t Zendeling. O.-L.-V. VAN LOURDES De moorden in China. Belgisch garnizoen in China. Voor de vrijdenkerij. Droge Zomers. Jaar lijk sche Bedevaart Geïllustreerde briefkaarten! V V .1XI)Eli. Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws, Gij zijt jong, kloek en gezond. Gij hebt eene goede geleerdheid en andere mid dels die u toelaten met vertrouwen eene schoone toekomst te verwachten. In plaats van al die middels te gebrui ken om eenen voortreffelijken stand in de samenleving in te nemen, doet gij nog verdere lange en moeilijke studiën. En dan zegt gij voor altijd vaarwel aan vader, moeder, familie, vaderland. Gij gaat naar eene verre, verre streek, waar de luchtgesteldheid de gTOOte vijan din is van den Europeaan, waar hitte en koortsen hen wegmaaiengelijk de pikker de koornaren. Dan onderneemt gij eene reize van we ken en maanden, te midden der wilder nissen, alles trotseerend wat een mensch maar lijden kan. Op de plaats uwer be stemming gekomen, hebt gij, is het een nieuwe post, noch huis noch t' huis gij moet, tot dat gij zelf iets gemaakt hebt, in een hok wonen, gelijk de wilden die u omringen gij moet er leven gelijk zij. Alle uren van nacht en dag zijt gij door de grootste gevaren, omringd, zoo van wege de bevolking, als van wege de wilde dieren. En zoo leeft gij, al de dagen die God u geeft, van alle gemeenschap met beschaaf de menschen beroofd. Zulk leven is heldhaftig, verwekt be wondering bij al wie een hart heeft, bij al wie zelfopoffering, zelfverloochening, gaande tot de uiterste palen, weet te waardeeren. Het bestaan van den zendeling of mis sionaris, is de roem der catholieke Kerk, die zelfs den ongeloovige met verstom ming en ontzag slaat. Dat is de catholieke zendeling. Hewel, leest nu wat Het Laatste Nieuws den droevigen moed heeft te drukken. Hier is 't geheel en onveran derd Uitbreiding der zwarte plaag. De hulpbisschop van Mechelen. M. Van- denbranden, is naar 't missiehuis van Scheut gekomen en heeft er tachtig boerenjongens in de lange kleeren ge- stoken en eene kruin geschoren. Rond half September, zegt men, zul- len 12 missionarissen van Scheut te Genua inschepen voor Mongolië en acht a andere gaan naar Congo. a Het stieltje van missionaris moet veel a aantrekkelijkheid aanbieden, daar in September aanstaande alweer 3i Vlaam- a sche papbeeren in 't missiehuis van Scheut zullen treden. Hewel, indien het stieltje van mis sionaris a zoo a aantrekkelijk is, waar om gaan de mannen van het Laatste Nieuws, het ook niet aan Onze catholieke zendelingen offeren alles op, goed en bloed, familie en be staan, om het christendom te doen ken nen, om de zielen voor de Kerk van den gaan om er leden van de vrijmetse- laarslogiën van te maken. Is 't aanveerd Waar en wanneer vertrekken de beleedi- gers onzer zendelingen Wij zullen eens komen kijken. Het Laatste Nieuws maakt onze mis sionarissen uit voor boerenjongens a. Er zijn ook stedelingen onder. Maar is het dan eene schande a boerenjongen te zijn. Het Laatste Nieuws noemt nog de toekomende zendelingen papboeren a. Hewel indien de mannen van het Laatste Nieuws het honderste deel van den moed toonen die onze jeugdige missionarissen aan den dag leggen, zullen wij ons wel wachten ze uit te schelden voor papgeu zen a. Wij zullen, integendeel, hulde brengen aan de sterkte hunner liberale overtuiging, die ze aanzet, van verre, maar toch het voorbeeld onzer catholieke geloofsboden te volgen. Wij vreezen algelijk sterk dat wij zul len moeten wachten, vooraleer wij die hulde aan de schreeuwers van het Laat ste Nieuws zullen kunnen brengen, t Pa- penvreten is gemakkelijker dan missiona ris zijn. (Gazette van Brugge). BELGISCHE BEDEVAART NAAR EN NAAR HET Heilig Hart van Montmartre te Parijs van den 23 tot den 3i Augustus 1904 ingericht door de Catholieke Vereeni- ging onder de geestelijke leiding van de Eerweerde Heeren Buelens, pas toor van het