Handschoen nijverheid. GROOTE PRIJSKAMP Van tak op tak. Land- en Tuinbouw. Rechterlijke kronijk AELST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Oostenrijk. Handelende in ons nr van verleden zondag over de bespreking welke in de Kamer plaats greep betrekkelijk de hand schoen-nijverheid zegden wij dat de groene volksredder sieur Alois De Bac- ker zweeg a Zekerlijk genomen is dit eene vergis sing, want de waarheid dwingt ons te bekennen dat M. De Backer zich heeft gewaagd eenige woorden ten voordeele der handschoen-werksters uit te spreken. Doch zoo flauw zoo onbeduidend was zijne redevoering dat het juist zooveel uitmaakte alsof hij gezwegen had. 't Is hetgeen wij wilden zeggen.... Den goeden wil van M. De Backer trekken wij niet in twijfel, maar zijne be kwaamheid in economische vakken en zijn invloed op de Kamer en de bestuur lijke wereld die staan voor alle ernstige lieden beneden zero. In ons nr van zondag zullen wij ten gun- 'Ste van onze lezers uit het Sottegemsche en der omstreken van Ninove de merk waardige redevoeringen meèdcelen uit gesproken door de Heeren De Sadeleer en Woeste over de handschoen-nijverheid, alsook de redevoeringen van liberaal Buyl en socialist Dclporte de twee aarts vijanden onzer handschoen-naaisters en het hoopvol antwoord van den Heer mi nister de Favereau. STAD AALST. VOOH "VET VEE Op Zaterdag 26 Maart 1904. Iets ter bedenking. a Sinds 1877 bestaat in Italië het gedwongen onder wijs. Na 25 jaar van dit stelsel is er 48, 49 7. van de algeheele bevolking, die noch lezen, noch schrijven kan. In zekere streken stijgt de verhouding zelfs tot 80 evenals in Portugal. Dit is een uittreksel van de zeer liberale Etoilb, die steeds met hand en tand de verplichting van het schoolwezen voor staat. Hoe brengt men dat te zaam Als dé schooldwang zoo opperbest is, hoe brengt hij in Italië zulke slechte uitslagen teweeg Wij, integendeel, hebben geene wet om den schoolgang te regelen, en toch voorzien wij terecht dat binnen enkele jaren de laatste Belg geleerd zal zijn. De Tentoonstelling van Luik van igo5 is sedert eenige maanden een tijd perk van bepaalde verwezenlijking inge treden. De algemeene commissaris, M. Richard Lamarche, en de voorzitter van het uitvoerend comiteit, M. E. Digneffe, hebben beurtelings de aanstelling der 21 groepen, welke de Belgische afdeeling uitmaken, voorgezeten. Deze bevatten in hun comiteit al de specialisten, bekwaam om de pogingen aan te wenden, welke voordeelig zijn aan het algemeen werk, de namen van al degenen, wier hulp en raad kunnf-n bijdragen tot het inrich ten van eene tentoonstelling, die waarlijk merkwaardig is en waardig van België. Zeer ieverig werd er reeds in die afdee- lingen gewerkt, en het werk gaat er regel matig voort. Wij zullen gelegenheid hebben, om er op terug te komen. In afwachting bestatigen wij de onvermoeibare toewij ding, die M. Gody, secretaris van het algemeen commissariaat, aan den dag legt, ten dienste der Worlds Fair, met welke wij die den 75° verjaardag der Bel gische onafhankelijkheid moeten vieren. Amerikaansch vee. Wij lezen in Het Volk De invoer van Amerikaansch slachtvee in Belgie, begint sterk te verminderen. Bij elke ontscheping van Amerikaansche ossen en stieren, riep men in den laat- sten tijd te Antwerpen Dat zal de laatste zijn maar tot ieders verwonde ring, bracht een volgende boot weêr ander vee meê. Het Amerikaansch vleesch wil de Bel gen maar niet bevallen, ofschoon het te gen goedkoopen prijs verkocht wordt. Zoo was, de verledene week, toen er weêr 439 ossen en 127 stieren ontscheept werden, de hoogste vleeschprijs voor de ossen fr. 1,25, voor de stieren fr. 1,10 per kilo. Eenige stieren werden te Ant werpen zelfs verhandeld tegen 1 frank per kilo, terwijl het vleesch van holland- sche ossen, fr. 1,45 tot fr. i,5o per kilos gold, en van hollandsche stieren fr. 1,35 tot fr. 1,40. v De Congoleeschs officieren. —Eene ernstige