VLAMINGEN viert den llden Juli. Gemeenteraad van Aalst. Van tak op tak. *- Groote Prijskamp AELST. Zondagrust. Allerhande nieuws. Nooit laat het Vlaamsche volk eene gelegenheid voorbijgaan om zijne gods dienstige en vaderlandslievende gevoe lens, die hem ten allen tijde kenmerkten, uiterlijk te betoonen. Iedere dag, die ons de roemrijke tijden van ons Vlaanderen weder vóór den geest brengt, is getuige van de blijken van innerlijke erkentenis, voor die manhaftige Vlamingen, die de vrijheid van ons dierbaar Vaderland zoo heldhaftig hebben verworven. Vlamingen, ditmaal niet ten achter gebleven Toekomende jaar viert België den 75tstn verjaardag harer onafhankelijkheid. Wie van ons, Vlamingen, zal het zich niet als een heilige plicht aanzien die onafhanke lijkheid op weerdige wijze te vieren Doch, Vlaamsche broeders, dat is niet voldoende. Hooger hebben wij de oogen op te slaan en de helden op te sporen die ons deze onafhankelijkheid hebben voor bereid. Alsdan zullen wij in gouden lette ren de namen vinden der helden van i3o2, die Vlaanderen's gewijden grond vrijgevochten en alzoo Vlaanderen van het Fransche juk verlost hebben. Zal het dan nog iemand verwonderen dat de 11 Juli, dag die Vlaanderen's verlossing be scheen, gevierd moet worden van alle ware Vlamingen. Is hij immers de grond slag niet dier onafhankelijkheid welke in September van 't jaar 3o werd uitgeroe pen Zouden wij nu dat gelukkig volk zijn, dat van alle landen beneden wordt, hadden onze voorvaderen op Groeningen- kouter dit zuidergrauw van onzen grond niet verdreven Neen, niet waar wij zouden gebukt gaan onder het Fransche juk en verre van den zegen en de wel vaart te genieten, zouden wij ongelukkige slachtoffers zijn van ongeloof en zede- bederf. Ja, Vlamingen, den helden van i3o2 hebben wij ons geluk, onze welvaart te danken hun dus ook alle erkentenis Of zal het gezegd worden dat het Vlaam sche volk, zonen van dat heldenras on dankbaar en ontrouw geworden is? Neen, duizendmaal, neen Toonen wij dus, meer nog dun te voren, dat de gedachtenis aan die glorievolle tijden, aan onze roem rijke voorvaderen, in ons blijft voortleven, dat de vlaggen op den i iden Julidag ontel baar wapperen en wijd en zijd Vlaande ren's zegen verkondigen dat de klokken" einde en verre hunne vroolijke klanken doen weerklinken en einde en verre de verlossing van ons geliefd vaderland ver kondigen. D. G. Geitensyndicaten. De beweging is nu algemeen in de Vlaanderen en breidt zich langzaam uit in de andere provinciën. De eerste uitslag is het-opwekken der belangstelling voor het verbeteren van het geitenras. Syndicaten zijn gesticht geweest in talrijke gemeenten. De ondervinding begint nu hare lessen aan te brengen en 't is om ze in te lich ten, dat ik hier een kort verslag mede deel van een bezoek afgelegd in Duitsch- land. Te Pfungstadt, een klein dorp van het hertogdom Hesse, is de geitenkweek op eene breede schaal ingericht men kan er over oordeelen door deze enkele besta- tiging, dat het syndicaat aldaar in het laatste jaar voor ongeveer achttien dui zend frank geiten en bokken heeft ver kocht en verzonden in de aanpalende lan den. De kweek bestaat in zwitsersche gei ten, zuivere saanen. Men heeft het in- landsch ras gansch vervangen voor dit vreemd ras, dat bekend staat als een der beste. Jaarlijks worden nu vier jonge bokken aangekocht uit Zwitserland wanneer zij twee jaar gediend hebben, worden zij verkocht. Alzoo staan er altijd acht bok ken ter beschikking der leden en het zuiver Zwitsersch