Een voorbeeld. EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk Geïllustreerde briefkaarten Jaarlijksche Bedevaart Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. In Duitschland bestaan officiecle scho len, waar de kinderen van protestanten en catholieken gezamenlijk onderwezen worden. Maar deze leerlingen worden voor de lessen van godsdienst gescheiden. Het onderwijs van den schoolmeester eerbiedigt eiken godsdienst. Daarenboven komt de catholieke priester naar de school om er de catholieke leerlingen in hun ge loof te onderwijzen de dominéé doet hetzelfde voor de kinderen van protes tantsche ouders. Dit zijn dus nog geen onzijdige scholen, in den zin dien de Belgische liberalen aan dit woord geven. Immers, volgens onze liberalen, mag er, iu de onzijdige scholen noch van God, noch van zijn gebod gesproken worden, ten zij om ze aan te vallen. De Réforme, liberaal blad,zegt het in zijn nummer van verleden donderdag. De Kamer van Volksvertegenwoordi gers van Duitschland komt te stemmen dat deze gezamenlijke scholen (waar protestanten en catholieken te gare onder wezen worden) dienen afgeschaft en ver vangen te worden door uitsluitelijk pro- testantsche en uitsluitelijk catholieke scholen. In andere woorden, de Duitsche Kamer stemde dat de school moet gods dienstig zijn, niet gedurende een tijd, maar altijd dat al de lessen er dienen doordrongen te zijn van éen enkel gods dienstig gedacht en niet van tegenstrij dige gedachten. Weet gij wie zulke beslissing hielp nemen wie ook zulke stemming ten voordeele der godsdienstige school uit bracht De NATION AAL-LIBERALEN De anti-catholieke bladen van België waren gelijk het harte ingestuikt als zij dit vernamen. Al de klaarziende menschen begrijpen, meer en meer, de noodzakelijkheid van een godsdienstig onderwijs, dat het kind op Gods gebod leert denken, zijne driften om hooger reden leert intoomen, en hem wapent met de kracht die men put in geloof, gebed en onderwerping, zonder daarom een enkel der natuurlijke middels van vooruitgang te verwaarlozen. Een volk zonder godsdienst verwildert. Die het niet ziet, is blind. Kijkt rondom u. In Duitschland ziet men het ook. Van daar eene beslissing, zooals deze die wij komen aan te stippen. Het gedrag der Duitsche nalionaal- liberalen is de veroordeeling van het gedrag der Belgische liberalen. Het gedrag der huidige liberalen van België is ook geheel en gansch in strijd met de handelwijze der liberalen van vroeger. De liberalen van vroeger wilden de godsdienstige school. In 1842 werd zij, met schier eenparige stemmen, door catholieken en liberalen in de Kamers aanveerd. Wat zijn wij verre van dit tijdstip (Gazette van Brugge.) AALST. Gemeenteraad. In eene vorige zitting van den Gemeenteraad deed de heer Burgemeester met veel reden bemerken dat de liberale contróleurs de vergadering van den Gemeenteraad in eeneD herbergtwist doen ontaarden. Nu maandag 11. deden de liberale contróleurs de zittingzaal des Gemeenteraads aan de gelagkamer eener kaberdoes gelijken.... Men leze ons verslag zondag aanst. Tentoonstelling van Luik. Luite nant generaal Donny werkt ieverig aan de verwezenlijking vaneen belangwekkend plan, het maken der platte wereldkaart van Mercator. «Ik denk, zegt hij, in eenen hoek van een der compartimenten een rondloopendc planisphère te maken op welke de kaait- verbeeldingen van den wereldbol zullen zijn voorgesteld. Op elk der vastelanden Europa, Azië, Afrika, en Oceanië zullen duidelijke tee- kens de Belgische ondernemingen in den vreemde aanduiden als fabrieken, mijnen, steengroeven, smeltovens, enz., met mel ding of zij aan particulieren of aan privaat maatschappijen toehooren. Registers en statistieken zullen eene menigte inlichtingen geven, die den be zoeker over de belangrijkheid dier onder nemingen zullen doen