Tentoonstelling van Klein Gereedschap. Van tak op tak. Groot Concert Allerhande nieuws. Prijzen van reinigheid en zorg. Maandag 11. heeft ter Groote Feestzaal ▼an het Landhuis de jaarlijksche prijs uitreiking plaats gehad. 46 prijzen waren uitgeloofd door het Bureel van Welda digheid. Te dezer gelegenheid sprak de achtbare heer Burgemeester, de volgende redevoering uit Dames en Heeren, Allereerst moet ik, in den naam van het Gemeentebestuur, nogmaals eene wel verdiende hulde brengen aan de Dames en Heeren welke den moeilijken en on dankbaren last op zich hebben genomen de behoeftigen ten huize te bezoeken en in hunne noodwendigheden bij te staan. Lid zijn van eene weldadige inrichting is geene gemakkelijke taakterwijl in alle besturen deze die last en verantwoor delijkheid dragen, dikwijls beloond wor den door ongegronde beknibbelingen en onrechtvaardige beoordeelingen. In eene liefdadige instelling bijzonder waar eene edelmoedige zelfopoffering en eene be stendige diensvaardigheid gevergd wor den in alle beslissingen en bedeelingen, worden soms de beste inzichten miskend en de verdienstelijkste pogingen tegenge werkt. Niettemin zal het eene aanmoe digende troost wezen in het vervullen van deze bedieningen zich zeiven, in volle gewetensrust, getuigen te mogen geven dat de plicht naar behooren is vol bracht. De uitreiking der prijzen door het Arm- bureel te gelegenheid der jaarlijksche kermis geschonken aan de huisgezinnen welke zich onderscheiden door hunne zin delijkheid, verschaft mij ook telkens eene gepaste gelegenheid, u, werklieden, aan te zetten om met voorliefde uwen huis- kring te verzorgen. Overtuigd moet gij zijn dat het huisgezin waar de reinig heid heerscht, al moest het soms tegen spoed beleven, toch gelukkiger is als wanneer slordigheid, vuilnis, en de hier mede gepaard gaande zedeloosheid af schrikt en verwijdert. Aan u die onder velen geroepen zijt om eenen prijs te ont vangen, mogen wij vragen dat gij in het toekomende tot voorbeeld zoudt strek ken. Betracht besparingen op uw dagelijks loon, hoe gering het ook weze. Sluit u aan bij maatschappijen van onderlingen bijstand en pensioenkassen, behelpt zoo veel mogelijk u zelve en verwacht enkel de hulp der liefdadigheid wanneer gij in den uitersten nood verkeert. Het Gemeentebestuur zal geene maat regelen verwaarloozen tot de lotsverbe tering van den werkmansstand. Om de werkmanswoonsten betamelijker te ma ken, om de ongezonde kwartieren te ver- zuiveren heeft het Bestuur grootsche werken doen uitvoeren, kostelijke onteige ningen bevolen, belangrijke geldopoffe- ringen gedaan.Ook, met genoegen mogen wij bestatigen dat de algemeene gezond heidstoestand der stad er veel door ge wonnen heeft. (Toejuichingen). 't Is tegenwoordig al expositie dat de klok slaat dit jaar groote Worldsfair (wereldfoore, zeggen de Amerikanen) te Sl Louis in de Vereenigde Staten toekomend jaar Wereldtentoonstelling te Luik. Dan tusschen in, tentoonstellingen van dit en van dat, te veel om te melden. En al die tentoonstellingen gelijken op elkaar gelijk twee druppels water. Daar zit veel nut in, zeggen de groote mannen en dat zullen we niet betwisten, maar dat nut is meest altijd voor de groot- nij veraars en groot-handelaars op alle gebied. Ze leeren er nieuwe machienen kennen die beter zijn dan de oude, die rapper werken en dus meer voortbrengen die minder kolen of gaz verbruiken, die minder slijten en min olie behoeven, enz., kortom, die op alle manieren de voortbrengst beterkoop maken. Dat zulks nuttig is voor de belangheb benden, dat springt in 't oog, en 't is dan ook niet te verwonderen dat men in alle tentoonstellingen hetzelfde doel najaagt de kalandizie de groot-nijveraars, enz., trachten te winnen. De tentoonstelling van kleine ambachts werktuigen, welke te Gent geopend werd, maakt op al hare oude zusters eene loffe lijke uitzondering, namelijk dat zij er geheel en gansch van verschilt. 