De kiezing. Voederproef op Viggens. Onze Missionarissen. De aanstaande kiezingen. EEN EN ANDEH. f Sterfgevallen. van Lourdess ens c Grot van 0. L. V. AELST. -1 belangen van het land zal verdedigen. Ik heb in dat opzicht volstrekt geene vrees, zooveel ie minder daar M. de minister geheel zijnen plicht heeft gedaan. Ik twijfel er niet aan dat hij die zware taak tot goed einde zal leiden, a Eindelijk nog niet langer geleden dan in April igo3 in een artiki 1 over het vooruitzicht der nationale jubelfeesten van igo5, schreef de liberale Gazette de volgende beteeken is vol le regels «Hoe het ons thans ook gemaakt worde door de overheersching der priesters en paters, zelfs al heeft het in de zware ver lamming dtr rijkdommen, de zedelijke kracht en dc hooge deugden verloren welke hem vroeger zulke groote macht gaven toch behoudt ons klein vaderland de voordeelen welke men ons terecht in de grootste landen mag benijden. Men stelle daar tegenover de akelige voorzegging welke de anti-cierikale druk pers sedert twintig jaren Het i clerika- lism zal het land naar zijnen ondergang leiden Het a cltrikalism kan niet samcnbestaan met de vrijheid De bovenstaande bekentenissen doen zien hoe die voorzeggingen uitgevallen zijn. En als nu de blauwe, roode en groene kiesbladjes om prijs schreeuwen dat ons land, door de schuld der catholie- ke Kegeering aan 't hoofd der be schaafde landen staat, door zijne armoede, zijne onwetendheid en zijnen achteruit gang op alle gebied, dan mogen wij. die aanvallen verachtende, met fierheid op den ruiker wijzen, gemaakt van de bloe men welke hunne vrienden, ongevraagd, voor de voeten der catholieke Regeering hebben gestrooid. Ook kan heer Judas Daens daar een puntje aan zuigen. Binnen eenige dagen zullen de wetge vende kiezingen plaats hebben. En voor al degenen die Godsdienst en Vaderland liefhebben is het oogenblik plechtig. Want, als een monsterachtige draak met twee hoofden, licht het Socialismus en Liberalismus grijnzend op loer om al wat ons heilig en duurbaar is, te vergrui zen. Wij, afstammelingen van het oude taaie ras der nooit volprezen Heldin, die over honderd jaren tegen Fransche over macht en dwingelandij lijf en leven waag den, wij moeten onveranderd en onver basterd onze vaderen waardig zijn. Hier in ons Vaderland dreigen hel On geloof, de h»at tegen God en Kerk, de hebzucht van het bewind, met oproer en omweteling. Vijanden der Kerk, vijanden v.in het Koningdom, vijanden van de Familie, spannen thans samen om ons duurbaar België over te leveren aan Satan en aan de Omwentelaars. Dat mag niet en dat zal niet. Leest gij de verslagen der zittingen van de Wetgevende Kamers Sedert de Socialisten in die vergade ring zijn binnengeslopen is het onge hoord hoe laag, hoe beestachtig het er toegaat. En de liberalen vermolmde geraam ten van vóórhistorische menschen laten zich door hen geleiden zij durven of kunnnn aan de partij der Omwentelaars geenen weerstand bieden. In de Kamer dansen zij kletterbeenend naar de pijpen der Socialisten. Alléén onze catholieke gekozenen, hoe lastig men hunne taak ook make, strijden den goeden strijd tegen de vijanden van Altaar, Familie en Eigendom. In België zijn om zoo te zeggen maar twee partijen meer de partij van den maatschappelijken vrede of catholieke partij, en de partij der Revolutie. Wie de eerste niet volgt, heult met de tweede. Het mag en moet dus gezegd zijn zij die in de kiezing tegen de Catholieken stemmen, werken mtê, willen of niet, voor den triomf der Omwentelingsge- zinden. 