Filature et Teinturerie SAIlXT CRÉPI1X, Merhi/n-ijzen. Zenuwherstellende Foeders ZAAILANDEN Duitschland. Engeland. 1 MERRIEPAARD Mobilaire Voorwerpen Uit der baud te koop: Te koop uit der hand. BOUWGRONDEN IIOOI- en NAGRAS. ZURICH. Office général d'assurances. Men vraagt S.gftSaE II U ISME U B ELS Openbare Verkooping MEUBELS Een keukenmeid w°^gd?' Farine Malto-Lactée Phospho-Lactine Condenseerde Melk Te huren terstond. dekt dat er voor ongeveer 40,000 fr. ontvreemdingen gepleegd waren. Het parket van Kortrijk was Vrijdag voormiddag Stalmans naar zijn huis gaan opzoeken, maar hij was afwezig, 's Na middags, om 3 ure, is Stalmans te Moes- kroen aangehouden.. In 't policiebureel werd hij ondervraagd door M. Strypstein; om 5 ure werd hij per rijtuig naar het gerechtshof van Kortrijk gebracht, waar M. de onderzoeksrechter Pringiers hem langdurig ondervroeg. Om 7 ure is hij in de gevangenis opgesloten. Stalmans was in de Schatkist gelast met het nazien der mandaten, die hij over maakte aan de Nationale Bank. De feiten dagteekenen reeds van voor verscheidene jaren. Men vraagt zich af of Stalmans geen medeplichtige gehad heeft. Stalmans had te Moeskron eene kamer waar een paar reiszakken zijn aangeslagen. Zijne vrouw had eene vraag tot scheiding van goede ren ingediend. Stalmans is geboren te Wervicq den 3 Mei 1854 hij heeft geene kinderen. -- Te Lendelede, bij Iseghem, werd een knaap aangehouden voor landloope- rij. Toen hij aangaande zijnen naam en ouderdom ondervraagd werd, meldde hij tevens dat hij van beroep bedelaar was, maar dat hij onder het bedelen, de huizen en de gebruiken van derzelver bewoners moest bespieden en dan de nachtelijke expedities der bende vergezellen. Wanneer de sloten weerstonden werd eene opening in het venster gemaakt, waar hij door kon. Hij moest zich dan meester maken van al wat niet te heet of te zwaar was. Nu werden ook de ouders aangehou den, juist op het oogenblik dat zij kiekens den hals omdraaiden. Men vond den man in bezit van eenen dolk en eene volledige verzameling dievengerief. Men denkt nu ook wel andere leden der bende in handen te zullen krijgen. Een schrikkelijke brand heeft het arresthuis van Tongeren bijna geheel ver nield. Dit gebouw, in het lage gedeelte der stad gelegen, was door hooge muren om geven, en langs het Zuiden door de rivier De Jaar bespoeld. Het was ook in dit gedeelte dat de brand begon, men weet niet hoe, en wel op de zolders boven de cellen. In een oogwenk stond heel het dak in vlam. De bestuurder en de wachters richtten het reddingswerk in, de gevan genen werden uit hunne cellen gehaald en in andere gedeelten, binnenplaatsen of hof, onder toezicht afgezonderd. Velen hunner hebben ook blijken van onverschrokkenheid en moed gegeven en, geholpen door eenige soldaten (er is geen pompierskorps) al gedaan wat mogelijk was om den brand te keer te gaan. Toch is de groote helft van het gebouw vernield. Bureelen, kapel, keuken, de af- deeling der mannen werden vernield. Het gedeelte der vrouwen en de woning des bestuurders bleven behouden. Er zijn geene ongelukken. Nadere bijzonderheden. Behalve de schae, die wij hooger ver meldden werd ook in de gevangenis van Tongeren nog vernield eene drukkerij met werkhuis voor het maken van pa pieren winkelzakken, alsook 2000 kilos tabak. Er waren in het gebouw 27 mannelijke en 5 vrouwelijke gevangenen. De minister van justicie heeft bevel gegeven, al de gevangenen, die tot min der dan 6 maanden straf veroordeeld wa rén, in vrijheid te stellen. Zoo doende werden Zondag de overi gen, 6 mannen en 3 vrouwen, naar de gevangenis van Hasselt gebracht. Men moest bij de burgers kleeren koo- pen om hen te vervoeren. Woensdag namiddag