Frankrijk. Rusland. Engeland. Oostenrijk. Italië. /EEVisCÏÏliAXÏlÊÏ* Arys-De Paepe. S. Sedeyn - De Backer, VERKIEZI N G Te koop uit der hand. BOUWGRONDEN Uit der hand te koop: Te bekomen Algemeene Assurantiën Wasch- &Strijkerij IIOOI- en XAGRAS. ZURICH. Office général d'assurances. Meu vraagt teneJ e.°tdc Een keukenmeid worilt;e- Bericht aan de Dainen Te huren terstond. Stevens loochent den dader te zijn, doch als men hem vroeg waarom hij ge stoken heeft, antwoordde hij Ik moest mij zeker toch niet laten doorslaan. Stevens is omstreeks 4 ure naar de ge vangenis overgebracht. Laffe aanranding.— Zekere Jozef Claeys, die vioegerte Deurle landbouwer was, doch sinds eenigen tijd te Antwer pen verblijft, is Zondag nacht door een aantal kerels aangerand en zoo erg mis handeld, dat hij bewusteloos langs de baan bleef liggen. De man had drie rib ben gebroken, eene gapende wonde aan het hoofd en een aantal kleinere wonden. Het slachtoffer heeft zijne aanranders herkend. Jacht op 't water. De policie- agent Vanderbeken zag Vrijdag morgend, rond 8 ure, aan de Nijverheidslaan te Gent, zekeren Arthur Vlerick, 17 jaar, die veroordeeld was om tot zijne meerderja righeid in eene verbeteringschool opge sloten te worden. De agent wilde hem grijpen, maar Vlerick sprong in de vaart en kon in een bootje klauteren. De agent echter had spoedig ook een bootje gevonden, zette den vluchteling te water achterna, en kon hem weldra aanhouden en inleveren. Het St-Bastiaansgilde. Gent bezat weleer 4 hoofdgilden het St-Joris- gilde, reeds vermeld in i325, het St-Sebas- tiaansgilde, in 1410, het St-Antoniusgilde, in j 482 voor het eerst genoemd, en het St-Michielsgilde, in 1613 wettelijk erkend. Van de vier vereenigingen tot het oefenen van kruis- en handboog, vuur- en blar.ke wapens, is één ontbonden, het Sint-Joris- gilde de drie andere zijn nog in leven, maar één slechts oefent zich nog in zijn oud lokaal het St-Michielsgilde in de Hallo. Van de handboogschutters van St- Sebastiaan, thans te Ledeberg gevestigd, kregen wij dezer dagen wat nieuws, dat de vrienden der oude instellingen met ge noegen vernemen zullen. De gilde bezit nog talrijke voorwerpen van vroeger eeuwen, die gedurende tal van jaren, bij gebrek aan een geschikt lokaal, niet in de beste voorwaarden werden bewaard. Thans is ter oore gekomen, dat de ijve rige sekretaris, de heer A. Meulenaere, op zich genomen heeft de portretten van koningen, een paar voorstellingen van den marteldood des patroons, een gaai- schieting op den Kouter in de XVIId9 eeuw, het archief, de vaandels, de juwee- len een drietal bekers, een relikwiekas, een halsband, stafsieraden, medaillen, enz. in zijn huis te bewaren in afwach ting van wat beters. Ons dunkens ware het beter, het beste, ineen zaal van 't Museum van Oudheden te plaatsen, waar het gilde zijn gedenk- teeker.en in bewaring zou kunnen geven: zoo ten minste zouden de leden zeiven en degeheele stad er kunnen van genieten. Ongelukkiglijk is daar voor het oogen- blik niet op te denken het Museum raakt zoo eivol, dat er weldra geen plaats zijn zal om behoorlijk rond te gaan. - De eene voor de andere, Treinwachter, zegde zekeren dag een rei ziger tot eenen kaartjesknipper, terwijl hij te Verviers op den trein naar Oostende stapte, als wij te Mechelen gekomen zijn, moet gij mij wekken, en als ik zou