De nieuwe Kamers. EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk Kerkerlijk nieuws. Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Niet herkozen. Ziehier de niet herkozen volksvertegen woordigers, die hun zetel verliezen Catholieken. MM. Pieraert, van Aalst, Kamerlid sedert 1902. A. de Kerckhove d'Exaerde, van Den- dermonde, id. sedert 1898 de Browne de Tiège, van St-Nikolaas, id. sedert 1900 V.Delporte, van Bergen, id. sedert 1900 Huyshauwer, van Gent, id sedert 1920, secretaris der Kamer de Corswarem, van Hasselt, id. sedert 1890 deBiolley, van Verviers.id. sedert 1900, SocialistenMM. Cavrot van Char leroi, id. sedert 1894 Pouille, van Doornik, id. sedert 1900 Troclet, van Luik, id. sedert 1900 Donnay, van Luik, id. sedert 1900 Gouters, van Hoei, id. sedert 1900 Franquart, van Soignies, id. sedert 1902; Aurnémont, van Charleroi, id. sedert 1894. Senaat. Katholieken M. Ramaix, van Antwer pen, senateur sedert 1902 de Spot, van Oostende- Veurne- Dixmude, id. sedert 1900 Dupret, van Brussel, id. sedert 1902. Liberalen M. De Gorge, van Brussel ouderdomsdeken van den Senaat. Nieuw gekozenen. Kamer. Catholieken Pirmez, Charleroi Gravis, te Soignies Polet, te Luik Terwagne, te Hoei Gracia, Doornik Liberalen Rens, te AalstMechelynck, te Gent Persoons, te St-Nicolaas Van Damme, te Dendermonde Buisset en Dewandre te Charleroi Masson en Des- camps, te Bergen Roger, te Doornik Fléchet, te Luik Peten, te Hasselt SocialistPirard, te Verviers. Senaat. Vandenpeerenboom, katho liek, Kortrijk graaf de Marnix, indepen dent Henderickx delle Rocca en Eibers (onkiesbaar) socialisten, te Brussel Van de Walle, te Antwerpen, en Verbeke, te Oostende, liberalen. De Victoria-waterval. De a Vic toria-Waterval, in het zuid afrikaansch- geweste Rhodesia, is veel grooter dan de Niagara-Waterval. Laatstgenoemde heeft een vermogen van 7 miljoen peerden- krachten en de Victoria- Waterval heeft er een, zoo verzekert men, van wel 3o millioen. In het blad Pearsons Mayazine, wordt die waterval beschreven als het meest grootsche schouwspel ter wereld. De ri vier Zambesi is daar ruim eene mijl, 't zij 1600 meters breed, waar zij zich in den afgrond stort als een donderende sneeuw witte stroom, om ruim 400 voet diepe te vallen en tot eene hoogte van 2000 voeten schuim op te werpen, welk tot 5o mijlen verre zichtbaar is. Niets, zoo besluit het Magazine, kan een denkbeeld geven der grootschheid en schoonheid van dezen waterval. De misdaden in België. Ziehier daarover eenige cijfers uit de laatste offi- cieele stukken getrokken De statistiek der misdadigheid van 't jaar 1901 is niet geruststellend. In 1900 waren er 59,44s veroordeelingen. In 1901 waren er 64,344. Het getal der vrouwe lijke veroordeelingen is 7,40 per honderd vermeerd, terwijl voor de mannelijke het cijfer maar 7,29 per honderd geklommen is. Op honderd boetstraffelijke veroordeel den zijn er gemiddeld 88 mannen en maar 12 vrouwen. De vermeerdering der misdadigheid is minder te wijten aan hare uitbreiding dan aan het hervallen. Tusschen de mannelijke veroordeelden is de verhouding der hervallenen 45,24 per honderd voor de vrouweu is zij maar 28,26 De misdaden die het meest bedreven worden zijn diefstallen, lichamelijke mis handelingen, stoornis der openbare orde. De veroordeelingen voor slagen komen in het totaal der veroordeelingen voor omtrent 5o per honderd. Men bestatigt ook den verderfelijken invloed der drinkplaag. Tusschen de veroordeelden