Heilig Hart, en Vetsuy pens, pastoor der St-Remigiuskerk, Brussel. Prijzen der Reiskosten ie klas. 2' klas 3e klas Van Brussel 140 fr. 94 fr. 63 fr. Van Gent 148 fr. 96 fr. 64 fr. In deze prijzen zijn begrepen de vereischte bijvoegsels voor de bekoming der Belgische staatsmaterialen, waarvan de schoone rijtuigen met hunne door gaande gangen ons de gansche reis zullen verleend worden. Prijzen der Verblijfkosten 100 franken in eerste klas. 75 franken in tweede klas. 60 franken in derde klas. De deelnemers aan de bedevaart wen den zich, te Brussel, tot M. Alfred Fran cis, Noordlaan, 45, of te Aalst, tot M. C. Van de Putte, uitgever van De Den- DBRBODE. De lijst wordt gesloten den 10 Augusti. Weer heeft Belgisch bloed in China gestroomd drie missionarissen hebben daar dezer dagen de glorierijkste dood, de marteldood, gevonden. Hunne namen zijn onmiddelijk bekend gemaaktmen kent ook de christenheid waar de moorderij heeft plaats gehad. Meer dat is nagenoeg alles wat men weet, op 't oogenblik dat ik u schrijf. Hoe heeft die plotselinge aanval plaats gehad. Is het een nieuwe aanval van de Bok sers Waren de moordenaars oproerlingen, zooals 't eerste telegram ze betitelde Waren het niet veeleer van die dweep zuchtige wreede heidenen, die zich alles kunnen veroorloven tegen de christenen, omdat zij onderduims worden aangemoe digd door de plaatselijke overheden Op welke wijze zijn onze moedige ge loofsbelijders gedood Heeft de bijl snel hun levensdraad af gesneden, of heeft de heidensche bar- baarschheid er genoegen in gevonden hunnen doodstrijd te verlengen in de vreeselijkste tormenten, zooals zij vroeger deed voor die andere martelaren, paters Victorin en Mgr. Hamer Wat is er geworden van de christen heid, waarin zich de drie missionarissen bevonden Een telegram zegt dat veel inlandsche christenen meê vermoord zijn en dat de gestichten der missie in brand zijn ge stoken. Over dat alles heeft men slechts onbe stemde, en onvolledige inlichtingen en 't is eerst zondag dat men door een tele gram uit Peking vernomen heeft dat de derde geestelijke, pater Robberechts, niet gevangen was, maar het lot had ge deeld van zijnen bisschop en van pater Frederik Verhaegen. Indien men niet beter en sneller is in gelicht, is zulks niet de schuld van onzen gezant te Peking, die bevel heeft aan het gouvernement al de bijzonderheden meê te deelen, die te zijner kennis komen be trekkelijk deze martelaarsgebeurtenis. Maar de waarheid is er moeilijk uit op te maken en dat om twee redenen voor eerst wegens den grooten afstand die centraal Houpé scheidt van de Chinee- sche hoofdstad tweedens het weinige vertrouwen, dat de verslagen uit Chinee- sche bron verdienen, vooral wanneer er kwestie is van misdaden, gepleegd door de inlanders tegen de vreemdelingen. In dergelijke gevallen zijn de mede- deelingen van het Chineesch gouverne ment altijd verdacht omdat het minder bezorgd is om de schuldigen te straffen en te ontdekken, dan het ongelijk zijner landgenooten te bemantelen. Men zal dus enkel volkomen zijn inge licht over het gebeurde, door de verhalen uic vit üuivpLuin,n in valium in iiunne Drieven zullen meêdeelen en bijzonder door de missionarissen. Indien zij geen ooggetuige zijn geweest van de geweldtooneelen, mag men zeker zijn dat zij er slechts zullen over spreken volgens inlichtingen, ter plaatsverzameld. Het is nu stellig dat het paleis der Bel gische legatie te Peking want het is een waar paleis dat men heeft gebouwd reeds dit jaar zal voorzien zijn van een garnizoen, omtrent, twintig man sterk. Alvorens deze kleine afdeeling te vor men, heeft het gouvernement zich verze kerd dat geen enkele mogendheid dezen maatregel zou aanzien als eene afwijking van onze onzijdigheid. Men heeft het integendeel zeer natuur lijk gevonden, dat wij zelf voorzien in de veiligheid van den Belgischen vertegen woordiger te Peking. Maar het is ook