ras wordt behouden. Moet men dit vooibeeld in België na volgen In 't algemeen is men van ge dacht dat dit nutteloos is. Ons ras, zegt men, is niet vervallen gelijk het was in Duitschland, en men kan het veredelen. De tentoonstelling van Kortrijk heeft be wezen dat er een schoon ras bestaaten, alhoewel het moeilijk zou zijn van nu af zich aan een vast stelsel te houden, schijnt het nochtans nuttig en voordeelig voor het oogenblik de proef voort te zetten met het verbeteren van ons inlandsch ras. Maar hoe gekweekt Men is het eens overal, voor al de dieren, dat de verster king geschiedt door den mond Kloek voederen en veel lucht en beweging geven aan den jongen kweek, dat is de hoofd zaak. Men vergeet het te veel't is in de eerste jeugd dat planten en dieren hun nen was moeten krijgen. Wanneer, bij voorbeeld, eene plant verkrompen is, zal het later nutteloos zijn ze te versterken door meststoffen. Zoo is het ook voor de dieren. Te Pfungstadt heeft men daar het meest belang aan. Men laat daar de lammeren hunne moeder zuigen gedu- rende 3 weken. Die warme melk, zegt men, doet de jonge dieren opschieten op eene merkwaardige wijze en het verlies van de melk is ingewonnen door het ras opschieten van het dier. Vroeger had men te Pfungstad bepaald in de reglementen dat men de jonge gei ten niet mocht laten bespringen, vooral eer zij ten minste een jaar oud waren maar men heeft er van afgezien, omdat men alzoo een jaar verloor. Nu eischt men slechts dat het jonge dier in goeden staat zij wanneer het goed gevoederd is geweest in de eerste jeugd, is het in staat het i«rste jaar bevrucht te worden, en wanneer men voortgaat met het goed te voederen, zal de bevruchte staat zijnen was niet verhinderen. Ik deel deze bestatigingen mede ten titel van inlichting. De vakmannen, in de syndicaten, kunnen de proeven doen. Reeds heeft men dit aangevangen te Overmeire. De uitslag zal later bespro ken worden. Em. Tibbaut. Zitting van 27 Juni. De zitting begint om 5 */4 uren. Afwezig MM. Meert, Schepen, Bau- wens, De Clippele en De Wolf, Raadsle den. De heer Secretaris geeft lezing van het proces-verbaal der vorige zitting, 't welke wordt goedgekeurd. I. Staatsmiddelbare scholen. Reke ning 1902. Begrooting 1905. Daar al de stukken niet voor handen zijn, verzoekt M. De Hert "deze zaak in eene toekomende zitting te bespreken. Aangenomen. II. Muziekschool. Rekening igo3. Wordt goedgekeurd. M. Leveau: M. de Burgemeester, aan gezien er op het dagorde spraak is van Muziekschool en Academie, zou ik wil len vragen, waarom de minderheid in de Commissiën dier beide inrichtingen niet is vertegenwoordigd 't ware billijk dat men dit punt op het dagorde bracht en in eene volgende zitting besprak. M. Moyersoen. Wij zullen eerst eens zien wat er gebeurt in de steden waar de liberalen meester zijn. In alle geval, voor 't oogenblik is het onmogelijk een lid der minderheid in een dier Commissiën te noemen daar al de plaatsen bekleed zijn en men daarom ook niemand kan afstel len. M. De Burgemeester, treedt die woor den bij, en zegt dat om de reden door M. Moyersoen vooruitgezet er voor 't oogen blik geen enkele plaats beschikbaar is later zal men zien. III. Academie van Schoone Kun sten. Rekening igo3 en begrooting voor igo5. M. De Blieck. Waarom worden deze zaken eerst niet naar de sectiën gezonden! M. De Burgemeester omdat het regle ment en de gebruiken het zoo willen. De zaken en voorstellen worden voor den Raad gebracht en als de Raad oordeelt dat ze niet voldoende zijn toegelicht