verandering is gebracht in de betiteling der verschillige officieren in dienst van den Congo. Tot hiertoe gingen al de officieren, om het even welk ambt zij ginder uitoefenen, achtereenvolgens door den graad van onderluitenant, luitenant, kapitein 2* en ie klas. Daarom voerden zij echter geen effec tief bevel uiten de koning heeft nu daar in eene hervorming gebracht en de offi cieren in twee categoriën verdeeld. In de eene komen de officieren, die in den grond een militair ambt uitoefenen, en die men zal heeten pelotonsbevelheb ber, compagniebevelhebber, onderrich- tingskampbevelhebber. In de tweede cat- gorie komen de offi cieren die meer een t< rritoriaal bevel uit oefenen en die men zal heeten hoogtr- adjunct, zdne-overste en sector-overste. ENKWEST over den toestand der neeringdoende burgerij. De Com missie zetelde hier gister Dijnsdag. Weinig personen traden op weinig, bitter weinig in eene stad van 3o duizend inwoners. Eenigtn lieten gegronde klach ten hooren terwijl anderen, in hunne ver klaringen door de politiek werden inge blazen,of zeever verkochten die niet te pas komt, lijk Groene Pie die de evenredige vertegenwoordiging in alles als het eenige middel aanwees om ons allen in een lui lekkerland te laten leven. Kortom velen die men gedurig hoort jammeren lijk ware Jeremiassen, bleven thuis en hebben dus de kans verkekeld om hunne klachten te doen boeken. Invloed van de nadeelige zomers op het insektenrijk. Schier voor alles is het weder van verleden zomer slecht ge weest en dan ook wel voor den voort- kweek en uitbreiding der insekten. Velen onzer lezers kennen de viervoudige rup- senplaag en de schadelijke gevolgen er van. De koude en vochtigheid van ver leden zomer heeft fel de uitbreiding van het rupsenleger tegengewerkt. Staven wij ons gezegde door bewijzen. Bij den opschik der boomen, en dat in de vele hoven op verschillige plaatsen, hebben wij nog geen enkelen rupsenring, noch klad tegengekomen van de zwam- spinner (Liparis dispar) en (Bombyx neustria) of ringrups. Ook zal men reeds gezien hebben dat de eikenboomen en stronken en doorne hagen niet met rupsenpoppen bezet zyn als in vorige jaren. Het zal dus wensche- lijk wezen, zoo nauwkeurig mogelijk bij het bewerken der boomen en struiken na te zien om deze,die er mochten gevonden worden,zooveel mogelijk te doen verdwij nen om des te meer de uitbreiding voor de volgende jaren tegen te houden en zoo doende de planten van de kwaadste vijan den te bevrijden. Onvruchtbare of weinig dragende aardbeziénstruiken of planten, Bij het voortkweeken der aardbeziënplanten en 't aanleggen van nieuwe beplantingen wordt er bij de hoveniers en nog wel bij de wortelspuiten of afloopers (de nieuwe jonge planten) voortkomen van vrucht bare of onvruchtbare moederplanten. In vele kleine hoven, ziet men soms meer dan de helft der struiken, welke weinig of schier geen vruchten dragen. De oorzaak ervan is dat vele personen niet weten dat een niet dragende aardbe- ziënplant altijd zal ontvruchtbaar blijven. Gedurende jaren hebben wij door proe ven bestatigd dat afloopers van onvrucht bare planten eveneens gansch hunnen leeftijd, niettegenstaande betere zorgen en bemesting, onvruchtbaar bleven. Deze niet viuchtgevende jonge planten zijn van hun eerste jaar schooner en straffer dan wel deze welke vruchtbaar zullen zijn. Het gebeurt dan ook dat men bij het kiezen der planten voor het aanleggen van aardbeziënbedden steeds de eerste neemt, 't is te zeggen, de onvruchtbare planten in plaats van de laatsten. Men zal dan verstandig handelen met bij het kiezen van jonge aardbeziënplan ten de vruchtbare struiken te teekenen, om dan bij het uitkiezen der jonge plan ten niet de schoonste afloopers maar wel de planten te kiezen van de vruchtbare struiken om gedurende den ganschen leeftijd derzelven den verwachten oogst te mogen verkrijgen. Fr. L. Munich en Munich. Brouwers van Munchen hadden een