verstaan dat dit kleine garnisoen enkel zal gebruikt worden tot bescherming van het Belgische gezant schap en zich streng bij dien rol zal moe ten beperken. (Corresp. Handelsblad). voorbeeld onzer tegenstrevers benuttigen. De Flandre Libérale is een der moest gezaghebbende dagbladen der liberale partij. In andere omstandigheden, vooral bij het naderen der kiezingen, schrijft dat zelfde blad. evenals zijne confraters der zelfde partij, dat het liberalism niet tegen den godsdienst is en dezen volstrekt niet bestrijdt. Thans wekt het zijne abonnenten op om mede te helpen tot een werk ten doel hebbende de valschheid der geloofs leer te bewijzen. De catholieken geven jaarlijks wel zes millioen uit (en, ja, nog veel meer) om het geloof te verspreiden bij ongeloovige volkeren, bij wilde en barbaarsche stam men. De Flandre kon er nog bijvoegen, dat de edelste onder de catholieken, de missionarissen, zelfs hun bloed en leven veil hebben om de ongeloovigen tot het ware geloof te brengen. «Waarom vraagt de Flandre Libérale, waarom zouden dan de liberalen niet wekelijks tien cen tiemen kunnen geven om datzelfde geloof te bestrijden a De Flandre Libérale zijn naam alleen zegt genoeg tot welke partij het blad behoort drukte verleden donder dag op eerste bladzijde het volgende Vrijdenkerij De wetenschappelijke en geschiedkundige werken verspreiden, die de valschheid der geloofsleer be wijzen ziedaar het beste middel om de zedeleer te verdedigen. Die verspreiding is ondernomen door eene naamlooze maat schappij van boekhandel, welke jaarlijks twee-en-vijftig propagande-boekjes uit geeft, waaraan men zich abonneert voor 5 fr. De maatschappij zendt kosteloos aan de democratische groepen zooveel boek jes als zij er aan hare abonnenten levert. Wij zetten, zoo voegt de Flandre Libérale erbij, wij zetten al onze lezers dringend aan het werk der naamlooze maatschappij van boekhandel te onder steunen <1 Het is slechts eene geringe uitgave van tien centiemen per week, welke men zich oplegt met eene inschrijving op de bibliotheek van propaganda te nemen en aldus aan de ontvoogding van het men- schelijk verstand mede te werken. Men denke eens aan het werk der Voortplan ting desGeloofs, hetwelk, over eene eeuw gesticht en door wekelijksche bijdragen van een knepken gevoed, jaarlijks meer dan zes millioen opbrengt 1 Laat ons het Van de hitte, hoewel in de laatste dagen minder, sprak men veel van de droogte, nog meer Mannen van wetenschap hebben reeds verzekerd, dat de zomer van 1904 in de meteorologische annalen zal voorkomen als een der warmste en droogste. In lange, lange jaren het laatst heeft men 1811 nageslagen had men niet zulk weer. In dat jaar waren thermometerstand en droogte voor Europa ongeveer dezelfde, maar het lijden dermenschheid was erger, omdat zeestranden en koele vacantiereizen onbereikbaar waren. De drie warmste zomers, die voor Europa zijn bekend en aangeteekend, blijven die van iooo, 1473 en 1540, met den laatste als de warmste. Dat zijn over leveringen, die dezen zomer in de koelste schaduw stellen Den 21 Juni 1540 (oude tijdrekening 10 Juni) begon men in Lotha ringen reeds te oogsten ...in Juni at men reeds rijpe druiven ...in October bloei den de rozen voor de derde maal in Milaan ...vijf maanden achtereen viel er geen druppel regen in ons land ...in Zwitserland regende het viermaal van Februari tot December. Het jaar 1473 houdt andere herinnerin gen in leven. De warmte was dien zomer zoö ontzettend, dat de rivieren haar water verloren, dat men de Donau droogvoets kon oversteken. Ook dit jaar bloeiden de boomen tweemaal, en op St-Maarten anders zóó koud plukte men den tweeden kersenoogst. In Straatsburg, Mainz, Goslar, Speyer en andere Duit- sche plaatsen waren de houten huizen zoo droog, dat de zon ze in brand stak en geheele steden plat brandden. in larere jaren neen men het Kunst stukje om met droge voeten