. Soran- dal heeft ons woord. Maar het mijne niet. Gij zult hem trouwen. Liever werp ik mij uit dit venster en verpletter mij het hoofd op de steenen der binnenplaats. De twee vrouwen zagen elkaar een oogenblik aan. De moeder was bleek als een spook sel. De wangen der dochter gloeiden, hare oogen fonkelden. Mev. Dorgeur wrong zich de handen in wanhoop. Ongelukkig kind riep zij hartver scheurend uit, het moet. Gisèle vroi g Waarom Waarom Waarom O gij zijt meedoogenloos en wreed. Wanneer ik beveel, dan stuit mijn bevel af op uwen onverzettelijkcn wilwanneer ik smeek, dan blijft uw hart gevoelloos wanneer ik ween dan doet gij de tranen in mijne oogen verstijven. Gij wilt dan alles we ten, gij wilt dat ik u de misdaad zal be kennen, waaronder ik reeds zooveel jaren gebukt ga, eene misdaad die ik niet he men ermede bekomt, en die wij hier als volgt samenvatten i° Eenen snellen groei bij de jonge dieren. 2° Goede ontwikkeling van het geraamte. 3° Straffer op de beenen. 40 Eene trapsgewijze verbetering van het ras. 5° Eindelijk, naar het schijnt, min gevallen van miswerping (verschieten). Moesten er onder onze abonnenten of lezers zijn die eene proef wenschen te doen, wij zullen gaarne in ons blad ver dere inlichtingen geven. Zitting van 17 Februari 1904. Redevoering van M. Leo Bethune. De heer Bethune. Ik vereenig mij met mijne achtbare collega's die in de zitting van gisteren gevraagd hebben dat de Noordstatie zou verbreed worden. Ei ken dag moeten duizenden reizigers van mijn arrondissement langs die schrikba rende engte rijden: ook hoop ik dat de hoer minister zijn pogingen zal voortzet ten en dat deze weldra zullen lukken. De heer De Backer (in 't Fransch). De Courrier de Bruxelles van heden spreekt zoo niet. De heer Bethune. Het seinstelsel, alhoewel veel verbeterd, is nog niet vol maakt. Welnu, 't is zeker bij ons dat het het meest diende verbeterd, want nergens is het verkeer zou druk. Vier, vijf duizend werklieden van het land van Aalst komen eiken dag in de hoofdstad arbeiden en leiden een eerzaam en werkzaam leven. Welnu, talrijke klachten worden door hen geuit over aan slagen tegen de eerbaarheid, die maar al te dikwijls in de treinen gepleegd worden. Ik vestig ook de aandacht van den heer minister op de noodwendigheden van ons nijverig arrondissement. Belangrijke wer ken moeten aan de statie van Geeraards- bergen worden uitgevoerd. Er worden verschillende oplossingen voorgesteld Welke ook de oplossing zij waaraan de heer minister, in overeenstemming met het gemeentebestuur, de voorkeur zal geven, in elk geval vraag ik hem de ver kregen rechten en de gerechtvaatdigde eischen van plaatselijken aard, in de mate van 't algemeen belang, 200 ruimschoots als mogelijk is, op het oog te houden. Ook te Zandbergen beloofde men sedert 6 jaar nieuwe inrichtingen te maken. De plan nen zijn voltooid. Ik vraag dat men de werken beginne en dat die statie weldra kunne in gebruik genomen worden. Te Ninove wordt er geklaagd, dat de goederenloods te klein is. Denderleeuw schijnt als aangeduid voor het inrichten eener groote rangeerstatie. Men zou een deel van 't vervoer uit Antwerpen rechtstreeks naar Denderleeuw richten door het aanleggen van een ver takking van 200 tot 3oo meter tusschen de lijn van Aalst naar Antwerpen (Zuid) en van Aalst naar Denderleeuw binnen kort zal dit niet meer mogelijk zijn, ver dreven heb, maar die mij niettemin zwaarder doet lijden, dan de schuldige zelf er ooit door geleden heeft. Gij wilt dat ik, uwe moeder, mij voor u zal verne deren. Verschrikt door de vreeselijke ontroe ring, waaraan Mev. Doigeur ten prooi was, mompelde Gisèle nauw hoorbaar Ik begrijp u niet. O het is monsterachtig, het is verschrikkelijk, hernam de ongelukkige vrouw. En kan ik het u vertellen Gisèle, Gisèle, genade, medelijden, o heb mede lijden met mij. Hij wacht, hij is daar achter die deur, hij zal binnenkomen. O ik ben bang, ik ben bang. Ga