slapen, en wat tegenstribbelen, werp mij maar buiten met geweld. Een uur of drie later, bij het krieken van den dag, schoot de zelfde heer woe dend uit den trein, die te Oostende kwam te stoppen. - Domkop, sprak hij tot den garde, waarom hebt gij mij te Mechelen niet ge wekt God barmhartig, zuchtte de trein wachter, wien mag ik te Mechelen wel uit den wagen geworpen hebben. - Heiligschende diefstal.Zondag nacht zijn onbekende dieven bij middel van braak en beklimming in de kerk van Severdonck gedrongen en hebben er een heiligschendenden diefstal gepleegd. Om in de kerk te gaan hadden zij eene ladder langs den noordkant der kerk tegen een der vensters geplaatst, en hebben vervolgens eene ruit verbrijzeld, langs welke opening zij in de kerk zijn geraakt. Eens binnen hebben zij al de offer blokken opengebroken en den inhoud ge- róofd. Aan het tabernakel hebben zij niet geraakt. Men denkt dat zij in hun werk gestoord zijn, want behalve de inhoud der offerblokken wordt niets gemist. Het was maandag morgend bij het ope nen der kerk. dat de koster, M. Van der Veken, den diefstal bestatigde. Hij gaf er kennis van aan de politie, die onmiddelijk een onderzoek instelde. In de kerk werd een aantal gebrande fosfoorstekjes gevon den. Men heeft geen spoor der dieven. Alleen weet men dat zondag vijf landloo- persrond de kerk gesier terd hebben. Een dezer is gekend. Het onderzoek wordt voortgezet. -Inde brievenbus van M. Thiran, leeraar in het collegie der paters Jesuieten te Bergen, is donderdag nacht eene spring- bus ontploft, gelijk aan die, welke men in de brievenbus van advocaat Harmignies heeft gevonden. Niets dan de bus werd beschadigd, maar men kan wel denken dat de zaak eene zekere opschudding maakte. Beide gevallen zijn blijkbaar het werk van flauwe grappenmakers M. Thi ran had korts le voren eenen dreigbrief ontvangen, geteekend Libertaire. Een 25jarige jongeling, oud-onder officier der artillerie, thans klerk in den spoorwegdienst te Oostende, heeft zich, terwijl hij met zijne ouders aan tafel zat, met een broodmes de keel doorgesneden. Hij viel bloedend en op staanden voet stervend, tusschen zijne huisgenoten neër. De jongeling schijnt half zinneloos ge worden te zijn, omdat hij mislukt was in een exaam, waar hij gedurende twee jaar voor gestudeerd had. Hij stond op trou wen. Een rechter bij de rechtbank van Luik, heeft van eenen eerw. pater Redemp torist eene som van 25o fr. ontvangen, welke een biechteling aan den pater had overhandigd, met last, ze terug te geven aan de familie van gemelden magistraat. Deze zal ongetwijfeld van oordeel zijn dat de biecht haar nut heeft en zich niet herinneren, ooit door tusschenkomst eener Loge of van eenen Vrijdenkersclub zulke teruggaaf te hebben ontvangen. Met veel plechtigheid en geestdrift heeft men Zondag te Morlanwelz de 25® verjaring gevierd der stichting van de Maatschappelijke Werken. De feesten vingen aan met eene Hoog mis, opgedragen door Mgr Walravens. bisschop van Doornik. In de koor hadden plaats genomen MM. Francotte en de Faverau, ministers, staatsminister Beer- naert, baron du Sari, gouverneur der pro vincie, Valère Mabille, de Fransche af gevaardigden Denys, Cochin en Eugeen Motte, senateur Braun, volksvertegen woordigers Renkin, Carton de Wiart, De Bruyn,enz. enz. De E. P. Lemus, van de Oblaten van Parijs, hield