Eene vergelijking. Het beleid der regeering. AELST. Allerhande nieuws. socialisten uit het schepencollege te slui ten. Men weet dat te Brussel de Ligub (doc- trinairen) en de Association (radicalen) voor de aanstaande Senaatskiezing een verbond hebben ontworpen. Maar, op eigen hand had het bureel der Association aan de socialisten een schrijven gericht, hun aanzettend geen candidaten te stellen voor de Senaatskie zing en hunne stemmen uit te brengen op de liberale lijst, in ruiling waarvan de liberalen zich zouden verbinden, twee van de vier provinciale Senateurszetels, waarover Brabant beschikt aan de socia listen af te staan. In andere woorden, een vermomd Cartel. De afgevaardigden van de Ligub maak ten onmiddelijk hun voorbehoud en ver klaarden geen last te hebben ontvangen, dergelijke onderhandelingen te voeren en dat hun mandaat zich bepaalde bij onder handelingen met de Association over een zuiver liberaal verbond. Hierop werden, in 't begin van Maart, de onderhandelin gen tusschen de twee liberale groepen ge schorst, en de radicalen, die nog altijd voortgingen van op eigen hand met de rooden te onderhandelen, lieten niets meer van zich hooren aan de doctrinairen van de Ligub. Van hunnen kant hebben de Brussel- sche socialisten, in zitting van 7 April, aan de Association een Cartel voorgesteld in vorm van een gemengde lijst, waarop zij als de sterkste groep, de eerste plaats zouden hebben. Zaterdag heeft nu de Ligue eene alge- meene vergadering gehouden, waarin zij ten opzichte der radicalen, het volgende ultimatum heeft gesteld 0 Van heden af verklaren wij, namens de Ligub, dat wij besloten zijn alle com binatie van rechtstreeksch of onrecht- streeksch verbond met de socialisten, te verwerpen. Hieruit volgt dat, indien de Asso ciation, ingaande op het verzoek der socialistische partij, met deze onderhan delingen zou aanknoopen met het oog op de samenstelling eener gemeene lijst, wij dit feit zouden aanzien als eene vijande lijke daad, die onmiddellijk alle onder handelingen tusschen de Ligub en de Association zou breken. M. Hymans voegde erbij, eenen brief te hebben ontvangen van M. Feron,waar uit hij het besluit trekt, dat men de hoop mag koesteren, dat het liberaal verbond zal tot star.d komen. M. Max, provinciaal raadslid, ver klaarde dat hij zich door geene combinatie tusschen de Association en de socialis ten, voor de kiezing van de provinciale senateurs zou verbonden achten en dat hij, de volledige vrijheid zijner stemming opeischend, zich tot geen enkel combi natie leent. M. Huysmans zegde dat de socialisten het vooral gemunt hebben tegen M. De Mot, omdat deze in moeilijke omstandig heden, de orde wist te handhaven 't is juist om die reden dat al de liberalen hem de eerste plaats op hunne lijst willen toe kennen. De Etoilb juicht de verklaringen toe, in de Ligub afgelegd en vooral de hulde aan M. De Mot, wien, zegt het blad, de socialisten niet vergeven dat hij, in de betreurenswaardige onlusten van April 1902, zijn plicht heeft vervuld. Het woord is nu aan de radicalen, die moeten kiezen tusschen M. De Mot en de socialisten. Het spreekt van zelfs dat onze tegen strevers, met het oog op de aanstaande kiezingen, hunne gewone klachten over het beheer onzer vrienden weer zullen vernieuwen. Natuurlijk zijn zij verplicht, om, niet hun eigen vonnis te moeten uit spreken, gedurig de waarheid te verdraai en, en met schaamtelooze kwade trouw met cijfers en