Haellei t. - Halte-Eede. Aalst. - Catholieke Werkmanskring. Zondagrust. Allerhande nieuws. er/Oprijzen. Hopmarkt. MERRIEP A ARD HU IS Hl EU B ELS WOONHUIZEN WERKMANSWONINGEN Zaailanden en Meersch gebouwd HUIS Openbare verkooping. PERCEEL LAND HUISMEUBELEN HUIZEN WINKELHUIS Uit ter hand te koop. BOUWGRONDEN Gesticht BREUKEN Heelkundig Geslicht Larixen Hopstaken Gil der liand te koop: Te bekomen Allerhande Zaden Bericht aan de Dainen De ondergeteekende Op het verzoek der inwoners van Haeltert, Uien werkerkenMei re, enz. hebben onzo cstholieke Volksvertegenwoordigers aange drongen opdat de Halte-Eede in het kort sonde voltrokken worden. De heer Minister komt aan onze oatholieko Deputatie de volgende inlichtingen te zen den Brussel, 24 April 1904. Waarde Collegae, Ik heb de eer UEd. ter kennis te brengen dst mijn Beboer over al da noodige gronden niet oeechikt tot het uitvoeren der werken van de Halte te Eede. Op 36 stukken grond die op te nemen wa ren, hebben er 27 uit ter band kunnen aange- kscht worden, maar er blijven nog 9 rechter lijk te onteigenen. Deze bevinden zich meestal in den omtrek der gekozene plaats tot het oprichten van het ontvangstengebouw. De processen zijn in gang en men mag hopen dat zij binnen kort zullen geëindigd lijn. Voor twee der te onteigenen gronden heeft men het voorafgaandelijk in bezit neming kunnen bekomen, maar, tot hiertoe, heeft het onmogelijk geweest het te bekomen voor de andere perceeleu Gelief, enz. (Get.) J. Liebaert. Dus, zoohaast het Bestuur zal in bezit zijn der noodige gronden zal do Statie-Eede vol trokken worden. De aanstelling van den heer Camiel Liénart, als Eerevoorzilter van den Catholitken Werkmanskring zal langen tijd verblijdend voortleven in 't geheugen onzer Aalstersche werklieden. De tijding dier aanstelling had reeds allen met vreugd en geestdrift vervuld. Wat moest dan niet de schoone plechtig heid zelve teweeg brengen Zondag Ruimen tijd vóór de gestelde uur reeds zat de wijde zaal van den Werkmans kring letterlijk opgepropt van werkvolk. Zeer vele bijzonderen uit Stad en omstre ken waren ook aanwezig. 't Was 5 i/t uren namiddag. Mijnheer Camiel Liénart, de nieuwe Eerevoorzitter treedt binnen. Hourah klinkt het uit duizenden monden. Hourah en een oneindig handengeklap doet de wanden dreunen. Een hertelijk welkom, keer op keer toegejuicht, wordt den gevierden Eere voorzitter gebracht door den heer Baron Leo de Bethune. Het sluiten zijner kern achtige er» welgepaste rede. Wij hopen i) en wij wenschen,achtbare heer Liénart, dat gij eens uw gouden jubelfeest van So jaren Eerevoorzitter des Werkmans- krings moget vieren leidt de jubelende vergadering in eene onbeschrijflijke ver voering. 0 hoe dankbaar is toch het werk manshert Hoe goed weten de eenvou dige werklieden hunne ware vrienden en weldoeners te waardeeren Ook kwam de prachtige bloemenruiker, welke M. de Baron aan den heer Litnart aanbood, als gedenkenis van den heer lijken dag, de edele gevoelens vertolken van de duizenden die jubelden. Zoo- veel, zooveel, en meer, ja zou elk in 't bijzonder hem willen geven Diep bewogen betrad Mijnheer Liénart het verhoog. Een herhaald daverend handgeklap weerklonk opnieuw in volle kracht. 1 Vrienden, werklieden ik bedank u uit ganscher hert.... Ik bemin u.... ii ten allen tijde moogt gij op mij reke- nen..,.