't Is daar geene uitstalling van reuzen- machienen, zooals plethamers van hon derd duizend kilos, maar eene tentoon stelling van den minderen nijveraar en hapdelaar en den gewonen ambachtsman. Bakkers, smeden, timmermans, schrijn werkers, koperslagers, zinkwerkers, enz., met al hunne onderverdeelingen kunnen daar het gerief en het halm vinden dat hun dienstig is en dat hun zal toelaten vooruit te gaan en het hoofd biedend aan de steeds meer en meer nijpende concur rentie. 't Is de eerste soortgelijke expositie die welke in België geopend wordt. We volgen hierin het voorbeeld van onze Duitsche naburen, bij wien derge lijke tentoonstellingen dagelijksch brood zijn. Men weet dat de Duitschers op den eersten rang staan in Europa op het ge bied van nijverheidskunst ongetwijfeld dat die kleine, burgerlijke tentoonstellin gen niet weinig hebben bijgedragen om hen zoo ver te brengen. Maar... er zijn altijd maar's, indien de Expositie in den Botanieken Hof van gansch verschillenden aard is dan hare voorgangster, toch heeft zij met deze eenen lrek van gelijkenis en dat is juist het beste niet Ge moet weten, beste lezer, 't heeft heel wat moeite gekost om tentoonstellers te krijgen in het begin. De nijveraars wilden niet komen. Maar het comiteit heeft volgehouden. En zie, nu zouden ze er allemaal willen zijn, en er is zelfs plaats te kort. 't Is een goed teeken, want het zegt dat de toekomstige expositiën van kleine gereedschappen verzekerd zijn van groo- ten bijval. En nu, de tentoonstelling is open gaat binnen, alle kleine ambachtslieden en nijverheidslieden de ingang is vrij, 't kost niets om goede en schoone dingen te zien en te leeren. Fondsenblad. Nationale feesten van 1904. De plechtige uitreiking van de nijverheids- eereteekens, van de bijzondere eereteekens aan de stichters en beheerders van maat schappijen tot onderlingen bijstand en samenwerkende vennootschappen en van de landbouweereteekens zal plaats heb ben op Donderdag 21 Juli, ten 10 ure in het Paleis van het Jubeljaar, niet in de feestzaal zooals het aangeduid was in het programma afgekondigd in denMom- teur van 4-5 dezer maand Juli maar wel in de groote rechterhalle, ingang langs de Kunstherlevingslaan, (avenue de la Renaissance), Moniteur. Boerengevechten in het Belgisch leger. De staf van de tweede ruiterij afdeeling, onder het bevel van luitenant- generaal Mersch, alsook de staf der vierde ruiterij brigade, onder generaal major Pinte, waren te Geeraardsbergen veree- nigd. Men weet dat de generaal Pmte zich bij de laatste krijgsoefeningen onderschei den heeft door zijne bewegingen in af wisselend terrein op de manier van den Boerengeraal De Wet. De 3e en 4* regimenten lanciers ko mende van Brugge en Gent, hebben zich daar ook vereenigd en rukken nu samen naar Beverlco op. Tijdens hunne marschen, houden de lanciers schijngevechten tegen de derde ruiterijbrigade, onder het bevel van den generaal-majoor Van Malcotte, bevatten de de ie en 2e jagers te peerd. Vrijwilligers. In strijd met hetgeen uitgestrooid was, verzekert het Journal de Bruxelles, dat het ministerie van oorlog over genoeg vrijwilligers met pre mie beschikt, om aan al de aanvragen tot plaatsvervanging te kunnen voldoen. De vliegen en de peerden. Men weet dat de vliegen in