vertelde men te Turnhout De kolonie van Merxplas staat in brand Men zal begrijpen dat zulk nieuws akelig klink en veel ontroe ring verwekt als men weet dat er op dit oogenblik meer dan 4000 vagebonden zijn opgesloten. Men vraagt zich onwillekeu rig af wat er zou gebeuren als zulk volkje eens plotseling in vrijheid moest gerakenl Gelukkig is het zoo erg niet geweest. Het vuur was ontstaan onder den rust tijd, terwijl de gevangenen aan 't middag malen waren. Korts voor twaalf ure zag een der wa kers eensklaps eene groote rookwolk uit de werkhuizen opstijgen. Deze werkhui zen vormen een groot gebouw van meer dan 10,000 vierkante meters oppervlakte, welk verdeeld is in menigvuldige secties. Het is in het werkhuis van schrijnwer kerij, waar meubels, koffers, reiszakken enz. meestal voor de firma Guillon ge maakt worden,en ook inde mattenmakerij dat de brand ontstaan was. Nauwelijks had de surveillant het alarm gegeven of geheel het personeel snelde ter plaatse. Het vuur breidde zich met eene onge- loofelijke snelheid uit, zoodat het werk huis weldra in lichtlaaie vlam stond. Er bestond veel vrees dat de brand wel eene erge ramp kon worden, want het vuur vond allerwege een gemakkelijk voedsel. De pompiers der kolonie, onder de be hendige leiding van den bevelhebber M. Husson, tastten het vuur langs alle zijden te gelijk aan. Drie brandspuiten werden te gelijk in werking gebracht. 1 och woed de het vuur met groote hevigheid voort. De pompiers, bijgestaan door al de be schikbare personen, zetten de bluschwer- ken met verdubbelden iever voort en na één uur werken, kon men de uitbreiding van het vuur stuiten, en weldra was men den brand meester. Zeker moet hier hulde gebracht worden aan het moedig pom pierskorps en hunnen bevelhebber M. Husson, want het is door hun moedig optreden dat men eene groote ramp voor komen heeft. Toch is de schae nog al groot, men zegt 40,000 tot 5o,ooo fr. Welk is nu de oor zaak Dez: wordt aan kwaadwilligheid toegtschreven, te meer daar het vuur op twee plaatsen zou begonnen zijn. Het parket van Turnhout, samengesteld uit MM. Boone, procureur des konings. Van den Hove, onderzoeksrechter en Hanno- set, griffier, woensdag namiddag per tele gram verwittigd, begaf zich naar Merx plas, om ter plaatse een onderzoek in te stellen, dat echter niet den minsten uit slag heeft opgeleverd. Alleen weet men dat het vuur langs boven zou ontslaan zijn. Men blijft dus in het onzekere cp- zichtens de oorzaak. Te Ardoye heeft er voor eene nie tigheid een gevecht plaats gehad tusschen vijf boerenzonen, drie van den eenen kant en twee van den anderen kant. Deze laatsten werden overmand en ten gronde geslagen de een, Hendrik Blomme, 28 jaar, kreeg zeven vreeselijke messteken, waarvan verscheidene doodelijk, in den rug zijn gezel, Victor Staelens, 3i jaar, werd min erg gekwetst. Blomme verkeert in stervensnood. Twee der daders, Camiel Pattyn, 35 jaar en Emiel Depoortere, 19 jaar, zijn onmiddelijk aangehouden Van Brabant, is heden namiddag aangehouden en met zijne iqeeplichtigen naar de gevangenis van Brugge overgebracht. Het parket heeft zich ter plaatse b: geven. Een Amerikaan wilde zich Dinsdag te Oostende zelfmoorden, door van het staketsel in zee te springen. Met groote moeite en al vechtend, konden twee man nen en een bootroeier hem redden. Wat dit tooneel vooral dramatisch maakte was, dat een genaamde Dedrie, die het zag. er zoo danig door getroffen was, dat hij het bewustzijn verloor en onder de hand van den geneesheer, die hem ter hulp snelde, den geeft gaf. Dedrie was een staatsbe diende die over eenige jaren het slacht offer was van eene spoorwegramp en sedert dien tijd zeer sterk vatbaar was voor indrukken. Zou