Groote Bedevaart Afgeluisterde samenspraak Nalouale Bedevaart GROOTE PRIJSKAMP EEN EN ANDER. VERTOONING VERTOONINGEN, Allerhande nieuws. Holland. vleiend getuigschrift mede over myn muzikaal talent dat men mij van zeiven van de zangles ontsloegzoo werd ik groot zonder een toon aangeslagen te hebben. Later natuurlijk waagde ik het niet meer, wat aan mij verwaarloosd was te achterhalen en zoo moet ik nu ont- beeren en missen wat ons de zoetste vreugde zou kunnen verschaffen in vroolijke of melodische toonen weergeven wat ons hert zoo innig van binnen ge voelt. Lieve moeders verzaakt voor uwe kinderen zulk geluk niet De onder vinding heeft geleerd dat menschen wier gehoor zeer zwak en wier zangerigen aan leg in den beginne op minder dan niet uitdraait, toch door oefening tot een be hoorlijken zang kunnen opgeleid worden; want het gehoor laat zich door het dage lijks luisteren verfijnen en verscherpen. Volkomen onmuzikalische menschen zijn eene zeldzaamheid. Natuurlijk dat er voor den leeraar en den leerling een machtige dosis geduld tot zoo eene oplei ding vandoen is. Aangenaam is het zeker voor den muziekmeester niet zoo een tiental kleppers onder zijnen maatstaf te hebben, maar de taak van den onder wijzer die de kinderen, ze kunnen dan al zingen of niet, den abc moet inblazen en in 't gezicht printen, is ook zoo ge makkelijk niet. Ouders peinst erop. En gij moeders, kunt gij zelve zingen, zingt uwe kinderen voor, lijk gij ze leert bidden en uwen en vaders naam uitspre ken zij zullen wellicht uwen ouden dag verlustigen, en met u bij den brandende kerstboom een lied zingen tot lof van den geboren zoon Gods. Conrali. Kerk der EB. PP. Carmelieten-Disoalsen Burgstraat, 52, te Gent. naar het Heiligdom van den H. Joseph op Zondag üiOMnart 1904 Men kan zicb laten inschrijven bij Elisa Meganck, Hoogstraat, 5, te Aalst. Vertrek uit Aalst, 8 u. 12. Aankomst te Gent, 8 u. 38. Vertrek uit Gent. 6 u. 55. Aankomst te Aalst, 7 u. 3o. Prijzen der plaatsen Tweedekl.fr. 2,00. Derde kl. fr. i,i5 (van twee boeren.) Slenter. Maar, Wijsemans jongen, wat heeft uwen knecht deze week, daar zoo in uwe klavers gezaaid Ze staan nochtans niet te dun, dunkt mij. Wijsemans.Wel vriend, niemen- dalle heeft hij er in gezaaid, maar hij heeft er wat vet overgestrooid. Slenter. Chimiek wilt ge zeggen Wijsemans. Juist. Slenter. Maar chimiek op klavers, dat heb ik nog nooit gehoord, en mij dunkt dat is beter voor graan en patatten. Wijsemans. Daarvoor gebruik ik hem ook, doch wil dat zeggen dat klavers niet moeten gevet worden Slenter. Da wel niet, want ik rijd over de mijne eens met de beirkar en zoo vet ik ze. Doch chimiek op klaver Wijsemans. Beir op klaver is niet slecht, maar die kan toch beter gebruikt worden. Slenter. Hoe dat Wijsemans. Luistert, ik zal u dat eens uitleggen. Op de landbouwvoor drachten welke hier over eenige jaren gegeven werden, legde de heerB... uit dat er in beir veel stikstof zit, iets dat de planten opjaagt en doet groeien, maar, voegde hij erbij, de klaver trekt die stof gratis uit de lucht die er vol van is. 't Is daaraan toe te wijten, dat tarwe na klaver zoo welig groeit, zelfs zonder bemesting. Welnu, de stikstof van den beir heeft de klaver niet noodig en die zou beter op de meerschen of op andere vruchten gevoerd worden. Slenter. En hoeveel chimiek hedde zoo per roè gestrooid Wijsemans. Daar of omtrent 3 kgr (900 kgr. per hectare). Slenter. 3 kilos Wijsemans. Wel ja waarom kijkt ge zoo verwonderd 1 Slenter. 