Frankrijk. Duitschlaud. Zwitserland. Italië. Siberië. Japan. ZURICH. Office général d'assurances. Merktprijzen. Hopmarkt. Buurtwegen. - Afpaling. HUISMEUBELEN GR.ASVENDITIE Openbare Verkooping MEUBELS Te koop uit der hand. BOUWGRONDEN Uil der hand te koop: HOOI- en NAGRAS. Men vraagt J BOUWGRONDEN Een keukenmeid Te huren terstond. Schandelijk. Eenige personen hebben zich in eene herberg van Sint- Andries bij Brugge vermaakt geestig vermaak, voorwaar met een persoon 200 dronken en zoo beestig te maken, met hem opvolgenlijk een tiental liters bier, genever en wijn in te gieten, dat de onge lukkige op zeker oogenblik zonder taal of teeken ten gronde viel. De sukkelaar werd naar zijne woning gevoerd met eene stootkar, waar hij eene beroerte kreeg, t Is slechts dank aan de krachtdadigste geneesmiddelen dat hij tot bezinning kwam. De policie heeft een onderzoek inge steld. De daders, die gekend zijn, zullen te verantwoorden hebben voor hunne.... grap, zooveel te meer daar het reeds de vijfde maal is dat zij zich aan zulk feit plichtig maken. Het verwondert ons enkel dat de plaatselijke policie niet eerder deze ware wildemannen heeft getikt. Te St-Kruis bij Brugge is een sol daat van het 3C lanciers, een Waal, tijdens de oefeningen op het plein van Maele zoo ongelukkiglijk onder zijn peerd gevallen, dat hij met inwendige wonden naar het hospitaal is overgebracht. Laat nooit kinderen alleen. Te Ghistel bij Oostende is een 5jarig meisje, door een venster van het verdiep geval len, waardoor het lag te zien. Het kind werd doodelijk gekwetst opgenomen het heeft onder andere verscheidene rib ben gebroken. Gheluwe. Zesvoudige gouden bruiloft. Dinsdag laatst herdachten hier zes echtparen den vijftigsten verjaar dag van hun huwelijk. De gelukkige oudjes waren de echte lingen Bolle-Brutin, Durnez-VanDamme, Vanelslande-Dhalluin, Lepeer Ferla, Fer- vaillie-Cornaille en Van Daele-Debeuf. Een zevende paartje moest ook van de partij zijn doch de vrouw. Mw. Volaert- Delie was onpasselijk en mocht hare woning niet verlaten. Onnoodig te zeggen dat er te dezer gelegenheid groote feestelijkheden in de gemeente plaats grepen. Om 10 ure werd in de parochiekerk eene plechtige Mis van dankzegging ge zongen, waarna de jubilarissen ten ge meentehuize ontvangen werden. De nog kloeke oudjes hebben eenen gezamentlijken ouderdom van 1,114 jaar» zij het dus meer dan elf eeuwen. Bij het banket dat des middags op het gemeentehuis plaats greep, zongen ver scheidene der jubilarissen nog een oud- Vlaamsch lied. De geestdrift was onge meen vurig en de feestelijkheden duurden tot laat in den nacht. Een ware smetziekte van zelfmoord- lust schijnt te Charleroi te heerschen. Woensdag meldde men den zelfmoord van een iajarigen jongen en een 7ojarigen ouderling. Donderdag heeft eene 72jarige ongetrouwde vrouw den dood gezocht door uit een venster der tweede verdie ping te springen. Zij was van Franschen oorsprong, dochter van eenen fregatka pitein en leefde van een klein pensioen en de opbrengst van taal- en muzieklessen. Gedurende de laatste tijden scheen zij aan vervolgingswaanzin te lijden. Het gevaar der stekjes. Dijns- dag morgend te Charleroi tijdens eene korte afwezigheid zijner moeder had de driejarige Pieter Deloyer een doosje stek jes bemachtigd en vermaakte zich met die te doen ontvlammen. Eensklaps stak het kind het vuur aan zijne kleed er en, en in eenen oogwenk was het arme wichtje door de vlammen om ringd. Op zijne hulpkreten, kwamen geburen toesnellen die de vlammen uitdoofden. Het knaapje was echter reeds zoo erg verbrand, dat het weinig oogcnblikken later bezweek. Zaterdag nacht vond men in de brievenbus van den heer Paul