Prins Boudewijn's dood. Kieskronijk. EEN EN ANDEIt. Groene candidaten. O. L. V. van Lourdes, Rechterlijke kronijk AELST. Allerhande nieuws Een bericht van den algemeenen Bestuurder der Nationale Buurtspoorwe gen maakt bekend dat op i* Mei 1904 het vak Aalst-Oordegem van den buurt spoorweg Assche - Aalst - Oordegem voor het verkeer van reizigers en goederen geopend wordt. De Burgemeester, M.-L. Gheeraerdts. Neen, niemand moet over den Prins blozen, en het vaderland mag zijne nage dachtenis vereeren als deze van een koningskind, dat gelijk wie tot voorbeeld kon gegeven worden, hetzij hij voor zijn dagelijksch brood slaaft, hetzij hij van op eenen troon, in Gods plaats, een gansch volk regeert. Gaz. van Antwerpen. Tydens de pleidooien van het proces tusschen den Koning en zijne kinderen, werd door advocaat Janson gezinspeeld op de dood van den ongelukkigen Prins, die geroepen scheen om België's lotsbe stemming in handen te nemen. Natuurlijk dat de laster hier eene pas sende gelegenheid vond om venijn te brouwen. Vooral deroode laster was hier in zijn element, en zoowel de buiten- als binnenlandsche socialistische organen haalden bun hert aan leugen op. Eilaas het kwade zaad heeft vrucht gedragen, en nu en dan bestatigt men dat de waarheid de leugen nog niet teenemaal achterhaalde. Lazen wij onlangs in een catholiek blad der Fransche hoofdstad geene heele legende vol beuzelingen no pens dit ongelukkig sterfgeval Dezer dagen nog beklaagde een geeste lijke, dat zelfs onder de priesters er met eene zekere achterdocht gesproken werd over de ware oorzaken van Boudewijn's afsterven. Welnu, dat mag niet langer geduld worden, schrijft iemand aan Le Bien Pu blic, die teenemaal op de hoogte schijnt van de omstandigheden van 's Prinsen afsterven, en volgenderwijze licht hij dan de zaak toe. Van prins Boudewijn mag gezegd wor den 't geen Leopold I van de eerste Ko ningin der Belgen zei Hare dood is heilig als haar leven. Het ware moeilijk, aan gelijk welk Hof, een levensloop te ontdekken, die beter in staat was leugen en laster te ont wapenen. Al degenen die hem gekend hebben, zullen zulks getuigen, vooral zij die de vertrouwelingen van zijn geweten en van zijne innerlijkste gedachten wa ren. Zijn leven was zuiver en onbe vlekt. Rechtzinnige en verlichte Christene, bracht hij de uitoefening van zijn geloof overeen met de breedste verdraagzaam heid tegenover hen die anders dan hij dachten. Hij was zeer streng van zeden en de studie was zijn eenig verzet Zijn eenig doel scheen slechts voor hem hierin te liggen, zich weerdig maken van de ge wichtige lotsbestemming, die hem voor beschikt was. Herinneren wij hier in enkele woorden de treurige omstandigheden van zijn af sterven. Tijdens den langen ijselijken winter van 1890-91, maakte de aanstekelijke longaandoening talrijke slachtoffers te Brussel. Ook het vorstelijk huis werd ge troffen prinses Henriette, dochter van den graaf van Vlaanderen, en eene eere dame harer moeder, gravin d'Yves de Bavay werden door de ziekte neergeveld. Prins Baudewijn was zelf verkond op het oogenblik dat zijn zuster de troost middelen der H. Kerk ontving. Iedereen weet hoe verkleefd de kinde ren van 's Konings broeder jegens elkaar zijn. Boudewijn had geene rust meer, hij liep gedurig den trap op en af, die zijne vertrekken van de ziekenkamer scheid den. Op 19 Januari werd zijne valling erger, hoewel zijn toestand nog te weinig erg bleek om in den Moniteur vermeld te worden. Maar in den nanoen van 22 Januari nam de longontsteking zoo plot seling toe, dat eene noodlottige oplossing te duchten viel. Inderdaad, tijdens den daarop volgen den nacht verloor hij zoo overvloedig veel bloed uit den neus, dat hij er zijne laatste krachten bij inschoot, en rond 2 ure, na met de meeste gevoelen van gods