Van tak op tak. Vogelteelt. Het Land van Aelst, hge!ar„ Fruitboom- en Groententeelt. Priesterlijke benoemingen GROOTE PRIJSKAMP AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. Perziê. Italië. Vereenigde Staten. optreden en de katholieke afvaardiging van Aalst zal dit ontwerp beoordeelen zoo als zij den goeden uitslag van al desooit- gelijke pogingen in 't arrondissement heeft verzekerd De heer De Backer. Ik heb juist in 't Vlaamsch e en beroep tot mijne collega's van Aalst gericht. Ze hebben mij niet be grepen. De heer Bethune. Toe maar De heer Liebaert, minister van spoor wegen, posterijen en telegrafen. Uw beroep moet gij tot de gemeenten richten. De heer Bethune. Wij hebben de gemeenten, die van ons afhangen, dien tusschenbeide komen ik heb het bewezen voor de stad Aalst, die in den buurtspoor weg van Oordegem naar Assche het aan deel van een half dozijn gemeenten op zich heeft genomen. De heer De Backer. Wat ge hier doet, doet ge te Aalst niet. De heer Bethune. Te Lede diende een telephoon- en een telegrafkantoor ingericht. De postdienst dient te Impe en te Smetlede verbeterd. Ik vraag een kantoor in de plaats van het bijkantoor van Maria-Audenhove en van Sint-Lievens-Hautem. Te Okc-gem, dat zijn kantoor verloor, welk naar Pamel werd overgebracht, moet een bijkantoor worden ingericht. Te Baardegem vraag ik dc inrichting van een bijkantoor. Te Denderhautem zou een tweede uitdeeling noodig zijn voor de gehuchten Dries, Ter- varent en Borrekcr.t ik vraag daarover een nieuw on iirzoek en eene nieuwe sta tistiek van het getal bestelde brieven. In die gemeenten was de eerste statistiek on volledig. De heer De Backer. Viaag liever dat men een postkantoor te Denderhautem in 't midden der gemeente, zou oprichten. Het werd op 700 meters afstand opgericht. De heer Liebaert, minister van spoor wegen, posterijen en telegrafen. Ik heb daarover geen klacht ontvangen. De heer Bethune. De heer De Bac ker wordt boos omdat ik op zijn grond jaag. De heer De Backer. Gij hebt het mis. De heer Bethune.Intusschen dring ik aan opdat Tervarent, Dries en Borre- kent een tweede uitdeeling bekomen. De heer De Backer. En ik dring aan met u. (Ha Ha Gelach.) De heer Bethune. Wij zijn het dus eens. Ik vraag ook aan den heer minister dat de brieven uit Engeland te Aalst zou den uitgedeeld worden bij de eerste uit deeling, die in 't belang van den hophan del. Openbare werken in on» Arrondiasement. Oe tramkwestie. Onze ge achte lezers zullen in ons nummer van heden de redevoering bemerken van M. B" L. Bethune, in de welke bij de grie ven en wenschen onzer bevolkingen in zake van ijzerenweg- en postdienst heeft opgesomd. Te zelfdertijd zal men bestatigen kun nen dat onze cath. Volksvertegenwoor digers altijd bekommerd zijn met alle stoffelijke belangen van ons Arrondisse ment. Onze geachte lezers zullen ook de han delwijze kunnen vergelijken van onze cath. Afgevaardiging aan deze onzer groene tegenstrevers, zich vergewissen van de kwakzalversmanieren dezer laat- sten en dat hunne grootspraak, hunne meetingtaai nooit geen het minste voor deel aan onze stoffelijke belangen kunnen bijbrengen. Ook zijn die tegenstrevers zonder eenige invloed ter Volkskamer en bij de verschillige besturen. Integendeel de ernstige zorgvuldige handelwijze onzer cath. Volksvertegen woordigers, hunne bezorgdheid voor alle stoffelijke belangen van 't Arrondissement, hunne kennis van zaken, hun invloed in de bestuurlijke wereld moeten door allen rechtschapen kiezer erkend worden, en zullen, wij zijn er van overtuigd, in de kiezingen van Mei aanstaande, door eene aandachtige