3 kilosEn aan i5 c. de kgr. dat is 45 c. per roê. Dat is nog al kostelijk zulle Rekent daarbij den pacht van uw land, uwen arbeid, enz., 't worden dure klavers. Merci 1 Wijsemans (glimlachend). Maar wie heeft u gezegd dat ik mijnen chimiek i5 c. de kgr. betaal Ik zie, vriend Slen- tel, dat ik weeral wat uitleg zal moeten geven. Zooeven heb ik u gezegd, dat de kla vers de stikstof gratis uit de lucht kunnen nemen,en dat is 't kostelijkste. Ook wacht ik mij wel stikstof aan klavers te geven. Wat ze noodig hebben zijn fosfaten en vooral potaschmesten. En die vetten kos ten maar gemiddeld 5 fr. de 100 kgr. Slenter. Zoo, en wat koopt ge dan Wijsemans. Ik koop 5oo kgr staal- slakken en 400 kgr. kaïniet, en daarmeé strooi ik eene hectare. Dat kost mij maar 45 tot 5o fr.voor eene heele hectare.Vindt ge dat te kostelijk Slenter. Dat verandert de zaak. En bevindt ge u daar wel mede Wijsemans. Opperbest, jongen, opperbest. Hedde nie gezien, wat klavers ik op den Hoek had Alzoo drij volle sneden Zoudt gij het ook niet eens probeeren? Slenter. 'k Zal er thuis eens over spreken, maar 900 kgr. per hectare is toch nog al vet 1 Wijsemans. Minder is ook goed, bij voorbeeld 3oo kgr. staalslakken en 200 kgr. kaïniet. Maar ik, ik zorg voor mijn klavers, want 't is de bijzonderste vrucht van geheel de boerderij Goè kla vers is heel den zomer veel eten voor de beesten, g'hebt 'nen zuiveren stoppel en daarna tarwe gegeven. Slenter. Dat is waar, 'k zal er ook eens op peinzen. VIJFTIGJARIG JUBELFEEST 1854 der uitroeping 1904 van het geloofspunt der Onbevlekte Ontvangenis van O. L. Vrouw BELGISCHE NAAR ROME en PADUA ingericht door den Heer Hector de Condé, onder de geestelijke leiding van den Eerwaarden Heer Maenhaut, pas toor van het gesticht S. Joannes Baptista, te Selzaete 5 dagen te Rome Pauselijk verhoor 3 dagen in Zwitserland van den 10 tot 24 April 1904 Zich te wenden te Aalst tot den E. H. Rombaut, onderpastoor, en tot Mejuf. Gabriëlle De Schaepdryver, Nieuwstraat. STAD AALST. VOOR VET VEE Het College van Burgemeester en Sche penen, op voorstel van de Besturende Commissie der Veemarktr heeft besloten dat op Zaterdag 26 Maart 1904, zal gehouden worden op de Houtmarkt eenen buitengewonen Prijskamp voor vet Vee. De middenraad van den Belgischen Volksbond vergadert Zondag 6 Meert te Biussel, in het Werkmanshuis, Een dracht en Arbeid, Brialmontstraat 11 (vroeger Evenaarstraat) bij de kerk der eerw. paters Jesuiten, met de volgende dagorde i° Vernieuwing van het bureel 2° Kiezing van een voorzitter en een ondervoorzitter 3° Aanstaande congres van den Belgi schen Volksbond. 40 Voorstel van Mr Helleputte, betref fende het houden van een algemeen con gres 5° Verslag van den schatbewaarder 6° Allerhande. Muziekprijskamp. De koning en de graaf van Vlaanderen stellen ter be schikking van het comitcit tot inrichting van den internationalen muziekwedstrijd elk eene gouden medalie en een kunst voorwerp. De eerste prijs van den eerewedstrijd bedraagt 3ooo fr. in specie. De gezamenlijke weerde der prijzen bedraagt 3o,ooo fr. Over de stoven. De Société de Médecine van Antwerpen, in acht ne mende dat zij, als wetenschappelijke vereenigirg, voor plicht heeft, het publiek in te lichten aangaande zekere dwalingen, die zich al meer en meer tegen de ge zondheidsleer in het verwarmen onzer woningen voordoen Waarschuwt het publiek tegen het ge bruik van stoven die bij gebrt-k aan eene schouw, geenen trek hebben. Al deze stoven met petrool, gas, alcohol, bri ketten, snmengehoopte brandstoff-n, enz. zijn nadnlig, cn gevaarlijk, zelfs al ge ven zij geen reuk. Het is eene dwaling, deze hindernissen hopen te verhelpen door het wegdampen van water in eene kom op deze vuren geplaatst. Deze stoven zonder schouw versprei den in den luchtkring der woonplaatsen de voortbrengsels der verbranding,voort brengsels die vergiftigende stoffen zijn, met of zonder reuk, volgens de gebruikte brandstof. Bloedarmoede en tuberculosis kunnen het gevolg worden van het verblijf in