irs r s, Engeland. Italië. behuisde HOFSTEDE TWEE HUIZEN Frankrijk. 7 Werkmanswoningen WOONHUIZEN ZAAILAND E N Openbare verkooping ZMZZETTZBHTLS Occasion rare. volledig toestel voor Melkerij, Te koop uit der hand. Uit der hand te koop: BOUWGRONDEN Te bekomen Vervalschingen in het Gerechts- J" hof vi ngerechtshof die zich plichtig gemaakt heeft an ontvreemdingen bij middel van chriftveivalsching, is zaterdagnamiddag, im twee uur, op het gerechtshof aange- iouden. De aangehoudene is Saey, boventallig [evoegd griffier bij de rechtbank van gersten aanleg, candidaat-avoué. Ziehier hoe hij schijnt gehandeld te hebben Hij zou op de bureelen van het parket [ormulen van getuigen-citaties gevraagd of genomen hebben en ze ingevuld hebben ne: ingebeelde namen daarna zou hij ook het handteeken van een der rechters lebben nagemaakt. Daar hij zelf in de griffie belast was met het betalen der ge- uigenzou hij op die wijze belangrijke sommen verduisterd hebben. De ingebeelde getuigen zouden steeds personen zoogezegd uit andere steden ge weest zijn, daar voor deze de taks grooter is dan diegene der getuigen der stad. Het schijnt dat Saey zich aan groote nitgaven met eene vrouw overleverde. Hij loochent de feiten en wil andere bedienden betichten, doch denkelijk zal bij dat stelsel niet kunnen volhouden. Eenigen tijd geleden is er ten gerechts- love eene gelijkaardige zaak gebeurt; toen was de plichtige een jong deurwaarders- bediende, die tot negen maanden gevang nrwezen werd. Dei2jarige Gustaaf Van Acker, ging saterdag met eenige speelmakkerkens naar je Zate, te Ledeberg. Hij wilde zwem- neo, doch schoot in het slijk. Zijne mak- erkens poogden hem te redden, doch ;onden hierin niet slagen. Een soldaat an het eerste lignieregiment is er achter jesprongen doch kon ook den knaap niet edden. Een half uur later werd zijn lijk opge laaid. Een revolverdrama te Ingel- nunster. Nabij de Statie van Ingel- aunster, woont alleen eene wees van 26 iar, Adeline Pillyser, modiste. Niet ver in daar, woont ook de zoon van het Hotel Royal Victor Ca tulle, 24 jaar md. Sedert eenigen tijd, had hij betrekkin- snmet de modiste. Nogtans, Adeline illyser, vernam weldra dat hij dikwijls aar Heule ging, waar hij met eene andere [trekkingen had. Adeline Pillyser vatte jaloerschheid op. rijdag laatst, kwam hare zuster Angêle, jaar, die te Rousbrugge woont, bij r wonen. Angèle wierd waarschijnlijk P de hoogte der zaak gebracht, en nam et voornemen hare zuster te wreken. Maandag avond bevond zich Victor itulle in de Café de la Station bij de talie van Ingelmunster Angèle was er Dken vernam dat dezen zich wederom Heule geweest was. Rond 10 1/2 ure 's avonds keerde Ade- le terug in genaamd hotel. Welhaast itrok Victor gevolgd van Angèle, een iend van den jongman sprak hem aan »r de deur, en alle twee zijn terug bin- to gegaan, toen Angèle Pillyser Catulle jen hield om hem te spreken. Na eeni- minuten liet zich eene ontploffing hoo- 1Catulle kwam de herberg binnen en el met het aangezicht op den vloer. Het Joed stroomde uit de wonde achter de (echter oor. De plichtige kwam binnen achter haar ïchtoffer zij hield nog den revolver in ehand, en was nog geladen met vier ogels en eene ledige kardoes. Een ijzer- «gbediende heefi haar ontwapend. De lichlige vroeg de sleutel van haar huis tnliare zuster en verdween. Sedert heeft M haar niet meer gezien. De gekwetste verkeerd in een gerust ekkende toestand. Elkander aangeklaagd. Op de inklacht van eenen gewezen gezel, Tho- BSgenaamd, heeft de policie van Schaer- Rlc zekeren A. T., van St. Vaast (Hene- »w) aangehouden en naar Brugge tstuurd ter beschikking van M. de pro- meur des konings. Over eenige jaren, terwijl deze twee Bten voor diefstal in de gevangenis van *nt zaten, vertrouwde Thomas aan T. dat een andere gevangene hem het fechmunten geleerd had. Eenigen tijd na de gevangenis verlaten hebben, werd Thomas tot 10 jaren Bngarbeid veroordeeld voor valsch- onterijVan den beginne af verdacht homas T., hem te hebben