stemming van alle ernstige lieden gehuldigd worden. EEN PARADIJS! België is een paradijs... voor de kloosters schrij ven de liberalen waarom omdat cr volgens de laatste berekeningen 6237 leden zijn in de mannenkloosters en 3i,668 in de vrouwenkloosters 1 Omtrent 1 kloosterling voor 200 inwoners Indien België een paradijs is voor de kloosters, 't moet nog veel meer t een paradijs zijn voor de herbergiers, aan gezien er 200,000 herbergen bestaan 't is te zeggen 1 voor 35 inwoners. Natuurlijk mogen de herbergiers hun paradijs op de wereld hebben en de liberalen ook maar paters en nonnen,die niet want de geuzen vinden dat de pa ters en nonnen nutteloos en schadelijke wezens zijn in de samenleving Zij schel den ze uit voor nietsdoeners en ledig- gangers. Ja,laat eens zien, waarmede die 0 ledig- gangers van kloosterlingen zich in het Belgische paradijs bezig houden in afwachting dat de vrijmetselarij ben hier ook kan wegjagen. Er zijn 425 mannen en 4798 vrouwen die zich uitsluitelijk met werken van ziekendienst bezig houden. 1562 mannen en 12,359 vrouwen zijn uitsluitelijk bezig met werken van onder wijs. 533 mannen en 4943 vrouwen houden zich terzelvertijd bezig met werken van ziekendiensi en onderwijs. 3195 mannen en 2246 vrouwen houden zich uitsluitelijk bezig met prediken of bidden. Zoo doen zij nog duizend maal meer voor de maatschappij als de liberale genieters en de socialistische belovers en volksbedriegers. CantmHerzele. Tram Meirelbe- ke-Herzele. Goed Nieuws. Onze achtbare Volksvertegenwoordiger, M. De Sadeleer, in naam onzer Catholieke De putatie en op verzoek van 't Gemeentebe stuur van Herzele, heeft het bespoedigen der werken van den tram warm aanbevo len aan het hooger Bestuur der Buurt spoorwegen. De algemeene Bestuurder, M. de Burlet, komt aan M. De Sadeleer den volgenden brief toe te sturen 4 Februari 1904. Waarde Heer, Gevolg gevende aan uwen brief van 3o Januari 11., hebben wij de eer UEd. te laten weten dat onze provinciale dienst gelast is sedert 31 December, met het op maken der bepaalde plans voor de ge meenten Meirelbeke, Lemberge en Botte- laere (lijn van Meirelbeke naar Herzele.) Dezelfde onderrichtingen woiden he den aan voormelden dienst gegeven aan gaande de plans voor Moortzeele. Wij vervolgen met al de gewenschte werkzaamheid het vervaardigen van de plans der nog aantekoopen deelen grond in de gemeenten Oosterzeele, St-Lie- vens-Hautem, Borsbeke en Herzele. Gelief waarde Heer, de verzekering mijner beste gevoelens te ontvangen. (Get.) C. de Burlet. TENTOONSTELLING van gevogel te, ingericht door de Maatschappij van vogelteelt, is geopend geworden in het groote Hall van 't Vyftigveijaring-Park te Brussel. Nog nooit zal men in België zulk een groot getal kleine dieren van 't neerhof vereemgd hebben gezien 3200 loten, kiekens, duiven, konijnen, kalkoenen, enz. zonder 't materiaal van kweeking meê te tellen. Al dezen, en ze zijn duizenden en dui zenden, die zich met de vogelteelt bekom meren, mogen niet nalaten een bezoek aan deze Tentoonstelling te brengen. Zij is open op Zondag 21 en Maandag 22 Februari. Het Cömiteit heeft van de Brusselsche Maatschappij der Tramwegen een stop- punt verkregen aan den ingang der Ten toonstelling, in de Her boringlaan. van 't Groene Consortium. Daens-De Backer C°, schreef zondag 11.: Uit de lange redetwisterij over school i) en onderwijs is gebleken dat liberalen en socialisten aanhangers zijn van de verplichtende school, 't is te zeggen, a gelijk het nu in Frankrijk gaatden a grcuwelijken schooloorlog alle vrij on- a derwijs weg Alle ouders gedwongen a hun kinders