oordeelen. Eene gebeeldhouwde groep van de Lalaing zal de Beschaving voorstellen, zich bukken om de Barbaarschheid op te heffen. De kaart zal zes meters hoog en drie en twintig meters omvang hebben. Zij zal opgemaakt worden door een gesticht van Brussel en de inlichtingen voorwat betreft de Belgische ondernemingen zullen wor den geleverd door de advocaten Plas en Pourbaix, die over die zaken reeds ver- schillige werken uitgaven. Het werk vereischt veel tijd, want er zullen daartoe36 panden lijnwaad noodig zijn, van 6 m. hoog en 65 centim. breed. Het zal voor het publiek allerbelangrijkst zijn, daar het een denkbeeld zal geven van de uitgebreidheid onzer nijverheids en handelszaken. Bij de mutualisten. Het mutua- listencongrts, dat Zondag te St-Nicolaas werd getiouden, stemde de volgende be- sluitselen 1. Het eenig middel tegen de onvrijwil lige werkeloosheid is te zoeken in de ver plichtend verzekering van al de bezoldig den, tot een bepaald maximum. 2. Deze verzekering zou ten laste val len van werklieden en patroons, met tus- schenkomst der openbare machten. 3. In afwachting dat eene wet gestemd worde, moeten de mutualiteiten het noo- dige doen om zich te doen erkennen als mutualiteit van onderstand tegen onvrij willige werkeloosheid en trachten de her ziening te bekomen der wet van 1894. 4. Het is niet wenschelijk dat de mu tualiteiten per beroep gesticht worden. 5. De mutualisten moeten zich gelas ten met aan de werklieden arbeid te ver schaffen. 6. De erkende mutualiten zouden door de openbare machten moeten ondersteund worden Dure visschen. Hierin ons landje is het genoegen der visscherij geen kost baar ding voor twee frank per jaar heeft men een vischpatent en een verlof om bliek, snoek en baars met het lijntje na te jagen. In Engeland waar de zalm 't huis hoort is die liefhebberij wat kostelijker in het seizoen der zalrnvangst. De Engelsche bladen deelen er staaltjes van mee. Voor eenige jaren betaalde een heer uit Londen 3oo pond, dit wil zeggen 75oo franken om in eene welbekende rivier in Invernesshire vijf weken lang op dm zalm temogen visschen op een afstand van eene mijl. Hij vischte eiken dag en ving eenen zalm van 10 pond. Daar deze zalm de duurste was dien hij ooit ving, liet hij hem opzetten. Er zijn sportmannen in Engeland, die om in de rivier Dee in Aberdushire te mogen hengelen jaarlijks de som van 6000 pond of i5o duizend franks betalen, 't Verschil tusschen een bliek en een zalm is groot, maar het onderscheid tusschen een Engelsch e i Belgisch vischverlof, is toch nog grooter. De forellenvangst wordt er niet minder duur betaald. De eigenaar van een stroom in Kent, verkoopt zijn vischrecht voor 175 pond per jaar, laat zeggen 4325 fr., en een sportman heeft uitgerekend, dat elke forel hem verle'den jaar 9 pond en 5 schilling (23i,5o fr.) gekost heeft. Congres der behangers-garnierders- bazen van België. Deze week verga derde te Brussel de behangersafgevaar digden van verschillige steden, en beslo ten op 17 en 18 Juli aanstaande een groot nationaal Congres te houden, waarop al de behangers van België uitgenoodigd worden. Dit congres zal te Gent gehouden wor den ter gelegenheid van de tentoonstel ling van klein gereedschap, en heeft als eere-voorzitters, M. G. Cooreman, oud minister van nijverheid en arbeid, eere voorzitter van het Syndikaat der Meester- behangers van Gent, en M. Leon Lepage, schepene van openbaar onderwijs, te Brussel en lid der nationale enkwest- commissie der kleine burgerij. M. Ad. Jousse is voorzitter van het plaatselijk comiteit benoemd. Talrijke voordeelen worden den con gressisten aangeboden. Het stadsbestuur zal hun kosteloos een gids der stad be zorgen en hun vrijen toegang verleenen tot het bezoek der voornaamste gebou wen. Elke behanger die wenscht een of an der punt aan de dagorde te brengen, wordt verzocht er kennis van te geven aan het inrichtingscommiteit. De toetreding tot het Congres is koste loos, en elke behanger van België kan er aan deelnemen. Vrijmetselaarstruk. Een dagblad uit een Fransch departement deelt eenen omzendbrief mede, onder de geestelijk heid en onder de magistraten verspreid, om een uurwerk aan te bevelen op welks kas een kruisbeeld is gegraveerd, met het opschrift De menschen gaan voorbij, Christus blijft.