men weer eenige dynamietaan- slagen te gemoet gaan Men heeft name lijk in eene koolmijn te Quaregnon eene aanzienlijke hoeveelheid van die gevaar lijke stof gestolen. De gendarmerie heeft verscheidene personen ondervraagd, doch vruchteloos. Er is niets uitgelekt. Terwijl de weduwe Henzens te Aar len het avondeten bereidde op een pelrool- comfoor, boordde zij, terwijl zij zich even omkeerde, eene ontploffing, die hare kleeren op hetzelfde oogenblik in brand stak. Zij wierp het comfoor, dat de oor zaak hiervan was uit het venster, en dit kwam terecht tusschen eenen groep spe lende k.nderen. Drie der kleinen werden erg verbrand. Ook de vrouw heeft zware brandwonden. De toestand van alle vier levert levensgevaar op. In de steenfabriek der koolmijn du Bourbier van Chatelet is een groote brand uitgebersten, De brand strekte zich uit over eene op pervlakte van 60 op 40 meters. Men heeft grachten moeten graven om het voortloopen van het vuur tegen te gaan. Het springen der ketels kon belet worden. De fabriek was een model in haren aard. De schae moet 6 tot 700,000 fr. be dragen. Honderd werklie zijn zonder broodwinning. SOCIÉTÉ ANONYME d'ALO8T. A la rtquête d'actionnaires, en confor-» j mité de l'art. 60, alinéa 2, de la loi de 18 j Mai 1873, le Conseil d'Administration I a l'honneur de convoquir les actionnaires i se réunir en assemblee génerale extra- 1 ordinaire, le Lundi 25 Juillet 1904, a 10 heuresdu matin, au siège de la société a Alost. ORDRE DU JOUR 1. Renseignements au sujet des négo- ciations exposées par la société a l'assem- blée générale extraordinaire du 23 Fé- ier 1904. 2. Examen de la situation de la Société. 3. Mesures a prendre pour développer les affaires sociales. SOCIÉTÉ ANONYME ALOST. Le Conseil d'administration a l'honneur de porter a la connaissance de MM. les actionnaires que, conformèment a l'article 11 des statuts, l'assemblée générale ordi naire se tiendra, au siège de la société, Mardi 19 Juillet 1904, a 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR Bilan, comptede profits et perlts. Pour assister a l'assemblée MM. les actionnaires sont priés de se conformer a l'article 12 des statuts. BEURTDlËNiNT van Antwerpen op Altist. Vertrek uit Antwerpen 's Woensdaags vertrek uit Aalst 's Zaterdaags 's mid dags. Bureel te Aalst,.Boudewijnkaai, 20. Goede bediening. David BAL. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk idem 9 OVERLIJDENS. P. De Man, m. Huylebroeck, z. b. 66 j., Beukendreef. M. Van Geit, wedr Steenhont, landb. 65 jLede weg. 2 kinderen onder de 7 jaren. B A E T S L Gij dio lijdt aan Vallende ziekto, stuipen van St-Gui. zenuwaanvallen bij de vrouwen (byaterie) of smarten gedu rende de maandstonden, onverdraaglijke hitteopdrang in het keeren der jaren, zenuw verzwakkingen gevolgd van droef geestigheid en veroorzaakt door overdaad in werken of door verdriet(neuraathenie), gejaagd heden, kloppingen of stokken iu de koel, hoeschheid, slapeloosheid,kram pen in do beeern, bevende banden, vree selijke droomen, plotselinge verstikkin gen, nachtelijke bedpissen en alle andere zenuwkwalen, zoekt uwe redding in de Zonuwherstellond.o Poeders Eaotale die zelf, gedureude4 jaar door Neur. s- thenia gekwollen, en te vergeefs alle middelen beproefd te hebben, er zijne volkotnene genezing aan te danken heeft. Prijs 2 fr. de doos. Hoofddepot bij R. BAETSLE, Apotheker, Keizer Karelslraat, 54Gent. Te Aalst Apotheek De Valckenkkr, Esplauadoplein, (nabij S'Jozefskerk.) Door sterfgeval 18 Zaterdag 9 Juli 1904. fr. 00,00 Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. 