naar de officieele school te a zenden. In Frankrijk is de meerderheid (van a het volk ongeloovig geworden daar a kan zulke wet eenigzins worden uitge- voerd hier zouden met duizende en o duizende ouders zeggen Neen, liever boet en gevang liever den dood Der halve met eene meerderheid van li- a bcralcn en socialisten vallen wij on- n getwijfeld in den allerafgrijselijksten a schooloorlog voor lange jaren al a 't geld, al de kracht des lands in dien a oorlog geene aandacht voor de drin- a gende volkswetten. a Wie ziet niet dat hierin een groot a gevaar ligt voor de rust en voor a 't bestaan van ons Belgiëa Verhaasten wij ons te zeggen dat we hierin met 't groene orgaan volkomen 't accoord zijn, behalve wat 't eindbe sluit betreft. Wie is het dieniet ziet wat gevaar er in licht Niemand anders dan de groote chefs van 't groen Consortium. Heeft heer Judas Daens, niet openlijk bekend dal het, dank zijne medewerking, is dal de liberalen van Aalst er in gelukt zijn hunne magere zegepraal te behalen. En heer Judas Daens was fier op die medewerking, op zijne ondersteuning aan de liberalen verleend... Ja, heer Judas Daens is er fier op me degewerkt te hebben om de catholieke partij te verzwakken en de zegepraal aan liberalen en socialisten mogelijk te ma ken. Wie dus zijn vaderland niet wil bloot stellen aan eene onherstelbare ramp, mag in geweten NIET stemmen voor de can- didaten van 't Consortium Daens, De Backer C°. Zij zijn immers de hand langers der liberalen of geuzen die den godsdienstoorlog, de verbanning van priester en kloosterlingen, lijk in Frank rijk, willen. Dus voor de groenen stem men is medewerken om eene meerder heid van liberalen en socialisten mogelijk te maken. En dit willen wij nietwij zijn immers catholieke Vlamingen.... II»n<l»clioen-ni|verliei<l. Gister vrijdag werd het vertoogschrift be sproken waardoor talrijke ingezetenen van een aantal Steden en Gemeenten van ons Arrondissement de aandacht der Regeering vestigen op de noodlottige gevolgen dat het heffen door Duitschland van een invoerrecht op handschoenen naar België gezonden om ze te naaiën, zou hebben voor de arbeidersbevolking. Onze Volksvertegenwoordigers M.M. De Sadeleer en Woeste spraken merk- weerdige redevoeringen uit tot verdedi ging van de belangen der arbeiders. M. M Bethune en Pieraert stonden ook op de bres. En de groene volksredder, sieur Alois De Backer, zweeg... De socialisten verdedigden de belan gen der Brusselsche meester-handschotn- maker tegen de rtchtveerdige vraag dt r arbeiders, 't gtne M. Woeste en Bethune door hunne onderbrekingen deden uit schijnen. Ja, onderbrak M. Woeste, de heer An- toon Delporte, (een Brusselsche socialist) is tegen de werklieden Dat is 't Aalst. Kleine Rur^erij. De voordracht door M. Lambrechts gister vrijdag avond, gehouden, ten lo kale van den Burgerskring, heeft weinig belanghebbenden gelokt. Dag en uur waren zrker voor vele personen slecht ge kozen, maar toch bestatigt men eene ze kere onverschilligheid, 't Is te hopen dat het zal beter gaan als de Onderzoekcom missie zal zetelen en dan vooral de mis bruiken der coöperatieven enz., zullen aangeklaagd worden. Men moet de gele genheid waarnemen zooniet moet men ophouden te klagen. STAD AELST. OPENBARE LEERGANGEN VAN De twaafste les, morgen Zondag 21 Februari over Groenten.eelt, door den heer D'Haese, in den moeshof van het Sint-Martensgesticht, Esplanadeplein. Z. H. de Bisschop heeft benoemd Onderpastoor op O. L. V. (S. Pie" ters) te Gent, den E. H. De Keukelaere leeraar te Sottegem te Nieukerken (Waes), den Eerw. Heer Arys, leeraar te