Eene Waarheid. Propaganda door het lied, Quand vienn'nt les elections Les catholiqu's s'amusent Les libéraux s'en vont Avec un' grande buse. Betooging-Tack DE lsle MEI. Hun programma. Land- en Tuinbouw. Grot van 0. L. V. van Lourd® AELST. EEN EN AND EIS. Allerhande nieuws Om de orde te handhaven, moet het Bestuur verzekerd zijn dat het land, dat zijne meerderheid hem steunt. Zonder orde, geen voorspoed, geen vooruitgang Alles vervalt in de bande loosheid, in de anarchie, in de onrust. Daarom, kiezers, moet gij de Regee ring versterken. Gij weet wat zij gedaan heeft, wat zij doet ec doen zal. Wat op ons catholiek Ministerie komen zal, weet gij niet. Zult gij het onzekere NU BOVEN HET ZEKERE VERKIEZEN Zult gij zoo redeloos te werk gaan. Gelooft geene uitzinnige beloften. Ge denkt de spreuk EEn vogel in de hand IS BETER DAN TIEN IN DE LUCHT. Gij zult dus met ons zeggen, gij die voorzichtig en vooruitziende zijt de 5 catholieken moeten er door 1 Het Arron dissement zal zijn plicht doen Een werkman, arbeider in 't werkhuis van Cockerill, komt eenen brief te zenden aan den opsteller van den Petit Ouvrier om de redenen op te geven waarom hij geen socialist meer is. In dien brief, uitdruk king van het gezond verstand eens vrijen werkman, vinden wij volgende opmerking die aan vele werklieden de oogen moet openen als ze nog een weinig rechtzinnig heid bezitten Al de socialistische opperhoofden, als ze op het politiek terrein verschenen, waren arme duivels zij leden honger, 't was wel hun eigen schuld, maar toch leden ze honger en wij, hunne kameraden hadden medelijden met hen. Inderdaad wij bewonderen hunnen moed, hunne dapperheid, hunne onverschrokkenheid die tot dan toe nog niet betaald was. Zoo noem ik Smeets, Demblon, Cavrot, Calu- waert, en vele anderen. Die mannen had den in den tijd ons volle vertrouwen. Het deed immer deugd ze te hooren tieren tegen die verachtelijke burgers die vijf, zes duizend frank winnen en telkens na de vergadering zegden we tot elkander Dat zijn toch onverschrokken kerels. Onderzoeken wij wat ze nu zijn die arme drommels aan wie wij over i5 jaren nog eene aalmoes gaven. Wat mij be treft ik ben nog met een inschrijvingsiijst rondgeloopen, ten einde aan Smeets schoenen te bezorgen. Ziet nu die hee- ren reizen in eerste klas, ze gaan niet dan in groote hotels, nemen er niets dan fijne dranken die veel geld kosten, doen hunne baarden en knevels verzorgen door be dreven coiffeurs bij wie wij niet eens zou den durven intreden, uit vrees van de salons te bevuilen zij dragen pelsman tels. En kunnen ze er niet uit ons de hand te reiken, dan krijgen we maar 't vijfde deel, 't is te zeggen hunnen kleinen vin ger. Onze verhitte handen die wij den tijd niethebben met zeep af te wasschen, zouden hunne blinkende mouwen kunnen bevuilen. Die arme duivels zijn burgers ge worden die vijf tot zes duizend franken winnen, en dan nog zonder iets te doen. Hun oude thema is afgezaagd, de burgers moeten ze in ruste laten, want ze zijn zelve burgers geworden. En daar ze toch iets moeten hebben om den strijd te kun nen voeren spreken ze nu van anders niet meer dan van priesters en kloosterlingen.» Heden zie ik klaar gaat de stemme afbedelen van die goddelooze burgers uw gelijken, die ge over eenige jaren bevocht; maar de mijne krijgt ge niet meer. (Handteeken). Ja, die werkman heeft gelijk onze tegenstrevers hebben bergen gouds be loofd en niets hebben ze gedaan dan de kamers in rep en roer gezet en de catho lieken belet als ze goede wetten wilden maken. Ze kunnen het gouvernement niet aanranden en bevechten in zijn bestuur, ze zien dat alles bloeit en dat al de in stellingen van 't land zelfs in den vreemde bewonderd worden zoo zien ze zich ge dwongen de goddeloosheid en de papen- vreterij uit te halen om hunne kiezing