BÏJMWnP/^ Vereenigde-Staten. Depot te Aalst apotheek De Valckeneer. Frankrijk. Brazilië. SAIJXT CRÉP1N, Italië. Te koop uit der hand. BOUWGRONDEN HOOI- en NAGRAS. VERKIÊZ I N G ZURICH. Office général i'assurances. Men vraaet 1 Een keukenmeid ™orJ' ?e- Merklprijzen. Hopmarkt. MEUBELS Uit der hand te koop: Te huren terstond. Het opzwellen der enkels, der voeten, der beenen en het lichaam en wallen on der de oogen. (Waterzucht) Deze ge vaarlijke ongesteldheid wordt veroorzaakt door overtollig water in het bloed het welk ga in de vleeschdeelen doorgedron gen is en hetwelk gezonde nieren door gezijgd zouden hebben. Er is ons door dankbare menschen vele zulker gevallen gemeld in de welke de Foster Pillen eene merkweerdige genezing bewerkten. Verzekert u dat men u de Foster Pil len voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M* We Coppens gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken be komen tegen 3 f..5o de doos of 19 f. de 6 dozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-5z Coudenbergstraat te Brussel, Algemeen Depothouder voor AALST.- KAATSPEL op de Hout- merkt. Dijnsdag 5 Juli om 2, 3 en 4 uren 's namiddags de partijen Geeraards- bergen (Hylebosch Fl.) Etterbeek (Bal lon) Laeken (Meganck) Aalst (De Brauw Callebaut.) Mespelaere. Woensdag avond, omtrent 8 uren, kwam M. Raphael De Smedt, zoon J. B., boekdrukker te Aalst aangereden per motocyclette langs den trekweg van den Dender. Aan den korten draai gekomen nabij de steenen- brug te Mespelaere, zag hij een velorijder in tegenovergestelde richting in volle vlucht aankomen. Eene botsing scheen onvermijdelijk en om ze te vermijden reed M. De Smedt met eene snelheid van 75 kilometers ongeveer den Dender in. Goede zwemmer kon hij zich redden, doch werd nog al ernstig verwond aan de beide bee nen. Herdersem. Dijnsdag 28 Juni omstreeks 10 uren voormiddag, viel het 2 jarig zoontje van den kuiper Bruylandt, wonende Dorpplaats in den beirput. De moeder die alleen thuis was, liep in der haast om hulp. Een metser Louis De Cock, snelde toe en gelukte er in het knaapje te redden. De veldwachter Bou- I lonne vernam eenige oogenblikken later het ongelukkig toeval, begaf zich zoo spoedig mogelijk ter plaats en door toe passing der kunstmatige ademhaling, heeft hij, na twee uren werken, het kind tot het leven teruggebracht. Volgens verklaring van den heer Goedertier is het knaapje thans buiten gevaar en voegde erbij dat het aan de krachtdadige tusschenkomst van den veldwachter te danken is, dat het 'l leven heeft behouden. Men heeft de schier stervende blinde vrouw naar het gasthuis gevoerd het kind is door de politie aan een beteren thuis geholpen. De verontwaardiging der geburen te gen de dochter is zoo groot, dat de policie deze laatste meermaals tegen de volks woede heeft moeten beschermen. Politieagent veroordeeld. De po litieagent Vermeulen te Brussel, d.e met eene getrouwde vrouw op reis was ge gaan deze laatste nam 90,000 frank meè, toebehoorende aan haren man en aan haar zeiven moest heden met zijne meèplichtige voor de rechtbank verschij nen, zij voor het dragen van valschen naam, want eene vrouw kan niet ver volgd worden om geld van haren man te ontstelen, hij voor verheeling, om 23,000 fr. te hebben opgestreken, die de vrouw hem gegeven had. Vermeulen is Vrijdag morgend veroor deeld tot 3 maanden gevangenis en zijne meèplichtige tot 16 fr. boete, beide voor waardelijk, gezien hun goed voorgaande. De bedrogen echtgenoot, die zich als burgerlijke partij stelde, kreeg ten titel van schadeloosstelling, 1000 fr., htm te betalen door Vermeulen, die tevens de titels en waarden, tot de gemeenschap behoorend en hem door de vrouw ge- schonken, zal moeten teruggeven. Hoe een Luikenaar de slag van