00,00 oo.oo a 00,00 00,09 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 6,00 a 6,5o 6,66 a 7,74 2,00 a 0,00 55,oo a 65,00 0,00 a a,co OPENBARE VERKOOPING van goede en M EER8C IK E IV gelegen te Lede, Wichelen en Aalst-Schaarbeek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal mot gewin van palmslag en gelagen, iu het open baar verkoopen, de volgende goederen ver pacht zonder termijn, te weten LEDE. Eerste koop. 24 areu 40 centiaren Land op den giooten kauter, ook genaamd Soligem, gekadastreerd wijk C, n° 623 palende ten ooste aan juf vrouw De Corte, ten zuide aan de kinderen Perrier-De Pauw, ten weste aan den heer Victor Coppena en ten noorde aan de straat. Gebruiker Leo De Smet. Tweede koop. 42 aren 70 centiaren Land, ook op den groot- kanter of Soligem, gekadastreerd wijk U, n° 621.palende ten oosto aan den heer De Corte, ton zuide aan de kinderen Perrier-De Pauw, ten weste aan Jufvrouw De Corte en ten noorde aan de straat. Gebruiker Leo De Smit. Verdeeld in Oosthelft en Westhelft. Derde koop 26 aren 20 centiaren Land, op het Nerom- veld gekadastreerd wijk C, n° 417, 418, 419 palende ten ooste aan den heer Ivo D'Haese, ten zuide aan deu heer Alfred Malthys-Moens ten weste aan den heer Charles De Prez en ten noorde aan Jufvrouw Celine Matt by s. Gebruiker Joannes Baptist Van Cauter. Vierde koop. 17 aren I.and op hit St. Jorisrot gekada streerd wijk B, n° 667d palende ten ooste aan de kinderen van Joannes Baptist Van Cauter ten zuide aan de kassei naar Hofstade, ten weste aan Petrus De Rij bel en ten noorde aan den heer Charles De Roover. Gebruikster weduwe Philippe De Smet. Vijfde koop, 13 aren 80 centiaren Land op Tusschon- T-J- biedt kosteloos aan allen die door eene huidziekte zij aan gedaan dauwworm, eczema, puistjes, jeukingerï, hri nieche bronchiet, bomt - -en blaas ziekten en rlnimatism een onfeilbaar middel om zich spoedig te genezen, zooals hij zelf zich ten volle heelt genezca en nadat hij vruchte loos alle aangeprezene midde len had beproefd. Dit aanbod, waarvan men de menschlie- vende strekking moet loven, is het gevolg van eenen wensch. Schrijven per brief of postkaart aan M. IKCENT, S, place Victor- Hugo, te Grenoble (Frankrijk), die gratis <11 franco per keeren- de post zal antwoorden en da verlangde inlichtingen geven. Brand te Bremerhaven. Aan de oostzijde der nieuwe haven zijn de beide groote katoendepots van de firma Bach- mann, door brand vernield. Er lagen 13,ooo balen katoen in de depots. Groote zeeramp. - Deensche stoom boot vergaan. 700 slachtoffers. Uit Grimsby wordt geseind in date 3 Juli Een boot is aangekomen met eenige landverhuizers, behoorende tot de stoom boot Norge die op 29 Juni vergaan is op de rotsen van Rockhaler. Ziehier, volgens een overlevende, het verhaal van die schipbreuk De a Norge ging van Kopenhagen naar New-York, met omtrent 700 land verhuizers aan boord, Noren, Zweden, Denen en Finnen. De bemanning bestond uit omtrent So man. De Norge die blijkbaar uit de koers was geraakt, stootte op de gevaar lijke rotsen van Rockhall. Het schip maalde onmiddelijk achteruit maar had reeds eene groote opening in de rechter flank en werd snel door het water over weldigd. De acht booten van het schip werden uitgezet. Drie er van werden verbiijzeld tegen de flanken van het schip en op de vijf andere, die vol passagiers waren, gelukten twee er in de volle zee te bereiken. De passagier, die verhaalt, heeft de booten zie kantelen en veel personen, die met reddingsgordels in zee waren ge sprongen, zien verdrinken. Er ontstond aeen paniek. Verscheidene matrozen heb ben hun leven opgeofferd om vrouwen en kinderen te redden. Men schat het aantal slachtoffers op zeven honderd. Ajuin, de 100 kil,volgkw, 00,00 a 00,00 j bruggen, gekadastreerd wijk C, n"448c pa- lende ten oosten aan Donatus Van