wor den ze naar de sectiën verzonden. M. De Blieck. Weer al iets dat ik nu weetzoo zal ik alles leeren en dan (onverstaanbaar). M. Van der Schueren. Terwijl er nu spraak is van de Academie van Schoone Kunsten, wil ik vragen waarom eene der teekeningen voor de Kermisaffiche door de leerlingen der Academie gemaakt niet verkozen is. Er zijn nochtans teekeningen gemaakt die zelf wel afgewerkt waren, daarvan ge tuigt de brief waarvan ik lezing geef. MIsaby, leeraar aan de Academie, zegt in dien brief dat hij ook die teekeningen opperbest had gevonden. Echter, M. de Voorzitter had beloofd aan de leerlingen, het beste der modellen aan te nemen en te laten drukken. Ik moet er bijvoegen dat de tegenwoordige Ker misaffiche zeer slecht verzorgd is. M. De Hert. Ik heb niets stellig be loofd, maar enkel een wensch persoonlijk uitgedrukt. Het gedacht van eene teeke- ning voor de Kermisaffiche door de leer lingen van de Academie, te laten maken, is van ons uitgegaan, met het doel van een der beste werken te laten druk ken, doch wij hebben anders moeten handelen, aangezien de teekeningen der affichen op tijd niet gereed waren wij waren dus genoodzaakt ons tot eenen an deren teekenaar te wenden. De teekenin gen door de leerlingen der Academie ge maakt, die overigens allen lof verdienen, zijn niet verloren, zij kunnen te rekenen van toekomende jaar benuttigd worden. M. Leveau, zegt die modellen gezien te hebben en vindt ze zeer wel afgewerkt de leerlingen hebben hem bevestigd dat de teekeningen op tijd afwaren. M. de Bbthune. Is het dan de verkeer de wereld Men zou liever de leerlin gen dan de meesters gelooven M. Leveau. (Erg brutaal), 't Moet al tijd den zelfden niet zijn die gelijk heeft de leerlingen mogen ook eens geloofd worden. (Hoe uijis) M. De Blieck schreeuwt als een beze tene en maakt alle debat onmogelijk, evenals een enfant terrible die ook iets durft zeggen, maar die ook geen besef van zijne eigene dwaasheid heeft en nog bovendien trotsch over zijne dommighe den. M. de Bethune vraagt het woord en verzoekt AL zijne collegas van den Ge meenteraad zoo stipt mogelijk de regels der inwendige orde na te leven, opdat alles ten beste zou gaan en den tijd aan nuttige beraadslagingen worde besteed, in plaats van allen door een te schreeu wen, 't gene alle ernstige werking onmo gelijk maakt. M. De Blibck treedt het voorstel van M. de Bethune bij, en vraagt waarom men de minderheid niet laat bij een zit ten maar, zegt hij, het reglement van in wendige orde is in onze afwezigheid ge maakt cn geheel tegen ons opgesteld. Mais gare a vous (gaat weg, jongens, hij schiet in zijn vet Iwanneer wij meester zullen wezen dan zullen wij u behande len gelijk gij ons behandelt, ja zelfs noch slechter. (Algemeen gelach). M. Boterbergh. Ja waarom laat gij ons niet bij een zitten M. Eeman.ZU gij daar niet goed, Léon? M. Boterbergh. 't Is gelijk Toe komende keer, zet ik mij bij De Blieck. Gij zult het Godeens zien, zulle Achiel 1 Ecnt stem in 't publiek Hier vloekt men niet M. Eeman. Hij heeft ook eens iets ge zegd 1 En daarom moet gij hier vloeken?.. Ik dacht ten minste dal ge beter waart gekweekt. (Al de aanwezigen lachen om Boter- bergh's fransche coleire). M. De Burgemeester roept M. Bo terbergh tot de orde terug en zegt laat ons voortgaan, heeren Rekening en begrooting der Academie worden aangenomen. M. De Hert geeft lezing van een brief gericht tot het Stadsbestuur, waarin om eene toelage wordt verzocht tot het in richten van eene tentoonstelling van de werken