na het evangelie eene tref fende aanspraak. Een honderdtal genoodigden zaten des middags aan tafel ten huize van M.Valère Mabille. Om 4 uren namiddag was er eene alge- meene vergadering in het Maison des Ouvriers. De groote zaal was barstens vol. M. Mabille heeft het ontstaan der werken geschetst. De E. H. Dujardin, onderpastoor, secretaris der maatschap pelijke werken, droeg een merkwaardig verslag voor en bracht eene geestdriftige hulde aan de edelmoedigheid van M. Mabille. M. Beernaert hield eene treffende rede voering over de maatschappelijke wetten der catholieke regeering. De vergadering bracht hem eene geest driftige ovatie. MM. Denys Cochin en Eug. Motte. Fransche afgevaardigden, hielden nog korte aanspraken. In geestdrift werd de vergadering ge heven. 's Avonds waren a3oo werklieden aan een banket vereenigd. Een feestelijke stemming beheerschte de dischgenoten. Heildronken werden uitgebracht door MM. Mabille, minister Francotte, en den werkman Van der Kelen. Onder het zingen van het vaderlandsch lied ging het feestvierend gezelschap uiteen. Alweer is eene vrouw, Mad. Leblux, van Nimy, het slachtoffer geweest harer onvoorzichtigheid bij het gebruik van petrool, namelijk door er op het vuur te hieten. Het gewone drama volgde. De kleeren der vrouw vatten vlam en zij werd vreeselijk verbrand. Haar leven is in gevaar. De werkstaking der wollekaarders van Verviers dreigt uitbreiding te nemen, 't Is reeds staking in vier fabrieken, samen ongeveer 3oo werklieden tellende. De werklieden hebben besloten, overal de staking uit te roepen, waar men hun het gevraagde minimum-loon weigert. Hel parket van Charleroi heeft be vel gegeven eenen wisselagent aan te houden, die over eenigen tijd de streek verliet, en nu vervolgd wordt voor ont vreemding van 80,000 fr. en het verbre ken van zegels. Voor onderwijzers. Een Hol- landsch schoolmeester had een ondeu- genden jongen duchtig bij de ooren ge trokken. De jongen vertelde het aan zijne moeder en deze schreef aan den onderwijzer De natuur heeft eene geschikte plek geschapen voor de tuchtiging van ondeu gende jongens. Die plek is niet zijn oor. Wil dus in het vervolg de geschikte plek jn aanmerking Staking mislukt. De bakkerssta king is mislukt. Er waren zelfs geen 1000 bulletijns voor de staking, terwijl er 6000 bakkers zijn te Parijs. In die voorwaar den is het denkbeeld der staking opge geven. Vreeselijke ramp. 100 pelgrims verdronken. Een telegram van Ros- tow. op de Don, meldt eene vreeselijke ramp, die is voorgevallen op de rivier Khopra, bij Zotova. De vermolmde vloer van een bak waar- meê 25o personen, meest vrouwen en kin deren, werden vervoerd, is ingestort on der het gewicht dier menschen. Velen werden meêgesleept onder de wielen van eenen molen en verdronken, terwijl an dere verdwenen in de draaikolken der rivier. Er zijn reeds 60 lijken opgevischt. Een honderdtal personen zijn verdwenen. De meeste waren pelgrims uit een nabu rig dorp. Eigenaardige wijkplaats. Te New- ry, in Ierland, woont een zekere James Gill, die veroordeeld is om een boete te betalen, bij gebreke waarvan hij eene maand de gevangenis in moet. Maar Gill wil niet betalen en ook niet in de gevan genis. Sedert nu veertien dagen houdt hij de policie op een afstand, door boven op een hooge schouw van eene stilstaande fabriek te klimmen. Hij is