Gyseghenr, Hopmarkt. j teu zuide aan Franciscus De Bruyn, ton weste aan den weg en ten noorde aan Isidore Melc- keubeeck en den ijzerenweg. Gebruiker Frans De Gusseme. WICHELEN. Zesde koop. 25 aren 30 centiaren Vloeimeerseh, Herrewegenmeerscb, gekadastreerd wijk A, n° 110, palende ten ooBte aan Constant Vlu- niiock, ten zuide aan de Schelde, ten weste Aalsterlrop igo3 beschikbaar fr. io5,oo 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1903 be schikbaar fr. 75 de 5o kil. Aalsterhop 1904 op levering October- November, fr. 70 tot fr 72,50 de 5o kil. 1 GENT 8 Juli. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,5o a i8,25 j Rogge i3,25 a 14,00 Haver i5,oo a 00,00 Garst 14,50 a 00,00 Boter per kilo 2,43 a 2,45 Eiers per 26 2,00 a 0,00 ANTWERPEN, 8 Juli. Ziehier de prijzen der granen op de I markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 18,00 a 18,25 Rogge i3,75 a 14,00 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,5o a 17,00 Haver 16,5o a 17,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 18,00 a 00,co De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a o,oo. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 0,00 tot 0,00 fr. Nieuwe inlandsche fr. 7,5o tot 8,5o. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25. VEEMARKTEN, GENT, 8 Juli. Getal te koop gestelde hoorenbeesten 473 Melkkoeien 19 Vette koeien 62 Groote ossen 7 Stieren 79 5i Magere beesten 143 58 2 Varkens 187 2 Loopers 6 161 j Viggens 5o8 Stieren i° kw. o,8o 2°kw. 0,70 3°kw. o,65 Koeien 0,75 0,70 0,60 0,90 0,80 o,65 0,82 0,75 0,60 o,85 0,78 0,00 i,35 0,95 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 7 Juli. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 460 Ossen, 339 Stieren, Koeien en Veerz. 1828 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,78 a 0,92, Stieren 0,66 a 0,78, Koeien en Veerzen 0,66 a 0,78. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld io32. Prijs per kilogr. fr. o,83 a 1,06. BRUSSEL 8 Juli. Kalverenm. Getal te koop gesteld 401, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,10. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00. stieren 0,75 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,90 a 0,95, Kalveren i,35 a i,5o. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van 1 Merrie veulen 3 Melkkoeien, 2 Bunders, 1 Stier, Lani'bouwersalem en Vrucbteu te velde, te Meire en Erpe. De Notaris EEM AN te Erpe, zal op DIJNS- DAG 19 JU!.1 1901, op de nagemelde uren, namens de erven van wijlen M. Dominions Van Droogenbroeck, to Meire, Dorpplaats, in het openbaar verkoopen om 8 uren van den morgend. Ten hove vnn genoemde erven van Droogen broeck, te Meire, aan de DorppLuts Landbouwalem. als, 2 Karren (smal geloop) waaronder eene Slortkarre met Karreladders, Reepen en andere toe behoor ten, 2 Ploegen, 3 Eugen, waaronder eeno ijzero, 2 groote Aalstukken met Berriën, Holblok, Sleep, Sledde, Viggem juno, Wanmolen, Kruiwagens Aal- en Braskuipan, allerlei kleine Alom, eiken Iloutpluuken, dienstig voor Karretre- men en meer andere voorworpen. Paardharnassnron. 1 Merriepaard oud 9 jaren. 1 Merrieveulen oud 4 maanden. 3 goede Melkkoeien. 2 Rundera. 1 jouge Stier Om 1 uur nanoen, Vruchten te velde. 21 aren 52 centiaren Haver, staande op een perceel land le Meire, Lange veld. 33 aren Rogge, op eene partij land te Meire nngeveld. 15 aren 37 centiaren Tarwe, op eene partg land, te Erpe, Groenenweg. 30 aren 74 centiaren Kogge, op eene partij land te Erpe, Hoogkeuter. 29 areu 20 centiaren Masteluin, op eei.e partij land te Erpe, Hoogkauter. 