voor den eersten keer zijn 17,60 °/0 der aanslagers tegen de openbare zeden, 25 °/o der plich- tigen aan eigendomschennis, 3g °/0 der openbare ruststoorders, dronkaards. Tutschen de hervallenen is de verhou ding der dronkaards grooter zij klimt zelfs tot 64 °/0. Niettemtn toonen de cijfers aangaande de dronkenschap geenszins ten volle den rol dien de alcool in de misdadigheid speeltwant hield men rekening van de gealcooliseerden die geen dronkaards zijn, van de ontaarden door alcool, dan zou men zien dat ten minste 75 °/0 der misdadigers alcoolzieken zijn. 't Is de duivelsche handel van den stoker en den kroegbaas die al die misda digers voortbrengt. Waarom doet men al de kosten die de misdadigheid aan 't land veroorzaakt zij beloopen millioenen en millioenen niet betalen door degenen welke dien verderfelijken handel uitoefenen De wijngaard in Congo. Men meldt dat er ernstige pogingen tot het kweeken van den wijgaard zullen gedaan worden in het district van Stanley Pool. Een Fransch wijnbouwer van veel onder vinding, M. Lancon, is overeen gekomen met den Staat, om zich te vestigen te Madimba, waar hij zijne installatie be gonnen heeft den 22 Meert. Hij heeft reeds dergelijke proefnemingen gedaan, welke zeer goed gelukt zijn, in Duitsch West-Afrika. De achterlijke kinderen. Wat heet men achterlijke kinderen Onnooze- len, half-onnoozelen, kropzieken, stomp- zinnigen, ontaarden. Worden zij niet bij zonder bewaakt en in 't bijzonder onder wezen, dan zijn zij tot onwetendheid, rondlooperij en tot prooi van alle slechte driften bestemd. Drij Belgische gemeenten Brussel, Antwerpen en Sint-Jans-Molenbeek hebben voor die kinderen bijzondere scholen. Brussel (stad) heeft 20 klassen voor verachterde jongens, 53o kinderen bevat tende, i5 klassen voor verachterde meis jes, met 257 leerlingen. Te Antwerpen zijn er 5 klassen voor jongens met 93 leerlingen, te Molenbeek 2 klassen met 74 leerlingen. In het geheel zijn er 42 klassen met eene bevolking van 954 kinderen. De Maatschappij tot bescherming der achterlhke kinderen heeft over twee jaar over dit gewichtig punt een onderzoek gedaan, en volgens de verkregen inlich tingen, zijn er in België ten minste 8,000 verachterde kinderen waarvan er 6,900 of 86 °/o geen onderwijs ontvanger, noch in bijzondere scholen noch in bewaak- huizen of kolonies. En nog is het cijfer 8,000 geen on derwijzer zal het betwistenverre bene den de werkelijkheid. In die droeve kwestie speelt de alcool den hoofdrol de dronkaard, men heeft het sinds lang gezegd, brengt niets voort dat deugt. De bestierders en de onderwijzers van voornoemde scholen kunnen u ten andere daarover kostbare inlichtingen geven. Een hunner, die de verachterden te Ant werpen onderwijst, werd zoodanig ge troffen door het kwaad dat het alcoolism bij die kinderen veroorzaakt, dat hij be loofde zijn leven lang geen alcoolischen drank, likeuren, bier of wijn meer te ge bruiken. Hoe zou men nog kunnen drinken, zegde hij eens aan eenen onzer vrienden, als men in die kinderen de schrikkelijke kwalen ziet die uit den alcool voortsprui ten Zijn het de rijke geneverstokers en openbare volksvergiftigers die het bijzon der onderwijs dezer kinderen betalen en die zich gelasten te voorzien in de nood lottige gevolgen van hunnen erbarmelij- ken toestand Deze achtbaren zijn te vreden met in hun toogen en brandkas het gevloekte geld op te sluiten dat zij winnen ten prijze van het ongeluk en de verdierlijking des volks