I Onze nationale nijver heid in Gongoland. EEN EN ANDER. AELST. Allerhande nieuws. DE DENDERBODE, Eerste Communie. Frankrijk. Filature Teinturerie W 00 IV H UIZES Wat staat er te doen om al die gevaren te vermijden Er is een middel, een on- faalbaar 't is van al de jonge dochters te lande te houden. In menige gemeenten, heeft men, onder opzicht, edelmoedige pogingen gedaan men heeft er verschil- lige kleine nijverheden opgericht, corset- en handschoenmakerij,spellewerkscholen, naai- en breiwerkscholen, die aan een groot getal jonge dochters een schoon be staan ten huize verschaffen. Nogtans, moest deze middel van be scherming algemeen worden, 't ware eene ware ramp voor de stad Men kan er niet gedoen zonder meidenen van waar zouden zij komen, indien de landsche ge meenten er volkomen weigerden te zen den. Ten anderen, moesten de landelijke nijverheden te zeer vermenigvuldigd zijn, zij zouden daardoor zelf verminderen van opbrengst en onvoldoende worden tot het bestaan. De buitendochter moet dan noodzake lijk naar de stad welnu, men kan ze redden met haar een goeden dienst te be zorgen. Het meerendeel der dienstmeiden ;aan verloren omdat zij geenen goeden :eus van dienst kunnen doen zij aan- veerden zonder te weten wat het is, en 't is haar ongeluk. Men moet ze dan ge leiden, en t'huis wijzen en Goddank, de goede diensten in de groote steden, zijn zoo zeldzaam niet, integendeel. Wat verstaat men door goede diensten Deze waar men een hoog loon wint Natuurlijk eene goede huur, eerlijk ge wonnen, is niet te misprijzen Nogtans dat voordeel alleen maakt den goeden dienst niet. Is het deze, waar de meid eene onbeperkte vrijheid heeft Waar zij dikwijls mag uitgaan Verstandige ouders zoeken zulk geene diensten voor hunne dochterszij hebben een ander gedacht van eenen goeden dienst. De goede dienst is deze waar de mees ters, aan hunne dienstboden het voor beeld geven van de christelijke deugden, en hunne onderdanen voren gaan in het volbrengen der godsdienstige plichten. De goede diensten zijn deze waar er zooveel vrijheid mogelijk gegeven wordt voor al wat de christelijke plichten aangaat. Het zijn de goede, waar de meesters hunne dienstboden niet enkel aanschouwen als hunne huurlingen, maar zich bekomme ren om hun stoffelijk welzijn, omdat zij hunne onderdanen aanzien als leden van den huiskring. Het werk van St-Francisca Romana biedt eene behulpzame hand aan de jonge dochters die eenen dienst begeeren. On berispelijke dochters alleen worden aan bevolen, en enkel goed gekende diensten worden bezorgd. Het werk geeft geene meiden in de huizen, waar geloof of ze den zouden kunnen in gevaar zijn noch waar men geen tijd krijgt om ter kerke te gaan, noch waar geene waakzaamheid over de dienstboden gehouden wordt, noch waar het eten te wenschen laat. Het werk bezorgt niet alleen de diens ten zonder eenige onkosten, maar het neemt de meiden in tafel en verblijf, als zij tijdelijk zonder plaats zijn. Het zijn te Gent de damen van den Derden Regel, die het werk bestieren. Verleden jaar hebben zij 38o jonge doch ters geplaatst. De jonge dochters, die zich naar de groote steden zouden begeven, moeten zich maar in de statie stoutmoedig wen den tot de DAME MET GEEL LINT die voor alles zorgen zal Elk kent den bekwamen horlogiema- ker, P. Vertongen van Audegem bij Den- dermonde, aan welken zoo menige ge meente een goed en nauwkeurig torenslag te danken heeft. Binnen kort steekt nu 's mans werk de zee over, om in 't hartje van Afrika aan de zwarten nauwkeurig d'afwisseling op te geven van rust- en werkuren. Wie