Zondag 10 April 1004 3 centiemen per nummer. 36sle Jaar 3028. Huichelaars Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. IDE IMI.ATÏT met den Witten Baard. Buitenpolicie. Hoe de geuzen zich ver zetten op Goeden Vrijdag. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CLIQUE BIL'M. Per drukregel. Oewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3d* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdng in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 9 APRIL 1904. Het is laf en kleingeestig zijn wezenlijk programma te verbergen. Het walgt, het verwekt afkeer wanneer men te doen heeft met mannen die huichelen en die niet vrank en vrij met hunne gedachten voor de vuist durven komen. Dat is de houding van Dendergalm en dus natuurlijk ook van de geuzen die hij patroneert. Die liberale wolven zijn nu zachte lammeren geworden. Zij, den Godsdienst haten zij, de Priesters ver volgen 1 foei, dat willen zij niet 1 Daar- voor zijn zij te veel braaf Het zijn de geuzen van Aalst niet, het is Dendergalm niet, die Pergameni heeft toegejuicht, die gezegd heeft dat hij waar heid sprak toen dit onnoozel en zacht lammetje schreef a Boet, gevang, ver- banning zijn wettelijke middelen, a waarom ze op de catholieken niet toepassen Het was Dendergalm niet die geschre ven heeftWij ook wenschen dit volks ken (paters en pr.esters) aan de grenzen van het land te kunnen zetten O neen, dat was Dendergalm niet, dat was de andere Ziehier wat die armtierige huichelaar beweert De plaats van den priester is niet in de politiek, de politieke priester zaait haat en twist zijne plaats is in de kerk en niet verder. Oho 1 En priester Daens Hoe dik wijls hebt gij hem niet toegejuicht sedert dien verdwaalde de banier van den op roer tegen zijne wettige Overheid heeft ontrold Hij mocht politiek maken Ja, omdat zijne politiek uwe partij bevoordeeligde met scheuring te brengen in de catholieke rangen. Hoe rechtzinnig onze geuzen zijn Hij gaat voort en doet dakpannen met de vleet op het hoofd van zijnen be schermeling regenen. Geuzen hebben nochtans geweerdigd op eene lijst te staan met dien politieker van dertienden rang. Hij (de priester) verlaagt den gods dienst en miskent zijne zending en men moet dan niet verwonderd zijn, indien i) hij als politiek man wordt bestreden. De liberalen willen den gods- dienst buiten de politiek. Kolossale leugen is dat laatste. Wat waar is, is dat de geuzen hardnekkige godsdiensthaters zijn, dat zij het Geloof uit het hert van 011s volk willen rukken. Wat waar is, is dat zij de Priesters be vechten niet als politieke mannen, maar als herders van den Godsdienst, als zende lingen van het Geloof. Wij kunnen niet begrijpen hoe men zoo laag zinken kan dat te durven looche- O INLEIDING. EEN HUWELIJKZONDER LIEFDE In de met ruwe meubels gestoffeerde gelagkamer eener bergwoonst, in eene afgelegen Engelsche bezitting van Afrika, zaten twee jonge menschen, broeder en zuster tegenover elkander en schenen in een ernstig gesprek verdiept te zijn. Een oogslag was voldoende om op hun gezicht te lezen dat zij in moeilijke om standigheden verkeerden. Zij waven Engelschen, duizende mijlen van hun vaderland verwijderd en hadden «iemand die voor hen zorgde het was 'duidelijk op hen te bespeuren dat zij door verdriet en armoede gekweld werden. Hadde ik maar 200 pond, sprak de jonge man vol vuur, dan zou ik u de helft daarvan geven, Gertruda, opdat gij daarmede naar Engeland kondet terug- keeren, terwijl ik met de andere helft mijn geluk in de goudmijnen zou gaan begroevenmaar ik bezit zelfs geen brielje van 100 frank meerik ben gisteren avond totaal uitgeschud. Dwaze die ik was met zulke kerels te