zulke btdorven lucht. Nooit geene stoof zonder schouw, ziedaar een regel die geene uitzonde ring duldt. PAPIER.Bestaat er wel eene zaak van algemeener gebruik Papierfabrie ken zijn steeds in volle werking. Alsem berg, Virginal, Droogenbosch, Wille- brouck en menige andere plaatsen bren gen dagelijks in België alleen ontzagge lijke stapels en rollen papier voort, welk gebruik verzekert is en vast als dat van boter, aardappelen en brood. De kleine scholier die, genoeg ervaren in 't griffelen, overgaat tot het schrijven op papier, met pen en inkt, voelt zijn hartje kloppen van ontroering bij 't aan staren van 't eerste blad dat hij, met be vende hand er uitgestoken tong, afzich telijk zal bekladden. Dit omzag voor 't indrukwekkend schrijfpapier neemt af naarmate hij de misbruiken afziet, ge pleegd door de ouderen, a Deze eten wel geen papier, maar zij knabbelen het tot pap, gooien met den natten bal naar 't bord, makker en.... meester, naar den wand der school, waar wel eens een manneken hangt te zwieren. De schoollui verwerken papier tot alles cigaretten, draaimolens, inktpotstoppen, vuurkens in de lessenaars, enz. Waartoe dient al niet het papier Men maakt er allerlei zakken van en inpakkingen. De werkman wentelt er zijn mondbehoeften in, de huishoudster haar winkelwaren, de rentenier zijne ac tiën en obligatiën, insgelijks vervaardigd van sterk en geprint papier. In huizen waar drie, vier, vijf dagbla den komen, bevindt men zich soms zon der... papier. Arme mensche vervangen gebroken ruiten met papieren ruiten echter vermoeden zij niet dat het papier hun grooteren dienst kan bewijzen op de koude dagen en nachten. Hemdenborsten van papier met dewel ke 't volkslied spotte En hij droeg een hemde van papier..zijn bij wintertijd een harnas tegen de koude, dus tegen borstvallingen. Schoenen van papier zij bestaan in Rusland. Siberië, bij de Eskimo's of schoenen belegd met pa pier houden de voeten warm. Dekens van papier, boven de wollen dekens zijn hoogst aan te prijzen voor arme men schen. Men maakt papieren flesschen, papieren riggels voor ijzerenwegen, papieren hui zen, natuurlijk in Amerika. Papieren ijze ren potten zullen volgen, want 't papier is verduldig, vooral als men het gebruikt om er op te schrijven en te drukken. Alle schepselen, de ziellooze zelfs verblijden zich om het goed gebruik dat de menschen van hen maken. Het papier voegt zich naar de hand van den bermheriigen man, die voorne mens is een postmandaat te voegen bij den brief, welken hij stuurt tot een scha- melen armen vriend of bloedverwant. Het papier stribbelt tegen, als er de pen over loopt van den hartdooze vrek die bedreigt met gezegeld papier en de deurwaarder den armen huisvader, die vruchteloos uitstel vroeg totdat hij werk zou gevonden hebben. Met tegenzin ontvangt het den indruk van lasterende artikels en eerlooze aan vallen. SCHOUWBURG VAN AELST. Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem. Zondag, i3 Maart 1904, (Half vasten), met de medewerking van Mevr. Imler, Juffrouw Pauline Dieltjens en Juffers Mina en Ida Daniëls. ELISA Bekroond drama in 4 bedrijven door Désiré Delcroix. Den Trein te laat! blijspel in één bedrijf door Emiel Ver- SCHUBREN. Prijzen der plaatsen Voorbehouden genummerde plaals fr. 2,00 Beneden fr. t,5o; Boven fr. 1,00 ae rang fr. o,5o. ELISA werd bekroond in den tooneel- wedstrijd, uitgeschreven door het Zuid- Nederlandsch Tooneelverbond gehouden te Antwerpen, in de maand Augustus igo3. Eene omhaling ten voordeele van het werk der verlaten Kinderen (CEuvre pro- tectrice de l'enfance, direction Monsieur l'Abbé Van der Haegen), zal na de op voering van Elisa gedaan worden. Plaatsen verkrijgbaar van af Zondag 6 Maart 1904, 10 ure, ten lokale, Niéuw- straat, n° 3, bij den heer Victor Keppens. Gemeente Moorael. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia, JAARLIJKSCHE op Maandag 4 April (2d,D Paaschdag), en Zondag 10 April 1904, om 4 uren stipt, in de ruime zaal der Meisjesschool. Een hevige brand, die op de Kerk- plaats te Ninove, in eene corsetfabriek zaterdag omstond, heeft dit gebouw in korten tijd geheel in assche gelegd. De brand sloeg over naar twee aaneen pa lende huizen en ook deze werden vernield. Een vijftigtal werklieden zijn hierdoor van hunne broodwinning beroofd. De schade is zeer groot, doch verzekerd. In de fabriek La Termondoise was men verwonderd, te zien dat, ondanks het sluitingsuur de machienen voort ble ven draaien, en men ging de machienka- mer binnen. Daar zag men dat het jachtwiel, de tandwielen en de riemen rood van bloed en stukken vleesch waren. En op den grond lag de machinist be bloed en verminkt, doch ademend. De ongelukkige werd door eenen nabu- rigen militairen geneesheer verzorgd, doch hij stierf terwijl hij naar het gasthuis w- rd gebracht. Men onderstelt dat hij onder het draaien het machien heeft wil len smeert n tn zoo het slachtoff. r van zijne onvoorzichtigheid is geworden. Hij was weduwenaar met zeven kin deren. Eene misdaad, die getuigt van eene beestachtige wreedaardigheid had plaats in eene herberg van het gehucht Acren- Bosch, bij GeeraarcUbergen! Eenige vrienden hadden zich daar ge heel den avond vermaakt, toen rond 10 uren, de drank begon te werken en de plakkers ondereen begonnen te twisten. De waardin, ziende dat het niet goed zou afloopen, riep de hulp in van twee jongelingen uit de buurt en dezen wilden haar helpen, om de dronkaards buiten te zetten. Een dezer laatsten werd hierdoor woe dend en, een mes nemend stak hij het renen der jongelingen dwars door het hoofd. De ongelukkige werd naar huis ge bracht en stierf des morgends ten 4 uren. De moordenaar vernam denzelfden dag op de markt van Geeraardsbergen den dood van zijn slachtoffer, en vluchtte, men weet niet waarheen. De gendarme rie zoekt hem op. Een policieofficier van Elsene, die een onderzoek te doen had wegens dief stal, waarvan eene zojarige dienstmeid verdacht was, vernam dat deze eene maand geleden haar pasgebo-en kind verbrand had. Hij ontdekte weldra dat die gezegden op waarheid steunden. Het meisje onder vragende, wist hij haar tot bekentenis te dwingen doch zij beweerde dat het kind doodgeboren was. Het meisje is aangehouden. De ramp van de Noordstalie te Brussel, zal voor gevolg hebben, dat het personneel aanzienlijk vermeerderd en de toestand, in afwachting van groote ver anderingen, aanzienlijk verbeterd zal worden. Bij eenen juwelier der Vorkstraat te Brussel, hebben dieven de sluitblinden opgelicht, de vitrien verbrijzeld en voor 5ooo fr. kostbaarheden gestolen. Twist ontstond Zaterdagnacht te Sint Gilles, in eene herberg der Delcourt- straat, tusschen verbruikers. De bazin bracht een hunner. Jozef V.., verschei dene messteken toe. D-ze werd vreeselijk gewond aan het hoofd en den hals en werd naar het Sint-Pietersgasthuis over gebracht. Zaterdag avond, hebben onbekende dieven in de woning van M. De Cock, Begijnhoflaan, te Gent, ccnc som van 2000 fr. gestolen. Vier obligaties en een gouden uurwerk zijn ook buit gemaakt. De schurken hadden het huishondje opgeknoopt aan de trapleuning. Wanneer M. De Cock te huis kwam, vond hij zijne deur gesloten met de ket- tinG\. Hij riep de hulp in van den nacht waker,die geheel zijne woning doorzocht, doch de dieven warer. langs het dak ont komen. Al de kassen waren opengebroken. In de vellenfabriek van M. Van de Weghe, te Olsene, had Vrijdag namid dag, rond 5 uren, een vreeselijk ongeluk plaats. Rond dat uur weerklonk in eens een vreeselijke