had ooit gedacht dat 't eerste slag 't welk op de Zwarte Wildernis, den onmiskenbaren stempel der beschaving ging drukken, te Audegem ontkiemen moestDat strekt Audegem, maar voornamelijk diens ver dienstelijken zoon Vertongen tot eer. De wijzerplaat meet i meter 3o midellijn, het is een repetitie-slagwerk, slaande uur en halfuur en 8 dagen loopende. Met d'eerstvolgende hoot stoomt ze naar de missie van den Eerw. Heer De Cleene, van Nukerken (Waas), geloofszende ling van Scheut, te Mol-St-Marie, Ma- numbé, (Neder Cor go,) alwaar deze bezig is met den bouw eener kerk, uit baak steen in zijne neerzetting vervaardigd. Zoodra de toren klaar is, wordt d'horlogie die gaat vertrekken, er op geplaatst door 'nen Eerw. Heer Missionnaris van Scheut die ze vergezelt, na alvorens hare ineen zetting bij M. Vertongen te gaan aan- leeren. Wie lust heeft de horlogie, die ginds heel verre in Congo. Dendermondsch of liever Audegemsch spreken gaat, eens te gaan bekijken, ga gerust naar M. Verton gen, daar is ze tentoongesteld of ten min ste, die heer zal ze met zijne welwillend heid bereidwillig toonen en men zal zich voorwaar dat uitstapje niet beklagen, want 't is een prachtig stuk, wij bedoelen krachtig en met veel aanleg gebouwd. Om terug te komen op den Eerw. Heer De Cleene, weze gezegd dat die heer in April e. k. twaalf jaar in Congo verblijft op al dien tijd is hij slechts eenmaal in België geweest en dat over zes jaar. Het spreekt dat hij ginds zijnen tijd niet ver beuzelde, want, buiten al de gewone missieinrichtingen als voorloopige kerk, scholen, hospitaal enz. enz., vondt hij middel om jeugdige negerkens in de mu ziekkunst op te leiden en op't oogenblik bezit zijne gemeente eene voortreffelijke fanfaren die om de stiptheid barer uitvoe ringen de bewondering van Europeanen wekt en nu als gezegd, bouwt hij eene steenen tempel met eenen toren, wiens spits van in de verte aan den reiziger zal verkonden dat aldaar de Roomsche Kerk een duurzame grondvesten heeft gewor pen.... en op den toren komt 't Aude- gemsche slag 1 Belgische Volksbond.—Het midden- comiteit van den Belgischen Volksbond is Zondag namiddag vergaderd gewi in den kring Union et Travail, te Brus sel. M. Arthur Verhaegen werd herkozen als voorzitter M. Senel werd tot onder voorzitter gekozen en M. Soudan tot lid van het bestuur de andere leden werden in hun ambt behouden. Het aanstaande congres van den Bond zal plaats hebben in September, te Hou- deng-Goegnies of te La Louviêre. Het comiteit heeft zich gunstig ver klaard aan 't houden van een bijzonder congres van al onze catholieke federatiën: catholieke kringen, turners, volksbonden, jongelingskringen, jonge wachten, enz. Het comiteit acht dat ontwerp uitmun tend en verzoekt M. Helleputte zijne wer kingen om het te doen gelukken voort te zetten. Het hoopt dat al de groote catholieke vereenigingen zich niet zullen vergenoe gen met de bijtreding in princiep, welke zij tot nu toe gegeven hebben, maar dat zij het denkbeeld practisch zullen verde digen. Het weër in Maart. Capré moet ziek geweest zijn, want sedert eenige maanden liet hij van zich niet meer hoo- ren. Nu echter is hij weer op de been, want hij is daar met zijne voorspellingen voor Maart (wel is waar een beetje laat.) Ziehier wat hij ons aankondigt Van den i tot den 8, buien, regen, sneeuw en stormen van den 9 tot den i3, overtrokken en koud van den 14 tot den 20, verzachting, verlaging, regen van den 21 tot den 23, zomersche dagen van den 24 tot en met den 3i, opnieuw buien, stormen, sneeuw en regen, af wisseld met een