proces inge spannen tegen Belgische brouwers, welke onder den naam van Munich, een Belgisch brouwsel in den handel brachten, De Duitsche brouwers vroegen wegens oneerlijke concurrentie 100,000 fr. schaê- vergoeding. De rechtbank van Brussel heeft beslist dat a Munich den naam is van eene biersoort, gefabrikeerd naar een stelsel te Munchen in gebruik, en ontheft de aan- leggers van hunnen eisch. Creemboter. Markt van Woensdag 24 Februari 1904 60 kilogrammen ter markt, Prijs fr, 3,oo tot 0,00 per kil. Waarom bestaan er zoo menigvuldige namaaksels van het gezondheidslikeur De Kempenaar? Omdat de Elixir De Kempenaar overal gevraagd en erkend wordt als zijnde het lekkerste likeur welk tot heden in den handel kwam aan gema tigde prijs. Dus wel a.-indacht nemen op het echte mark De Kempenaar, welk Frs. 2,25 de liter moet verkocht worden. Wetgevende kiezingen. De wetgevende kiezingen zijn vastgesteld op 29 Mei, Zondag na Sinxen. De nieuwe pauselijke nuncius, Mgr Antonio Vico, wordt dezer dagen te Brussel verwacht. Maandag morgend is de expresstrein 2828, uit Brussel Noord vertrekkend naar Kotiiijk, ten 6 uren 09, bijna van de riggels geloopen, bij het verlaten der Noordstatie, zoodat men, ei, zoo na eene verschrikkelijke ramp te betreuren had. Ziehier in welke omstandigheden De reizigerstrein 282S reed reeds met zekere snelheid toen, een beetje voorbij de Rogierstraat, nabij de twee Bruggen en dus niet ver van de plaats van het onheil der verleden week, eene locomo tief, die op eene dwarsbaan mancevreerde, eerst vlak tegen den trein tot staan kwam Al de rijtuigen van den trein botsten beurtelings tegen de locomotief. Alleen de controleur-wachter had het ongeval bemerkt en deed te Laeken stoppen, om de rijtuigen te onderzoeken en te zien of de trein de reis kon voortzetten. Gelukkig waren er enkel blutsen en schrammen aan al de rijtuigen,maar ware de locomotief een paar centimeters verder gekomen, eene ontriggeling en eene ijselijke ramp waren onvermijdelijk ge weest. Alleen de locomotief, de tender en de goederenwagen bleven onbeschadigd. De trein is met 20 minuten vertraging te Kortrijk aangekomen. Over den hevigen brand die Zater dag morgend ten 4 uren, de groote meu belverkoopzaal van M. johnson-Lalieux, te St-Gillis (Brussel) vernielde, wordt het volgende vermeld De eigenaars der zaal hadden Vrijdag avond een feest gehad, dat door velen hunner vrienden was bijgewoond. Rond middernacht was dit geëindigd en M. en Mevr. Johnson deden de laatste genoodigden uitgeleide. Niemand had het minste spoor van brand of eenig gevaar gemerkt. Maar korts voor 4 uren zag de politie agent Liénart eene groote vlam door het dak der verkoopzaal slaan. Die zaal was zeer groot, omtrent 40 meters diep en kwam met een groot por taal uit aan de Louisalaan, dat, even als de voornaamste zalen, overkropt was van meubelen, tapijten, koperen voorwerpen, kunstwerken, salongarnituren, enz. De agent blies op zijneu alarmhoorn en het geluid daarvan, alsook het geflak- ker der vlammen wekten M. Johnston en zijne familie. M. Johnston telefoneerde naar den commissaris deze riep de pompiers van Brussel men antwoordde dat zij zonder toelating van burgemeesterswege niet ter hulp mocht komen, enz. Natuurlijk deed die bestuurlijke tralala tijd verliezen en dat was 't minste wat er te verliezen was. Ook weet men dat M. Johnson zijne huisgenooten zich langs aaneengeknoopte beddelakens langs den muur moesten laten afglijden, daar heel de benedenver dieping en de trapzaal in vuur en vlam stonden en de weg hen langs daar afge sneden was. Tot op de balcon der eerste verdieping konden zij nederdalen, en daar werden zij door de inmiddels toegesnelde pom piers uit de Dcfacqz3traat en die van Sint Gillis in veiligheid gebracht. M. Maurits Lalieux, een bloedverwant van den eigenaar, die op de tweede ver dieping sliep, kon zich redden bij middel van eene koord, hem door den eerstge- noemden