Zondag 27 Maart 1(J04 S6s,e Jaar 5624. 3 centiemen per nummer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 'I Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. De fiere Sicambers. OM ZES MILLIOEN Eene redevoering van M. Woeste. Zondagrust. Socialisten en anarchisten werk. Franschmans! Leest en overweegt DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE HU M. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijde.? in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, a6 MAART 1904. Hoed af wij spreken van de liberalen, beter gezegd geuzen en godhaters. Zij gevoelen dat hunnen winkel niet draait, dat zij langs om meer den btrg afrollen naar den afgrond waaruit zij niet meer zullen opstaan. Daarom beginnen zij voor goed aan de rood- Marianne, den schoonen Francois uit te hangen Le beau Francois Hier geven zij pootjes, daar trekken zij oogjes, gindi r is het huwelijk reeds ge sloten, bij voorbeeld, in het Arrondisse ment van St. Niklaas. In 't Land van Waas is het monster verbond tot stand gekomen hier ten onzent hadden de geuzen het toch ook zoo graag gewild o ja 1 zoo graag Maar die eerste plaats op de lijst En zooveel liefhebbers Geen cartel dus maar toch wordt er ge pinkoogd van liberale zijde. Zonder de socialisten inderdaad geen hoop voor de fiere Sicambers. Tot waar hunne platheid gaan zal weten wij nog niet, waar wat wij weten is dat de socialisten onze geuzen perfekt kennen. Zij weten dat zij valschaards zijn en met de werklieden immer valsch spel hebben gespeeld. Wij gaan dat door eenige uittreksels bewijzen. Vooruit, 10 Juni 1892 a 't Is inderdaad walgelijk, wanneer D men de houding dier valsche liberalen ziet. In 1890 kwamen zij de stemmen der socialisten af bedelen en beloofden zij veel te doen voor het volk, als zij mees- ter werden. Zij waren echter zoo onpopulair dat zij eene ferme buis kregen. Sinds dien zijn zij woedend geworden en nu den- ken zij door den slechten hartstocht de ikzucht bij de rijke burgers uit te baten, weer boven te geraken. Vooruit, 16 en 17 Sept. 1S94. (Uit Ninove) Indien wij niet wisten wat valschaards de liberalen zijn, wij zouden hunne ezelarij toonen. Marianne is echter niet vies gevallen, want met die valschaards heeft zij cartel gesloten maar zij heeft in igo3 bij de gemeentekiezir.gen nogmaals ondervon den wat eene geuzenbelofte weerd is. De socios zijn door de mand gevallen, evenals te Leuven De rooden weten ook dat er geene ergere vijanden zijn voor het w< rkende volk dan de geuzen. Wij hebben thans het welsprekendste bewijs voor oogen. Wie is tegen dc wet op de Zondagiu. 1 De geuzen, a. u. b. en de geuzen alleen 1 Hoort hoe de socialisten dat aan de geuzen verwijten e Gelijk de liberale pers de werklitden verraadt, terwijl zij volksliefde hui- chelt, zoo heeft de libeiale partij 5o jaar lang de werklieden bedro- gen. (Vooruit, i5 Mei tgoo.) «o* g5* Vervolg. Flick glimlachte tevreden en fluisterde den onderzoeksrechter toe Eindelijk hebben wij onzen vogel dan gevangen. Hij wendde zich vervolgens tot den ho venier en vroeg Is Sorandal op het kasteel Ja, mijnheer, antwoordde deze, ik heb hem zien binnenkomen. Doktor, vroeg nu de onderzoeks rechter aan Jacques, Zou Dominique thans naar het kasteel kunnen gebracht wor den, opda'. wij hem met den mourdenaar kunnen confronteeren Jacques schudde ontkennend het hoofd en antwoordde Volstrekt niet, daar verzet ik mij met nadruk tegen. De oude man moet onmiddellijk te bed gebracht worden, maar binnen eenige wck_n hoop ik dat hij zijne krachten voldoende zal terugge kregen hebben, om een verboor te kun- Een stuk uit