weinig goed weer. Met het weer, waarmee wij thans be gunstigd zijn en de voorspellingen van Capré, ziet het er dus niet heerlijk uit voor Maart. Die vuiligheid. Binnen kort, op 16 Mei, zullen de nonnen, verjaagd door sectarische beheerders, opgehitst door ciTOYBN Bré/nond, de burgerlijke gast huizen van Toulon, die zij sedert 1804 bedienen, verlaten. Zekeren dag riep de bestuurder Bré- mond, de meest razende van die wilden, in den roes zijner zegepraal Goed, zoo binnen vier maanden ZULLEN WE VAN DIE VUILIGHEID BEVRIJD ZIJN. Welnu, zegt de Croix du Var, gisteren is Brémond in het gasthuis gebracht, niet als beheerder, maar als zieke, en welk een zieke Men zag hem voorbijgaan, moeilijk de deuren van het gasthuis bereikend, onmo gelijk alleen de trappen op kunnend en welke bittere spotternij verplicht, wegens het erge van zijnen toestand en het walgelijke zijner ziekte, de zorgen te komen afbedelen van eene dezer nonnen, die hij gisteren nog beleedigde. En, over zijn bed gebogen, de verpes ting van zijn lichaam inademend, zagen wij de witte kap eener non, hem al de zorgen eener moeder en al de goedheid eener zuster bewijzend, bereid hem aldus te verplegen tot in den morgend van 16 Mei. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 9 Maart 1904. 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil. Voor uwe Drukwerken, Schooi en Bureelbehoeften, wendt u tot het Bureel van 3i, Korte Zoutstraat, Aalst. Pracht- en gewone druk. Nette en spoedige bediening. Buitengewone groote keus van Kerkboeken, Paternosters, Beeldekens, Kaders en alle ar tikels die betrek hebben met de Eerste Communie. Al de artikels zijn van allereerste hoe danigheid en tegen gematige prijzen. - AALST. Zondag avond rond 7 1/2 ure werd eene vrouw aangerand door een manspersoon op het Viaduct, Brusselschen Steenweg. Op haar hulpge roep is hij op de vlucht gegaan daar hij waarschijnelijk vreesde van verrast te worden door personen die aan eene her berg stonden te klappen. Het is dringend noodzakelijk dat dit Viaduct verlicht wor de en, daar het door de zorgen van den Staat moet gedaan worden, ware het wen- schelijk dat een onzer catholieke Volks vertegenwoordigers hierop de aandacht roepe van den bevoegden Minister. Vischmerkt. Heden werd er ter mijn, visch verkocht die beter zou bedol ven zijn geworden dan verkocht. Waren ze dan versnoft Zoo werd er ons overge bracht. Maandag avond om 7 1/2 uren heeft men op den ijzerenweg, nabij de brug, achter het Kasteel O verham, het lijk ge vonden van een manspersoon die door een trein overreden was. De ongelukkige is zekere Theofiel De Gols, oud 49 jaren, landbouwer te Erembodegem die man was min of meer van zijn verstand beroofd bij zooverre dat men hem te Erembode gem de Sim noemde. Waarom bestaan er zoo menigvuldige namaaksels van het gezondheidslikeur De Kempenaar? Omdat de Elixir De Kempenaar overal gevraagd en erkend wordt als zijnde het lekkerste likeur welk tot heden in den handel kwam aan gema tigde prijs. Dus wel aandacht nemen op het echte mark De Kempenaar, welk Frs. 2,25 de liter moet verkocht worden. Men heeft te Brussel alweer twee valsche 5o franksbriefjes in handen ge kregen, uitgegeven door menschen die er zelf mee bedrogen werden en niet weten hoe zij er aan geraakt zijn. Een aantal diefstallen hebben maan dag avond te Brussel plaats gehad. Bij eenen koetsier in de rue de la Vallée werd eene som van 750 fr. gestolen. Bij M. S., in de rue Neuve, eene groote hoeveelheid kostbare koopwaren. Mej. B., op de An- derlechtsclie laan. vond bij hare thuis komst twee