Ons nationaal krediet. 1900-1904. Arrondissement Aalst. IDE IMDAtT met den Witten Baard. In 't Land. AALST. Priesterlijke benoemingen Stad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. Er waren 11 uittredende leden. De caiholi'ken hadden 6 leden. Nu hebben zij er maar 5 meer, MM. Braun, de Steen hault, Mesens, All.rd en Marnix (onaf hankelijke.) Van de 11 zetels, hadden de liberalen er 5 de heeren De Mot, Harnez, Wiener Lambiotte en De Gorge. De liberalen verliezen een man, M. De Gorge. De catholieken verliezen er eenen, M. Du pret. De socialisten winnen twee zetels, eenen op de catholieken en eenen op de libera len. Arrondissement Leuven. Catholieken, 42,991. Gekozen Roberti en Descamps. Liberalen, 26,o56. Gekozen Vander- kelen. Er waren 3 senateurs te kiezen. De uit tredende leden zijn herkozen, twee catho lieken en een liberaal. Blijft dus te Leuven gelijk te voren. Arrondissement Nijvel. Catholieken, 25,804. GekozenDumont. Liberalen, 32,493. Gekozen Brulé. Twee senateurs te kiezen. Uittredende leden herkozen. De toestand is dus dezelf de gebleven. Provincie Namen. Arr. Namen-Dinant-Philipville. Catholieken, 25,804. Gekozen d'Huart en Mélot. Liberalen, 58,3o8. Gekozen Février en de Sélys. Geheel deze provincie maakt maar één arrondissement uit, 't is te zeggen, voor 't Senaat. De uittredende leden, 2 catho lieken en 2 liberalen, werden herkozen. De toestand is hier dus ook onveranderd gebleven. Provfnttie Luxemburg. Arrond. Arlon- Marche- Bastogne- N eufchateau-Virton Catholieken, 43,329. Gekozen De Vol der en Orban. Liberalen, 27,799. Gekozen Finet. In Luxemburg is 't gelijk in Namen, éene omschrijving, voor geheel de provin cie, voor 't Senaat. De uittredende leden zijn herkozen, 2 catholieken en éen libe raal. De toestand blijft er dus dezelfde. Zoo dan, VOOR 'T SENAAT, is het voor de catholieken DRIJ ZETELS VERLOREN eenen te Brussel, eenen te Antwerpen en eenen te Oostende. De socialistische gekozene M. Eibers, van Brussel is niet kiesbaar en de catholiek M. Dupret, zal inde plaats gekozen zijn. Gelijk de uitslag nu is opgegeven, zal de nieuwe Senaat samengesteld zijn als volgt 60 Catholieken 42 Liberalen 9 Socialisten 1ÏO leden. Is dus eene catholieke meerderheid van 10 leden. Die meerderheid zal tot 12 klimmen want onbetwistbaar moet de verkiezing van den socialist Eibers verbroken worden. Ons nationaal krediet blijft op de inter nationale markt het hoogst gekwoteerd. Getuige de volgende cijfers in de kwo- teering aangeduid der Europeesche 3 0/0 renten op 25 Mei 1904 Belgische 3 0/0 fr- 99>^2 Fransche 3 0/0 96,9° Hollandsche 3 0/0 9^,7^ Duitsche 3 0/0 88,5o Voor ieder weldenkend mensch wil dit zeggen dat België, onder het oogpunt van economischen voorspoed, aan het hoofd der naties staat. Voor de liberalen van Aalst, die wetens en willens dolen, wil dat niets zeggen. En ze schreeuwen als bezetenen We staan aan den rand van den af grond, ei hoe 11a we zijn bankroet. In den vreemde moeten ze denken dat die menschen niet wel wijs zijn. En of ze gelijk hebben 1 In 190B. De catholieken hebben bekomen Voor de Kamers, 461,287 stemmen Voor den Senaat, 527,365. De liberalenvoor de Kamers, 227,515; Voor den Senaat, 336,a5o. De socialisten voor de Kamers, 302,842 In 1904. De catholieken hebben bt komen Voor de Kamers, 497,213 Voor den Senaat, 5x5.839. De libaralan Voor de Kamers, 277,801! Voor den Senaat, 358,898. De socialistenVoor de Kamers, 298,229 Voor den Senaat, 