den zomer vreese- lijk de peerden plagen. Ziehier een goed middel om ze te verwijderen Men laat notelaren bladen koken in water, men dopt er eene spons in en strijkt ze meermalen op het vel van het peerd, bijzonderlijk op de plaatsen waar de vliegen zich bij voorkeur nederzetten Dit middel heeft met goeden uitslag ge bruikt geweest in de stoeterijen van En geland. Een ander middel beslaat in, zich voor tien centiemen acide phénique te bezorgen bij de drogisten. Men laat er eemge drup pels van smelten in een liter water, welke men bewaart in eene biikken kruik. Men gebruikt het om er meermaals daags de peerden mede te wasschen. Wij melden ook dat met de warmte zich de wonden zullen voordoen, zoo menig vuldig aan de schouders en gareelen der peerden. En het is onvermijdelijk het meeste deel der gareelen voor trekpeerden wegen tien kilos en meer zij bevuilen zich door het zweet en zijn om zoo te zeggen nooit gekuischt men doet het gareel aan de peerden ten 6 uren s mor- gends, en men doet het af om 8 uren 's avonds. Vele voermans doen het niet af om te drogen *s middags binst dat het peerd eet. Men mag stout verzekeren dat binst de warmte meer dan het derde der trekpeer den gekwetst zijn. 't zij onder de zadel ot onder het gareel. Vele voermans nemen er geen acht op wij zeggen niet dat zij, door hunne ver- waarloozing hunne vlijtige helpers mar telen, maar het zou genoeg zijn van eiken dag, 's morgends en 's avonds, de schou ders en de spanstokken van het peerd te wasschen met zoutwater en van wel de gareelen en zadels te onderhouden, om deze pijnlijke kwetsuren te vermijden. Aan de grenzen. Personen, zelfs deze die niet smoren, zijn geneigd als zij van België naar Frankrijk reizen, eene hoeveelheid tabak mede te dragen. Dat is zeer gevaarlijk en geeft dikwijls aanleiding tot het moeten betalen van zware boeten. Ziehier een uittreksel van het reglement betrekkelijk het invoeren van koopwaren De reizigers moeten, onder straf van verbeurdverklaring der koopwaren, het betalen eener boete van vijf honderd frank en eene gevangzitting van drie dagen tot eene maand, de juiste aangifte doen van hunnen reisvoorraad, alsook van alle voorwerpen welke zij medebrengen of in koffers gesloten hebben. Men mag tot één kilo tabak of vijf honderd sigaren binnen brengen, voor persoonlijk gebruik, mits betaling der vol gende invoerrechten. i) Sigaren en sigaretten, per kilo, 5o fr. Oostersche tabak ^5 Andere tabak *5 Manspersonen mogen, zonder rech ten te betalen, ccn dertigtal sigaren, hon derd sigaretten of honderd grammen ta bak medenemen, doch men moet op voor hand de douaniers verwittigen. Vrouwen en kinderen mogen boven gemeld rookgerief niet over de grenzen brengen. Zullen tot eene boete van 6a5 fr. ver wezen worden, de personen die tegenstand bieden aan de douaniers of weigeren hun reisgoed te laten onderzoeken. Men ziet dat de Franschen er met vuile voeten doorgaan. De personen die in Frankrijk reizen, zullen wel doen bovenstaande uittreksel van het reglement eens goed te overwe gen. Liberale stadsbesturen en leenin gen. Wij vinden in een liberaal Vlaamsch blad het volgende pereltje, dat wij te overwegen geven aan allen, die de liberale stadsbeheerders tot in den zeven den hemel verheffen. De stad Charleroi gaat eene leening doen van vier millioen frank, om ver scheidene groote werken uit te voeren. Te Brussel werd met hetzelfde doel eene leening gesloten van 75 millioen, zoowat drie jaar geleden, toch tot heden wachten de Brusselaars nog steeds op den aanvang der werken. Hij die dat schreef verwacht denkelijk hetzelfde van