17 aren 83 centiaren Aardappels, op eene partij land te Erpe, lloogkaater. Te verdoelen in koopen 't elks gerief. N. B. De verkooping der Veldvruchten zal op gestelde uur aanvang nemen te Meire, op het Langeveld, ulwaar men zul vergade ren. Verders zal de verkooping gedaan worden, op de gewone voorwaarden eu met tijd vun betaling mits te stellen goede en ge kende borg, Door sterfgeval OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Meuleschellestraat. De Notaris,SCHELFHOUT, te Oonlegem, zal op MAANDAG 18 JULI 1904, om 9 uren voormiddag, ten sterfhnise van wijlen M. Do- miuicus Dn Meyer, te Aalst, Meulesschette- struat, in het openbaar verkoopen al de huis- meubels zich ten voormelde sterfhuize bevin dende en bestaande voornamelijk in: Tafels, Stoelen, Kleer- en andere Kassen, Commode, Zetels. Stoven, Jacbtconfoor, Uor- logiën, koperen Moor en Murrait, Beelden on der bocaal en andere, ijzeren Kommen en Cas- serollen, narden en gleizen Keukengerief, Vazen, I locals, Kinderwieg, Gemak, Bascnul, ledige FlesBclien, Kruiwagen, Vleeschkuip, Wasch- en andere Kuipen, BrakeD, Schuppen Pannen, Ciment, Brandhout en meer andere voorworpen. Verders een goed onlangs nieuw werktuig voor Bier eu Wijn af te trekken, 3 Badstoe len met ressorts, wollen en pluimen Matras sen en verder sluapgerief. De verkooping geschiedt met gereed geld en 10 voor onkosten. aan Dame De Pauw De Blieck en ten noorde aan de Sloot. Gebmikster weduwe Van Dnerme. AALST-SCHAARBEEK. Zevende koop. 28 aren Meersch, in de Dijkmeerschen geka dastreerd wjjk C, n° 135, palende ten ooste aan den heer Doktor De Boeck, ten zuide aan jufvrouw Hortense Boone, ten weste aan den neer Joannes Van Impe en ten noorde aan de Beek. Gebruiker Frans De Boeck. Boomprijs fr. 110,00. ZITDAGEN Instel, Woensdag 20 Juli Verblijf, Woensdag 3 Augustus Ten 3 uren namiddag ter herberg genaamd u De Wachtzaal n bij den heer Alphonse De Corte, to Lede, aan do Statie Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Vaarzen Ossen Varkens Kalveren i83 loten schoone en welgelegene Bouw gronden. te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich te wenden ter studiën der Notarissen DE PAUW en BRECK- POT. Circa 1 hectaar 5o aren land allerbest geschikt voor bouwgrond in de nabijheid der stad, zich te bevragen ter studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oorde- gem. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat. nabij de Stokerij Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. Uit der hand te koop, circa 1 hectaar 25 aren Hooi- en Nagras, bij Jean Lim- pens Caudron, Meubelmaker, Brusselsche straat, Nr 44, Aalst en wassende te Aalst- Mijlbeke, Zandbeek. Algemeene maatschappij van verze keringen tegen ongelukken, wettelijke aansprakelijkheid, diefstal, enz. De grootste en de voordesligste maat schappij. Waarborgen 30 millioen Irnnken, Algemeene vertegenwoordiger René Van B i e s e n, Leopoldstraat, 81, Aalst. (opvolger van wijlen Mr H. Gottigny). Deftige agenten gevraagd. Incendie vie accidents vol maritimes, etc, rue Leopold, 81, ALOST. Assurances de toute nature. Devis et renseignements gratuits. Consulta tions. Inspection de risques. Règle- ment de sinistres.Spécialité de risques ;ndustriels. bij M. Louis Burny-De Smedt Statie plein, Aalst. Bij uitscheiding van bedrijf. 0 P E N B A RE VERK 0 O PIN G Herberg- en Landgerieven, en Vruchten te Velde, TE MOORSEL. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maan dag IS Juli 1901, om 1 uur nanoen, namens Jufvrouw Weduwe Joseph De Block, te Moorse!Fopelierestraat, ten haro huize al daar en op andere plautsen, in het openbaar, verkoopen 1° Allerlei Meubels eu Ilerberggerieven, als: Tafels, Stoeleu, Banken, Stoven met toebo- hoorten, Bierglazen en Flesschen, Toog, Gla- zenberd, Spoelbak, Bierstellingen, hangende eu andere Qnicqaets en meer andere voor worpen. 