als zijnde een Jschmunter, en 't is om zich over dit braad te wreken, dat hij heden T. be te huldigt verleden winter te hebben deel somen aan den zware diefstal bij graaf bwyn, te St. Andries bij Brugge. De «klager, die T. heeft doen aanhouden, bigt als bewijs in dat deze laatste de jenaar is van den reiszak die over vier Unden door het parket van Brugge ;e ud aangeslagen en waarin eene der ge mene decoraties van M. de graaf Her ein gevonden werd. beweert onschuldig te zijn en zegt '1 Thomas uit wraak handelt. Verleden Vrijdag kwam men den rw. h. pastoor van Elinghen, rond 1 r in den achtermiddag verwittigen dat heden van verdacht uiterlijk een mans- raoon, vergezeld van eene vrouw met 0 kind van 4 of 5 jaar oud in de kerk «eest waren daar dit volkje hier meer- tals te zien geweest is en men altijd na 10 vertrek bestatigde dat de offerblok- 1 geruimd waren, hetgeen nu weer het val was, zette de koster hun oogenblik- Y..Per rijwiel achterna, liield hen aan leidde ze met looze trekken naar de Storij, waar men bevond dat zij ge- reedschappen in hun bezit hadden voor het dievenambacht en die zij wilden doen verdwijnen. Uit papieren op hen gevon den blijkt, dat zij afkomstig zijn van Har- lebeke (Kortrijk). De gendarmerie aanstonds verwittigd heeft hun naar Halle en vandaar naar de gevangenis van Brussel overgebracht men denkt eene goede vangst te hebben gedaan. Zondag nacht deed de veldwachter Nuyens, van Vosselaer, zijnen dienst op het Heieinde. Eensklaps werd hij ontmoet door eenige jongelieden die huis waarts keerden, en die den veldwachter, welke hun eenige opmerkingen maakte, aanrandden, ten gronde wierpen en vele slagen toebrachten. De veldwachter kon nog zijnen revolver nemen en hij vuurde hem op zijne aanvallers af. Zekere Jan S..., werd in den buik ge troffen. Hij werd naar eene bijgelegen woning gebracht waar hij maandag mor- gend den geest gaf. Het slachtoffer is ge huwd, doch heeft geene kinderen Het parket is ter plaats geweest. De «jarige Germain Van Bock staele, te Zwijnaarde, ging zaterdag met nog andere knapen zwemmen in het Poel tje. Zijne ouders hem niet meer ziende t' huis komen, waren ongerust. Ze gingen op zoek en vonden nabij Zwijnaerde brug zijne kleederen liggen. Dadelijk werden opzoekingen gedaan en rond middernacht vond men het lijk van den knaap. Zijne gezellen hadden niets gezegd over het ongeluk. De politie van Turnhout, werd per naamloozen brief verwittigd dat er in eene poort der Patersstraat, eene moordpoging had plaats gehad. Een onderzoek werd ingesteld en daaruit bleek dat zekere Hendrik B., bij de weduwe Anna Melis in huis was gekomen dronken zijnde wilde hij de vrouw mishandelen, doch deze vluchtte in de woning van haren ge- buur Eyckens, de deur achter zich toe trekkende. B..., achtervolgde haar en loste een revolverschot, gelukkig zonder haar te treffen. De politie heeft gansch den dag vruchteloos naar den dader ge zocht. Pachter Bouquiau te Nijvel, ver raste in zijn klaverveld eenen man die hem meermalen was komen bestelen. Hij wilde hem verjagen, maar de dief greep hem vast doch de boer verdedigde zich dapper en toen de strooper zag dat hij ging verliezen, loste hij twee schoten, die den bestolene lichtelijk kwetsten. Geburen kwamen nu op het gerucht der schoten toegeloopen en hielden den dief aan. Hij is een crême-glaceleurder. M. Pietschette, rijk eigenaar te Ton- telange, is bij het krieken plukken onder de oogen zijner vrouw en kinderen uit den boom gevallen en daags nadien ge storven. De luitenant Urban der artillerie, in garnizoen te Namen, reed per automobiel langs de baan van Saaizinnes naar Bois- de-Villers. Dr Bribosia vergezelde hem. De stuurstang brak en de automobiel liep nog een vijftigtal meters ver en botste op eenen boom, die letterlijk in twee ge- i broken werd. Het rijtuig is geheel vernield. M. Urban is niet gekwetst van D' Bribosia is de wijsvinger der linkerhand gebroken. De chauffeur is aan de beenen gekwetst. Drie wielrijders kwamen in volle vaart