statistieken te goochelen. Waar zij zich b. v. nooit aan wagen, dat is aan eene vergelijking tusschen het beheer van de vorige liberale regeering, met dat onzer vrienden. Zij hebben daar dan ook wel reden toehet volgende overzicht zal het bewijzen 1. Uitbreiding van den nationalen rijkdom. Van 2 milliard 772 millioen is de uit voerhandel in ons land gestegen tot 4 milliard onze binnenhandel van 1 mil liard 425 millioen tot 2 milliard 38o mil lioen. De scheepvaartbeweging, zoo van in- als uitvoer, is geklommen van 4 millioen op 10 millioen ton. In 1884 beliep de opbrengst van den ijzeren weg i5g millioen in 1902 over trof zij 242 MILLIOEN. Het aantal boekjes op de spaarkas be droeg in 1884 406,656, met een beloop der ingeschreven stortingen van i58 mil lioen In 1902 bedraagt het aantal spaar boekjes 1,973,480, en zij behelzen inge schreven stortingen tot een beloop van 730,573,045 fr. 2. Ons geldelijk beheer. Onder 't laatste liberaal gouvernement was de openbare schuld met 85 millioen 's jaars aangegroeid onder 't catholiek Staatsbestuur vermeerderde zij slechts met 61 millioen 's jaars. Onder de liberale regeering delgde men gemiddeld 1 millioen 's jaars van de open bare schuld uitthans delgt men 's jaars tusschen de 5 k 7 millioen uit. 3. Openbaar onderwijs. In 1884 telden de lagere, aan toezicht onderworpen scholen 346,022 leerlingen de bewaarscholen 68,977 de adulten- scholen 89,510. In 1902 daarentegen be vatten de lagere scholen 679,661 leerlin gen de bewaarscholen 237,265 de adul- tenscholen 162,261. Op 100 militianen telde men in 1884 ruim 21 ongeletter- den, thans nog enkel n. 4. Benoemingen. Van 1878 tot 1884 deed het liberaal ministerie in het ressort van 't beroepshof van Gent 88 benoemingen, waarvan 87 liberalen. Thans zijn er, volgens de cij fers door een liberaal, M. Warocqué op gegeven, en die zeker den toestand niet juist aanduiden, nog meer dan 3o °/0 liberale magistraten, eene verhouding die overeenkomt met de getalsterkte der libe rale partij. 6. Verdediging der landbouwbe langen. Voor het laudbouwonderwijs van allen aard gaf de Staat in 1884 hoogstens 217.800 fr. uit in 1902 betaalde hij 673,000 fr. Aan toelagen voor landbouwers (ver goedingen bij sterften en premiën voor de verbetering der rassen), besteedde men in 1889 zoo wat 80,418 fr. en in 1902 niet min dan i,o53,66ofr. Aan de landbodwvereenigingen schon ken de geuzen geenen centiem toelage het catholiek Staatsbestuur kende haar in 1902 voor 170.000 fr. hulpgelden toe. Voor de landbouwwegen gaf het geu- zenbestuur in 1881 i883 eene som van 8,461 214 fr. de huidige regeering in 1901-1902 een totaal van 13,012,379 fr. Die cijfers zijn welsprekend zij toonen aan waarom de uitgaven onder 't catho liek beheer gestegen zijn in verhouding met de ontvangsten zij bewijzen ook lioe dit beheer den lande hoogst voordeelig, hoe het rechtveerdig en wijselijk geregeld is geweest en alle rechten en belangen heelt geëerbiedigd en verdedigd. Zij spre ken luide ten gunste van het catholiek beheer 1 M. de minister Van den Heuvel, die verleden Zondag te Gent het woord voer de, in vervanging var. graaf de Smet de Naeyer, ongesteld, heeft klaar en duide lijk uitgelegd waarom, sedert 1884, in tien achtereenvolgende kiezingen, de be volking haar betrouwen geschonken heeft aan de conservatieve partij. Zich richtende tot de vergadering zegde de achtbare spreker Met volle vertrouwen moogt gij dan ook de toekomst te gemoet