2° Eeno hoeveelheid Brandhout, Hoppa- staken, Mest en aDdere voorwerpen. 3° Vruchten te vulde 33 aren Rogge ,op eene partij land te Moor se!Lindeveld. 10aren 50 contiaren Vlas, op eeno partij land teMoorsel, liollebeek. 5 aren 30 centiaren Ajuin, in den locliting der hofstede, bewoond door de verkoopster. 5 aren 30 centiaren Aardappels, in den lochting der hofstedo, bewoond door do ver koopster. 8 aren 20 centiaren Aardappels, op oene partij land te Moorsel, in 't Hol. 16 aren 50 centiaren Masteluin, op eene partij land te Moorsel, in 't Hol. Te verdoelen in koopen 't elks gerief. N. B. De verkooping zal aanvang nemen op gestelde uur met de Meubelaire Voorwer pen en het aangeduid orde volgen. Zij zal geschieden mits gewone voorwaarden en on geld en met tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. Kantoor van den Notaris DE SADE- LEER, te Erembodcgem. van Veldvruchten te Erembodegem op Dijnsdag 12 Juli 1904, om 1 ure namid dag. Zie plakbrieven. Door verandering van woonst. OPENBARE ~VE R K O O PI N G en Liindbouweraaloiii, TE HELDERGEM, DORP. De Notaris DE SADELEER te Erembodt- gem, zal ten verzoeke en ten huize van den heer Victor De Klerck, gewezen onderwijzer te Ileldergem, Dorp, openbaar verkoopen op DIJNSDAG 12 JULI 1904, om 8 ure 's morgens Meubels Kleer en andere Kassen, Tafels, Stoelen, Banken, Commode, Stoof met toebe- hoorten, Spiegels. Beelden onder bocaals en andere. Vazen, Printen, Tobhens, Kannen, Potten, Panuen en meer ander klein Keuken- gerief. Alem Bascnnl met gewichten, Krui wage", Brnkon, Schuppen, lieeken. Rieken, Gaffels, Mestbaak, Vlegels, Wanmolen met drie Zif ten, Slede op wielen, Beirknip met Schepper, Zeis en uieor ander alem. Verscheidene koopen brandhout. Gewone voorwaarden. Nieuwstraat, N. 5, Aalst. On demande une fille tout faire ct connaissant un peu la cuisine, s'Adresserau bureau du journal. io5. Wordt gevraagd. Dienstmeid voor een klein huisgezin, bekwaam voor alle werk. Getuigschrift wordt vcrcischt. Adres ten Bureele van Den Dender- bode. Nr 107. Een huisknecht vraagt plaats voor alle werk, ook voor de keuken, eene goede burgerskeuken. Adres Zoutstraatpoort, 133, Aalst. Huis te huren, Molenstraat, 43. Zich te bevragen zelfde straat, N° 45, te Aalst. Door alle Doktors aanbevolen GULDEN MEDALIE op de Internationale Tentoonstelling van Voedingstoffen Brussel 1904. Doktor LICOPS' het beste voor kleine Kinderen. Prijs 1 fr. 25 Doktor LICOPS' onovertroffen voor Kinderen, Ouder lingen en Zieken Prijs: 2 franken. Doktor LICOPS' voor zuigelingen en alle huiselijke gebruiken. Te koop in de apotheken De Val keneer, Ghyselinckx en Meirschaut. te Aalst en in alle goede apotheken FABRIEK TE MONTZEN (Bclgiën. Xe huren terstond. Drij schoone en gerieflijke huizen, zeer goed gelegen tot Okegem, rechtover de Statie van den Ijzerenweg. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te bevragen, bij den heer Gabriêl Haese- leer, woonachtig tegen de Dorpplaats, aldaar. Drij schoone Woonhuizen in de Meu- lenschettestraat, dienstig ook voor bedrijf. Zich te bevragen bij den Heer J. Goethals, 14, Dirkmartenstraat. 300 Ir. occasion Motocyciette F. N. de Herstal 1 cheval, marche parfaite s'adresser rue Albert Liénart, i5. Xe koop bij de kinderen Hosse- laer, te Erpe, een goede ressortkar voor poney. 1111 it ongewone occasie, Eene zeer schoone en goede Piano te koop, aan voordeeligen piijs. Zich te be vragen ten bureele dezer, 104 Xe koop Wagonnolle voor een of twee paarden, zoo goed als nieuw, zich te bevragen ten bureele dezer. 106 Pliaëton 'voor een of twee paarden te koop aan zeer gematigen pi ijs te Aalst, Graanmarkt, N* 10,

De Denderbode | 1904 | | pagina 3