Geeraardsbergen. Coadjutor te Petegem (Deynze), den E. H. De Vos, priester in het Seminarie. te Zeveren, den E. H. Van den Abeele, oud leeraar te Deynze Leeraar te Sottegem, den E. H. Praet, priester in het Seminarie. STAD AALST. VOOR VET VEE Op Zaterdag 26 Maart 1904. Creemboter. Markt van Zaterdag 20 Februari 1904 190 kilogrammen ter matkt, Prijs fr 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 343 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2740 kilos. Waarom bestaan er zoo menigvuldige namaaksels van het gezondheidslikeur De Kempenaar? Omdat de Elixir De Kempenaar overal gevraagd en erkend wordt als zijnde het lekkerste likeur welk tot heden in den handel kwam aan gema tigde prijs. Dus wel aandacht nemen op het echte mark De Kempenaar, welk Frs. 2,25 de liter moet verkocht worden. De ramp van Schaarbeek. De personen, gelast met het ondi rzoek, heb ben eene belangrijke vaststelling gedaan, die de verantwoordelijkheid van den Staat aanzienlijk zal verminderen. Zij hebben namelijk bevonden, dat het breken der aanhechtketting de oorzaak der ramp het gevolg is geweest van eene fout in de ketting van een rijtuig, toebehoorende niet aan den Staat, maar aan de Maat schappij der Slaapwagons, 't Zou dus deze maatschappij zijn, die ter verant woording zal geroepen worden. Zooals men weet, is het stelsel der Westinghousefreins toegepast in België. Dit stelsel bestaat als volgteer.e buis in caoutchouc loopt onder de wagens, van aan de locomotief tot het het laatste rij tuig van den trein. Wanneer deze buis vol samengeperste lucht is, worden de remblokk' n van de wielen verwijderd ge houden. Wanneer, daarentegen, de ma chinist de lucht laat ontsnappen, of wan neer door een ongeval, het breken van een span bijvoorbeeld, de lucht van zelf ontsnapt, dan sluiten de blokken zich oogenblikkelijk. Het is dus zeer wel mogelijk dat bij het breken der ketting de wagons maan dag bijna plotseling zijn blijven stilstaan, en dit zonder dat de machinist het kon bemerken. DE INFLUENZA. We kunnen aan onze lezers niet genoeg herhalen dat al de doktoors het eens zijn om te ver klaren dat de beste remedie, op eiken ouderdom, voor influenza, kinkhoest, kramphoest, asthma, enz., de Siroop Depratere is, omdat hij alleen onmid dellijk verlicht en geneest, alhoewel hij geene verdoovende middelen bevat zooals andere remediën die gevaarlijk zijn en slechts tijdelijk werken. 2 fr. de flesch te Oostende en bij mijne gewone depot houders en overal. Onbekende keerels hebben dinsdag eene ijzeren staaf geslingerd naar den trein 3042, vertrekkend uit Gent naat Brussel, om 3 ure 47 namiddag. De aanslag gebeurde tusschen Aalst en Denderleeuw. De staaf vloog door het venster van een rijtuig van 2e klas. Zij is 1 met. 80 lang en drie centimeters breed. Drie reizigers werden licht gekwetst. Het zijn MM. Em Lebrun, schilder, Kouter, Gent; Oscar Alexandere, han delsreiziger, Noordlaan te Brussel Mad. Van Peene, Jozef Plateaustraat, te Gent. Bij de aankomst te Brussel werden de gekwetsten verzorgd in de Noordstatie. Zaterdag had zekere Elisa Verhey- den, eene vrouw van lichte zeden, wo nende Kazernestraat (Kattenberg) te Gent, twist gehad met Zck ren Frederik Van H., van Oostende. Eene petroollamp was gevallen. Van H., beweert dat Elisa Verheyden met de lamp naar hem ge worpen had. Een begin van brand volgde, waarbij beider kleederen verbrand werden, en beide ook brandwonden opliepen. Van H. had ook een gat in zijn hoofd, waaruit hij hevig bloedde. De brand wonden van beiden zijn bijzonder erg aan het hoofd. Het geroosterd vleesch hing hen van 't gelaat. Naar gezegd wordt zou de ruzie ont staan zijn. door dat Elisa Verheyden het geld wilde stelen van haren bezoeker. Elisa is Dijnsdag aan hare brandwon den in het gasthuis overleden. Van H.. die ook erg verbrand werd verkeert nog in bedenkelijken toestand. Men denkt dat de uitlegging door Van H. gegeven de juiste is. Deze zegt im mers dat Elisa Verheyden hem de petrol lamp heeft op het hoofd geslagen, terwijl hij aan tafel zat. De petrool ontvlamde en stak het vuur aan Van H. 