te bewerken. Kiezers, ziot dan tocli uit uwe oogen En dit, waarvan de liberalen het be rijmd programma, het vlag- en strijdlied hunner partij hebben gemaakt, vol smaad voor Paus, Koning en Priesters, en waar van het tergend refrein luidt Van 't ongediert der papen Verlost ons vaderland Er is, dunkt ons, nog al een merkelijk verschil tusschen het liedje waarin eens schuchter gelachen wordt met de buis, die de liberalen te wachten staat, en het echt beleedigend en haatstokend Geuzen lied. Bij dat verschil in de woorden is er nog een ander De schrijver van het lied door den opsteller der Chronique te El- sene gehoord als er een schrijver van bestaat zal nooit gedecoreerd woiden, terwijl de dichter van 't Ongedihrt, die daarin verzucht naar den val van het koningdom zich niet schaamt het ridder lint der Leopoldsorde, waatmede hij werd beloond, in zijn knopgat te dragen. Men ziet dat de opsteller van La Chro nique, als hij goesting heeft om veront waardigd te zijn, de redens daarvoor bui en zijne partij niet moeten gaan zoeken. Een opsteller van La Chronique, die te Elsene op de straat wandelde, heeft daar een liedje hooren zingen, waarvan de woorden hem wreed de hooren hebben gescheurd. Het waren kleine meisjes die in de koord dansten, zingende Hetgeen zooveel beteekent als Wanneer het kiezing is, dan is het feest voor de catholieken, terwijl de liberalen er uit trekken met eene groote buis. Dat zulke liedjes niet veel letterkundige waarde hebben is zeker, en dat zij tevens niet aangenaam klinken in de ooren van eenen liberaal, dat gelooven wij ook. Doch men moet al te licht geraakt zijn om zich daar kwaad bloed in te maken, vooral wanneer men behoort tot de partij die er nooit heeft tegen opgezien hare tegenstrevers met spot- en smaadliederen aan te vallen. Het bovenstaande liedje is immers sui kerwater, vergeleken bij het gekende libe rale refrein A bas Malou, II faut le pbndre (bis) A bas Malou, II faut le pbndre, la corde au cou Een feest in de Kamer van volksverte genwoordigers is wel iets zeldzaams. Maar ook even zeldzaam is de gebeur tenis, die gevierd werd 5o jaren onafge broken parlementair leven. De plechtigheid was aangekondigd tegen half 4. Maar vöör half 3 waren de tribunen reeds door talrijke dames inge nomen. De zaal had geene bijzondere versiering gekregen. Enkel waren voor de plaatsen eenige schikkingen genomen. De plaatsen der snelschrijvers waren vervangen door vijf zetels op de tafel de schrijnen die de herinneringsmedalies in goud, zilver, ivoor en brons bevatten. In den omgang stonden stoelen voor de gewezen volksvertegenwoordigers. De huissiers waren in galakleedij. De tribunen zijn ingenomen door de bijgevoegde volksvertegenwoordigers, de familie van den jubilaris, talrijke diplo maten, onder welke ook dc Pauselijke nuncius, senateurs, enz. Al de ministers, al de volksverlegen woordigers der rechterzij en velen van de beide groepen der linkerzij enz. waren aanwezig. Citoyen Roger, oud-volksver tegenwoordiger en candidaat voor de nieuwe kiezing naderde zijne oud-collegas, die deden alsof zij hem niet kennen. Vergezeld van de voorzitters der beide Kamers werd de jubilaris binnen geleid, terwijl al de aanwezigen recht stonden en in de handen klapten. Toen M. Tack plaats had genomen vormde het dienst personeel eene eerevvacht rondom de plaats van den feesteling. Daarop werd de eerste redevoering uit gesproken door M. den voorzitter Schol- laert, waarin onder andere deze zinsnede voorkemt Als kind zaagt gij de Belgische onaf hankelijkheid geboren worden als volks vertegenwoordiger vierdet gij eerst haar 25jarig-, toen haar 5ojarig jubelfeest mee, en toekomende jaar zult gij met ons ook het 75jarig feest vieren. Na M. Scholhert volgde M. de Merode- Westerloo, voorzitter van den Senaat, die in