Hunne zedeleer Onze liberalen en Frankrijk. EEN EN ANDER. Jaarlijksche Bedevaart Stad Aalst.-Werkbeurs Volle Aflaat O. L. V. van Mijlbeek Geïllustreerde briefkaarten! AELST. Allerhande nieuws. Voor eenige dagen werd door het Assisenhof van Namen eene zekere Ho noring Picard veroordeeld tot vijf jaar opsluiting, wegens het dragen van een verboden wapen en het toebrengen van kwetsuren.de dood veroorzaakt hebbende aan haren minnaar M. Bodart, vroeger liberale afgeveerdigde van Namen. De behandeling dier weinig stichtende zaak heeft in volle daglicht gesteld, wat sommige antiklerikalen door hunne onaf hankelijke zedeleer verstaan, en hoe zij die in toepassing stellen. Wij willen in geene bijzonderheden treden nopens de onthullingen, die tijdens het proces, over het verleden van den zeer fanatic ken papenvreter M. Bodart gedaan werden. Aldus blijven wij getrouw aan cencn door ons aangenomen stelregel. Wij zullen ons bevredigen met te zeg gen, dat M. Bodart evenveel van vrijle- verij hield als van vrijdenkerij, en te doen opmerken, dat de geuzenorganen geene ellenlange artikels met ronkende titels en volzinnen genoeg over die zaak zouden kunnen afkondigen, zoo er een clerikaal in 't spel ware geweest. Thans echter zwijgen die wrekers der openbare zedelijkheid met eene hoogst roerende eenparigheid. Blijkbaar luimen zij op de gelegenheid, om de stroomen hunner verontweerdiging uit te storten op den eersten den besten clerikaal, die zich, hier of elders,tegen de regels der zedeleer zal vergrijpen. En dan zullen zij, volgens hunne gewoonte, niet nalaten de catho- lieke zedeleer, den Godsdienst en zelfs de catholieke Partij mede verantwoordelijk te maken voor den misstap van een en kele. Dan echter zal voor ons het oogenblik gekomen zijn om te doen uitschijnen, dat geen catholiek de voorschriften der zede leer, hoe weinig ook, overschrijden kan, zonder tevens de leerstelsels van zijnen Godsdienst te overtreden en de afkeuring van al zijne geloofs- en partijgenooten op te loopen terwijl een liberaal vrij mag omspringen met de strengste wetten der zedeleer, zonder daarom op te houden een uitstekend anticlerikaal te zijn, noch de achting en genegenheid zijner partij genooten te verliezen. Hebben de debatten der zaak Piron niet bewezen, dat het wangedrag van Bodart algemeen gekend was dat deze niettemin de geliefkoosde vertegenwoor diger der anticlerikale partij is gebleven, en dat hij bij zijne teraardebestelling als een toonbeeld van liberale deugden is opgehemeld en onder rouwkronen is be graven geworden 't Is meer dan tijd, dat de voorstanders der onafhankelijke zedeleer leeren be grijpen, dat het hun niet past anderen lessen te geven en zoo zij zulks niet be seffen kunnen noch willen, dat men hun dan den mond snoere, telkens zij hem openen zullen om over zedeleer meê te praten. (Gaz. v. Lier.) Het afbreken der diplomatieke betrek kingen tusschen de Fransche regeering en den H. Stoel, heeft veel opschudding gemaakt bij ons, hoewel sedert lang die breuk gemakkelijk te voorzien was. Wat onze liberalen er van denken hoef ik u niet te zeggen zij bewonderen, be- wierooken, benijden den apostaat Combes aan Frankrijk. Zij verdorren van afgunst omdat zij ons land niet in handen zien van dergelijk man. Wij zullen ons niet moede maken, met bij onze liberalen een gedurigen aangroei van combistische koorts vast te stellen want nooit misschien hebben die groote vrienden der vrijheid beter getoond wat zij in den grond van hun hart dragen. Terwijl in Frankrijk de woorden De vrijheid zooals in België meer dan ooit den kreet zijn van eerlijke menschen, zou de formuul, die tegenwoordig het best de verzuchtingen der liberalen en der vrijdenkers aan dezen kant van de grens zou weergeven zijn Aan ons het