spoedig, mijn kind, ga hem opzoeken, dat alles goed, dat alles geschikt is. Schier buiten zichzelve, trachtte zij Gisèle met zacht geweld naar de deur te dringen. Het meisje vroeg Wie? Hij. Sorandal Zij schudde krachtig liet hoofd en zegde vastberaden Ik zal nooit de vrouw van Sorandal worden. De trekken van Mevrouw Dorgeur waren akelig verwrongen en hare bleek heid nam nog toe. Dan, mompelde zij, alsof zij slechts mits een nieuwe wijk wordt gebouwd Men hoeft zich dus te spoeden. De statie Erembodegem, eene gemeen te van 5,5oo ingezetenen, zou gansch heringericht moeten worden. Het bestuur wil den welbezochten overweg, den Wel- leweg afschaffen, en dat is onmogelijk. Dit ontwerp handhaaft het gevaar van andere oveiwcgen. Men zou eene pijler- brug moeten bouwen en in geen geval de belangen der bewoners van den Welleweg mogen opofferen. De halte Baardegem wordt tot statie gemaakt doch de plaats, door het be stuur verkozen, verwekt veel verzet. Men zou de statie moeten plaatsen, waar thans de halte is, en waar sedert tien jaar ontei geningen werden gedaan. In elk geval is dat een dringend vraagstuk en twee dagen geleden kreeg ik nog een met redenen omkleed verzoekschrift van liet gemeente bestuur, ten voordeele der tegenwoordige plaats. Bambrugge en Iddergem vragen halten. Die vragen zijn billijk. De halte van Welle zou tot statie moe ten worden gemaakt. Men zou er dadelijk een beambte moeten aanstellen voorden dienst der reiskaartenen pakgoederen. De statie van Zottegem vraagt eene be schutting. Ik wensch den achtbaren mi nister dank, omdat hij des morgens de ge meenschap tusschen deze gemeente en Herzele met de hoofdstad heeft vebeterd. Wij vroegen om één trein en kregen er twee. Derhalve dank ik hem tweemaal. De rechtstreeksche lijn Brussel Zuid naar Gent-Sint Pieters zal worden gelegd volgens alle ingenieurswetenschap, zonder overwegen. Heel goed; doch kan men geene pijlerbiug bouwen, om den buurt weg nr 9 te behouden? Dat werk wordt dringend verzocht door de gemeenteraden van Erpe, Eror.degem, Bambrugge en andere gemeenten. De internationale lijn zal overeerlijk wezen, doch treurig is het dat zij gansch ons arrondissenent zal door- loopen zonder een enkel oponthoud. Kan men geen stoppunt nabij Aalst inrichten, wanneer de lijn clectrisch zal worden be diend? Dit gezegd zijnde heb ik te klagen over het traagzaam vorderen der werken ter statie Aalst en aan de vaste brug over den Dender. Indertijd deed de heer Helleputte opmerken, hoe schadelijk deze vetraging voor de schatkist is. Acht jaar geleden, deed men de eerste onteigenigen om de statie en hare aanhoorigheden te verhoo gen. Wanneer wordt de verhooging der statie, der vaste brug en der oude gebou wen aanbesteed? De spoorlijn in de richting van Moor- sel moet insgelijks verhoogd worden voor het inrichten van eene laan, waarvoorde stad Aalst eene overkomst heeft met de ministerifin van openbare werken en van spoorwegen. Ik vraag den lieer minister de uitvoering van dat werk te bespoedi gen. De ontoereikendheid der goederensta tie te Aalst is algemeen bekend; door den lot zichzelve sprak, blijft mij niets over dan te sterven. Sterven Gij riep Gisèle. Maar waarom Bij deze vraag sidderde Mev.Dorgenr opnieuw. Een stroom van wanhopige woorden kwam over hare lippen. Waarom gilde zij. 0 1 gij martelt mij vreeselijk, het is alsof gij mijn hart onder uwe voeten vertreedt. Zeg, wilt gij dat ik met eigen hand het weinige leven zal uitdooven, dat er nog in mij is Wilt gij dat uw vader mij zal vloeken en, zelf in wanhoop over zijnen geschandvlekten naam, een einde aan zijn leven zal stellen? Begrijpt gij niet dat die man zal doen waarmeé hij gedreigd heeft, dat hij on verbiddelijk zal zijn in zijne wraak Gisèle die nog altijd geene verklaring vinden kon voor den angst harcr moeder vroeg Sorandal Ja. Maar wat bestaat er tusschen u en dien man Zonder deze vraag te beantwoorden, vervolgde Mev. Dorgeur. Hij