spelen en het erg ste is nog dat ik niet alleen mij zelve, nen, te durven bevestigen dat de geuzen den Godsdienst buiten de politiek willen stellen Wie rechtzinnig is kan dat niet het is eene walgende huichelarij, het is louter kiesbedrog dat, gelukkiglijk, zonder eenig uitwerksel zal blijven Hebben die huichelaars dan nooit een geuzenblad gelezen nooit de Revue de Belgique doorloopen Zij weten noch tans waar die in Aalst te vinden is zij kunnen dezer artikelen uileggen zonder ze gelezen te hebben, zonder ze te ken nen Geven wij duseenige aanhalingen. Te vergeefs, schreef aartsvader geus, F. Laurent in de Revue de Belgique van i5 Januari 1877, bl. 5i, zullende liberalen zeggen dat het liberalism eene politieke zienswijze is, die niets te stel- len heeft met den Godsdienst. Dat is heel eenvoudig politiek of voorzich- tigheid. Ik zou lust hebben die voor- zichtige politiek harder te bestempelen, 0 maar waartoe zou het dienen De fei- ten geven alle dagen eene klinkende logenstraffing aan dit verouderd liberalism. 1 Meer dan 25 jaar geleden heeft een geus, Emiel de Laveleye, dit botermelk liberalism onderzocht. (i Het liberalism moet zich met den Godsdienst niet bezighouden, zegt men, laat ons die bewering welke zonder op- houden rond ons. wordt herhaald, eens onderzoeken. Ziehier zijn besluitDe ontwikkeling van het liberalism was dus onvermijde- d lijk of het moest ophouden te be- staan of het moest anticatholiek i) worden. Revue de Belgique 1877. De kinkels van Dendergalm gaan waarlijk achteruit. Ten slotte nog eene aanhaling uit de Flandre Libérale. Wat men ook zegge en schrijve, al de liberalen houden niet op door alle middelen en op alle wijzen het catho- lieke Geloof te bevechten. Zij verwer- pen openlijk zijne dogmen, kritikee- ren zijne zedeleer, bespotten zijne mi- rakels, misprijzen zijne ceremoniën. Al hunne krachtinspanningen en hun stre 11 ven strekken tot hetzelfde doelwit i) den invloed der Kerk op de zielen te vernietigen. Moet men openlijk die vijandschap tegen het Catholicism bekennen Daar 0 alleen begint het verschil. Rukt dus maar uw ellendig masker af, Dendergalm. Men kent uw geuzentronie. Er is niet een dogma in onzen Godsdienst dat gij vroeger niet heb geloochend, be spot en miskend. Wij dagen u uit, geuzen, Gods bestaan te erkennen wij dagen u uit te durven zeggen dat de mensch eene zelfstandige ziel heeft, onstoffelijk en onsterfelijk. Gij zult die uitdaging niet beantwoorden. Gij maar ook u in het ongeluk heb gestort. Wat zal er nu van ons geworden Ik heb zelfs geen geld genoeg meer om onze re kening hier in het logement te betalen. Zijne zuster lachte hem vriendelijk toe, als wilde zij moed in hem opwekken, alhoewel zij ook de toekomst duister te gemoet zag. Zij was een schoon meisje van omtrent 20 jaar na den dood haars vaders, was zij terwille van haren broeder met hem naar het zwarte werelddeel getrokken en had al hare vrienden in 't vaderland vaar wel gezegd. Verstandige menschen hadden het hoofd geschud en gezegd dat Cecil Monkton een lichtzinnige jongen, en niet geschikt was, om zijne zuster te be schermen. Doch Gertruda had hem lief en geloof de dat haar invloed voldoende zou zijn om hem op den rechten weg te houden. Helaas, het was haar niet gelukt 1 De vorigen avond, half zinneloos door het ongeluk dat hem aan de speeltafel vervolgde, had hij zich van het leven wil len berooven hij had het pistool reeds op zijn hoofd gericht, toen een landge noot, die in hetzelfde hotel vernachte, hem had overvallen en hem nog in tijds het wapen uit de hand had kunnen ruk ken. Misschien dacht Gertruda daaraan, toen zij zacht voortging Heb moed, Cecil, wij zullen wel eenen uitweg in