groote rivie ren als Rijn, Donau, Seine en Loire over te gaan nog wel eens een enkele maal meer uitgehaald. Maar in het bijzonder wordt nog mel ding gemaakt van het jaar 1426, toen, zooals oude Kronyken vermelden, meer mannen stierven van de hitte dan door het staal a. En dat wil voor die strijdbare dagen heel wat zeggen Onze warme, en onze aan oorlogs slachtoffers rijke zomer 1904 kan ten minste op zulk een verhouding nog niet bogen. Alg. Hbd. uit Vlaanderenland naar Lourdes, (2- 10 September 1904), met de hooge goedkeuring en den bijzon deren zegen van Mgr. Waffelaert Bis schop van Brugge, en onder de geeste lijke leiding van den E. H. Bruloot, te Kortrijk. 7e Pelgrimstocht ter gelegenheid van 't Jubeljaar. Bijzondere rechtstreeksche trein uit Kortrijk.— Vlaamsch Bestuur. Vlaam- sche Priesters. Vlaamsche Genees- heeren. Arme zieken worden aanveerd volgens gejonde giften. Te Lourdes, afzonderlijke oefeningen en Goddelijke Diensten, Grootsche plechtigheden op 8 Sep tember, (O. L. V. Geboorte), ter gele genheid van 't Jubeljaar. Prijzen der kaarten 140 90 CO Fr. Inlichtingen vragen bij de inteeke- naars E. H. Bruloot, Beggijnhofstraat, 22. M. Frans Lamoral-Carlier, Groe- ningerlaan, 72, te Kortrijk elders, bij de E. H. Geestelijken en anderen. (Ziet de plakbrieven in de kerken.) B. W. De lijsten sluiten den x5 Oogst. Aan de liefhebbers van Tegen vooruitbetaling van 3.25 fr. krijgt iedere verzamelaar van aanzichtbriefkaar ten op zijn adres gestuurd en met het post merk uit de stad van den oorsprong, 12 prachtige geillustreerde postkaarten van Constantinopel. deze postkaarten in prachtige kleurendruk uitgevoerd liggen ten inzage ten bureele van dit blad. Stuurt dus een postwissel van 3,25 fr. aan Joris Vande Putte, Korte Zoutstraat te Aalst om die kaarten binnen de 10 dagen franco op uw adres uit Constantinopel te ontvan gen] Ministerie van Spoorwegen, Poste rijen en Telegrafen. Aanwerving. In September eerstkomende, worden een Vlaamsche en een Fransche wedstrijd af genomen, elk voor het aanwijzen van 40 Candidaten tot de bediening van Hulp- klerk bij het Beheer van Spoorwegen en bij het Beheer van Posterijen. Jongelieden, die de voorwaarden van toelating tot die examens verlangen te kennen, gelieven de berichten te lezen, die in de spoorwegstatiën en in de post en telegraafkantoren aangeplakt zijn. Aanvragen voor eene bediening moe ten uiterlijk op 18 Augustus 1904, bij het Departement inkomen. De knobbel- of teeringziekte. Men deelt ons een uittreksel mede van een boekje ter bevechting der groote kwaal, de Longziekte of Tering, door schrijver Dr J. Vindevogel, en in naam van den Belgischen Heelkundigen Bond uitge geven en verspreid. Nuttige en heilzame mededeeling voor iedereen ter uitroeiing van eene ziekte die 72 menschen treft op 100. 't Werkje van den Bond steunt op de hygiënische middels en op 't verster ken en 't zuiveren van 't bloed. Dat is wel gedacht en voorgedragen. In 't kort, zie hier wat er te doen is om die algemcene kwaal te voorkomen en te genezen. I. Zoekt goede levende lucht door de zonnestralen verkwikt. Lucht en Zon schenken leven en kloeke gezondheid. Dus ruime woonplaatsen, verversching der lucht, ruime straten, lochting of bree- de koer verders 't huis moet vrij zijn van wakheid, droog van muren met wa terdicht dak. Verblijf in geene kelders of onderaardsche plaatsen, want daar is het wak, killig, zonder licht en luchtbleek- ziekte, rhumatism en teringziekten wor den daar opgevoed. II. Regelmatig leven eten, werken, rusten, slapen op maat en tijd. Het mis bruik in korte dranken spreidt de ziekte uit, en het werkmansgezin, bij gebrek aan kleeding, gezonde wooning en goed voed sel, wordt gansch aangerand door de doo- dclijke ziekte. De kinderen zijn bleek, doen klierziekten op en eindelijk teren uil. III. De nette ophouding van huis, kleederen, lijnwaad is ds groote deugd ter uitweering