Een zeepbel s=Nj2>Handen in een. Godsdienst-oorlog. De tabak in België. V ernielingsgeest. EEN EN ANDER. Wie? Wie? Wieb"fp De Koning en de drukpers. Laster Foei Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws r Vandervelde schrijft in Le Peuplf. een lang artikel om te beweren dat zij den kleinen eigendom niet met geweld zul len inpalmen. Dat is braaf van hem maar hij speelt hier den fijnaard. Zijn klein eigendom in eene socialistische samenleving is be- driegt-den-boer want hij is niet moge lijk, zelf geen 24 uren. De kleine landbouwers zullen hunne vruchten aan den man moeten brengen, moeten verkoopen. Zij moeten ervan levcu. Aan wie zullen zij verkoopen kunnen Aan den Staat Hij zal ze niet willen, want hij zelf zal voortbrengen; hij zelf zal boeren op de grootste hoeven die hij heeft aangeslagen. Hij heeft dus niet noodig aan de kleine eigenaars iets te koopen. Aan de werklieden van den Staat Onmogelijk, zij zullen ze niet kunnen koopen want zij zullen zich moeten voorzien in de magazijnen van den Staat. Het geld zal afgeschaft worden en ver vangen door werkbons. De socialisten willen dat ieder persoon lijk werk levere. Als zij in geld betalen, is het 'niet zeker dat zij dat punt kunnen verwezenlijken. Zonder geld geen middel van iets te koopen of té verkoopen. Die arbeiders zullen verder aan de kleine eigenaars niet willen koopen, om dat deze het aan denzelfden prijs niet zal kunnen leveren lijk de Staal. Zij zullen tegen den Staat niet kunnen concur- raeren. Dat weet Vandervelde zeer goed. De kleine eigendom ineen socialistisch regiem, is onmogelijk. Het is dus de menschen bedriegen het is een gemeene kiestruk te belooven den kleinen eigendom te sparen. De socialisten doen het nu om de kie zers geen schrik aan te jagen door het vooruitzicht dat zij later door hunnen socialistischen Staat zullen uitgeschud worden. Vergeet niet, kleine eigenaars, dat zelfs zoo de socialisten hunue beloften hielden en dat zullen zij niet gij geen neen, geen 24 uren als eigenaars kunt bestaan als de socialisten baas zijn. De Staat zal u dwingen, met u het leven onmogelijk te maken, hem uw stukje grond af te staan. alras in welke provinciën er minst, ja weinig of geenen tabak gekweekt wordt, cn waar ze dus met het beste gevolg po gingen zouden kunnen aanwenden om hunne waar aan goede prijzen aan den man te brengen. Doch onze inlandsche opbrengst is verre van toereikend te zijn. De invoer overtreft omtrent 8,5oo,ooo kgr den uitvoer, waaruit we afleiden dat de inlandsche opbrengst verre beneden de noodwendigheid blijft. In het kweeken van die nijverheidsplant kunnen dus nog vele handen onzer buitenbevolking werk en brood vinden. En wat vooral in 't oog springt is de groote hoeveelheid ingevoerde verwerkte tabak, onder andere sigaren, enz. Welnu, dit toont dat de Belgische kweekers zich met hart en ziel moeten toeleggen op het verbeteren van hun ge was. Daartoe is het noodig goede soorten te teelen en eene doelmatige bemesting toe te passen. En van bemesting sprekende, daarin is zeer veel gelegen voor wat aangaat de twee bijzonderste hoedanigheden die men van tabak vraagt kleur en brandbaar heid. Eene sterke bemesting met goed geteer- den stalmest is aan te bevelen. Doch daarbij zal men nog scheikundige mest stoffen moeten voegen, en vooral stikstof en potasch. Want men rekent dat een gewone tabakopbrengst aan den grond per hectare ontneemt 3oo kgr stikstof, 100 kgr fosfoorzuur en 3oo kgr potasch. Als stikstofmest is sodanitraatin twee keer gebruikt te verkiezen. Wat de potasch aangaat, dien geeft men best onder vorm van Zwavelzuren pot asch, omdat de chloorpotasch en kaïniet de brandbaarheid tegenwerken. Dus is zwavelzure potasch de aange wezen meststof, des te meer dat de zwavel of sulfer het zijne zal bijdragen om de brandbaarheid te verhoogen. Eene toevoeging van 3oo tot 400 kgr sodanitraat en 200 tot 3oo kgr zwavelzure potasch is noodzakelijk. In zandachtige gronden mag men zelfs meer potasch geven. De potaschvette wordt voor het planten goed in den grond gewerkt. Lowis. Onze catholieke rienden verliezen het uit 'toog niet dat indien wij moedig aanhoudend propaganda maken en werken onze zegepraal zal volledig zijn. 