# De korte inhoud van dien omzendbrief is de volgende Het kruisbeeld is weggenomen uit de rechtbanken en de ontroering door die daad veroorzaakt, is op verre na niet be daard. Christus mag niet uit onze zeden verdwijnen. Zijn beeld moet overal zijn, opdat het altijd onder de oogen zou zijn van dezen die getrouw zijne herinnering in hun geheugen en zijne liefde in hun hart willen bewaren. Op dien toon gaat de omzendbrief voort, met eene zoo overdrevene gods vrucht, dat zij aan velen verdacht voor kwam. Men vernam dat de maatschappij, die deze uurwerken te koop biedt, samen gesteld is uit gekende vrijmetselaars en anti-catholieken. Het blad waarvan wij deze inlichting ontkenen, duidt klaar den opsteller van den omzendbrief aan. Deze is niemand minder dan een hoofdman der vrijmetselarij, voor wien het geld geenen reuk heeft. Zooals men weet hebben de joden het oppergezag in de loge en oefenen zij eenen overwegenden invloed uit op de Fransche regeering. Dien invloed hebben zij gebruikt om de kruisbeelden uit de gerechtshoven te doen verwijderen en nu pogen zij van de verontwaardiging, door dien maatregel verwekt, gebruik le maken om.... geld te slaan Echt joods Arm Frankrijk, dat in zulke handen geleverd is Beurzesnijders. Het bestuur der spoorwegen waarschuwt de reizigers tegen de dieverijen welke op de treinen en in de statiën, of bij den in- of uitgang der- zelve bedreven worden. Het is vooral binst de zomermaanden, als er meest gereisd wordt, dat de hee- ren dieven werken. En 't staat hun al aan, geld, horlogies, juweelen, enz. Het bestuur der spoorwegen vermaant zijne bedienden, en legt huu op eene wa kend oog te houden op de personen van verdacht of twijfelachtige uiterlijk. Het vermaant ook de reizigers, om op te letten, bij gedrang in treins of statiën, en te zorgen dat geld of juweelen zooda nig ten dienste der langevingers niet zijn. Men zou die zelfde verwittiging tot het publiek kunnen richten voor op markten en fooren, bij processiën en feesten, of bij andere gelegenheden van grooten toeloop. Oorlogwapens. De minister van justicie heeft laten weten aan de gemeente- overheden, dat zij geen toelating mogen geven aan maatschappijen van vermaak, oorlogswapens te dragen. Dit is door de wet van 1876 verboden. Een besluit van den burgemeester van Lessen, dat zulke toelating gaf, is ver broken. Voor het militaire hof. Een tame lijk ernstig ixicident had zaterdag plaats voor het hcoger krijgsgerecht te Brussel. Een blad van de hoofdstad verhaalt het volgender wijze Zaterdag verscheen ten onderofficier voor het krijgshof voor weigering van ge hoorzaamheid. De voorzitter M. Stap paerts, had den beschuldigde met zijne gewone zachtmoedigheid ondervraagd, doch werd herhaalde malen onderbroken door een der assessors generaal baron Wahis. De auditor-generaal Chomé begon toen zijn gematigd rekwisitorium. Gij ook, vroeg de generaal, gaat de vrijspraak vragen. Ik sprak nooit eene strafvordering uit op bevel, antwoordde M. Chomé met waardigheid en kalmte en zal het ditmaal ook niet doen. Mr Ninauve, die voor den beschuldigde pleitte, verklaarde dat hij sinds dertig jaar nooit dergelijk tooneel had bijge woond. De voorzitter stelde de zaak alsdan uit zaak die groot gerucht maakt. Onuitleg baar vindt men de houding van generaa> Wahis. Aan cle liefhebbers van Tegen vooruitbetaling