Harmi- gnies, advokaat te Bergen, eene bom. De bom werd zorgvuldig verwijderd en on derzocht. Ze bevatte voorwerpen die bij ontploffing groote schade konden veroor zaken. Men kan de drijfveef dezer snoode daad niet gissen. De heer Paul Harmignies houdt zich niet met politiek onledig en telt niets dan vrienden. Zou de aanslag misschien tegen den advokaat en volks vertegenwoordiger Alfons Harmignies. die daar rechtover woont, gericht geweest zijn De vrouw van eenen mijnwerker te Ghlin-bij-Bergen goot petrool in de vonkende stoof. De vlammen sloegen schielijk omhoog en staken de kleederen der vrouw in brand. Het slachtoffer heeft over geheel het lichaam ijselijke brand wonden bekomen. Men wanhoopt de vrouw te kunnen redden. Een 13-jarige knaap, Julien Dau- chot, genaamd, was Dinsdag namiddag te La Croyere, op een dak geklommen om eenen vogelnest te rooven. De kleine onvoorzichtige deed eens klaps zulken ergen val dat hij bewusteloos bleef liggen. Toen zijne ouders hem 's avonds niet zagen thuiskomen, gingen zij op zoek en vonden hem nog steeds bewusteloos lig gen. De knaap werd naar het gasthuis gebracht waar men hem de schedelboring heeft doen ondergaan. Zijn toestand is wanhopig. Het gevaar der vuurwapens. De zoon der echtgenooten D... te Hoei, zag Dijnsdag namiddag eenen vogel in den hof zijner ouders op een vat zitten. De jongeling greep een geweer en schoot naar den vogel. Op het zelfde oogenblik weerklonk echter een luide hulpkreet. Een vriend van den onvoorzichtigen schutter, Sylvain Dabbée genaamd, die in een lusthuisje wachtte naar D..., werd door de lading in het gelaat getroffen. De toestand van den gekwetste is zeer erg een der oogen is zeker verloren en men vreest ook voor het andere. De gemeente Saint-Marc, bij Namen, is door een bloedig drama in opschudding gebracht. Een twist was ontstaan tusschen de echtgenoote van den fabriekwerker Emile Doek, en zijne getrouwde zuster, moeder van drie kinderen. Doek ging daags nadien naar de woning dezer laatste, om den twist voort te zetten. Weldra werden broer en zuster handge meen. Daar het scheen dat hij haar niet meester kon, liep hij naar buiten en kwam een oogenblik nadien terug met eenen steen, waarmee hij zijne zuster met eenen slag den schedel verbrijzelde. Hij wierp den steen een tweedemaal naar zijn slachtoffer en nam toen de vlucht, doch werd later aangehouden. De toestand der zuster is hopeloos. Zondag avond is te Moeskroen door den tram een man doodgereden. De machinist bemerkte dat iemand op de spoorbaan lag. Hij stopte onmiddelijk doch helaas te laat. De ongelukkige was door den tram verpletterd. Laat in den avond werd vastgesteld dat het slachtoffer zekere Edm. Meerschout is timmerman van stiel, geboren te Over- meire, den 12 December 1868, wonende te Moeskroen. Hij laat eene weduwe met vijf kinderen achter. Genezing. Donderdag heeft te Boisschot eene vrome plechtigheid plaats gehad. Het meisje, Theresia Verstraeten, die met de nationale Belgische bedevaart naar Lourdes is gegaan, komt genezen naar huis. Er is eene Mis van dankzeg ging ter eere van O. L. Vrouw gedaan en de van Maria zoo begenadigde jonge dochter, is plechtig naar de kerk geleid. Theresia Verstraeten is half weg de 3o, en heeft 3 */8 jaren te bed gelegen. Zij heeft meer dan 3oo fleschjes van den doktor gehad en deze verklaarde haar eindelijk ongeneesbaar. Zij beloofde dan eene bedevaart naar Lourdes. Men voerde haar naar den tram en iedereen dacht dat zij nooit Lourdes levend zou zien, want te Putte en Me- chelen was zij zoo slecht.dat men meende dat zij ging sterven. Niettemin kwam zij levend te Lourdes aan en komt gansch genezen terug. Eeuwige dank zij