« werd met waar geluk aan hoord door de geestdriftige menigte, die den grooten weldoener der werklieden en armen voor de eerste maal in 't publiek zag verschijnen en hoorde spreken. Een nooit te vergeten zalige stond voor ons Aalstersch werkvolk Vervolgens bedankte onze Zeer Eerw. Heer Deken Roelandts den heer Camiel Liénart, omdat deze het Eerevoorzitter- schap van den Werkmanskring heeft willen aanvaarden. Hij maakte den wel verdienden lof van den nieuwen Eere voorzitter, zoo uitmuntend door gods dienstigheid, nederigheid en edelmoedig heid, zoo genegen voor het volksonder wijs. Hij is overgelukkig te mogen spreken van de schoone school van Sint- Job en van die van St. Camillus, dat prachtig paleis der werkmanskinderen. Wat M. Camiel Liénart tot nu toe voor dekinders der werklieden deed, dat zal hij in 't vervolg ook doen voor de werk lieden zeiven. en 't is daarom dat hij het Eerevoorzitterschap van den Werkmans kring aanveerdde. Moge de wensch van Mijnheer den Baron de Bethune verwezen lijkt worden en moge Mijnheer Camiel Liénart eens als Eerevoorziiter van den Cathalieken Werkmanskring zijn 5ojarig jubelfeest vieren. Een machtig o Lang leve Mijnheer Camiel beantwcordde de schoone aan spraak van den Z. E. H. Deken. De schoone plechtigheid werd gevolgd door de prachtige voordracht van den heer Beyaert, van Brugge. Ook opperbest gelukt. Later zal M. Liénart de leden van den Werkmanskring een goed traktement aan bieden. Willem. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag i Mei 1904, M. De Waele, Kerkstraat. Waarom bestaan er zoo menigvul dige namaaksels van het gezondheidslikeur De Kempenaar? Omdat de Elixir De Kempenaar overal gevraagd en erkend wordt als zijnde het lekkerste likeur welk tot heden in den handel kwam aan gema tigde prijs. Dus wel aandacht nemen op het echte mark De Kempenaar, welk Frs2,25 .de liter moet veikocht worden. Eene gewichtige vraag, die slechts een rechtzinnig antwosrd duit. Welk is tusschen een dozijn artikelen degene, waar ik het meest op rekenen mag Dengene, dien de menschen van Aalst aanbevelen, ofwel de anderen, die slechts door vreemdelingen aangeraad worden Leest het onderstaande verslag. Gij vrouwen, die lijdt omdat alles bij u niet volgens de wetten der natuur werkt, en gij mannen, die gelooft dat uwe rug pijn maar eene eenvoudige lendenver rekking is, die mettertijd zal verdwij nen, gij hebt eenvoudig eene nierziekte, en iederen dag, dien gij verwaarloost u te verzorgen, verergeit uwe kwaal. Zie er hier een overtuigend bewijs van in het geen ons M® Victorine Debolster, 16, Moorselsche baan te Aalst zegt Sedert zes maanden leed ik van de nieren ik had hevige pijnen mijne nachten waren bewogen en 's morgens stond ik altijd vermoeider op dan daags te voren ik had soms zoo duizelingen dat het mij scheen of ik ging alle oogenblikken val len niettegenstaande menige middelen bekwam ik niet de minste verlichting en ik wanhoopte niet meer wetende wat doen, toen ik van de Foster Pillen voor de Nieren hoorde spreken, haalde ik er aanstonds eene doos bij M. De Valke neer, apotheker te Aalst. Goed beviel het mij, want na verloop van den derden dag ondervond ik eene groote verlichting in gansch mijnen toe stand en na de eerste week gevoelde ik niet meer de minste pijn, al mijne smar ten waren als bij tooverslag verdwenen. Verzekert u dat men u de Foster Pil len voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Me Debolster gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken be komen tegen 3 f. 5o de doos of 19 f. de 6 dozen of vrachtviij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat te Brussel. Algemeen Depothouder voor België. 