dieven in hare woning, die aanstonds de vlucht namen. Zij hadden reeds heel de woning doorzocht en kost bare juweelen gestolen. De vluchtende dieven lieten in hunne haast het zilver werk achter, waarvan zij reeds een pak hadden gemaakt. De treinroovers. De genaamde Quinart, verdacht van de bandietenstreek op den exprestrein naar Parijs, is in 't gasthuis weer ondervraagd. Na tot hiertoe waanzin gehuicheld en alle antwoord geweigerd te hebben, is hij thans aan 't bekennen gegaan. Hij heeft al zijne medeplichtigen aan gewezen de twee broeders C.... van Ternath, Frederik R uit de Kolon- straat te Brussel, en B..., uit de Ber- chemstraat. De vier gasten zijn aangehouden en achter slot gezet. De broeders Pieter en Filiep Quinart waren reeds gevangen. Diefstal van diamant. In de Volksdiamantslijperij Van Immerseel- straat, te Antwerpen, is Maandag middag, in de zaal 17, op de 3® verdieping, eenen diefstal van diamant begaan, ter waarde van 10,000 fr. De diefstal werd gepleegd ten nadeele van MM. Jacob Wolf, wonende Jacobs- straat, 45 Isaac Ritmeester en Floris Vos, beiden gehuisvest Lange Kievit straat, 34. De bazen, Hollanders, hadden met hun volk ten 12 1/4 ure de zaal ver laten en de deur gesloten. Toen ze terug op het werk kwamen ten 2 ure, was de deur open en werd de diefstal bestatigd. 38 steenen waren verdwenen, verschil lende tusschen 10 1/4 karaat en 28/28. Eenige der gestolen steenen zijn uit de doppen genomen, terwijl anderen met dop en al zijn meegenomen. De dieven hebben haastig gewerkt, want verschillende stee nen van mindere waarde lagen ten gronde. Ook moeten het bekenden geweest zijn. Het eerste onderzoek der policie heeft geen den minsten uitslag opgeleverd. Het bestuur van den bond te Antwerpen heeft het feit ter kennis gebracht van den bond te Amsterdam. Bandieterij. De stoutmoedig heid der dieven of liever der scburken- benden op den buiten gaat waarlijk te verre. Gewapenderhand inbreken tellen zij niet meer meê en voor eene moord zouden zij niet achteruitdeinzen. Getuige alweer, na de baldadigheden te Eecke- ren, het geval deze week te Santvliet, ter streek Hoek, dicht bij Ossendrecht gebeurd. Vrijdag nacht braken drie die ven binnen bij J. B. Dominicus, aldaar woonachtig. Zij hadden een gat in den muur geboord; de echtelingen lagen te bed. De bandieten trokken den man uit zijn bed, terwijl zij tegen de vrouw doods bedreigingen uitten, zoo zij zich bewoog of schreeuwde. De man kon een kapmes grijpen en zou een der schurken zeker den kop gekloven hebben, zoo ze hem niet met drie gelijk gevat hadden, ten gronde smeten en deerlijk sloegen. De man weigerde echter zijn geld te wijzen en de dieven zijn met 5 of 6 frank moe ten aftrekken. Onlangs had Dominicus voor eene goede som bosschen verkocht't is waar schijnlijk dat de dieven zulks geweten hebben, want de aanrandingen gebeuren maar al te dikwijls bij zulke omstandig heden. Verleden week werd aldus ook aange rand, in vollen dag, op den dijk van Oorderen naar Eeckeren, de gast van brouwer Van Alsenoy deze ging naar Eeckeren bij den ontvanger een brouw sel declareeren en had zeker dus geld op zak. Hij werd door drie schavuiten van den dijk gesmeten, en 't zou met hem mogelijk noodlottig zijn afgeloopen, zoo op zijn hulpgeroep niet twee personen, die in de nabijheid werkten, waren toege sneld. De policie waakt en zoekt neerstig, en 't is te hopen dat de roovers, die de streek onveilig maken, eens voor goed mogen geknipt worden. Maandag namiddag heeft prins Albert de spiegelfabrieken van Roux en Courcelles bezocht. Hij kwam