Charleroi. Onze Kermisfeesten zijn zoo als ge woonlijk afgeloopen. Talrijke Aalstenaren welke in vreemde steden en gemeenten verblijf houden, brachten hun jaarlijksche bezoek aan familieleden en vrienden. De opstijging van den luchtbal lokte weer duizenden toeschouwers onzer stad en om liggende gemeenten. Twee heeren, Kep- pens Prosper, bediende ten stadliuize en Van Cauwenbergh, leeraar aan 't gemeen telijk collegie te Ath ondernamen de luchtreis.De luchtbal verhief zich zonder ongeval ditmaal en dreef het Oosten in om neder te dalen te Aarschot. De lucht reis duurde ongeveer eene uur. Het openbaar Veldfeest in den hof van het Casino lukte dees jaar, dank aan 't goed weder, opperbest. Het inganggeld van 10 centiemen ten voordeele van den Arme beloopt tot 274 fr. en men mag dus, de personen meêge- rekend die recht tot vrijen ingang hebben, het getal bezoekers op meer dan 35oo schatten. De openbare oefeningen des Woens dags namiddag van ons Vrijwillig Pom pierskorps liepen allerbest af. Onze St- Martinuskerk was voor de werkzaamheden verkozen. Verscheidene pompiers be klommen den toren tot onder den bol. Vele lieden bewonderden de stoutmoe digheid dezer mannen welke hierdoor 't bewijs leveren dat Aalst ambachtslieden bezit in staat om gevaarlijke werken aan keiktorens enz. te verrichten, maar stel den de vraag of zulke oefening wel drin gend noodzakelijk was. Wie 't gevaar bemint zal er in vergaan. De openbare Concerts werden ook druk bijgewoond. Het Concert des donderdags ter Keizer lijke Plaats door onze Koninklijke Har monie was buitengewoon prachtig. De heer D'Hoir Prosper, klarinet-solo,oogste, door een onberispelijk gespel de geestdrif- ligste toejuichingen des publieks in. Onze Koninklijke Harmonie, zegt ons een des kundige, herwint onder de leiding van haren Orkestmeester,den heer R.Lenssens, hare pluimen terug. Goed zoo en op die baan vooruitgegaan om eindelijk te gera ken tot daar waar heerlijke lauweren worden geplukt. Onze Foore was merkweerdiger dan vroeger jaren en werd dan ook druk be zocht. De prachtige molen ter Groote Markt, genoot de algemeene gunst der jeugd en deed gulden zaken. Zeggen wij ten slotte dat onze Kermis feesten in vreugde en vrolijkheid zijn doorgegaan en geene enkele ernstige vechtpartij is bestatigd geworden. STAD AALST. Dijnsdag 12 Juli 1904 om 8 1/2 uren 's avonds ter Keizerlijke Plaats, door de Fanfaren Willen is Kunnen van St. Jozefspatronage onder het bestuur van Mr Richard D'Haens, PROGRAMMA Marche de Concert n. 1, avec trompet- tcs thébaines Walpot. 2. Les Noces de Figaro, Mozart. 3. Les deux amis. Polka voor Buggel en Piston, solisten MM'Tas Gustaaf en Backaert Cheri, Deneufbourg. Tannhauser. Marche des Nobles, Wagner. Tot Wederziens, G. Pape. 6. Brabanconne. St. Martenskerk, Aelst. Te beginnen van Zondag aanstaande 10 Juli zullen de missen op de Zondagen en Heiligdagen geschieden om 5, 6, 7, 9, 11 uren. Er zal met de klok geluid worden een half kwaart vóór de mis en de mis zal beginnen zoohaast men ophoudt te lui den. De uur van de Kerk zal dezelfde wezen als die van het Stadhuis. Kerk der Theresianen, Solemneele Octaaf en Volle Aflaat, bij wijze van Portiuncula, te beginnen van den i5n Juli om 2 uren namiddag, tot zonsondergang van den ió" Juli, voor alle geloovigen, iedermaal zij de voorgemelde kerk bezoeken, na gebiecht en gecommu niceerd te hebben, en er bidden volgens de inzichten van Zijne Heiligheid. De Goddelijke diensten als volgt Vrijdag, i5 Juli, om 2 uren namiddag, uitstelling van het Allerheiligste, 's Avonds ten 6 uren Solemneel Lof. Zaterdag, 16 Juli, ten 5 uren de eerste Mis. De plechtige Mis om 8 uren. s Na middags, ten 6 uren, plechtig Lof, Fransch Sermoen en Te Deum. Zondag, 17 Juli. De eerste Mis ten 5 uren. De plechtige Mis, ten 8 uren. 