O. L. Vrouw van Lourdes. Een meisje, dat met eenen jongen van Saint-Nicolas (Luik) te samen woont, had met dezen laatste een derden persoon, een jongeling van Luik, wil len omkoopen om haren vader te vermoor den. De jongeling vertelde alles aan het Gerecht en het meisje, ondervraagd wor dende, heeft na eene zware zenuwcrisis alles bekend. Jozef Guffens, van Fleurus, trouwde eene weduwe met 9 kinderen, waarvan er zeven getrouwd zijn. De oudste zoon, Gustaaf, werd verle den jaar veroordeeld tot 8 maanden ge- i vangenis, omdat hij zijne moeder met i revolverschotten had willen dooden. Maar j hij vertrok. j Een jongere broeder, Gregoire, 18 I jaar oud, was thuisgebleven. Maar deze sloeg en mishandelde zijne moeder, i Zijn stiefvader, Guffens, Dinsdag avond j willende iusschenkomen in eenen twist tusschen moeder en zoon, kreeg van de zen laatste een dolksteek in de hersenen. Het lemmer bleef in de wond steken. Den vreest dat de steek doodelijk is. De zoon heeft de vlucht genomen naar de bosschen van Farciennes, waar hij door de gendarmerie wordt opgezocht. Schoone vangst. De Holland- sche stoomsloep, Holland VIII, kapitein Van Pel, der haven van Ymuiden, is te Oostende binnen geloopen met eene la ding van 800 kreeften, gevangen op de kusten van Noord-Afrika. De kreeften waren levend bewaard in eenen grooten waterbak. De sloep heeft hare reis voortgezet na hare lading te Oostende verkocht te hebben. Werkstaking. Te Toerkonje, zijn de tapijtwevers in werkstaking gegaan. De wet Millerand-Colliard heeft den werkdag op tien uren bepaald, te be ginnen met Mei 1904. De tapijtwevers werkten vroeger 10 uren. Zij vroegen evenveel loon voor de 10 uren als voor 10 uren. Daar de patroons niet wilden toegeven, gingen de tapijtwevers in staking. De fabrikanten hebben daarop eene lijst uitgegeven van al de werklieden van twee fabrieken waar er gestaakt wordt, en het loon dat in 1903 betaaln is aan eiken werkman. Dat is nog al belangrijk. Ziehier Depaepe Pieter heeft 366g,85 fr. ge wonnen of 70,55 fr. per week. Vier werklieden wonnen meer dan drij duizend frank. Van twee duizend tot drie duizend treffen wij op de lijst zestig werklieden aan. Vervolgens dalen de cijfers van 2000 frank tot 1239,20 fr., laagste loon dat dooreen tapijtwever gewonnen werd, of 24 frank per week. Al de werklieden door elkander ge rekend, is er 39,50 fr. per week betaald per man. Op al de fabrieken samen genomen, wonnen de werklieden door elkander 38 fr. per week. De laagste loonen, ten minste 1239,20 fr. per jaar, werden betaald aan de jongste werklieden ofwel aan zeer oude. De fabrikanten verklaren in hunnen protestbrief dat er nooit kwestie geweest is de loonen te verminderen. Veertig werklieden hebben hunnen boek gekregen, als aanhitsers tot werk- s taken. De stakers weigeren het werk te her nemen, indien de veertig weggezonden niet terug aanvaard worden en de pa troons hetzelfde loon niet betalen voor tien uren werken als voor tien en half. Zoo staan de zaken. Vele werklieden klagen omdat zij niet kunnen werken, maar zij durven het werk niet hervatten. Te Lannoy is tusschen de Belgen Desiré Van Poucke en Cyriel Creteur, beiden steenbakkers, voor eene nietige reden, twist ontstaan. Van Poucke bracht aan zijnen tegen strever eenen slag toe met eenen kluppel. Daarna sloeg hij hem eene schup op het hoofd. Creteur viel bewusteloos ten gronde. Hij heeft eene wonde bekomen van tien centimeters groot. Men denkt dat Van Poucke naar België gevlucht is. Gevaarlijke schietoefeningen. Ziehier een der gevolgen van de schiet oefeningen door de bezetting van Metz op bijzondere eigendommen gedaan en waar tegen de eigenaars krachtdadig, doch vruchteloos