Wa terloo vierde. Een Luikenaar, die naar Waterloo was gaan feesten, maakte s avonds te Brussel kennis met eenen groep zwanzers, die hem tot laat in den nacht herberg in, herberg uit leidden. De Luikenaar amuseerde zich aller kostelijkst, werd dronken en viel in slaap in eene herberg van den Haechtschen steenweg. Wakker wordend, zag hij dat zijne lus tige vrienden verdwenen waren, alsook zijne brieventesch, geldbeugel, gouden uurwerk en ketting. De Luikenaar werd woedend en begon een policieagent, die daar voorbij kwam, uit te schelden, onder voorwendsel dat té Brussel de policie slecht ingericht was, daar men hem straffeloos had kunnen be stelen Vergiftiging van het blotd staat al diegenen te wachten die lijden aan gal, zuur,verstoptheid, troebele waters of door het keeren der jaren. Om dit te beletten raden we onze lezers aan de bloedzuive rende pillen Depratere te nemen, de best gekenden zonder aloës, die genezen zon derkrampen noch ontsteldheid. i,5o fr.de doos te Oostende, bij den apotheker Depratere, die verzendt tegen postzegels, alsook te Aalst, bij de apothe kers De Valckbneer en Callebaut en overal. Erpe. - Gisteren Vrijdag om 8 ure 's voormiddags is de hofstede van Domien Desmedt, de prooi der vlammen gewor den. Slechts de beesten en eenige klee- dingstukken zijn kunnen gered worden. Er is verzekering. Des namiddags om 3 uren is brand ontstaan te Erondtgem, ter herberg De Klok. Nadere inrichtingen ontbreken. Bandieten. Bandieten met zwart gemaakt gelaat, zijn in den nacht van dijnsdag-woensdag op de hoeve gedron gen der echtgenooten Michiel Wauters- Van Buyndcl, gelegen op het gehucht Zoet Water, te Beveren-Waes, op eene uur afstand van het center der gemeente. De landbouwer is 84 jaar oud, zijne vrouw 78, en de schoonzuster 88. De bandieten, na den hond vergiftigd te hebben, drongen langs een venstertje in huis en gingen dadelijk in de kamer der ouderlingen. Onder doodsbedreigin gen verplichtteu zij hen de plaats van het geld aan te wijzen. Vrouw Wauters vocht wanhopig tegen de schurken ook werd zij zoo wreed geslagen dat haar lin ker oog uil de holte hing. De ellendelin gen maakten zich meester van eene som van 1000 fr. vooraleer weg te gaan bon den zij hunne slachtoffers. Het parket van Dendermonde heeft huiszoekingen bevo len. Zondagnamiddag kwam te Meeren- dree-Durmen de zoonBettens, vanNevele, met een rijtuig waarin twee heeren en twee juffers zaten, naar de velokoersen van Zomergem. Over Durmenbrug gekomen, wilde het paard eenen verkeerden weg nemen. De geleider trok het over, doch ten gevolge der sterke helling aldaar schoot het paard in de ruiten van het huis bewoond door H. Toets, herbergier. Drie kinderen zaten onder het venster op den dorpel te spelen. Het 4jarig knaapje H. Meese kreeg van het paard eenen kap op het hoofd en een op het been, waaruit het veel bloed ver loor. De twee anderen bleven ongedeerd. De veldwachter werd geroepen om de noodige vaststellingen te doen. De heer doktoor Van Beurre heeft het knaapje de eerste zorgen toegediend. In de Regenburgstraat, te St- Gillis, woont eene 8ojarige blinde vrouw met hare 4ojarige dochter, moeder van een ojarig knaapje. Sedert maanden hadden de geburen de oude vrouw niet meer gezien. Men wist oat zij ziek was, en men zag hare, doch ter, die aan den drank verslaafd is, schier alle dagen dronken thuis komen. Terwijl de dochter op herbergbezoek was, drong eene gebuurvrouw in huis en vond de oude blinde vrouw, graatmager, vol ongedierte en wormen, op een ver rotten strooizak te midden van eene ver pestende vuiligheid liggen I Het 6jarig Kind verkeerde eveneens in een staat van terugstootende vervuiling. De sukkelaar maakte daarbij opstand en werd in de doos gestopt, nadat er ten zijnen laste proces-verbaal opgesteld was voor dronkenschap, smaad aan de policie, opstand, enz. 