te 2 ure aan in de statie van Roux en werd er ont vangen door M. du Sart de Bouland, gouverneur der provincie, M. de Dorlo- dot, arrondissementscommissaris, M. Jean Leclercq, voorzitter van den beheerraad, enz. De prins reed in rijtuig naar Courcelles en bezocht er de spiegelfabrieken, alsook de glasblazerijen van Ferté. Hij woonde verschillende werkzaamheden bij en onderhield zich met de werklieden. Met den trein van 5 ure 3/4 uit Char leroi, die opzettelijk te Courcelles stil hield, keerde de prins naar Brussel terug. Vrijdag nacht, rond 12 ure, kwam een dief binnen in de schuur van E. De Smaele, landbouwer, te Heusden-Klaver. In de schuur zitten op een hok de kie kens van De Smaele. De dieren maakten veel lawijd en de landbouwer stond op. Hij ging naar de schuur met geweer en sabel. Hij sloot den dief in de schuur en riep: die eruit komt schiet ik dood. De dief sprong niettemin van het kot en kwam buiten. De Smaele heeft den schelm duchtig met zijnen sabel geslagen. Hij is gansch bebloed weggevlucht, zijne klak ter plaats latende. Op het veld heeft men eene broek en eenen neusdoek gevonden, met bloed besmeurd. Daar de schelm zoo erg gewond is, hoopt men hem te vinden. Een neerstig onderzoek is ingesteld. Baanstroopers op zijn ouder- wetsch.Het bureel der Malles-Poste te Dinant had voor eenige dagen een naamloozen brief gekregen, aankondigend dat de postkoets binnen kort zou aange vallen worden. Gedurende verscheidene nachten namen de gendarmen plaats in het rijtuig tot aan Burnot, waar zij vervangen werden door anderen, die doorreden tot Dinant en om gekeerd. In den nacht van Woensdag- Donderdag zag de koetsier der postkoets, die om 1 uur 40 te Dinant vertrekt, tus schen Anhée en Yvoir eene lange stootkar dwars over de baan. De gendarmen stapten uit en gingen naar de plaats. De postkoets moest stil houden aan de kar. Op dit oogenblik kwamen drie kerels vooruit gesprongen, maar op hetzelfde oogenblik daagden ook de gendarmen op. Een der gasten werd gevat de anderen werden later geknipt nabij Evrebailles. Allen zijn te Dinant opgesloten. Tegen een der kerels bestond een aanhoudingsmandaat. Zij beweerden gekomen te zijn om een daar bedolven paard op te graven, ten einde de beenderen te verkoopen. Een drama. M. Hariot, kassier in een huis van fluweel en zijde, rue de Cléry. 8, te Parijs, in likwidatie, was als boekhouder in dienst getreden bij M. Li roy, opvolger van zijn vroegeren patroon. Hij ging intusschen voort met het bijhouden der kas en der boeken van het likwideerende huis. M. Defranjais, expert, aangeduid door de rechtbank, vroeg sedert eene maand aan Hariot de oude boeken, maar de kas sier zegde telkens dat zijn werk nog niet gedaan was, maar dat drie dagen later alles in orde zou zijn. Dat gedurig uitstellen maakte M. De- fran5aisvregel en zaterdag verklaarde hij, gereed of niet gereed, den volgenden morgend de boeken te zullen doen weg nemen. Maar M. de expert, zegde Hariot, gij schijnt mij van ontvreemding te ver denken. Weet wel dat, indien ik schuldig was aan de minste dwaling, ik mij zou gedood hebben. Zaterdag avond, rond 10 ure keerde Hariot naar zijn bureel terug en werkte een deel van den nacht. De magazijnen en bureelen zijn beneden in het huis en het bureel van den kassier is een klein gebouw met glazen dak op de binnenplaats. Te half zes 's morgens stapelde Hariot de boeken van de likwidatie in den gang voor zijn bureel op, op zulke wijze, dat hij niet meer naar buiten kon en, na ze met inpakpapier en krollen te hebben be dekt, stak hij ze in brand. Daarna