zijne rede den volgenden trek van den jubilaris aanhaalde Ik vroeg u eens, langen tijd geleden, welk de oorsprong was van uwe loopbaan? Het antwoord dat gij mij gaaft, is wel het vermelden waard. Mijn hemel, zegdet gij, ik ben hier bij toeval gekomen, en eens hier zijnde, heb ik gedacht dat 't mijn plicht was hier te blijven, n Spreker bracht den feesteling vervol gens de hulde van baron Lambermont over, die verleden jaar zijn diamanten administratieve feest vierde en die hem op zijne beurt zijn diamanten pailemen- tair feest toewenscht. Nadat M. Tack rechtstaande de rede voeringen had aanhoord werd hem namens de echtgenooten van de ministers een overschoone bloemenschoof aangeboden en toen werden hem de andere geschen ken overhandigd, waarna M. Tack, zicht baar ontroerd dankte en hulde bracht aan allen die met hem voor het heil des lands hadden gewerkt. Nadat de toejuichingen zijne redevoe ring hadden beantwoord, begaf men zich in de salons der Kamer, waar een goed voorzien buffet gelegenheid gaftot talrijke toasten. Talrijke brieven waren ingekomen om den jubilaris geluk te wenschen. Ook een van den Koning. Tijdens de feestzitting was de koninklijke tribuun bezet doorM. Carton de Wiart, bijzonder secretaris van Z. M. Het Journal de Bruxelles doet op merken dat slechts ééne partij zich bij de betooging onthield die der Daensisten, welke slechts twee leden in de Kamer telt. Het roode Meifeest dat vroeger als de algemeene wapenschouwing der roode legerbenden gehouden wierd is over heel België eene flüüüt zei Mei geweest. Volgens Vooruit en andere socialisti sche organen zijn de betoogingen overal indrukwekkend geweest, maar men be- merke wel dat de roode schrijvelaars uit gewoonte overdrijven en altijd 10 betoo- gers voor een enkele zien. De liberale en radikale drukpers die vroeger jaren gansche bladzijden over het roode Meifeest mcêdeelden, laten het nu bijna onbemerkt voorbijgaan. En dat be wijst dat het fiasco volledig is, dat men voorgoed de fopperij begrijpt van eenigen die zich langs den rug der werklieden willen verheffen tot ambt tn eer en van anderen, lijk de leeperikken ofte winkel- poliiitkers van Aalst, die zich in den vet ten kaas eener coöperatief hebben weten te nestelen. Hier te Aalst 't was een mager zeer mager beestje, er waren gt en derde der betoogers van vorige jaren. Ware de ie Mei op geen Zondag ge vallen onze roodjes zouden in hunne schelp hebben moeten blijven steken. Cuique suum. Wij moeten bekennen dat de openbare betooging alhier ordente lijk, en zonder eenige rustverstooring is afgeloopen. De eerste Mei is in Frankrijk zoo on beduidend geweest onder opzicht van socialistische betoogingen, dat het niet de moeite waard is om er var. te spreken. Enkel in de havensteden hadden eenige betoogingen plaats. Vlaamsche Mutualisten Landdag. Op zondag 26 en maandag 27 juni aanst. zal de 3de Vlaamsche mutualisten Landdag gehouden worden te St-Niklaas (VVaes). De kwestiën aan de dagorde ge bracht zijn van het grootste belang en ieder verkleefde mutualist diende op den Landdag tegenwoordig te zijn. Groote toebereidselen worden reeds gemaakt om de Congresleden waardig te ontvangen. De maatschappijen van Onderl. Bijstand worden verzocht zoo ras mogelijk hunne bijireding en de namen hunner Afgevaar digden te laten geworden aan den Secre taris, M. A. Vande Putte, te Haren (Noord)-bij - Brussel Nu dat do kiesstrijd op handen is, wordt er in 't liberaal kamp veel gespro ken van programma. Welk is het programma der liberale partij Afschaffing der vrijheid van onder wijs, dat is het bijzonderste punt ervan. De liberalen klagen steenen uit den grond, omdat het catholiek Staatsbestuur toelagen verleent aan vrije catholieke scholen, zij willen dat de Staatsschool onzijdig wordt, cn alzoo er eene kweek school van liberalen en socialisten van maken. Verzwaring van krijgslasten, met iedereen te dwingen van soldaat te wor den en alzoo een machtig leger te be komen. Godsdienstoorlog in ons land doen uitbreken gelijk in het ongelukkige Frank rijk. Priesters, kloosterlingen zusters ver jagen ze behandelen gelijk anarchisten. De catholieken buiten de wet steilen zooals in Frankrijk. 