Leven de Microben. EEN EN ANDEIt. Zeitschrift fur Electrotechnik bevat volgende inlichtingen over eene nieuwe brandstof, de osmon, die men uit ruwe turf trekt. Het onweer van Zondag. Allerhande nieuws Hoe gelukkig toch voor de microben of levelingen, dat zij niet lezen kunnen en onze taal niet verstaan. Het leven was voor hen onuitstaanbaar. Immers, wat zijn ze toch belasterd ge worden Pest, typhus, kroep, cholera, pokken, al de vreeselijkste ziekten worden op hunne kap geschoven. De microben, het zijn de ergste, de hardnekkigste vijanden van het menschelijk geslacht, echte sluip moordenaars in tallooze benden over heel het aardrijk verspreid. 2ij zitten in uwe kleederen, schuilen met honderden, met duizenden in ten druppel water, met honderdduizenden in eene tas melk, vliegen als anarchisten door de lucht, gij ademt ze in, gij ademt ze uit. Boven u, onder u, rondom u, in u, overal microben, altijd microben. Weest toch voorzichtig, weest toch voorzichtig, zeggen en herhalen u de ge leerden. Drinkt toch geen water vooraleer gij het flink en lang hebt laten koken, want de dood kan erin verscholen zijn. Kinderen opgepast Eet toch geene pruim of geene kers zonder ze eerst afge droogd te hebben, want in het minste rimpeltje of kloofje der schil kunnen honderden moordenaars, microben hui zen. De wetenschap heeft het geleerd en be wezen met enkele microben aan konijnen in te spuiten heeft men deze het levens licht uitgedoofd. Hoe En gij durft schrijven leven de microben Gij durft dus partij trekken voor de moordenaars u Een oogenblik geduld, beste vrienden. Veroordeelt mij toch niet met de microben, zonder mij eerst gehoord te hebben. Onder de menschen zijn er ook moor denaars. Zult gij daarom roepen weg met de menschen Welnu, ik, ik vraag geen genade voor al de microben zonder uitzondering, maar pleit voor de micro ben in het algemeen genomen. En in mijne verdediging der levelingen ik schreef bijna der lievelingen, sta ik niet alleen.Ik beroep mij op gezag hebbende getuigenissen. Ziet. daar hebt gij den achtenswaar- digen dokter Bouchard, die aan de Aka- demie van wetenschappen van Parijs een werk heeft aangeboden, waarin hij klaar als de zon bewijst dat gesteriliseerde spijzen, d. i. waarin al de microben ge dood zijn, gevaarlijk zijn en dat er micro ben noodig zijn tot de chemische werking der spijsvertering. Hier hebt gij den braven heer Charrin, die, hoe ongelukkig toch voor die arme beestjes, konijnen gedood heeft met hun niets dan «resterilispprde wnrtplpn te efpn «cjc.uj; Ge ziet dus dat ik niet zonder goede reden voor de microben partij heb ge trokken. Desniettemin blijft het u vrij ze als vijanden te beschouwen 't staat u vrij uwe vijanden te sterilizeerer.gelijk M. Charrin met de wortelen voor zijne ko nijntjes deed, maar dan zal het mijne schuld niet zijn als gij den weg van Char- rin's konijnen volgt. Uit vrees voor de microben mocht gij allicht naar het pie renland verhuizen is dezer gezelschap u aangenamer, gij moet het weten, goes ting is koop en de gustibus non dispu- TANDUM. 1904 «JwilLIJkSCIIË BeUEVAAUT uit Erembodegem (bisdom Gent) naar O. L. Vr. van het H. Hert te Sittard. De bedevaart zal dit jaar plaats hebben den Maandag 5 en Dijnsdag 6 September. De bedevaarders zullen de gelegenheid hebben de stad Luik en ook de stad Aken (Duitschland) met hunne merkwaardig heden te bezichtigen. Prijs der BedevaartReiskosten van Erembodegem naar Sittard en zien der merkwaardigheden tot Maastricht: fr.8,5o. De reis langs Luik is duurder omdat zij langer is. N. B. i° De bedevaarders die begee- ren te Luik te dinceren, betalen 2 fr. Daarenboven zullen de personen, die de stad Luik per rijtuig willen bezichtigen, fr. r,5ote betalen hebben. 20 De kosten voor een bijzonder hotel tot Sittard beloopen tot 4 fr. waarvoor men bekomt Een lekker avondmaalgoede slaping 1 een fijn en smakelijk ontbijt. 