Le Peuple. Bertrand zwaait de roede Welk is de partij die altijd geweigerd heeft wetten te maken ten voordeeh- van 't volk 't Is de doctrinaire partij. Welke mannen hebben altijd gewei- derd het siemr< cht aan de werklieden t toe te kennen 't Zijn de doctri- nairen 1. i) Drze walgelijke grappenmakers, zijn i) in waarheid mannen die de maatschap- pij 't onderste boven zetten. De arbeiders weten dat de doctri- nairen de ergste tegenstrevers van n den werkmansstand zijn. Werklieden, onthoudt die laatste woor den. Herinnert ze u als uwe leiders u komen vragen en smeeken voor de libe- lalen te stemmen, als zij hunne partij verradende, en het voorbeeld volgende van den heer Judas Daens u zullen zeg gen 't Moet voor de liberalen zijn De Aalstersche groenen, maar ook de Aalstersche socios hebben den 18 Octo ber verraad gepleegd en voor de geuzen gestemd. Dat ligt klaar en duidelijk in de woorden van den heer Judas opgesloten 't was een strooming onder 't volk hij bedoelde daaronder ook de socialisten Wat den 18 October gebeurd is, kan in de toekomst nog gebeuren. De beweeg reden die in 't verleden de leiders voor de geuzen deed werken, kan ze thans ook op een draf ken zetten ten voordeele der godhaters. Dezelfde oorzaken hebben de zelfde gevolgen. Laat u echter niet bedriegen werk lieden 1 Vraagt u af wat de geuzen voor u hebben gedaan door welke werken en inrichtingen zij de genegenheid hebben betoond die zij thans komen huichelen. Ziet door eigen oog Laat u ook door uwe leiders niet blindelings meêslepen. Mistrouwt ze wanneer ze den Judas spelen en u aanraden komen voor andi-re partijen te kitzon en bijzonder voor de geuzen die volgens de bekentenissen van Le Peuple de ergste vijanden zijn van het arbeidende volk. Zondag 11. was er in de Grondwettelijke Conservatieve Vereenining van Antwer pen een algemeene vergadering belegd om onder ander onze zoo verdienstkijke Volksvertegenwoordiger, M. Woeste, de gelegenheid te geven tot de Antwerpsche catholieken het woord te voeren. Wij laten naar Het Handelsblad deze hoogst merkweerdige redevoering volgen op de welke wij de bijzondere aan dacht onzer geëerde lezers inroepen Het is voor ieder mensch eene ge-we tenszaak, bij dealgemeene werkzaamheden op het politiek tem in, als bij voorheeld het kieswerk, ook zijne bijzoi.dere pogin gen aan te wenden. Men doet het niet altijd geerne maar toch moet het. Immers men moet zich eiken dag afvra gen heb ik mijn plicht gedaan Uw plicht Deze wil zich niet met de poliiiek be moeien en zich uitsluitelijk met catholieke werken bezig houden. Gene vindt geen belang in de politiek zij verveelt hem. nen ondergaan. Gij hebt evenwel nu zijne verklaring gehoord en ik geloof dat die voor het oogenbhkblik wel vol doende zal zijn. Zeker, hernam de onderzoeksrech ter, wij zullen Sorandal terstond aanhou den. Ja, riep Flick ongeduldig uit en laat ons haast maken de schurk mocht eens lont rieken en ons op het laatste oogenblik nog ontsnappen. Hij snelde vooruit" naar het kasteel, gevolgd door den onderzoeksrechter, den griffier en de beide geneesheeren. De onderzoeksrechter beval een be diende hem bij den bewoner van het kas teel aan te dienen. Een oogenblik later stonden de heeren in den salon en de onderzoeksrechter zeg de tot M. Dorgeur Mijnheer, vergeef ons dat wij u ko men storen, maar mijn plicnt zendt mij hierheen. Zooeven hebben wij het on weerlegbaar bewijs gekregen, wie de moord op den baron d'Amfreville, uwen bloeuverwant, heeft gepleegd en nu ko men wij bier om den schuldige gevangen te nemen. Maar dat alles is de kwestie niet. Men moet zich eerst en