gewend, aan torens en schouwen te werken, en voelt zich daar op zijn gémak. Naar het schijnt mag de policie hem niet in hechtenis ne men tusschen zon-onder en zon-opgang, en dan zorgt hij tijdig weer in of boven op de schouw te zijn. Duizenden men schen komen naar hem zien, en de policie wacht af, hoe lang dat nog duurt. Veelmannerij. De Weensche poli cie heeft gevangen genomen op een be schuldiging van viervoudige bigamie, zekere Mev. Marie von Hervay Kerck- berg, e chtgenoote van het hoofd van het district Mürzzucklag. Op een vervalscht document, volgens hetwelk de Berlijn- sche rechter haar vorig huwelijk zou heb ben ontboden, is beschuldigde Mev. von Hervay geworden. In datdocument wordt alle schuld voor de onoenigheid in den voorafgaanden echt op den gewezen echt genoot gelegd, een zekere von Lützow. Maar nu is gebleken, dat precies dezelfde tactiek is gevolgd door deze trouwlustige dame toen von Lützow naar hare hand dong en nog eens vroeger, met dit ge volg, dat beschuldigde vier mannen heeft °P 't oogenblik, allen nog in leven Haar eigenlijke naam is Bellach en zij moet afkomstig zijn uit Charlottenburg, bij Berlijn. In afwachting van het einde dezer zaak, is Hervay in zijne betrekking geschorst door de regeering. Volgens een later telegram heeft de echtgenoot van de vrouw in kwestie, de districtshoofdman Hervay, zich vrijdag in zijn zijn bureel te Mürzzuschlag ge- zelfmoord. Hij stamt af van eene hooggeachte officiersfamilie, was slechts 32 jaar oud, zeer begaafd en karam snel vooruit. De vrouw, die hem zoo noodlottig is geworden, was 12 jaar ouder dan hij. Geruchtmakende zaak. De beide broeders Mladen en George Sibul, die den ITongaarschen afgevaardigde Ermits vermoord hebben deze is geble ken door woeker en andere praktijken de familie Sibul tot den bedelstaf te hebben gebracht zijn door de jury te Szegedin vrijgesproken, omdat deze meende, dat de beschuldigden niet toerekenbaar waren toen zij hun daad begingen. Beiden wer den terstond op vrije voeten gesteld. Het drama van Bordighera. Er komen nadere berichten over 't vreeselijk drama dezer dagen te Bordighera voor gevallen. De soldaat Maida had zijn kameraad Benasso doodgeschoten en zich daarna in zijne woning verschanst. Alle pogingen om zijne deur open te breken waren ver- geefsch. De gewapende macht moest te hulp komen eene ontzettende menigte verzamelde zich weldra in de omgeving van het huis. Terwijl men beraadslaagde, wat men zou beginnen, klonken plotseling eenige geweerschoten van uit het venster der gebarricadeerde woning een elfjarig meisje en een jong man bleven op de plaats dood. Eenige oogenblikken later kreeg een apothekersbediende een levens gevaarlijk schot in het onderlijf. Weldra maakte Maida nog meer slacht offers een 23jarig man kreeg een schot, dat hem onmiddellijk doodde. Twee sol daten werden aan armen en beenen ge wond. Toen werden ook de gendarmen te hulp geroepen en kwamen van alle zijden versterkingen. Een tijdlang bleef alles rustig en meen de men, dat Maida daar het midder nacht was zich ter ruste had begeven. Een soldaat trachtte de deur open te bre ken, doch hij werd gewond door een ko gel, die door het hout heendrong. Einde lijk, toen men het huis gedeeltelijk in brand gestoken had, slaagde men er in den woesteling tusschen een paar half ver brande planken door te bemerken, zoodat