37,570. In 1900 vereenigden de katholieken in 't geheel in 't geheel 988,562 stemmen de liberalen 563,765 de socialisten 302,843 de Christen Demokraten 22,619. in 1904 bekwamen de katholieken 1 millioen i3,o52 stemmen de liberalen, 636,699de socialisten 335,799 en de Christen demokraten 20,069. Van het beheer van Staats spoorwegen is verschenen De Kleine Reisgids voor Juni 1904. Prijs 10 centiemen. De uitslag der kiezing van Zondag in ons Arrondissement beantwoordt niet ten volle aan de algemeene verwachting. Wij herhalen het, noch wij, catholieken. noch de liberalen, noch de groene socia listen voorzagen den val van onzen vier den catholieken candidaat, den heer Pieraert. Onbetwistbaar is de zegepraal der groe- socialisten verkregen door den ellendi- gen kiestruk, door de strafbare kuipe rijen die de groene candidaten in 't werk hebben gelegd. En inderdaad eene strafbare kuiperij is het van openbaarlijk en schriftelijk de verbintenis aan te gaan van, indien men verkozen wordt, een deel der parlemen taire vergoeding te zullen afstaan aan de weduwe en weezen van hunnen door vervolging en tegenspoed, zoo gezegd ver armden eersten candidaat. Daarbij is nog te voegen de verleidende leugen, namelijk, dat, de verkiezing van M. De Backer een titel zou wezen of was om voor zijne weduwe een pensioen te bekomen van 't Gouvernement. Die twee manifesten zijn bij duizenden in de Cantons Aalst, Ninove, Herzele Geeraardsbergen verspreid geworden. Die beide schriften hebben voor de groene candidaten het uitwerksel gehad dat zij verhoopten er door te bekomen. Zij hebben de compassie verwekt voor de beproefde Mm® De Backer en hare zeven kinders die zij voorstelden als van alle bestaanmiddelen beroofd door 't over lijden van haren echtgenoot en vader. Nu de groene candidaten wisten beter dan iemand dat M®« De Backer nooit in nood zou verkeeren ten ware hare bemid delde familieleden haar verlaten zouden. En hiervoor is geene vrees. Overigens men verzekert ons uit ver- schillige bronnen dat die handelwijze der groene candidaten de familiën De Backer en Maes grootelijks misnoegd heeft. Groene zendelingen zag men te Den derhautem en in de gemeenten er rond gelegen, om overal te verkonden dat Pie- ter Daens zich verbonden had eene jaar lijksche hulp van duizend franks aan M' De Backer en hare weezen te betalen en bovendien nog een pensioen van den Staat. Smid Lambreclit was de zendeling Oultre, Aspelaere, Appelterre, Santber gen enz. en dit kan door geloofwaardige personen bevestigd worden. Meer dan duizend stemmen hebben die ellendige kuiperijen aan de groene candi daten bezorgd. Talrijke vrouwen door medelijden vervoerd, bewogen, hebben bij hare echtgenooten en zonen aange drongen om toch voor het pensioen van M* De Backer te stemmen. En kiezers die, onophoudend sedert hare stichting, de groene socialisterij (of Roelandism) bevochten hadden,gaven toe of luisterden naar de bedriegelijke belof ten der groene candidaten. Zij stemden voor M™* De Backer en hare weezen, voor den onderstand beloofd door de groene candidaten en 't zoogezegd pen sioen van 't Gouvernement. Is eene zegepraal aldus verkregen wel eene eerlijke zegepraal, eene zegepraal waarover men mag fier zijn Mag men met verheven hoofd de Volks kamer binnentreden? En kan eene verkiezing verkregen door zulke ellendige, schandalige volksfopperij dan goedgekeurd worden In een land waaruit alle eerlijkheid, alle rechtveerdigheid zijn