HET HUISGEZIN Stank voor dank. EEN EN ANDER. O.-L.-V. VAN LOURDES Kerk der Theresianen. Jaarlijksche Bedevaart Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Vroeger en thans. Op het platteland zoowel als in de stad, overal, beerscht thans een welstand, waarvan weinige, misschien geene eeu wen getuigen waren. Vraagt het aan de oude menschen op welke wijze ze vroeger leefden en uit hun antwoord zult ge kunnen leeren hoe eenvoudiger, hoe bekromper zelfs, de levenswijze over een vijftig- of zestigtal jaren was. Vleesch en wittebrood werden toen slechts door de gegoede klas ver bruikt. Aardappelen, boonen en andere groenten, roggebrood vormden de ge wone spijzen der werkende klas. Beschouwt men nu ook nog hoe onze grootvaders en grootmoeders zich kleed den, dan moet men wel volmondig be kennen dat de kleinkinderen de deugden van eenvoud en spaarzaamheid hunner voorouders niet overgeërfd hebben. Indien gij 's Zondags door de straten onzer steden en dorpen rondwandelt, dan ontmoet men niets nan dames en heeren. Op gebied van kleeding heeft ook de be lachelijke weelde de eenvoudige gewoon ten van vroeger verdrongen. Verre van ons tot bovengemelde besta- tigingen onze toevlucht te nemen om onze tijden te beknibbelen Zulke gedachten hebben wij hoegenaamd niet. Wat wij alleen willen doen uitschijnen, is dat die vermeerdering van rijkdom en welvaart niet altijd gepaard gaat met eene vermeereering van waar geluk. Indien vele onzer tijdgenooten eens rechtzinnig zouden moeten bekennen of zij waarlijk gelukkig zijn en of zij in het midden van hun huisgezin alle voldoening vinden, dan gelooven wij dat klachten en zuchten meesttijds hun antwoord zou zijn. Waar de meeste stoffelijke weelde be staat, diêr juist komt men dikwijls ook de meeste zedelijke ellende tegen. Groote steden zien dikwijlder die naburigheid van rijkdom en armoede. De psalmdichter geeft ons de verklaring van dit wonderbaar verschijnsel, wanneer hij ons zegt Indien de Heer het huis niet opbouwt, is het te vergeefs dat de werklieden zich in hunnen arbeid uit putten. 't Is omdat de huisgezinnen zich op de eenigste grondvesten, die ze staande kun nen houden, niet meer steunen, dat men zoovele zedelijke rampen ontmoet. Vroeger gingen de familiën naar de kerk om God's hulp af te smeeken en waren van Godsdienst doordrongen. Men nam alle gebeurtenissen te baat om den zegen van den Heer in te roepen. Die godvruchtige gewoonten worden heden vergeten, voornamelijk in de groo te steden. Met den eerbied voor God te verliezen, hebben talrijke familiën den eerbied voor de ouders verloren. Eindelijk is de geest van spaarzaamheid en arbeid ook verdwenen,zonder dewelke niets kan blijven duren. Baatzuchtig ge not heeft dikwijls in meerdere huisge zinnen het vooruitzicht voor het nakome lingschap vervangen. Men denkt slechts aan zijn eigen en vergeet degenen die u zullen opvolgen. Met de plaag aan te wijzen, doet men terzelfdertijd de middelen kennen die de familiën redden kunnen. De leuze van Z. H. Paus Pius X Instaurare onuia in Christo, alles her stellen in den Heer, toont ons het red middel. Het huisgezin moet naar de Kerk terug- keeren, wil het gezegend worden. Aan den voet des altaais zullen de kinderen begrijpen dat alle overheid van God komt en dat Hij den arbeid als een plicht aan het menschdom opgelegd heeft, Bij gebrek aan beters, werpt de politie ke kroniek zich op zonderlinge inciden ten, waartoe de herkiezing der bestendige afvaardiging van Brabant heeft aanleiding gegeven. De socialisten hebben zich daar zoo erg laten foppen, dat zij er nu beschaamd over zijn. Na in de balloteering van 12 Juni het succès der liberale kandidaten te hebben verzekerd, hadden zij zich verbeeld een deel te kunnen eischen in het profijt van dien dag. Men heeft hun aanstonds doen begrij pen, dat men geen enkelen der leden van de deputatie het ambt kon onttrekken, 't welk hij altijd had vervuld tot