schoot hij zich eenen kogel door den kop. De hitte des vuurs deed de glazen van het dak springen, zoodat de geburen het hoorden en den brand bemerkten. De pompiers werden verwittigd en het vuur was gelukkig spoedig gebluscht. Zonder die snelle hulp had er eene ware ramp kunnen gebeuren, want heel het huis is een magazijn van zijde, tulle, mousseline en kanten; Hariot schijnt niet aan zijne kogel wonde gestorven, maar door den rook gestikt le zijn. De boeken van M. Leroy zijn gered, maar die der likwidatie zijn geheel ver nield. Hariot was weduwenaar met vier kin deren. SOCIÉTÉ ANONYME D' LOST. L'assemblée générale des actionnaires e réunira, conformément k l'art. 28 des statuts, le Lundi 21 Mars prochain, k 10 heures du matin, au siège de la société Place Impériale, k Alost. ORDRE DU JOUR Rapports du Conseil d'Administra- tion et du Collége des Commissaires 0 Examen du Bilan et du compte des Profits et Pertes au 3i Décembre igo3. 3° Nominations statutaires. 4° Divers. Bij Rechtsmacht. Er zal op Zaterdag 12 Maart 1904, ten 9 uren voormiddag, ter openbare Markt te Aalst, aan het nieuw Stadhuis, overgegaan worden tot de openbare ver- kooping van Meubelvoorwerpen, zooals Tafels, stoelen, herbergtoog met pomp en darmen, tafels met marmeren bladen, bierglazen, likeur- en wijnroomers, cham- pagne-flesschen, kassen,keukengerief, enz. Verders nieuwe koopwaren, bestaande voornamelijk in porselein,- aard- en gleiswerk, spiegels, hangende- en andere letrollampen, steenen buizen, heiligen» )eelden onder bakalen, enz. enz. door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst. Met gereed geld zonder kosten, OPENBARE VERKOOPING van Bouwgronden, ZAAILANDEN en MEERSCB, te Aalst, Erpe, Ottergem, Vleckem en Zonnegem De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met tu schenkomst van zijne ambtgenooten Mewt? VAN DE MERGEL, te Sint Blaaius Bouc' en SCHELFHOUT, te Oordegem, met ge*i van palmslag en gelagen, in het opanbu verkoopen, de navolgende goederen,te wetc AALST-SCHAARBEEK. Eerste koop. Een perceel Bouwgron: gelegen aan de Sinte-Apnfoniastraat, gekrj streerd wijk C, deel van nummer 311a, h« bende ten voorhoofde aan de straat, breedte van 10 meters 60 centimeters en L< houdende 2 aren 26 cent., volgens meting. Tweede koop. Een perceel Bouwgronj gelegen nevens voorgaande, uitmakende di hoek der Sinte Apoloniaatraat, bekend kadaster wijk C, deel van nummer 311, groot volgenB meting 2 aren 17 centiaren. Op te leggen boomprijs 8 fr, Derde koop. Een peroeel Bouwgrot: nevens voorgaande, gekadastreerd wijk C deel van nummer 311a, hebbende ter etm eene breedte van 9 meters 16 cent., gru volgens meting 2 aren, 97 centiaren. Op te leggen boomprys 6 fr. Vierde koop. Een perceel Bouwgrot gelegen nevens voorgaande, wyk G, deel n nummer 311a, van het kadastraal plan, ht bende ten voorhoofde aan de straat, ee breedte van 9 meters 16 «ent., inhouden: volgens meting 2 aren 93 Sentiaren. Vyfde koop. Een perceel Bouwgron gelegen nevens voorgaande,aan de Sinte Ap: loniastraat, bekend hij kadaster wjjk C, d» van nnmmer 311a, hebbende ter straat ee breedte van 9 meters 16 oent., groot volgs meting 2 aren 91 centiaren. Zesde koop. Een perceel Bouwgrci gelegen nevens voorgaande, wijk C, deeln nnmmer 311a van het kadaater, met ee breedte ter straat van 9 meters 16 cent.,gn volgens meting 2 aren 90 centiaren. Boomprqs 6 fr. Zevende koop. Een perceel Bouwgroi nevens voorgaande, aan de Sinte Apoloni straat, gekadastreerd wijk C, deel van nu mer 311a, groot volgens meting 3 aret centiaren, hebbende ten voorhoofde aan