aan 't zwellen gaat, wat kalkpoeder over zijne groentebedden en de ontkiemende zaden worden door de musschen niet meer aangeraakt. Dit goedkoop middel heeft sedert 3 jaar den besten uitslag gehad en heeft het dub bel voordeel insgelijks de slekken verwij derd te houden. Bij regenachtig weer moet het dikwijls herhaald worden tot de ont kieming geëindigd zij. Dikke boomen. Blijkens een be richt van Dr Geersberg, die uit alle stre ken van het Duitsche rijk gegevens om trent oude boomen verzameld heeft, is de dikste boom in Duitschlana de reuzenlin- de bij Staffelstein, in Beieren (Op Fran kenland), aan den spoorweg van Lichten- vels naar Bamburg. Op 1 Maart 1900 had deze boom beneden aan den grond, waar wortelgezwellen zitten, een omvang van 24 meters boven de wortelgezwellen een omvang van 17,10 meters, dus hier eene middenlijn van 5,45 meters. Van binnen is de boom hol. Van de dikte dezer linde zal men zich eenigzins eene voorstelling kunnen ma ken, als men weet dat de Franschen maar schalk Berthier reeds in het jaar 1814 te peerd in de holte van den boom reed en daar kon omzwaaien. De ouderdom van deze linde wordt ge schat op elf op twaalf eeuwen. Ook de op één na dikste boom van Duitschland is eene linde. Deze staat bij Neuenstadt, in Wurtemberg, en heeftan- derhalven meter boven den grond eene middenlijn van 4mi8. Deze boom die ver moedelijk nog een paar eeuwen ouder is dan die bij Staffelstein, is bijna geheel af gestorven Bijna even dik is de beroemde Heeder- linde in Oost-Friesland, bij de statie Dor pen, ten noorden van Meppen, aan de grens van het Boertanger moeras. Even boven den grond heeft deze boom een omtrek van 11,26 meters, dus eene mid denlijn van 3,55 meters. Maar hooger, waar zijne takken uiteengaan, is de om trek veel grooter, namelijk 18,60 meters, de middenlijn 5,92 meters. Tot voor kor ten tijd stond in den boom bij de versprei ding der takken, een tafeltje met zes stoe len, waar het onder de koepelvormige bladtrcnkroon heel aangenaam zitten was. Thans is deze reus stervende. De musschen en de kalk. Een landbouwer bad zich te beklagen over de schade welke de musschen in zijnen tuin aanrichtten. Vooral de kool- en radijsbed den hadden bij 't ontkiemen der zaden veel te lijden, want na drie of vier dagen was alle zaad verdwenen ook was het opkomende saladegroen weggepikt. Daar de slekken er insgelijks veel scha de aan toebrachten, strooide onze man kalkpoeder over zijne zaadbedden en tot zijne groote verwondering lieten de -mus schen ze nu ook met rust. Sedert dien dag, strooit hij ieder jaar bij het begin der lente, wanneer het zaad Assisenhof van Oost-Vlaanderen. Dijnsdag 11. is de zaak opgeroepen ten laste van Florent Van Wesenpoel, land bouwer te Wichelen, beschuldigd van doodslag te Wichelen. Openbaar ministerie baron van Zuylen van Nyevelt. Verdediger M' Broeckaert, Dendermonde. Voor deze zaak zijn twee dagen gesteld. Ziehier de beschuldingsakte Den Zondag 21 Februari laatstleden, rond 9 ure 's avonds, bevonden zich in de herberg van Benoit Van der Meersche, te Wichelen, eenige verbruikers, onder de welke Florent Van Wesepoel, de be schuldigde Gustaaf Hendrickx, Clement De Gussem, August De Smet, van Chers- camp en meer andere. Van Wesepoel was twistziek, driftig en lastig, ook duurde het niet lang of hij be gon met August De Smet te twisten. De herbergier deed Van Wesepoel met Gus taaf Hendrickx vertrekken en sloot de deur op dewelke er vervolgens hevig