't Is onbe twistbaar wij staan er zoo naar om den vijfden zetel te veroveren als onze tegenstrevers. Aan 't werk dus onver poosd. Men volge het ordewoord van den laatsten omzendbrief. Men gedenke zich de spreuk EENDRACHT MAAKT MACHT. STAD AALST. Catholieke Kiesvereeniging. Algemeene vergadering der kiezers op Zondag 22 Mei (Sinxendag), om 5 1/2 uren 's namiddags ten lokale van den Catholieken Werkmanskring. (Ingang langs de Korte Zoutstraat of langs de Zonnestraat). Dagorde Belangrijkheid der Kie zing. De heeren Catholieke Candida- ten zullen het woord voeren. Allen op post, vrienden in den loop van dit jaar gebouwd kunnen worden. Provinciale Comiteiten worden eerlang samengesteld, ten einde het Midden-Comi- teitin de propaganda bij te staan. Wij denken evenwel niet langer te mogen wachten om dit eerste beroep te doen op de edelmoedigheid der Belgische catholieken. Als middelpunt voor zijne werking, heeft het Comiteit zijne bureelen gevestigd te Brussel, Warandegang, 2. Daar is het dat wij u, van nu af, verzoe ken alle offeranden, brieven en medtdee- lingen betreffende het werk te sturen. Door de eerste inschrijvingen gesteund, hopen wij dat men, in igoS, in eene in drukwekkende en vaderlandsche ceremo nie, plechtig den eersten steen van het gebouw zal kunnen leggen en, na vol tooiing der plans, onmiddellijk het werk beginnen. Voor het Comitet De Voorzitter, Graaf de Brouchoven de Bergeyck. Senator. De dd. Algemeene Secretaris, August Scheyven, Notaris te Brussel. 't Gaat langs om beter in Frankrijk, dat het geluk, hééft eene radico-socialis- tische regeering te bezitten. Bij dekreet van 20 April, is de E. H. BAcle,. onderpastoor te Saint-Fulgent, in Vendeeën, van zijne vergoeding beroofd, omdat hij de absolutie geweigerd heeft aan eene biechtelinge Het is waarlijk gek, eene regeering, die de oefeningen van den catholieken Gods dienst bijgeloovigheden noemt, zich met het naleven van die zoogezegde bij geloovigheden te zien bemoeien. Maar het is tevens afschuwelijk,iemand zonder verhoor te straffen, omdat men weet dat hij zich niet verdedigen mag. De gewezen seminarist Combes, thans hoofdminister in Frankrijk, weet immers zeer wel dat de E. H. Bade niet mag en niet zal zeggen waarom hij de absolutie aan die biechtelinge geweigerd heeft om dit te kunnen, zou hij het geheim der biecht moeten verraden en dit heeft nog nooit een priester gedaan. De daad van Combes is nog des te af schuwelijker, daar iedereen wee 1° dat slechts voor zeer ernstige redens de abso lutie geweigerd wordt 20 dat die biech telinge bijgevolg verre van eene heilige moet zijn, en 3e dat Combes die weige ring van niemand anders kennen kan dan van gezegde biechtelinge zelve. Onze lezers zullen Combes naar ver dienste beoordeeler.maar tevens ook onze Belgische liberalen en socialisten, die denzelfden Combes als een voorbeeld van een minister verheerlijken. Medeburgers Gedenkt het u bij de stembus dat moesten de liberalen en socia listen't bewind veroveren zich de zelfde schandalen als in Frankrijk zouden voor vallen. Stemt du» onder IVr 4. Deze nijverheidsteelt neemt meer en meer uitbreiding in ons land en jaarlijks bestatigen wij dat er meer tabak geplant wordt. Volgende tabel, opgemaakt naar de optelling van 1902, geeft ons een