3° De ijzerenwegkosten, heen en weer, van Maastricht naar Aken bedragen 2 fr. Het middagmaal ook 2 fr. Behalve de prijs der reiskosten (fr. 8,5o) is al het overige van vrije keus. De bede vaarders worden verzocht terzei fdertijd met hunne aanvraag, te laten kennen waaraan zij begeeren deel te nemen en de kosten ervan te betalen. Van heden af mag men zijne inschrij ving nemen bij den Voorzitter of Bestuur der der Bedevaart, alsook bij de door hen aangeduide personen. Inschrijvingen, met het bedrag der reis kosten er bij, worden slechts aanvaard, ten laatste tot 21 Oogst. E. H. Voorzitter, E. H. Bestuurder, C. Van Landuyt, Is. Temmerman. Pastoor Onderpastoor te Erembodegem. Ste Coleta, Gent. Land- en Tuinbouw. De kersenoogst in Limburg. Men meldt uit S' Truien Men weet dat de streek rond S* Truien gekend is om de groote hoeveelheid fruitboomen welke men er aantreft. Nu, met den kersentijd, werden hier dagelijks rond de dertig dui zend kilogr. kersen verzonden. Het 5/6 gedeelte werd in korven van 25 kilos naar Londen gestuurd. Het overblijvende ge deelte was bestemd van de Belgische markten de prijs was 32 fr. per 100 kilos. -it Ook begint men zich in deze streek meer op de teelt van ander fruit toe te leggen, hoofdzakelijk van appelen, peren en beziën. De Keulstuk, eene kleine peer, wordt zeer gewaardeerd in Engeland, zegt de Onafhankelijke. Ze wordt gansch groen afgeplukt en rijpt tijdens de overvaart van het kanaal. Deze peer wordt in 't groot aan 25 tot 3o fr. de 100 kilogr. verhan deld. De kooplieden in appelen en peren toonen zich zeer voorbehouden in hunne aankoopen. Men spreekt van 7 fr. voor de appelen om te bewaren en van 5 fr. voor de gerangschikte appelen. De land bouwers weigeren aan deze prijzen te verkoopen zij verkiezen ze zelfs te pluk ken en in bergplaatsen onder den grond te bewaren in afwachting van de prijsstij ging in den winter. Eenige landbouwers van Loon en om streken hebben, in vooruitzicht van de gedurige daling der grovere fruitsoorten, voortkomende van den invoer uit Amerika en Australië en der inkomende rechten waarmeê Duitschland, onze voornaamste klant, het winterfruit getroffen heeft, de teelt van fijner fruit van 't seizoen onder nomen tafelperen, abrikozen, zwarte aalbessen, enz. Hectaren akkergrond, allen aaneenge- legen, zijn tot dit doel te Loon in tuinen herschapen. Deze duizende kleine boo men met lage takken leveren ons het uit zicht op van een wijnberg en zij ge\en een schoonen oogst van af het derde jaar. De verkregen uitslagen hebben de verwach ting overtroffen. Nog altijd de spaansche schatten. Een Brusselaar heeft dezer dagen eenen brief ontvangen gezonden uit Madrid, en waarin men hem het derde eener som van 800,000 frank belooft, indien hij geld wil opzenden om den reis zak waarin het geld geborgen zit uit een pandhuis te lossen. Natuurlijk is de opzender, indien hij zich laat beetnemen, er aan voor zijne stuivers. De in nesten zittende Spanjaard moet er nu en dan nog in gelukken een kieken te pluimen anders hadde hem zijn be drijf sedert lang verveeld. De warmste dagen in België sedert 70 jaren.In de maand Juli 1846 had roon 22 o o in Ancmctnc in 1857 werd er een dag van Augustus 34.6 aangeteekend in i858, den i5 Juni 34.7 graden. Van i858 tot 1880 kwam tot de warmtegraad niet boven 33,7 graden. In 1881, den 10 Juli, merkte men 35,2 den 18 Augustus 1892 35,3 in Juli en Augustus 1893, 33,9 en 34,5 in Augus tus 1898, 33,9 5 in J'jli '9°°> 33>8 en Vrijdag der verleden week 33,7. In Juli i852, gedurende negen opvol gende dagen, het hoogste bereikte of overtrof 3o graden en van den 4 tot den 22, gedurende t3 dagen over het regelma tig de 25 graden. Zoo ook van den i3 tot 28 Augustus 1842, dus gedurende 16 da gen. De raid. Niettegenstaande de vra gen waarmeê de minister van oorlog overstelpt wordt door sommige sports men, zoo burgerlijke als militaire, hoopt men nog dat