bewind, opdat wij, naar het voorbeeld van M. Combes, de catholieke scholen kunnen sluiten, de kloosters uiteenjagen, den noncius van den Paus naar huis zen den, de jaarwedden van de geestelijken afschaffen. Indien dat geen verloochening is van al de grondbeginselen der Belgische grondwet, kunnen wij geen onderscheid meer maken tusschen hem die ze recht zinnig naleeft en hem die ze met ongeduld verdraagt, slechts op eene gelegenheid wachtend om er zich van te ontmaken. Zoo ver zijn onze liberalen gekomen. Aan de kiezers zich dat te herinneren. Roode huichelarij. Men kan zich niet genoeg wantrouwen van de roode apostels die rondgaan om propaganda te maken, bewerende dat zij geene klassen- politiek voeren en den godsdienst niet vijandig zijn. Dat alles is huichelarij, zooals blijkt uit het volgende, dat Vooruit schrijft over de roode propagande in Limburg Wij hebben allen begrepen dat men met voorzichtigheid moet te werk gaan. Tegenover eene verachterde bevolking (eene moedwillige beleediging N. D. R.) mogen wij slechts dingen zeggen welke die bevolking in staat is te verstaan en zb niet verschrikken door ons partijgangers te verklaren van groote politieke her vormingen, welke de pastoors, in ieder dorp, afschilderen als het werk des dui vels. 0 Zoo wikkelen de roode wolven zich in schapenvellen en zoeken zij de bevolking te bedriegen, aangaande het doel dat zij betrachten. Onze vrienden zullen er echter bij zijn om die huichelaars het masker af te ruk ken waarachter zij zooals Ferri zegt van de vrijmetselaars hunne snoode plannen verbergen. Hier komen wij op terug. Statistiek. In het 34e boekdeel van de Annuaire Statistique onlangs door het ministerie van binnenlandsche zaken uitgegeven, komen de volgende opgaven voor Op 3i December 1900 telde Belgie, 6,793,548 inwoners, 't zij 227 inwoners per vierk. kilometer. Ons land is dus, na Saksen, betrekke lijk genomen, het meest bevolkt van Europa. In 1900, waren er in Saksen, 280 inwoners per vierkanten kilometer, i32 in Engeland, 160 in Holland, 111 in Wurtemberg, 113 in Italië, 104 in Duitsch- land, 87 in Oostenrijk en 72 in Frankrijk. Per provincie genomen heeft Brabant het grootste getal inwoners per vierkanten kilometer, namelijk 385 inwoners. Volgen dan Oost-Vlaanderen met 3i3 Hene gouwen met 307 Antwerpen mei 289 Luik met 285West-Viaanderen met 249; Limburg met 100 Namen met g5 Luxemburg met 5o. De arrondissementen Brussel, Charle roi en Gent zijn het meest bevolkt. Sedert 1846 is de bevolking van België van 2,356,352 inwoners vermeerderd, 't is te zeggen van 54,33 t. h. Van 1866 tot 1876 vermeerderde de bevolking gemid deld van io,53 t. h. van 1890 tot 1900, van 10.28 t. h. De vermeerdering nam bijzonder toe in het arrondissement Oostende met 23.5o p. h., in deze van Antwerpen, Brussel, Charleroi, Maaseik Kortrijk, enz. Er was vermindering in zekere arron dissementen, namelijk deze van Philippe- ville, Ath en Virton. In vijftig jaar is de bevolking meer dan verdubbeld in de arrondissementen Char leroi, Antwerpen, Brussel en Luik. Zij verminderde met 1 p. h. in .lat van Thielt en met 2 p. h. in dat van Ath. Op ioo personen waren er 68 weduwe- naars of weduwen of ongehuwden en 32, gehuwden. In 1901 waren er 164 geboor ten tegen 100 overlijdens. In 1902 werden 195.871 geboorten inge schreven, 'f zij 28,40 per duizend inwo- Op dit oogenblik bemerkt men, onder de baders en de «luie kapitalisten,» die op het Blankenbergsche strand rond slenteren, gezel Ansecle van Gent. (Reeds gemeld.) Gezel Vandervelde heeft, na een lang durig verblijf te Lausanne, Geneve en andere plaatsen van den oever van het meer Lheman, waar de miljonnairs van alle landen samenkomen, zijne plaatsen besproken aan boord van eene prachtige Engelsche stoomboot, die den 