der gewezen en tegenwoordige leerlingen der Academie van Schoone Kunsten te gelegenheid van haar hon derdjarig bestaan. Deze vraag wordt aangenomen in af wachting dat het bedrag der toelage later vastgesteld worde. IV. Bureel van Weldadigheid. A. In cijnsgeving van eenen grond in Schaarbeek, aan M. Van Muylem. M. Claus vraagt om dien grond in twee deelen te verpachten het eene deel, het pachthof gelegen binnen de hagen, aan M. Van Muylem, het andere aan de We De Vulder. M. De Burgemeester. Dat kan niet zijn, 't is volstrekt onmogelijk. M. Claus. Stuurt de zaak terug naar het Bureel van Weldadigheid om onder zocht te worden. M. De Burgemeester. Deze zaak is reeds in eene vorige zitting besproken en dient nu afgedaan, laat ons dus stemmen of de grond vercijnsd wordt aan M. Van Muylem, ja of neen. M, De Blieck loopt van zijne plaats tot bij zijne liberale collegas aan de an dere zijde, zeggende Zie M. de Burge meester dit ware niet voorgevallen indien wij bij een mochten zitten. Bij stemming wordt dien grond in cijnsgegeven aan M. W. Van Muylem met 11 stemmen ja tegen 6 neen en twee onthoudingen. (4 liberalen en 2 ca'holie- ken stemden tegen). MM. De Blieck en Van der Schueren onthouden zich daar zij beweren over de zaak niet te zijn in gelicht. B. 't Lastencohier voor openbare verpachting der onroerende goederen van 't Armbureel wordt goedgekeurd. V. Burgerlijke Godshuizen, verhu ring van grond aan de Stad. M. de Bethune zegt dat de Stad een grond in huur neemt van de Godshuizen tegen 25 fr. 's jaars die grond is gelegen te Mijlbeek tegen den stedelijken hoppe- hast, niet ver van den Brusselschensteen- weg hij zou dienen tot het stichten van een nieuwen beirdepot. Dit punt wordt goedgekeurd. VI. Onbevaarbare waterloopen. Ge deeltelijke verlegging van de water loopen genaamd Molenbeek, beek van het Eenhol en Meldertsche zijp is goedgekeurd. VII. Wegenis. Aanwerving van gronden voorde verbreeding van den Kleinen Bolleweg en de Meuleschet- tenstraat. M. de Bethune. Er bestaat eene over eenkomst met de Burgerlijke Godshuizen en M. Oswald de Kerckhove de Denter- ghem om een deel grond gedeeltelijk kos teloos en een ander deel tegen betaling af te staan tot het verbreeden der Meule- schettestraat. M. Leveau. Dat is zeker een goed werk, maar ik moet doen opmerken dat ik daar spiegel nieuwe kasseisteenen heb zien gebruiken. Indien men de Groote Merkt met nieuwe steenen kasseide, dan zou men die oude steenen in die straten kunnen gebruiken en dit ware veel beter, want als het regent staat de Markt totaal onder water. M. de Burgemeester. Daar is reeds aan gedacht van voor dat ge hier waart, de zaak is zelfs reeds ter studie. Het herkasseien der Groote Merkt zou ten minste 3o duizend frs. kosten. M. Boterbergh. Wat geeft dat 1 lapt die 3o duizend fr. bij d'ander I M. De Burgemeester. Echter het is onmogelijk de Meuleschettestraat met die oude kasseisteenen der Markt te leg gen die aanpalende eigenaars betalen 7 franks den vierkanten meter, en het is dus billijk dat zij goede steenen krijgen. Die oude steenen kunnen elders gebruikt worden in de kleine wegenis bij voorbeeld. Mr Leveau. Dat is zeerwel, maar de steenen der Markt kunnen even goed in de Meuleschettenstraat dienen men zou bij voorbeeld fr. 3,5o in plaats van 7 fr. den vierkanten meter laten betalen. Verder wil ik nog doen opmerken, dat ik dezen morgend gezien heb dat er nog een deel aan het kapelleken van Meuleschetten te kasseien blijft, daar zou eerstdaags moe ten voor gezorgd worden, want