verbannen, waar wetsverkrachting en dwingelandij heerschen ja, daar kunnen zulke verkie zingen verschooning vinden. Maar in België, in een land van recht rijheid, neen, zeggen wij. Wij vragen ons dan ook af of die hoogst fkeurlijke handelwijzen geene recht- streeksche inbreuk daarstellen op het art. 196 van 't kieswetboek Wat ons betreft, twijfelen wij er geen oogenblik aan Art. 196. Zal gestraft worden met eene boete van 5o tot 5oo frank en met eene gevangenisstraf van acht dagen tot eene maand of tot eene dezer straffen, lwie rechtstreeks of onrechtstreeks, zelfs bij wijze van wedding, zal geld, waarden of welke voordeelen cok of onderstand gegeven aangeboden of beloofd hebben onder voorwaarde van 't bekomen eener stem of eener onthouding of van eenen bepaalden uitslag. Dezelfde straffen zullen toegepast wor den op hen die de aanbiedingen of belof ten aannemen. Gij weet ik oordeelde destijds op vage vermoedens, ik was dan ook twintig jaar jonger dan nu en de geheimzinnig heid, waarmede M. Charles zich omgaf, had mij achterdochtig gemaakt. Ik door zocht de Engelsche bladen en nergens vond ik onder de familieberichten eenen Charles als overleden vermeld. In derdaad had er dicht bij Londen een spoorwegongeluk plaats gehad, de namen der dooden en verwonden werden opge geven, maar die van e Charlea kwam niet op de lijst voor. Overigens kan ik ook slecht gelooven, dat iemand jaarlijks twee duizend frank zou over hebben voor de kinderen van eenen neef, die hij nooit gezien had. En wat heeft u tot andere gedacht gebracht Vooreerst, Charles was wellicht niet de ware naam van den vermiste. Zoo hij in Engeland zijnen waren naam had aangenomen en als hij er voor fami lieomstandigheden heenging, dan moest hij dat wel doen dan spreekt dat ook De liberalen hebben hel en aarde be wogen om de verkiezing van hunne can didaten te verkrijger.. Dwang, geweld en geld hebben zij hunnen rol doen spelen. Vele gevallen zijn aan 't licht gekomen van zuippartijen, stukken van vijf die ge rold hebben, enz. enz. Iemand die goed kan ingelicht zijn, verzekert ons dat de kiesonkoston der blauwen tot 25 duizend franks zullen beloopen. 't Is vrij kostelijk om eene opene deur in te stampen, in andere woorden, om een zetel te veroveren die men, zonder twijfel bijna, winnen moest. Maar de subsidie der maconnieke logie moest toch verteerd worden. Wat de roode socialisten betreft die hebben hun zieltje aan de liberalen ver kocht. Hoeveel de groote Chefs, die altijd uitbazuinen wij zijn mannen van prin ciepen er voor ontvangen hebben weten koopers en verkoopers best. Te Geeraardsbergen werden meer dan 700 roode zieltjes geleverd. Doch ten slotte bestatigen wij, dat wij, atholieken, in de Stad en de landelijke Gemeenten van ons Canton duizend stem men meer bekwamen ondanks den gewel- digsten liberalen stormloop. De Stad van Aalst gaf ons eene onbe twistbare meerderheid van 450 A 5oo stemmen, 't geene bewijst dat de Aalster- sche catholieke vrienden, in de laatste ge- meentekiezing een oogenblik verdwaald, de oogen hebben geopend en opnieuw het spoor van waarheid, recht en ware vrijheid volgen. Onze vrienden in de Cantons Herzele en Sottegem hebben ook bun best gedaan om onzen vierden candidaat er door te krijgen. Het getal catholieke stemmen is cr merkelijk vermeerderdEere zij hen Zonder de kuiperijen der groene socialis ten zouden onze vrienden der Cantons Ninove en Geeraardsbergen zich ook in vooruitgang hebben