20* dezer uit Antwerpen zal verlrekken naar de Vereenigde Staten. Gezel Hubin, die uitgenood igd is zich naar de gevangenis van Hoei te begeven, om er de straf uit te doen, waartoe hij veroordeeld werd wegens deelneming aan de onlusten van 1902, bevindt zich thans, voor zijn plezier, in Zwitserland. Komaan, socialistische fabriek- en mijnslaven, stort uw nikkeltje maar voor den strijdpenning Hij had iets bij geleerd. Uffra Jopkens had een papegaai gekregen, en het bleek dat dit beest leelijke dingen zegde onder ander, telkens de uffra om trent het kot kwam, riep Cocoken Val dood, ouw snuifdoos Dat hinderde de uffra geweldig en zij ging om raad bij den koster van Puy- velde. Deze had een papegaai, die goed was opgebracht, en daarom sprak de koster Uffra, ik zal u mijn papegaai zen den zet de twee vogels naast elkaar, de uwe zal wel andere woorden leeren. Zoo gezegd, zoo gedaan. Zoodra de twee vogels aan malkaar ge wend waren, wilde uffra Jopkens eens hooren of er geen beterschap was ge komen. Toen zij bij het kot kwam, riep haar pagegaai uit Val dood, ouw snuifdoos Verhoor ons, Heer, verhoor ons voegden beide papegaaien er bij. Opening en sluiting «Ier jnclit. Het zoo lang verwachtte ministerieel besluit is Dijnsdag in den Moniteur verschenen. Art. i. De opening der jacht is vast gesteld, in 1904, op de hierna aangeduide tijdstippen Op 20 Augusti, in de provinciën Ant werpen. Brabant, West- en Oost-Vlaan- derer, Limburg, in de gedeelten der pro vinciën Henegouw, Luik en Namen, ge legen langs den linkeroever van de Samber en de Maas, en inbegrepen ge heel het grondgebied dersteden Charleroi, Luik, Hoei en Name.», en in de gedeelten der provinciën Luik gelegen tusschen den rechteroever der Vesder en de Maas, bij- fa agrepen geheel het grondgebied der stad Verviers Op 29 Augusti, in de andere gedeelten van het land. Doch de jacht, bij middel van den loop hond of van den hazewind, is slechts toe gelaten te rekenen met 17 September, op het groot wild (herten, damherten, ree bokken), te rekenen met den 24 derzelfde maand en deze op de fazanten, te rekenen met 1 October. Art. 2. Het is verboden bij sneeuw in open veld te jagen, welke ook de hoe veelheid sneeuw zij die den grond bedekt; de jacht blijft echter toegelaten in de bosschen, alsook op het waterwild langs de zeekust, in de moerassen en op de stroomen en rivieren. Art. 3De patrijzenjacht, de kwakkel- jacht en die op het Schotsche sneeuwhoen is gesloten na 20 November aanstaande alle soort van jacht, met inbegrip van de jacht met loophonden, is verboden na 3i December 1904. Art. 4. Bij afwijking van voorgaand artikel, is de klopjacht op groot wild tot 3i Januari igo5 toegelaten de konijnen klopjacht of met aanhoudingshonden en met den kleinen hond, genaamd «keffer», in de bosschen alsook in de duinen, en de konijnenjacht, bij middel van beurzen en fretten, zijn geheel het jaar toegelaten de jacht op waterwild langs den oever der zee, in de moerassen, alsook op stroo men rivieren, blijft open lot 3o April aanstaande. Art. 5. De jacht met koppels jacht honden en zonder vuurwapen houdt op toegelaten te zijn na i5 April 1905 in al de provinciën. uit Vlaanderenland naar Lourdes, (2- 10 September 1904), met de hooge goedkeuring en den bijzon deren zegen van Mgr. Waffelaert Bis schop van Brugge, en onder de geeste lijke leiding van den E. H. Bruloot, te Kortrijk. 7e Pelgrimstocht ter gelegenheid van 't Jubeljaar. Bijzondere rechtstreeksche trein uit Kortrijk.