zien. Het ge heim uwer zegepralen is gelegen, van den eenen kant in de politieke wijsheid uwer partij, van den anderen kant in het gevaar der denkbeelden en planen onzer tegenstrevers. De catholieke partij wil dat de vrijheid geen schijn maar eene ware vrijheid zij. Door de vrijheid der eeredienslen verstaat zij de vrijheid voor allen, hunnen eeredienst in het openbaar uit te oefenen en er propagande voor te maken. b De vrijheid van onderwijs betee- kent voor haar dat het openbaar onder wijs dient op de hoogte gehouden te worden van de wetenschap en dat het vrij onderwijs, in zijn eigen initiatief, onder de bescherming der openbare macht, de middelen vinde om zich uit te breiden. De regeering beoogt de verzoening tus schen de belangen der verschillige klas sen. De werklieden moeten in hunne rechtmatige eischen gesteund en tegen willekeur beschermd worden. b Aan de meesters moeten nieuwe uit- voerwegen bezorgd worden en middelen tot uitbreiding van handel en nijverheid. Meesters en werklieden moeten in hunne geschillen tot overeenkomst worden ge bracht. Ziedaar den oorsprong van de talrijke maatschappelijke wetten, sedert 1884 tot stand gekomen en welke terecht het wetboek van den arbeid worden ge noemd. Het programma der regeering is een programma van werkzaamheid op politiek en economisch gebied. Dat programma is, in de politiek, verwezenlijkt door de evenredige vertegenwoordiging, gepaard met het stemrecht, die echter getemperd is, als voorzorg tegen de brutale macht van het getal. (Toejuichingen.) De werkzaamheid der regeering heeft zich vooral getoond in de aanmoediging van het vooruitzicht. Vandaar de wetten op de werkerspensioenen, op de werk manswoningen, op de werkongevallen en de aanstaande wet op de ontlasting van den kleinen eigendom. De regeering is ook werkzaam op kunstgebied, en gij hoeft maar de straten uwer stad te doorwandelen, om in de groote werken, die overal worden uitge voerd, hare belangstelling in de kunst werken vast te stellen. b Verder is het voldoende, te wijzen op de uitbreiding der havens van Gent en Antwerpen, op de uitbreiding der ijzeren- wegen en andere groote ondernemingen. De tentoonstelling van Luik zal een prachtig bewijs leveren van de werkzaam heid en van het wijs bestuur der regee ring. (Toejuichingen). i) Ons ideaal is noch een ideaal van loochening noch een ideaal van haat. Nooit hebben wij gezocht onze medebur gers van verschillende denkwijze, moei lijkheden aan te doen. Wij willen geene vijandelijkheid der klassen, maar de toe nadering en verzoening van alle standen. Ons ideaal is ons klein land op zijnen bodem alles te doan vinden wat het voor zijn bestuur en zijne verheffing noodig heeft. Ons ideaal is, geene onafgebroken reeks van debcieten, maar eene onafge- brokene reeks van bonis. d Ons ideaal is een prohram dat open staat voor alle mannen van goeden wil en dat allen, zonderonderscheid, uitnoodigt om mede te werken aan de nationale grootheid. (Luidruchtige en langdurige toejuichingen) b. Amerikaansch fruit. Veel dingen komen ons van uit Amerika, of beter ge zegd, van uit d'eindelooze Amerikaansche landen. Het Amerikaansch vee, onder andere, doet onze vlaamsche boeren sedert eeni- gen tijd kwaad. Amerika gaat ons nu ook fruit zenden bij de macht, wil men, en namelijk ver- sche appels. De appels, in sommige Amerikaansche streken, zijn zeer overvloedig en worden goedkoop verzonden. Zij worden getrokken eer ze nog geheel