's Na middags, ten 5 uren Lof en Vlaamsch Sermoen. geleund was, werd door De Smet weer ten gronde geworpen, hij wreef hem mod der in den mond en sloeg hem tweemaal of meer met steenen op het hoofd. Zoo hard had de booswicht geslagen dat Van deWalle hem toeriep Er is geen twijfel, hij zal morgen dood zijn. Dat hij antwoordde De Smet, het is een groote deugniet genoeg. Volgens Van de Walle heeft de betichte ook geslagen met den hecht van zijn mes. Na het plegen dier afschuwelijke daad, liet De Smet zijn slachtoffer liggen. Gekière is maar rond 4 uren 's morgens naar huis kunnen struikelen. Hij heeft de schedelboring moeten on derstaan korte dagen nadien is hij ge storven. De jury verklaarde De Smet plichtig aan voorafbedachten moord en het Hof veroordeelde hem tot 20 jaren dwangar beid. Instorting te Vorst. Den 4 Novem ber 1903 stortten te Vorst twee nieuwe huizen in. Vijf werklieden werden gedood en drie gekwetst. De aannemer en de eigenaar werden vervolgd, deze laatste omdat hij toezicht hield over de werken hoewel hij er geene kennis van had. Deskundigen hebben vastgesteld dat de instorting 't gevolg was der slechte bouw stoffen, die gebruikt werden de mortel bevatte 2/3 zavel en slechts i/3 kalk. De aannemer is veroordeeld tot 5maan den gevangenis en 100 fr. boet voorwaar, delijk de eigenaar tot 2 maanden gevan. genis en 5o fr. boet, niet voorwaardelijk. De lijfsdwang is bepaald op 3 maanden. De wed. De Broux bekomt als burger lijke partij, 10,000 fr. de wed. Rivier en hare kinderen, 23,000 fr.; de wed. Ghion en hare kinderen, 21,000 fr.; Van den Busch, een der gekwetsten, i5 fr. Priesterlijke 'benoemingen Z. H. de Bisschop heeft onderpastoor benoemd In Sl Josephskerk te Gent, den E. H. Gys, onderpastoor te Wynkel S'- Kruis te Wynkel-S*-Kruis, den E. H. Taragola, onderpastoor te Hofstade te Hofstade. den E. H. De Meester, onder pastoor te Vlierzele te Vlierzele, den E. H. Van de Moere, oud-cöadjutor te Schoonaerde. Provinciale Raad van Oost-Vlaan deren. De zitting van den provincie raad werd Dijnsdag ten 11 ure geopend onder voorzitterschap van M. Dubois, raadslid voor Dendermonde. In zijne openingsrede heeft M. de gou verneur gehandeld over de vereeniging, welke immer een der grootste machten van het menschdom was en nu vooral zoo oneindig veel bijbrengt voor den vooruitgang, zoowel op verstandelijk- als op economisch gebied. M. de gouverneur spreekt over de ver- schillige vormen der vereeniging. Men heeft vereeniging der kapitalen, vereeni ging der werklieden, handelsvereeniging, enz., en komt alzoo tot de vereeniging der gemeeBten, voor het uitvoeren van werken of lot het bereiken van een doel, waartoe eene enkele gemeente niet zou in staat zijn. De geachte redenaar verklaart dat er alzoo vereenigingen van gemeenten zijn tot stand gekomen voor de wateibedee- ling, voor de verlichting, voor het inrich ten van gasthuizen en godshuizen, voor het stichten van werkeloozenfondsen, ja zelfs, voor de haven instellingen van Brus sel. Hij wijdt bijzonder uit over eene ver eeniging welke bestaat uit 9 gemeenten in den omtrek van Brussel, vereeniging welke den vorm heeft eener samenwer kende maatschappij en gesticht voor het bedeelen van water. De belangrijke gemeenten der Arron dissementen St-Nicolaas en Dendermon de, die op geene voldoende wijze van water zijn voorzien, zouden wel doen dat voorbeeld te volgen. Nadat M. de gouverneur den