vooral afvragen wat kan op dit terrein mijn plicht zijn Waar tegen hebben wij te strijden T< n eeiste tegen het ongeloof. De vijand tracht in de harten der zwakken, der vrouwen en kinderen de onverschil lig eid, de onwetendheid te zaaien, die het ongeloof voortbrengen. En heel zijn onderwijsstelsel is daar naar ingericht. Alles is er naar geregeld om in den geest en in het hart alle denk beeld aan hoog< r vlucht, alle gevoel van godsdienst te verdooven. Ten tweede tegen de zedeloosheid, de trouwe gezel en helper van het ongeloof, die zelfmoord, echtscheiding, ontvolking na zich sleept. Ziedaar onze samenleving, zooals men die maken wil. En wij zouden niet al onze krachten verzamelen, om die te be strijden. Rijkdommen, talent, bekwaam heid zou men niet ten offer brengen, om dien vijand het hoofd te biedenWij zou den ons niet in de rangen der strijders laten inlijven Die vijand zaait haat tegen de burgerij, dat noodzakelijk bestanddeel van onze samenleving. Hebt ge wel eens nagedacht, wat er van de samenleving zou geworden, indien de burgerij niet bestond Hij zaait ook haat tegen het capitaal, dat hij als een vijand van den werkmans stand, den vijand van den arbeid afschil dert, terwijl hij zeer goed weet dat het capitaal niets is dan de vrucht van samen- gehoopten arbeid, noodig om den arbeid het bestaan mogelijk te maken Haat tegen de Kerk, de eenige die orde in dezen wanordelijke staat van zaken kan brengen, en die zij dus het meest te vreezen hebben waartegen zij eiken stond alle mogelijk geweld aanwenden doch telkens met schande terug geslagen worden. Ziedaar het socialistisch gedeelte van dit vijandig leger. Maar naast hen staan de liberalen. Oh 1 die hebben nog niets geleerd, en volgen altijd hunne tactiek van bedrog en schijnheiligheid. Eerst kwamen zij zich bemoeien met de zaken der kerken, der pastorijen en gasthuizen, om daarvan ten hunnen voor deele dienstbaar te maken wat zij konden. Dan hadden zij den schoolstrijd. Oh, de school gescheiden van God I dat was hun ideaal. Spreker wijdt nu uit op al de moeite, die de liberalen zich gegeven hebben om het onderwijs te verwereldlijken, hoeveel geld zij daarvoor uitgaven en hoe zij, tot bereiking van hun doel, de hand aan de socialisien reikten. Vervolgens toont hij aan wat zij nu in hun schild voeren. O, in 't begin zal het bijna niets zijn, wat men den burger zal viagen Men heeft het al gezegd in het progressistisch congres van i3 Maart Eene taks geëvenredigd aan de inkom sten en eene op de nalatenschappen. Maar wapent u, want de rest zal volgen: men heeft maar hunne redevoeringen te hoor; n, hunne dagbiaden te lezen, om te beseffen hoe het noodig is, dat wij ons aaneensluiten. 't Is mogelijk, en het is waar zelfs dat Hier, mijnheer vroeg Dorgeur verschrikt. Ja, mijnheer, want de schuldige be vindt zich in deze kamer. Vervolgens wendde hij zich tot Soran dal en ging voort Henri Sorandal, reeds eenmaal zijt gij aangehouden geweest als verdacht van den moord op het kasteel Pierrcfite. Het is u gelukt door eene list, die nog nader ouderzocht moet worden, een valsch alibi aan te voeren, en te bewijzen. Zoo even hebben wij echter de zekerheid ver kregen dat gij, en niemand anders, de mooordenaar zijt. Henri Sorandal, in naam der wet neem ik u gevangen. Terwijl de onderzoeksrechter sprak, was Flick op Sorandal toegetreden en thans legde hij de hand op zijnen schou der. Sorandal zag den inspecteur van politie aan en riep eensklaps Tuny Flick maakte eene spottende buiging en sprak Om u te dienen, mijnheer. Aha, het doet mij genoegen dat mijnheer mij nog er in ons kamp ontevredenen zijn. wegens persoonlijk.