politieagent toegeworpen. Nu begon men met talrijke spuiten den brand te blussen, een zoo goed als onmo gelijk werk, gezien den overgrooten voor raad van brandstof, die in het gebouw opgestapeld was Er viel niets te doen dan de aanpalende gebouwen te vrij waren. Het was half 7 eer het vuur in hevig heid verminderde, toen er eigenlijk niets meer te verbranden was. Over twee maanden had M. Johnson nog een stock van voor 180,000 fr. meu belen ingenomen. Hij ondergaat een ver lies van een half milltoen, slechts gedeel telijk verzekerd. Alfons Quinart, de bijzonderste ple ger van den diefstal op den posttrein van Parijs, is nog altijd in het Sint-Pieters gasthuis, waar hij gansch afgezonderd ligt van de andere zieken. Hij veinst zin neloosheid en wordt voortdurend door twee policieager.ten bewaakt. Zijn toe stand is zoo aanmerkelijk verbeterd, dat hij binnen kort naar de gevangenis van Nijvel zal kunnen worden overgevoerd, waar zijne twee broêrs reeds zich reeds bevinden. Eene vrouw van Anderlecht ging met haar dochterke van 4 jaren langs den Bergenschen steenweg, toen eensklaps het kind, de hand der moeder loslatende van 't gaanpad stapte. Juist kwam een zware bestelwagen van den spoorweg dienst aangereden. Het kind werd omge worpen en door een der wielen verplet terd onder de oogen der verschrikte moe der. De arme moeder werd bij het zien van dit ongeluk door een zenuwcrisis aangetast. Een genaamde Armand M. kwam Maandag langs de Paleizenplaats te Brus sel, toen hij plotseling werd omgeworpen door de koninklijke automobiel, die veel sneller dan de reglementaire 5 kilometers per uur buiten het paleis kwam gereden. Daar M. M., het nu juist niet als eene koninklijke welwillend aanziet, van onder de automobiel des konings in het slijk te rollen, heeft hij de zaak aan de politie bekend gemaakt. Droevig einde van eene jonge diefegge. Een dienstmeisje van West- malle, 18 jaar, in dienst in een huis der Groote Baerstraat, te Antwerpen, had eenigen tijd geleden het bt zoek gekregen van den brievenbesteller, die een post wissel brachtvoor den heer des huizen. Dit stuk motst afgeteekend worden. Het meisje teekende zelf af en, nadat ze gezien had dat de wissel 120 fr. be- dro g, ging ze zelf het geld op den post- halen en stak het in den zak. Doch daar haar meester den verwach ten wissel niet zag aankomen, stelde hij een onderzoek in, en op het postbureel werd hem den afgeteckenden wissel ge toond. Uit een verder onderzoek bleek, dat de meid het geld ontvangen had. Toen deze laatste wist dat hare oneer- rijke daad gekend was, heeft ze zich uit wanhoop door verhanging gezelfmoord. Inbraak in eene statie. In den nacht van Zondag op Maandag werd de statieoverste van Hemixem plotseling ge wekt door zware slagen, die hij in zijn bureel meende te hooren. Hij stond op en zag drie kerels zoo snel wegloopen als zij konden, terwijl hij een paar revolverschoten loste. In zijn bureel gekomen bestatigde de beambte dat reeds twee gaten in de brand kas waren gekapt. Een der schoten van den statieoverste moet zijn doel getroffen hebben, want men heeft, van af de statie tot aan het veld, waarheen de dieven gevlucht zijn, een bloedspoor gevonden. Men meldt uit Lessen dat twee jon gelingen, die Zondagavond in eene her berg van Biévène twist kregen, eindelijk ook de aanwezige klanten begonnen te bedreigen. Een hunner werd door den zoon van den herbergier buiten gezet maar de dronkaard, die hiervoor woedend was geworden, trok een mes en bracht den herbergierszoon zulken geweldigen steek in het hoofd toe, dat het wapen den sche del doorboorde. De jongeling viel dood neêr. De moordenaar, een jongen van 20 jaar vluchtte, maar werd korts nadien aange- gehouden, Het parket van Doornik heeft de zaak in onderzoek. Dievengeschiedenis te Deurne. In de Kronenburgstraat. 