gewonen zittijd voor 1904 had open verklaard, en de raad zich in commissiën had verdeeld om de geldigheid te onderzoeken van het mandaat der nieuwgekozen leden, werd overgegaan tot het onderzoek der kiezin gen. Allen werden goedgekeurd. MM. de Riemacker, Vanderlinden en Pussemier werden tot leden der besten dige Deputatie herbenoemd. De zitting eindigde om 5 3/4 ure. Kechlerlijke kronijk Het drama van Londerzeel. De rechtbank van Brussel heeft tegen de be tichten de volgende straffen uitgespro ken A. Van Cauter krijgt 4 jaar en 6 maan den gevangenis, Victor Van Praat 5 jaar, Pieter Van Praet 3 jaar en 7 maanden, Frans Van Praet, bij verstek, 5 jaar en Piet Spaessers 3 maanden. Het eerste slachtoffer, de jachtwachter Verbruggen, die vroeger op Van Cauter had geschoten, zat naast zijne beulen op de bank der beschuldigden. Hij krijgt 3 maanden gevangenis en 5o fr. boet en moet aan Van Cauter 5oo fr. schaevergoe- ding betalen. Twee metsers gingen kermis houden te Dilbeek, bij Brussel. Half dronken kwamen zij in de herberg van den ouden Jan-Sus, en bestelden aan diens knecht twee pinten bier. Deze waren spoedig leeg en zij vroegen er nog een voor elk. Een derde werd besteld, maar nu wilde de knecht niet meer tappen, voor dat de twee eerste pinten betaald waren. Dit maakte de kermisgasten zoo boos, dat zij den knecht een rammeling gaven, een vat bier lieten leeg loopen, den stal open zetten en het peerd op den loop joegen en ten slotte den knecht dwongen, hen het geld te geven, dat hij in de schuif had. De rechtbank van Brussel heeft hen die grap met elk een jaar en een maand gevangenis betaald gezet. Moord te Peteghem-bij-Deinze. Het Assisenhof van Oost-Vlaanderen had zich Donderdag met deze droeve zaak bezig te houden. Ziehier hoe de beschuldigingsacte dit verhaalt Op Zondag, 24 April, rond midder nacht, waren Henri De Smet, Alidoor Van de Walle en Leander Gekière ter her berg van Henri De Winter, te Peteghem- bij-Deinze. Gekière, die nootjes verkocht, had er nog eenige over, hetgeen aan De Smet de gelegenheid gaf, spotwoorden spreken. Er ontstond eene kleine woordenwis seling, waarna Gekière in slaap viel. Henri De Smet, als een eerste twist zoeker en vechter bekend, hield zich bezig met steentjes naar 't hoofd van den sla- penden Gekière te werpen. De herbergier maakte Gekière wakker en deed hem de herberg verlaten. Hij was maar eenige oogenblikken weg, toen Henri De Smet tot Van de Walle zegde Willen wij hem eens gaan afdroogen De Smet ging buiten, 'haalde Gekière in, stootte hem omver, sloeg hem met eenen steen op het hoofd, gaf hem dan wat stampen en keerde naar de herberg terug. Daar zegde hij Ik heb Gekière eene vetting gegeven. Eenige minuten nadien kreeg de schurk het gedacht dat bij Gekière wel wat meer mocht gegeven hebben. «Hij heeft nog niet genoeg. Willen wij hem nog wat geven zegde hij tot Van de Walle. Hij snelde de deur uit,tot bij den onge lukkige, die zich intusschen had kunnen oprichten. Hij had zich voorzien van eenen zakdoek vol modder en kassei- steenen. Gekière, die tegen eenen muur Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Twee goede dienstmeiden. Een kuiper kunnende rolvaten maken. Een kuiper, halve gast. Een goede vuursmid. Een daglooner van 17 tot 20 jaar. Men vraagt voor Brussel (Statie-Zuid) of 5 werklieden om in de kolen te wer ken. Vragen werk 2 Bedienden, magazijniers. 