't Zal voor den Luikenaar ook wel een slag van Waterloo worden. Zekere Clemens Michiels, 28 jaar, fabriekwerker, wonende Palingshuizen te Gent, heeft Donderdagavond, rond 81/5 ure, aan de meerschen, achter de Filaturl du Rabot, zijne minnaris afgewacht en haar met eene flesch vitriool op het hoofd geslagen. De slag veroorzaakte eene erge wonde en het brandend vocht verspreidde zich over de kleederen van het meisje. Op haar noodgeroep is Michiels gevlucht. Om te ontsnappen aan de policie is hij in 't water van het Verbindingskanaal ge sprongen doch hij kon den overkant niet bereiken. Zonder de moedige tusschen komst van een jongen van i5 jaar, zou hij zelfs verdronken zijn. Hij was reeds tweemaal onder geweest. In een naburig huis werd hij verzorgd, daarna is hij ver trokken. Zijne aanhouding is bevolen. Poging tot vadermoord, De genaamde Achille Raes, 23 jaar, die zich aan den drank overlevert, maakte her haaldelijk twist tegen zijnen vader. Bei den waren te Gent in de Schepenhuis straat, waar zij eenen winkel houden van doodskisten. Verleden nacht moesten de nachtwakers tusschen komen, om een einde te stellen aan de gewelddaden, waarvan vader Raes, van wege zijnen zoon het slachtoffer was. Dezen namid dag om 4 1/2 ure begon Achille opnievw tegen zijn vader te twisten en uitte zelfs doodsbedreigingen tegen hem. De vader vluchtte naar boven en grendelde zijne kamer. De ontaarde zoon greep eene zware ijzeren staaf, waarmee hij de pa- neelen der deur insloeg en de vader, die er dichtbij stond bekwam eenen slag van de staaf. Hij opende een venster en riep om hulp. Een brigadier, een policieagent en een bediende van het stadhuis drongen het huis binnen en ijlden naar boven. Middelerwijl was de ontaarde zoon naar den zolder gevlucht. Hij riep, terwijl hij met zijne bar dreigde, dat hij den eerste, die hem naderde zou doodslaan. Met den revolver in de hand wist de policie hem evenwel ontzag in te boeze men. De brutale kerel werd aangehouden en ter beschikking van het parket opge sloten in de gevangenis. Bij de aanhouding viel de policiebriga- dier van al de trappen. Hij had zich ge- lukkiglijk slechts weinig bezeerd. Maandag namiddag heeft M. Emiel Van Peteghem, stadsbouwkundige te Lo keren eene belangrijke vondst gedaan. Werklieden waren onder zijn toezicht bezig eenen waterput te graven achter het nieuw gebouw van M. Arth. Wauters, apotheker. Op vier meters diepte, hebben zij eene oude Romeinsche kruik ontdekt, 42 centim. hoog en 21 centim. doorsnede. De kruik is bijzonder wel bewaard. Zij is gesloten en houdt een vocht in. M.Van Peteghem is er nog niet in gelukt, ze te openen. Moeilijkheden zijn ontstaan tusschen MM. Waters en Van Peteghem. De eerste beweert dat de kruik op zijnen grond gevonden werd en dus aan hem behoort. De bouwkundige, integendeel, rekent de kruik als zijnen eigendom. Waarschijnlijk zullen die heeren zich verstaan en het Museum zal met die Ro meinsche Oudheid verrijkt worden. De policie van Berchem heeft de hand gelegd op een drietal kerels, die in eenen hooiopper aan de Borsbeeksche poort lagen te slapen en eene soort van dievenbende uitmaakten. De bijzonderste van hen is een Belg, deserteur van het Fransche leger, slechts 23 jaar oud. Zijne medehelpers twee jonge nietdeugen, de i6jarige W., van Antwer pen, die sinds Sinxen de ouderlijke wo ning ontvlucht was en zekere Frans L., i5 jaar, van Borgerhout. Door strikvragen gedwongen,begonnen ze eindelijk al hunne misdrijven bekend te maken, een heele boel kleine dief stallen in winkels gepleegd. Zij robberden sloeffen, eieren, koeken en nog andere mondbehoeften. Te Zwijn drecht en te Wommelghem hadden zc eenen