72, te Deume, bij Frans Verderen, waren drie kerels lang eene slechte gesloten achterpoort in de stallingen gedrongen en verders op de koer. waar ze den waterput open legden en daaruit de looden buizen der pomp robberden. Twee van hen gingen het gestolen goed bij eenen opkooper der 5® wijk verkoopen terwijl de derde terug den opengemaakten put moest dicht maken. Doch, terwijl de laatste hiermede bezig was, ontwaakte de bewoner van het huis geen kat om zonder handschoenen aan te pakken en verraste den indringer. Hij sprong op hem toe en begon nu den verraste zoodanig af takelen, dat deze laat ste bad en smeekte om op te houden, en dat hij alles zou bekend maken, omtrent het gestolen goed en ook over zijne twee kameraden. Dit akkoord werd geslagen en de bege nadigde vertelde alles. Het gestolene werd teruggevonden en de twee indringers aangehouden. De buurttrein, die op 20 Februari des morgends rond 6 ure van Meenen naar Mouscron rijdt, botste op een hin derpaal en de locomotief sprong uit de rails. Bij onderzoek bleek dat twee bak kershouten over de baan waren gelegd. Gelukkig reed de trein, uit hoofde der helling van den weg zeer langzaam, zon der dat hadde het ongeluk verschrikkelijk kunnen zijn. Het is de eerste maal niet dat men hier dergelijke pogingen tot ont sporing ontdeki, doch vroeger had men die telkens op tijd gezien. Te Dilsen, bij Tongeren, raakten de genaamden M. en Th. Lantin in twist met hunnen neef L. Lantin. Th. greep L. vast, doch omstaanders scheidden hen. Op ditoogenblik werd L. op het hoofd getroffen door een pintglas, geworpen met zooveel kracht, dat het brak en de stukken in zijn voorhoofd bleven steken. De getroffene wankelde bloedend naar huis maar zijne aanvallers volgden hem, grepen hem weer vast en wierpen hem in de weide zijner ouders,waar zij hem lieten liggen. De ouders vonden hem daar rond 2 uren des morgens. De moeder kreeg bij het zien van haren bebloeden zoon eene ge raaktheid, die waarschijnlijk doodelijke gevolgen zal hebben. De doktor, die den zoon verzorgde, verklaart dat zijn schedel gebroken is, zoodat hier ook de dood meê gemoeid zal zijn. In de kleine gemeente Harvengt heeft een 24jarig meisje, gedurende 37 dagen geslapen. Het meisje was na eene hevige ontroering ziek geworden en in slaap gevallen en geen doktor kon haar nog wekken. Gedurende vijf weken open de zij noch de oogen noch den mond en men moest haar kunstmatig voeden bij middel van melk en eieren. Zondag mor gend werd zij, hbewel sterk verzwakt, in zeer normale omstandigheden wakker, en riep dadelijk op hare moeder. Te Hautrages (Bergen) gebeurde het volgende schrikkelijke drama Een pachter, die voor 5oo fr. een paard had verkocht, bergde het geld in den kelder, en, verplicht zijnde opnieuw uit te gaan,zegde hij aan zijne drie kinderen, waar de kleine schat lag en verbood hen, voor wie ook, de deur te openen. Wanneer ik terugkom, zegde hij, zal ik driemaal kloppen. Heengaande, vertelde hij hetzelfde aan eenen gebuur. Kort nadien werd er driemaal geklopt. De kindert n, meenende dat vader daar was, openden de deur en stonden voor eenen gemaskerden man, die hen met een groot mes dreigde te dooden, indien zij hem het geld niet wezen. Zij gehoorzaamden en de gemaskerde ging in den kelder. Maar terwijl hij be neden was, vroeg het veertienjarig doch terken aan haar broerken van acht jaar, of hij het geweer van den muur durfde haken. Hij deed het, en toen de dief uit den kelder kwam, loste het meisje een schot, dat den dief in volle borst trof en hem doodde. Geburen snelden toe, ontmaskerden den doode en herkenden den persoon, aan wien de pachter van het geld gespro- had. In de XXC eeuw. Te Kwakel had men maandag in eene herberg de aardig heid eene weddenschap aan te gaan voor 't verbruiken van 14 borrels in tien mi nuten. De i7jarige V. nam het aan, met het noodlottig gevolg dat hij bij de ne gende borrel ineenzakte en niet meer tot bewustzijn kwam. Tijd. Misdaad te Echt. Zekere Vranc ken, 52 jaar, vader van 10 kinderen, leefde