2 Smeders leerjongens. Een jongeling kennende Vlaamsch en Fransch voor boodschapper of magazijnier. Voor verdere inlichtingen wenden men zich ten Stadhuize bureel der Werkbeurs. Aan de liefhebbers van Geïllustreerde briefkaarten Tegen vooruitbetaling van 3.25 fr. krijgt iedere verzamelaar van aanzichtbriefkaar ten op zijn adres gestuurd en met het post merk uit de stad van den oorsprong, 12 prachtige geillustreerde postkaarten van Constantinopel. deze postkaarten in prachtige kleurendruk uitgevoerd liggen ten inzage ten bureele van dit blad. Stuurt dus een postwissel van 3,25 fr. aan Joris Vande Putte, Korte Zoutstraat te Aalst om die kaarten binnen de 10 dagen franco op uw adres uit Constantinopel te ontvan gen. zuiverheden per 24 uren door te zijgen indien zij er onbekwaam toe zijn, hoopen zich die onzuiverheden in het lichaam op en doordringen gansch het gestel, ver oorzaken rheumatiek, zenuwpijn, water zucht, jicht, zwakte van het hart, schele hoofdpijn, flauwten, enz... Dus geneest uwe nieren en uwe nieren zullen u genezen. Zie er hier een bewijs van Mr P. Backaert, 28 Peperstraat te Aalst, zegt onsSedert vier maanden had ik zoo hevige nierpijnen, dat ik er 's nachts niet kon van slapen en 's mor gens stond ik altijd vermoeider op dan daags te voren ik onderstond soms zoo scherpe pijnen, dat ik alle werk moest staken ik had alles beproefd om mij te genezen, maar niets hielp alsdan ver nam ik de krachtdadigheid der Foster Pillen voor de Nieren en ik haalde er aanstonds eene doos bij Mr De Valkeneer, apotheker te Aalst. 't Was mij eene groote vreugde, want na den tweeden dag voelde ik mij reeds goed verzacht en na eene week waren de pijnen gansch verdwenen, en ik was ge nezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. Verzekert u dat men u de Foster Pil len voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mr Backaert gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken be komen tegen 3 f. 5o de doos of 19 f. de 6 dozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuuit aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. Een brief aan de Journal de Bru xelles meldt dat eene groep socialisten te Wetteren, de zusters der bewaarschool beleedigde, toen deze des namiddags de kinderen in rang naar huis geleidden. Aan de deur van 't klooster werden be- leedigers door de verontweerdigde inwo ners op de vlucht gedreven doch des nachts kwamen zij terug om zich te wre ken door de sluitblinden te breken en de ruiten stuk te werpen. Het parket van Dendermonde is met de zaak bemoeid. Dinsdagnamiddag, rond 3 1/2 ure, heeft eene geweldige ontploffing plaats gehad in de koninklijke poeierfabriek te Wetteren na de ontploffing zag men eene rookwolk opstijgen. Aug. Oosterlinck heeft erge brandwon den bekomen. De ontploffing geschiedde in een der molens, waar men de poeier plettert en die door een werkman wordt opgepast. Van het gebouw blijft er niets over dan de vier muren. Aan onze gëabonneerden raden we aan op hunne hoede te zijn tegen kinkhoest en verwaarloosden zo- merhoest. De geneesheer zou U niets beter kunnen aanraden dan de Siroop Depratere van kleurlooze Noorweegsche teer en tolubalsem. Die wonderbare ont dekking is wereldberoemd en geneest on feilbaar den gevaarlijksten hoest, zonder de maag of het hart te hinderen. Zij is te bekomen aan 2 fr. de flesch te Oostende bij den apotheker Depratere, alsook te Aalst bij de apothekers De Valc- keneer en Callebaut, en in alle goede apotheken. Clement P..., 16 jaar, die den i3 Juni laatst op de Nieuwe Wandeling te Gent aangerand werd door 2 personen, welke hem eene koord over den hals ge worpen hadden, dacht Zondag avond, toen hij weer langs die straat ging, dat hij andermaal aangerand werd. Naar het schijnt was de jongen zinneloos gewor den van schrik. Hij kon niet meer voort en men heeft hem naar huis moeten voe- AELST. o Creemboter. Markt van Zaterdag 9 Juli 1904. 