werd geklopt onder het uitroepen van bedrei gingen waaronder deze woorden werden verstaan Durft gij buiten komen, gij zijt er aan, gij zijt uw leven kwijt Vol gens getuige Hendrickx was het Van We sepoel, die alzoo geklopt en geroepen had, Voorzichtigheidshalve liet de herbergier Aug. De Smet en Clement De Gussem de herberg langs de voordeur niet ver laten. Deze vertrokken een twintigtal minuten nadat Van Wesepoel en zijn gezel buiten waren, langs de achterdeur en een omweg makende door aanpalende landerijen, bevonden zij zich eenige stonden later op den steenweg. Recht over de herberg die zij hadden verlaten ontmoeten zij dezelfde Hendrickx en Van Wesepoel, die reeds de herberg Breyens, daartegen, hadden bezocht, en onmiddellijk werden De Smet en De Gussem door Van Wesepoel aangevallen. Zij verdedigde zich, maar Van Wesepoel, gewapend met een mes, bracht den onge lukkige De Smet, in de volle borst, drie messteken toe. Hij stak ook vier maal op De Gussem, maar door den weerstand der kleederen, werd deze laatste niet ge kwetst. De Smet, integendeel, kon nau welijks nog eenige schreden vooruit. Hij stortte neêr op d# achterplaats der her berg Van der Meersche,hij werd stervend binnen gebracht en was weldra een lijk. De wetsdokters hebben vastgesteld dat de longen, het darmnet en het hart van het slachtoffer door het mes waren ge troffen geweest. De drie kwetsuren waren doodelijk, deze van het hart heeft de onmiddellijke dood tot gevoig gehad. Het wapen van den moordenaar, een stevig mes is ter plaats gevonden ge weest, Van Wesepoel heeft bekend de dader te zijn en niet te weten waarom hij De Smet zou gestoken hebben. Verder be weert hij dat De Smet en De Gussem, ge wapend met knuppels hem zouden aange vallen hebben. Maar dat wordt kracht dadig door De Gussem en Hendrickx tegengesproken. Dieven afgevangen.—Een genaamde Kemp werd door de rechtbank van Brus sel tot 5 en zijn medeplichtige Colin tot 1 jaar gevangenis veroordeeld, voor huis diefstal. Het schoonst van al was dat die diefstal gepleegd was in tegenwoordigheid van policieagenten en van den huisbewoner, en zelfs geholpen door de huisbewaarster, die nu tegen de dieven komt getuigen. Ziehier nagenoeg wat zij aan de rechters vertelt. Die vrouw had hooren spreken van een plan dat ontworpen was tegen het huis van haren meester en in de hoop, van de dieven eene belooning te krijgen stookte zij hen zelfs op, van hun voorne men niet af te zien. Zij bezorgde hen zelfs het vermoedelijk woord van het letterslot en den vorm van het sleutelgat der brandkas. a Ik moest hen ook de deur openen, zegde zij, en er was zelfs overeengekomen dat zij mij zouden binden en den mond stoppen evenwel zonder mij pijn te doen. Van de 80,000 fr. die M. M. in zijne brandkast hadbeloofden zij er mij eerst i5 toen 20000. Daar zij vreesden voor de tegenwoordigheid van M. M. moest ik een middel verzinnen om hem naar Brugge te lokken De heer vertrok inderdaad, maar door de vrouw op de hoogte gesteld stapte hij te Aalst af en kwam naar Brussel terug om zich met de agenten in het huis te verbergen en de dieven te verrassen. Dit gebeurde zoo en men bracht de dieven voor de rechtbank. Bisdom Gent. Zaterdag hebben de heilige wijdingen ontvangen de eerw. h.h. Rufinus Adolphus Brys, van Erembode- ;em Arthur Etn. Lud. Dauwe van ïecloo Edg. Raym. Delcoigne. van Etichove Edmundus Petrus De Letter, van Sleidinge; Leo Delfosse, van Ronsse; Alph. Jos. Drieghe, van Ledeberg