van alle ziekten. Huis vrouw, opgelethuis, kinderén in zuive ren, netten stand gestadig opgehouden. VI. Voor wat 't voedsel aangaat, de doktor raadt aan 't brood met gansch het meel te maken, van tarwekoren haver meel is merkwaardig voedsel. Des winters traan met of zonder phosphatiSche zou ten. neus en nooit door den mond, is uitge legd. De algemeene gymnastiek, die spie ren, muskei en lidmaten versterkt, moet dagelijks eenige minuten uitgewerkt wor den. Gezondheids- en reddingstentoon stelling te Parijs. De inrichting van het Belgisch gedeelte gaat goed vooruit. De meeste der voorwerpen zijn reeds ter plaatse en men kan verzekerd zijn dat de afdeeling op den dag der opening, i5 Augusti, zal gereed zijn. Het comiteit heeft Vrijdag eene belang rijke proefneming van redding bijge woond, gedaan door M. Renould, van Luik, uitvinder van een toestel, zoo een voudig als practisch, en voor doel heb bende eene spoedige en gevaarlooze derdaling in geval van brand, van af de hoogste verdiepingen. Het weer in Augusti. Wij hebben de voorspellingen van Capré doen ken nen. Zij waren weinig aanlokkelijk. De o Oude Majoorstaat liever goed met het publiek en belooft ons van 1 tot 9 Augusti schoon en warm weêr, met eeni ge windvlagen, die vooral aan de zeekust en in het gebergte een weinig mist zullen aanbrengen, welke echter even spoedig weer zal verdwijnen 8 tot 10, on weêr, en hagel, verfrissching 11 tot i5. schoon met klimmende warmte, bijna zoo erg als in Juli 16 tot 23, afwisseling van helder weêr en stortregens; 24 tot 3i, zeer schoon zeer warm. Onze lezers kunnen nu kie zen. Dood vau Hendrik Ser mon. De Vlaamsche lutterkunde en de Vlaamsche beweging ondergaan een zwaar verlies, door het plotseling afsterven van onzen geleerden en moedigen strijder Hendrik Sermon, lid en voor dit jaar bestuurder der Koninklijke Vlaamsche Academie. De rijkdom der Noordzee. Een blad dat zich veel met vischstatistieken en berekeningen onledig houdt, zegt dat de Noordzee eene der vischrijkste zeeëngten der wereld is. Inderdaad het blad zegt dat er niet min dan voor 182 miljoen fr. visch per jaar gevangen wordt. Het grootste gedeelte der vischnijverheid gaat naar Engeland 142 5 miljoen, dan volgen Hol land 23.7 mil., Frankrijk i5.6 miljoen, Duitschland 12.5 milj., Noorwegen 11 milj. België 3.8 milj. en Denemark 2 miljoen. De hoeveelheid gevangen visch wordt herekend op 17.5 miljoen kwintalen. De oppervlakte der Noordzee geschat wor dende op 55o,ooo vierk. kilom., brengt de vierk. kilom. dus 331 fr. op. Varkenssmokkelarij. Men schrijft L r an van de Hollandsch-Belgische grenzen°reChtsf Om aan den smokkelhandel in varkens, ont vooral van biggen, een einde te maken, ^Hriftvei is door de Belgische douanen een inven- twee taris opgemaakt van al de krulstaarten die zich bevinden in de hokken van de landbouwers, die dichtbij de Nederland- sche grens wonen. Bovendien moeten die landbouwers van alle veranderingen, die voortaan in hunne hokken zullen plaats hebben, onmiddelijk kennis geven. Vroe ger werden 's avonds of 's nachts een aantal biggen in het hok van een of an deren Belgischen landbouwer gebracht, den volgenden dag ging men op het grens kantoor om een passe-avant en de Nederlandsche biggen kon men dan on gehinderd naar de markt van Gent ver voeren. Dit zal nu niet meer kunnen gebeuren en daardoor zal de smokkelhan del, die in den laatsten tijd een hooge vlucht genomen had, zeer belemmerd worden. Worden gevraagd Een kuiper, halve gast. Vragen werk 1 Magazijnier. Een goede galochenmaker, voorzien van alle benoodigheden, vraagt een per soon om voor hem den stiel te beginnen. Voor verdere inlichtingen wende mes zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs, o Creemboter. Markt vat Woensdag 3 Oogst 1904, 60 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,80 tot 0,00 pi jouden. De aar gevoegd eersten a; Ziebiei hebben Hij