204 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,60 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 357 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 285o kilogr. f 0\/.i: LIJRTABEL van 't vertrek en aankomst der treinen zal als bijvoegsel aan ons nummer van 17 Juli gehecht worden. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden op Zondag 10 Juli 1904, om 11 ure, op het kiosk ter Groote Markt, door de Fanfaar der Pu pillenschool van 't leger, onder de lei ding van M. Vanderlinden. 1. Marche avec trompettes thébaines, Vanderlinden. 2. Souvenir de Boccace, fantaisie, Vanderlinden. 3. Rève de Bonheur, mazurka, Boone. 4. Arfi, polka pour petite flüte, Vanderlinden. 5. Le Reveil du Coucou, Buziau. Een goede raad. Het belang, dat dien raad inboezemt ligt daarin dat Mr P. Backaert, Aalstenaar is en dat hij heel waarschijnlijk door een groot getal lezers van dit blad gekend is. Verwaarloost nooit rugpijn, gij kunt gelooven dat het maar eene eenvoudige ongesteldheid is, maar in der waarheid is het eene nierziekte, 't Is de natuur, die u, op hare manier, verwittigt, dat uwe nieren de belangrijkste organen van uw lichaam zich verzwakken en hulp vragen. Zij zijn overlast geweest en kun nen hunne bediening niet meer volbren gen. Gedenk dat de nieren de verzame laars van het lichaam zijn, het is hun plicht het bloed tegen 3o grammen on- 25oo wielrijders hebben te Gent eene betooging gehouden, om de vermin dering der velotaks te bekomen. Aan het gouvernementshotel heeft eene afvaardi ging, den gouverneur de eischen der velorijders doen kennen. De gouverneur scheen sympathiek aan de vragen der wielrijders, maar, zegde hij, het zijn de provinciale raadsleden die gij van de ge grondheid van uwe eischen zult moeten overtuigen. Een incident ontstond gedurende het verhoor van den tuchtraad der Bur gerwacht te Gent. Een wacht was gedag vaard, omdat hij verscheidene malen af wezig was geweest. Hij antwoordde dat een ongeval aan het rechteroog hem het gebruik van dit zintuig had ontnomen, en als bewijs trok hij het oog een gla zen oog uit de oogholte en legde het voor den voorzitter neèr. Bij het toonen van dit bewijsstuk, werd de wacht vrijge sproken. Er staat te Mechelen op het foor plein eene barak geheeten Helsche piste, waar men bij middel van rijwie len en motocycles de gevaarlijkste oefe ningen maakt in eenen kring in de hoogte geplaatst. Maandag rond 6 ure namiddag is een der rijders door den kring gevallen en zeer erg gekwetst opgenomen. Hij ont ving onmiddelijk de verzorging van twee geneesheeren, die zijnen toestand zeer be denkelijk verklaarden. Zondag namiddag is te Moerbeke een vreeselijk ongeluk gebeurd. De drie jongste kinderen van Constant De Wilde, schoenmaker, zaten aan de tafel, waarop een ketel kokende soep stond. Gedurende een oogenblik afwezigheid der moeder, trok het jongste den ketel om, met het ongelukkig gevolg dat alle drie het kókende vocht op het lichaam kregen en het jongste, Anna, zoo vreese lijk gewond werd, dat het reeds 's namid dags, om 5 ure, overleden is. De twee anderen, Joanna en Gerard, zijn ook min of meer erg verbrand. Sedert eenige dagen had het beheer der schatkist, te Kortrijk, uit zijne bedie ning opgeschorst den agent Adolf Stal- mans, 5o jaar, wonende Kouter, te Kort rijk. Andere bedienden werden gelast zijne boeken na te zien. Dadelijk werden bulletijns ingezonden naar het midden bestuur te Brussel. Aldus heeft men ont-

De Denderbode | 1904 | | pagina 2