Ca- millus Leo Michiels, van Woubrechte- gem Aloysius Jos. Taeleman; van Den- derhautem Arsenius Van Brabandt, van Eekloo Alb. Franc. Victor Van den Mysbrugge, van Gent Georgius Van Puyvelde, van Sint-Nicolaas Hubertus Maria Van Snick, van Ninove. Verder zes paters Eudisten en twee paters Trap pisten deze laatsten zijn de eerw, paters Adrianus de Hemptinne en Ernest Lefè- vre de ten Hove. Worden gevraagd Twee goede dienstmeiden. Een kuiper kunnende rolvaten maken, verzekerd werk, goede loon. Vragen werk 2 Bedienden. 2 Smeders-leerjongens. Een jongeling kennende vlaamsch en fransch voor boodschapper of magazijnier. Daglooners en fabriekwerkers. o Creemboter. Markt van Woensdag 1 Juni 1904. 70 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,60 tot o, ooper kil. Eene vrouw die de broek draagt. Of liever, eene die de broek wil dragen, maar, die tot haar nadeel ondervindt dat dit soms ook misstaan kan, is Clementine Van B. te Gent. Deze heeft haren man eenen messteek gegeven, omdat hij niet wilde helpen schuren, 't Was juist op den 1 Mei en hij moest met de socialisten feest gaan vieren. Clementine krijgt 3 maanden gevangenis en 100 fr. boet voorwaardelijk. De koning heeft besloten, eene electrische spoor- of trambaan te leggen van zijn kasteel naar de spoorwegstatie van Laken. Dit ontwerp zal, naar men zegt, zeer kortelings worden uitgevoerJ. Een tweetal jaren geleden werden ten nadeele van twee ouderlingen, de echtgenooten Van der Vorste, te Brussel, 7 obligatiën gestolen. Deze obligatiën vormden den geheelen schat der twee oudjes, die na 5o jaren arbeid, zich voor namen eene welverdiende rust te genie ten. Donderdag avond kwam een onge kend persoon aan de deur hunner woning bellen. De man gaf, aan de vrouw, welke opendeed een pakje af, zeggende dat het voor de echtgenooten Van der Vorste was. Toen zij het opendeden, vonden zij er tot hunne groote vreugde, de zeven obligatiën in terug. De Kaatsspelplaats te Brussel, werd maandag namiddag, rond 4 uren, door eene moordpoging in opschudding ge bracht. Een opkooper, dia op gemel de plaats, met zijn kraam stond, was dronken en veroorzaakte erge wanor ders. Hij dreigde het kraam van een zij ner mededingers te verbrijzelen. De poli tieagent J... kwam er tusschen en trachtte den kerel tot bedaren te brengen. Voor alle antwoord bracht de dronkaard hem verscheidene hoofdstooten op de borst toe, zoodat hij ten gronde stuikte. De agent kon evenwel nog den noodhoorn blazen. De agent V... kwam toegeloopen en de dronkaard kon overmeesterd wor den. Eene bende marollen kwam dan tus schen en wilde beletten dat de vent naar den amigo geleid wierd. Eene schrikke lijke vechtpartij ontstond. De dronkaard, die er in gelukt was zich los te rukken, trok zijn mes en plofte het in de wang van den agent V.... Op 't zicht van het bloed nam gansch de bende de vlucht en liet den dader met de agenten worstelen. De gekwetste, alhoewel hevig lijdend, liet den dronkaard niet los deze werd met de menotten aan de polsen, naar het commissariaat der Priemstraat geleid, en vervolgens ter beschikking van het gerecht opgesloten. De gekwetste agent ontving in 't Sint-Pietersgasthuis de roodige zor gen. Verscheidene der aanranders zijn gekend en zullen op dit oogenblik even eens aangehouden zijn. Een leurder en zijne vrouw te Brus* sel, die om ter meest aan den drank ver slaafd zijn, kwamen zondag nacht beiden even dronken thuis. Toen begonnen zij ruzie te maken, vervolgens