gedacht hoeveel tabak er per provincie voortge bracht wordt. Provinciën Oppervlakte Opbrengsten in hectaren drooge bladeren (kwintalen) West-Vlaanderen 1087.70 Oost-\ Namen Brabant Luxemburg Antwerpen Luik Limburg 19+74 76.03 74.76 4.01 2.86 0,36 8.118.81 5.813.17 2.589.79 1.446.06 1.125.30 53-85 De burgemeester van Brussel heeft aan het onderwijzend personeel der hoofdstad een omschrijven gericht, dat onze volle dige goedkeuring wegdraagt. M. De Mot zegt daarin Ik heb de eer uwe aandacht te trek ken, op de dringende noodzakelijkheid, om, onder de schooljeugd.de betreurlijke vernielingszucht tegen te werken, die zekere kinderen schijnt te bezielen. Ieder jaar, wanneer in de parken, squares en in Terkamerenbosch de eerste botten ont springen, stelt men dezelfde vernieling vast. Bloemen, perken, boschschaadjes, boompjes worden beschadigd of verdield. Ik weet dat niet alleen de kinderen schuldig zijn veel te dikwijls nemen groote menschen, zelfs de ouders aan dit vernielingswerk deel, in bijzijn der kin deren. Het is niet zonder droefheid dat men deze waarneming doet maar de feiten zijn daar en men kan ze niet loochenen. Door de kinderen kan men in de huisge zinnen nuttige lessen doen doordringen men kan, bijvoorbeeld, nuttige wenken inlasschen in de klasschrijfboe-ken, die veelal onder de oogen der ouder komen. Men kan herinneren dat het strafwetboek zelfs gevangenisstraffen voorschrijft tegen de vernielingen. M. De Mot heeft overschot van gelijk en ook te Aalst diende men in de scholen op dit punt de aandacht te roepen. Tombola van Luik. Daar de mi- liciezaal van het Brusselsclie stadhuis op vrijdag 20 dezer niet beschikbaar is, is de trekking van de tombola van Luik ver schoven tot Dijnsdag 24. Herinneren wij dat alleen de groenachtige biljetten, reeks C.. 2e trekking, aan de trekking van 24 Mei deel nemen. Er zijn als bij de voori- ge trekkingen, een groot lot van too,000 fr. een van i5,ooo een van 10, 000 drie van 5ooo fr. ieder, behalve de duizend bijgevoegde loten, aan te koopen onder de tentoon gestelde voorwerpen, Kerrebroeck een bezoek in de werkmans woningen, vroeg een snuifje aan de vrou wen en gaf er vijftien centen voor W ieV 'Wie Wie? trok er daar eene herberg binnen en betaalde twee rondekens voor de aanwezigen Neen, de liberalen zijn immers te eer lijk in den strijd... ze zouden er zelfs niet durven aan denken... Japaneesche bladen. Weet men door hoeveel bladen de Japaneezen thans zijn ingelicht over den oorlog Door 4000. In i852 verscheen in Japan het eerste dagDlad. In 1879 waren er 266 in 1886 bedroeg het 2,000 thans zijn er 4000. Te Tokio alleen verschijnen er 120 bla den waarvan de voornaamste zijn Djidji Skimpo (De Tijd) Nippon (Japan) Djimin (Het Volk), Kokormen Shinbun (De Nationaal), Tokio Nitelli Shinbun (Het Daglicht van Tokio). Het meest verspreidde dagblad in Japan is de Dsissi Skimpo (De Nieuwe Tijd) die 400,000 abonnementen heeft. Elk nummer heeft 48 bladen groot for maat met illustraties, photographies en karikaturen. Een in de volksklas zeer verspreid blad is de Ni Koku Shinbun, dat 3oo,ooo abonnenten heeft. Dat blad werd een drietal weken gele den vei boden, door het Japaneesch gou vernement omdat zijn bestuurder Okioma een artikel had afgekondigd tegen den oorlog met de Russen. Daar werd hij ontvangen door afge- ■aardigden der gemeenten van het arron dissement. M. Liebaert, minister van spoorwegen, was intusschen aangekomen. Men begaf zich vervolgens in stoet naar St-Martenskerk. Daar werd het Te Deum gezongen door den zeer eerw. h. deken De Gryze. Toen keerde men naar het stadhuis terug, waar redevoeringen werden uitgesproken door MM. Vercruysse, senateur, Liebaert, mi nister van spoorwegen, den zeer eerw. heer deken