slag. Het was de droogmo len, een soort van ijzeren ketel, waarin de vellen met groote snelheid werden rondgedraaid om te drogen, die aan stuk ken gesprongen was. De brokken ijzer werdi-n in alle richtingen weggeslingerd. Drij werklieden wtrden getroffen. Het zijn A. Verstaen, A. Vercammen en M. Van den Broecke. De eerste die een tien tal meters van den droogmolen verwijderd stond, werd getroffen aan het hoofd, de tweede tn derde die in de nabijheid van den molen stonden, bekwamen erge won den aan de beenen. Nadat een geneesheer hen verzorgd had, zijn Vercammen en Van den Broecke naar hunne woning ge dragen. Ongeluk. De ordonnance van een officir van 't garnizoen te Mechelen, had maandag avond rond 5 ure, na zijnen meester naar de statie te hebben gevoerd, nog een uitstapje gedaan met het rijtuig. Aan den bareel van Neckerspoel geko men vond hij dezen gesloten, daar een trein nabij was. Op het oogenblik dat deze voorbijreed verschrikte het dier zoo geweldig dat de soldaat het onmogelijk kon inhouden. Het sprong den bare-l over en liep reel t op den trein. Men kan oordeelen welk verschrikkelijk tooneel er plaats greep, het paard werd op den slag gedood ter wijl het rijtuig aan stukken werd gesla gen en de ordonnance naast de riggels werd geslingerd. Gelukkig werd de jongen niet zeer erg gekwetst. Hij werd in eene naburige her berg binnengebracht, waar hij de beste verzorgingen ontving. Twee vrienden, Raepsaet en Van- fleteren, die te Kortrijk des avonds vreed zaam naar huis gingen, werden aange rand door twee dronkaards, die hen bei den messteken toebrachten. De wonde van Raepsaet is maar oppervlakkig. Van- fleteren, integendeel, verkeert in bedea- kelijken toestand. Hij is eerst zondag- morgend kunnen naar zijne woning ge bracht worden. Hij is gekwetst in den schouder en in het hoofd. De aanranders zijn gekend. Een hunner, die in bezit van een bebloed mes werd gevonden, is aangehouden. Kerkdiefstal. Zaterdag nacht hebben twee kerkdievén zich in de Sint- Michielskerk te Leuven laten insluiten. Zondag morgend ontmoette de pastoor <r eene van, met eene moordenaarstronie en eenen bolhoed op. De koster achter volgde den anderen maar kon hem niet inhalen. Ze hadden een gat in de taber nakels gebrand en dan deden ze de sloten springen, gelukkig waren de tabernakels li dig. Er worden in dezekeik veel missen gelezen door priesters utt den H. Geest en andere, vreemd aan de parochie - meest allen hebben hunnen eigen keil dien ze in de kerk laten. De dieven dachten dus eenen pracht gen slag te slaan, maar ongelukkig voc hen sluit M. pastoor alle dagen na 4 laatste mis, cibories, kelken enz. in dt coffre-fort en de dieven schijnen hem n* ontdekt te hebben hij is in den mui gemetst. In de sacristij zijn ze nietg; wei st met kazuivelen en koorkappe konden ze zich niet behelpen, ze moeste goud en zilver hebben. Geld zullen zei die vier offerblokken die ze openbrake niet veel gevonden hebben, ze waren 0: langs geledigd en de beste, waar nog: wat inzat, is hun ontsnapt. Dat is r.u sinds eenige maanden de k genste kerk, die door de dieven in ti arrondissement bezocht wordt. Wij kc nen de heeren geestelijken niet genot aansporen, steeds op hunne hoede te zij- op hen rust eene groote verantwoordeliji heid. Over een paar jaren drongen c dieven, hier te Leuven, op vollen bout vard, de St-Antoniuskerk binnen, stol*, de Heilige Vaten en wierpen de H. He: tieën weg. Zondag avor.d, kregen eenige joj gelingen in eene herberg te Betekom, Transvaal, in het Vossekot ruzie. Rc: 11 ure verlieten ze met vijven de herbe en buiten gekomen raakten zij aan 'l vet ten, toen Ch. Hermans eensklaps een uitte en riep «Ik ben dood een vrie: sprong hem ter hulp maar kon nog sleet zijn lijk opvangen. Een