te vechten en ten slotte heeft de vrouw eenen hamer genomen en daarmede haren man den hoofdschedel te bersten geslagen. Of bij het leven er bij verliezen zal is nog een raadsel. Maandag avond, rond 8 ure, ge beurde een schrikkelijk ongeluk op den Bergenschen steenweg te Anderlecht. Een 3jarig meisje, Maria Michiels, wier ouders wonen Bergenschen steenweg, 36g, en dat door haar I2jarig zusterke vergezeld was, wilde, nabij de Republiekplaats de straat overloopen. Op dit oogenblik kwam een kamion van de boegiefabriek aange reden. De voerman zag het kind niet en het arm schaapje werd het hoofd onder de wielen letterlijk vermorzeld. Dr Noé, seffens ontboden, kon nog slechts het overlijden bestatigen. De policie heeft het lijkje naar het doodenhuis doen over brengen, en een onderzoek geopend om de verantwoordelijkheid vast te stellen. In de Lange Veldstraat te Gent, had eene vrcyiw, herbergierster uit de herberg De Congo haren man verlaten. Zondag kwam haar broer met eenige makkers binnen om den boel in stukken te slaan. De herbergier verdedigde zijn huis met revolverschoten en zoo trof een kogel den schoonbroer in de borst, zoodat hij zwaar gewond naar het gasthuis moest worden gebracht. Zondag nacht rond 1 1/2 ure, keer den Petrus De Paepe, herbergier, en Frans Mampay, landbouwer, naar hunne woning terug op den Krekelenberg, te Boom. Onderweg word Mampay aange rand door eenen kerel die zich verscholen had 1 n hem met een aantal scheldwoorden ook een pak slagen wilde geven. De Paepe verdedigde zijnen gezel en deed den aanvaller opmerken, dat hij geen re den had dezen te lijf te gaan, daar hij hem niets had in den weg gelegd. Op dit oogenblik sprongen vier andere kerels te voorschijn en sloegen De Paepe en zijnen gezel zoo ongenadig af, da: eerstgenoemde 's morgends gansch buiten kennis lag en in bedenkelijken toestand verkeert. De gendarmerie van de zaai verwittigd, heeft er onmiddelijk kennis van gegeven aan het parket, dat 's namid dags om 4 uren is aangekomen, en eet aanhoudingsbevel heeft afgeleverd tege drie personen van Reeth, die dadelijk ge vat en naar Antwerpen gevoerd worden. Het parket van Audenaarde, verge zeld van de wetsdoktoors De Graeve e: Van Meerhaeghe, is maandag namiddag te Ronsse afgestapt om een onderzoek te openen over eene moordpoging, zondag avond gepleegd op den persoon van M, Dellem, herbergier. Rond 8 1/2 ure weri een dronkaard door den herbergier op straat gezet. De kerel sloeg bij middel va: eene luik verscheidene ruiten in. 'Wil later kwam hij met een geladen gewea terug en loste een schot in de richtinj van den herbergier, die aan de deur stoni M. Dellem werd slechts door twee lood- korrels aan het hoofd getroffen; geholpe door zijne vrouw, wilde hij den kerel ont wapenen in de worsteling ging ee tweede schot af, dat niemand trof. D: dader werd maandag morgend door dj gendarmerie van Ronsse aangehouden a 's avonds is het gevang van Audenaard; opgesloten. Zaterdag tegen den avond werd ea revolverschot gelost door de vitrien ve M. Fr. Carsauw, beenhouwer in de Vrij heidstraat, te Boom, terwijl verschillij! personen in den winkel stonden. Nit mand werd gelukkiglijk gekwetst, dader van die onbegrijpelijke daad is gekend. Ongeluk. Een droevig ongelol is te Mechelen, in de beemden nabij d- waterwerken aan de Dyle voorgevallen De eerw. broeder overste der broeden Alexianen, deed aldaar eene wandeliq met vier pensionarissen van het zinneloo- zengesticht toen