— Vlaamsch Bestuur. Vlaam- sche Priesters. Vlaamsche Genees- heeren. Arme zieken worden aanveerd volgens gejonde giften. Te Lourdes, afzonderlijke oefeningen en Goddelijke Diensten. Grootsche plechtigheden op 8 Sep tember, (O. L. V. Geboorte), ter gele genheid van 't Jubeljaar. Prijzen dèr kaarten 140 90 eo Fr. Inlichtingen vragen bij de intetke- naars E. H. Bruloot, Beggijnhofstraat, 22. M.Frans Lamoral-Carlier, Groe- ningerlaan, 72, te Kortrijk elders, bij de E. H. Geestelijken en anderen. (Ziet de plakbrieven in de kerken.) B. W. De lijsten sluiten den i5 Oogst. Worden gevraagd Een kuiper, halve gast. Vragen werk 1 Magazijnier. Een goede galochenmaker, voorzien van alle benoodigheden, vraagt een per soon om voor hem den stiel te beginnen. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. Kaatsspel op 't Esplanadeplein. Op Zondag ij. Oogst spelen de partijen: Edinghen, Pletinckx. Hofstade, Vcr- eecken. Laeken, Walgraef. Aalst, Callebaut. J. M. J. F. C. C. G. Z. J. C. A. in de Kerk der Arme Claren Coletinnen, Vrijdag 12 Augusti, Feestdag van de H. M. Clara. De diensten zullen geschieden als volgt: Om 6 ure de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 8 ure de 2d* Mis. Om 3 ure sermoon door den Eerw. Pater Van de Ven S. J., daarna het Lof. GROT VAN op i5 Augustus 1904, Feest van O. L. V. HEMELVAART, zal de gewone bedevaart plaatshebben om 5 uren namiddag. Aanspraak door den Eerw. Pater. A. De Bruyn, S. J. Lofzang en vereering der relikwie. Men verhoopt dat alle ieverige dienaren van Maria zullen trachten in dit Jubeljaar der Onbevlekte Ontvangenis hunne Moe der in haar heiligdom te gaan vereeren. /kan «le liefhebbers van Tegen vooruitbetaling van 3.25 fr. krijgt iedere verzamelaar van aanzichtbriefkaar ten op zijn adres gestuurd en met het post merk uit de stad van den oorsprong, 12 prachtige geillustreerde postkaarten van Constantinopel. deze postkaarten in prachtige kleurendruk uitgevoerd liggen ten inzage ten bureele van dit blad. Stuurt dus een postwissel van 3,25 fr. aan Joris Vande Putte, Korte Zoutstraat te Aalst om die kaarten binnen de 10 dagen franco op uw adres uit Constantinopel te ontvan gen o Creemboter. Markt van Woensdag 10 Oogst 1904. 60 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. PROGRAMMA van 't Conceri 't welk zal gegeven worden op Donderdag ii Oogst om 8 1/2 ure 's avonds, op het kiosk ter Groote Markt, door de Konink lijke Harmonie, onder het bestuur van M. R. Lenssens. 1. Marche de Concert Gaune. 2. Tanhaüser ouv. Suppé. 3. La bénédiction des Poignards Schrotder. 4. Fantaisie-ballet L. Montagne. 5. Polka Royale, Valse Labiisky. - Men ontving in het postbestuur te Brussel voortdurend klachten over het ver dwijnen van brieven, geadresseerd aan inwoners van Brussel. Een onderzoek deed ontdekken dat een kerel voor dag taak had aangenomen, nu dezen, dan ge nen brievendrager op de hielen te volgen en dan, wanneer deze in een huis waar verschillige personen verblijven, britven in hunne bussen had gestoken, die door gaans in den gang hangen, deze er bij middel van ten slim gemaakt werktuig uit te balen. Hij werd op heeterdaad be trapt en aangehouden. De exprestrein van Oostende, die ten 10 ure 42 vertrekt om ten 12,47 te Brussel aan te komen, is te Erembodegem blijven staan, ten gevolge van ongevallen aan de locomotief, naar het schijnt ver oorzaakt door den te grooten last, dien het stoomtuig te sleepen had. De liberale gazetten verkriemelen zich van blijdschap omdat dit ongeval op eenen Zondag voor viel. Natuurlijk als er zoo iets gebeurt, dan is de Zondagrust daar de oorzaak van. Wat er van zij, de reizigers zijn 2 uren te laat aangekomen, wat stellig verre van aangenaam is. Schriftvervalschingen in het Gentsche justiciepaleis. De kamer van inbeschuldigingstelling heeft zaterdag de aanhouding bekrachtigd van Saey, den hulpgriffier der rechtbank. Deze heeft bekent de plichtige te zijn in aftruggelarijen van taksen tot het beloop van 36oo fr. 