zal het doen, hij zal het doen. Hij zal zijne bedreiging ten uitvoer bren gen. Verloren Ik ben reddeloos verlo ren. Gij alleen kunt mij redden, maar gij wilt niet, daarom ben ik verloren Gij vraagt wat er bestaat tusschen dien man en mij Hij is een ellendeling, hij is een kleinen naastliggenden waterloop te over welven, zou men a5 meters kunnen win nen. De statie van Aalst heeft een verkeer van 60,000 wagens en op acht jaar stegen de ontvangsten van 700,000 tot i,3oo,ooo frank. Zooals iedereen ziet, doet de bloei der stad Aalst, onder haar catholiek ge meentebestuur, niets anders dan regelma tig toenemen en dat antwoordt eens voor goed op de kleingeestige, vinnige aanval len welke wij zoo dikwijls te hooren kre gen. De Staat diende dan ook een goeden klant als de Aalstershe nijverheid te be- voordeelen, door een verbindingspoor te leggen tusschen de fabrieken Leclerq, Geerinckx en van den Gouden-Leeuw. Er dienden meer buurtlijnen te komen, 't Voorbeeld volgende van mijn betreurde vader, hield ik mij bezig met het tot stand brengen van de buurtlijn van Oordegem op Aalst en Assche. Op mijn voorstel is de stad Aalst tus- schenbeide gekomen, voorde weerbarsti ge gemeenten. Weldra zal die lijn voor 't verkeer open gesteld zijn. Ik vraag den heer minister ook hoe het gelegen is met het maken der buurtlijnen van Halle op Denderwindeke en Ninove, van Oudenaarde op Geeraardsbergen en van Meirelbeke op Herzele... De heer De Backer. Maar dat alles raakt ons arrondissement niet. De heer De Sadeleer. De buurtlijn Meirelbeke-Herzcle rijdt door drie ge meenten van het arrondissement Aalst. De heer Bethune. Gezien de zaak dringend is, vraag ik den heer minister de plannen op te maken van den overweg in duiker ter statie van Herzele. Er ont breken verkeerwegen in het kanton Aalst, dat zoo schilderachtig is. Daar is plaats voor eene of verscheidene lijnen, die el kander zouden doorkruisen van Aalst of van Denderleeuw op Geeraardsbergen of Vloesberg en van Ninove of Geeraards bergen naar Zottegem of Herzele. Het ware een soort van Aalstersche Grand Central. De buurtlijnen moeten er gelegd worden naar een samenhangend plan, dat grootsch zou wezen, en waai uit de politiek de kiesreklaam en parade moeten geweerd worden... De heer De Backer. 't Is juist wat ge doet op dit oogenblik 1... grootsch ont werp (Gelach aan de uiterste linker zijde.) De heer Woeste. Gij zijt vrij hier belangen te komen bestrijden, die door de vertegenwoordigers van 't arrondissement worden verdedigd. (Gelach, rechts.) De heer De Backer. IJdele woor denpraal!... Gij doet niets anders dan woorden uitkranen De heer De Sadeleer. Diequaestie heeft geen politiek karakter. De heer Bethune. Ik wilde juist doen opmerken, dat het niet volstaat wel sprekende woorden uit te kranen er die nen stelselmatige bestuurmaatregelen ge nomen de gemeenten moeten handelend onmensch. En gij wilt dat ik zijne vrouw zal worden riep Gisèle op verwijtenden toon. Mev. Dorgeur wankelde alsof zij door eenen slag op het hoofd getroffen was. Haar hoofd zonk machteloos op hare borst, hare armen vielen slap langs hare zijde neer. Een pijnlijke zucht welde uit hare borst op. Toen zonk zij eensklaps op de knieën en smeekte Vergiffenis Gisèle snelde op haar toe en hief haa op. Moeder Ja, ja, gij hebt gelijk, stamelde de ongelukkige vrouw, ik ben eene slechte eene onweerdige moeder. Om mij zelve te redden, heb ik er in toegestemd, u in het verderf te storten. God, mijn God, ik heb ook zooveel geleden. Gij hebt goed gedaan te weigeren. Red u, vlucht met Olivier, ver van hier. Vergeef mij, o I zeg dat mij vergeeft en laat mij dan ster ven, mijn God, laat mij sterven. Gij doet mij beven, zegde Gisèle. Wat mag ik niet weten Vraag mij daar niet naar, snikte Mevr. Dorgeur, vraag mij daar niet naar. Opnieuw beefde zij op al hare leden. Genade, hij zal komen, hij zal alles zeggen. Wordt voortgezet,

De Denderbode | 1904 | | pagina 1