tevreden heid zijner partij. De socialisten vroegen toen, dat ten minste in de toekomst, een der plaatsen hun zou worden voorbehou den, indien er eene open viel. Zij vroegen ook voor een der hunnen, den eersten senatorszetel, voor welken de provincie een nieuwen titularis zou moe ten kiezen. De progressistische raadshee- ren aanvaarden deze twee voorwaarden. Maar door het orgaan van den raads heer Max, verklaarden drij-en-twintig doctrinairen, dat zij zich hoegenaamd niet verbonden beschouden door die overeenkomst. Het is dus duidelijk dat de steun in de kiezing verleend door de socialisten aan de linkerzijde van den raad, hun zal be taald worden met ondank. In zooverre dat de strijdkreet in het Maison du Peuple een in de socialisti sche pers Diet langer luidt a bas la ca lotte maar a bas les doctrinaires I Zouden de socialisten nu erkennen dat hun vriend Picard in de waarheid was, toen hij in de kolommen van de Peuplb hun voorzegde, dat zij den aap van 'tspel zouden zijn in de cartelpolitiek Wat de senatorszetels betreft, niet al leen mag de socialistische partij een kruis geven over diegene waarover de provincie Brabant beschikt, maar 't is zelfs mogelijk dat in den Senaat de liberalen zullen po gen de kiezing van M. Hendrickx te doen vernietigen, onder voorwendsel dat hij op de lijst heeft gestaan met eenen niet kiesbaren candidaat. 't Schijnt dat de likerzijde van den Senaat binnen eenige weken zal vergade ren, om deze kwestie te onderzoeken. (Corresp. Handelsblad. De rijst is, zooals men weet, het voor naamste voedsel van den Japanees. De Amerikanen zijn thans druk in de weer, om hun westelijke buren te bewegen voortaan aan tarwe bij het bereiden hun ner spijzen, de voorkeur te geven. Reeds is tot dat doel eene maatschappij ten ka pitale van -25 millioen fr. gesticht, welke groote stoomschepen heeft aangekocht, die geregeld ladingen tarwe naar de Japs overbrengen, een en ander natuurlijk zeer ten nadeele van Europa. M. Francotte, minister van arbeid, heeft besloten in zijn ministerie een bij zonder bestuur van de kleine burgerij aan te stellen. Als men daar nu alles in de beide landstalen wilde doen als dat ten minste met de goedheid der vulgari- sateurs overeenkomt zullen de Vlaam- sche neringdoeners er ook wat van weten. De trekking der tombela van de ten toonstelling van Luik, reeks D zwarte nummers, zal rond 10 Augusti plaats hebben. De muggen. Een lezer vraagt ons een middel om muggen uit de slaapka mers te houden. Ziehier Doe een paar droppels kaneelolie op een stukje wat en leg dit op een schoteltje op uwe nacht tafel. Tweede middel om zich des nachts te bevrijden tegen de beten van muggen en andere insecten Koop eene flesch creoline, eene bruine zelfstandigheid, welke eenen zeer sterken geur afwerpt en een uittreksel is van teer. Giet bij het naar bed gaan, eenige druppels in den palm uwer handen en wrijf er uwe handen, uwe wangen en uw voorhoofd meê in en ga in volle gerustheid naar bed. Nu eenige middelen tegen vliegen Neem een liter lauw water en doe daarin 10 droppels carboolzuur. Met dit mengsel laat men met spons en zeem de glazen of ruiten afnemen, terwijl ook de vloer met een weinig van dit vocht besprenkeld wordt. De geheele dag blijft het vertrek vrij van "vliegen, terwijl bovendien door de bewoners een gezondere lucht wordt ingeademd. Nog een middel Wanneer men vlier- bloesem kookt, krijgt men een water dat zeer verfrisschend en gezond is, maar waarvan de vliegen de lucht niet kunnen verdragen. Peerden die met vlierbloesem- water worden gewasschen, zullen geen last hebben van de vliegen. Voor den mensch is het ook een kostbaar behoed middel bij het roeien, het cricketspel en alle andere uitspanningen en werkzaam heden in de open lucht. Gekookte noten bladen hebben dezelfde uitwerking. De oorsprong der messen en for- ketten. De hedendaagsche beschaving heeft ons van zooveel gerief voorzien, niet alleenlijk