rijp zijn, en alzoo lijden zij weinig of niet van het vervoer, Men zoekt nu nog om de appels op eene zeer passende wijze in te pakken en wel te bewaren. Bij dat overzenden van Amerikaansche appels en ander fruit, hebben de Vlamin gen ook iets te doen. Zij moeten hunnen fruitkweek verbete ren, net gelijk zij hunnen veekweek ver beterd hebben. Er wordt veel schoon fruit gekweekt in België doch enkel in d'hoven en voor de liefhebberij. De fruitkweek, om er geld van te ma ken, wordt niet veel geteld. Men rekent dat gelijk niet meê. Ehwel, dat anders en beter gedaan, nu bijzonderlijk met de concurrencie van uit Amerika. De boomgaard bezorgd den grond, de bemesting, den snoei, het planteen, het enten, de soort en zoo al. Het ei hof b moet er op eene hofstêe toch 'zijn. Waarom er geenen struischen boom gaard gemaakt Er zijn zooveel verloren hoeken en kanten rond een «hof. a Waarom er geene goê fruitboomen geplant In 't Land van Looz en elders in Zuid- Limburg, houden de boeremenschen het deels op den boomgaard. Gij vindt daar groote en prachtige boomgaarden en die veel opbrengen. De gaar, zeggen ze, bij verkorting. Ehwel, dat hier ook alzoo gedaan, in 't mindere eenen schoonen gaar i> ge maakt, van uitgelezen fruit. De Groote RENBAAN MAXIMILIAN zal hier ^*S- te Aalst aankomen Zater dag aanst. 16 April en ter Esplanade of Kolen markt 4 vertooningen opvoeren. Deze Renbaan is 'een der befaamste in Europa er zijn 40 peerden, 5 olifanten en een uitgelezen schaar van Athleten, Acrobaten enz. De Brusselsche dagbladen waren het eens om te bestatigen dat de Renbaan Maximilian een troep van eersten rang bezit. Woensdag i3 April 1904. 70 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,70 tot 0,00 per kil. Bedevaart naar O. L. Vrouw te Lourdes en naar het II. Hart van Montmartre te Parijs, van 17 tot 25 Mei 1904. Inlichtingen te vragen ten Bureele van Den Denderbode of aan M. Francis 45, Noorderlaan, te Brussel. Waarom bestaan er zoo menigvul dige namaaksels van het gezondheidslikeur De Kempenaar? Omdat de Elixir De Kempenaar overal gevraagd en erkend wordt als zijnde het lekkerste likeur welk tot heden in den handel kwam aan gema tigde prijs. Dus wel aandacht nemen op het echte mark De Kempenaar, welk Frs2,25 .de liter moet verkocht worden. Ten gevolge van eenen herberg- twist te Ninove, zijn eenige personen, wel tien in getal, zoo barbaarsch aan 't vechten geraakt, dat twee hunner ten gevolge der bekomen meststeken in doods gevaar zijn. Het onderzoek in de vergiftigings zaak van de boerenhofstede het Hof-ten- Duist te Ninove, heeft eindelijk doen vaststellen dat de meid alleen plichtig was. Men weet dat zij hare tante had be schuldigd, den inhoud van een fleschke in de pap te hebben geworpen. Thans heeft zij volledige bekentenissen gedaan. Ongelukkige stamp. Te Ber- laar had een foorkramer eenige kinderen toegelaten naar de vertooning in zijne tent te komen zien. De kleine Thys, denkende niet spoedig genoeg binnen te kur.nen zijn, wilde eenen knaap, die voor hem stond, op zijde duwen. Deze, Emiel V..., keerde zich om en bracht den kleinen Thys zulken ergen stamp op den buik toe, dat het kind be wusteloos neerviel. Men bracht hem naar zijne woning over, waar hij weldra be zweek. De brutale jongen, die slechts i5 jaar oud is, werd aangehouden. Vrijdag namiddag kwam madame Schmidt, Kersbeeklei, te Vorst, van eene reis thuis en vond al hare meubelen open gebroken. Voor 5o,ooo fr. Engelsche