deze moeilijkheden vin- zijt geuzen, dat wil zeggen, vijanden van den Godsdienst, vijanden van de Pries ters kerels die graag hier in België, het Fransche beulenwerk zoudt verrichten. Het jeukt u Combes te kunnen navolgen I Als de Priesters dus de geloovigen aan manen hunnen plicht te doen als chris- tene mensch, dan is het uwe schuld dat dan reeds de zaak klaar is en duidelijk, dat het volk weet voor wie moet gestemd worden. Gij ziji vijanden van den Godsdienst geworden en gij kunt dus de stem niet meer vragen van geloovige menschen die aan bunnen Godsdienst houden. Gij hebt dus den Priester gedwongen zich te ver dedigen en de christenen opmerkzaam te maken nopens hunnen plicht Gij hebt het zoo gewild, Georges Dan- din Echt liberaal. Zondag werd te Antwerpen een congres der liberale jonge wachten gehouden. Er werd daar onder andere besloten, voor de heropening der klassen, meetingen in te richten om ie protesteeren tegen het geven der catechis- muslessen in de scholen. Volgens die liberale kereltjes moeten de kinderen zon der Godsdienst opgevoed worden. Echt liberaal, niet waar De hervormingen voorgesteld door de bijzondere commissie. Deze kwestie der buitenpolicie is, voor onze dorpen en afgelegen gemeenten, van een 'uitzonderlijk gewicht, en reeds lang wordt er allerwege gesnakt naar eene de finitieve oplossing der kwestie. Zooals men weet, werd, in Januari 1902, door de departementen van land bouw, justicie. binnenlandsche zaken en oorlog, eene bijzondere commissie aan gesteld en deze heeft nu eindelijk haar verslag in het licht gegeven en de voor stellen, die het doel harer studie waren, geformuleerd. Wanneer men het belang der kwestie nagaat, en de moeilijkheden en bezwaren die er aan verbonden zijn, dan moet men bekennen dat twee jaar, voor zulk werk niet te veel is, en dat wij wel een beetje onrechtvaardig zijn geweest, met altijd te vitten op de traagheid der commissie. Na al de wetten en besluiten betreffende de buitenpolicie in een Recubil te hebben verzameld, heeft de commissie den grond der kwestie aangevat, in twee deelen i° De buitenpolicie in gewone tijden 20 de buitenpolicie in ongewone tijden. In gewone tijden behoort de buiten policie aan de burgemeesters, veldwach ters, policie-commissarissen en gendar merie. Hoe vervullen deze hunne zen ding Niet altijd zooals het behoort of zooals men zou wenschen, dit meesten- den. Nu ik u nog maar heb, gevoel ik mij sterk genoeg om aan alle bezwaren het hoofd te bieden. Hij streek haar liefkoozend over het schoone blonde haar en sprak Gij zijt veel te goed voor mij, Ger truda, het zou veel beter voor u zijn, indien gij niet zulk een ellendeling voor broeder liadt. Stil, hernam zij zacht, ik wil niet dat gij u zeiven betichtet. Zeg mij, Cecil, kent gij niemand, die u dat geld zou wil len leenen Niemand. De meeste menschen hier bezitten ternauwernood genoeg voor zich- zelven, en die wat meer hebben, zijn veel te gierig. En gij zoudt dus willen, dat ik naar Engeland terugkeere Ziet gij dan zelve niet in, lief zuster tje, dat dit het eenige is wat er nog over blijft Gij moet naar Engeland terug en mij hier achterlaten. Er kunnen maan den, jaren verloopen, voordat ik in staat zou zijn voor u te zorgen en gij kunt in een zoo woest land als dit toch niet alleen leven. In Engeland hebt gij vrienden die u met open armen zullen ontvangen, wanneer gij terugkomt zonder dien niets- waardigen broeder. Cecil Zij zag hem met een zacht verwijtend oog aan, maar eensklaps kwam er een glans in hare schoone oogen haar gelaat was wel bleek, maar onrust en bezdrgd- deels tengevolge van omstandigheden, onafhankelijk van hunnen wil. Ten titel van verbetering