dienstzin, de H. Sacramenten te hebben ontvangen, gaf hij zijne reine ziel aan haren Schepper weder. Ziedaar de eenvoudige bijzonderheden welke over zijne dood bekend werden ge maakt. Iets anders is over dat afsterven niet te zeggen. Maar zekere partij zou in haren vorstenhaat deze zaak uitbuiten. Een viertal dagen na Boudewijn's af sterven werden zonderlinge vragen in zekere pers gesteld. Het drama van Meyer- ling werd te dezer gelegenheid opgehaald, en bedeesd dorst men vragen of de long ontsteking alleen dit plotseling afsterven had veroorzaakt. Het is ook waar dat er in den laster 'teenemaaleensluidenheid ontbrak. De zoogezegde dramatieke oorzaak van 's prinsen dood werd op verscheidene manieren uitgelegd. En hij die de ver- schillige stellingen voor oogen krijgt wel ke opgeslagen werden om de onwaar schijnlijkheid aannemelijk te maken, zou daardoor alleen reeds overtuigd wezen, dat er onwil en vooringenomenheid, of beter, schandige, belangzuchtige laster in ft spel is. Wij houden er aan, met Le Bien Public, in volle overtuiging, en ons steunend op de omstandigheden van Boudewijn's afsterven, ons innerlijk ge voelen lucht te geven en te verklaren, dat de oudste zoon van den Graaf van Vlaan deren gestorven is gelijk hij geleefd had en zijn bestaan een voorbeeld was van eer en deugd en plichtsbetrachting. Dendermonde. Lijst van het ver bond tusschen liberalen en christene de mocraten voor de Kamer: Werkelijke MM. C. Van Damme, van Baasrode H. Plancquaert, van Zomer- gem en A. Goris, te Dendermonde. Plaatsvervangers: MM. H. Plancquaert; A. Buysse, van Wetteren en R. Van Damme, van Hamme. De catholieke afgevaardigden hebben hunne candidaten aangeduid in de vol gende orde MM. De Bruyn, Tibbautende Kerchove d'Exaerde, aftredende leden. M. Tibbaut, die, vier jaren geleden, op den eersten rang stond, heeft zijne plaats vrijwillig aan M. De Bruyn afgestaan. Oudenaarde.Het bureel der Katho lieke Vereeniging van het arrondissement is Dinsdag vergaderd geweest en heeft den poll van 10 April waarbij de candidaten voor de Kamer weiden aangeduid, ver nietigd. AALST. nijverheids* en IVerkraad. Zondag II. 24 April moesten de Kiezingen plaatsgrijpen van de leden der verschillige Afdeelingen van den Nijverheids- en Werkraad. Slechts eene lijst van candidaten is voorgedragen geweest en zijn verkozen verklaard. De Raad is dus samengesteld als volgt ie Afdeeling. Spinnerij. Werk lieden, titelvoerende leden MM. Janssens J, Vernaeve A. Wauters J. Plaatsver vanger. M. Vinck N. 2® Afdeeling. Weverij. Bazen, titelvoerende leden M MDe Naeyer Th., D'HaeseE., Eemans L., Plaatsver vanger M. Jouret J.-B. Werklieden, titelvoerende leden MM. Bonner C., De Wever Fr., Pots Fr.Plaatvervanger M. Aercke H. 3e Afdeeling. Kleine Mekaniek- nijverheid.Bazen, titelvoerende leden: MM. De Meersman A., Gregoire. Edm., Van Styvendael F. Plaatsvervanger M. Van Haver L. Werklieden, titel voerende leden MM. De ClippelJ., De Gendt M., Jacobs L. Plaatsvervanger M. Sterck A. 4e Afdeeling.Kleedingsnijverheid. Bazen, titelvoerende leden MM. Me- ganck C., Müylaert J.-B., Van Larduyt F. Plaatsvervanger M. De Gols C. Werklieden, titelvoerende leden MM. De Nil D., Van den Brempt H., Van de Waeter F. Plaatsvervanger M. Vander Spiegel D. 5e Afdeeling.— Voedingsnijverheid, Titelvoerende leden MM. De Cock A., Van de Maelen G., Van der Vorst B. Plaatsvervanger M. Van de Putte A. Werklieden, titelvoerende leden: MM. De Coninck A., Meuleman P., Van Haver G. Plaatsvervanger M. Sterck Ph. 6® Afdeeling. Bouwnijverheid. Bazen, titelvoerende leden: MM. Liebaut P., Peynsaert Fr., Verbeeck J.-B. Plaatsvervanger M. Wuytens J. Werk lieden, titelvoerende leden MM. De Coninck Fr., De Witte C., Van Vaeren- btrgh E.