100,000 Ir. winnen in de Expo sitie te Luik is eenieders droom maar wat nog beter is en gemakkelijker, dat is de gezondheid heroveren en behouden door de bloedzuiverende pillen Depratere de eenige welke onfeilbaar zijn voor gal, zuur, slijmen, verstoptheid, brand, troe bele waters of voor het keeren der jaren. Fr. i,5o de doos te Oostende bij den apotheker Depratere, die verzendt tegen postzegels, alsook te Aalst bij de apothe kers De Valckeneer en Callebaut. Tegen ingektenpluag. Het Overzeesch Andelpoeder is het voordeeligste tegen de insekten. Deze specialiteit van keus vernielt met bliksemende kracht en groote snelheid alle soorten van ongedierten in de woningen, keukens, hotels, alsook bij de huisdieren, in de stallen, op de planten, in de serren) de tuinen, enz. (Zie aankondiging 4® bl., BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 13 Vrouwelijk idem i3 Huwelijken. G. Bivort, z. b. met C. De Blieck bez. J. Van den Bonne, kuiper, met C. De Troyer, dienstm.P. Van der Cammen, tw. met B. De Neve, kantw. C. De Bundel, tabakb. met M. Haeleydt, tw. N. Tombeur, tw.metM. De Coninck, tw. F. Borms, bleekersg. met M. Beckers, br. J. Coolens, bed. met M.Vernaeve, kleerm. R. Keymeulen, kuiper, met Z. Vinck, kleerm, O VERLIJDENS. A. Marchal, wr Cuvelier, z. b. 85 j. Leopoldstr. P. Van den Abbeele, m. Van der Straeten, z.b. 68 j. Asscherendr. P. Schneiders, vr. Van Weddingen, z. b. 41 j. Dirk Martensstr. 7 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 3o Apri 1904. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 0 0 0 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 8,00 a 8,5o Boter per 3 kil. 7,o3 a 8,10 Eiers de 25 1,80 a 2,00 Viggenen.per koppel 60,00 a 70,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin, de 100 kil,volgkw, 00,00 a 00,00 Aalsterhop igo3 disponibel fr. ;5o de 5o kil. POPERÏNGHER Stadhop 1903 dis ponibel van fr. i3o tot fr. i32,5o de 5o kilogr. volgens kwaliteit. Aalsterhop 1904. op levering October- November, fr. 75 totfr. 76 de 5o kil. Merkt kalm. GENT 29 April. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,5o a 18,25 Rogge i3,25 a 14,00 Haver i5,oo a 00,00 Garst 14,50 a 00,00 Boter per kilo 2,40 a 2,60 Eiers per 26 1,71 a 1,80 VEEMARKTEN, GENT, 29 April. Getal te koop gestelde hoorenbeesten 748 Melkkoeien 22 Vette koeien 144 Groote ossen 3 Stieren 101 Jonge ossen 28 Magere beesten 33g Vaarzen 33 Schapen 5 Varkens 168 Lammeren 5 Loopers 168 Kalveren 99 Viggens 38o Stieren i® kw. 0,78 2®kw. o,56 3ekw. o,55 Koeien 0,80 0,70 0,60 Vaarzen 0,82 0,75 o,65 Ossen 0,88 0,73 0,60 Varkens 0,88 0,75 0,00 Kalveren 1,25 0,95 0,00 ANTWERPEN, 29 April. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 17,5o a 17,75 Rogge i3,5o a i3,75 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,5o a 17,00 Haver i3,oo a i3,5o Boekweit 00,00 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 17.75 a 18,00 De kuipboter werd lieden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,55 a 2,65. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a 1,55 De aardappels per zak 10,5o tot i2,5o fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,oo. CUREGHEM-ANDERL. 28 April. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 475 Ossen, 208 Stieren, Koeien en Veerz. 711 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,80 a 0.94, Stieren 0,62 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,62 a 0,80. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 767. Prijs per kilogr. fr. o,g5 a 1,10. BRUSSEL 29 April. Kalverenm. Getal te koop gesteld 3i5, per kilogr. op voet fr. o,g5 a 1,20. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00. stieren 0,75 a o,8o, Koeien en Veerzen o,85 a 0,90, Kalveren 1,45 a i,5o. Bij vermindering van bedrijf. OPENBARK VERKOOPING van een extra schoon en sterk allerbeste bekalfde Melkkoe, Landbouwalem, enz. te MEIRE, Boschstraat. De Secretaris BATEN te Meire. zal door bet ambt van Deurwaarder Van Muylkm te Aalst, op Dijnsdag 17 Mei 1904, om 8 uren 'n morgens, ten hoeve en ten verzoeke van Mijnheer Gustoaf Coppens, Burgemeester, te Meire, openbaarlijk verkoopon Een extra schoon en sterk Marriepaard, (6 janr oud), et.ne allerbeste bekalfde Melk koe, volledig Landbouwalem. bestaande voor namelijk in een dorscbmacbien met Manege voor een of twee paarden, sterken wagen (vierduimer). twee treemstortkarren, waar van eene onlnngs nieuwe met hoogsels, aal stuk inetsledde, nieuwen eiken rolder, drie wilgen oggens, waarvan eeue onlaDgs nieuwe, ploeg, beirbak, uieuwe wielsledde, wanmolen, snijpaard, vlasstreep, braken, vlegels, zeske ten. stropketen, haalketen voor boomen te slijpen, vier aanschijnen, twee veddeboomen, keuhof, voorhaak, voorbetens, nieuwe egge- tanden, slijp, vleescbkuip, jacht of kachel, karrereep, drie paardenbarnassuren met toe- behoorten, paardenkuesens, broek, twoe hals haken, vier stallmnden, schoone engelsche zadel, toom, kravats, sporen bd halsband, balken, ribben, scheergebonden, brandhout, voortskomande van afbraak, oud ijzer, 1500 kilogrammen haver en strooi, enz.enz. De beesten zullen om twee uren namiddag verkoeht worden. Gewone voorwaarden, 10 p. h. Koopen tot 10 fr. comptant en bet ongeld Bij uitscheiding van bedrijf OPENBARE vITr K 0 O P I N G van LANDBOUWALEM, BEESTI\LEN, STROOI en HOOI, TE VLIERZELE, Oordegemsehestraat De Deurwaarder DE VOS, te Aalst, zal op opvangst van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke, ten aanzoeke en hoeve van Dame Hortrnbia Van Ronsk, weduwe van Engrl- bert Verlrykn, landbouwster, te Vlierzele, Oordeoeiuschestraat, openbaarlijk verkoopen, op Dijnsdag 3 Mei 1904, om 9 uren voormid dag Huibmbubrls Aard- Steen- en Gleiswerk, Tellooren, Potten, Mariritten, Melkpotten en Teelen, Lijsten, Lantaarns, twee Jachten, Tafels. Stoelen. Flesschen, Haagscheer, Land- draad, Waschkuip en Stoel, Spinnewiel, Moeillie, Buidels, ledige Zakken, Vleesch- blokken en Knip, Melkknipen, Kern en ver dere mobilaire Voorwerpen Landbouwalem 2 Treemkarren, 1 Stort- kar, Aalstnkken en Bak, Ploeg, Aardappels- beer, Eggens, Rolder, Anlpomp en Goten, Raapmolen, Wanmolen, Voituur Ilarnnssuur en andere, Kussens, Zadel. Oinscheiers, Vig- genreo, Varkensbakken. Snijpaard, Kruiwa gen, Ladders. Spaden, Braken, Reeken, Gaf fels, Vlegels, enz. Bekstialen 1 schoon Merriepaard, 3 be kalfde Koeien, 1 bekalfde Vaars, 1 jong Rund, 1 Kalf en 1 jonge Hond. Verders 3000 kilogr. lioggenstrooi, 3000 kil. Tarwestrooi, 3000 kil. Masteluinstrooi, 1000 kil. alldrbeste Hooi, Schaafbank. Tim mer- en Gareelmakersgeriei. Zagen, Schelf houten, eene