offerblok, die buiten aan den kerk muur geplaatst was, opengebroken en, natuurlijk den inhoud ervan gestolen. Men ziet, diefstallen van weinig belang maar van kleine komen er groote en het drietal had zoo eene zeer gevaarlijke ben de kunnen worden, als de policie hunne ondernemingen niet had gestoord. Twee werklieden van Doornik, Jules D. en Antoon A., waren samen te Brussel in den trein gestapt, om naar Doornik terug te keert 11. Voorbij Leuze kregen zij twist en raakten aan "t vechten doch, wat er eigenlijk gebeurde, weet men nog niet juist maar toen de trein te Doornik kwam, vond men A. bloedend en bewus teloos in den wagon liggen. Nabij zijn linkerslaap was een ader doorgesneden. Zijn toestand was zoo erg dat hij on rust inboezemt. D. werd aangehouden. Hij verklaard met zijnen maat gevochten te hebben, maar loochent een mes te hebben gebezigd, ofschoon uit het onder zoek der geneesheeren blijkt dat de wond met een mes moet toegebracht zijn. In den wagon noch in zijn bezit werd een mes gevonden. Zondag namiddag kwam M. Thi- riar van Spa terug. Nabij Bauregard bot- "J,KS loon van 00 dollaj automobiel op tenen ouderling selaars met hun werk 1.11 1 vonrlcanc ten pmdo r dragslijn der geestelijkheid volledigen. Pius X treedt in bijzonderheden over het familieleven en eischt van de personen, die aan't hoofd der goede werken staan, het goed voorbeeld in hun bijzonder leven. St-Pietersdag. Woensdag was het St-Pietersdag en reeds vroeg in den morgen begaf zich een groote menigte naar de kerk van Rome's schutspatroon. De basiliek was prachtig versierd; Cardi- naal Rampolla. Aartspriester van Sint- Pieter, celebreerde de Mis in de stamp volle kerk. 's Avonds waren de gevel der kerk en het plein verlicht, maar niet de koepel. Dat laatste is trouwens sedert 1870 nimmer voorgekomen. Dinsdag avond was de Paus volgens gebruik in St-Pieter voor de graftombe der apostelen gaan bidden. De kerk was toen voor het publiek niet toegankelijk. /.vr DuUuIlmltilliilUlIi !SUX![i S'-ViNCEHTiUS A PAUIO IIIBÏUCHT, WIT VLOED, ZENUWZWAKTE \wO PV vroor loofd m.dd.l HERSrailNOjmait» Hekten. 10». ».&Do£S!m,Ï.. f.rfl* OUINBT.Apot.-Ctiaiin, I.P»sugaS»ulnl«r.P4rijj. «VKr.iuo op -- ste zijn die op den boord der baan zijne zeis zat te slijpen. De ouderling werd eenige meters ver der geslingerd ën zijn rechterbeen op verscheidene plaatsen gebroken. De automobiel kantelde om en de in zittenden werden tegen de straatsteenen geslingerd. Zij werden echter niet erg gekwetst. De ouderling werd naar zijne woning overgebracht en bezweek er eenige oogen blikken later. Op de baan van Rulles naar Marbe- han ontstond brand in eene hoeve. Een geweldige wind deed de vlammen over slaan op zes andere hoeven, en allen werden in asch gelegd. Een boerenknecht, Jozef Demer, kreeg tijdens de reddings werken een ba ik op het hoofd en werd levensgevaarlijk gekwetst. Ruim veertig hoornbeesten zijn in den brand gebleven verscheidene varkens werden onder in stortende muren verpletterd. De handelaarster Roland, te Mont- sur-Marchiennes, beging de onvoorzich tigheid aan haar kind, slechts i jaar oud, een doos stekslcens te geven terwijl het in zijn wiegske zat. Het wichtje opende de stekskensdoos en deed, toevallig, een ervan branden. Heel de doos vatte vuur en stak de kleederen van het kind in brand. In weinige oogenblikken was het kind levend verbrand. De wijze waarop de vakvereenigingen in Amerika misbruik maken van hun macht wordt weer gekentschetst door het volgende Een ondergrondsche spoorwegtunnel te New-York nadert hare voltooiing. De aannemer heeft tijd tot 27 Augusti, na welken datum hij een groote boete te be talen zou hebben, voor eiken dag dat het werk later wordt afgeleverd. Hiervan trekken de werklieden in den