stelt de com missie eenige hervormingen voor. Zonder over te gaan tot de radicale oplossing van de centralisatie der policie, die aan de plaatselijke overheid zou ontnomen wor den, wat de totale omverwerping onzer zeden en bestuurlijke instellingen zou wezen, bepaalt de commissie zich, mits het te verbeteren, bij het grondbegin der decentralisatie, behalve voor de rechter lijke policie, die het voorwerp moet uit maken eentr bijzondere onafhankelijke inrichting voor heel het land. Voor de burgemeesters stelt de com missie geen wijzigingen voor, maar anders is het gesteld met tie veldwachters en de policie-commisscrissen. Het doel is in alle gemeenten een aantal veldwachters te hebben, in verhouding met de noodwendigheden der orde, de aanwerving dezer agenten te bevorderen, hun lot te verbeteren derwijze dat zij zich geheel aan hunnen dienst kunnen wijden, hun pensioen te verzekeren, ze te onttrek ken aan den willekeur der gemeente overheden, ten einde van deze agenten eene verstandige en werkzame deelne ming te verkrijgen aan de uitvoering van wetten en reglementen. In die orde van gedachten en alhoewel het grondbegin aanklevend dat elke ge meente minstens één veldwachter moet hebben, machtigt men de gemeenten van minder dan 5oo inwoners, zich aan te sluiten bij eene aanpalende gemeente om gezamenlijk een veldwachter aan te stel len en, in geval van werkeloosheid van den gemeenteraad, kan de bestendige deputatie boventallige plaatsen decre- teeren. Het recht van schorsing of afstelling wordt den raad ontnomen en gegeven aan den burgemeester voor de schorsing, aan" den gouverneur voor de afstelling. Wanneer het rechterlijke functies be treft, kan de afstelling enkel op voorstel van den procureur-generaal uitgesproken worden. Het ontwerp bepaalt ceneouder- domsgrens voor de candidaten-veldwach- ters en laat op pensioenstelling toe door den gouverneur, facultatief bij onbe kwaamheid, verplichtend op 65jarigen ouderdom. Eene pensioenkas voor invalicdcn en tegen ouderdom wordt ingericht en verder voorziet het ontwerp brigadiers-veld wachters, benoemd en afgesteld door den gouverneur, een minimum van jaar wedde, en eindelijk de afschaffing van de bevestiging der processen-verbaal door den burgemeester. Dezelfde geest heeft de hervormingen ten opzichte der commissarissen en ad- juncten-policie voorgeschreven. Zij hebben ten doel aan de goedkeu ring van den gouverneur het recht van schorsing, aan de gemeenteraden toege kend, ondergeschikt te maken eene betere aanwerving der policiecommissa- rissen te verzekeren, door de bestendige deputatie en den procureur-generaal in heid verdwenen ervan, als hadde zij een vast besluit genomen. Gij zult het geld krijgen, Cecil, ik zal 't 11 verschaffen. Hij zag haar angstig aan, want er lag iets in haren toon, dat hem ongerust maakte en hij vroeg Gij wilt toch geen onberaden stap doen, Gertruda Zij schudde het hoofd. Ik zal niets doen wat iemand ter wereld dwaas of onberaden zou noemen. Gij moogt mij verder niets vragen, Cecil, maar ik beloof u dat ik u het geld zal brengen Zij verliet de gelagkamer en Cecil zag haar na met eene uitdrukking van vrees, die zich op zijn mannelijk schoon gelaat afteekende. Zij is voornemens het geld aan M. Chatterly te vragen, mompelde hij. Arm onnoozel kind, zij vermoedt niet dat hij een veel te rijke vrek is, om aan een meisje, al laat hij dan ook blijken dat zij hem bevalt, een voor hem geringen dienst te bewijzen. Misschien is het ook maar beter dat hij het niet doe, want ik zou hem niet gaarne iets schuldig zijn. Ik wil aannemen dat graaf van Chatterly een achtenswaardig man is en ik weet dat ik mij schamen moet een eerlijk mensch on