men hem neer kon schieten. Een Franciscaan gedecoreerd. Wat nog niet is voorgekomen sinds het ééne Italië een feit is, kan thans worden meegedeeld. Een Franciscaan, die bij een der koloniale krijgsondernemingen van den laatsten tijd de Italiaansche troepen vergezelde, heeft van den Italiaanschen koning het kruis van St-Martinus en La zarus bekomen. Toen PiusX dit nieuws vernam, zegde hij tot zijne omgeving Wij moeten ons gelukkig gevoelen, dat alzoo in het openbaar de verdiensten van een kloosterling gehuldigd worden. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 3o Juni, 1 en 2 Juli. TARBOT de kil. fr. i,5o TAItlïöYTIl*"® 0,60, 1,00, 2,00 2,5o HEILBOT fr. i,25 Zalm de */t kilo, fr. 3,00 Hollanclschen Kabeljauw, fr. 0,70 Schel visch,groote fr. 1,00,2,00 2,5o Steur fr. i,5o 2,00 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 Griet fr. o,5o, 1,00, 2,00 Nieuwe Landolium fr. 0,70 Rog fr. 0,75 tot 3,oo Kreeften fr. 2,00, 4,00, 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. o,5o Nieuwe Schotsche Haring 0,20 1 vaatje Nieuwe Klaring 2,5o OoBlendennche Viachbank 36, Nieuwstraat, Aalst, gekend voor eerlijk en treffelijk gediend te worden tegen matigen prijs. AANKOMST WEKELIJKS Ilollandsohe Zalm fr. 3,00 den 1/2 kilogr. Steur 1,50 n n Tarbot 2,00 n Heilbot 1,25 n Hollansche Kabeljauw 0,70 n Tongen fr. 1,00 tot 4,00 het koppel. Holland. Schelvisch fr. 1,00 tot 2,00'tstnk. Roobaard Blankenberg. Rog Groote Pladijs Kleine Pladys I'ed-rraan Witting Mukerau 1,00 1,50 1,00 0.10 0,10 0.10 0,50 2,00 3,00 2,00 0,20 0,20 0,20 1,00 Aberdaan fr. 0,70 den halve kilogr. Garnalen fr. 0,20 de pint. Geparkeerde XJoBBels fr. 0,12 en 0,15 de kilo. KREEFTEN fr. 2, 3, 4 en 6 't stnk, Alle aanvragen worden met de meeste zorg vuldigheid tea huize besteld. Hij beveelt zich aan de goede gnnst van eenieder. Verkiezingen voor de Handelsrechtbanken Kiescollege van Aalst. BERICHT voor de gedeeltelijke vernieuwing der Handelsrechtbank van Aalst. DEN 19 JULI 1904. De Voorzitter van het Hoofdbureel, Gezien de wet van 2 Juni 1884 gewij zigd door die van 0 Mei 1904 Gezien het besluit van den heer Gou verneur van Oost-Vlaanderen van 8 Juni 1904, bij hetwelk de kiezers voor de samenstelling van de Handelsrechtbank van Aalst, bijeengeroepen worden op 19 Juli 1904, om 3 ure 's namiddags, om over te gaan tot de verkiezing van i° Twee Rechters 2® Een Rechter-plaatsvervanger. Brengt ter kennis der kiezers dat de voorstelling der candidaten en hunne aanvaardingzullen ontvangen worden den Zondag 3 Juli 1904, van 11 ure voormid dag tot 's middags, ter Greffie van de Handelsrechtbank van Aalst, in de Kapel- lestraat. Eens dit tijdslip voorbij, zal geene voorstelling noch aanvaarding van can didaten ontvankelijk zijn. Gedaan te Aalst, den 25 Juni 1904. De Voorzitter, Pr. CALLEBAUT. Circa 1 hectaar 5o aren land allerbest geschikt voor bouwgrond in de nabijheid der stad, zich te bevragen ter studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oorde- gem. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat. nabij de Stokerij Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. 