de achtbare generaal Couse- bant den raid Rijsel-Oostende niet zal toelaten Voor de eer van ons land late men niet toe dat die barbaarsche oefeningen zich in ons land inburgeren. Indien de graaf van Vlaanderen aan het hoofd der Belgische ruiterij gebleven ware, zou hij de eerste geweest zijn om onze officieren af te raden aldus misbruik te maken van hunne paarden. Omslagbrieven. Bij ministerieel besluit van 3o Juni 1904 is de omslag- brief (envelop met postzegel er op) afge schaft. De omslagbrieven blijven echter geldig tot dat de voorraad opgebruikt is. Van af 1 Augusti 1904 werden zij uitverkocht tegen 10 centiemen 't stuk. Eene nieuwe brandstof. Het Van de 90 p. h. water die de turf in houdt, verwijdert men 20 tot 25 p. h. bij middel cener voortdurende electrische strooming, die men door de massa be handelde turf laat gaan. Onder de werking dezer strooming zoekt het water de negatieve pool en vloeit uit langs openingen in de zijde van het vat, dat de turf inhoudt.. Men verbruikt 10 a 12 kilowatt-uur per kubieke meter ruwe turf de werking duurt ander half uur. Men zet daarna, door de gewone be handeling, het drogen voort van de aldus electrisch behandelde turf, die men daar na in kleine 9tukken verdeelt in pletma- chienen en ten slotte in den handel brengt onder den vorm van ballen of briketten. De verwarmingskracht der osmon zou 4000 a 4500 calories bedragen. Die nieuwe brandstof bevat geen spoor van solfer zij maakt geen rook en laat al brandend geen singels na. Geen ontslag. Een liberaal blad heeft opnieuw, voor de zesde of zevende maal, het aanstaande ontslag van M. van der Bruggen, minister van landbouw, aangekondigd. De Journal de Bruxelles zegt dat er van dat ontslag nooit spraak is geweest en voegt erbij Alles wat men vertelt aangaande de inzichten van zekere ministers zegde ons Woensdag een lid der regeering, is volkomen valsch. Het is Waarblijkend, de rol onzer tegen strevers dergelijke tijdingen te versprei den. Bij gebrek aan ernstige argumenten tegen de regeering moeten zij zich verge noegen met valsche tijdingen te versprei den. -k Wonderbare misgreep. In een Boheemsch dorpke leefde een grijs echt paar rustig en tevreden. Reeds sedert jaren had de voorzichtige echtgenoot voor zich en zijne geliefde vrouw doodkisten laten maken, daar hij meende dat zij alle twee niet lang meer te leven hadden. Jaar op jaar ging echter voorbij, en geen van beiden stierf. De kisten namen eene nog al merkelijke ruimte van hun huis in, dat overigens niet te groot was daarom wer den zij door de praktische moeder als provisiekisten gebruikt. Eindelijk, op eenen schoonen herfstdag stierf de oude man. Vlug pakte de treu rende weduwe allen voorraad uit de eene kist over in hare eigene, en legde weenend haren trouwen echtgenoot in de andere kist. Onder klokkengelui en muziekbegelei ding. onder weeklagen en tranen, werd de overledene door vier krachtige mannen weggedregen, eerst ter kerk. Weldra, daar aan het graf, roemde de geestelijke de rechtschapenheid van den braven man, wiens lijk men zoo juist aan den schoot der aarde had toevertrouwd, en zeer aan gedaan spoedden de familieleden van het kerkhof weg. Na de rouwmaaltijd, ging de treurende weduwe eens in de slaap kamer, om uit de geblevene voorraadkist fruit te halen, dat zij hare dochter voorde neefjes wilde meêgeven. Maar, oh schrik, in plaats van peren en pruimen, vond zij het lijk van haren man in de kist.... De vier dragers hadden de zwaarste van dc twee kisten voor de goede gehouden, en deze maar meêgeno- men.... Nieuwe postzegels. Toekomende jaar zullen wij nieuwe postzegels hebb n, te gelegenheid van de vijf-en-zeventigste verjaring der Belgische onafhankelijkheid. De teekening ervan is toevertrouwd aan een jongen kunstenaar, M. H. Meunier. De zegels zullen gedrukt worden in het werkhuis van Mechelen, waar men, in /lor» laotct«n ijiri. niets_Wf> voriwoorloOSd