't Is genoeg in dat ongelukkig land dat men catholiek weze, dat men verdacht wordt om 's Zondags naar de kerk te gaan, opdat alle openbare besturen voor u gesloten zijn, opdat men uit het leger gejaagd worde gelijk een kwaaddoener. Dat is het programma der Belgische liberale partij, programma die zij verde digen in hunne dagbladen. Doch nu, nu dat de kiesstrijd nakend is, nu wordt dat programma achter de mouw gestoken en luidt hun geroep en getier Wij zijn niet tegen den Godsdienst Aan die huichelarij zullen de kiezers van het ar rondissement van Aalst zich niet laten vangen, en allen, zonder uitzondering ais één man, zullen stemmen voor de catho lieke candidaten. In tuin- en boomgaard. Wij zijn alweer acht dagen verder in die schoone natuur, die nog door even schoon weer begunstigd wordt. Donderdag avond,21 April, scheen ons echter te willen doen schrikken, want de wind blies zoo maar ineens barsch koud uit het Noorden de nacht was beter en des Vrijdags morgends was het merkelijk warmer. Vrijdag alweer warm aangenaam weer, om zoo stilaan naar 't eerste kwartier der rosse maan te geraken van Zaterdags- morgends om 4 uren, met opvolgenden gewenschten dag. En zoo heeft het weer voortgeduurd tot nu eindelijk op het einde van April. Maar halt Dijnsdagmorgend was alles witgerijmd en 't gras en de bladeren der aardbezieplanten stonden stijf van den rijm. Reeds hooren wij hier en daar een alarmkreet Alles is bevrozen. Schrik niet, geëerde lezer, 't kan nog geen kwaad, hier en daar eenige aardappel struiken die geraakt zijn en eenige bloe men van de vroegste en der weekste aard- beziënbloemen, die 't hard zwart hebben, maar dat komen wij alle jaren tegen. Laag op den grond teekende de ther mometer O of vriespunt, maar hooger in de lucht, op de hoogte der fruitboomen telden wij nog 3° boven 't vriespunt en alles stond droog. Wij waren volkomen gerust, want het had veel erger kunnen zijn en iaat ons door overdrijving niet wanhopen. Door die goede dagen van April zijn de aal- en stekelbeziën heerlijk gi-specnd en reeds door de bladeren goed beschut. De marbelanen, vroege kersen en prui men alsmede de overvloedige perzikken in volle lucht zijn goed gespeend, ja in overvloed bij al de vruchtsoorten staan de boomen in rijke gebladerte. De vroegste peren zijn afgebloeid en de overige middelmatige en late soorten hebben sterken bloei. Moge de toeko mende week gunstig weer geven, dan zal de geheele af- of uitbloeiïng geschieden. Nu beginnen de latere kers, en kriek en de veel geplante noordkriek hunne bloemkelken te spenen, alsook de veel ge lukte appelbloem. Al de tuinen en boomgaarden staan nu degelijk op hun schoonste, elke boom vormt een bouquet, omringd van het schoonste bleek bladgroen, doch dit laat ste is onder die duizende bloementrossen schier onzichtbaar. Bij nader onderzoek vinden wij, dat wij onder de fruitboomen die het meest geleden hebben van het slechte weer van verleden jaar enkel de perenboomen moe ten melden, en wel deze soorten Duron- deau of peer van Tongeren, Goede Louise van Goranches, Boerensoldaat en Souve nir de bougrès. Deze boomen hadden ver leden jaar al hunne bladeren bevrozen en zijn gansch opnieuw in blad moeten ko men. Deze, zoowel op wildeling als op kwee schijnen wat te treuren het blad komt niet door en de bloemen staan noch krachtig, noch bloeirijk. De wijngaards in volle lucht laten vol op hunne trossen zien en alles geeft ons