protesteerden. Een wijnkweeker van Ancy-op-den- Moezel, vader van een talrijk gezin, werkte in zijnen wijngaard, wanneer hij werd getroffen door eenen kogel, gescho ten door Duitsche soldaten. Een miltaiie heelmeester kwam dade lijk toegesneld doch is er niet in geslaagd den kogel uit te halen. Het slachtoffer is stervend. Op 21, 22, 23 en 24 Juni zal geheel de streek van Dornot en Ancy militair bezet worden, van 6 uur 's morgends tot 7 uur 's avonds, voor de schietoefeningen van vier regimenten. Gedurende deze vier dagen, zal alle verkeer op de wegen dezer streek streng verboden zijn, uitgezonderd van 's mid dags tot 2 uur. Alle leven zal dus opge schorst zijn. Deze betreurenswaardige toestand is uiterst nadeelig voor de inwoners van de omstreken van Metz. Een prins die over den Rhijn zwemt. Prins Eitel Friedrich, de tweede zoon van keizer Wilhelm, heeft als sportman lauweren behaald door Vrijdag middag d. v. w. den Rhijn, een kilometer breed met sterke strooming, boven Bonn, over te zwemmen een onderneming die wel is waar reeds door menigen anderen sterveling onder de noodige veiligheidsmaatregelen werd uit gevoerd, doch die in het gegeven geval de bijzondere aandacht verdient. De prins was bij zijn zwemtocht verge zeld van den, in een roeiboot gezeten, Ö7jarigen badmeester Busch, die ook tijdens het verblijf van 's prinsen vader aan de hoogeschool van Bonn dikwijls met dezen uit roeien ging. Een vroolijk hoera overklinkend naar de Muzen- stad, kondigde aan, dat de prins zijn doel had bereikt. Zonder eenig merkbaar spoor van vermoeidheid, roeide de prins zelf naar Bonn terug, waar een gezadeld paard hem wachtte. Vreeselijk drama. In eene hoeve bij Zurich, is een vreeselijk drama voor gevallen. De „familie Islcr, vader, moe der, een aojarige zoon en een i2jarig meisje, leefde zeer gelukkig, tot eensklaps de vader begon te drinken en gedurig kloeg over zijnen ondergang. Wat er nu eigenlijk gebeurd is, weet men niet, maar Woensdag nacht hoorde de zoon eensklaps vreeselijke kreten. Hij sprong uit het bed en nam verschrikt de vlucht. Hij ging hulp halen bij de buu- ren, die ook de policie verwittigden. Toen men in het huis kwam, vond men de vrouw en het dochterke vermoord en reeds koud en den vader verhangen in een afgelegen hoek van het huis. De bijzonderheden van dit vreeselijk drama zullen wel nooit bekend worden. Vreeselijk drama. Een Italiaansch carabiniere, Maida genaamd, die eens klaps zinneloos was geworden, heeft zich donderdag in zijne kamer, in de kazerne te Bordighera, opgesloten en loste door het venster geweerschoten op de men- schen. Vier personen zijn gedood waar onder baron de Valdain. Men heeft een deel van het dak moeter. afnemen om hem te kunnen bereiken. Een zolder van overvloed. Dr Gleiner heeft eene studie uitgegeven over het inkomen van Siberië. De schrijver van het werk is van mee ning dat, var. zoodra de nationneele uit bating van dat groot grondgebied zal ondernomen worden, Siberië in vrucht baarheid de rijkste streken van de Ver- eenigde Staten zal overtreffen. Men kan voorzien,zegt hij, dat, binnen eenigen tijd, het koren van Siberië, dat van Amerika en Canada op de wereld markt zal verdringen. Voor wat nu het fokken van vee betreft, Siberië leent zich hiertoe op wonderbare wijze. Van nu af aan, spreken de officieele statistieken van 70 stuks vee op 100 inwo ners in oostelijk Siberië, en 5o stuks vee op 100 inwoners, in westelijk Siberië. Ook is het vleesch er uiterst goedkoop. Een pond kost er 25 tot 35 centiemen. De botervoortbrengst heeft er eene kolosale uitbreiding genomen. Reeds van vóór twee jaar, bedroeg de uitvoer in den omtrek van Omks, 3o,ooo emmers, van 16 1/2 kilos elk, per week. Rusland bezit in die streken aanzien lijke reserven paarden, aangezien men op 100 inwoners, 85 paarden telt. Deze cijfers zijn bevestigd in eene studie welke onlangs gedaan is door den Ameri kaan John Fraser, dien men niet kan beschuldigen van partijdigheid. Vreeselijke brand. 