—Plaatsvervanger M. De ReuJ, Een goede maatregel te voegen bij de talrijke anderen, die reeds genomen wer den voor de kleine Staatsbedienden. De bedienden op de proef, wier proef tijd onderbroeken wordt door eene tijde lijke oproeping onder de wapens, neer zij nog dienstplichtig zijn, zullen hierdoor in hunne inkomsten niet meer benadeeld worden. Wanneer zij bepaald benoemd worden zal de datum der benoeming vastgesteld worden met terzijdelating van den tijd dien zij onder de wapens hebben doorge bracht. Congres van bakkerij te Gent (Juli 1904). Donderdag laatstleden verga derden de voorzitters der bijzonderste bakkersbonden van ons land, ten einde het bureel samen te stellen van het Con gres der Bakkerij dat in Juli eerstkomende te Gent zal gehouden worden. Het eere-voorzitterschap werd MM. de voorzitters der beide in Belgie bestaande verbonden van Belgische Bakkersmaat schappijen aangeboden terwijl het bureel van liet congres, samengesteld werd als volgt voorzitter, M. Nicolal, voorzitter, der S. M. van Bakkersbazen te Antwerpen; schrijver, M. Gust. D'hont, beheerder der vakbladen De Bakkerij cn La Bou- langerie leden MM. de voorzitters der bonden, welke aan het congres deelne men. De plaatselijke commissie bestaat uit M. J. Temmerman, als voorzitter, MM. Schuyters, De Visch. De Smet en Pille als leden, en M. Steegers als schatbe waarder. De bakkersbonden welke nog hunne bijtreding niet stuurden, worden uitge- noodigd dit zoohaast mogelijk te doen zij kunnen alle inlichtingen bekomen in het Secretariaat Eeckhoutstraat, 7, te Brugge. Feesten te Brussel. Het is Zon dag te Brussel een algemeene dag van feesten geweest. Een groote prijskamp van vee en melkerijproducten had plaats in het Veijaringspark, waar prins Albert een bezoek bracht om de prijswinnaars geluk te wenschen. De Jonge Wachten hielden eene alge meene vergadering, aan welke meer dan 200 leden deel namen. Eindelijk wierd M. Mesens gefeest door meer dan i5oo caiholieken, die ter gele genheid van zijn 25 jarig politiek leven eene groote betooging hielden. Sipido, nog altijd te Gent opgesloten, heeft dit jaar gelot en een slecht nummer getrokken. Zijne ouders hebben aan de bevoegde overheid eene viaag gestuurd, strekkende tot de vervroegde inlijving van huunen zoon in het leger. Indien die vraag ingewilligd wordt, zal Sipido on- middtlijk vrij gemaakt worden. Congo. Te Brussel is bericht aan gekomen van den dood van M. Evers, agent van den Onafhankelijken Staat, overleden te Irumu. M. Evers was in hoedanigheid van landmeter naar Afrika vertrokken. Hij stierf aan de koortsen. Onze missionarissen. Mgr Van Ronsle, titelvoerend bisschop van Thym- brium, apostolisch vicaris van Belgisch Congo, over eenige maanden in België teruggekeerd, nadat hij een onafgebroken verblijf van zes jaar in zijn diocees had gehouden, zal binnen kort daar henen terugkeeren. Uit Congo wordt het overlijden gemeld van Zuster Vincente, in de wereld Mej. Crouwels, overleden te Amadis (Opper- Congo). Binnen twaalf uur worden tegen woordig denneboomen in papier veran derd. Ziedaar 't nieuwste kunstje op 't ge bied van werktuigkunde, 's Morgens kwart voor zessen werden teGamerswolde in het Saksische Ei tsgeberte twee gezonde dennen omgehouwen. De stammen wer den terstond in de fabriek van schors ont daan, in stukken verdeeld en dadelijk daarop gestoomd, 's Namiddags werd het bruingestoomde hout en houtstof geslepen en de natte vellen door stoom gedroogd en geglansd. Reeds om 2 ure was eer. deel van 't papier klaar en om 5 uur kon het bij den drukker onder de pers gelegd worden. De dennen, die weinige uren geleden nog in het bosch stonden waren 's avonds reeds couranten. Dat is kranig. Het congres van den Volksbond. Dit jaar is het de beurt aan eene Waal- sche localiteit om het congres van den Belgischen Volksbond te herbergen. En het is voor de Vlamingen