van 3.25 fr. krijgt iedere verzamelaar van aanzichtbriefkaar ten op zijn adres gestuurd en met het post merk uit de stad van den oorsprong, 12 prachtige geïllustreerde postkaarten van Constantinopel. deze postkaarten in prachtige kleurendruk uitgevoerd liggen ten inzage ten bureele van dit blad. Stuurt dus een postwissel van 3,25 fr. aan Joris Vande Putte, Korte Zoutstraat te Aalst om die kaarten binnen de 10 dagen franco op uw adres uit Constantinopel te ontvan uit Vlaanderenland naar Lourdes, (2- 10 September 1904) met de hooge goedkeuring en den bijzon deren zegen van Mgr. Waffelaert Bis schop van Brugge, en onder de geeste lijke leiding van den E. H. Bruloot, te Kortrijk. 7e Pelgrimstocht ter gelegenheid van 't Jubeljaar. Bijzondere rechlstreeksche trein uit Kortrijk.— Vlaamsch Bestuur. Vlaam- sche Priesters. Vlaamsche Genees- heeren. Arme zieken worden aanveerd volgens gejonde giften. Te Lourdes, afzonderlijke oefeningen en Goddelijke Diensten. Grootsche plechtigheden op 8 Sep tember, (O. L. V. Geboorte), ter gele genheid van 't Jubeljaar. Prijzen der kaartan 140 90 60 Fr. Inlichtingen vragen bij de inteeke- naars E. H. Bruloot, Beggijnhofstraat, 22. M. Frans Lamoral-Carlier, Groe- ningerlaan, 72, te Kortrijk elders, bij de E. H. Geestelijken en anderen. (Ziet de plakbrieven in de kerken.) B. W. De lijsten sluiten den i5 Oogst. Worden gevraagd Twee goede dienstmeiden. Een kuiper kunnende rolvaten maken. Een kuiper, halve gast. Een goede vuursmid. Een daglooner van 17 tot 20 jaar. Men vraagt voor Brussel (Statie-Zuid) 4 of 5 werklieden om in de kolen te wer ken. Vragen werk 2 Bedienden, magazijniers. 2 Smeders leerjongens. Een jongeling kennende Vlaamsch en Fransch voor boodschapper of magazijnier. Voor verdere inlichtingen wenden men zich ten Stadhuizc bureel der Werkbeurs. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden ter Groote Merkt, op Zaterdag 2 Juli 1904, om 8 1/2 uren, door de Fanfaar der Pupillenschool van 'i leger, onder de leiding van M. Vanderlinden. 1. Marche militaire Panste. 2. Dame de cceur, ouverture, Duval. 3. Valse sur un thème Allemand, Ivanovice. 4. Polka pour petite flüte, Vander Linden. 3. Le Valeureureux Liégeois, (air de Liége). 6. Le doudou Montois, (air de Mons). Woensdag 29 Juni 1904. 80 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,5o tot 0,00 per kil. Messteek. Maandag avond 11. rond 7 uren zat Bastiaens Leopold-Foly- door, wonende Ajuinstraat ii3, aan de voordeur zijner woning een liedje aan 't le zen toen de genaamden De Petter Emma nuel en zijn broeder Christiaan De Petter in gezelschap van Van Heddegcm Willem langs daar kwamen in min of meer be dronken toestand. Een der De Petter's daagde Bastiaens tot vechten uitna woordenwisseling vielen zij alle drij Basti aens aan en sloegen hem geweldig met een stok. In den loop der worsteling riep De Petter Emmanuel tot een zijner zonen: Haalt mij een mes. De zoon bracht een broodmes en zijn vader gaf het aan Van Heddegem die er Bastiaens een messteek in den rug meê toebracht. De verslagene werd naar 't hospitaal overgebracht. Zijne wonde levert geen groot gevaar op. Aftroggelarij. Sedert eenigen tijd biedt zich een persoon bij bijzonderen aan, zeggende door het huis Beyer te zijn gezonden om de pianos te accordeeren, en doet zich betalen. M. Morre, deur waarder te Zottegem, is alzoo het slacht offer geweest en heeft i3,5o fr. moeten betalen. Opgepast voordien valschen accordeur. Een werkman, Frans Van der Meersch, stond te Ninove met een vierja rig kind op den arm, toen hij, door eene verkeerde beweging, eenen ketel kokend water omstiet, en hierdoor aan het kind en aan zich zeiven, doodelijkc brandwon den veroorzaakte. Erembodegem is sedert eenigen tijd het tooneel van ergerlijke feiten. Een herbergier is het slachtoffer van de