voor onze behoeften, maar nog meer tot gemak en weelde, dat wij ons nauwelijks eene niet gansche barbaar- sche samenleving kunnen voorstellen, zonder minstens het grootste deel dezer benoodigheden van het dagelijks leven welke ons nu onontbeerlijk schijnen. Wanneer wij de verslagen lezen der uitgezochte maaltijden, bij de oude Ro meinen aangerecht; voornamelijk in de weelderige dagen van het Keizerrijk, dier maaltijden met hunne wonderbare voort brengselen cener verfijnde kookkunst, dan dunkt ons de omstandigheid, dat de gas ten daarbij geene vorketten bezigden, maar eenvoudig zich met hunne vingeren moesten behelpen, geheel tegenstrijdig met onze tegenwoordige begrippen van een beschaafd leven. Een ding kunnen wij desaangaande begrijpen waarom de slaven gedurig achter de gasten moesten staan met bokalen reukwater, om over de handen der dischgenooten te gieten die voorzorg moet inderdaad in 't geheel niet overbodig geweest zijn. Wat messen aangaat, zij dagteekenen van eene hooge oudheid, en zij schijnen voor een der vroegste voortbrengeselen ten diensten van het dagelijksch leven te mogen gehouden worden, 't zij al gerief, 't zij als verdedigingswapen. In zeer oude tijden werden de messen van keisteenen gemaakt, iets wat niet zeer gemakkelijk moet geweest zijn. Later toen de metaalbewerkers, in navolging van Tu- balkain, hunne kunst begonnen uit te oefenen, vervingen brons en ijzer de oude keigereedschappen. De hoffelijke ridders en bevallige prin- cessen, van welke de geschiedenis der middeleeuwen gewaagt, moeten, indien het waar is wat over hunne manieren aan tafel verteld wordt, in onze oogen voor echte onbeschofterikken doorgaan. De mannen droegen elk eene dagge of een mes, eene gewoonte welke met verloop van tijd ook door de vrouwen aangeno men werd. Kwam nu het gebraad op, het welk gewoonlijk uit een geheel kwartier van os of kalf bestond, dat dan aan het spit gelaten en zoo achter de gasten rond gevoerd werd, dan hakte ieder dischge- noot met het mes, waar hij van voorzien was. zijn aandeel af, juift gelijk de inboor lingen Indië, die de Europeesche gewoon ten nog niet aangenomen hebben, tot op onze dagen het kewAb of gebraad verdeeld wordt. Had dan elke dappere ridder of minnelijke edelvrouw zijn deel genomen, dan sneed men dit op het bord in kleine stukken, welke met de vingeren naar den mond gebracht werden. Het tijdstip, op welke men begonnen heeft, de messen hier te lande te vervaar digen, is niet gekend. Toch mag men veronderstellen, dat onze voorvaderen hierin ten minste gelijken tred gehouden hebben met de meeste andere volkeren, vermits men leest, dat Engeland, tot bijna onder de regeering van Hendrik V., door de Vlamingen en Duitschers, van messen werd voorzien. In he' meseum te Londen bewaart men een tafelmes uit de XVI® eeuw, met in het lemmer gegrifte dank zegging, bij tafel gebruikelijk, en dezer notenaanduiding Quae sumuturi be- nedicat trinus et unis, amen wat wij gaan nuttigen, zegene de eene en drie- vuldige. Het gebruik van vorketten was van veel later dagteekening. Men zegt, dat zij in de andere landen ingevoerd werden uit Italië, waar men, volgens sommigen, reeds in de elfde eeuw er zich van be diende. Doch het duurde eeuwen en eeu wen vooraleer zij vrij algemeenen toegang vonden. Bovendien bleven zij rog lang aanzien als nuttelooze voorwerpen van weelde, bij zooverre, dat in de kloosters hun gebruik verboden was. Overigens is het hedendaagsch breed- gebekt vorket van betrekkelijk geheel nieuw maaksel, en onze over overgroot moeders bezigden nog hun mes op eene wijze, die nu voor zeer ongevoeglijk zou aanzien worden. De schrijver herinnert zich, als kind, een servies messen gezien te hebben, met zilveren hechten, waarvan de lemmers op het uiteinde roud ^ezet waren. Naar men zegde, werden zij gebruikt, om groene erwtjes meê te eten. BELGISCHE BEDEVAART NAAR EN NAAR HET Heilig Hart van Montmartre te Parijs