Holland. Frankrijk. Engeland. Duitschland. Oostenrijk. Italië. Rusland. Vereenigde-Staten. Gemeente Bavegem. PARTIJ LAND, vSSiSKSSj^-i'"- TWEE HUIZE i\ Openbare verkooping MEUBELS WOONHUIZEN ZAAILAND E IV volledig toestel voor Melkerij, Te koop uit der hand. Uil der hand te koop: BOUWGRONDEN enstaani rolgen »En zeggen dat zulke helden gevoed, betaald en geroepen zijn om ons tegen binnen- en buitenlandsche beroerten te beschermen en te verdedigen. Van zulke verdedigers, verlos ons, Heer Schande over hen 111» Geheimzinnige zaak. De ge meenten Chokier en Engis, bij Luik, zijn in ontroering gebracht door een schrikke lijk geheimzinnig feit. Zekere M., hulpsluismeester te Chokier had sedert lang betrekking met het meisje B. der andere gemeente en hij had haar, om het kind, uit die betrekkingen gespro ten, te wettigen, het huwelijk beloofd. Maar, in de laatste tijden scheen hij hiertoe minder genegen en ten slotte kwam het tot eene bedreiging van afbreuk indien zij hem nog bleef lastig vallen. Dat kwam ter oorzake van huwelijks plannen die hij met een ander meisje had gevormd en de eerste, Mej. B. zich alzoo verlaten ziende, drong opnieuw bij hem aan. Zondag van verleden week sprak hij met het meisje B. eene samenkomst af.Zij ging ter afgesprokene plaats en... kwam niet meer terug. Donderdag avond werd zij daar uit de Maas opgehaald. Een onderzoek werd geopend en dit eindigde met de aanhouding van M. Later. Uit het onderzoek is ge bleken dat het meisje eerst vermoord en toen in het water geworpen werd. Het gelaat was opgezwollen door de stompen en slagen en een oog was zelfs uit de holte gerukt. De inlichtingen, die het gerecht over den vermoedelijken moordenaar heeft in gewonnen, zijn verre van gunstig voor hem. Drama nabij Marche. De kleine gemeente Waha,nabij Marche, in Luxem burg, is het tooneel geweest van een droe vig drama. Willem B., een bemiddeld man, eige naar,had een goed hart,maar eene leelijke kwaal hij dronk een stevige borrel, en als hij gedronken had, was hij zichzelven niet meester. Dezer dagen kwam hij, in dien toestand zijnde, een genaamden D. tegen,met wien hij sedert eenigen tijd in onmin leefde. Hij riep hem scheldwoorden en verwij tingen na en wierp ten slotte met een grooten steen naar hem. De steen trof zijn doel niet, maar raakte een vijfjarig kind, het zoontje van de echtgenooten Royers. D. het kind ten gronde ziende vallen, en merkende dat B. een tweeden steen opnam, greep den man vast, lichtte hem op en smakte hem zoo geweldig tegen den grond, dat B. een kreet uitte en zich niet meer verroerde. De gehuren kwamen nu toegesneld en poogden vruchteloos B. tot het leven terug te roepen. Hij was dood. De kleine Royers was aan het hoofd gewond, doch niet ernstig. D. begaf zich naar de gendarmerie, om zich gevangen te geven. Eene slang in den trein. Dezer dagen had in een der posttreinen op de lijn Vlissingen-Bokstel, eene niet alle- daagsche ontmoeting plaats, 's Avonds tevorenf was van Duitschland naar Enge land per mailtrein eene kist met reuzen slangen verzonden. Uit die kist schijnt een dezer exemplaren door onbekende oorzaak ontsnapt te zijn. Althans toen den conducteur van den terugkeerenden trein, den volgenden morgend in den goederentrein wilde gaan, zag hij plotse ling een slangenkop voor zich. Begrijpe lijkerwijze was hij niet erg op zijn gemak, doch maatregelen nemen was niet moge lijk. Gedurende den verderen rit kroop de slang uit den goederenwagen, die een wei nig openstond, doch hield zich behoorlijk vast, om niet te vallen en slingerde door de snelheid van den trein heen en weer. Bij de aankomst te Bokstel mocht het gelukken, de slang, die door de gedwon gen bewegingen veel geleden had, in eene kist te krijgen en verder naar de bestem ming op te zenden. Moord te Rijsel. Een herbergier van de rue de Wazemmes, te Rijsel, ver wonderd omdat hij een zijner huursters, Mad. De Ruyter, niet had zien beneden komen, ging zien en vond de vrouw ver moord liggen. Deze vrouw woonde daar met zekeren Van Hove, schoenmaker, een Belg, die op de vlucht