der de oogen te komen, maar toch heb ik niet veel vertrouwen in zijne edelmoe digheid. Toen Gertruda haren broeder verlaten de plaats van den gemeenteraad te stellen, wanneer deze in gebreke blijft candidaten te stellen of onbekwame candidaten voor draagt de stichiing van een commissa riaat bij koninklijk besluit toe te laten in gemeenten van minstens 5ooo zielen de afscheiding tusschen administratieve poli cie en de rechterlijke policie scherper af te teekenen, enz. De wet van 3o juli igo3 heeft intusschen aan het ambt van adjunkt-commiss&ris de vroegere ontbrekende stabiliteit geschon ken, door hen te beschermen tegen de vermomde afstellingen bij middel van vermindering van jaarwedde of afschaffing van ambt. Wat de gendarmerie betreft, de com missie besluit tot instelling van eene reeks nieuwe brigaden en wijziging der om schrijvingen, volgens een algemeen plan van het departement van oorlog en met de medewerking der gemeentelijke en rechterlijke overheden. Zij zet het bou wen van gemakkelijke en weinig kostbare kazernen vooruit en het opstellen van een praktisch handboek, met opgave der voornaamste overtredingen door de gen darmerie te bestatigen. Voor de abnormale perioden duidt de commissie als hulp voor de gewone agenten der policie, de gewapende ge meentelijke korpsen en de onwerkzame burgerwacht aan. Zij stelt aan de regee- rirg voor, de eerste te vermenigvuldigen door aanmoediging en de onwerkzame burgerwacht te hervormen, door haar de onontbeerlijke mihtaireopleiding te geven. Ziedaar de breede trekken van de door de commissie voorgestelde hervormingen, de eene van wetgevenden aard, gesteund op voor-wetsontwerpen en wijzigingen aan het landelijk wetboek, de gemeente wet, de wet op de beteugeling der land- loopvrij en bedelarij de tweede van administratieven aard, op de inrichting der gendarmerie en der gewapende ge meentelijke korpsen. Men weet dat onze Belgische liberalen snakken naar de invoering alhier, van de kerkvervolging op zijn Fransch Welnu ziehier, hoe de Fransche geuzen zich met den Goeden Vrijdag laatst ver zet hebben. Sedert 5oo jaren hing er in alle Fransche gerechthoven een christusbeelJ. Op Goeden Viijdag zijnde 1 April 1904 zijn die kruisbeelden op bevel van de Fransche ministers, allen afgehangen en in den vuilhoek geworpen. Sommige dier bedden waren kunstju- weelen gemaakt door de grootste schilders van 't verledene. Men wille ze sparen niet uit eerbied voor den zaligmaker maar om hunne kunstwaarde. Dit hielp nietOp goeden vrijdag van 1904 had de logie beslist dat de kruisbeelden moesten verdwijnen, ten had, klom zij snel den trap op, als vreesde zij dat de moed haar op het laatste oogen- blik nog zou ontzinken en boven geko men, klopte zij aan de deur der onntvang- kamervan M. Chatterly. Op haar kloppen werd geantwoord met een vrij luid Binnen Toen zij de kamer binnentrad, stond een man van middelbaren leeftijd, met een gebronsd en ernstig gelaat en eene koele trotsche houding van zijnen stoel op en verwelkomde haar met een korten, doch vriendelijken groet. Hij schoof een bamboozen armstoel voor haar bij, maar het meisje schudde het hoofd en bleef staan, maar met de hand steunend op de eenigzins wanke lende tafel en de schoone blauwe oogen neergeslagen, zoodat zij den ernstigen blik van den graaf niet hoefde te ontmoe- ten. Zijt gij gekomen om mij uw ant woord te brengen, juffrouw Monkton, vro'g hij zacht. En is dat antwoord zoo als ik dat gaarne zou wenschen Zooeven, toen zij haren broeder eenige troostende, bemoedigende woorden toe sprak, klonk de stem van Gertruda Monk ton geheel anders, als nu zij den graaf antwoordde Gij hebt mij gisteren avond ge vraagd of ik uwe vrouw wilde worden, zegde zij ernstig, en ik heb u daarop geantwoord dat ik u niet bemin en dat teeken dat Frankrijk officieel afziet van den christelijke Godsdienst. Het schelm stuk werd bedreven. De Fransche geuzen hebben zich de sleepdragers gemaakt van de socialisten die hebben uitgeroepen sedert lang: La Vierge l'écurie, Le Christ la voirie, of in 't Vlaamsch Onze Lieve Vrouw moet naar het peerdenmest, En 't kruisbeeld naar 't straatvuil. 