van den 23 tot den 3i Augustus 1904 ingericht door de Catholieke Vereeni ging onder de geestelijke leiding van de Eerweerde Heeren Buelens, pas toor van het Heilig Hart, en Vetsuy- pens, pastoor der St-Remigiuskerk, Brussel. Prijzen der Reiskosten ie klas. 2* klas 3e klas Van Brussel 140 fr. 94 fr. 63 fr. Van Gent 148 fr. 96 fr. 64 fr. In deze prijzen zijn begrepen de vereischte bijvoegsels voor de bekoming der Belgische staatsmaterialen, waarvan de schoone rijtuigen met hunne door gaande gangen ons de gansche reis zullen verleend worden. Prijzen der Verblijfkosten 100 franken in eerste klas. 75 franken in tweede klas. 60 franken in derde klas. De deelnemers aan de bedevaart wen den zich, te Brussel, tot M. Alfred Fran cis, Noordlaan, 45, of te Aalst, tot M, C. Van de Putte, uitgever van De Den- derbode. De lijst wordt gesloten den 10 Augusti. Solemneele Octaaf en Volle Aflaat, bij wijze van Portiuncula, te beginnen van den i5n Juli om 2 uren namiddag, tot zonsondergang van den i6n Juli, voor alle geloovigen, iedermaal zij de voorgemelde kerk bezoeken, na gebiecht en gecommu niceerd te hebben, en er bidden volgens de inzichten van Zijne Heiligheid. De Goddelijke diensten als volgt Vrijdag, i5 Juli, om 2 uren namiddag, uitstelling van het Allerheiligste, 's Avonds ten 6 uren Solemneel Lof. Zaterdag, 16 Juli, ten 5 uren de eerste Mis. De plechtige Mis om 8 uren. s Na middags, ten 6 uren, plechtig Lof, Fransch Sermoen en Te Deum. Zondag, 17 Juli. De eerste Mis ten 5 uren. De plechtige Mis, ten 8 uren. 's Na middags, ten 5 uren Lof en Vlaamsch Sermoen. uit Vlaanderenland naar Lourdes, (2- 10 September 1904). met de hooge goedkeuring en den bijzon- deren zegen van Mgr. Waffelaert Bis schop van Brugge, en onder de geeste lijke leiding van den E. H. Bruloot, te Kortrijk. 7® Pelgrimstocht ter gelegenheid van 't Jubeljaar. Bijzondere rechlstreeksche trein uit Kortrijk.— Vlaamsch Bestuur.Vlaam- sche Priesters. Vlaamsche Genees- heeren. Arme zieken worden aanveerd volgens gejonde giften. Te Lourdes, afzonderlijke oefeningen en Goddelijke Diensten. Grootsche plechtigheden op 8 Sep tember, (O. L. V. Geboorte), ter gele genheid van 't Jubeljaar. Prijzen der kaarten 140 90 60 Fr. Inlichtingen vragen bij de inteeke- naars E. H. Bruloot, Beggijnhofstraat, 22. M. Frans Lamoral-Carlier, Groe- ningerlaan, 72, te Kortrijk elders, bij de E. H. Geestelijken en anderen. (Ziet de plakbrieven in de kerken.) B. W. De lijsten sluiten den i5 Oogst. Worden gevraagd Twee goede dienstmeiden. Een kuiper kunnende rolvaten maken. Een kuiper, halve gast. Een goede vuursmid. Een daglooner van 17 tot 20 jaar. Men vraagt voor Brussel (Statie-Zuid) 4 of 5 werklieden om in de kolen te wer ken. Vragen werk 2 Bedienden, magazijniers. 2 Smeders leerjongens. Een jongeling kennende Vlaamsch en Fransch voor boodschapper of magazijnier. Voor verdere inlichtingen wenden men zich ten Stadhuize bureel der Werkbeurs Creemboter. Markt van Woensdag i3 Juli 1904. 70 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,60 tot 0,00 per kil. AALST. Gouden Bruiloft.Gister Dijnsdag vierden de heer Alexander Van Damme, Agent der Nationale Bank en zijne eerzame echtgenoote hun gouden bruiloft. Zaterdag, ten 1 uur nanoen, had de genaamde Alf. Moreels, 18 jaar,werkman in de lijmfabriek van Quatrecht en wo nende ter wijk Wetteren-ten-Eede, de onvoorzichtigheid zich achter de werk huizen der lijmfabriek in de Schelde te gaan baden, onmiddellijk na het noen maal gebruikt te hebben. De jongen die goed zwemmen kon, was reeds naar den overkant gezwommen, doch toen hij terugkeerde verdween hij eensklaps waarschijnlijk door eene beroerte getroffen te midden van den hevigen stroom, en werd niet meer terug boven gezien. Hartroerende tooneelen hadden plaats op den. dijk, vanwaar de weenende ouders en bloedverwanten des jongelings het dreggen naar zijn lijk bij woonden. Voor de eerste maal sedert lang