mogen verheugen.... Nu, 't zij zoo en opnieuw ten strijde De algemeene uitslag der kiezingen in gansch land is hoogst verheugend. Ons catholiek Ministerie blijft behouden tot rust en vrede en voor 't algemeen welzijn des volks. Godsdienstvervolging, school- oorlog, helsche dwingelandij zijn afge weerd Het gering verlies der catholieken en het meer belangrijke der socialisten zijn ten voordeele der liberalen. De vier zetels welke wij, catholie ken, gewonnen hebben te Luik, te Hoei, te Charleroi en te Soignies, zijn op de socialisten veroverd geworden. Wij zeggen belangrijk verlies der so cialisten en inderdaad zeven hunner man nen blijven gesneuveld op het slagveld, namelijk Brancquart, Cavrot, Donnay, Gouters, Troclet, Pouille en den duivel- jager Furnémont. De liberalen winnen negen zetels voor een gering gedeelte op de catholieken en voor 't grootste gedeelte op de socialisten veroverd. Het doctrinarism is een weinig voor uitgegaan, doch die kleine herleving doet zijne volgelingen reeds victorie kraaien voor 1906, wanneer 't land, voorzeggen zij, van de catholieke heerschappij zal verlost worden... Weêral eens de historie van 't vel van den beer. Als de liberale oude pruiken aldus blij ven vooruitgaan dan zijn ze voorzeker nog honderd jaren verwijderd van hunnen zoo vurig verlangden triomf. De roode socialisten komen het meest gehavend uit den strijd en dit dan nog met verlies van een hunner generalen, den fameuzen Furnémont. Het onbeduidend verlies der catholie ken is dan gemakkelijk te verklaren. Te Antwerpen en te Brussel voor den Senaat, te Gent, te Aalsten te Verviers waren in 1900 leden te verkiezen ten gevolge van den aangroei der bevolking. De kiezingen gebeurden alsdan volgens het meerder heidstelsel en niet bij dit der evenredig heid. De algemeene uitslag geeft dat wij, catholieken, voor gansch 't land over de 5o duizend stemmen meer behalen dan vroeger en wij dus zegevierend den stom loop hebben afgeweerd van onze verbon dene tegenstrevers 1 Toen groene Pie Zondag avond den uitslag der kiezing vernam kon hij zijne ooren niet gelooven. Bleek van aandoe ning stond hij eenige oogen blikken paf... Doch weldra kwam hij tot bezinning, wierp zich op de kniën in biddende hou ding, het hoofd verheven en de armen opgespreid en sprak Ach! dat is het werk van God!... Ik heb nogthans zoo wel niet geschreven, zoo hard niet gewerkt om dien uitslag te bekomen... God wil het I... Ik ben de af gezant GodsI...Ik ben geroepen om al dat goede te doen voor mijne medemenschen. Ik ben de Mahdi, dus de zendeling Gods Ik wil u allen zegenen En te zelfder tijd verhief hij de hand en zegde al kruis jes makende Ik zegen u allen in den naam van Hem die mij heden die verhe vsne zending heeft opgedragen Al de tegenwoordigen zagen hem ver bluft aan, zich inwendig afvragende Is er dan een vijs aan los Later trok Pie naar de Groen Poort lokaal der groenen en hield er eene zeeve ring in de welke hij zich op de borst kloppende uitriep Men heeft mij in 't salon Pierre ge- b draaid, zal men nog durven?.. Nu zal ik op de kussens zitten Eene stem. Ge zit er nog niet Men heeft mij gebroodroofd en nu ga ik aan de 4000 ballekens liggen.... Eene andere stem Zult ge ze mo gen opstrijken dan Aygem. Men schrijft ons de heer directeur generaal der Posten komt aan onzen achtbar Venolksvertegenwoordiger M. De Sadeleer den volgenden brief toe te sturen Als gevolg aan uwen brief van 21 dezer maand, heb ik de eer