tunnel partij om den eenen eisch na den anderen te stellen. Een metser die 12 uren per dag in den tunnel werkt, verdient reeds 5oo fr. in de week, en de metsers dreigen thans met eene staking als zij geen loonsverhco- jing krijgen. Niettegenstaande hun weke- ijks loon van 60 dollars, maken de met selaars met hun werk geen bijzonderen voortgang, ten einde den aannemer beter te kunnen knijpen naarmate de nood lottige termijn nadert. Een verwilderde mensch. Te Je- romenka, een stadje in het binnenland Sao Paola, werd onlangs een heel verwil derde mensch gevangen. Hij was als klein kind in het woud gejaagd. Zijn aanblik is schrikwekkend hij gelijkt wel een dier, dat alleen nog een mensch herinnert. Zijn haar is als een groote maan en zijn baard is dicht en verward. De vinger nagelen zijn echte klauwen geworden er. de voeten insgelijks. De stem van dezen boschmensch is een geheel dierlijk gehuil. De man heet Franzisco Henrique de Sonzo. Hij was in den omtrek reeds lang bekend als Gekke Frans, maar hij vlucht te de nabijheid der menschen, doodde runders en paarden, dronk hun bloed en at hun vleesch rauw. Toen hij gevangen was, poogden eenige kinders hem onvoor zichtig te naderen en hij poogde ze te grij pen. Of het nog gelukken zal van dat arm schepsel een mensch te maken, valt af te wachten. ANTWERPEN, 1 Juli. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 18,00 a 18,a5 K°gg= 13,75 a 14,00 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst jö.5o a 17,00 Haver 16,a5 a 16,5o Boonen oo.oo a 00,00 Bitterpeën 17,75 a 18,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a 1,45. De aardappels per zak 8,5o tot g,5o fr. Nieuwe inlandsche fr. 18,00 tot 20,00 De eieren betaalde men per a5 stuks fr. 2,00 a 2,25. VEEMARKTEN, GENT. 1 Juli. Getal te koop gestelde hoorenbeesten 316 23i 4 5i6 SOCIÉTÉ ANONYME A I, O 8 T Drie jongelingen zaten woensdagavond rond half elf, in een rijtuig in de rue de Tievise, nabij den grooten boulevard te Parijs. Twee van hen wierpen zich eens klaps op den derden en terwijl de een hem vasthield, sneed de andere hem met matin. een scheermes de keel af. Toen vluchtten ORDRF DTT TOTTR beiden. Het slachtoffer viel op de straat. 1 Ri,an ZlfA j°UR Bilan, compte de profits et pertes. De koetsier zette de moordenaars ach- P.]lr A terna en een agent kon er een van aan- or,;onnQ- ^'a®sem^,ee MM. les houden, maar hij zegde Gij ver-ist u ik f,c,1.?",nalres,s<>nl Prlés de se conformer a Le Conseil d'administration a l'honneur de porter a la connaissance de MM. les actionnaires que, conformément Partiele 11 des statuts, l'assemblée générale ordi naire se tiendra, au siège de la société, Mardi 19 Juillet 1904, A 10 heures du liep achter de moordenaars gelijk al de andere en de agent liet hem los. De gekwestc is in hopeloozen toestand .ar het gasthuis gebracht. De plegers van de misdaad zijn ver dwenen. Er is een razzia gedaan onder de bijloopers van Montmartre en daar heeft men goede inlichtingen gekregen.Volgens hen is het slachtoffer een der hunnen Loulou le Violet. Het concordaat. De Gil Bias deelt bijzonderheden meê over de vragen- tabel, door den Paus aan de Bisschoppen gezonden, ten einde den financieelen toe stand vast stellen, die uit eene afzegging van het concordaat voor de Kerk zou ontstaan. Het Vatikaan denkt dat die afzegging wel in den volgenden zittijd zou kunnen gebeuren en de begrooting vaneeredienst, ten beloope van 341ml- lioen aldus zou afgeschaft worden. De antwoorden, tot hiertoe in Rome ontvangen, luiden verschillend. In het Noorden en in Bretagne zijn zij gerust stellend, maar elders vreest men dat veel parochiën zullen moeten afgeschaft wor den en dat de crisis lang en moeilijk zal zijn. Groote branden. Te Planay, kanton Boury