groote hoeveelheid eiken Brand hout en Spinsen en verders gerief. De koopen tot 5 franken moeten comptant betaald worden. De Beestialen zullen om 12 uren juist ver kocht worden. OPENBARE VERKOOPING van TUIN en BOUWGROND, te AALST en EREMBODEGEM. De Notaris LIMPENS, tc Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1® koop. Een Huis, te Aalst, Albert Liénartstraat, sectie A, nummer 366z/2 bk, groot 1 a. 60 c. bewoond door M. Ste vens. Ingesteld 8000 fr. 2® koop. 21 huizen en Land, te Aalst-Mijlbeek, Groenstraat, sectie, E, nummers 476B enz., groot 68 a. 10 c., verdeeld in 2 loten. Ingesteld 16000 fr. 3e koop. 2 Woonhuizen enz., te Aalst-Schaarbeek, Hoesekautcr en Erem- bodegem, Lokerenveld, groot 40 a. 60 c. verdeeld in 11 loten. Ingesteld 7000 frl DERDE ZITDAG Donderdag 19 Mei 1904, om 2 uren namiddag, bij den heer Henri De Saedeleer, te Aalst, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeke, Langestraat. De Notxris EEMAN, te Erpe, zal met ge win van palmslag en gelagen, namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eerste koop, Een Huis met Stal, Aal- put en andere aanboorigheden en Grond, ge staan on gelegen te Aalst-Mylbeek, nabij de Laogestraot, groot volgens metioir 1 aar 33 centiaren, bekend bij kadaster wijk F, deel van nummer 643 s/2, palende oost de heeren Paters Jesnieten Joseph en Paul Coore- mau, zuid de volgende koop, west M. Joseph Wezeinael en noord den Los en voornoemde heeren Paters Jesuieten. Bewoond door den eigenaar M. Joseph Wezemael, herbergier. Tweede koop, Twee Werkmanswonin gen metStallekens en verdere aanboorigheden en Grond, Bestaan en gelegen neveus voor- gaanden koop,te Aalst Mglbeek,nabij de Lan gstraat, groot volgens meting 1 aar 37 cen tiaren. gekadastreerd wyk F, nummers 643 t/2 en 643 u/2, palende ten ooste en ten znide de heeren Paters Jesuieten Coore- man, ten weste M. Joseph Wezemael en ten noorde het goed onder koop een. Boomprjjs fr. 30. Bewoond door de heeren Frans Wezemael aan fr. 1,10 en Edouard Pollyn aan fr. 1,40 de week. N. B. De steen en waterput zich bevin dende op koop 2 zal gemeen ziju tusschen dezen koop en koop een. ZITDAGEN Instel Maandag 16 M - iqfU Verblijf Maandag 30 Mei 1904' telkens om 4 uren van den avond, tor herborg gehouden door M. Joseph Wezemael. te Aalst-Mijlbeek, Langestraat. OPENBARE VERKOOPING van goede te Impe, Cherscamp en Lede. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag cn gelaeen, in het opanbanr verkoopen Eerste koop. Een perceel LaDd, gelegen te Impe, op Iropekouter, bekend bij kadaster wijk A, nummer 149, met eeue grootte van 24 aren 10 centiaren, palende ton ooste en ten zuide M. De Meael, ten weste de Kassei en ten noorde het Gasthuis van Lede. Verdeeld in znid- en noordhelft. Gehrnikt zonder termijn dcor M. Remi Schockaert, te Impe. Tweede koop. Eene partij Land, gelegen te Impe. Opsmeer, bekend bij kadnstor «ijk A, nummer 85a,met eene grootte van 41 aren 50 centiaren, palende ten ooste de erven Do Erven De Schaepdryver, ten znide den Arme van Impe en de Kinderen D'Hondt, ten weste de Kassei en ten noorde M. De Bast. Gebruikt zonder termijn door de heeren Remi Schockaert en K. L. Vermassen, te Impe. Derde koop. Een perceel Meerschgele gen ten deele op Chersoamp, Boygemveld, groot ongeveer 7 aren 70 centiaren, palende oost en zuid de Hospitalen van Gent, west het Armbestuur van Wanzele en noord met de