UEd. ter kennis te brengen dat de wijzigingen die zullen toegebracht worden aan den post dienst te Burst, te beginnen van heden 6 Juni, zullen toelaten de gehuchten van Aygem omtrent een uur vroeger te be dienen. Ook zal er binnen kort eene brieven bus geplaatst worden in de sectie Lange Munt, alzoo zullen de inwoners der gehuchten Eetsvelde en Landdriesch alle gemak hebben om hunne briefwisseling te verzenden, b Met groote voldoening heeft onze be volking dit goede nieuws vernomen. van zelf, dat er geen Charles als overleden kon vermeld zijn. Dan is er nog iets. Wanneer M. Ford en M. Charles één persoon was, dan zou hij het jaargeld niet inhouden, want in dat geval had hij niets ergens te vreezen, dan eene ontmoe ting met mevrouw Lecomte. Wanneer hij dus het jaargeld inhield, dan zou hij zich aan het gevaar bloot stellen, dat zij naar Engeland ging om M. Ford op te zoeken. Gij meent dus, dat M. Charles, zoo hij zich waarlijk voor M. Ford uitgaf, er wel twee duizend frank per jaar voor over zou hebben, om niet ontmaskerd te worden. Ja, en daarom wil ik ook aan M. schrijven. Zoo hij inderdaad een mensch- lievend man is, dan zal hij die twee duizend frank niet weigeren, wanneer hij weet dat een geheel gezin daarvan moet leven. Doktor Bolton en mevrouw Lecomte schreven beiden aan M. Ford en deze antwoordde zeer vriendelijk op hunne brieven. Hij bedankte dokter Bolton voor zijne meedeeling en schreef, dat hij mevr. Lecomte niet in ongelegenheden wilde brengen, maar dat hij niet rijk was en meende dat Beatrix Charles wel den leef tijd had bereikt om voor zich zelve te kunnen zorgen. Hij wist eene uitmunten de betrekking, die, naar hij hoopte, wel geschikt voor haar zou zijn. Over deze betrekking deelde hij aan de grootmoeder nauwkeurige inlichtin gen mede. Beatrix zegde tot hare zuster Nora, toen zij dezen brief samen gelezen had den Ik geloof wel, dat hij het goed met ons meent, maar waarom spreekt hij over ons beiden alsof tr slechts van eene spra ke was en waarom schrijft hij uit eenen club en niet uit zijn eigen huis In Engeland ic het veelal de gewoonte brieven in den club te schrijven, zegde Nora. Weet gij wat grootmoeder zegt, Trix? Welnu Dat ik maar in die betrekking moet gaan. Ware het niet beter, dat ik maar naar Engeland ging Ik geloof wel dat grootmoeder er in zal toestemmen, als wij er beiden om verzoeken en het komt mij zoo hard voor, tegenover Claude, wanneer gij weggaat. Nora schudde het hoofd en antwoord de Claude wenschte integendeel, dat ik zou gaan. Hij is wat jaloersch, Trix, en bij houdt er niet aan, dat ik hier alleen Is het anders niet, riep Merrier uit. Hier mijn vriend Launoy, met wien ik op de boot kennis heb gemaakt, is ook in bezit van een spaarpot. Kom mee terug naar zijne woning wij zullen de twee schatten samen wegsluiten. Launoy stemde toe en men raadt de st. De twee vrienden hadden bij middel van den ouden truk de doos welke den schat van Lannoy inhield, weten te ver wisselen hoe ze 't doen mag de duivel weten maar stellig is het dat Mercier en zijn vriend, na het diner, van Lannoy afscheid namen en niet meer terug kwa men. Dit verontrustte Launoy, die, eindelijk lont riekend, de valies na zag en zijne doos vervangen vond door eene andere, welke in plaats van dollars slechts nagels bevatte. De policie werd verwittigd, een onder zoek begonnen en de dieven werden te Parijs aangehouden. Of de Amerikaansche dollars ook terug gevonden werden, meldt de