't Is nu niet meer Catholiek tegen Libe raal 't Is de partij van Orde tegen de partij van Wanorde de partij des Vredes tegen de partij van den Oorlog de partij der Naastenliefde tegen de bende van den Dynamiet. En wie 't niet gelooft, zal 't onder vinden. Over eenigen tijd was er in de land bouw- en nieuwsbladen spraak van eene nieuwigheid, namelijk over het voederen van fosfaatkalk. Dit werd aangeprezen. Willende weten door persoonlijke on dervinding. welken invloed dit voeder wezenlijk op jonge dieren uitoefent, be sloot ik in onze gemeente eene proef te doen op viggens. Daartoe verdeelden wij eenen nest van acht viggens, toen ze zes weken oud wa ren in twee loten, elk van vier. In ieder lot waren groote, kleine en middelmatige. Ziehier overigens hun gewicht bij den aanvang der proef I woog li V woog 12 II IO VI 1) 12 III io VII io IV 8.5 VIII 9 kgr. Te zamen 39,5 kgr. Te zamen 43 kgr. Verschil 3,5 kgr. De nummers V. VI, VII en VIII ont" vingen van af 12 Maart gemiddeld 10 gr. fosfaatkalk per dag later kwam men trapsgewijs tot i5 grammen bij hun gewoon voeder. D n 28 Meert werden de viggens op- nii-uw gewogen. Hieronder volgt de ge» wichtsverhooging per kop. Zonder fosfaatkalk met fosfaatkalk. I 19 kgr. V 21 kgr. II 17 1/2 kgr. VI 20 III 16 kgr. VII 17 IV 14 kgr. VIII i5 te zamen 66 1/2 kgr. Te zamen 73 kgr. Verschil 6,5 kgr. Den 10 April werden ze opnieuw gewo gen en men bekwam I 26 kgr. V 32 kgr. II 24 1/2 kgr. VI 3o III 21 1/2 VII 27 IV 20 1/2 b VIII 25 Te zamen 99 1/2 kgr. Te zamen 114 kgr. Dus een verschil van 21,5 kgr. Trekt men daar nu van af de 3,5 kgr. verschil die bij het begin der proef besta- tigd werden, dan bekomt men door het voederen van fosfaatkalk eene winst van '8 kgr., 't zij gemiddeld 4,5 kgr. per vig- gen. De meer-uitgaven bedroegen 90 centie men, zoodat iedere kilo meer gewicht vleesch slechts 5 centiemen gekost heeft. Deze uitslag komt gansch overeen met de prosven welke de heer Peiffer, Staats- landbonwkundige te Dendermonde, over twee jaar te Lebbeke deed en waarbij hij per viggen eene verhooging van gemid deld 5 kgr. bestatigde. Wij zetten onze proefnemingen voort doch uit hooger staande besluiten wij dat het fosfaatkalk aller voordeeligst is, niet alleen voor viggens, maar ook voor kal vers, veulens, kiekens, enz., alsook voor alle drachtige dieren. Wij kunnen de landbouwers niet ge noeg aanzetten eene proef te doen. L. VERSNICK, Borsbeke. Mgr. Van Ronslé, apostolisch vicaris van Belgisch Congo, zal de naaste maand naar zijnen post terugkeeren. Hij zal vergezeld zijn van de eerw. paters Ho- noré Baten, van Meire, in Oost-Vlaande- ren (20 vertrek), en Alfred Corman, van Dolhain (bisdom Luik) alsook de broe ders-coadjutors Augustin Duflou, van Yperen (bisdom Brugge), en J. Cornelis Van den Meerendonck, Vucht ('s Herto genbosch). Op voorstel van de H. Congregatie der propaganda heeft de H. Vader besloten tot de verheffing der missie van Boven- Kassaï (Belgisch Congo) tot apostolische prefectuur, en deze toevertrouwd aan de congregatie van Scheut de huidige over ste dier missie, de eerw. pater Cambier, is tot apostolisch prefect benoemd. Ten einde onze lezers in staat te stellen, op den dag der kiezingen, van 29 Mei, met een oogslag, de winsten en verliezen der partijen vast te stellen, deelen wij hieronder eene tabel mede van de uittre dende leden der beide vergaderingen, gerangschikt volgens de partijen die zij vertegenwoordigen. SENAAT. Antwerpen i3 uittredende Senateurs; 10 catholieken en 3 liberalen. Cath. Lib. Soc. Antwerpen 4 2 Mechelen-Turnhout 2 1 Provinciale 3 Brabant22 uittr. Senateurs, i3 lib. 9 kath. Cath. Lib. Soc. Brussel 6 5 Leuven 2 1 Nijvel 1 3 Provinciale 4 West-Vlaanderen 13 