vele men- schen die erwaarts komen om hunne christelijke plichten te kwijten trappelen daar bij slecht weder in het modder. (De liberale contröleurs schieten allen bij deze laatste woorden christecijke plich ten in een spotlach en de geuzen in 't publiek spotlachen meê.) De andere punten van het dagorde VIII. Gemeente rekenschap. Over dracht der credieten voor igo3. IX. Gemeentegoederen. Verkoop van bouwgrond in de Hertshage aan MM. Borreman en A. Ringoir. X. Aflossing van renten, gevraagd door de erven Burny-Burny. Aangenomen. De zitting eindigt ten 6 t/s uren. Bemerken wij dat door 't gedurig onderbreken der liberale contröleurs, de zitting aan een tooneel in de gelagkamer eener kaberdoes gelijkt en dat het onmo gelijk is alles aan te teekenen wat er ge zegd en geschreeuwd wordt. Zij die de liberale contröleurs naar den Gemeente raad hebben gezonden mogen er waarlijk fier over zijn. 8TAD AEL8T. Leening van 1,649,000,00 frs. 1 HO I 26 trekking op 28 Juni 1904. Obligatiën van 5o5 frs. uitkeerbaar aan pari te rekenen van 1 Augustus 1904. N™ 248 hoi 1922 2487 846 i586 ig35 3112 968 1918 236o 3272 Ter oorzake onzer Ker misfeesten zal De Denderbode, Donderdag aanst. niet verschij nen. STAD AALST Brusselschen steenweg. Groote Ringsteking te paard en met tweewielige RIJTUIGEN op Woensdagö Juli om 2 x/2 u. namiddag. Inschrijving bij den heer Seraphien Kieckens, Klein Kasteel. n5 FR. PRIJZEN ie Prijs, 25 fr.; 2e prijs, 20 fr.; 3e prijs, 15 fr.4e prijs, 10 fr.; 5* prijs, 10 fr.; 6e prijs, 5 fr.; 7* prijs, 5 fr.; 8C prijs, 5 fr.; 9e piijs, 10 fr.; ioe prijs, 5 fr.; u® prijs, 5 fr. De inleg is bepaald op 1 frank per nummer. De 9e, 10° en ne prijs zullen afgelot worden tusschen de niet winnende mede dingers. De plechtige inhuldiging van den E. H. Rombaut, als Pastoor van Hille- gemzal morgen zondag 3 Juli plaats heb ben. Het weer en de landbouw. In zijn jaarlijksch verslag zet de arrondississe- memcommissaris van Brussel, baron de Royer de Dour, de buitengemeenten aan, met weinig kosten den dienst van weer kundige inlichtingen ten behoeve der landbouwers in te richten. Zij zouden zich abonneeren op het da- gelijksch bulletijn van het Observatorium met de voorspellingen van den volgenden dag. Deze bulletijns, ten 11 ure 's morgends verzonden, zouden aan de gemeentehui zen aangeplakt worden, waar de inwoners het zouden kunnen raadplegen. (Reeds vroeger werden andere middelen van openbaarmaking aangeraden, als vlaggesignalen op de kerktorens, het dicteeren der waarnemingen aan de schoolkinderen, enz.) Eene belangrijke navrucht is voor zeker de raap, en niet zonder reden neemt zij in Vlaanderen eene aanzienlijke plaats in na rogge en zelfs na masteluin. Deze teelt komt als tweede vrucht de grond onmiddelijk na den oogst innemen, die anders ledig zou blijven, en brengt over vloedig wintervoeder bij. Oogsten van 40,000 en 5o,ooo kgr per hectare zijn geene zeldzaamheid, en dit groeit op slechts enkele maanden. Andere landbouwers bekomen slechts opbrengsten van 20 tot 3o,ooo kgr. Van waar dit verschil Ieder landbouwer heeft het antwoord gereed 't komt bij verzorging en bemes ting. En inderdaad, wil men opzoo'n korten tijd groote opbrengst hebben, dan is 't noodig dat de grond rijkelijk van op neembaar voedsel voorzien zij. Benevens stalmest en beir zal men zij ne toevlucht moeten nemen tot schei kundige meststoffen. En daar het sodani- traat thans nog al aan hoogen prijs staat, meenen wij gerust onze landbouwers het gebruik van opgeloste Peru-Guano te mo gen aanraden, des te meer dat die mest stof veel langduriger den wasdom dier plant onderhoudt. 