historie niet. LIMBURG, de eenigste gauw van ons land die reeds lange jaren uitsluitelijk door catholieken in Kamer en Senaat vertegenwoordigd was, heeft op 29 Mei M. Peten, van Velm gekozen en den in en om Hasselt zoo volksgeliefden ridder de Corswarem zien vallen. Is dat eene verrassing geweest Ja en neen, want bekwamen in de vorige ver kiezingen onze tegenstrevers op verre na het noodige getal stemmen niet om de evenredige vertegenwoordiging te doen toepassen, van de bijgekomen kiezers was men van den anderen kant in 't geheel niet zeker en men wist dat M. Peten niet alleen rijk, maar ook een mild en ver draagzaam man was, die zeker meer stem men zou bekomen dan vroegere candi daten. Wat er ook van zij, in Hasselt en eenige omringende dorpen hebben onze vrien den weinig of niets gedaan en daar ook is het, dat de stemmen werden uitgebracht die hunne tegenstrevers te kort hadden om een zetel te veroveren. Het is eene dure les, welke de Catholieke Vereeni- ging van Hasselt zich voor de toekomst ten nutte zal maken, hopen wij, wil zij den verloren zetel terug veroveren. Zij sla onverwijld de handen aan het werk voor den strijdpenning, de kiezerslijsten, de drukpers, enz., war.t 't is alleen de aanhoudende, wel beraamde werking die tot de zegepraal kan leiden. We zijn benieuwd om te weten waar M. Peten nu in de Kamer ergens zal gaan zitten Wel is waar zijn de meeste zijner kiezers liberalen, en in den beginne heeft men den man ook voorgedragen als candidaat der Vereenigde (sic) liberalen, maar toen men zag dat de koek ging aan branden, werd M. Peten plotseling land- bouwcandidaat en landbouwcandidaat is hij gebleven. Hij zelf moet in zijne mee tingen herhaaldelijk verklaard hebben dat hij zoo goed catholiek was als wie ook, doch wij kunnen dit niet bevestigen zeker is het echter dat hij in zijn dorp leeft afs een catholiek en dat op zijne manifesten het woordje liberaal nog met geen vergrootglas te zien is geweest. Onze nieuwsgierigheid over de plaats welke de gekozene gaat innemen zal dus gedeeld worden. (Handelsblad). vroeg oplaten, vóór het vallen van den avond terug thuis zien komen. Ik moet bekennen dat de beste liefheb bers hier de meening deelen van de strijders Haeltert. Men schrijft ons Onze Gemeente die over de 4000 in woners telt, heeft Zondag de kroon ge spannen tusschen onze volkrijke buiten gemeenten. Bijna eenparig heeft Haeltert voor de catholieken gestemd rond de 400 stemmen zijn hen gegeven De roode socialistische candidaat van hier heeft diep in de twee stemmen bekomen men zegt dat het zijne twee eigene stem men zijn... Z. H. de Bisschop heeft benoemd onderpastoor te Ninove, de E. H. Hael- terman, leeraar in het college aldaar leeraar te Ninove, den E. H. Michiels, priester der laatste wijding. Worden gevraagd Twee goede dienstmeiden. Een kuiper kunnende rolvaten maken, verzekerd werk, goede loon. Vragen werk 2 Bedienden. 2 Smeders-leerjongens. Een jongeling kennende vlaamsch en fransch voor boodschapper of magazijnier. Daglooners en fabriekwerkers. - Ga dan al naar Amerika!Pierre Launoy, een glasblazer van Jumet, had een paar jaren in Amerika gewerkt en keerde met Sinksen, goed gespekt, naar het vaderland terug. Op de boot had hij kennis gemaakt met eenen passagier die, toen zij samen te Antwerpen aan wal stapten, besloot Lau noy tot in zijne verblijfplaats te verge zellen. Eens thuis, was Launoy geruster dan was zijn schat in veiligheid zegde hij, en