uittr. Senateurs, 11 catholieken en 2 liberalen. Cath. Lib. Soc. Brugge 1 1 VeurneDiksmude Oostende 2 Thieit-Roesselaere 2 Kortrijk-Ieperen 3 1 Provinciale 3 Luxemburg 6 uittr. Senateurs 4 cath. 2 lib. Cath. Lib. Soc. Aarlen-Bastenaken 1 Neufch&teau-Virton 1 1 Provinciale 2 Namen 6 uittr. Sen.; 4 cath., 2 lib. Cath. Lib. Soc. Namen 1 1 Dinant-Philippeville 1 1 Provinciale 2 De Senaat is samengesteld uit 63 catho lieken, 41 liberalen en 6 socialisten of radico-socialisten, te samen 110 leden. Deze 43 Senateurs zijn Cath. Lib. Soc. verdeeld in 28 15 De provinciale in 10 4 De Senateurs wier mandaten niet moe ten vernieuwd worden zijn 53 in getal waaronder Cath. Lib. Soc. 25 22 6 De catholieke meerderheid bedraagt 16 stemmen. Kamer der Volksvertegenwoordigers. Oost Vlaanderen 26 uittredende volksvertegenwoordigers 20 catholieken, 4 liberalen, 1 socialist eni christen-demo craat. Cath. Lib. Soc. Dem. Gent-Eecloe 7 3 1 Aalst 4 1 Der.dermonde 3 Oudenaarde 2 X St-Nikolaas 4 Henegouwen 28 uittredende 9 catholieken, 6 liberalen'en i3 socialisten. Cath. Lib. Soc. Bergen 2 1 3 Charleroi 2 1 6 Zoningen (Soignies) 1 1 2 Doornik Ath 3 2 1 Thuin 1 1 1 Luik 21 uittrcdenden 7 catholieken, 4 liberalen en 10 socialisten. Cath. Lib. Soc. Luik 327 Vervicrs 3 1 1 Hoei-Borgworm 1 12 Limburg 6 uittr.; allen catholieken. Hasselt 3 Tongeren-Maaseyck 3 De Kamer is samengesteld uit 96 catho lieken, 34 liberalen van verschillende kleur, 34 socialisten en 2 christen demo- kraten, te samen 166 leden. De uittredenden zijn 81 in getal, ver deeld als volgt 42 catholieken, 14 libe ralen, 24 socialisten en 1 democraat. De niet uittredenden zijn 85 in getal, waaronder 54 catholieken, 20 liberalen, 10 socialisten, 1 democraat. De catholieke meerderheid bedraagt 26 stemmen. De kleinste gemeenten.Het Staats blad van donderdag kondigt een konink lijk besluit af van 3o April, waarin be paald wordt dat de kiezers der 4 kleinste gemeenten van het land, voor de Kamer- en Provinciale kiezingen in naburige gemeenten moeten gaan stemmen. Het zijn Zoetenaey (West-Vlaanderen) met 28 inwoners, waarvan de kiezers moeten gaan stemmen te Avecappelle Frelcux (prov. Luik), 85 inwoners, stembureel te Fexhe-le Haut-Clocher Herten (Lim burg) 81 inwoners, stembureel te Wellen; Niverlée (prov. Namen) 97 inwoners, stembureel te Mazee. Voorgedaan is nageleerd of Zoo de OUDEN ZONGEN, ZOO PIEPEN DE JONGEN. Men weet dat het liéken van Wij klop pen, kloppen allemaal zijnen oorsprong vond in de rangen der liberale straatpoli- tiekers, die later voor een groot gedeelte naar de socialistische benden overliepen en daar de kloptraditiën voortzetten. Dit heeft voor gevolg, dat de zoo noodige bondgenoot, als een echt enfant terrible soms verder gaat dan mama Doctrine gaarne heeft en vandaar nu en dan wrij vingen, die doorgaans in het nadeel der oude versleten sukkel uitvallen. Zoo vierden de liberalen van Charleroi Zondag een vlaggefeest en groote feest- vergadering. Toen zij echter aan het feestlokaal kwa men waren de deuren bezet door de socialisten, die blijkbaar voor doel had den, de zaal te overrompelen. De liberale a Jeune garde deed eenen aanval in regel op de belegeraars en er werd gevochten, gestampt en gestooten tot men eindelijk na onderhandeling over eenkwam dat de meeting tegensprekelijk zou zijn en dat Furnamont met een tiental mannen inde zaal zou worden toegelaten. Toch gelukten de socialisten er in onder lawijd en gewoel, meer dan de helft der zaal te bezetten. Het gevecht, om tot dien uitslag te komen, duurde meer dan een uur. Eindelijk kon de meeting beginnen en ten slotte werden de socialistische