wraak zijner dorpsgenooten, en meer maals werden er ten zijnen nadeele ver nielingen gepleegd nu werpt men zijne ruiten in, dan pleegt men baldadigheden in zijnen hof, enz. Een der laatste nachten werden al zijne ruiten verbrijzeld en een groote baksteen viel in het bed zijner kinderen. De aan vallers kwamen zelfs in zijne herberg en sloegen de glazen en spiegels in stukken. De ijzeren staven der vensters werden afgebroken. Het is de derde maal binnen de twee maanden lijd dat dergelijke feiten voor vallen. De gendarmerie heeft een onderzoek geopend. Moordpoging. Eene dienstmeid te Brussel, Angela K., genaamd, had eenige dagen geleden aan haren minnaar Frans V., laten weten dat zij voornemens was met hem af te breken. V. voelde daarover groot verdriet en trachtte op alle mogelijke wijzen het meisje tot andere inzichten te brengen, Het meisje wilde echter van geene overeenkomst weten. Zondag morgend ontmoette zij V. in de Vilain XlVstraat. Hij wierp zich op haa en bracht haar met een scheermes eene diepe snede in de keel toe. Het meisje viel badend in haar bloed neder, terwijl de moordenaar de vlucht nam. Hij werd echter eenige oogenblikken later aange houden en opgesloten. Het slachtoffer werd naar hare woning overgebracht. Op 18 April kwam Louis Maes zich als beenhouwer vestigen op den Antwerp- schen Steenweg, te Laeken hij trouwde met een 23jarig meisje van Schaarbeek. Eenige dagen na het huwelijk werd de vrede in het huishouden reeds gestoord door herhaalde twisten, door jaloerschheid veroorzaakt. Maes beweerde onder andere dal zijne vrouw zich te net kleedde. Donderdag begaf Maes zich naar de vleeschmarki, en kwam 's avonds rond 11 1/4 ure 'thuis; zijne vrouw verweet hem zijue late 't huiskomst en een hevige twist volgde. Macs greep eene bijl en bracht zijue vrouw een geweldigen slag toe de rech terarm werd aan den schouder om zoo te zeggen letterlijk afgekapt. Het slachtofferde sukkelde naar hare ouders, waar zij tegen den muur van den ijzerenweg, overvloedend bloedend, be wusteloos neérstuikte. Eerst vrijdag morgend werd de politie van Schaerbeek van het gebeurde verwit tigd. De dader, na gansch den nacht rond gedoold te hebben, kwam rond den raid dag in de woning zijner schoonouders, waar hij aangehouden werd. Maes verklaarde dat, had men hem niet in hechtenis genomen, hij zich zou ge- zelfmoord hebben, na vaarwel aan zijne vrouw gezegd te hebben. De toesland van het slachtoffer is zeer erg. Burgemeester De Mot van Brussel, heeft de betooging verboden, die op touw was gezet door de Jeune Garde libérale et démocratique. Men denkt nu dat de betooging in eene voorstad zal worden gehouden. Een metsersgast heeft Maandag avond te Brussel, in eenen aanval van jaloezie, in volle straat eene moordpoging gepleegd op zijne vrouw, Marie Winne- penninckx. De vrouw, hem met eenen revolver in de hand ziende naderen, was in den gang van een huis gevlucht, op de Daillyplaats. Hij volgde haar, schoot haar twee kogels in het oog, en toen een in zijn eigen slaap. Beiden zijn zwaar gekwetst naar het gasthuis gebracht. Men vreest voor het leven der vrouw. De echtgenooten T., wonende Samaritanenstraat, te Brussel, htbh vier kinderen. De man kwam over een; weken uit de gevangenis, waar hij tt straf van verscheidene maanden had daan. Vernemende dat zijne vrouw gedurende zijne afwezigheid slecht geö gen had, verliet hij het huis en kwam terug. Nu heeft de vrouw op hare bi het huis verlaten, hare vier kinder waarvan het oudste 7 jaar telt, aan lot overlatend. Het geween der kind: wekte de aandacht der geburen, die nu politie riepen. Aan de kerk van het Beggijnhol Brussel, heeft men, in eenen hoek 1 eenen muur, eene brandende lont gei den, die aan eene blikken doos was gemaakt. Een policieagent heeft de met de vingers uitgenepen en de die