dan kon men zich ongestoord aan de vreugde van de terugkomst wijden. Paul Mercier, de nieuwe kennis, stapte te J umet in een hotel af des anderendaags noodigde hij Launoy uit, een uitstapje naar Charleroi te doen, om daar een Hin ken diner te gaan nemen. Dit gebeurde op Sinksendinsdag. On derweg ontmoette men een ouden vriend van Mercier, welken hij niet weinig ver wonderd was, hier te zien. Gij hier Wie zou dat verwachten. Welja. Ik zou nu in uw gezelschap blijven en mee gaan feesten maar zie, ik heb in mijne valies eene groots som in geld en papier. Die zou ik eerst in vei ligheid willen brengen. over straat ga en hij meent, dat ik in Engeland veiliger zal zijn dan te Parijs. Overigens ik verlang niet beter dan er kunnen heen te gaan. Wij zijn in het leven nog geenen dag gescheiden geweest ik beef als ik er aan denk, dat er thans zelfs eene zee zal tusschen ons zijn. Wij moeten toch eene van beide gaan, lieve zuster. Ja, en daarom had ik liever naar Engeland willen gaan, en ik zou gaarne kennis maken met onze neef, M. Jaak Ford. Zij zweeg een oogenblik en ging daar na voort Wanneer hij een vriendelijke, goe de, oude heer is en ik zijne genegenheid kon winnen, dan zou hij misschien Claude wel eene plaats van gemeente-doktor kunnen bezorgen. Zij hadden niet veel tijd om daarover na te denken en luchtkasteelen te bouwen, want er kwam een tweede brief van M, Ford, waarin deze meedeelde, dat zijne vriendin, Mevr. Masterton, er in toe stemde zijn nichtje te ontvangen en dat, wanneer Nora den eerstvolgenden Maan dag wilde vertrekken, hij haar aan de statie van Charing-Cross zou afhalen, om haar veilig naar het doel van hare reis te brengen. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 5 Juni 1904, M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat. o Creemboter. Markt van Zaterdag 4 Juni 1904. 200 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,60 tot o, ooper kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 414 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 3310 kilogr. De Chronique houdt van zwanzen b. Zij spreekt van de oude zon der geu zen en zegt dat de clericale meerder heid e als sneeuw voor die zon is gesmol- En dat alles omdat onze sterkte ven 96 leden op g3 is gezakt De oude zon der geuzen moet niet veel warmte meer hebben en de liberalen moeten met een doode musch tevreden zijn, wanneer ze een verlies van 3 zetels heeten een wegsmelten der meerderheid als sneeuw voor de zon. 't Is me 't zonne- ken zegt 't Handelsblad. In de Brusselsche duivenwereld heerscht tegenwoordig eene zeer scherpe verdeeldheid. Er zijn daar ook twee kampen, die malkaar den oorlog aandoen. En er zullen dan ook met de kermis twee nationale prijsvluchten plaats hebben de officieele prijsvlucht, met stadstoelage en de prijs- vlucht ingericht door de k Strijders van 1904 met aan hun hoofd het Comité national de défense n. De officieelen zijn aanhangers van het late oplaten der duiven, derwijze dat geen enkele denzelfden dag thuis kan zijn de strijders willen het hekken aan den ouden stijl houden en de duiven, na Bij zijnen brief had hij vijf honderd franken ingesloten voor de noodige uit gaven, benevens een schrijven van Mevr. Masterton aan hem, waarin zij hem mee deelde, dat zij bereid was, zijne nicht bij haar in huis te nemen. De dame schreef dat zij iemand noodig had als gezelschapsjuffer en tevens als gouvernante voor haar dochtertje. Mej. Charles zou als een lid