om de verschillende aiensten op de hoogte te stellen van den vooruitgang in de druk kunst. De kleuren der zegels zullen weinig of niet veranderen men doet nochtans proefnemingen, ten einde aan de zegels meer heldere tinten te geven en er wordt verzekerd dat men reeds uitmuntende uit slagen heeft bekomen. Catoliek Nationaal Congres tegen alcoolism. De Federatie der catho- lieke Matigheidsbonden van België zal toekomend jaar te Luik, ten tijde der Wereldtentoonstelling, het eerste natio naal Congres tegen alcoolism houden. Al dc catholieke matigheidsmannen van 't land zullen op de zittingen uitgenoo- digd worden. De voorwaarden van bij treding en de andere nuttige inlichtingen zullen ten gepasten tijde kenbaar gemaakt worden. Steenkolen nabij Maeseyck. In strijd met de bewering dat er geene op zoekingen gedaan worden naar steenkolen in deze streek, kan de Onafhankelijke nu met zekerheid melden, na genomen inlichtingen ter plaatse, dat een vreemde vennootschap ter ontginning der steen koolmijnen, gevestigd te Brussel, eene weide gehuurd heeft voor een termijn van twee jaren, toebehoorende aan M. G. Hons, gemeenteraadslid. Genoemde plaats is gelegen op slechts honderd meters van de Maas. ten noord oosten van Maeseyck, in het gehucht Aldeneyck. Men heeft verzekerd dat de werkzaamheden reeds met September of October zouden aanvang nemen. Te Boom is tijdens het onweer, dat voorafgegaan werd van een hevigen wind de cirk De Vos, die op de Sinte-Anna- kermis staat, gedeeltelijk omver gewaaid, terwijl hij vol toeschouwers zat. Er zijn echter geene ongelukken te betreuren, en de aanwezigen hebben slechts eenige oogenblikken in uiterste verwarring en angst moeten doorbrengen. Terwijl op sommige plaatsen zware slagregens vielen, heeft men op andere geen druppel water gezien en moest men zich tevreden houden met donder, bliksem en stofwolken, door de rukwinden rnijh n verre meêgesleept. Te Ukkel had men slechts 2 mm. wa ter te Veurne 13 te Oostende 10 te Aarlen 24 te Luik 1 te Maeseyck In het zomerverblijf van prins Albert werd door de bevolking van de Panne aan het prinselijk paar midden van hel onweer eene serenade gebracht. Hier is de oogst platgeregend. In Her.egouw heeft men fel geklaagd over dwarlwinden. Treinen werden mid den van het veld tegengehouden. Heel de omtrek van Charleroi door wa ren de tramdiensten onderbroken. Op den buiten werden hier en daar hoeven door den bliksem getroffen en in brand gestokent onder andere te Ch&telet en omtrek. Men schrijft uit Waasten Hier berstte het onweer los rond 6 uren 's avonds. De electrieke ontladingen volgden elkaar zoo snel op dat men op sommige oogenblikken zich als in eenen krans van vuur bevond. Reeds van het eerste oogenblik viel de bliksem op de hoeve der familie Cuvelier. De rieten daken, door de hitte tot groote droogte gebracht verspreidden in een oogwenk het vuur over al de gebouwen te gelijk, over eene grondoppervlakte van meer dan 500 v. m. Middelerwijl viel de bliksem nog op zes andere plaatsen, overal brand stich tend. En ongelukkiglijk waren in al de omliggende gemeenten de pompiers af wezig, te Wervicq voor het bezoek van den gouverneur, elders voor het bijwonen van andere feestelijkheden. Het vuur had dus nagenoeg vrij spel en zoo moet er groote schade aangericht zijn. Te Ursel is Maandag avond de blik sem geslagen in de woning van den land bouwer P. Claeys, wonende Brugstraat. Een brand ontstond en het geheele huis werd de prooi der vlammen. Eene koci is in den vuurgloed omgekomen. Gelukkig is er verzekering. Te Sleidinge heeft het onweer een aan tal boomen stuk geslagen en andeten ont worteld. Jaarlijksche Bedevaar) bemerkt, uit Vlaanderenland naar Lourdes, (j®?' (2-10 September 1904 la met de hooge goedkeuring en den bijzot deren zegen van Mgr. Waffelaert Bb schop van Brugge, en onder de geestt lijke leiding van den E. H. Brulok te Kort rijk. 7e Pelgrimstocht ter gelegenheid vu 't Jubeljaar. Bijzondere rechtstreeksche trein Kortrijk.