De Gryze. M. Tack bedankte en werd geestdriftig toegejuicht. Onder de redevoering van M. Vercruysse werd het borstbeeld van M. Tack ontdekten denjubilarts aangeboden. •k Een vervallen grootheid. Binnen eenige dagen zal in Engeland een aan vraag gemaakt worden met het sloopen van het Engelsche stoomschip Brittanic. Er was een tijd dat dit vaartuig het groot ste en snelvarendste was van de geheele Engelsche vloot. Wat wel als eene bij zonderheid mag aangestipt worden, is het feit dat dit stoomschip tot op het laatste oogenblik van zijn bestaan steeds dezelf de ketels en dezelfde machien bezat, waarmeè het is toegerust toen het over een dertigtal jaren werd gebouwd op dt werf van Harland Wolf. Nooit heef- het eenige averie opgeloopen, of een ander ongeval gehad. Ruim 5oo keeren heeft het den Oceaan overgestoken ei alzoo een afstand afgelegd van ruin 3,000,000 kilometers. Daarbij vervoerde het meer dan 200,000 passagiers, die veilig werden overgebracht. Er zijn voorwaar maar weinig zeesche pen die op zoo'n vlekkeloos verleden en op zoo'n schoonen dienststaat kunnen bo gen als die eertijds zoo zeer bewonderd; transatlantieker, die thans nauwelijks no; goed is om onder de mokerslagen var den slooper te verdwijnen. Te zamen 2.148.98 51.103.06 Hieruit ziet men dat West-Vlaanderen aan het hoofd staat voor wat de tabakteelt aangaat en dat in Henegouwen, Oost- Vlaanderen en Namen, die plant ook eene beduidende plaats bekleedt onder de nijverheidsplanten. Hoogerstaande tafel bevat ook nuttige wenken voor de tabakkweekers Zij zien Toen bij het koninklijk bezoek aan het nieuwe museum te Gent, onzen konfrater MKarei Lybaert, medeopsteller van het Fondsenblad en Gemeenteraadslid van Gent door M. den Gouverneur aan den Vorst werd voorgesteld, zegde Z. M. na genoeg De drukpers moet vooral het volk in lichten dc drukpers moet krachtig mee werken aan de welvaart van het land. Zij moet aan ons volk doen begrijpen dat het zijnen gezichteinder moet verbreeden. Ons land is maar klein, maar zijne bevolking is zeer groot. Er moet dus uit gezien worden naar uitwegen voor werk kracht en voor voortbrengst. Het Bel gisch volk moet over zee, daar moet het zijne nijverheid, zijne voortbrengselen, zijne initiatief, zijne wellust doen ken nen. Schrijft in uwe bladen en zeg aan uwe talrijke lezers, dat de Vlamingen te allen tijde krachtige, moedige en onver schrokken mannen waren, die alles veil hadden voor het welzijn van 't land. Het is hun plicht, te doen wat hunne voorva deren deden. De welvaart van het land ligt groo- tendeels buiten onze grenzen, over zee, zeg hun dat. Zeg hun ook dat zij getrouw moeten blijven aan de instellingen van hun land, aan de grondwet en dat redding en wel vaart enkel liggen in de werkzaamheid, den ondernemingsgeest en in den volhar- derden moed van het volk Sprekende over Congo en over den kolonialen uitvoer, vroeg Z. M. aan M. Lybaert, hem de nummers zijner bladen te willen zenden waarin de Belgische handel in Congo verdedigd wordt tegen de aanvallen der Engelschen. Een onzer vrienden van Geeraerdsber- gen deelt ons eene schandalige kaart meê hem door de Post uit Aalst gezonden, die op eene lafhertige wijze het privaat leven van M. Rens, eersten Candidaatder libe ralen, aanrandt. Namens gansch de catholieke Partij keuren wij deze zoo eerloozeals schurftige daad af. Wij bestrijden M. Rens. als godsdienst hater, als halfbloedige roode socialist, als republikein, vijand van onze nationale instellingen, 't is te zeggen, in zijn open baar leven. Doch het huiselijk leven harer tegenstrevers laat de catholieks Partij ter zijde. Wij houden er aan dit te herinneren opdat hieromtrent geen twijfel zou bestaan. Bedoelde kaart draagt den naam van den drukker niet