's kleeren. Deze greep de rokken van Elisa vast om er zijn hoofd in te wikkelen. Daarmede schoten de kleeren van Elisa Verheyden ook in brand en de vrouw werd zoo ijselijk verbrand aan de beenen en den buik, dat een doodelijkc afloop gevolgd is. Aardappels. De aanbouw der pataten heeft in ons land eene groote beteekenis.Volgens de officieele verslagen van eenige jaren geleden worden er onge- vei r 185,ooo Hectaren voor deze cultuur gebruikt, en ruim 2,700,000 tons van 1000 kilos geoogst, dat geeft dus gemid deld 14,600 k. op de hectaar. Maar deze uitslag zal menigen land bouwer teleurstellen. Er zijn toch vele streken in ons land waar men gemiddeld 3o,ooo k. op de hectaar oogst, deze hoe veelheid wordt o. a. veelal in de provincie Antwerpen verkregen. Het kan zijn, dat de grond er bijzonder voor pataten ge bruikt is, maarzeker is het in alle geval, dat, behalve den aard der pataten, de be mesting eene groote rol bij den opbrengst speelt. Het land moet in het najaar goed met stalmest gevet worden, en bij het zeiten wordt er echte Peru Guano gegeven, en wel 600 k. per hectaar. Deze uitgaaf maakt zich rijkelijk betaald, en daarbij kan men er op rekenen, gezonde aardap pels van allerbeste smaak te winnen,tegen de ziekte het meest bestand, terwijl de de zoogenaamde chimieke vetten vaak vele kwade pataten opleveren. Berekent men nu slechts eenen prijs van frs 5 p. 100 k., zoo brengt de hectaar aan 3o,ooo kilos gerek. nd fr. i5ooopen trekt men dan voor de Guano i3o af, dan blijft er Bruto fr. 1370 over wat voorzeker eene schoone winst mag genoemd worden. En wat de landbouwer in de provincie Antwerpen kan klaarspelen, dal zal toch z- ker in andere provinciën ook wel moge lijk zijn. liet ware dus te wenschen.dat de landbouwers aan de bovenvermelde werken gevolg wilden geven Best zet goed, rijkelijk met stalmest vetten, en vervolgens eene sterke bemes ting met echte Peru Guano. Verscheidene dagbladen hieven on langs klachten aan tegen de aanwerving van mijnwerkers van dm Borinage voor Canada, door emigratieagenten in dienst van zeevaartmaatschappijen.'t Canadeesch Goevernement heeft zijnen vertegenwoor diger te Antwerpen, en alwie zich tot hem richt is zeker officiëele inlichtingen te be komen. Opdat elkeen het bestaan van het agentschap van 't Canadeesch Goeverne ment te Antwerpen kenne, verschijnt er thans in een groot getal Belgische dag bladen een bericht waarop wij de aan dacht trekken. Deze wagon ga niet meé. Een Gentsche voyageur zocht onlangs te ver- gi-efs naar een compartiment, waar hij op zijn gemak kon zitten. De trein stond op liet punt te vertrekken en alles was vol. Hij wist echter raad. Aan den achter sten waggon gekomen, rukte hij het portel open en riep met stentorstem Allen uitstappen hier, deze wagon gaat niet meé Dat bracht eene groote verslagenheid teweeg onder de reizigers,die allen grom mend en protesteerend hun reisgoed in der haast bijeenzochten en hals over kop den wagon uitstoven om elders eene plaats te gaan zoeken. Toen koos onze held een hoekje naar zijnen zin, stak een sigaar aan en maakte zich zelf vroolijk met de gedachte Wat ben ik toch