25o tot 35o kgr per hectare bij helft in- geploegd en bij helft ingeëgd is eene goede bemesting. Een bijeengebedeld buitengoed. Beroepsbedelaars in de groote steden heb ben meestal een zekeren kring van klan ten die zij bezoeken met de regelmatig heid van een handelsreiziger vandaag de klanten in buurt A, morgen die in de buurt B enz. Zoo werd te Weenen ook eene weduwe van een hooggeplaatst ambtenaar elke week, des Zondags, door een ouden bedelaar bezocht. Wijl de man zich tegenover haar eenmaal beklaagd had, dat zijn maag bijna niets kon ver dragen, vermeed zij hem spijzen te laten aanbieden, maar gaf hem een stukje zilvergeld, en wel, als het kon, eigenhan dig, waarvoor zij steeds eenige vriende lijke woorden van dank in ontvangst nam en nu en dan iels van zijn wedervaren hoorde. Nadat dit een zestal jaren had geduurd, zocht de bewuste dame naar eene zomer woning buiten. Eene vriendin had haar een noordelijk van Weenen gelegen, bin nen een uur te bereiken plaats aanbevolen, maar za vond niet gauw wat ze zocht. Eindelijk kwam ze aan een tamelijk afge legen, maar net villa achtig huisje met grooten tuin en las Woning te huren Het huis binnentredend, werd zij daar ontvangen door eene als boerin gekleede vrouw, die, op hare vraag, of de woning te zien en welke de prijs was, tot bescheid kreeg, dat mijnheer op het oogenblik sliep, en zij verzocht werd binnen een uurke of zoo terug te komen. Bij haar tweede bezoek werd de dame in een net gemeubelde wo®nkamer geleid mijnheer zou aanstonds komen. Na eenige oogenblikken trad mijnheer bin nen. op het hoofd een met goud gestikt mutsje, 't welk overigens weinig paste bij zijn schoone gekleede frak. De heer nam het mutsje van zijn hoofd, trad nader en tuimelde toen achteruit. En niet minder ontsteld was de dame, want tegenover haar stond.... haar bedelklant 1 Sprakeloos staart zij hem aan. De doodsbleek ge worden grijsaard vouwde de handen en kermde op zijn hardverscheurendsten bedelaarstooi)Om 's hemels wil, goede mevrouw, verraad mij niet.... Ik ben vijf-en zeventig jaar oud 1... De dame heeft den oude niet verraden, maar alleen, zonder naam of plaats te noemen, haar verbluffend avontuur ver haald. Of de bedelaar-huisheer nu nog zijn bedelbedrijf voortzet, is onbekend maar wel is zeker, dat hij zich bij de bewuste mevrouw en in de door haar bewoonde wijk niet meer heeft laten zien. De raadgevingen van eenen dron kaard na zijne dood. Zaterdag mor gend, 11 Juni, heeft men op den ijzeren weg te Eeckeren (Antwerpen) het lijk ge vonden van den genaamden De Beider. Het lichaam was ijselijk verminkt. Hoofd, armen en beenen waren van de romp af gesneden. In een der zakken vond men eenen brief waarin De Beider die een verstokte drinker was kennen deed dat hij zich onder den trein die van Holland kwam ging werpen. Zoo gij hertrouwt, schreef hij aan zijne vrouw, neem dan eenen man die u minder klop geeft en meer geld. Bier zonder alcool. De Heeren Wahl en Henius, van Chicago, bereiden eenen niet-alcoolischen drank uit mout voortkomende, op de volgende wijze Het mout, op de gewone wijze voorbe reid, laat men gisten zonder het eerst te koken of te hoppen. Het gegiste mout wordt daarna gekookt om er den alcool uit te verdrijven en dan gehopt verder laat men het koelen en men doet er kool zuur in volgens de gewone wijze. Het uitstekend bier zonder alcool van de beroemde brouwerij Kops van Fulhain (Londen) wordt