St-Maurice, zijn veertien huizen en schuren door brand vernield. Oorzaak onbekend. Te St-Denis, bij Paiijs, heeft een groote brand gewoed, die veel schade heeft aangericht. Het vuur ontstond in de fabriek Royanez, te midden van St-Denis gelegen en grenzende aan verschillende andere fabrieken. Vijf uren lang heeft het vuur gewoed in die groep gebouwen en zich meêgedeeld aan de kartonfabriek Marchand en aan verschillende andere gebouwen. Het dak van een huis, be woond door verscheidene families, ge raakte ook in brand, waardoor eene geweldige paniek ontstond. Moedige red- derssneldende woning binnen en haalden al de bewoners buiten. Te 9 ure 's mor gens was men het vuur meester. De schade wordt op een millioen geschat. Encycliek. Volgens den corres pondent van den Temps legt Puis X de laatste hand aan eene groote encycliek over de plichten der wereldlijken. Dit document zou de encycliek over de ge- Melkkoeien 21 Vette koeien /y Groote ossen 3 Stieren 95 Jonge ossen 68 Magere beesten 114 Vaarzen 75 I Schapen 1 Varkens Lammeren o Loopers Kalveren 129 Viggens Stieren ie kw. 0,80 2ekw. 0,70 3ekw. o,65 Koeien 0,75 0,70 0,60 Vaarzen 0,90 0,80 o,65 Ossen 0,82 0,75 0,60 Varkens o,85 0,78 0,00 Kalveren i,35 0,95 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 3o Juni. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 38i Ossen, 375 Stieren, Koeien en Veerz. 848 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,80 a 0.94, Stieren 0,68 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,68 a 0,80. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 899. Prijs per kilogr. fr. o,85 a 1,08. BRUSSEL 1 Juli. Kalverenm. Getal te koop gesteld 394, per kilogr. op voet fr. o,85 a i,io. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00. stieren 0,75 a o,8o, Koeien en Veerzen 0,90 a o,g5, Kalveren i,35 a i,5o. Circa 1 hectaar 5o aren land allerbest geschikt voor bouwgrond in de nabijheid der stad, zich te bevragen ter studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oorde- gem. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat. nabij de Stokerij 0 Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. Uit der hand te koop, circa 1 heciaar 25 aren Hooi- en Nagras, bij Jean Lim- pens-Caudron, Meubelmaker, Brusselsche straat, Nr 44, Aalst en wassende te Aalst- Mijlbeke, Zandbeek. l'article 12 des statuts. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 11 Vrouwelijk idem 13 2+ Huwelij ken. H. Plancq, loodg. met J. Morren, z. b. P. Temmerman, wever, met P. Van den Bremt, br. V. Marcoen, schoenm. met R. Delkord, z. b. E. Van Mie- ghem, tw. met L. Podevyn, tw. E. Var. Goethem, tw. niet M. Van de Perre, t wijnster. overlijdens. A. Roelandt, bed. 38 j. Nieuwstraat. R. Van Nuffel, wed. Van der Snickt, z. b. 73 j. Groenstraat. C. Roelandt, vr. Roelens, z. b. 45 j. Groenstraat. 7 kinderen onder de 7 jaren. Verkiezingen voorde Handelsrechtbanken Kiescollege van Aalst. BERICHT voor de gedeeltelijke vernieuwing der Handelsrechtbank van Aalst. DEN 19 JULI 1904. De Voorzitter van het Hoofdbureel, Gezien de wet van 2 Juni 1884 gewij zigd door die van 9 Mei 1904 Gezien het besluit van den heer Gou verneur van Oost-Vlaanderen van 8 Juni 1904, bij hetwelk de kiezers voor de samenstelling van de Handelsrechtbank van Aalst, bijeengeroepen worden op 19 Juli 1904, om 3 ure 's namiddags, om over te gaan tot de verkiezing van i° Twee Rechters 20 Een Rechter-plaatsvervanger. Brengt ter kennis der kiezers dat de voorstelling der candidaten en hunne aanvaarding zullen ontvangen worden den Zondag 3 Juli 1904, van 11 ure voormid dag tot s middags, ter Grefïie van de Handelsrechtbank van Aalst, in de Kapel- lestraat. Eens dit tijdstip voorbij, zal geene voorstelling noch