rede naars, volgens de EtoilewcI te verstaan, door de welsprekendheid der liberalen derwijze geklopt, dat velen onder hen bij het verlaten der vergadering tot de over tuiging kwamen, dat er onder de blauwe vlag alleen heil en zaligheid is Arbeidsduur. Twee honderd vijftig maatschappijen uit alle deelen des lands, bij den Belgischen Volksbond aangeslo ten, hebben een vertoogschrift gestuurd naar de Kamer van volksvertegenwoordi gers om eene wet te bekomen die den arbeidsduur beperkt. In dit verzoekschrift ondersteunen de onderteekenaars het wetsvoorstel door M. Helleputte neergelegd, krachtens hetwelk de Koning, op die wijze door de wet voor geschreven, den hoogsten duur van den dagelijkschen arbeid zou mogen bepalen voor de twee geslachten, verricht tusschen 5 uren des morgens en 9 uren des avonds. Voor de vrouwen zou de nachtarbeid ver boden zijn. De nachtarbeid voor de man nen zou slechts toegelaten zijn in de nijverheden, die door hunnen aard of voor redens van openbaar nut, eenen be stendigen arbeid vereischen. De interpellatie van UK. Hymane. Zooals altijd in eene ontredderde partij, na eene verkeerde be weging, worden de leiders fel gehekeld en tot zelfs de minste soldaat keurt ze af en vindt dat ze verre beneden den rol staan, dien zij op zich hebben genomen. Eene crisis van dien aard doorleeft nu de doctrinaire partij. Niet alleen heeft de interpellatie van M. Paul Hymans hem in de oogen zijner vrienden niet verheven, maar de hem om ringende collegas hebben hunne teleur stelling, na hem gehoord te hebben, niet verborgen. Gisteren nog waren zij er mee tevreden zijne luitenanten te zijn vandaag zijn zij zijne mededingers en gij zult zien dat zij hem bij de eerste gelegenheid de eerste plaats in hunne partij zullen betwisten. Te Luik namelijk zouden de doctri- nairen een der hunnen in de linkerzij de rol willen zien overnemen, er eertijds ge speeld door Frère-Orban. Maar indien de Luiksch autocraat in zijne geboortestad bewonderaars en leer lingen heeft gevonden, tamelijk dun ge zaaid wel is waar, heeft hij niemand zijn toupet noch zijn talent nagelaten. (Corresp. Handelsblad.) Droeve verjaardag. Dijnsdag II. was het 23 jaar geleden dat prinses Stefa- nie te Weenen trouwde met aartshertog Rudolf. Na de Schoolrevue verleden Zondag te Leuven gehouden, ter eere van prins en prinses Albert werden aan de kinderen der gemeentescholen op stadskosten lek kernijen uitgedeeld. De kinderen der catholieke scholen kregen niets. Toen hebben de studenten bij middel van bus sen inzamelingen gedaan en 200 fr. rond- gehaald, waarmee men ook de arme kinderen iets te smullen kon geven. Men hield ook den burgemeester eene bus voor, doch of hij er iets in stak, meldt de histo rie niet. Broederschap en Bode van den Heiligen Geest. Weldra zal voor de christene wereld de Noveen van Sinxen beginnen, die Z. H. Leo XIII in alle parochiekerken verplichtend heeft ger maakt. Deze doorluchtige en roemrijke Paus heeft noch vermaningen noch op- wikkingen gespaard om de godsvrucht tot den Heiligen Geest te doen herbloeien. Om aan zijn verlangen te beantwoorden, werd er een Broederschap van den Heili gen Geest kerkwettiglijk opgericht te Lier, in België, in de apostolische school bestuurd door de Paters van den Heiligen Geest. Leo XIII heeft deze Broederschap met talrijke aflaten verrijkt, en de voor waarden om er lid van te worden zijn uiterst gemakkelijk. De aanneming in de Broederschap is kosteloos, evenals het verklarend schriftje dat men daarbij ont vangt. Een schoon maandschrift, versierd met talrijke platen, Le Messager du Saint- Esfrit, werd dees jaar