Wellebeek het gescheed van Lede en ten deele op Lede Haverenmeersch, bekend bij kadaster wijk D, nummer 8, groot 15 aren 60 centiaren, palende oost-suid de Hospitalen van Gent, zuid-west de Wellebeek en noord M. Blanckaert. Gebruikt zonder termijn door M. Schoc kaert, voornoemd. ZITDAGEN Instel Donderdag 26 Mei qn Verblijf Donderdag 9 Juni teldens om 4 uren van den avond, ter herberg Den App 1, bij M. Gustaaf Claus-Schoo- kaert, te Aalst, Gentache Steenweg. OPENBARE VERKOOPING van een onlangs nieuw en van GOMDE1 ZAllLANDEN', TE MOORSEL. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens de erven van M. K.-L. Db Rop, te Moorsel overleden en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het open baar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een onlangs nieuw gebouwd Huis en Lochting, gestaan en gelegen te Moorsel, Houten Kruis, be kend bij kadaster wijk E, nummer 182, groot 22 aren 12 centiaren, palende ten ooste het perceel land onder koop 5, ten zuide de heeren J.-B. Aelbrecht en Leo pold Aelbrecht, ten weste de Kasssei en ten noorde de Erven Desiré De Rop en M. Frans De Rop. Verhuurd aan M. Frans Cassiman te Moorsel, tot 3 Juli 1912, aan fr. iio's jaars. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Moorsel, aan de Hollcstraat, genaamd den Ticheloven, gekadastreerd wijk D, nummer 73, met eene grootte van 27 aren 40 centiaren, palende ten ooste de Straat, ten zuide den Arme van Moorsel, ten weste de Rijbaan en ten noorde M. Leander Moens. Onmiddelijke inge- bruiktreding. Derde koop. Een perceel Land, ge legen te Moorsel, op d'Hove, bekend bij kadaster wijk E. nummer i3g, groot 36 aren 90 centiaren, palende ten ooste de weduwe Uyttersprot, als gebruikster, ten zuide M. Frederic De Wit, ten weste de Kassei en ten noorde M. De Clippele. Onmiddelijke ingebruiktreding. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen te Moersel, aan de Hollestraat, genaamd de Kelder, gekadastreerd wijk D, nummers 63a en 63b, groot 56 aren 90 centiaren, palende ten ooste de Straat, ten zuide M. C. Podevyn, ten weste M. H. Van Mieghem en ten noorde de heeren Van den Bossche en Ringoot. Ver deeld in noord- en zuidhelft. Gebruikt door de heeren Frans De Rop en Petrus Uyttersprot aan 80 fr. 's jaars. Vijfde koop. Eene partij Land, ge legen te Moorsel, Houten Kruis, gekada streerd wijk E, nummer i83, met eene grootte van 22 aren 3o centiaren, palpnde ten ooste de erven Van Loo, ten zuide de erven Ledegen, ten weste het goed over koop een hiervoren en ten noorde de heeren Frans De Rop en Petrus Uytter sprot. Gebruikt door M. Frans De Rop voornoemd, tot 24 December 1911, aan r. 35 's jaars. TWEEDE ZITDAG Zaterdag 7 Mei 1904, om 2 uren van den avond, te Aalst, ter Zittingzaal van het Vredegerecht. Door het ambt van den Notaris DE PAUW. te Aalst, van twee Huizen, te Erembodegem, aan den Ge< raardsberg- schen Steenweg, bewoond bij Frans Bockstael en Alfons Van Vaerenbergh. Instel 26 April, Verblijf 10 Mei 1904, om 3 uren namiddag, ter herberg «In de Blauwe Bloemkool, bij J.-B. De Pierre, Geeraardsbergschen Steenweg, 198, te Aalst. "^OPENBARE ~"v FRKÓOPLNG van oen goud TE IIOF«iTAI>E. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met ge«io vad palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen GEMEEMTE HOFSTADE. Een perceel Land, gelegen op de Melk- spiuue, gekadastreerd wijk A, nninmer 362, met eene grootte van 20 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan Jufvrouw Van Hanwer- meiren, ten zuide aan den heer Camillas Hofman, ten weste aan den heer Lemmens en ten noorde aan Jufvrouw weduwe Hofman. Gebruikt door Jufvrouw Weduwe Hofman- Van Hanwermeiren, ZITDAGEN Instel Dfjnsdag 10 M iqn. Verblijf Dijnsdag 17 Mei 1J04' ten 4 uren namiddag, tor herberg genaamd Hrr Kkizbrshof, n bij den heer DtnoU Van der Haeghtn, te Uofstade, Steenweg, nabij het Dcrp. Door Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van en Mercorit'arlikels, te AALST, Leopold straat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Maandag 9 en Dijnsdag 10 Mei rgo4, telkens te beginnen om 8 uren voor middag ten sterfhuize van Jufvrouw Ren- ders-Speeckaert, te Aalst, in de Leopold- straat, in het openbaar verkoopen Koopwaren als gemaakte kleederen, rokken en blousen, callegons, corsets, j cols, saijetten, knoppen, watte, hemden, koussen, handschoenen, tafellakens, ser- vietten, handdoeken, gordijnen, toilet zeepen, in eet woord al wat den merce- rieartikel aangaat, verders ook eene groote hoeveelheid ellcgocderen, voedering, satinetten, enz. Huismeubelen Bedstoel en lavabo in accajou, bedstoel in notelaar buffet, soplia, zetels en stoelen in acajou, twee tafels, 2 fauteuils, canape, 6 stoelen en porte-manteau pich pin ronde en andere tafels, zetels en stoelen, grooten spiegel, suspension, groote kleerkiS, andere kas sen, jacht, kachels schouwgarnituren, pendule, regulateur, porceleinen tafel serviesvoor 12 personen koffieservies in porcelein kristalen wijn- en bierglazen salontapijt, waschmachien, naaimachien, 2 toogen, loketten en groote glazenkas weegschaal met gewichten, lessenaar, bank, ijzeren tafel, waschkuipen, keuken- gerief en meer andere voorwerpen, verders nog eene hoeveelheid flesschen Bordeaux wijn. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling. O P EN BARE'VER KOO PING van TE AALST. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal, om uit de onverdeeldheid te scheiden, I in het openbaar verkoopen, met gewin 1 van palmslag en gelagen Koolstraat en Klottestraat. Zeven Huizen,onlangsnieuw gebouwd, staande neven eikanderen, op den hoek van de Koolstraat en de Klottestraat, respectivelijk bewoond door De Clercq, De Roeck, Schepens, D'haens, De Wolf, Van der Eist en Van Langenhove, te zamen aan fr. 20.75 ter week. DERDE EN LAATSE ZITDAG Dijnsdag 10 Mei 1904, ten 3 uren namiddag ter Estaminet Sint Eloy 1, bij Madame Meert, tc Aalst, aan de Esplanade. ~~OPENBARE VERKOOPiTTg van een te AALST, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal verkoopen Een winkelhuis te Aalst, Groote Markt, gebruikt door de Compagnie Hollandaise. Slechts gebracht op frs. 14,950. LAATSTE ZITDAG Donderdag 5 Mei 1904, telkens om 4 uren namiddag, te Aalst, Groote Markt, ter estaminet A la Mai- son de Commerce, bij den heer Richard De Stobbeleir. i° Een schoon Renteniershuis met hof- ken gestaan op de Keizerlijke plaats r.° 40 thans in huur bij Mr De Becker, Photo- graphe, met voorwaarde. 2° Een schoon Renteniershuis met hof- ken gestaan op de Keizerlijke plaats n° 44 thans in huur met voorwaarde bij Mr Boin-De Lauw. Beide huizen hebben verscheidene bo ven en benedenplaatsen en zijn voorzien van goed pomp en regenwater. De kooper zal het gemak verkrijgen van grond aan te koopen tot vergrooting van den tuin. Voor verdere inlichtingen zich te wen den bij den eigenaar M' Heyvaert-Moyer- soen Keizerlijke plaats, n° 42. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat. nabij de Stokerij Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. van (Doctor De Haye te Cour celles- Mo te, bij Charleroi. Radikale genezing der liesbreuken, gewaarborgd voor het leven, op tien da gen, zonder pijnen, zonder band, zonder ceintuur. Speciale prijzen voor de werk lieden en de armen. Referencien in de Vlaanderen, in gansch België en in het noorden van Frankrijk, Ziehier een attestIk ben geope reerd en radikaal genezen geweest ter ge sticht van Courcelles van eene liesbreuk die mijn werk belette; nu lijd ik niet meer en ben veel gezonder. Ik houd mij ter beschikking van ieder een om inlichtingen te geven, P. DE RUYVER, te Eyne. Het gesticht is bediend door de Zusters var. Liefde te Namen. Aalmoezenier De Doctor Dehaye, van Courcelles is chirurgijn hoofd van den dienst in het Gasthuis van Fontaine-l'Evèque, tele foon n° 23. TE EE K L OO. Alle slag van Operatiën, speciaal het radikaal genezen van BREUK, WATERBREUK, UITZAKKING der LIJFMOEDER, (matrice), enz., op 8 tot 14 dagen tijcis. Te raad plegen Zondag en Dijnsdag van 8 tot 10 uren en Donderdag tot den middag. Ook per brief. 2214 Handelend Geneesheer Dr H. LOWIE. Xe liuren een Huis in de Molen straat, N°43, te Aalst; te bevragen N°45. In gebruik met 1 August! Buitengewone occuttiu, Eene zeer schoone en goede Piano te koop, aan voordeeligen prijs. Zich te be vragen ten bureele dezer, 104 Tp Ir non Eene groote hoeveel- 11 heid allerbeste HOOI, zich te bevragen bij C. De Coninck-De Windt, Nieuwstraat, 41, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van 8000 te Moorsel, aan de Statie. op Maandag 2 Mei 1904, om 2 uren na middag,door den Secretaris REYNTENS en bevoegd ambt. Bij comptante betaling wint de kooper 2 183 loten schoone en welgelegene Bouw gronden. te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich te wenden ter siudiën der Notarissen DE PAUW en BRECK POT. Xe koop Wngonnotte voor een of twee paarden, zoo goed als nieuw, zich te bevragen bij M. J. De Coninck, Lange Ridderstraat 16. Phncton voor een of twee paarden te koop aan zeer gematigen prijs te Aalst, Graanmarkt, N° 10. On (lemnnde une fille ét tout faire et connaissant un peu la cuisine. s'Adresser au bureau du journal. io5. bij üe ei-ven SKI*», koopman in Bouwmaterialen, bij de Vaart, te Aalst. Carton bitumé (geteerde carton voor dakken) van verschillige soorten, tegen voordeelige prijzen. voor velden en weiden, groenten- en lust hoven, te bekomen bij J. De Clercq, gediplomeerd Tuinbouwkundige, Kerk straat, 12, Aalst. Beleefd beveel ik mij aan voor het ma ken van Damenkleeding (genre tailleurs) costumen, paletots, pelerinnen met en zonder applicaties, enz. VOOR DE KLEERMAAKSTERS, applicaties op laken, tulle, enz. in allen aard en vorm, voor costumen, pelerinnen, enz. aan voordeelige prijzen. Tlteophiel Kieckens, Nieuwstraat, 78, Aalst te berichten dat hij in huur kan geven tegen gematigen prijs, een volledig tafel servies in porselein, alsook kristalen gla zen, zilverwerk, tafellakens, servietten, kandelabers, middelstuk, tafels, stoelen, in een woord, al de benoodigheden voor huwelijksdiné, banket en avondmaal, aan zeer geringen prijs. P. BEKAERT, Tafeldiener, Lange zoutstraat, Aalst.

De Denderbode | 1904 | | pagina 3