heden meer dan over acht dagen. Moge de maand Mei nog een stootje geven, warme dagen en goede nachten dan zal het een overheerlijk fruitjaar wor den. Maar men denke, wat wij over de be mesting hebben geschreven Door den overvloed zullen bij gebrek aan voeding stoffen veel vruchten afvallen en dat men, om zich te troosten het dan toch niet op den nacht van 26 April wijte, maar op zijne eigene nalatigheid en besluite gee ne bemesting, geen of nietige vruchten. Verwaarloozing. De boomen, waarover wij meer dan eens geschreven hebben, welke na 10 jaar planting, geene de minste behandeling hebben gekregen, schijnen met ai die bloemende twijgen en takken echte verwilderde bosschen, maar dat enkel langs het Zuiden. Langs het Noorden geen bloemen en langs geen kanten kunnen de zonnestralen ergens in het binnenste dringen. Slechte fruitzetters en zonder opbrengst omdat de natuur zijn onmisbaar werk niet kan verrichten. (Handelsblad.) Fr. L. Hehlien Aardappels I»e- lioefle aan eene toevoe ging vnn potasch? De eenen zeggen ja, de andere z< ggen neen. Om ons hiervan te overtuigen legde het Belgisch Bureel voorliet bestudseren der meststoffen, van Brussel, onder ons toezicht eene proef aan bij eenen land bouwer onzer gemeente. Heel de partij werd bemest met stal mest. Perceel I ontving daarenboven 600 ki los Thomasfosfaat en i5o kilos sodani«t traat. Perceel II, niets, diende dus tot ge tuige. Perceel III ontving 600 kil. Thomas fosfaat, i5o k. sodanitraat en 3oo kilos zwavelzure potasch. Opbrengst per hectare Perceel I 22,100 kilos. II 20,750 III 2ö,33o Dit bewijst duidelijk dat, ofschoon so danitraat en Thomasfosfaat reeds eene gevoelige gewichtsverhooging en 65 fr. zuivere winst gaven, eene volledige be mesting hier noodzakelijk was om tot de hoogste opbrengst te komen. Perceel III, waar potosch bijgevoegd was, gaf eene zuivere winst van 243 fr. per hectare. En deze proef werd genomen in eenen vruchtbaren leemgrond, die doorgaans aanzien wordt als tamelijk rijk aan po tasch. Lowis. n wachthuisjes hebben voor slecht weer. Hun dienst zal beginnen met den vala» vond en eindigen te 5 ure 's morgends in den zomer en ten 7 ure in den winter. Hoewel geen deel makend van de ge meentelijke policie, zullen die bewakers onder toezicht staan van de inspecteurs der politie van de stad. Moord op eenen oud-volksvertegen woordiger. Namen, 3 Mei. Eene vrouw van Hingeon, H. P. heeten, heeft een revolverschot gelost op M. Jos. Bodart, gewezen liberaal volks vertegenwoordiger van Namen en woon achtig in genoemde gemeente. M. Bodart werd getroffen in de rechter zijde, in de richting van den lever. Hij stierf dezen morgend te 8 uren. f4"*» Van het Beheer van Staats- spoorwegen is verschenen De kleine Reisgids voor Mei 1904. Prijs 10 centiemen. Voederen van paarden. Paarden, die korten tijd na h' t voederen, aange spannen of gezadeld worden, komen bij zwaar trekken of snel loopen, spoedig bui ten adem en beginnen te zweeten. Ze toonen zich traag alhoewel ze anders vroolijk aan 't werk gaan. De oorzaak ligt daarin, dat de gevulde maag op de longen drukt en het ademha len bemoeilijkt. Dempigheid ontstaat niet zelden doo: voederen kort voor den arbeid. Maar od afgezien daarvan is deze wijze van voed? ren niet aan te raden, omdat het voede dan slecht verteerd wordt en ongebruik uit het lichaam wordt gestooten. TE MIJLBEKE. Maand Mei 1904. Mei Bedevaart der studenten vat het Colege, te 5 7* uren Rozenkrans Lofzang. O. H. Hemelvaart. Te 2 7* u- 0 rande door de Congregatie der Jor§ dochters. Aanspraak door den E. P. Cor hals. Lofzang. Te 5 u. offerande door de inwonersdi Leopoldstraat. Aanspraak door den E Van Suil. i5 Mei.' Te 5 u. Lofzang en vt eeringder Relikwiëen. 22 Mei. Te 5 u. Lofzang. Aansprai door den E. P. De Temmerman. 