uitgegeven om deze verhevene godsvrucht te helpen ver spreiden. In het eerste deel van den Bode wordt er gehandeld over alles wat betrek king heeft op den eeredienst van den Heiligen Geest. In het tweede deel verha len de Paters van den Heiligen Geest de uitwerkselen der genade in hunne lastige zendingen bij de Zwarten van Afrika en Amerika. Dit maandschrift, alhoewel nog maar onlangs verschenen, is, door den bijzonderen zegen van den Heiligen Geest, reeds overal gunstig gekend. Men kan zich laten abonneren het jaar door, mits opzending aan den E. P. Overste der Paters van den Heiligen Geest te Lier (België) van een mandaat van 3 franks (gewone uitgave) of van 5 franks (pracht uitgave). Eerste Nederlandsch Eucharistisch Congres te Hasselt. Onder den titel Het H. Sacrament van Mirakel van Herckenrode, door Polyd. Daniëls, geeft het inrichtingscomiteit van het Neder landsch Eucharistisch Congres een zeer belangwekkend werkje van 80 blz. uit. De schrijver, een gunstig gekend his toricus en oudheidkundige, verdeelt zijn boekje in vijf hoofdstukken, waarin hij in eene gemoedelijk- eenvoudige taal en in een boeienden stijl verhaalt hoe het Mira» kei in i3igeschiedde, hoe de H. Hostie werd overgebracht naar de abdij van Herckenrode en hoe Zij in den loop der eeuwen hel voorwerp is geweest van eene buitengewone vereeringhij toont hoe de Voorzienigheid Haar immer behoede tegen alle vernietiging en met talrijke wonderbare gunsten Hare vereerders be loonde. In een aanhangsel voegt de geleerde schrijver een aantal Bewijsstukken en aanteekeningen bij, die tot het openbaar domein <ler geschiedenis nog niet behoo- ren en die de wetenschappelijke waarde van deze uitgave merkelijk verhoogen. Een lieve plaat, verbeeldende de gothieke remanstrans, waarin de mirakuleuze Hos tie sedert eeuwen werd uitgesteld, versiert de eerste blz. Kortom, etn mooi en aan trekkelijk boekje, dat alleszins dient aan bevolen en dat, wij twijfelen er geenszins aan, een ruimen bijval zal genieten, des te meer daar het eerste Nederlandsch Congres ter eere van het H. Sacra ment te Hasselt zal plaats hebben bij gelegenheid van de honderdste verjaring der overbrenging van bedoelde H. Hostie naar de hoofdkerk van deze Stad. Het boekje is te verkrijgen hij den Heer advocaat J. Tits, secretaris van het comiteit ter propaganda, Maastrichter straat te Hasselt, aan den prijs van fr. o,35. De opbrengst zal dienen om de on kosten van het Congres te helpen dek- den. J. G. Een jonge held. De Moniteur be vat het volgende Koninklijk besluit Bij Koninklijk besluit van 7 Mei 1904, wordt het burgerkruis der 2e klas ver- leend aan den heer Vanderstock (Isidoor- Benedictus), fabriekwerker, te Gent, voor eene daad van moed en zelfsop- offering. Vanderstock is de dertienjarige knaap, die over eenige dagen op eene gevaar lijke plaats eenen in het water gevallen scholier redde, en dien de koning hier voor, bij zijn bezoek te Gent, eigenhan dig het kruis op de borst hechtte. De Oude Gazel ten. Het Apostoliek Genootschap der kinderen van den H. Joannes Berchmans van Sint Truiden, geplaatst onder de hooge be scherming van Zijne Doorluchtige Hoog waardigheid den Bisschop van Luik, heeft voor doel zijne leden tot allerlei werken van catholiek apostolaat te vormen. Om het geld te winnen, noodig tot het voltrekken%an hun huis en tot onderhoud van hun Genootschap, zonder te zeer ten laste te zijn aan de christelijke liefdadig- heid, vragen dc kinderen van den H. Joannes Berchinans oude gazetten en tijd schriften. Giften in geld, ook de kleinste, worden insgelijks met ir.nigen dank ont vangen. Tot heden