aanvaarding van can didaten ontvankelijk zijn. Gedaan te Aalst, den 25 Juni 1904. De Voorzitter, Pr. CALLEBAUT. Algemeene maatschappij van verze keringen tegen ongelukken, wettelijke aansprakelijkheid, diefstal, enz. De grootste en de voordeeligste maat schappij. Waarborgen 30 millioen (ranken. Algemeene vertegenwoordiger René Van Riesen, Leopoldstraat81, Aalst. (opvolger van wijlen Mr H. Gottigny). Deftige agenten gevraagd. Incendie vie accidents vol maritimes, etc, rue Leopold, 81, ALOST. Assurances de toute nature. Devis et renseignements gratuits. Consulta tions. Inspection de risques. Règle- ment de sinistres.— Spécialité de risques jndustriels. O meid,zich te Boven- --wenden bij M. Louis Burny De Smedt Statie plein, Aalst. Vfaagd, Nieuwstraat, N. 5, Aalst. Ou demande une fille A faire et connaissant un peu la cuisine. Zaterdag 2 Juli 1904. fr. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 6,00 a 7,00 5,94 a 7,65 1.75 a i,85 65,00 a 75,00 0,00 a 0,00 a 00,00 Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin, de 100 kil,volgkw, 00 00 Aalsterhop i9o3 beschikbaar fr. i35 oo 5o kil. POPERINGHER Stadhop i9o3 be- schikbaar fr. 87,50 de5okil. Aalsterhop 1904, leverbaar op October- November, fr. 62,5o tot fr. 65 de 5o kil. Merkt kalm. GENT 1 Juli. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,50 a 18 25 R°gge 13,25 a 14,00 Haver 15,oo a 00,00 Gars* 14,50 a 00,00 Boter per kilo M3 a ,5 Eiers per 26 2,oo a 0,00 Door verandering van woonat. OPENBARE VERKOOPING van en Landbou worHalem TE HELDERGEM, DORP. De Notaris DE SADELEER te Erembode- gem, zal ten verzoeke en ten huize van den eer Victor Do Klerck, gowezen onderwijzer te Heldergem, Dorp, openbaar verkoopou op DIJNSDAG 12 JULI 1904, om 8 ure 'e morgens Meubels Kleer en andero Kassen, Tafels, Stoelen, Banken, Commode, Stoof met toebe^ hoorten, Spiegels, Beelden onder bocaals en andere, Vazen, Printen, Tobbens, Kannen, Potten, Pannen en m.-er ander klein Ksuken- gerief. Alem Bascnnl met gewichten, Kruiwagen, Braken, Schuppen, Reeken, Rieken, Gaffels, Mesthaak, Vlegels, Wanmolen met drie Zif ten, Slede op wielen, Beirkuip met Schepper, Z«is en meor ander alem. Verscheidene koopon brandhout. Gewone voorwaarden. 183 loten schoone en welgelegene Bouw gronden. te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich te wenden ter studiën der Notarissen DE PAUW en BRECK- POT. s'Adresser au bureau du journal. io5. Wordt gevraagd. Dienstmeid voor een klein huisgezin, bekwaam voor alle werk. Getuigschrift wordt vcrrischt. Adres ten Bureele van Den Dendbr- bode. N' 107. Een hulskneeht vraagt plaats voor alle werk, ook voor de keuken, eene goede burgerskeuken. Adres Zoutstraatpoort, i33, Aalst. IInis te huren, Molenstraat, 43. Zich te bevragen zelfde straat. N° 45 te Aalst. Te huren terstond. Drij schoone en gerieflijke huizen, zeer goed gelegen tot Okegem, rechtover de Statie van den IJzerenweg. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te bevragen, bij den heer Gabriël Haese- leer, woonachtig tegen de Dorpplaats, aldaar. Drij schoone Woonhuizen in de Meu- lenschettestraat, dienstig ook voor bedrijf. Zich te bevragen bij den Heer J. Goethals, 14, Dirkmartenstraat. fr. occasion Motocyclette F. N. de Herstal 1 cheval, marche parfaites'adresser rue Albert Liénart, i5. Te koop bij de kinderen Hosse- laer, te Erpe, een goede ressortkar voor poney. buitengewone occasie, Eene zeer schoone en goede Piano te koop, aan voordeeligen prijs. Zich te be vragen ten bureele dezer, 104 Te koop Wngonnette voor n of twee paarden, zoo goed als nieuw, zich te bevragen ten bureele dezer. 106 IMincton voor een of twee paarden te koop aan zeer gematigen prijs te Aalst, Graanmarkt, N® 10.

De Denderbode | 1904 | | pagina 3