29 Mei. Te 5 7» u- Lofzang en slt ting der maand van Maria. Brussel herleeft. Eene nieuwe Catholieke Jonge Wacht is gesticht. Op de vergadering ter inrichting werd het woord gevoerd door M. Carton de Wiart. Internationale muziekwedstrijd. De groote internationale muziekwedstrijd ingericht door de Fanfare Royale Pha lange Artistique te Brussel, onder be scherming der regeering en van de stad Brussel, kent aan de verschillende prijs winnende maatschappijen belooningen toe, tot eene waarde van 3o,ooo fr. De gouden medalie. aangeboden door Z. M. den koning, alsmede het prachtige bron zen kunstwerk, geschenk van den graaf van Vlaanderen, zullen worden gevoegd bij de 8oco fr. in klinkende munt voor de Internationale Eere-Afdeelingen van Harmonie en Fanfaregezelschap pen. Daar verscheidene buitenlandsche maat schappijen eerst laat van dezen wetstrijd kennis kregen en er toch aan wenschen deel te nemen, heeft het uitvoerend comi- teit geoordeeld, wel te doen, den tijd van inschrijving te verlengen tot den i5 Mei, laatste tijdstip. Deze muzikale wedstrijden vallen sa men met onze nationale feesten. De in richters hebben alle beschikkingen getrof fen om de deelnemende maatschappijl de grootst mogelijke voldoening te ver schaffen. Het secretariaat is gevestigd Brasse rie Flamande, August-Ortsstraat, 18, Brussel. In de Nationale Bank. De beheer raad der Nationale Bank heeft voorzorgs maatregelen genomen tegen de anarchis tische aanslagen, ter spraak gekomen ingevolge de gebeurtenissen van Luik. Van af heden zullen de gebouwen der Bank 's nachts aan de buitenzijde be waakt worden door wakers, die gedurig zullen met elkander in betrekking staan Woensdag 4 Mei 1904, 70 kilogrammen ter man Prijs fr. 2,70 tot 0,00 perl PROGRAMMA van 't Concert't zal gegeven worden ter Groote Med op Zondag 8 Met 1904,0m 11 '/a uit door de Fanfaar der Pupillenscbi van 't leger, onder de leiding van Vanderlinden. 1. Prince Charles, march militaire Vanderunk 2. Mignonnette, ouverture Bauma; 3. Morceau de Concert, pour bugk piston, solistes les pupilles Gériit Van Boxtaele, Renü 4. Valse sur un thème Allemand IvANOtt 5. Le Valeureux Liégois (air natiou AALST. Zekere De Waegea Robrecht, zoon van Frans, oud 16 jar vroeg aan zijne ouders oorlof om alsv williger in 't leger te treden. Zijn va weigerde niet stellig, doch verzocht h het nog een drietal weken uit te steil N11 wat er gebeurd is tusschen hem zijn gezel Vertongen Fians-Joseph, iets ouder was, werkman ter Statie bijt vader, weet God alleen. In alle g sedert 23 April 11. zijn ze i.ergens o te zien geweest en liep het gerucht du zich verdronken hadden. En indera zoo is 't gebeurd want hunne lijken gevorderden staat van ontbinding t maandag uit den Dender opgevischt, van De Waegeneer aan de Gheera: laan om 5 1/2 uren 's morgends en dit Vertongen des namiddags om 1 1/21 op een honderdtal meters der Zeebergs brug, in de richting van Erembodeg De begrafenis heeft dadelijk plaats get Naar men ons verzekert, waren hetr 't overige brave jongens. Welke ongel kige gedachten toch AALST. Zaterdag namiddag w den opnieuw vensterruiten ingewoi van den trein vertrekkende uit Aalst 1 Antwerpen om 3 uren 's namiddags, 't voorbijstoomen omtrent de Fontein! schen Bergemeerschen. De politiea Van Driessche verwittigde den Briga Colson en dadelijk gingen ze 1 matie uit. Het duurde niet lang wt ontdekten zij den dader een knaap 12 jaren, Temmerman Joannes, Felix, wonende Moorselsche Baan, Nog 3 andere kleine bengels van; jaren oud vergezelden hem. Proces baal is opgesteld door den heer Sü overste van Moorsel. Waarom bestaan er zoo menig dige namaaksels van hetgezondheidsü De Kempenaar? Omdat de Elixir Kempenaar overal gevraagd en er« wordt als zijnde het lekkerste likeur1 tot heden in den handel kwam aan gt

De Denderbode | 1904 | | pagina 2