0 Dit schrikkelijk ordewoord is dus in Frankrijk uitgevoerd Treffelijke lieden van 't Arrondissement Aalst, ziedaar waar de liberalen ons zou den willen leiden. Zij bewonderen allen die heldendaden en begeeren ze hier bij ons ook in te voeren I Stemmen voor de liberalen die Frank rijk bewonderen, is heden waarlijk afzien van allen Godsdienst, ja van alle eerge voel. Nulliteiten. De liberale can didaten hebben door hun orgaan De Dendergalm laten afkondigen dat de catholieke candidaten nulliteiten zijn terwijl zij, liberale candidaten, met alie buitengewone goede en schitterende hoe danigheden begaafd zijn. En dat wordt tot tweemaal toe herhaald. M. Woeste is eene nulliteiten M. Rens is een geleerd, talentvol en welsprekend advocaat M. De Sadeleer is eene nulliteit en M Van der Schueren is een alweter, de erva rendheid in alle zaken in persoon M. Baron Leo Belhune is eene nulli teit en M. Edm. De Deyn is geroemd om zijne universeele kundigheden, 't is een ware Pic de la Mirandole M. Paul Pieraert is eene nulliteit en M. Van Heddegam kent geene palen aan zijn vernuft Een der postulanten naar de vijfde plaats op de catholieke lijst zal ook eene nulliteit zijn en M. Verbrugghen Wie mag het wel zijn Laat het ons af wachten ongetwijfeld zullen de liberale candidaten door den armtierige Dender- gaem doen afkondigen dat hij nog be kwamer, geleerder, welsprekender, ver nuftiger en meer ervaren is dan zijne vier medecandida ten Maar wat willen wij toch Als men zich liberaal noemt heeft men al 't ver stand, al de geleerdheid der wereld alleen in pacht. En dat is zoo waar dat een hondje met een hoedeken dat zegt libe raal te zijn, als bij tooverslag, van een onredelijk schepsel in een redelijk wordt herschapen, begaafd met geleerdheid, ervaringen welsprekendheid Maar of 't kiezerskorps met die liberale geleerde, vernuftige, ervarene en wel sprekende liberale spotters op 29 Mei naar den weerlicht zal zenden, daar hoeft men geen oogenblikje aanfte twijfelen 1 ik, zoolang mijn broeder leeft, hem niet wilde verlaten. M. Chatterly boog. En ik antwoordde daarop, sprak hij, dat uwe liefde door den tijd wel voor mij zou ontwaken en dat ik geduldig dien tijd zou afwachten, nu het door de laatste dwaasheid om het niet erger te noe men van uwen broeder, voor u onmo gelijk was geworden, langer bij hem te blijven. Ik zou bij hem gebleven zijn, ik zou met hem mee getrokken zijn, al ware het naar het meest woeste oord der wereld, maar hij wil mij niet medenemen, voor gevende dat het leven aan de goudmijnen niet geschikt voor mij is. Het verheugt mij dat hij nog zoo veel verstand heeft. Dus, Gertruda, wilt gij mij gelukkig maken, stemt gij er in toe mijne vrouw te worden Ik wil uwe vrouw worden, wanneer gij dat nog wenscht, nu gij weet dat ik u niet bemin, maar slechts onder eene voorwaarde. Ik wensch het met onstuimige be geerte, Gertruda zeg mij uwe voorwaarde. Een donker rood kleurde de wangen van Gertruda. Zij was een fier meisje en het stuitte haar tegen de borst, iemand om hulp te vragen nog een oogenblik werd er in haar binnenste strijd gevoerd, maar de liefde tot haren broeder behaalde de over winning. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1904 | | pagina 1