-grieven, nog niet v< rwezen- lijkte hervormingen en dergelijks. Maar men stelle zich een oogenblik in do plaats van degenen, die aan het bewind ziji en vrage dus wat zonden wij wel meer gedaan hebben dan zij Zii hebben den vrede hersteld tusschen den Staat en de Kerk in schoolzaken hebben zij den strijd, dien wij begonnen waren, niet opgehouden en in het onder wijs God weer ingevoerd. Zij hebben de nuttelooze scholen afgeschaft, de noodza kelijke privaatscholen aangenomen,onder wijzers gevormd, bezield met godsdienst zin, vaderlandsliefde en geloolslever. En indien dat alles niet altijd de ver langde uitwerkselen had, dan is dit niet de schuld van de wet, maar van de samen leving. Zij bevorderden het vrijwilligersleger, verbeterden den toestand der lotelingen, maakten eene reeks werkmanswetten, onder welke de onlangs gestemde wet op de ongevallen, de pensioenen, enz. En wat deed men niet voor Antwerpen, dat door hun streven tot de zesde onder de rij der handelsnatiën is opgeklommen Men zegt in de rangen onzer tegenstre vers a zij zijn het clericaal gevaar I Maar heeft elke Belg dan niet het recht te denken en te gelooven zooals hij verkiest? Komaan, men verdoove de persoonlijke grieven en denke alleen aan de politieke plichten. Wij gelooven maar dit is niet genoeg. Wij moeten gebruik maken van de gaven, die God ons schonk, die het geloof in ons ontwikkelde het woord en de pen. Men behoeft daartoe niet altijd redenaar of schrijver Men kan het gehoorde, het geschrevene voortplanten en helpen verspreiden. En dat is vooral de taak der jongeren uit de hooge klassen. Zij zijn sterk, werkzaam, ieverig zij moeten niet enkel het vermaak zoeken, maar ook den arbeiden vermaken zij zich. het weze dan voor het geloof en voor de armen 1 Elk uwer moet een engelbewaarder 2ijn voor den naaste. En gij vrouwen, allen voorbeelden» zooals men die slechts te Antwerpen kan vinden, gij hebt nog andere plichten te vervullen dan die welke gij tot hiertoe betrachttet. Gij zijt allen ook hoofdzake lijk opvoedsters. Denkt altijd dat de man nen zullen worden, wat de moeders en de zusters van hen zullen maken. Daarbij, zet altijd verre, zeer verre het hart en de beurs open voor al het goede, dat te Antwerpen uwe hulp inroept. Vooral het onderwijs het werk der scho len is uw politieke arbeid. Ten slotte doet spreker nog een roeren den oproep tot de mannen, om toch ver- eenigd te blijven, niet altijd te veel denken aan eigene eischen en rechten, maar ook na te gaan dat men daar anderen mee krenken kan. Handelt zpo, roept M. Woeste en de Kerk zal u denken en uw geweten zal tevreden zijn. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 27 Maart 1904, M. Callebaut, Botermarkt. herkent, al heb ik mijne rosse haren weer zorgvuldig in eene doos geborgen. Ellendeling Geene groote woorden, dit helpt u toch niets meer. Gij dacht dat de justitie zich in het geheel niet meer om u bekommerde en intusschen ging er geen seconde van den dag of den nacht voorbij, of de politie hield het oog op u. Toch moet ik u mijn compliment maken, gij zijt een handige schelm en zonder de hulp van die twee heeren hij wees op de broeders Fro- mentel, zoudt gij mij nog als een paling door de vingers zijn gegleden. Sorandal keerde vo! minachting Flick den rug toe en wendde zich tot den rechter. Mijnheer, ik protesteer tegen mijne gevangenneming. Dat zal u weinig baten, de bewijzen van uwe schuld zijn aanw< zig. En welke bewijzen zijn dat, als ik u vragen mag De opzichter Dominique, die door den moordenaar gewond werd, heeft zoo- even in mijne