naar Neerdaele (West-Vlaandsren) gere den. M. Van Hein, die de eerste reed, werd ten gronde geslingerd, ten gevolge van het springen van eenen band en werd met gebroken schedel opgenomen. De twee anderen, M. Vercruysse, bees- tenkoopmen, en M. Van Lecke, rentenier, reden op Van Hein en werden ook ten gronde geslingerd. De eerste brak zich eenen arm, van den andere werd de schouder ontwricht. De drie slachtoffers werden in een na burig huis verzorgd, De mijnwerker Jan Costermans, te Charleroi, was door zijne vrouw verlaten, en de ontrouwe had kennis aangeknoopt met een ander. Donderdag avond ont moette de bedrogen echtgenoot het plich tig koppel. Hij loste eenige schoten en gaf zich daarna gevangen. Een der kogels heeft vrouw Costermans in het gelaat ge troffen. Haar toestand is zeer onrustwek kend. Men meldt de volgende historie uit Charleroi De douaniers hadden zekeren Alfons Dubois aangehouden, die met een ge- naamden Arthur Jenaux, een Belgischen glasblazer te Albes, Frankrijk, eene po ging tot huisdiefstal had gepleegd. Je naux, die te Hautmont woonde, werd aangehouden en opgesloten door de poli tie maar, daar er nog geen regelmatig aanhoudingsmandaat was, moest hij den nacht in den amigo doorbrengen. Zijne vrouw wilde dat echter zoo niet laten. Zij trommelde eenige makkers bij een en beloofde eene goede belooning, als zij hem wilden verlossen. Zij begaven zich des nachts naar de gemeente-gevangenis, {braken de deur open en Janaux kon des morgends met den eersten trein naar België vluchtten. Denkelijk zal hij hier niet lang vrij loo- pen en zijne vrienden, die hem verlos ten, zijn reeds in den loop van den dag in zijne plaats in de doos gestopt. kwamen in herkiezing. Daarvan zijn 1403 uitslagen gekend. Volgens de statistiek- van het ministerie van binnenlandsche zaken zijn er 841 ministerieele republi kanen gekozen, 467 republikanen en anti- min isterieelen en q5 balloteeringen. De ministerieelen hebben eene zuivere winst van 83 zetels. Te Hazebroeck hadden er onlusten plaats. Een dagbladbureel is verwoest. Te Ajaccio hadden er ook gevechten plaats tusscher. republikanen en Bonapar- tisten. Er zijn vijf gekwetsten. Moedige redster. Miss Gladys Wyrill, de achttienjarige dochter van een ingenieur te Swansea, zag dat een jonge man, die Zaterdag avond bezig was in de Langlandbaai te baden, in gevaar ver keerde. Zij sprong te water en zwom 400 meters ver. Toen kon zij den jongen man grijpen en hem. in uitgeputten toestand, aan het strand brengen. De Paus in 't gelijk gesteld. De rechtbank te Napels heeft den Paus in 't gelijk gesteld in diens eisch tot uitkee- ring van het vermaakte legaat van een Napelsch pastoor ten bedrage van 200,000 lire. De erfgenamen betwistten de geldigheid van het testament op grond dat a de Paus niet kon erven als hebbende geen rechts persoonlijkheid zij daagden hem voor de rechtbank bij een aan den aartsbisschop van Napels, kardinaal Prisco, beteekende dagvaarding. De rechtbank heeft den Paus wel degelijk het bezit van rechtspersoonlijk heid toegekend benevens de bekwaamheid om in Italië te erven, en hem verzocht binnen twee maanden te verklaren of hij het legaat aanvaardt. Na ontvangst van het antwoord zal, aldus besluit de Ro- meinsche correspondent van de Temps aan wien wij dit verhaal ontleenen, de rechtbank definitief vonnis geven. OPENBARE VERKOOPING van eene te NIEUWERKERKEN, Restert. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een schoone Hofstede met aanhoorig- heden, gestaan en gelegen te Nieuwer- kerken, wijk Restert, bekend bij kadaster sectie B, nummers 349A en 35ia, groot 5 aren 60 centiaren, palende zuid de straat, west en r.oord de erven De Bièvre en oost den heer De Smet. Bewoond door M. P. Cardon. ENKELE ZITDAG Zaterdag 6 Augusti 1904, om 2 uren van den avond, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst. Voor inzage van 't kohier van lasten en van alle verdere inlichtingen bevrage men zich ten kantoore van bovengenoemde Notaris EEMAN, alsook bij