en Amerikaansche waarden, alsook bronzen kunstvooiwerpen zijn gestolen. Over on geveer drie weken, tijdens eene vorige reis, had men haar zilverwerk en haren wijn buit gemaakt. Een onderzoek is geo pend. Lene vrouw van Sint-Joost-ten- Noode, die haar kindje te slapen had gelegd, hoorde het eensklaps arbarmclijk schreeuwen. Toen zij terug naar boven gesneld kwam, zegde het meisje dat een man in de kamer verborgen was. Eerst meende zij dat het kind gedroomd had, maar zich bukkende, zag zij eenen kerel onder het bed verborgen. Op het geioep der vrouw snelden de geburen toe en hielden den indringer aan. Toen de po- licie hem onderzocht, vond zij in zijn bezit een pak nijverheidsobligaties zonder waarde. Maandag nacht, rond 1 ure, is de schipper J. F. Bertens, liggende met zijn schip in het Verbindingskanaal, op de Koepoortkaai te Gent, door drie kerels aangerand. Zij grepen Bertens vast en dwongen hem zijn geld af te geven. Ber tens riep om hulp daarop sloegen de kerels hem duchtig, beletten hem te roe pen. En omdat hij zich zoo geweldig ver dedigde, wierpen zij hem in 't water. Op zijn noodgeroep zijn de nachtwakers en voorbijgangers komen aangesneld, en die hebben Bertens met veel moeite kunnen redden. Hij is door de policie naar zijn schip overgebracht. Aan de woning van den Eerw.Heer onderpastoor Kestemon, te Oosterzele, zijn verleden Vrijdag nacht drie kardoe zen gelegd. Werklieden hebben des morgends de kardoezen gevonden. De gendarmen heb ben de kardoezen naar het parket ge dragen. Het onderzoek wordt naastig voort gezet. De kardoezen zijn gemaakt in zink en zeven centimeters lang. Een slaghoedje zit er op en een wiekje is er aan vastgemaakt. Zij zullen door scheikundigen onderzocht worden. De kardoezen werden door eenen gendarm weggedragen. Zekere C., brievendrager te Aalter, (Oost-Vlaanderen) was reeds meermaals door zijne overheden wegens drankmis bruik berispt, en zelfs bedreigd met afzet ting. Vrijdag morgend vroeg hij aan zijne vrouw al het geld dat in huis was en ver trok er meê naar Gent. Verschillige personen van Maria-Aalter hadden aan C. sommen mede gegeven om op de spaarkas geplaatst te worden. Andere personen hadden hem gelast hunne pachten te gaan betalen. Het is nu uitgekomen dat het gald niet op de spaarkas werd geplaatst en dat de pachtsommen niet voldaan waren. Men heeft reeds ontvreemdingen vast gesteld tot een beloop van i5oo fr. De persoonsbeschrijving van den brie vendrager is in alle richtingen verzonden. Men denkt dat C. naar Frankrijk is ge trokken. In zijnen brievenzak heeft men verscheidene spaarboekjes gevonden. Zaterdag avond hoorden de bewo ners der herberg In de vergulde Spoor, Stassartstraat te Mechelen, gerucht in het huis, terwij! zij te bed lagen. Zij stonden op en doorzochten het buis, doch be merkten niets. Dezen morgend bestatig- den zij dat eene som van 5oo fr. uit eenen lessenaar verdwenen was. De policie ver wittigd, heeft onmiddelijk een onderzoek ingesteld. Niet het minste spoor van in braak werd ontdekt. De dieven moeten dus zeer wel met het huis bekend zijn en geweten hebben waar zich de sleutel van den lessenaar bevondt. Brutale inbraak te Hemixem. Gemaskerde en gewapende bandieten aan 't werk. De gemeente Hemixem is Zondagnacht in opschudding gebracht, door een geweldig en brutaal feit van bandieterij, waardoor de gemeente heden nog in rep en roer staat. Het feit is van zoo verregaande stoutmoedigheid, dat men