tegenwoordigheid en met deze heeren en den hovenier tot getuigen, Eene tweede bom is Dijnsdag mor- gend te Luik ontdekt op den dorpel van het huis van een anderen commissaris van policie. Gelukkig heeft een moedige burger het flesje bevattende de ontplofbare stof in tijds ontdekt en een schrikkelijk ongeluk is op die wijze vermeden. De daders zijn Woensdag ontdekt. Het zijn hevige propagandisten der anarchis tische gedachten. Socialisten zietdaar uwe chefs. En zegt niet dat gij die moorderijen afkeurt. Men weet genoeg dat uwe mannen in de Kamer tien keeren de genade gevraagd hebben van den vermaarden Moineau die tien jaar geleden ook met bommen speelde Bommen, ziedaar de speeltuigen der socialisten Kan een treffelijk man voor zulke mannen nog stemmen Vergadering van 't Beschermcomiteit der tijdelijke Uitwijkelingen van Oost-Vlaanderen. Op zaterdag, 12 Maart, vergaderde in liet bisschoppelijk paleis te Gent, onder het eere-voorzitterschap van Z. D. H. Mgr Stiljemans, het Beschermcomiteit der tijdelijke Uitwijkelingen van Oost- Vlaanderen. Aan deze vergadering namen deel be nevens Monseigneur Stillemans, de heer senator de Kerchove d'Ousselghem, eere voorzitter de heer volksvertegenwoordi ger Maenhaut, voorzitter de Z. E. H. De Bock, vicaris-generaal de EE. HH. A. Bert, bestuurder van het Werk der Vlamingen te Parijs Van den Berghe, pastoor van Erwetegem Seyssens, almoe- zenier der tijdelijke Uitwijkelijken ook nog de heeren volksvertegenwoordigers Arthur Verhaegen, ridder de Ghellinck d'Elseghem Tibbaut de heeren A. de Kerckhove d'Exaerde, voorzitter van het Genootschap van Sl Vincentius-4-Paulo Thuysbaert, burgemeester van Lokeren Eylenbosch, gemeenteraadslid en Du- prez, secretaris van het Comiteit. De E. H. Van Essche, alsook de heer volksvertegenwoordiger Leo Bethune, de heeren Van der Linden en Verwilgen, provinciale raadsleden, en de heer R. Moyeisoen hadden zich doen veront schuldigen. Om 3 ure opende Zijne Hoogwaardig heid de vergadering met het gebed. M. Duprez gaf vervolgens verslag over de werkzaamheden van het Comiteit gedu rende het jaar igo3 uit dit verslag knip pen wij de volgende belangrijke bijzon derheden In de maand Juni laatstleden zond het Comiteit zijnen secretaris naar Frankrijk om, te zamen met den E. H. Seyssens, priester van het Werk der Vlamingen te Parijs den toestand en de levensvoor waarden onzer lijdelijke Uitwijkelingen ter plaatse te gaan bestudeeren. Uit dit de verklaring afgelegd, dat gij de moor denaar zijt. Sorandal lachte spottend. Iedereen weet dat Dominique zinne loos is, zijne verklaring is dus van geener weerde. Zonder hem te antwoorden wendde de rechter zich tot Jacques Aan u het woord, doktor. Jacques zegde Dominique is door mij behandeld en het is mij gelukt hem te genezen. Toen hij zooeven zijne verklaring afleg de, was hij bij zijn volle verstand dat verklaar ik als geneeskundige en mijn collega, doktor Monguyon, die mij bij de operatie ter zijde stond, kan mijne verkla ring bevestigen. Ik verklaar dat de getuige Dominique bij zijn volle verstand was, toen hij zijne vtrklaring deed, bevestigde Monguyon. Dat is voldoende, hernam de rech ter. Volg ons Sorandal. Sorandal stond daar met doodsbleek gelaat en krampachtig saamgeknepen vuisten. Hij mompelde Ik ben verloren, maar val niet on gewroken. onderzoek bleek dat. ten gevolge van slechte huisvesting, gebrekkige voeding en overlastigen arbeid, jaarlijks velen on zer werklieden in Frankrijk ziek worden. Daarenboven stelde men vast dat onze vlaamsche werklieden die in Frankrijk ziek worden geene voldoende verzorging genieten, dat dit