van haar gezin behandeld worden en zij zou al het mogelijke doen, om het haar op the Firs, zoo heette haar buitengoed aangenaam te maken. Beatrix zegde, na het lezen van dezen brief Ik zou wel eens willen weten waar zij woont. Mevrouw Masterton noemt wel den naam van haar huis, maar geeft geen adres. Voor het overige bevalt mij des brief uiterst wel, Nora. Wat zou dAt wel beteekenen, Trix Hierover gaf mevr. Lecomte ophelde ring. De tweelingzusters hadden nog een broertje gehad, dat maar een paar dagen had geleefd en kort na het vertrek van M. Charles gestorven was. Hij had gemeend, dat dit een van de tweelingen was, waarover haar vader hem waarschijnlijk gesproken had. Ik heb nooit geschreven om dit PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden ter Groote Markt, op Donderdag 9 Juni om 9 uren 's avonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Sous la bannière de la victoire, Marche Van Blon. 2. Ouverture de l'Op. Euryanthe b Weber. 3. Tannhaüser (fant. s. l'Op de R. Wagner) arr. par Kessels. 4. Santiago (valse Espagnole) Corbin. 5. Caprice pour pt# flüte, Mayeur. soliste Mr A. Breynaert. Aalst 1» goed voorzien. Een bewijs zooals het volgende brengt eenige aanhangers bij, waarvan de be vestiging zich bij de reeds bestaande bij voegt. M. Gustave Palsterman, 4 Lange Zout- straat te Aalst, zegt ons Sedert meer dan vijftien jaren had ik vreeselijke nierpij- nen 's nachts was ik dikwijls genood zaakt het bed te verlaten, zoo leed ik ik ruste nooitik bon mij bijna niet meer bewegen en alle werk was mij lastig en pijnlijk niettegenstaande menige midde len en zorgen bleef mijn toestand den zelfden, het verdriette mij, me zoo te zien; ik wilde mij met de Foster Pillen voor de Nieren waarvan men zooveel goeds zeide verzorgen ik haalde er dus eene doos bij M. De Valkeneer, apotheker te Aalst. Ik mag u zeer rechtzinnig bekennen, dat ik mij, na de pillen gedurende eenige dagen genomen te hebben, reeds veel be ter gevoelde en weinigen tijd later is mijn toestand zoo van dag tot dag ver beterd dat ik heden niet meer de minste pijn gevoel. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. De hierbovenstaande bevestiging zoo eenvoudig en zoo rechtzinnig getuigt van de krachtdadigheid der Foster Pillen voor de Nieren zij zijn een onfeilbaar middel tegen al de nier- en blaasziekten alsook voor hunne eerste kenteekenen misverstand op te helderen, zegde de oude dame. Ik wilde den schijn niet heb ben alsof ik meer geld van hem verlang de, en twee duizend frank per jaar was met eenige zuinigheid voor ons drieën wel voldoende. Wanneer gij hem spreekt, Nora, kunt gij hem daar wel eens over inlichten. Allen waren zeer voldaan over den brief van Mevr. Masterton. Claude vooral vond dit schrijven zeer bemoedigend en hoopte dat zijne lieve Nora daar veilig zou zijn, tot op den dag, dat hij haar zou komen halen om haar een eigen huis te verschaffen. Mevr. Bolton, de vrouw van den dok ter, hielp Mevr. Lecomte die vijf hon derd frank zoo voordeelig mogelijk te geven en zoo had Nora, toen de Maardag daar was, een flinke uitzet. Allen, gingen mede, om haar naar de statie te brengen. In Frankrijk mogen alleen de reizigers op het perron komen en daarom bleven zij in de wachtkamer totdat de trein voort reed. Het ga u goed, lief kind, zegde Me vrouw Lecomte met de tranen in de oogen, en ons zult gij zeker ook niet ver geten, niet waar Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2