't Vastgesteld bedrog beloopt echter 4500 fr. Het is de ontvanger van het taksenbu reel die het bedrog ontdekte. Hij was-er over verwonderd dat er dikwijls zulke hooge taksen werden betaald. Hij zocht en vond verscheidene valsche handtee- kens. Dijnsdag namiddag is de metsersgast Frans Farazijn-Govaert, oud 55 jaren, getrouwd en vader van kinderen, in het gesticht der Broeders Hieronymieten te St-Nikolaas van een nieuw gebouw geval len dat reeds 8 meters hoog opgetrokken was. Op deze hoogte verspande hij zijnen draad en moet zoo te ver op de stelling- plank getrapt hebben, zoodat hij door het omslaan der plank, zijn evenwicht verloor. Hij is met zijn voeten omlaag gevallen en heeft door den schok in zijn lichaam een stuk van zijne lip gebeten. Toen men hem opnam lag hij zonder spraak. Dokters Reynaert en Dcsmedt hebben hem de eerste zorgen toegediend, doch zij konden nog niet bestatigen of hij inwen dige kneuzingen bekomen had. Men weet dat wijlen Albrecht De Vriendt de versiering der gothieke zaal van 't Brugsche stadhuis onvoltooid liet, toen de dood hem verraste. Volgens alge meen gevoelen kon de voortzetting der versiering aan geene betere handen ver trouwd worden dan aan die zijns broeders Juliaan De Vriendt, den bestuurder van het hooger kunstinstituut van Antwerpen. Hij heeft in het voorjaar beloofd, dat de zaal dezen zomer zou voltrokken wor den. Immers de twee laatste paneelen van wijlen Albrecht De Vriendt zijn onvol tooid gebleven, terwijl het laatste, (opening der haven in 1402) nog niet eens is afge schetst. Het is feitelijk onmogelijk, denkt men, zoon werk nog dezen zomer le vol tooien. Ook hebben wij vernomen dat het sche pencollege nogmaals aan den kunstenaar geschreven heeft, om dezen tot spoed aan te zetten. (Gazet van Gent.) In het hotel Het Paradijs in de Ooststraat te Rousselaere, stapte dezer dagen een Italiaan af, die zich deed door gaan voor zekeren Ledaio Cranorha, 24 jaar, bouwmeester te Neshy Nengov. Hij zegde alhier gekomen te zijn op verzoek der heeren Derdeyns, pianofa brikanten tc Rousselaere, voor het teeke nen van geillustreerde postkaarten die moeten dienen voor reklaam. Men was verwonderd, Maandag mor gen, reeds om 4 ure gerucht te hooren beneden. De dienstknecht van het huis stond op en bemerkte den zonderlingen bouwmeester in de herbergzaal, bezig met de tooglade te ledigen, welke om trent de 35 fr. bevatte. De kerel, zich be trapt ziende, sprong al voren buiten en nam de vlucht. Na zijne verdwijning bestatigde men nog de ontvreemding van een zilveren zakuurwerk uit de keuken. In een reis zak, die hij in de statie te Rousselare achtergelaten heeft, vond men niets an ders dan twee steenen en een handsvol hooi. Naar het schijnt, heeft hij reeds in an dere steden, zooals te Brugge, op dezelfde wijze te werk gegaan en men denkt dat men hier een internationalen dief voor handen heeft. Hij is van middelbaar gestalte, kleed met bruine vest en ondervest, gr; broek en strooien hoed. Hij draagt een bril, en heeft den rug een weinig, bogen. Om eene zuster te wreken, Een jong meisje van Ingelmunster bi om hare zuster te wreken, die door jongeling verleid en verlaten was, dezen eenen revolverschot gelost. De wonde scheen in 't begin vaarlijk de kogel werd uitgehaald, j sinds dien verergerde de toestand den gekwetste zoodanig, dat hij er stierf. Zaterdag avond heeft de genaii Angèle Pielyser, te Kortrijk. 