zich afvraagt hoe het mogelijk is, dat zoo iets bedreven wordt, zonder dat er iets van bemerkt is. Ziehier wat ons verteld wordt Zondag avond, ten 11 uren, drongen drie of vier kerels in het huis van Jan Gordiano, een bijzondere, waarvan de vrouw zich alleen te huis bevond. De kerels waren gemaskerd en allen gewa pend met revolvers en messen. Men zal zich de onsteltenis der vrouw kunnen voorstellen, bij het zien dier ban dieten. Met doodsbedreigingen dwong men haar, het geld aan te wijzen. Halfdood van angst en schrik wees de vrouw al wat zij bezat. Terwijl de eenen met de wapens in de hand haar in be dwang hielden en dreigden haar te dooden, zoo ze durfde om hulp roepen, maakten de anderen zich van de waarden meester Daarna bonden zij haar aan den trap en verlieten het huis. Op het hulpgeroep der vrouw kwamen de geburen toegesneld,verlosteu de vrouw uit haren neteligen toestand en hoorden toen wat er gebeurd was. De gendarmen werden verwittigd, maar alle opzoekingen zijn vruchteloos ge bleven. Maandag morgend werden huiszoe kingen gedaan in een huis der Rhijnkaai waar twee Italianen verbleven, maar niets werd er gevonden, betrekking hebbei.de op de misdaad. Het paiket, bestaande uit MM. Cruys- mans, onderzoeksrechter, Verhoeven, grif fier, en Gesché, substituut, zijn Maandag morgend naar de plaats der misdaad ge gaan. ger De bandieten hebben meêeenortien 5 loten van Brussel, serie 46549 n. 12 io55gn. 9; 87666 n. 7 37358 n. i3 70814 n. 02 12 loten van Antwerpen, j verschillende loten van Gent, Belgische rent en Bucarest. De misdadigers dragen een zwarten ó- bolhoed en schenen Italianen van rond de 27 jaar, zegt de vrouw. Een zonderling geval van zelf- jnz. moord. Zondag namiddag kwam men zajj te Antwerpen op het policiebureel der 4* we] wijk verklaren, dat men sinds Woensdag laatrt, zekere P., depothouder van rijwie- jeV( len, wonende in de 4e wijk, niet meer gezien had. Een adjunkt begaf zich ter of plaatse en, na de deur te hebben doen openen door eenen smid, vond hij op het ie verdiep in eene slaapkamer P., dood op zijn bed liggen, den monden neus- gaten toegestopt met wat. Volgens de *"e verklaring van den dokter, was "de dood "ez< sinds drie dagen ingetreden. Het lijk 10111 draagt geene sporen van .geweld, zoodat hier zelfmoord in het spel is. Het lijk is had, naar het doodenhuis der Korte Dijkstraat gegs gevoerd. het 1 Dijnsdag morgend, rond 9 uren, he' heeft er weer een schrikkelijk werkonge- val plaats gehad aan de dokken te Ant- D werpen, hetgeen tegenwoordig maar ,al leefc te dikwijls plaats grijpt. beV£ Men was de st. Kingstonian, der Red ^.as Star-Line, gemeeid aan afdak 29, Rhijn- "Ie kaai, aan 'l laden. Het voorruim met® kisten spiegelglas. Een dezer kisten, die **rar men op houten wellen voortrolde in het hem ruim, werd door een viertal werklieden D rechtgehouden. de r Plotseling verloor de kist het evenwicht en viel tegen het middenschot van het: schip. Ongelukkig kon geen der twee d werklieden zich in tijds uit de voeten eenj| maken. hun Een van hen, de genaamde Lod. Her- maa, remans, 3o jaar, wonende Reynderstraat, tusb, werd t r dood van tusschen gehaald zijne j^m borst was geheel ingedrukt. j,erj, Van den andere, Jos. Verschueren, justi wonende Lange Zavelstraat, 66, die de Janu kist in den val heeft willen tegenhouden, ken. werd de rechter pols gebroken en de lin- een kervoct gekneusd. dien: Dokter Arendt kon bij den eerste niet wijd' dan den dood