— Vlaamsch Bestuur. Vlaaj sche Priesters. Vlaamsche Gents heeren. Arme zieken worden aanve; volgens gejonde giften. Te Lourdes, afzonderlijke oefening en Goddelijke Diensten. Grootsche plechtigheden op tember, (O. L. V. Geboorte), ter gö De ba genheid van 't Jubeljaar. Prijzen der kaarten 140 90 60 Fr. geen de r minste te, -De meentera subsidie feesten vi hier gelej hevige re 0bourge - Bo Aan den schenstee er een c erge gevt nu nog motief, door te 1 weer geo Inlichtingen vragen bij de inles een paar »t t-, i--. -nover de t naars E. H. Bruloot, Beggijnhofsta 22. M. Frans Lamoral-Carlier, Gra ningerlaan, 72, te Kortrijk elders, bij: E. H. Geestelijken en anderen. (Ziet: plakbrieven in de kerken.) B. W. -- De lijsten sluiten d: i5 Oogst. Gedurige Aanbidding en vollen AFL A .A.1 in de Kerk van het Gasthuis, BINNEN DE STAD AALST. Den 29 Juli, Vollen Aflaat, toepas lijk aan de geloovige zielen in het Va; vuur, voor alle die gebiecht en gecona niceerd hebbende, zullen in de voorna de Kerke bidden volgens de gewoon^ intentie van onze Moeder de H. Kerk, De eerste Mis ten 6 ure de Plecfcs ten 7 ure ten 5 ure 's namiddags, S moen en Lof door den Eerw. Heet ken. Alles tot meerdere eere en glorie G) in het H. Sacrament des Autaars. Het onweer, waarvan wij Zondag avond een deel gehad hebban,heeft voornamelijk gewoed over 't middengedeelte van België en de kuststreek, doch met zeer ongelijke kracht. In het arrondissement Mechelen is een zware stortregen gevallen en heeft de bliksem en de rukwind nogal eenige schade aangericht. Te Mechelen zelf, waar de Ragheno- plaats, te gelegenheid van een volksfeest, verlicht was, vloog alles door den wind overhoop. Op de steenweg van Leuven zijn eenige boomen ontworteldde Sempst brandden drie huizen afte Herent één. Te Leest werd eene hoeve door den wind afgebroken. Te Putte sloeg de bliksem in eene her berg, te midden van eene groep kaart spelers en verbrandde den teen van eenen hunner. De bliksem verliet het huis, zonder verdere schade aan te richten, de spelers sprakeloos van schrik latende zitten. liecliterlijke kronijk Hij deed in pijpen. Er werd ge meld dat een Brusselsche pijpenfabrikant uit La Louvière een brief ontving, hem verzoekende, voor rekening van eenen klant aldaar, eene hoeveelheid pijpen te bezorgen in een hotel nabij de Zuidstatie. Doch de brief was eenigzins onduide lijk opgesteld en de fabrikant vroeg per telegram eenige inlichtingen aan den klant. Het antwoord was dat de laatste geene de minste bestelling gedaan had. Men had dus met een aftruggelaar te doen. De fabrikant ging evenwel naar het hotel en daar bood de besteller zich aan aan om de koopwaar in ontvangst te ne men. De bedrieger werd echter zelf ingepakt en nu Zaterdag tot 2 jaar gevangenis veroordeeld. Hij is een gewezen gemeen teonderwijzer, die reeds meer desgelijke feilen op zijn boeksken heeft. Eene landbouwkwestie voor het ge recht. -- De correctionneele rechtbank van Luik heeft zich dezer dagen bezigge houden met eene zaak die in de land- bouwwereld eenig gerucht heeft gemaakt. In Maart 1.1. had een cantonale prijs kamp van rundvee plaats. De leden der jury waren bezig met het klasseeren der dieren toen een onder hen door een deel nemer verweten werd, dat zijn stier de plaats niet had die hem toekwam. Het verwijt ging gepaard met eenige kwet sende bewoordigingen. Eene klacht werd ingediend bij het parket die den exposant vervolgde voor beleediging van een ambtenaar bij het uitoefenen of ter gelegenheid van het uitoefenen zijner bediening. Ter zit ting verklaarde de landbouwer dat hij spijt had over zijn gedrag en heett de recht bank hem voorwaardelijk veroordeeld tot eene boet van 20 fr. en tot de kosten der burgerlijke partij. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Een kuiper, halve gast. Vragen werk 1 Magazijnier. Een goede galochenmaker, voorzien van alle benoodigheden, vraagt een per soon om voor hem den stiel te beginnen. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. AELST. o Creemboter. Markt van Woensdag 27 Juli 1904. 65 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,70 tot 0,00 per kil. VREDEGERECHT. Wij ved men dat de heer Ferdinand Notelto advocaat alhier ter stede, tot hetiz van Vrederechter te Westerloo kom:1, noemd le worden, Beste geluk wenste Aalst. Diefstallen. Sedert gen tijd is er menigwerf bestatigd ger den dat er eene bende revierschuia aan 't werk waren menige diefstallen; nadetle van kooplieden en schippers;* den aangeklaagd. Naar wij vernemen de adjunct-commissaris Gits en debri dier Colson er in gelukt een diefstal 1 tarwe te ontdekken gepleegd op een se dat hier doorvaarde komende van Less: Nadere inlichtingen ontbreken. Aalst. Spiegelruit ingereden, Woensdag voormiddag is de spiegelr van den winkel Silomez, Leopolds'»! door een melkboer verbrijzeld geworè Nadere bijzonderheden ontbreken. Aalst. Overreden. Degenare Aug. Steleman, kuiper, wonende Gi raardsbergschestraat, was aan 't loss van ledige vaten ter statie. Hij hadpla genomen op den camion en in de Zoo straat stapte hij er een oogenblik af, tb toen hij terug op den camion wilde kii men miste hij den optreder, viel, km onder de wielen te recht en werd vies overreden tusschen 't onderlijf en des M. De Clercq, geneesheer, diende Ie de eerste zorgen toe. Toestand betrek lijk goed. Verdronken.Een drie-en-twis jarige jongeling, de heer J.B. De Brr. van Zonnegem, bediende bij den iu notaris Verbrugghe te St-Lievens-Ha them, wilde Zondag voormiddag tert" meire een bad nemen. Hij kreeg evenwel eenen bloedsopdfl en zonk. Een moedig omstander duikt tot 3 maal toe om hem te redden, doch: kon enkel het lijk van den ongeluk aan wal brengen. De Bruyn was in f* schap van eenige zijner vrienden Overmeire gekomen, en was, alhoe* erg bezweet zijnde, te water gegaan, Wij vernemen later dat de persoon,: tot driemaal toe den drenkeling achts sprong en die minstens 20 minuten blijven rondzwemmen, niemand ancr was dan M.Braun, Burgemeesterdetsï Gent, die in gezelschap van zijnen r in het meer van den Donk een bad genomen. M. Braun was diep bedroefd ornaat er niet in gelukt was, M. De Bruya redden. In de automobielenfabriek, te reghem, wilde de mecanicien Hasen, jaar, Zaterdag namiddag een transmiss riem op een draaiende poelie leggen, werd meegesleept en 20 meters ver slingerd. Zijn rechterarm is uitgenü zijn linkerbeen op verscheidene plaatse gebroken en zijn lichaam met wond! overdekt. Men heeft geene hoop op houd. Op gelijkvormig advies der kw» ren van Kamer en Senaat zullen de - schildwachten, die vóór het Paleis Natie geplaatst zijn, afgeschaft woi buiten de wetgevende zittijden. Lr echter eene nachtwacht blijven besta* samengestelduil eenen onderofficier, kaporaal en vier soldaten. Een kerel heeft Vrijdag morgO getracht uit de gevangenis der Nieu Wandeling te Gent te geraken. HijI op het dak geklommen en zat daar, n en droog, te koekeloeren. Geen uitw zag hij om beneden te komen, dan de hoogte af te springen. En daaitoe zijn leven hem te lief. De geva""' wakers hadden middelerwijl de man, eer eenen Eensk Hobokei aangerec nog juist zoo niet Het p baan en evat en let paa niet het evenwel Zij hoor nende -Gc denkt m ben, die huizen t pen der werpen Twee ldeedij 5 bouwd van ver: lij het den kra De b niet aar ter dat 1 Op zi waaron ontboo: den aan hei en deu: reeds a hij de koperei derusst eene n ter bes koning N ederl Cornei heeft c 's mor£ het R opgevs moeid dorst, zorgd burg. de stc gaard, werpei kwesti vleuge en aar ters B eene van M men r eenen vreere Vijf I geslaf al erg trein vertra De rondt stroo doen Dc opsts Ei het r aan weei Zi dat Qu, bra; Oo: rijti vluc

De Denderbode | 1904 | | pagina 2