gelukkig, dat ik zoo slim ben, ik wilde dat wij nu maar vertrokken. Dit duurde echter nog een paar mi nuten, toen eindelijk de statie-overste zijn hoofd door het portel stak en zegde Ik vermoed dat gij de jongeling zijt die gezegd heeft dat deze wagon niet méé ging Juist, zegde onze voyageur. Wel, ging toen de statie-overste voort, met een ondeugend glimlachje, dan hebt gij dat goed gerade.i. Een van de statiearbeiders hoorde wat gij zegdet en heeft het rijtuig afgehaakt. Hij dacht dat gij een van de hoogere ambtenaren waart. Ontzet zag nu onze slimme a bedrie ger naar buiten en kon nog juist de laat ste rookwalmen van den trein in de helderblauwe lucht zien verdwijnen. Met beschaamde kaken droop de bedrogen bedrieger af, zich vast voornemend, nooit me«r zoo slim te zijn en blijde dat hij er af kwam zonder boete. Op den dag der loting was het meisje Meire, van Machelen, bij Deinze, met eenen jongeling uit geweest en had met hem verschillige herbergen bezocht. Haar vader berispte haar over dat ge* drag en sloeg haar, toen zij thuis kwam. Een andere jongeling, Dekens ge naamd, die ock het meisje nazit, trok partij voor haar, maar werd door den va der aan de deur gezet. Hij poogde met geweld terug binnen te komen, maar Meire kwam nu ook buiten en bracht Dekens eenen slag met den stoofhaak toe. In 't begin scheen de wond niet ernstig, doch deze is thans zoo zeer verergerd, dat de jongen berecht is moeten worden. Het parket van Gent heeft een onder zoek gedaan te Machelen. Nadere bijzonderheden. De zaak is zoo erg niet als men gevreesd had. Cyriel Dekens is beter het parket is naar Gent teruggekeerd na het verhoor, zonder aan houdingen te doen. Dekens heeft eenen tik van den stoof haak gehad op den neus, toen Meire hem wilde afweren en hem beletten binnen te gaan. De geestdrift doet niets dan aan groeien. Is het niet verbazend hei nieuws met zoo eene wonderbare snelheid verspreidt te zien Het goede nieuws komt ons langs alle straten der stad. Een groot getal feiten doen zich alle ooeen- blikken voor en wekelijks geven wij er zooveel wij kunnen. Ziehier weeral een. Mme. Delphine Tréaen, 5 Peperstraat te Aalst, zegt ons Sedert ongeveer twee maanden lang was ik van nierpijnen, waarvan ik veel leed, aangedaan mijn slaap was bewogen en reeds bij mijn op staan voelde ik mij vermoeid soms had ik zoo hevige duizelingen dat ik, om niet te vallen, genoodzaakt was mij vast te houden aan hetgeen mij omringde mijn water was troebel, belastik was mis troostig want tot nu toe waren al de ge bruikte middelen zonder merkbaren uit slag gebleven, 't Is op dit oogenblik dat ik veel goeds van de Foster Pillen voor de Nieren hoorende, ik eene doos bij Mr. De Valkeneer, apotheker i5 Espla nadeplein, te Aalst, haalde. Ik mag u zeer rechtzinnig zeggen dat ik reeds na den vierden dag de kwaal stillelcens aan verdwijnen voelde na een veertiental dagen was ik teenemaal ver dwenen. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. De zwakte der nieren kenmerkt zich door knagende pijn en zwakte in de len den. De zieke kan bijna niet gaan den geheelen dag heeft hij dat neerdrukkend gevoel in den rughet is evenzoo 's nachtszich om en om leggende in het bed tracht hij in slaap te geraken maar is niet in staat rust te vinden, en 's morgens schijnt de rug nog pijnlijker te zijn. Verzekert u dat men u de Foster Pil len voor de-Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mme. Tréaen gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken be komen tegen 3 f. 5o de doos of 19 f. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Couder.bergstraat te Brussel. Algemeen Depothouder voor Belgiè. Woensdag morgend heeft men in eene gracht langsheen den weg van Maas tricht naar Hasselt, het lijk gevonden van eene vrouw, die den dag te voren Carnaval gevierd had. Op het lijk zijn geene sporen van geweld vastgesteld. Men denkt dat de vrouw aan eenen bloed- opdrang bezweken is. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. De policie le Verviers, heeft eene talrijke bende jonge dieven aangehouden, die zich sedert meer dan een jaar aan eene gansche reeks diefstallen plichtig maakte. Zij zijn gevat tengevolge de po gingen, die een hunner deed om juwee- len, gestolen bij den substituut M. Tschof- fer, en bij advokaat Poswick, te verkoo- pen. Allen zijn snaken van 16 tot 20 jaar. Te Luttre is de ketel eener locomo tief gesprongen. De machinist is door het ontsnapte water erg verbrand. Men vreest dat hij ook het gezicht zal kwijt zijn. EENE FORTUIN voor de landbouwers! gewaarborgde genezing in 3 uren van den AFLOOP DER KALVERS en VEULENS door het AMERIKAANSCH POEDER DEPRATERE Een enkele doos is voldoende om ver scheidene dieren te redden. 1 fr. de doos, te Oostbndb bij den apotheker Depratere (die in de provin cie verzendt tegen postzegels) en te Aalst bij Callebaut en De Valckeneer en overal. Tot polver verbrand. Hoe onvoorzichtig het is, kinderen alleen te laten blijkt nogmaals uit het vreeselijk ongeluk dat woensdag te Leffinghe is voorgevallen. Landbouwer De Kimpe was met zijne vrouw aan het werk in de stal en in de schuur, wanneer zij vijf kwaartuurs nadien de keuken terug bin nentraden, vonden zij hun jongste kind eenige maanden oud dat zij allleen gelaten hadden en in zijn wiegskens naast de stoof lag, tot polver verbrand. De moeder had. aleer de keuken te verlaten, de stoof aangevuld en tijdens hare afwe zigheid was de stoof aan het gloeien ge gaan, zoodat het wiegske, vuur had gevat en het arme kindje geheel werd verkcold. PIANOS Einde van seizoen Verkoop eener groote keus nieuwe pianos, welke eenige maanden in huur geweest zijn, met eene buitengewone verminde ring van prijs. Tien jaren waarborg. Huis B. VAN HYFTE. Gent, Neder- kouter 32, tegenover de Bagattenstraat. In eene gracht langs de baan van Quiévrain naar Thulin, heeft men dins dagmorgen de lijken gevonden van eene vrouw van ongeveer 25 jaar, en van een jongentje van 334 jaar. De vrouw droeg aan den hals eene diepe wonde, denke lijk toegebracht door een mijnwerkers- haak. De knaap scheen aan koude be zweken, maar tusschen de vingers hing nog gras, wat laat vermoeden dat het kind pogingen gedaan heeft om uit de gracht te komen. Het parket van Bergen is 's namiddags ter plaatse gekomen, en heeft zich bege ven naar eene afgezonderde herberg, be woond door Elisabeth Kalbach, eene Duitsche, die daar samenleeft met haren i8jarigen zoon en zekeren Stefaan Dupin, schoenmaker, werkende te Bossu. Elisa beth Kalbach en Stefaan Dupin zijn ten slotte aangehouden en naar 't gevang van Bergen gebracht. Uit hunne verklarin gen, die zeer tegenstrijdig zijn, blijkt dat de vrouw, die later vermoord werd, maandagavond in de herberg was geko men. Er zou een twist ontstaan zijn tus schen beide vrouwen. De carnaval te Parijs. Er zijn Dijnsdag op de boulevards een twee honderd personen aangehouden. Hiervan waren slechts een vijftiental zakkenrollers, de overigen werden ingerekend wegens... aanslag op de zeden 1 Ja, ja, 't zijn de Fransche taal en de Fransche zeden die men aan onzeVlaam- sche jeugd moet inpompen want 't een volgt het ander en daarom moet men werken tegen de verfransching onzer catholieke jeugd Werkeloosheid. Te