en deze kan uit dien hoofde rechterlijk worden vervolgd. Wij kennen de drukletters en de manier van werken van al onze catholieke confraters. Geen enkele letter der lasterkaart gelijkt aan deze door onze confraters gebruikt. Wat denken dat het een blauw, rood of groen kiesmanceuver zal zijn. Misschien eene betooging van den zielestoestand dezer liberalen van Aalst en Herzele die opnieuw, gelijk over vier jaar, heimelijk werken tegen den eersten candidaat hun ner partij. Ook mag men het aan schouwen als eene tweede editie in den aard derschan daleuze historie van 't wijf, zoogezegd door de catho lieken omgekocht om prie ster Daens in 't verderf te storten en voor eeuwig te bevlekken. r Wij zeggen het rond weg de kliek die tot zulke eer- looze middelen lijk de histo rie van 't wijf haren toe vlucht neemt, is tot meer andere schurf tige zaken veil Comiteit der Nationale Basiliek van het Heilig Hart van Jezus te Koekel- berg. In het mandement, dat zij on langs tot de Natie richtten, kondigen O. H. de Bisschoppen het ontwerp aan om op de hoogten van Brussel een baseliek op te richten, toegewijd aan het Heilig Hart, ten blijke van erkentenis voor de weldaden, waarmede de Voorzienigheid ons land heeft overladen gedurende een tijdvak van vijf-en-zeventig jaar vrede en voorspoed. Het algemeen Comiteit, ingesteld tot verzekering der stoffelijke uitvoering van dit grootsch ontwerp, opgevat en be schermd door onzen doorluchtigen S011- verein, doet heden een dringend beroep op alle menschen van goeden wil opdat dit werk der Nationale Basiliek kunne aangevangen worden. Reeds is een wijde bouwgrond van 3 hectaren 32 aren, op het hoogste punt van het park te Koekelberg, voorbehou den voor hel oprichten van het monument met toebehooren eene nieuwe parochie werd ingericht en eene voorloopige kerk, middelpunt van het toekomstig werk, zal Worden gevraagt Twee goede dienstmeiden. Vragen werk 2 Bedienden. 2 Smeders-leerjongens. Een jongeling kennende vlaamsch e; fransch voor boodschapper of magazijnisr. Daglooners en fabriekwerkers. Brievenport.In België is de vracht prijs der brieven tien centiemen voor gansch het land. In Frankrijk is het i5 centiemen, in Spanje ook; in Rusland 18 centiemen; in Italië en Griekenland 20 centiemen in Turkije 23 centiemen. Daaruit blijkt dat het in België', best koop is van al. In de voornoemde landen zijn diehooge prijzen noodig om de imkomsten der Staatskas te verbeteren. Tot zulke middeltjes moet België zijne toevlucht niet nemen. ■k Verschillige dagbla- bladen hebben de sa menstelling aangekon digd van een gemengd Comiteit in onze Pro vincie gevormd door de afgevaardigden van den Touring Club de Belgique en de Wielrijdersvereeniging van Oost- Vlaanderen, ten einde de vermindering te bekomen der provinciale taks van 10 franken op de rijwielen. Het Comiteit is inderdaad krachtdadig aan het werk gegaan. Het heeft in al de gemeenten der Pro vincie verzoekschriften in omloop doen brengen, duizende strooibriefjes doen uit deden den toestand der kwestie bespre kende en het beijvert zich in verschillige Arrondissementen propagandavergaderin- gen te beleggen. Dit initiatief bekomt overal den meesten bijval. Voetstappen zullen worden aangewend bij de provinciale Raadsleden opdat zij zich den voorgestelden maatregel gunstig zouden toonen, en op 3 Juli aanstaande daags voor de opening var. den zittijd var den Provincieraad, zal te Gent een betoo ging plaats grijpen die indrukwekkend belooft te zijn. Wij zullen de gelegenheid hebben daarop terug te komen. Ter eere van UI. Tack. De kwestuur der Kamer is voornemens, in een vlugschrift den tekst uit te geven der redevoeringen welke uitgesproken werden tijdens de betooging ter eere van M. Tack, in de