zal princes Clementine dit jaar niet te Oost ende verblijven met haren vader. De in woners van Spa hebben gevraagd, dat de princes daar eenigen tijd op het chalet van wijlen hare moeder zou komen door brengen, maar die vraag is niet ingewil ligd. Men verzekert dat de koning het prachtig kasteel van M. Bisschoffsheim, te Boschvoorde, heeft aangekocht, als zomerverblijf voor prins Albert. Wij lezen in de Gazette van Gent: In de Gouvernementstraat wordt thans een groot en oud huis afgebroken. Men vermeent dat dit het steen zou kénnen zijn van Judocus Vydt, een rijken be schermer der beroemde schilders Van Eyck immers Vydt bewoonde de Gou vernementstraat, vroeger Opperschelde- straat. In het huis dat nu afgebroken wordt, zouden de Van Eyck's hun mees terwerk geschilderd hebben. Ten minste is zulks eene gissing van den Gentschen archeoloog Heins. Deze heeft eene schets genomen van het huis. Maandag morgend heeft men te Boom uit den potaardeput der steenbak kerij van M. Theodore Michiels, tegen den Antwerpschen steenweg, het lijk op- gevischt van den genaamden Van Aken Jan Frans, oud 20 jaren, metsersgast, wonende Bosschen, 123, te Boom. Deze jongeling was, zooals wij destijds melden op den dag der loting, 3 Februari, spoorloos verdwenen. Men had echter van eerst af verondersteld, dat hij in hoogei bedoelden put gesukkeld was, aangezien hij 's avonds langs daar was moeten huis waarts keeren. Door het aanhoudend droog weder was het waterpeil in den put fel gezakt, en zag men den ongelukkigen met de voeten naar omhoogstéken, het hoofd vastzitten de in het slijk. Zaterdag namiddag had vrouw Ver- meylen, wonende Ploegstraat, 85, te Ant werpen, door een leermeisje voor 10 centiemen vitriool in eene bierflesch laten halen, om den rood steenen vloer te kuischen. Deze flesch werd op de tafel gezet waar ook nog eene zelfde flesch stond maar met bier gevuld. Het 4jarig zoontje van vrouw Vermey- len, dorst hebbende, meende naar de flesch bier te grijpen doch greep integen deel de flesch met vitriool, bracht ze aan den mond en dronk er van zonder dat iemand de noodlottige vergissing had be merkt. Huilende van de pijn zonk de kleine ten gronde en slaakte hartverscheurende kreten. Geneeskundige hulp werd ingeroepen en niettegenstaande de beste zorgen gaf de kleine jongen een half uur nadien den geest. Zondag avond, ten 8 ure. had de 24-jarige vrouw van Vital Janssens, schoenmaker, wonende Sint-Jansstraat, 24, te Antwerpen, zich ter ruste begeven. Hare slaapkamer bevindt zich achter den schoen makerswinkel. Rond half elf werd ze eensklaps opgeschrikt en zag voor haar een kerel staan, die haar bij de keel greep onder doodsbedreigingen al haar geld eischte, en voornamelijk doelde op eene portefeuille. Zij herkende in den aanrander een oude gast van haren man, zekere Fr. Van Geerbergen, 27 jaar, zonder vaste woonst. Een weinig verder in de kamer be merkte zij eenen tweeden persoon, doch kon hem niet herkennen. Het tweetal lichtte haar van de legerstede op, stal van i tusschen de matras eene brieventesch be. vattende zilvergeld en bankbriefjes, tot een beloop van omtrent 200 fr., waarna ze op de vlucht gingen. De iQjarige vrouw Leonie D'Hondt liep hen achterna, om hulp roepende. In eenen oogwenk stonden geheel de St- Jansstraat en omliggende straten in op. schudding. De policie was toen ook spot- dig ter plaatse en zoohaast men hoogte was der zaak, ging men nevenliggende huizen op zoek, daar vrouw D'Hondt beweerde, eenen naar boven te hebben zien vluchten. Twee burgers ontdekten in het bus n° 20 der zelfde straat eenen kerel, larn den achterkant met de handen aan platform hangend. Men haalde hem uit zijnen gevaarlijks toestand, en men herkende ook spoedig hem den ouden gast dus men had reedt een der daders in handen. Hij werd naar het policiebureel bracht waar hij door den adjunkt M, Koninck onderhoord werd. Daar bekende hij te zijn binnengedrongen om