eene aantrek kelijkheid dat het gehouden wordt in eene bij uitstek aan de nijverheid gewijde streek, waarvan in de dagbladen schier voortdurend gesproken woidt, maar waar men zeer weinig reist, te weten in de groote gemeenten La Louvière en Hou- deng Goegnies. De zitdagen van het congres zijn den 3e Zondag van September en den daarop volgenden Maandag des Zondags in de eerst genoemde gemeente en des maan dags in de andere. Een stoet van plaatselijke maatschap pijen zal de congresleden des Zondags aan de statie van Hondeng-Goegnies af halen. Des avonds groot feest in de coöpera tief der Union des Ouvriers. Maandag morgend, bezoek aan de voornaamste nijverheidsgeslichten en aan den water- ophaler. Beschermt de vogelen. Om eenig gedacht te geven van het overgroot getal rupsen die er vernietigd worden door zekere vogelsoort, de meesjes genaamd, waarvan er verscheidene soorten bestaan onder andere: de koolmees, de staartmees, de blauwe mees, enz. willen wij hier eens oppervlakkig berekenen, hoeveel rupsen door een meezennest kunnen vernietigd worden. Een koppel meesjes die zeer vroeg in de Lente nestelen, brengen zoo ietwat van 16 tot 20 meesjes voort, die elk van af hunne uitbroeing dagelijks ten minste 20 rupsen noodig hebben tot hunne voeding. De ouders, zonder rekening te houden van hetgeen zij voor eigen voe ding noodig hebben moeten dus te zamen eiken dag voor hunne jongen, 20 X 20 400 rupsen vangen en ze tot haas aan hun kroost brengen.Gesteld dat ze onge stoord mogen voortleven, dan zullen de leden van dit talrijk gezin gedurende de lentemaanden dus in 90 dagen 400 X 90 36,000 rupsen verslonden hebben, waaruit af te leiden is dat een landbouwer die het overgroote voordeel aantreft, aldus in zijnen hof of boomgaard bijvoorbeeld slechts twee meezennestjes te bezitten 36,000 X 2 72,000 rupsen zou vernie tigd zien en daar de meesjes minstens tweemaal 's jaars nestelen, zullen deze diertjes den landbouwer verlost hebben van tweemaal zooveel, 't is te zeggen van 144,000 rupsen in een jaar. Jules Capré heeft nu zijne voorspellin gen uitgegeven in eene driemaandelijk- sche brcchuur.Hij voorspelt ons dus reeds 't weer tot einde Juni. Ziehier wat hij zegt Het begin van Mei zal niet goed zijn. Negen kansen op twaalf zal het slecht weder voortduren tot den i3, terugkeer van de hooge drukking, over 't Westen en het Centrum, en lage drukking over Spanje en de Middelandsche zee. De 18, 19, 20, en 21 en 22 zullen dagen van on- weder zijn. Van den 23 tot den 3i lage drukking ten noord-westen der Britsche Eilanden de 26 zal een kritieke dag zijn door verkoeling der temperatuur, koude reden en sneeuw in de bergen. Dus geene lieve Meimaand. De vier eerste dagen van Juni zullen schoon en warm zijn, zegt Capré, maar van den 4 tot 17 is er wederom eene slechte periode voor het zuid-westen van Europa, met noord-westerwinden over Engeland, Frankrijk, Holland. Belgie en Duitsch- land. Van den 18 tot den 3o verlaging der drukking over het westen en het centrum var. Europa. Den 22 onweder groot on- weder den 25 en 26. Voor Juni wordt ons dus ook niet veel goeds beloofd. De groenen vergaderden hier Zondag 11. om hunne slachtoffers van 29 Mei te verkiezen. Werden verkozen MM. Alois De Backer, advocaat-procureur te Dender- hautem Pie Daens, te Aalst Desideer Boriau, bediende, te Denderleeuw Ed- mondus De Mont, landbouwer, te Erpe Frans Lambrecht, smid, te Oultre, met zijnen groenen paraplu. Op de kiezers lijsten van Erpe is de naam van De Mont Edmondus niet te vinden. Goed zoo 1... Er zullen dus overvloe dige benoodigheden voor handen zijn om, op 29 Mei, eenen blauwen groenen-rooden hutsepot in onze kiesketel te stoken. Schrijversrechten. De tooneel- schrijvers vergen gematigde rechten voor de opvoering hunner werken en toch trachten