bestatigen, en deed na gebo verpleging van den tweede, deze naar hel maai Stuivenberggasthuis overbrengen. veele Het lijk van den ongelukkigen werk State man is naar het doodenhuis van het Kiel M kerkhof gevoerd. mini Het onderzoek in zake de dyna-depa mietaanslagen te Luik, heeft den mac door doen ontdekken, die de twee doozen ofkwet kistjes gemaakt heeft, welke de ontplof-Hier fingsstoffen inhielden. Het was dus niet'nier Lambin die ze maakte. De verveerdiger, Tt iozef Gilet, is een gewezen meubelma-recht ersgast, die nu in de mijnen werkt etneni< zeer bevriend is met Boutet. Het zou deawerk laatste zijn, die hem met het maken deituurl kistjes heeft gelast. Wist G... tot well ln doel zij bestemd waren Hij beweert vacmaar neen, en het parket is waarschijnlijk oolblikc van dit gevoelen, want hij is niet aange-<jat h houden, zelfs niet na de huiszoeking, dütusbe in zijne woning werd gedaan. zoud De jachtwachter Olivier, van Engi-dath houl, bij Engis (Luik), keerde zaterdafding nacht huiswaarts, toen hij nabij de kalt meat ovens weid aangerand door twee kereU ligscl die hem ten gronde wierpen en hem ve; scheidene messteken toebrachten. Toui Niettegenstaande hij erg gekwetst wat verai gelukte de jachtwachter erin, ook zijn me rijen te trekken en zijne aanrander» op ds wolk vlucht te jagen. nu 81 Men heeft erge vermoedens tegen twa Jn wildstroopers, die eenige dagen te voret fonti door den jachtwachter in overtreding ge- Same nomen werden. Jjen- Eugeen P., van Oostende, kwan er te verleden week rond 1 uur des nachts, uif wel zee thuis. Door de duisternis misleid, moes vergiste hij zich en kwam in de kame Te van zijnen gebuur. gjng Deze ontwaakte en meenende met dit; werd ven te doen te hebben, greep hij een groei stake stuk hout en sloeg bovenarms op de stille verbluften visscher. geste Geburen kwamen toegeloopen en me Vers dezer hulp werd Eug. P. van de trappe Di geworpen. Het slachtoffer brak de knie slotti Dan eerst herkenden de buren hunne bf rijen treurenswaardige haast. reis 1 Kerkdieven doorloopen de streelt Tt Te Bindervelde hebben zij in de parochie» king kerk eene menigte voorwerpen en de tegei inhoud der offerblokken geroofd, en ie heel den omtrek hebben zij geen enke! kappelleke onbezocht gelaten. Dsn dagfc Q, voren hadden zij in de kerk van Weye slage beproefd het tabernakel open te brekec meld Daar dit niet lukte, hebben zij, om zid heel te wreken, eene ware beeldstormerij aai nen gericht. T| Een hevige brand heeft te Neet oeteren drie van de schoonste hoeven de ,jooc gemeente vernield. Meubelen, oogst 2 ve vee zijn in de vlammen gebleven. ]j]j 2 Vrouw F. wandelde zaterdag me ta 1 drie kinderen langs de vaart te Peruwellj 3 ge het hare en twee van de familie. gedc Eensklaps zag men deze twee laatst nika in het water vallen. Een i3jarigen knaai snelde toe en kon beiden redden bij mii del van eenen boomtak, dien hij daar H de hand vond. de a Middelerwijl vluchtte de vrouw mt ^ou het derde kind, het hare, door het vcli *'ar Daar zij reeds vroeger teekens van gee «nt teszwakheid gaf, vreest men dat zij dj ring kinderen in 't water heeft geworpen. {"'8 Men heeft de arme vrouw opgeslotec °ere Vati de In de Walenstreek ziet men nan mijnen en nijverheidsgestichten hoof heuvels, uitsluitelijk bestaande uit afvi 8 van de stookplaatsen, waar de arme vros- ,n wen uit de buurt, op eigen risico, ds e kooltjes en sintels mogen komen rapta

De Denderbode | 1904 | | pagina 2