op dezelfde wijze voorbe reid ongelukkiglijk is het invoeren van dit bier in- België verboden omdat het eene zeer kleine hoeveelheid van eene be derfwerende stof inhoudt. Maar als er uittreksels van het schrik kelijk aisemvergif in waren, wat zou men dan al de deuren van ons land vierkant openzetten Rechterlijke kronijk Verantwoordelijkheid voor dienst boden. Eene dienstmeid te Brussel werd gelast een plankenvloer te boenen. En tot dat einde moest zij was smelten in alcool. Doch om dit smelten spoediger te doen gaan,maakte zij den alcool warm. Ongelukkiglijk was dé pot van slechte hoedanigheid en ontplofte, zoodat de meid erge brandwonden bekwam. Deze vraagt 25,000 fr. vergoeding. De Rechtbank van Brussel heeft de meid gemachtigd, de schuld der meesters te bewijzen, doordien zij moest werken met eenen slechten pot. Veroordeeld voor heiligschennis. Een socialist, Takon geheeten, ging in de kerk van Montignies-sur-Roc te commu nie. Dadelijk daarna nam hij de H. Hostie uit den mond, wierp ze ten gronde en vertrapte ze. Daarop ging hij in eene her berg zijne droeve heldendaad vertellen. De correctionneele Rechtbank van Ber gen heeft hem Dijnsdag tot 3 maanden gevangenis veroordeeld, voor smaad aan godsdienstige zaken. Au 11 de liefhebbers van Geïllustreerde briefkaarten! Tegen vooruitbetaling van 3 25 fr. krijgt iedere verzamelaar van aanzichtbriefkaar ten op zijn adres gestuurd en met het post merk uit de stad van den oorsprong, 12 prachtige geïllustreerde postkaarten van CoNSTANTiNoPEL, deze postkaarten in prachtige kleurendruk uitgevoerd liggen ten inzage ten bureele van dit blad. Stuurt dus een postwissel van 3,25 fr. aan Joris Van de Putte, Korte Zoutstraat te Aalst om die kaarten binnen de 10 dagen franco op uw adres uil Constantinopel te ontvan gen. Jaarlijksche Bedevaart uit Vlaanderenland naar Lourdes, (2- 10 September 1904). met de hooge goedkeuring en den bijzon deren zegen van Mgr. Waffelaert Bis schop van Brugge, en onder de geeste lijke leiding van den E. H. Bruloot, te Kortrijk. 7C Pelgrimstocht ter gelegenheid van 't Jubeljaar. Bijzondere rechtstreeksche trein uit Kortrijk.Vlaamsch Bestuur.Vlaam sche Priesters. Vlaamsche Genees- heeren. Arme zieken worden aanveerd volgens gejonde giften. Te Lourdes, afzonderlijke oefeningen cn Goddelijke Diensten. Grootsche plechtigheden op 8 Sep tember, (O. L. V. Geboorte), ter gele genheid van 't Jubeljaar. Prijzen der kaartan 140 90 GO Fr. Inlichtingen vragen bij de inteeke- naars E. H. Bruloot, Beggijnhofstraat, 22. M. Frans Lamoral-Carlier, Groe- ningerlaan, 72, te Kortrijk elders, bij de E. H. Geestelijken en anderen. (Ziet de plakbrieven in de kerken.) B. W. De lijsten sluiten den x5 Oogst. STAD AALST. Op Dijnsdag 5 Juli, om 3 uren namid dag, aan de Kapel van Meuleschette, voor GEITEN en MELKSCHAPEN verzekerd door den Schaerbeekschen Geitenbond. IOO Fr. Prijzen. Binst den Prijskamp Groot Concert, door de Fanfaren van St. Jozefspatronage, onder het bestuur van M.Rich. D'Haens. N. B. Al de leden, die hunne verze kerde dieren ten toon stellen en geenen prijs bekomen, zullen o,25 c. tot beloo ning ontvangen. De Maatschappij telt 145 werkende leden, 182 verzekerde dieren en heeft sedert den 1 Januari fr. 123,3o schadeloosstelling betaald. De keuring zal gedaan worden door vreemde keur ders. o Creemboter. Markt van Zaterdag 2 Juli 1904. 180 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,5o tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 435 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 3480 kilogr. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Twee goede dienstmeiden. Een kuiper kunnende rolvaten maken. Een kuiper, halve gast. Een goede vuursmid. Een daglooner van 17 tot 20 jaar. Men vraagt voor Brussel (Statie-Zuid) 4 of 5 werklieden om in de kolen te wer ken. Vragen werk 2 Bedienden, magazijniers. 2 Smeders leerjongens. Een jongeling kennende Vlaamsch en Fransch voor boodschapper of magazijnier. Voor verdere inlichtingen wenden men zich ten Stadhuize bureel der Werkbeurs. Van 's middags tot middernacht dienst doende'Apotheker, Zondag 3 Juli 1904, M. Renneboog, Nieuwstraat. Priesterlijke benoemingen Z. Hde Bisschop heeft onderpastoor benoemd te Cruybebe, den E. H. Onghena, cuadjutor te Cruybeke te St- Nikolaas, in O. L. Vrouwkerk, den E.H. Palms, coadjutor te Herzele te Buggen- hout, den E. H. Weymeis, kapelaan in H. Kerst te Gentte Etichove, den E.H. De Dycker, coadjutor te St-Maria-Hoore- beke te Zelzate, den E.H. Clemmen, leeraar in het Klein Seminarie teSt-Niko- laas te Caprycke, den E. H. De Vis, onderpastoor te Rupelmonde te Rupel- monde, den E. H. SchoUaert, onderpas toor te Melsele te Melsele, den Eerw. Heer Boeykens, onderpastoor te Viane te Viane, den E. H. Rombaut, coadjutor te Hamme-Zogge te Denderwindeke, den E. H. Van de Velde, coadjutor te Wontergem te Ste-Maria-Aelter, den den E. H, H. Goedertier, coadjutor te Meygem te Louise-Marie, den E. H. J. Martens, leeraar in het gesticht S t-Gre- gorius te Ledeberg te Temsche, den E. H. S. Van Loo, onderpastoor te Appels te Appels, den E. H. H. De Vos, onder pastoor te Zelzate. De E. H. Moyersoen, onderpastoor op Sinte Coleta te Gent, is aalmoezenier be noemd van het Werk der Vlamingen te Parijs. De E. H. Leo Delfosse, priester der laatste wijding, is leeraar m het Klein Seminarie te St-Nikolaas benoemd. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden op Woensdag 6 Julli 1904, om 21 ure, ter Keizerlijke Plaats, door de Fanfaar der Pupillenschool van 't leger, onder de leiding van M, Vanderlinden. 1Marche Russe Gakke, 2. Les dragons de Villars, fantaisie Maillard 3. Morceau de concert voor bugle en piston. Renard. 4. Le Chansonnier, pot pourri Vanderlinden. 5. Les joyeux forgerons, polka caractéristique. Jomaux. 6. Les étoiles d'or, galop. Gobbaerts. Gesprek van eenen inwoner van Aalst. Wanneer er zich te Aalst een geval zooals het volgende, voordoet en dat eene dame van Aalst den uitslag ha rer ondervinding in het dagblad van die stad geeft, ten einde de bevolking van dit land te bevoorrechten, kan er de waarheid niet van in twijfel getrokken worden. Mme we Léontine Coppens, 40 Hove nierstraat te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij maanden was ik van nierpijnen, die mij 's nachts van alle rust beroofden, aangetastik was bewogen, had zweetin gen en stond altijd afgemat op ik had menigmaal bedwelmingen en niettegen staande al de middelen kon ik mij niet van die vreeselijke pijnen, die steeds er ger en erger toenamen, ontlasten, 't Is op dit oogenblik, dat men mij van de Fos ter Pillen voor de Nieren als van een zeer krachtdadig middel sprak ik haalde er dus aanstonds eene doos bij M. De Valkeneer, apotheker te Aalst. 't Was.mij eene groote vreugde toen ik mij 11 a den tweeden dag reeds beter ge voelde, na den zevenden dag werd ik niet meer de minste smart gewaargeheel mijn toestand was beter en heden kan ik die kostbare pillen niet genoeg prijzen. Ik, verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2