de port;, feuille te stelen, en beweerde dat zijn mt-- plichtichtige, niemand anders was dan zelve, M. Janssens, met wien hij over paar dagen was overeengekomen, hetg*ï te stelen, om het samen op te drinken. Juist toen hij deze verklaring afleg kwam M. Janssens binnen, die van Sins. Anna kwam. Tot zijne niet geringe bazing hoorde hij wat de aangehouden van hem vertelde en in zijne woede day- over, gaf hij den aangehoudene nog eena kaakslag en zou waarschijnlijk verderp gaan zijn, zoo de policie er niet~ tusschengekomen.1 M. Janssens ging dan huiswaarts,l te zien wat er gestolen was en keen weldra terug naar het policiebureel. lu schen zijne mouw had hij een schoena kersmes weggeborgen. Nauwelijks was hij op het policiefe reel gekomen of hij vroeg rechtstreeks ai Van Geerbergen, of hij zijne beweriq strande hield. Ja, antwoortó deze. Nog was het woord niet koud of Ja» sens haalde zijn schoenmakersmes voorschijn en brachtzijnen gewezen twee messteken toe. Een trof hem in den linkerarmen andere in den hals. Oogenblikkdj maakte de policie zich van beiden mts ter, en, terwijl Janssens zelf werd opp sloten, ter beschikking van den pree- revr des konings, werd Van Geerbers naar het Sinte-Elisabethgasthuts gebraö waar zijne wonden als niet gevaaift werden geoordeeld. Men zal licht begrijpen, hoe deze stige feiten, die elkaar zoo snel oprij den, geheel de 4® wijk in opschudt» hebben gebracht. Aftruggelarij van 140.000 fr. Meenen. Een zekere Florent D. Meenen, 25 jaar oud, vroeger pasteiiö ker, thans vlashandelaar, werd ieva door de policie van Meenen opgeicc voor verschillige diefstallen, die ongerc tot 140,000 fr. samen beliepen. Toeni agenten zich naar zijne woning began was hij verdwenen, zijn signalementnf. in alle richtingen gezonden. M. B., een zijner slachtoffers, bes: nu den dief te doen opzoeken doors Franschen policieman, die aanstondss het werk ging. Na de noodige inlidé gen te hebben genomen, vertrok de ue naar Brussel. Sinds eenige dagen bewaakte hij Noordstatie, toen hij op zekeren dagf: rent D. er zag uitkomen. Hij volgde d: dief, doch hij verloor hem uit hetoij daar de menigte zeer groot was. Hetn te vergeefsch dat de agent al het ke deed om hem terug te vinden. De detective ontmoedigde zich eé niet en herbegon zijne opzoekingen nieuwen iever. Zekeren dag Onderwijsstraat komend, zag de ajs Francois geheeten, der. aftruggelat een balkon van het tweede verdiepr een huis zitten slapen. De agent liep naar het commissars stelde de policieofficier Beleyn hoogte en begaf zich met hem en ea? agenten "naar de woning van D. Daar gekomen, vernamen zij di uitgegaan was, en dat hij daarzijnfi blijf had. Hij zou dus wel terugkeere De agenten zetten zich op den loer. keerde kort daarna terug in gezelscs van eene vrouw. Toen zij binnen klopten de agenten aan zijne deur. kwam zelf opendoen. Hij verschoot: weinig toen hij al deze mannen zag:: nentreden. Zij grepen hem echter u-' stonds vast, hem geen tijd tot vlucb latend. Hij werd ondervraagd alsookzr: gezellin, die met hem was aangi1 Men bracht het koppel naar het com® sariaat der de Lignestraat, waar 2 bestatigde dat de aangehoudene wel&? lijk Florent D. was. Men vond io,om: in zijne zakken in Fransche bankbrifij hij had ook talrijke banknoten en ju« jen bij zich. De identiteit der vrouw werd ook n gesteld. Het is zekere Marie V., 11 Augusti 1878 te Borgerhout gebö en die hij had leeren kennen drankhuis in de Sionsbergstraat. Op het oogenblik van hare aanhoui droeg zij overschoone juweelen van ge waarde. Het koppel werd naar de gen genis van St-Gilles gebracht. Tijdens een onderzoek in de wou van D. vond men talrijke duizenden ken, juweelen, eene ware collectie koï en valiezen, toiletvoor werpen, das kleeren van groote waarde, enz. enz. had juist rijke meubelen besteld aane Brusselsche firma. De zegels werden het appartement gelegd.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2