gebrek aan zorgen heel dikwijls oorzaak ts van voortzetting der ziekten, wat niet zelden de betrenswaar- digste gevolgen heeft. Reeds in 1902 op het Congres van den Belgischen Volksbond, te Bergen, had de E. H. Seyssens voorgesteld om maat schappijen van onderlingen bijstand te stichten voor onze tijdelijke Uitwijkelin gen naar Frankrijk. Het onderzoek verle den zomer gedaan, heeft nog eens te meer de noodzakelijkheid van zulke maatschap pijen doen uitschijnen. Immers, het bleek dat de meeste ziektegevallen zich voorde den in het begin der u campagne. En, dit laat zich gemakkelijk begrijpen ver andering van lucht, huisvesting, voeding, arbeid, levenswijze dat alles werkt sa men om onze kloeke vlaamsche land- bouwwerklieden lichamelijk te ontstellen. Nu, over het algemeen hebben onze Franschmans bij het begin van de campagne, gebrek aan geld en zoo zijn zij, in geval van ziekte, niet bij machte zich de middelen en de verzorging te ver schaffen, welke zij tot hunne herstelling noodig hebben. In menig geval zou het voordeelig zijn, konden onze zieke werk lieden naar huis komen om hier bij bunne familie de noodige zorgen te ontvangen. Geld op rekening vragen, dat ware hier nutteloos benalve eenige ui zonderingen, betalen de fransche landbouwers eerst na het einde der campagne, Het eenige middel dus om daarin te voorzien is onze Franschmans veree nigen in maatschappijen van Onderlingen Bijstand. Dit voorstel werd dan ook in den loop der maand Augustus opnieuw onderworpen aan het Beschermcomiteit hetwelk er zijne goedkeuring aan gaf en toeliet dat eene brochuur over het nut van den Onderlingen Bijstand, op 25,000 exemplaren onder de a Franschmans verspreid werd. Het bijzonderste middel echter om tot ons doel te geraken was het geven van voordsachten. Te gelegenheid dier voordrachten werd er ook gezorgd voor het geestelijk welzijn onzer tijdelijke Uitwijkelingen voaraf werd op elke parochie eene vergadering gehouden in de kerk, alwaar door den E. H. Vanden Berghe of den E. H. Seyssens den Franschmans n menige heilzame les en raadgeving werd voorge houden. Niet min dan 28 gemeenten zijn aldus bezocht geworden en daar wij op enkele parochiën tweemaal moesten gaan beloopt het getal gehouden vergaderingen tot 34 sommigen werden door meer aan 600 man bijgewoond het aantal aanwe zigen gezamenlijk genomen, mag gerust op tien duizend geschat worden. Zooals alle nieuwe inrichtingen min of meer wantrouwen verwekken, bijzonder lijk deze in dewelke de werklieden zelve geldelijk moeten bijdragen, zoo was het ook met onze zaak het geval zooveel te meer, daar onze Franschmans mis schien nog min dan andere werklieden met den geest van vooruitzicht bezield zijn. Des niettegenstaande mogen wij ons Op kal men toon zegde hij tegen den onderzoeksrechter Mijnheer, ik houdt mijne onschujd vol rn het zal mij ten tweede male wel gelukken, u daarvan te overtuigen. Niet temin, gij spreekt in naam der wet, ik moet u dus gehoorzamen alleen verzoek ik u mij eenige minuten tijd tc laten om mij te herkleeden. 't Is goed. De onderzoeksrechter gaf een wenk aan Flick en deze volgde Sorandal, toen hij de kamer verliet. Sorandal keerde zich om en vroeg op barschen toon Wat wilt gij Tony, de kamerdienaar van mijn heer, zal hem hij het uitkleeden helpen, zegde Flick met een glimlach. Ga heen. Kom, kom, geene dwaasheid, of zoudt gij liever willen dat wij de gendar men riepen en u de handboeien lieten aanleggen. M. de onderzoeksrechter be wijst u eene goedheid maar daar moet gij geen misbruik van makep. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1904 | | pagina 1