nu en dan enkele maatschappijen de betaling dier taks te ontduiken. Zij hebben ongelijk dit ondervond verleden week een Gentsche tooneelkring, tegen welken M. Nector de Tière verplicht werd, klacht in te dienen bij den procu reur des konings, hetgeen geloop bij den policiecommissaris, verontschuldigend ge schrijf aan den klager en verder lastwek- kend gedoen veroorzaakte. De handelwijze dier maatschappijen is te betreuren, daar de tooneelschrijvers slechts geringe taksen vergen, en zich hoegenaamd niet schuldig maken aan de plagerijen, die men, op een ander gebied, al te dikwijls kon waarnemen bij uitvoe ring van zang- en muziekstukken op con certen en dansfeesten. Terloops gezegd dat 't onderzoek in zake van schrijversrechten, ingesteld door het gouvernement alleen muzikale uitvoe ringen geldt. (Gazet v. Gent. Edele handboog. De St-Jorisgilde van den edelen handboog, gevestigd te Brussel, zal dit jaar, met een grooten prijskamp,de inhuldiging van haar nieuw lokaal en haar 600-jarig bestaan her denken. Naar aloud gebruik wonen alle jaren de gildebroeders in korps eene Mis bij, den Zondag volgende op den feestdag van den H. Joris. De oude gazetten. Het apostoliek genootschap der kinderen van den H. Joannes Berchmans, van Sint-Truiden, geplaatst onder de hooge bescherming van Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid den Bisschop van Luik, heeft voor doel allerlei werken van catholiek apostolaat te vormen. Om het geld te winnen, noodig tot het voltrekken van hun huis en tot onderhoud van hun genootschap, zonder te zeer ten laste te zijn aan de christelijke liefdadig heid, vragen de kinderen van den H. Joannes Berchmans oude gazetten en tijdschriften. Giften in geld, ook de klein ste, worden insgelijks met dank ontvan gen. Jaarlijks worden er 26 missen voor de weldoeners en weldoensters van het ge nootschap opgedragen. Men gelieve zijne giften vrachtvrij te zenden aan priester Senden, te St-Trui- den. BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het Heilig Hart van Montmartre te Parijs van den ij tot den 25 Mei 1904, met stilstand te Bordeaux den 19 Mei, bijwo nen der Mis, bezoek der kerken en gebouwen ingericht door dr Catiioi.ikke Verrbniging onder de geestelijke leiding van den Eerw. Eber BUELENS, Pastoor van het Heilig Hert, Notenlaarstraat, Brussel. VERTREK uit Bergen tegen middag, uit Brnssel, Geüt, in den voormiddag den 17 Mei. Verblijf Parijs. Den 18 Meiom 7 ure, Mis in de kerk van 0. L. Vrouw der Overwinningen om 10 ure. Mis met Ser moen in de Basiliek van hot Heilig Hart te Montmartre bezoek van de Kathedraal en hare prachtige schatten om 3 nre. Vertrek uit Parijs (Statie van Ansterlitz) om 4,30 nre, Aankomst te Bordeaux den 19 Mei om 5 ure 's morgens. Vertrek om 11 lire. Aankomst ta Lourdes rond 7 ure 's avonds. TERUGKOMST. Vertrek uit Lourdes, den 24 Mei 's morgens, om den 25 Mei rond den middag in Belgie aan te komen. PRIJZEN DER REISKAARTEN Van Bergen, 1' klas 140 fr. 2' klas 90 fr. 3' kl. 61,00 fr. Van Brussel 1" klas 146 fr. 2' klas 94 fr, 3" klas 63,00 fr. Van Gent 1' klas 148 fr. 2klas 96 fr. 3' klas 63,00 fr. In deze prijzen zijn begrepen de bijvoeg sels voor de stilstanden te Parijs en te Bor deaux. PRIJZEN DER VERBLIJFKOSTEN: 100 franken in eerste klas. 75 franken in tweede klas. 60 franken in derde klas. De personen' die in tweede en in dert klas reizen, mogen hunne reiskosten nsa ais eerste klas De lijsten znllen gesloten worden den 1 V In geval van belet znllen de stortiDf terng betaald worden tot den dag voor l vertrek. Een geneesheer vergezelt de bedevaart. De deelnemers aan de Bedevaart wend zich tot den Eerw. Heer Bublens, Pastoe Notenlaarstraat. 