ontvingen zij 3480 nummers van ons blad. Jaarlijks worden zes en twintig Missen voor de Weldoeners en Weldoensters van het Genootschap opgedragen. Men gelieve zijne giften vrachtvrij te zenden aan Kanunnik SENDEN, te St- Truiden. MEN MELDT ONS dat M. Alois De Backer, de eerste candidaat der groene socialisterij, ernstig ziek is en de geneesheeren hem eene volkomene rust gedurende 6 maanden hebben bevolen, Op de meetingen wordt hij vervangen door zekere Albert Van den Brulle eei jongeling van 18 jaren oud, dus rauwe lijks de vaantjesbroek ontwassen. Zondag kwamen de roode van Aalst et Ninove met Mi'dio aan 't hoofd te Dender- hautem en hebben er dadelijk hunne matten opgerold als ze gewaar wierden dat hunnen haring niet braden wilde. Wij verwachten nadere inlichtingen t schijnt dat 't er nog al koddig is toege- övêi gaan- geb. bou Gab den zich eene leefd als De familién De Schaepdryver, De Clip- pele Moens komen pijnlijk getroffen worden door het verlies dat ze komen ondergaan in den persoon van den hee* CAMIEL DE SCHAEPDRYVER echtgenoot van Dame Iris Moens, w vruchtiglijk overleden te Audenaerde'd;: 9 Mei, in den nog jeugdigen ouderdog van 55 jaren. De eerzame overledene was een frant naar christen en overtuigde voorstaander de1 zou catholieke zaak daarbij was hij minzaai en rechtschapen van karakter en daaropsonei alom geacht en geeerd. Talrijke goede werken en de schamel PJ noodlijdenden verliezen in hem een lief derijke steun van hem mag men zeggeran dat de linkerhand onwetend was va»evo' 't gene de rechterhand gaf. ?er b Plechtige Lijkdienst en Vrouwmis volgd der Begrafenis, Vrijdag i3 Mei 10 1/2 urtn ter St. Martinuskerk. i Vergadering ten sterfhuize Keizerlijtfai^ee Plaats. «er, s< frgei Dood van Stanley. De groote rello'en ger Stanley is Dijnsdag morgend, ten *os,b; ure, bijna schielijk overleden, aan de pi volgen eener pleuris. 'e ®ri Henry Moretou Stanley werd gebore£>entl te Denbigh in 1840. overe a pntva Aangenomen zoon van een koop^ene te New-Orleans, wiens naam hy nans,raat deed hij den secessie-oorlog mee in h£erjj j leger der zuidelijken en werd daarna a-aailge reporter gehecht aan de New-Yor,:n h,,j HeraldLdro In 1869 werd hij door Gordon BenneCbelaiij eigenaar van het blad, gelast Livingsto: te gaan opzoeken, dien hij vond aan belden. Tanganika-meer. vond Van 1874 tot 1877 deed hij zijne eet reis dwars door Afrika. Van 1879 tot 1884, op last der Ai ciation internationale Africaine en ont bescherming van koning Leopold, reisde hij gansch Congo en legde grondslagen van den Congo-Staat. In 1887 ging hij terug naar Afrika Emin Pacha te gaan ontzetten, welke hij in 1889 te Zanzibar bracht. 1 was. 2 t Is na deze laatste groote reis dfze naa Stanley in der. adelstand werd verhevfcjmm, door koningin Victoria en dat hij te werpen plechtig werd ontvangen door Aardrijkskundig Genootschap n,c* Sir Henry Stanley was in de laatsbrand jaren parlementslid, doch hij werd 1900 niet herkozen. van d gaat g Branie steenei TE MIJLBEKE. 8ekaP] Maand Mei 1904. O. H. Hemelvaart. Te 2 u. oft it h riek, lad e loos c leiding dochters. Aanspraak door den E. P. Cor hals. Lofzang. Te 5 u. offerande door de inwoners d Leopoldstraat. Aanspraak door den E, Van Suil. i5 Mei. Te 5 u. Lofzang en ver met e eering der Relikwieën. kn>e tc 22 Mei. Te 5 11. Lofzang. Aansprak door den E. P. De Temmerman. 29 Mei. Te 5 u- Lofzang en stó ting der maand van Maria. zoovee den, d binnei meeste stal, g 0na een Creemboter. Markt var|? 'asl ((linger Woensdag 11 Mei 1904. op |es 70 kilogrammen ter markt J00n Prijs fr. 2,60 tot 0,00 per kik

De Denderbode | 1904 | | pagina 2