eensklaps M. Jan X.,ii de Dyle sprong, zonder dat hij hiertoe dj minste achterdocht had opgewekt. B daagde onmiddelijk hulp op en de dren keling werd spoedig uit het water gehaald doch hij was reeds een lijk. De dood wa door den val oogenblikkelijk geweest. M X. was sinds het jaar 1884 in het gesticht en bevond zich in zulken goeden toestan! dat hij in volle gerustheid van de wandfr lingen mocht genieten. Het lijk van de ongelukkige werd door de zorgen de politie naar het gesticht gebracht. Dinsdag morgend, rond 10 ure, isc de wolfabriek van MM. Roostenberj. Raghenoplaats, te Mechelen, een erg o& geluk gebeurd. In de spoelkamer mos een werkman stukken goed van de in spoelbak naar den 3n dragen hij wildi over een riem, die op den grond lag, stappen, doch bleef met zijn hiel er aa haperen de riem slingerde rond zij; been, en de arme jongen werd meêgesleep: en verscheidene malen rond de as geslit- gerd. Vooraleer men het machien had kunnen stil leggen, was het slachtoffa reeds een lijk; hij was zoodanig verminkt, dat hij schier gansch onthoofd was. hersens en stukken vleesch waren in ronde gespat en plakten aan den muur. Het slachtoffer is de genaamde Joris Edm 18 jaar oud, spoelder, wonende Zwan Zustersberg, 37 hij was de 2de oudste n: een huisgezin met 10 kinderen. Het lijl werd naar het doodenhuis gebracht. Hö parket is ter plaatse geweest. Maandag namiddag waren tw# werklieden van M. Vandevelde, handf laar, Oude Vestingstraat, te Kortrijk, ar 't werk op het derde verdiep. In het mie den van den zolder bevindt zich erat groote opening langs waar de koopwaren; zware stukken lood, zink, enz. neergè ten worden. Een der werklieden, Pat. Masselus, 27 jaar oud, die zich bij twee werklieden bevond, hoorde op hes roepen en zag naar beneden. Ongelukkig lijk verloor hij het evenwicht en viel het hoofd vooruit door de opening, ongelukkige werkman, die eene dief* wonde aan het hoofd bekomen had e: veel bloed verloor, werd door een bijge roepen geneesheer verzorgd en daan» naar het gasthuis overgebracht. Zijn toe stand is zeer bedenkelijk. Het parkets dinsdag namiddag ter plaats geweest een onderzoek in te stellen. De genaamde Deconinck, werkman van den ijzerenweg, wonende te Hever- lee, had zondag avond den trein naa Leuven gemist. Hij wildde in de wacht zaal van de Noordstatie den nacht door brengen. toen hij door eenen onbekend! aangesproken werd. De kerel lokte dei werkman de stad in. Maandag morgend. rond 4 ure, kwamen de twee mannen is het Straatje van Eenen Man. Opeens greep de onbekende den werkman vast en bracht hem twee geweldige slagen toe bij middel van een kneuzend voorwerp. Het slachtoffer, erg aan den schedel ge kwetst, verloor het bewustzijn. Toen maakte de bandiet van de gelegenheid ge bruik om den armen man van zijn geld, uurwerk en ketting te ontlasten. Voorbij- 1 rond lieke kozen ger, n Wach lokaal al uit te huilei De kreter De lil kensp balkoi werpe p v Blam hun li pain cieage kaal t zijn g wordi per vi d kwam den v Eei wilde den, Eei over grach werd broke blikk- De nen v 21 ja; gewe Ov ime maak lienn huwe Tc zijn meer loofd lietl Te meul maal verm jongi Se derv en, r ziem goed gerir waai troff H dien D voor gangers vonden den gekwetste en droegen hem naar het commissariaat van de 4' af- deeling, waar men hem de eerste zorgen toediende. Deconinck werd vervolgens naar het gasthuis gevoerd. De aanvaller wordt ieverig opgezocht.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2