2745 huizen verbrand. Uit Tokio wordt gemeld dat een vreeselijke brand Otaran, eene der belangrijkste havens van Japan, heeft in asch gelegd. 2,745 huizen zijn de prooi der vlammen geworden. Het vuur heeft het paleis der douanen, zes Banken, de Beurs, drij hospitalen, twee tempels, de lagere school, het toe- vluchthuis voor de uitwijkelingen en de bureelen van den algemeenen ontvanger vernield. Men denkt dat men hiervoor kwaad willigheid staat. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk idem 4 Huwelij ken. J. Van der Veken, stofbew. met M. Van Audenhove, tw. J. De Wolf, schoenm. met M. De Schryver, tw. J. Heyvaert, fabriekw. met N. Keymeulen, kleerm. OVERLIJ DENS. F. Van Assche, in. Van Mol, bed. aan spoorw. 3o j., Eilandstr. D. Coore- man, we Van Nuffel, z. b. 68 j., Leo- poldstr. E; Vermassen, dienstm. 32 j., Pieter Couckestr. J. Persoons, vr. Mo reels, z. b. 61 j., Doolhofstr. J. Van Kelecom, we Maes, z. b. 86 jBegijnhof. M. Nerinckx, vr. Amant, z. b. 53 j Ledebaan. M. Herkens, kloosterl. 66 j., Brusselstr. M. Walgraef, vr. Van de Meerssche, z. b. 32 j., binnenstr. 7 kinderen onder de 7 jaren. I Vaarzen 65 Schapen 4 Varkens Z20 Lammeren 0 Loopers 0 Kalveren 152 Vtggens 6lO Stieren ie kw. o,85 2®kw. 0,80 3ekw. 0,6° Koeien 0,80 0,75 o,6° Vaarzen 0,88 0,70 o,75 Ossen 0,90 0,80 0,7° Varkens 0,90 0,80 0,00 Kalveren 1,25 0,90 0,00 300 fr. occasion Motocyclette F. N. de Herstal 1 cheval, marche parfaites'adresser rue Albert Liénart, i5. Algemeene maatschappij van verze keringen tegen ongelukken, wettelijke aansprakelijkheid, diefstal, enz. De grootste en de voordeeligste waar borgen 27 millioen franken. Hoofdagent te Aalst Kené Van Biesek, Leopoldstraat8i, (opvolger van wijlen M1" H. Gottigny). Deftige agenten gevraagd. Incendie vie accidents vol maritimes, etc, rue Leopold81, A LOST. Assurances de loule nature. Devis et renseignements gratuits. Consulta tions. Inspection de risques. Règle- ment de sinistres.Spécialité de risques industriels. CUREGHEM-ANDERL. 23 Juni. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 468 Ossen, 541 Stieren, Koeien en Veerz. 85g Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,78 a 0,92, Stieren 0,64 a 0,78, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,78. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 923. Prijs per kilogr. fr. o,85 a 1,08. BRUSSEL 24 Juni. Kalverenm. Getal te koop gesteld 38o, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,10. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00. stieren o,yS a o,8o, Koeien en Veerzen 0,90 a 0,95, Kalveren 1,45 a i,5o. Zaterdag 25 Juni 1904. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 14,00 a 16,00 Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 7,00 Boter per 3 kil. 6,93 a 7,92 Eiers de 25 1,80 a 1,90 Viggenen,per koppel 65,00 a 75,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin, de 100 kil.volgkw, 00,00 a 00,00 Aalsterhop 1903 beschikbaar fr. t35,oo 50 kil. POPERINGHER Stadhop 1903 be schikbaar fr. 95 de 5o kil. Aalsterhop 1904, op levering October- November, fr. 67,50 tot fr. 70 de 5o kil. Merkt kalm. GENT 24 Juni. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,5o a 18,25 Rogge i3,25 a 14,00 Haver i5,oo a 00,00 Garst 14,5o a 00,00 Boter per kilo 2,43 a 2,45 Eiers per 26 2,00 a 0,00 ANTWERPEN, 24 Juni. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 18,00 a 18,25 Rogge 13,75 a 14,00 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,5o a 17,00 Haver 16,00 a i6,5o Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 17,75 a 18,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. :,35 a 1,45. De aardappels per zak 9,00 tot 12,00 fr. Nieuwe inlandsche fr. 18,00 tot 20,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25. VEEMARKTEN, GENT, 24 Juni. Getal te koop gestelde hoorenbeesten 620 Melkkoeien 22 Vette koeien io5 Groote ossen 4 Stieren 120 Jonge ossen 70 Magere beesten 190 GEMEENTE ERPE. Het College van Burgemeester en Sche penen, brengt ter kennis der belangheb benden, in naleving van art. 45 van het landelijk wetboek van 7 October 1886, dat er op Woensdag 29 Juni 1904, om 10 uren voormiddag, zal overgegaan worden tot de afpaling van den Buurtweg Nr 16 dezer Gemeente. Erpe, den 14 Juni 1904. Namens het College De Burgemeester De Gemeentesecretaris. G. De Vos. R. Bogaert. Bij sterfgeval. OPENBARE YERKOOPING van en mobilaire Voorwerpen, in de gemeente Haeltert, Kerkplaats. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten sterfhuize van juffrouw Delpbine Schonppe, te Haeltert. Kerkplaats. en desnoods door bevoegd ambt, op DIJNSDAG 28 JUNI 1904, om 9 uren voormiddag, openbaar verkoopen, alle de meubels ten sterfhuize te bevinden zooals Eene schoone coulissetafel in accajoH met zeven planken, een dozijn overtrokken salon- stoelen met zetel, een opgevulde zetel, kerk en andere stoelen, ronde- en andere tafels, twee commodekassen voor gleis werk en gla zen, eone kleerkas, een ledikant met ressort en toebehoor ten, commoden met schoven, pupiter, groote tapijt, tafelkleederen, eene pendule, eenige schouwversiersels, eene kleer kas,een ledikant met ressort en toebehoorten, horlogie, kleine bibliotheek, bel, tellooren. koffers, stoven en kachels, een dozijn gelitho- graphieerdo gravuren, lijatoaspiegel, kleine bibliotheeken, eenige oude leesboeken. Het keukengerief, een iachtconfoor met toebehoorten, een twintigtal schoone messen, eenige andere messen, gewoon tnfelservies, tellooren, jatten, tassen, lepels en forchetten, bakers, ijzerenen koperen marmieten, koffie- moor, enz., teelen, potten en pann8n, tafel servies, kristalen champagne-, wijn- en bier- glazen en andere glazen. Bieratelliüg, eenige bakken, strooi, brand hout, berd, drij goede bof bon ken, waschkuip en ledige ffesschen. Circa 75 ffesschen Bordeauwijn Chateaux Margaux 1896 40 ffesschen Bordeauwijn Chateaux les Cbalets St.-Christoly 1898 eenige ffesschen ouden lleinschen en witten wijn, eenige halve ffesschen Porto; eenige ffesschen oud bier en 50 ffesschen beziënsap. GRA§VERKOOPING door zelfden Notaris DE YUY8T, in de ge meente Kerkxken, ten verzoeke van Aodré De Meerleer, aldaar van circa een hectaar gras, wassende in do meerBchen rond zffne hofstede, Terlicht, op DIJNSDAG 28 JUNI 1904, om 2 nren namiddag. Studie van den Notaris Breek pot te Aalst. Op Woensdag 29 Juni 1904 om 2 uren namiddag te Meldert in de Falluin- tjens en omtrent 't klooster Affligem t3o koopen hooi- en nagras. van drij nieuwe hulzen te Erembodegem nabij de Statie van Hael tert door het ambt van den notaris BRECKPOT te Aalst. Eerste koop ingesteld fr. ao5o. Tweede koop ingesield fr. 2100. Instel Dijnsdag 14 t - Verblijf Dijnsdag 28 'um ,9°*' Telkens om 3 uren namiddag ter her berg t In Neder hassel,! bij Mr A. Mat- thys Lostrie, te Aalst, Zoutstraatpoort. Kantoor van den Notaris DE SADELEER. te Erembodegem. VENDITIE VAN Utrberggerief, Landbouwalem en Beest ia ten, te Haeltert, aan de Statie, ter herb-rg De Graaf van Vlaanderen ten verzoeke van den heer Aug. Gebrts, op Dijnsdag 28 Juni 1904, om 1 ure na middag. Zie plakbrieven, Circa 1 hectaar 5o aren land allerbest geschikt voor bouwgrond in de nabijheid der stad, zich te bevragen ter studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oorde- gem. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedastraat. nabij de Stokerij 0 Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. 183 loten schoone en welgelegene Bouw gronden. te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich te wenden ter studiën der Notarissen DE PAUW en BRECK POT. Uit der hand te koop, circa 1 hectaar 25 aren Hooi- en Nagras, bij Jean Lim- pens Caudron, Meubelmaker, Brusselsche straat, Nr 44, Aalst en wassende te Aalst- Mijlbeke, Zandbeek. BERICHT. Men laat weten dat in den meersch van het Sargiefabriek Zwartenhoek, alles mag gestort worden. Goede rede en hulp bij het lossen, On demande une fille a tout faire et connaissant un peu la cuisine. s'Adresser au bureau du journal. io5. Boven wenden bij M. Louis Burny-De Smedt, Statie plein, Aalst. 0PEN3ARE VERKOOPING van schoone en welgelegene TE DENDERLEEUW (wijk Leeuwbrug) omtrent de Statie van den ijzeren weg. De notaris VAN OUDENHOVE, verblij vende te Denderhautem zal ten verzoeke van den eigenaar, met gewin van een half per hon derd ioBtelpremie, ten hieronder gestelde zit tingen, in t openbaar en aan de meestbieden den verkoopen EENIGEN KOOP Een psreeel zeer schoonen en allerbest ge- schikten Bouwgrond gelegen te Denderleeuw Leeuwbrug op weinigen afstand der statie groot volgens opmetiDg 12 aren 80 centiaren palende oost den zoogenaamden Aaleterschen weg, zuid de weduwe Domien Van Mulders, west den Steenweg en noord de weduwo Jo annes Baptiste Temmerman. Verdeeld in 5 deelen.allen met eene breedte ten voorhoofde of naast den Steenweg van 8 meters, zoo volgt 1* deel 1 are 94 centiaren zuidwaarts naast de Statie of den eigendom der weduwe Van Mulders. 2' deel2 arenSOcentiaren daaropvolgende. 3* deel 2 aren 39 centiaren te midden. 4' deel 2 aren 91 centiaren volgende op 't derde deel. En 5e lot 3 aren 26 centiaren ton noorden naast Leeuwbrug of den eigendom van de weduwe Temmerman. Het reebt van twee of meer koopen saam te voegen blijft voorbehouden. ZITTINGEN Voor den Instel Dijnsdag 21 T 1Qn. Voor 't vast verblijf Dijnsdag 28 1^4. Telkensom 4 ure namiddag ter herberg van Alfons Van Santen, te Denderleeuw, aan de Statie. Plan en voorwaarden der verkooping liggen ter inzage van 't pnbliek ter studie van ge noemden Notaris VAN OUDENHOVE alwaar men alle kapitalen kan bekomen mits bezet en op gematigden intrest. Nieuwstraat, N. 5, Aalst. Wordt gevraagd. Dienstmeid voor een klein huisgezin, bekwaam voor alle werk. Getuigschrift wordt vereischt. Adres ten Bureele van Den Dhndbr- BODE. Nr107. Een liuiaknerht vraagt plaats voor alle werk, ook voor de keuken, eene goede burgerskeuken. Adres Zoutstraatpoort, 133, Aalst. Xe huren terstond. Drij schoone en gerieflijke huizen, zeer goed gelegen tot Okegem, rechtover de Static van den IJzeren weg. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te bevragen, bij den heer Gabriël Haeae- leer, woonachtig tegen de Dorpplaats, aldaar. Drij schoone Woonhuizen in de Mea- lenschettestraat, dienstig ook voor bedrijf. Zich te bevragen bij den Heer J. Goethals, 14, Dirkmartenstraat. Rultengewone occaale, Eene zeer schoone en gosde Piano te koop, aan voordeeligen prijs. Zich te ba- vragen ten bureele dezer, 104 Xe koop WagonneUe voor een of twee paarden, zoo goed als nieuw, zich te bevragen ten bureele dezer. 106 Phnëion voor een of twee paarden te koop aan zeer geraatigen prijs te Aalst, Graanmarkt, N* 10,

De Denderbode | 1904 | | pagina 3