14. Brnssel en aan M. fred Francois, Noordlaan, 45, Brussel, oft volgende adres M. Clement Van de Pen uitgever van De Denderbode, te Aalst. Lotingsdrama. Voor het Assisenh van Gent werd Maandag de zaak opj roepen ten laste van Karei Hoebelt daglooner te Gent,beschuldigd van moo op August Fassin. en poging tot moe- op diens vader, die het eerste slachtoÉ poogde te verdedigen. De beschuldigde trkent de feiten, do hij beweert zijn mes te hebben getrc ken, om zich te verdedigen. De zaak is 's namiddags rond 5 ur afgeloopen. Vier vragen werden den jury geste- welke een bevestigend antwoord i bracht. Hoebeke is tot eeuwigdurenden dwaa arbeid verwezen. Creemboter. Markt r Woensdag 27 April 190 70 kilogrammen ter mail Prijs fr, 2,70 tot 0,00 perl Waarom bestaan er zoo menigr dige namaaksels van hetgezondheidslike De Kempenaar? Omdat de Elixir Kempenaar overal gevraagd en erker wordt als zijnde het lekkerste likeur w tot heden in den handel kwam aan gen tigde prijs. Dus wel aandacht nemen het echte mark De Kempenaar, vn Frs2,25 .de liter moet verkocht wordt AALST. Voordracht. De va dracht Zondag 11., ten lokale van d Cath. Werkmanskring, gehouden, lol een talrijk publiek uit Men berekent c er zich meer dan duizend toehoorders de zaal verdrongen. Gedurende bi twee uren heeft de gevierde redenaar, heerBeyaert van Brugge,in eene boeien taal de valsche leerstelsels, de volks! driegerijen,de logens en lasteringen ter de Religie, en tegen de Geestelijkheid 't algemeen, cn tegen het catholiek Mi sterie aangeklaagd. Met nadruk wees hij op 't gene catholieke Vlamingen zou te wachl staan moesten wij 't ongeluk hebben, der de heerschappij te vallen der verbc dene liberalen en socialisten. Godsdient oorlog, schooldwang, alleman soldat ondragelijke nieuwe belastingen,verdrul king der armen en meer andere km lingen. Plaatsgebrek laat ons niet hierover verder uit te weiden. Aalst.-Gemeenteraad. De zitlii van onzen Gemeenteraad Maandag 11. niet afgeloopen met die gewenschte vr« zaamhetd in de welke de algemee belangen moeten besproken worden. Algemeen wordt de onbeschoftheid v M. Jozef De Blieck druk besproken afgekeurd. Men vraagt zich af Wi genoot die heer zijne opvoeding Ko: hij uit de bosschen vandaan Dit hee schap denkt wellicht dat hem omdat tot fortuin is geraakt, alles is toegelate dat hij alle man mag over 't hoofd zi en zelfs overal den onbeschoften uithi gen... MM. Verbestel en Leveau hebben a naar 't schijnt hun tongske voorbij klapt. Zou men er hun soms geen rei ning over vragen Zij die, in een oogenblik van misnoeg heid, den 18 October igo3 hunne stt of een deel hunner stemmen, aan de cc tróleurs schonken, moeten voorzeker niet zeer gevlijd zijn over hunne keu Zaterdag het verslag. Aan den houtkoopman B, te Bru sel, werd Zaterdag per telefoon verzoc! van voor rekening van eenen ondernemt eene hoeveelheid hout te bestellen Vorst. B., eene oneerlijkheid venna dende, verwittigde de policie, die zorg: dat er agenten stonden op de plaats, wat het hout moest geleverd worden. En toe deze twee personen den wagen naderen, om de koopwaar in ontvangst: nemen, verzocht hij hen mee naar b: policiebureel te gaan. De houtkooplii den i) gingen op den loop, doch de pol cieagenten, die van eenen hond voorzie waren, gelukten erin een der kerels vast: grijpen. Kolonel Delcommune van het regiment voetvolk der Burgerwacht Brussel, is, terwijl hij van de oefenii kwam, het slachtoffer geweest van et ernstig ongeval. Aan de «Square Ma guerite ging zijn paard op hol. De kolon: bleef goed in den zadel, doch eenskla; schoof het peerd uit en viel, Het sprot* recht en M. Delcommune die nu met de eenen voet in den stijgbeugel was blijve hangen, werd een paar stappen meegt sleept, tot het peerd ten tweede male uil schoof en viel. De kolonel werd bewustf loos, doch gelukkig slechts licht gewond opgenomen.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2