zoi (brmulen of genom Biet ingel ook bet 1 hebben n griffie bel tuigen zo sommen De ing personen vreest ziji is dan dii Het sc uitgaven Hij loc bediende: lij dat st Eenige kove eem was de pi jediende verwezen Dei dag: ie Zate, doe akens taald. - Ee Aalst. Drenkeling. Zondag namiddag gedurende de afwezigheid van den schipper Van Vryenhove, waren eeni ge bengels in den boot getreden van zijn schip liggende Tragel, aan de houtzagerij Van Severen. Een dezer bengels de ge naamde P. Geladen, oud 12 jaren, keek spelende naar zijn uurwerk, het ont glipte hem, hij greep er naar en tuimelde 't water in. Eens kwam hij boven doch zijne gezellen waren allen kleiner dan hij en konden hem geene hulp bieden. En er was niemand in de nabijheid die zwem men kon. Ook was de brug gedraaid voor 't doorvaren van een schip en dt reddingstuigen bevonden zich langs den anderen over. Toen men eindelijk hulp bieden kon was het te laat, de ongeluk kige was dood. Aalst. Maandag 11. was de kleim Augusta Waegemans, oud 4 jaren, doch tertje van Clemens, op den Ouden Den- dermondsche Steenweg aan 't spelen, Toen de wagen van sieur De Blieck al daar kwam aangereden, kon de kleine zich bij tijd uit den weg niet mijden, viel en werd den kleinen vinger van de linker hand afgereden. Aalst. Gister Dijnsdag was de sche Lange Zoutstraat in feestgewaad; al de huizen, zonder uitzondering waren bevlagd en dit als huldebetoon aan den jeugdigen heer Jan Boeykens, welke in al de leergangen van ons Collegie der EE. P. P. Jesuieten, van den 9Jen leer gang tot het Rethorica, altijd den eersten prijs van uitmuntendheid heeft behaald en Tt gene hier nog nooit gebeurde. Aan de woning zijner ouders was over de straat een banderole gespannen waarop te lezen was We WensChen U herteLIJk proficiat bij De bekroning UWer sChltterenDe stUDIën. De ingang van het huis was ook ver sierd. De jeugdige laureaat ontving talrijke ge- lukwenschen, geschenken en bloemrui kers. Naar wij vernemen zullen de gebu- ren hem zijn portret met het gulden eermetaal 't welk hij ontving op de borst, aanbieden. Des avonds werd hij vereerd door eene serenade van de fanfaar van ons Pont- pierskorps. Onze beste gelukwenschen. Het parket van Brussel is andermaal herbegonnen met het onderzoek van den moord op den rentenier Van Auwermeu- len, te Etterbeek. Dit gebeurt naar aan leiding der gezegden van twee gevange nen, die beweeren de moordenaars te kennen. Deze twee personen, thans nog op vrije voeten, worden van nabij door de policie bewaakt, terwijl het parket tracht de waarheid der beschuldigingen te ontdekken. Het parket van Brussel heeft aan de commissarissen en officieren van policie strenge onderrichtingen gezonden, be trekkelijk het beteugelen der waagspelen. Die spelen worden op groote schaal ge houden in de omgeving der spoorweg staties, waar de bonneteurs zeer talrijk zijn. De slachtoffers zijn dikwijls buiten lieden, die bij het verlaten der treinen door de bedriegers opgevangen worden. Bij eenen juwelier te Koekelberg zijn uit eene kamer der eerste verdieping, honderd vijftig manshorlogies gestolen. Drie mannen van de Russische stoom boot General Zimmerman, die te Gent in de haven ligt te lossen, kregen van hunne regeering Maandag het bericht dat zij naar Rusland moesten komen om tegen de Japanners te vechten, 't Schijnt echter dat zij de vlucht genomen heb ben. ur, Ade ivan daar, Hotel 1 illy8er, Hei etrekkir Adelin de ho voori Maanc itulle i: tatie va en vi ter-jj srtrok N tiend v; »or de e minui Cal met loed st echter 1 De pli ichtoffi e hand, kogels ei «gbedi Jichtige an hare has De ge ftkkenc - E! anklacl aas gen eek zei duw) estuurc Beur c Over tsten lent z: be dat eischrr Eeni{ hebt iranga unteri Ihoma: talschn Braad huldi| :nome lerwyi inklag rengt genas aandi rcrda oiene ijnge T. I lat Th -V liedi xsoo: n kir «vees lals pah jlijk leid

De Denderbode | 1904 | | pagina 2