183 loten schoone en welgelegene Bouw gronden. te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich te wenden ter studiën der Notarissen DE PAUW en BRECK- POT. Te Koop bij de kinderen Hosse- laer, te Erpe, een goede ressortkar voor poney. BERICHT Men laat weten dat in den meersch van het Sargiefabriek Zwartenhoek, alles mag gestort worden. Goede rede en hulp bij het lossen, I>i| cl e erven §EP8, koopman in Bouwmaterialen, bij de Vaart, te Aalst. Carton bitumé (geteerde carton voor dakken) van verschillige soorten, tegen voordeelige prijzen. MAATSCHAPPIJ va.i tegen brandgevaar, op het leven en onge lukken van allen aard. Eenige Premie ongelukken op den ijveren weg en tramways. HoofdagentAugust DE WINTER, Nieuwstraat, 17, Aalst MECANIEKE Dames Wilt ge uw lijnwaad, name lijk, Cols, Manchetten, Manshemden, Servietten, Tafellakens, Gordijnen, enz. in het nieuw laten strijken, zonder ver hooging van prijs, draagt het naar de Gezusters KIECKENm, Nieuwstraat, te Aalst. Zij durven hopen dat zij, dank aan hunne nieuwe tnecanieken, door haar voortreffelijk werk, spoedige bediening en voordeelige prijzen, uw vertrouwen zul len winnen Uit der hand te koop, circa 1 hectaar 25 aren Hooi- en Nagras, bij Jean Lim- pens Caudron, Meubelmaker, Brusselsche straat, Nr 44, Aalst en wassende te Aalst- Mijlbeke, Zandbeek. 300 Ir. occasion Motocyclette F. N. de Herstal 1 cheval, marche parfaites'adresser rue Albert Liénart, i5. Algemeene maatschappij van verze keringen tegen ongelukken, wettelijke aansprakelijkheid, diefstal, enz. De grootste en de voordeeligste waar borgen T inillioen franken. Hoofdagent te Aalst René Van Biesek, Leopoldstraat81, (opvolger van wijlen Mr H. Gottigny). Deftige agenten gevraagd. Incendie vie accidents vol maritimes, etc, rue Leopold, 81, ALOST. Assurances de toute nature. Devis et renseignerr.ents gratuits. Consulta tions. Inspection de risques. Règle- ment de sinistres.Spécialité de risques industriels. meid,zich te wenden bij M. Louis Burny De Smedt, Statie plein, Aalst. vraagd, Nieuwstraat, N. 5, Aalst. On demande une fille 4 tout faire et connaissant un peu la cuisine. s'Adresserau bureau du journal. io5. Wordt gevraagd. Dienstmeid voor een klein huisgezin, bekwaam voor alle werk. Getuigschrift wordt vereischt. Adres ten Bureele van Den Dendrr- bode. Nr 107. Eon huisknecht vraagt plaats voor alle werk, ook voor de keuken, eene goede burgerskeuken. Adres Zoutstraatpoort, 133, Aalst. Te huren terstond. Drij schoone en gerieflijke huizen, zeer goed gelegen tot Okegem, rechtover de Statie van den IJzeremveg. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te bevragen, bij den heer Gabriël Haese- leer, woonachtig tegen de Dorpplaats, aldaar. Beleefd beveel ik mij aan voor het ma ken van Damenkleeding (genre tailleurs) costumen, paletots, pelerinnen met en zonder applicaties, enz. VOOR DE KLEERMAAKSTERS, applicaties op laken, tulle, enz. in allen aard en vorm, voor costumen, pelerinnen, enz. aan voordeelige prijzen. Tkeophiel Kieckens, Nieuwstraat, 78, Aalst Drij schoone Woonhuizen in de Meu- lenschettestraat, dienstig ook voor bedrijf. Zich te bevragen bij den Heer J. Goethals, 14, Dirkmartenstraat. Buitengewone occasie. Eene zeer schoone en goede Piano te koop, aan voordeeligen prijs. Zich te be vragen ten bureele dezer, I(>4 1 koop Wagon nette voor een of twee paarden, zoo goed als nieuw, zich te bevragen ten bureele dezer. 106 IMiaëton voor een of twee paarden te koop aan zeer gematigen prijs te Aalst, Graanmarkt, N® 10,

De Denderbode | 1904 | | pagina 3