Kamer. Deze redevoerin gen zullen in de beide talen gedrukt worden. Zij zullen gevolgd zijn van de volledige lijst der volksvertegenwoordi gers, senators en oudcollegas van den jubilaris, die deze plechtigheid hebben bijgewoond. Zondag heeft men te Kortrijk het jubelfeest van M. Tack gevierd, die sinds 5o jaren het arrondissement in de Kamer vertegenwoordigt. Ten 11 uren heeft het college van bur gemeester en schepenen zich bij MTack begeven M. Reynaert, burgemeester heeft, namens zijne collegas, den acht baren Staatsminister geluk gewenscht. M. Tack heeft geantwoord en den lof van M. Reynaert, als burgemeester, ge maakt. Eene ontzaglijke volksmenigte had voor de woning van M. Tack post gevat. Toen deze op dorpel verscheen, steeg een luid gejuich op. De jubilaris werd stoets gewijze naar het stadhuis geleid, o Creemboter. Markt vï Woensdag 18 Mei 1904 70 kilogrammen ter mark Prijs fr. 2,60 tot 0,00 perk: PROGRAMMA van 't Concert 't wei zal gegeven worden ter Groote Merk op Zondag 22 Mei 1904, om 11 V2 ure: door de Fanfaar der Pupillenschoo van 't leger, onder dc leiding van M Vanderlinden. 1. i8o4,Marche franfaise. Borel-Cler: 2. Dame de cceur, ouverture. Dim 3. Fifi, Idylle pour petite flüte, soliste! pupille Morlet. Vanderlindb 4. Les joyeux forgerons, polka carac ristique. Josui" 5. Le doudou montois, air national. Latu Moord te Aalst. Al 1 «Het Nieuws van den Dag in nr van heden meêdeelt over de misdai alhier is van allen grond ontbloot. I die zekerlijk moeten weten of het Pari hier maandag een onderzoek deed in huis der misdaad weten er niets van. heeren van 't Parket stapten hier af da begaven zich naar Meire. Wat waarks is, 't is dat Zaterdag 11. den beirput we geruimd en er niets verdachts werd g vonden. Wat men schrijft over potten m zeker vocht en stukken van beenen op d| zolder eener schuur ontdekt, is van tl waarheid ontbloot. De waarheid is dat er van 't onderzo des Parkets niets uitlekt en dat al men erover vertelt als fabels moeten houden worden. Waarom bestaan er zoo menign dige namaaksels van hetgezondheidslifc De Kempenaar? Omdat de Elixir E Kempenaar overal gevraagd en erke: wordt als zijnde het lekkerste likeur vn tot heden in den handel kwam aan gec tigde prijs. Dus wel aandacht nemenf het echte mark De Kempenaar, Frs2,25 .de liter moet verkocht words De eerw. h. Proost, onderpasto van St-Bonifacius. te Brussel, heeft richt gekregen dat hij aangeduid is, de plaats van aalmoezenier van het hof vervullen, in vervanging van MgrSimoi De nieuwe aalmoezenier is de broêr v den algemeenen bestuurder bij het mu sterie van landbouw en zoon van ees vroegeren hoofdopsteller van het Jouw" de Bruxelles. Te Sint-J ans-Molenbeek werd R., blikslager, die bij zijn schoonbra werkt en er ook inwoont, afgedankt den weinigen ïever voor zijn werk. Hij wilde zich hier over wreken en, eenigen tijd in de straat te hebben geW deld, zag hij zijne zuster, echtgenoi van zijnen patroon, buiten komen, loste een revolverschot, dat haar in de trof. Een tweede schot eveneens door ne gelost, trof den schoonbroer, die a| vrouw ter hulp snelde, in de knie. Daar.' ging R. op de vlucht. De plichtige is aangehouden. De stand der beide slachtoffers, vooral den man, schijnt zeer erg. He ringi avond rigen bunnt zijn F der, dc kwets overg Br eerste uren den vers, warei Da der p ime De groot en w; uitstr De waar uit v tot zt opges Maro To eene; gen c strekt Me prooi optre post groot deed verdv De bevel pens, Op alle g uitge groot La groot poel optre 'tl zooal een maar weer gehei raffin gewc De geree terug op hi te be het v suike Oi zagli diens 8« wi nare Za uit I tiger St. I kelie gepli E' het 1 zeke uit d kenc elee elleg daai VOO! logi eem

De Denderbode | 1904 | | pagina 2