anderhalven kilo weegt, naar policiebureel gebracht, om onderzochi worden. Denkelijk weer een domme gi In alle geval zal het voorwerp door ee leeraar der vuurwerkschool onder» worden. Twee priesters hebben aas policie het signalement gegeven van persoon, dien zij in den omtrek h; zien slenteren. Een rijke Amerikaan maakt! Parijs kennis met eene juffer, die hij 0 haalde, met hem de reis door Europ>. doen. Zij stemde toe en de eerste i plaats was Brussel. Het koppel stapt in een der voornaamste hotels, was Amerikaan tot zijne groote ergernis: waarde, dat zijne lieve gezellin smaak in zijn gezelschap vond. Zij vs in 't geniept van door getrokken 25,ooo fr. in bankpapier en eene kost verzameling postzegels. De Amerl heeft bij de policie zijnen nood gekls Een automobiel, waar twee p> nen inzaten, is te Brussel nevens de vurenlaan in den vijver gereden. Eg rijders kon er bij tijds uitspringen, de andere deed met het zware rijtuig plons. Men heeft hem gelukkig kc- redden. De automobiel is natuurlij! schadigd. De koning heeft bij besluit va dezer, de doodstraf, uitgesproken de anarchisten Gudefin en Lambin, anderd in levenslangen dwangarbeid veroordeelden zullen binnen kort Leuven worden gebracht. Slachtoffer der liberalen. - toestand van M. Maurice Kelem, si» offer van den brutalen liberalen aa boezemt groote onrust in. Donderdag de gekwetste eenigzins beter, maarvc was hij wederom veel verslecht. De g lukkige heeft duizelingen in - het ho:: braakt bloed. De geneesheeren zija oordeel dat men hem met de hielen gestampt hebben in de zijde. Men hem dus willen doodtrappelen als e hond Dit schurftig werk zal den libi geen deugd doen. Bloedige kermis te Macht Zondag nacht, rond half een, is te chelen eene bloedige vechtpartij tusschen jongens van Machelen gens van Vilvoorde, die naar dek aldaar waren gekomen. Messen werden getrokken en er op wreedaardige wijze gestoken e korven. Op zeker oogenblik is de genaami Boelpaep met een luiden schreeui gronde gevallen, den buik geopend een messteekde ingewanden hingen de gapende opening. De gewonde is stervende naar het pitaal van Vilvoorde gedragen. Een andere der vechters, Trulle: van Machelen, werd door eenen mes aan den arm gewond. De voornaamste dader, zekere V. van Machelen, is aangehouden. Knaap op geheimzinnige w verdronken. De 13 jarige knaap F: Vaerewijck, wonende Maatstraat. 3: Antwerpen, ging Maandag morgend gens gewoonte naar zijn werk, doch: werd hij niet gezien en evenmin k hij terug. De gendarmerie van Scha heeft bericht gezonden, dat een fra klak aan de vaart werden gevoi waarin men een naamkaartje van knaap vond. De moeder heeft de kleeren reeds: deze van haren zoon gaan herker Men gelooft dus dat de jongen i: kanaal verdronken is. Maar op wijze, dit is tot hiertoe nog onbeket: Moord. Zekere Leo Van 20 jaar oud, een wees, kreeg te Kw lare Zondag avond omstreeks 10 \oor eene nietigheid twist in eene berg. Weldra ontaardde de twist in een 1 meen gevecht, waarin slagen en sto: werden gewisseld. De vechters liepen op straat, war verder hun geschil beslechtten. War» 't gevecht geëindigd was,begavendet= partijen zich huiswaarts, doch een w verder, herbegon de twist en wedt werden zij handgemeen. Leo Van Hyfte riep eensklaps ui: Ik ben gestoken Hij deed nog ee stappen en zakte toen dood neder. De jongeling had tusschen de ril een diepen messteek bekomen. Wellicht zal het hart getroffen Er had geene uitwendige bloedstor plaats. Zekere Alfons Stevens, 24 jaar wonende te Beernem is aangehou door de gendarmen en den veldwacbK Wanneer ze aan den muur van e£ tuin gekomen waren, wierp hij een dat open in zijnen zak zat, weg. De 5 darmen hoorden het vallen en names op. Op het lemmer kleefde bloed, mes is tot aan den hecht in de wondei dreven.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2