2ich het policiebureel gevangen gegeven, V: den onderzoeksrechter verklaarde zij Catulle geschoten te hebben, om hem vreesd te maken, daar hij hare zuster j verlaten, die moeder moest worden. Zaterdag lieten te Boom de 0 der kleine Julia Van Crombruggen, half jaren oud, deze gedurende e stonden alleen. Het kind ging aan 'ti len met phosphoorstekjes en wannee oudste broeder Rene (17 jaar) bis kwam lag het kindje geheel omringd, vlammen. Al de kleederen waren rt van het lichaam gebrand en de kleine: zeer erge brandwonden bekomen. Dj Meyers heeft het kindje alle moge: zorg toegediend, doch niettegenstaanii het Zendag nacht aan de gevolgen a wonden bezweken. De kleine Julia i het jongste der acht kinderen van X Van Crombruggen, brouwer en gems; raadslid. Schrikkelijk ongeluk te hout. Een kind levend verbrand De vrouw van den policieagent Kas der 5* wijk, was met hare twee kinde: een jongentje van 1 jaar en een nz van 2 1/2 jaar, maandag namiddag] schoonmoeder een bezoek gaan welke woonachtig is in de Zwarte Les straat te Borgerhout. In plaats van koffie had de schoona der eenen pot thee opgeschonken en stond reeds op de tafel te dampa spelende heeft het tweejarig kind ds pot omgetrokken en al het heete n stroomde het jongentje over het lichu Het meisje en de moeder werden eens verbrand, doch lichtelijk. Doch beschrijven hoe het arme wi te werk ging, is onmogelijk. Het bij] van pijn dat hooren en zien verging,! ter plaatse de eerste zorgen bekome hebben, werd het oogenblikkelijk het St-Erasmusgasthuis overgebracht Een uur nadien, na schrikkelijk lp gaf de arme kleine den geest. Soldatenbaldadigheden in kamp. Elk jaar lezen wij in deLi burgsche nieuwsbladen klachten zekere wildemanstooneelen, die 1 dan in het kamp van Beverloo hebben, en die, daar die tijdingen ds gaans niet worden overgenomen a andere bladen van liet binnenland, schien nog niet eens ter oore der ben de overheden komen. Ziehier een die tooneelen door 'tï sbyker Weekblad verhaald In gemelden nacht (van Vrijdag Zaterdag), rond 12 en half uren, als t rustig scheen en de policie met dent gemeester aan het hoofd in andere sin des dorps de ronde deed om het slas der herbergen toe te passen, kwal eensklaps een x5otal ruiters gewapend hand opgedaagd en die begonnen tieren en vloeken een iotal huizen lei stormen, waarvan de deuren, veis ramen en ruiten voor het meerendeeli brijzeld werden. Talrijke revolver- karabienschoten werden gelost en 1 begrijpt niet dat er geene erge ongeluü zijn te betreuren geweest. Klaarblijkend werden deze wildeb den door gegradeerde schoelies want men hoorde het schrikbarend bs'. van vuur 1 door gebiedende stem weerklinken, waarop de vuurwapens, kogels geladen, losbrandden. Voegtcï bij het gekletter van steken en kappend lansen en sabels,het gerucht van brein glasruiten, het huilen en tieren woestelingen, met het angstgeschre* vrouwen en kinderen vermengd, daci men zich een gedacht kunnen geven, 3 schrikwekkend dit alles in dien nacht weerklonk. Deze baldadigheid duurde een kfi tier langen de muiters waren vast bes! ten om hun wandalenwerk voort te zette wanneer ze door hoofdofficieren, wa op het gerucht kwamen toegesneld,bic werden belet en op dit zicht als scbu nachtuilen naar de kazernen vluchtten- Van dit overgroot getal belhamels? er maar twee op heeteidaad, met sabel- karabien gewapend, kunnen geval den,doch wij hopen nochtans dat dooi! bevoegde overheden een ernstig en r# matig onderzoek zal ingesteld worden,3 de plichtigen te kennen, ten einde bJ naar behooren te straffen en insgelijks1 veroorzaakte schade ruimschoots te d vergoeden. Dit onderzoek is reeds in vollen ed begonnen. Men denke echter niet, i het slecht befaamde buizen waarop woestaards hunne woede botvierden, neen, verre van daar, alleenlijk wooö een persoon op wien zij hunne wrë wilden koelen, ten gevolge waart gansch eene buurthuisgezinnen dezebr- tale bestorming moest ondergaan, Hetgeen het onderzoek grooteliji zal bemoeilijken, is, dat die kleppers ju den laatsten nacht waarnamen om bs vernielingswerk uit te voeren, want 's* derendaags vertrokken de regiments waarvan zij deel maakten. beli bini besc mee in 0 lijk Z

De Denderbode | 1904 | | pagina 2