steek had a hart doorboord. Wie eigenlijk den dc delijken steek heeft toegebracht is ni gekend, maar drij personen zijn aang houden en ter beschikking van 't part gesteld, hetwelk een onderzoek heeft b gonnen. Het parket van Brugge heeft a streng onderzoek geopend over het 01 komen van talrijke koeien in de omli gende gemeenten van Brugge, wat fe toe te wijten zijn aan vergiftiging do lijnzaadmeel of lijnzaadkoeken. Het c: mische onderzoek zal de juiste oorza aan 't licht brengen. Naar men verzek; zijn alzoo een 4otal koeien omgekomt vele anderen zijn nog bedreigd. In so: mige hofsteden waren van 5 a 20 koe: aangetast. Volgens een blad zou te Brugge t volgende voorgevallen zijn In eene bleekerij der Peterseliestra vermaakte de zoon van den eigenaar z met een revolver. Hij legde op ee groep werkmeisjes aan, roepende dat i de schoonste en de jongste ging doo schieten. Het wapen ging af en een ko; trof de 7ojarige Louise K, die reeds rot dan 3o jaren in de bleekery werkt, den schouder. De dokter heeft den ka kunnen uithalen. De orfvrijwfllige dader is door de g volgen zijner onvoorzichtige daad 2; zeer getroffen, dat hij op de vlucht is t gaan en men hem tot hiertoe niet fcc ontdekt. De paters Jesuieten hebben m den de nieuwe ontdekte koolmijnen in; Kempen, eenen grond aangekocht c een missie- en retraithuis te bouwen. die ieverige kloosterlingen geldt hete niet, zooals bij de meeste catholiei verba et voces, het maken van onto: pen, maar de paters zullen handelen] de bemiddelde geloovigen zullen hen: gelijk en geldelijk ter hulp komen, h het ons hopen. Het lot van i5,ooo fr. der laat trekking van Luik is nog altijd niet c geëischt. De bezitter daarvan 't brie draagt nummer 31,549-1 heeft re het n cht verloren zijnen prijs in geld: te zetten en moet het aangekondigd va werp nemen (een automobiel van 18 pa denkracht). Zoo nu deze automobiel n: opgeëischt wordt binnen de drie maand! na de sluiting der tentoonstelling in 19c wordt hij openbaar verkocht en de' brengst gedurende drie maanden ter: schikking van den winner gehouden. Een man van Dison, die over et- gen tijd zijne vrouw had verloren, he zich, in eene vlaag van waanzin, op p welijke wijze om het leven gebracht. D n achts stond hij op en stapte geduren langen tijd in zijne kamer heen en wei Toen nam hij een mes en, in tegenwoc digheid zijner kinderen, bracht hij zi eer. diepen steek in den hals toe. Ver.: gens trapte hij het venster open, wierp, kinderen, die hem wilden tegenhoudt op zij en sprong van de derde verdiept op straat. Hij wtrd dood opgenomen. De werkstaking, die in de glasbi zerijen uitbrak op 1 Februari te Mam en te Familleureux, duurt steeds va en niets laat voorzien dat er veranden: in komen zal, wel integendeel. De stak: beslisten te volharden in hunne houdit totdat de bazen toegeven. Daar zulks 0: mogelijk blijkt voor de bazen, mits er; brek is aan bestellingen en de magazijc vol koopwaar steken, is er beslist, ovens te doo ven, zoodat de hernemi: van den arbeid slechts op een ver ver* derd tijdstip kan worden te gemoet r zien. Voor het overige is alles kalm. Onlangs brandde te Oldendievcr ec hoeve af, waarin al het huisraad, te enz. verbrandde. Het i5jarig dienstmé je, dat verdacht werd den brand te hé ben gesticht, heeft nu bekend. Zij w den geheelen dag slecht gezind gewed omdat men haar 's morgends eenige aa: merkingen had gemaakt. Met een lampl heeft ze toen het huis, nadat zij het et: met petrool had bevochtigd, in brand p stoken, met hooger gezegd gevolg. 0 schoon alles verzekerd was, lijdt de eigt naar veel schade, want de verzekennj was veel te laag de beste koeien ware tweemaal zooveel waard als de verzefc ringssom bedraagt.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2