Nantes zijn 12,000 arbeiders zonder werk, want de scheepstimmerwerken liggen sedert maan den stil. De ongelukkigen hebben een beroep gedaan op de werkgevers, waarin wanhoop en bedreiging doorklinkt. Zie, de Fransche regeering zou beter doen haar geld te besteden, in plaats van mil- lioenen uit te geven voor de vernietiging van het klein restje vrijheid, dat anders denkende burgers nog genieten. Overstroomingen. Ingevolge de aanhoudende regens zijn al de rivieren van Bourges overstroomd. De lage stads- deelen staan alle onder water. In ver scheidene huizen moesten de inwoners naar den zolder vluchten. Sommige fami lies zijn naar de voorsteden verhuisd. De Loir en de Cher zijn insgelijks over stroomd. Te St-Germain Laval is de toestand even slecht. De bewoners van Baffy heb ben hunne huizen moeten verlaten. De Rhóne schijnt te zakken. De shah en zijn geneesheer vergif tigd.Een bijzondere brief uit Teheran, waarvan onze confrater Le Patriots inzage kreeg, deelt nadere bijzonder heden meê over het ongeluk, dat den shah op 't einde van Januari is over komen en dat men reeds dan vermelde. De shah leed aan zenuwziekte en had, op bevel van zijnen Engelschen genees heer een kalmeerend middel genomen. In plaats van zich.beter te gevoelen, werd de zieke veel slechter. De geneesheer meende in den blik van den shah te lezen dat hij zich vergiftigd geloofde. Om den zieke tot andere gedachten te brengen dronk den geneesheer zelf de rest uit van het middel, maar weldra was hij er nog erger aan toe dan de vorst. Het onder zoek bewees dat de Fransche apotheker van den shah eene vergissing had begaan. Men heeft bij middel van krachtige tegen- vergiften den shah en den geneesheer kunnen redden. De apotheker is zijn plaats kwijt maar zijn hoofd heeft hij nog en dat is veel in 't Oosten. 's Pauzen gezondheid. Havas- agentschap meldt uit Mantua'dat Z. H. de Paus aan zijn broeder Angelo Sarto. te Grazie, een voorstadje van Mantua, een brief heeft geschreven, die een tegen spraak bevat van al de verspreide ongun stige berichten over 's Pauzen gezond heid. Dat schrijven, hetwelk wij in eenige buitenlandsche bladen meégedeeld vin den, luidt aldus 0 Geliefde Broeder, n Met groot genoegen heb ik uit uw brief vernomen dat gij het goed maakt evenals de beide families Magnaoi en Marseli. Ik hoop dat dit zóó moge blij ven. Ook ik maak het goed en ofschoon een zeker blad vermeldt dat ik lijd aan zeunwziekte, zenuwpijnen, gebrek aan eetlust, slapeloosheid en zwakte van ge zicht, heb ik geen enkelen van deze kwa len. Zelfs ben ik in jaren niet zoo gezond geweest als thans. Wij kuunen dus om al deze verzinseltjes slechts lachen. Ik ge niet eene zeer goede gezondheid en groet de families Magnani en Marseli, terwijl ik u van ganscher harte den apostolischen zegen schenk. Uit het Vatikaan, 10 Februari 1904. PIUS X. d Sneeuw. Woensdag morgend heeft het overvloedig gesneeuwd in de Castelli Romani heel de Campagna, de bergen Tuscolani, Albani, Tiburtini en Prenestini lagen heelemaal wit. Faillieten. Naar uit New-York ge meld wordt hebben vier maatschappijen van verzekering tegen brandgevaar hun bilan neergelegd te Baltimore. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 11 Vrouwelijk idem 7 OVERLIJDENS. C. Waeytens, vr. Lepagie, z. b. 39 j., Groenstr. M. Van de Maele, vr. Hey- vaert, z. b. 3i j., Mijlbeke. E. Wey- meersch, z. b. 37 j. Binenstr. E. Meert, m. De Thaey, werkm. 37 j., Breedestr, M. De Geyt-r, w* Van den Bossche, herb. 75 j., Alb. Lienartstr. A. Van Thienen, student, 17 j., Molenstr. 7 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2