den Notaris DE WINDT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van XE A A ESX, Leopoldstraat en Korte Ridderstraat- De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Het Huis in de Leopoldstraat, ge- teekend Nr 5o. Bewoner Guillaume Van den Broeck, aan fr. 3,o5 per week. II. Het Huis in de Korte Ridderstraat, geteekend Nr i3. Bewoner Joseph Bersou, aan fr. 2,5o per week ZITDAGEN Verblijf Zaterdag 13) ^uffust' I9°4. ten 4 uren namiddag, ter herberg Sint Maurus, bij den heer Cornelius De Clercq, te Aalst, Leopoldstraat. Kiezingen voor de algemeene raden. Zondag was er kiezing in Frankrijk voor de algemeene raden. 1443 zetels OPENBARE VERKOOPING van XE A A E S X nabij den Gentschen Steenweg. l)e Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Zeven Werkmunwoningen met den grond er van afhangende, groot 5 aren, 37 centiaren, geBtaan en gelegen te Aalst, aan den Sinte- Annaweg, achter de gewezen afspanning Sinte-Anna n gekadastreerd wijk C, nnm- mer 586 a, b, c, d, e, f, g. h, palende ten ooste aan den heer D'Houdt, ten zuide aan de Hospiciën van Aalst, teu weste aan den weg en daarover aan den heer D'Hondt en ten noorde den heer Moufils. Tegenwoordige jaarlijksche opbrengst fr. 527,80. ZITDAGEN ten 3 uren namiddag, ter herberg u In dkn Nikuwks Bkiaard, n bij Albert Van Pamel, te Aalst, Koolstraat. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van schoone TE AALST, en LAÏ\TD te Smotlede. De Notaris LIMPENS te Aalst, daar toe benoemd bij vonnis der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, zil ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, en met de pleegvormen der wet van den 16 Juli 1816, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Eerste koop.Een Huis met Tuin, gestaan en gelegen te Aalst, Molenstraat, geteekend nummer 6, gekadastreerd sec tie A, nummers 425 en 426, groot 2 aren 3o centiaren, palende langs voren aan de Straat, langs de eene zijde aan Madame Weduwe Van den Broeck en M. Amedée Corael, langs de andere zijde aan M. Wil lem De Winter en langs achter aan M. Lauwereyssens. Verhuurd, zonder termijn, aan M. Hypolyte De Vos, bakker, mits 800 fr. 's jaars. Tweede koop. Een Huis, gestaan en gelegen te Aalst, Molenstraat, getee kend nummer 22, gekend bij kadaster sec tie A, nummer 473, groot 90 centiaren, palende langs voren aan de straat, langs de eene zijde aan M. Boone, langs de an dere zijde en langs achter aan M. Lauwe- reyses. Verhuurd, zonder termijn, aan M. Emi- le De Smet, mits 600 fr. 's jaar. Derde koop. Een Huis met Werk huis, gestaan en gelegen te Aalst, Gee- raerdsbergscheSteenweg, geteekend num- mer *9. gekadastreerd sectie A, nummer 1902B en 1902c met eene grootte van 60 centiaren, palende langs voren aan den steenweg, langs d'e me zijde aan M. Max Moens, langs de andere aan M. B. Her- remans en langs achter aan M. Joseph Van de Meerssche. Verhuurd, zonder termijn aan M. René Bosschaert, mits 18 fr. per maand. Gemeente Smetlede. Vieide koop. Een perceel Land, voorheen Bosch, gelegen te Smetlede, Ge hucht Vinkelken gekadastreerd sectie A, nummtrs 5 B/2, 3 b/2 en 5 c/2, groot 61 aren 63 centiaien, palende oost M. De Geytc-r en de erven Byl-Van den Bossche zuid Mev. de Limon de Loose, west en noord de straat. ENKELE ZITDAG Zaterdag 27 Augusti 1904. Om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING var. te Ottergem. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal verkoopen i" Land te Ottergem, Molenkauter of Steenput, sectie Anr 83 r, groot 27 a. 40 c. Gebruikers erven Seraf. De Smet. 2* Land alsvoren, op de Perre, sectie A, nr 95a, groot 14 a. 10 c. Gebruiker Constant Ü'Haese. 3° Land alsvoren, op den Doorn, sectie nr 49- groot 7 a. 90 c. Gebruiker Con stant D'Haese. ZITDAGEN Instel Donderdag 18 Augusti Verblijf Donderdag 1 September '9°4 om 3 uren nanoen, bij Louis Baal, te Meire, Vijverstraat. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° EeneHofstednmet Woonhuis, Schuur, Stallen, Koer en welbeplanten Boom gaard, groot 11 aren g5 centiaren, gestaan engelegen te ITofstade Kortenhoek. Bewoond door den eigenaar den heer Henri Crickx. 