in oneenigheid met zijne vrouw. Deze, die het niet langer bij hem kon uithouden, ging bij hare dochter wonen, getrouwd met zekeren Meerten, 38 jaar oud. Vrancken, waanzinnig van woede, ging 's nachts naar Meerten, waar hij een ge weldig spektakel maakte. Meerten sprong uit zijn bed, opende het venster en zag zijiien schoonvader voor zich staan met een groot mes, waarmee hij poogde hem te steken, zeggende Gij kapot of ik Meerten aarzelde geen oogenblik, greep zijn geweer en schoot op zijnen schoon vader, die steendood neerviel. Meerten sprong toen uit het venster en gaf het lijk nog eenige slagen met den kolf van zijn geweer. Het parket van Ruremonde is ter plaats geweest en heeft den moordenaar doen aanhouden. Waar Combes' politiek het land naar toe brengt. Maandog heeft men in de Kamer een bijvoegsel uitgedeeld aan het verslag van M. Buisson over de afschaffing van het catholiek onderwijs. (Dit document bewijst dat die afschaffing zal kosten i° 64 millioen voor het bou wen van nieuwe scholen 20 eene jaar- lijksche uitgave van meer dan 6 mil lioen voor de 4.855 nieuwe onderwijzers en onderwijzeressen. En zoo worden de Franschen door dien afvallige geknecht en dan nog op hun eigen kosten. Huiselijk drama. De jury heeft een vader vrijgesproken, die zijne doch ter doodgestoken heeft. De vader heet Girardot, een ververs knecht, die gescheiden van zijne vrouw leefde. Zij was van hem weggeloopen, en had hem met twee dochters, Georgette en Jeanne, laten zitten. Georgette was de oudste. Zij was 19 jaar. Verleden jaar was zij verliefd ge worden op een jonge kerel uit de buurt. Vader Girardot was geweldig tegen die verkeering. Hij moest nog dienen, maar als hij terugkwam uit den dienst dan zou den ze trouwen. Zoo hadden Georgette en haar aanstaande afgesproken. Maar de vader van het meisje wilde aan de eerlijke bedoelingen van den vrijer niet gelooven, en op zekeren dag verbood hij zijne doch ter zich verder met hem in te laten. Maar zij vond zich oud genoeg om te weten wat zij deed en, zonder het voor haren vader te verbergen, bleef zij met haar beminde uitgaan. Dat gaf op een avond aanleiding tot een hevig gesprek tusschen vader en dochter, met noodlottigen afloop. Geor gette kwam thuis na den heelen dag aan haar vrijer te hebben gf wijd en daarover was vader woedend. Niet heelemaal nuch ter bovendien, verweet hij haar al wat leelijk was En zij daartegen in. Als ik niet leven kan zooals ik wil, dan ga ik het huis uit, zegde zij. Toen werd Girar dot razend. Hij nam een mes en stak toe. Het meisje is twee weken later in 't zie kenhuis overleden aan eene ontsteking in de long. Daar had het mes geraakt. Girardot heeft Zaterdag terecht gestaan. Snikkend vertelde hij, dat hij zooveel van zijne dochter hield, dat hij dol was ge worden bij de gedachte, dat zijne dochter het breede pad opging, dat hij er toen maar op los gestoken had en nu bitter berouw had. Een zonderling nachtverblijf. Een merkwaardige ontdekking is te Buda pest gedaan. In het oudste deel der stad stad staat een schouwburg die ongeveer een half jaar geleden wegens brandge vaar werd afgekeurd en sedert leeg stond. De vorige week zag een policieagent dat 's nachts aan de achterzijde een man met een sleutel eene deur opende en binnen ging. Hij gaf terstond hiervan kennis een groote policiemacht omsingelde het gebouw en daarna drongen eenigen bin nen. Op eens werd het er heel levendig van alle kanten, vooral uit de loges, rezen gestalten op, die naar de uitgangen vluchtten en daar werden aangehouden. Velen lagen in diepen slaap en moesten gewekt worden. Het bleken allen personen te zijn die het leegstaande gebouw als nachtverblijf gebruikten, en onder hen een groot aantal verdachte personen. In het orkest vond de policie een merkwaardige verzameling dieven en inbrck^rsgcrcep en een groote hoeveelheid gestolen voorwerpen.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2