straat eene breedte van 9 meters 30 cent Achtste koop. Eene behuisde Hofit* uitmakende thans eene Twee woning r ecbuur, stalling en verdere aanhoorighed.' boomgaard, tmn en land, gestaan en gele? aan de Sinte Apoloniaatraat, wijk C, ni mers 312a, 313b, 313c, 314a en 315, gr. aldaar 25 aren 80 centiaren en volgens met groot 26 aren 78 centiaren. Boomprijs 15! Negende koop. Een Huis met smidii andere afbangen en land, gelegen nen voorgaande, aan de Sinte Apoloniaatraat, kend bij kadaater wijk C, nummers 316ii 317o, groot aldaar 12 aren, 50 centiaren volgens meting groot 12 aren 34 centian Boomprijs 50 fr Tiende koop. Een perceel Land, gelnj nevens voorgaande goed, aan de Sinte Apc, niastraat, gekadastreerd wijk C, nnm: 319a, met éene grootte van 28 aren 90 tiaren en volgens meting groot 29 aren 66 N. B. De "koopers treden in het gebruik 1 de koopen 1 tot en met 7 en van koop 10; middelijk met de betaling van den kooppt- en aankleven, van de overige als na reent! De voormelde koopen eenen blok nits hende, zijn gemeten en afgeschetst op oroi C, door den beëedigde landmeter M. Ti al, te Aalst. GEMEENTE ERPE. Elfde koop. Een Hnis, zijnde dan oud gekende herberg De Vlasblom, staan en gelegen aan de Audenaardsche li sei, aan de Kat, bekend bij kadaster wijk nnmmer 241a, met eene grootte van 1 aar centiaren. Onmiddelij e ingebrniktrediog. Twaalfde koop.Een perceel Lochtu wel gscbikt voor Bouwgrond en een landj bouw, geleg n aan de Andenaardsche ka» ter wijk Kat, bekend bij kadaster sectie nummnr 8ÖA,groot aldaar 2 aren 30 centiu Dertiende koop. Eene partij Land, legen op Lt-t Kerkveld, bekend dü kadtf wijk C, nummer 530a, groot aldaar 16 90 centiaren. Veertiende koop. Een perceel Land, legen op het Kerkveld,gekadastreerd wijk nnmmer 548a, met eene grootte van 8ir 60 centiaren. Vijftiende koop. Een perceel Land,; legen aan den Ommegang, wijk C, nam: 842 van bet kadaster, met eene grootte n 7 aren 20 centiaren. Zestiende koop. Een perceel Land, legen op den Hoogkauter, bekend bij kadi ter wijk C, nnmmer 865, met eene groo: van 8 aren 80 centiaren. Zeventiende koop. Eene party Meen de Zurebosschen aan de Beek, gek&i treerd wyk C, nnmmer 15, met eene groï van 28 aren 10 centiaren. Boomprys f. 125 (Jehrnikt zonder termjjn door M. Ed. Ti der Biest te Erpe. Achttiende koop. Een perceel Land,; legen op den Ondersten Cottemkanter, v C, nnmmer 138a van het plan kadasf» groot aldaar 33 aren 90 centiaren. Deels onverpacht en deels gebruikt d# Mren Frans De Lat en J. Bapt. Schamp Erpe. Negentiende koop. Een perceel Lat: gelegen op bet Cammeland, gekadastnff wyk D, nummers 451a en 451b, te za& groot 10 aren. Gebruikt zonder termijn door M. Canü De Coninck te Erpe. Twintigste koop. Een perceel Land, f legen op den Boschkaater, aan de Gents-' Kassei, bekend by kadaster wyk A, nums 220 met eene grootte van 9 aren 20 centiem Gebruikt zonder termyn door Jufv. b Meerleer-Vinck, te Erpe. GEMEENTE OTTERGEM. Eenentwintigste koop. Eene party Lu gelegen op den Verkenskauter, wijk A, nut mers 185 en 185bis van bet kadaster, gr» aldaar 10 aren 30 centiaren. Gebruikt zonder termyn door M. Courts tinna De Jonge te Ottergem. Tweeëntwintigste koop. Een per» Land, gelegen op het Speurt, gekadaatreef wyk A, nummers 549a en 549b, met es grootte van 10 aren 50 centiaren. Gebruikt zonder termijn door voornoemd* heer De Jonge. GEMEENTE VLECKEM. Drijentwintigste koop Eene party Lp' gelegen aan de Vage, genaamd de Key# gekend bij kadaster wyk A, helft ten port vim nummer 245a.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2