2° Een Werkmanshuis daarnevens groot 85 centiaren. 3° En een Werkmanshuis, daarnevens groot 65 centiaren. Instel Donderdag ri Verblijf Donderdal 25 Aueus" '9°+' om 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Francis Pannbkoeck, te Hofstade, aan de Statie. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal openbaarlijk verkoopen, een Huis, te Aalsl, Kapellestraat, N° 2, sectie A, n° 433, groot 1 aar 60 centiaren, bewoond door den eigenaar M. Michel De Stob- beleir-Eylenbosch. Zichtbaar de drij eerste dagen van iedere week. Ingesteld frs. 15,620. Instel Maandag 25 Juli Verblijf Maandag 8 Augusti I9°4> om 3 uren namiddag, ter herberg Mai- son de Commerce, bij M. Richard De Stobbeleir, te Aalst, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Winkelhuis, te Aalst, in de Ka pellestraat, groot een aar. Bewoond door M. Leon Van Haver. ZITDAGEN Instel Donderdag 18 Augusti Verblijf Donderdag 1 September telkens om 4 uren namiddag, ter estami- net Café de l'Univers, bij den heer Jean Pannemans, te Aalst, hoek der Sta tiestraat en Esplanadeplein. VENDITIE VAN Landbouwalem, 2 Koeien, Mutten, Mest(Brandhout, ingeoogste en te velde staande Vruchten, te Aalst-Mijlbeke, Moorselsche baan, ten sterfhuize van Alexander Schockaert, op Woensdag 17 Oogst, 1904, om 8 uren 's morgens, door het ambt van den Nota ris BRECKPOT, te Aalst. Une splendide salie k manger, compléte en bois chène richement sculptée et com- posée d'un grand bahut de 2 m. 85 X 1 m. 35, grande glacé biseautée 2 m. 35 X 1 m. 10, six belles chaises k haut dossier et une trés belle table k coulisse. Un bon Bureau-ministre en bois chène, 3 grands et beaux lustres k gaz de 7 lumières. Une trés bonne garde robe A glace en noyer sur chène et une grande partie d'au- tres bons meubles. S'adresser k M. Ferdinand De Smet, Rue Molendries, 10, Alost. BEURXOIENHX van Aotwerpen op Anlst. Vertrek uit Antwerpen 's Woensdaags vertrek uit Aalst 's Zaterdaags 's mid dags. Bureel te Aalst, Boudewijnkaai, 20. Goede bediening. David BAL. Uit «lei* hand to koop. toebehoorende aan de Hollandsche Maat schappij. Zich te wenden tot den heer Borreman-Mally, Lange Zoutstraat, te Aalst. Circa 1 hectaar 5o aren land allerbest geschikt voor bouwgrond in de nabijheid der stad, zich te bevragen ter studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oorde gem. 83 loten schoone en welgelegene Bouw gronden. te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich te wenden ter studiën der Notarissen DE PAUW en BRECK POT. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat. nabij de Stokerij Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. bj de erven 8EP8, koopman in Bouwmaterialen, bij de Vaart, te Aalst. Carton bitumé (geteerde carton voor dakken) van verschillige soorten, tegen voordeelige prijzen. B K RICIIT. Men laat weten dat in den meersch van het Sargiefabriek Zwartenhoek, alles mag gestort worden. Goederede en hulp bij het lossen, Alen vraagt eene jonge dienstmeid van 17 tot 18. jaren, om in het huishou den te helper.. Zich te bevragen ten bu- recle van dit blad. N' 109. Xe koop bij de kinderen Hosse- laerte Erpe, een goede ressortkar voor poney. Buitengewone occasie, Eene zeer schoone en goede Piano te koop, aan voordeeligen prijs. Zich te be vragen ten bureele dezer, 104 Xe koop Wagonnette voor een of twee paarden, zoo goed als nieuw, zich te bevragen ten bureele dezer. 106 Phaeton voor een of twee paarden te koop aan zeer gematigen prijs te Aalst, Graanmarkt, N° 10. lluita to huren, Molenstraat, 43. Zich te bevragen zelfde straat, N° 4.5. te Aalst. Xo huren terstond. Drij schoone en gerieflijke huizen, zeer goed gelegen tot Okegem, rechtover de Statie van den IJzerenweg. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te bevragen, bij den heer Gabriël Haese- leer, woonachtig tegen dc Dorpplaats, aldaar.

De Denderbode | 1904 | | pagina 3