is. Acht dagen geleden hadden zij reeds hevigen twist gehad, zoodat de policie er moest tusschenkomen. De vrouw was dan naar België vertrokken, een twintigtal pa ren onafgewekte bottienen meenemend. Men denkt dat zij Zondag is terugge komen om zich met Van Hove te verzoe nen en dat tijdens de verklaringen weer ruzie is ontstaan en Van Hove woedend geworden, haar heeft vastgegrepen en vermoord. Zij had zeven erge steken, waarvan eene haar bijna den hals had afgesneden. Het slachtoffer is 5i jaar oud, vrouw van zekeren De Winter. De moordenaar, 35 jaar oud, moet over de grens zijn gevlucht. Slachtoffer en moor denaar zijn beide van Lier. Tegen zeeziekte. Een Engelsche ingenieur heeft een uitvinding gedaan, die wanneer zij aan alle verwachtingen beantwoord, zeker door honderden zee- rijzig ers zal gezegend worden, namelijk een toestel tegen zeeziekte. Het toestel wordt op het dek aangebracht en men hangt daaraan zetels op, die, hoe het schip ook slingert of stampt, steeds in dezelfde horizontale stelling blijven. Er worden thans proeven meè genomen op de booten van eenige Engelsche maat schappijen en tot dusver moeten de uit slagen zeer bevredigend zijn. De droogte. De buitengewone droogte heeft in de Elbe, bij Rotensee, een steen blootgelegd, liggende op de bodem der rivier en dragende het op schrift Wanneer ge mij zult terugzien zult gij weenen i83i. Dit is eene zin speling op de verwoestingen door de droogte aangericht. Een dergelijke steen, des hongersnoods genaamd, kwam bloot door de droogte in de Spree, bij Trebasch. Hij draagt zelfde opschrift met het jaartal 1407. Branden. Donderdag namiddag is te Ilsfeld een hevige brand uitgebroken en Vrijdag voormiddag waren 3io gebou wen van de 56o waaruit het dorp bestaat, in asch gelegd. Een man is in de vlammen omgekomen en een kind wordt vermist. Bij het instorten van huizen en bij de reddingswerken zijn een aantal menschen gekwetst. Veel vee en gevogelte is ver brand. Zoo groot was de hitte, dat zelfs de houten kruisen op het kerkhof in brand schoten. Enkel aan den ingang en aan 't einde van het dorp staan nog huizen. Men is het vuur nu meester. De stichter van den brand is een zeven jarige knaap, die met een spiritusvuurke. staande in eene kamer waar strooi lag, appelen wilde braden. Het vuurke viel om en stak het strooi in brand. Ilsfeld is een dorp met meer dan 2000 inwoners in het Wurtembergsche Neckar- district. Te Narddrebber, bij Lüneburg, woedt sedert Vrijdag namiddag eenhevige brand. Reeds zijn 21 gebouwen afgebrand. In Oostenrijk is de hitte verschrikke lijk; te Weenen had men verleden Zater dag 35 graden Celsius in het lommer.Over geheel Oostenrijk lijdt men gebrek aan water. De Burgemeester van Weenen heeft op alle huizen plakbrieven laten plakken de inwoners verzoekende zuinig te zijn over het water; te Mauer op 3/4 uurs afstand van Weenen kost het water 20 centiemen den hectoliter. Alleen de wijnbergen weerstaan tot hiertoe aan de hitte, doch moest de droogte aanhouden, dan waren zij ook weldra verloren. Geheele dorpen en verscheidene uitge strekte bosschen zijn door de overgroote hitte de prooi der vlammen geworden. Een trek van Pius X. Na den dood van Palermo's aartsbisschop, rezen er zulke groote moeilijkheden in den boezem van het Kapittel der Kathedraal over de keuze van een nieuwen vicaris-capitularis, dat eene oplossing onmogelijk scheen. Dit kwam ter oore van Zijne Heilig heid, die onverwijld een pater capucien benoemde, pastoor van een der parochiën te Palermo. Groot was de ontroering onder de kannuniken, uit wier midden altoos die waardigheidsbekleder gekozen was. Eene afvaardiging werd naar den H. Vader gezonden, in opdracht hebbende Z. H. terug te brengen van het genomen besluit. Vóór nog de afgevaardigden te Rome aangekomen waren, was de Paus van hunne komst verwittigd en begreep hij, wat het doel hunner reis was. Zoodra zij in zijne tegenwoordigheid verschenen, riep hij uit (i O, gij komt zeker, om mij te bedan ken, dat ik zulk een uitstekend man be noemde als uw vicaris capitularis De kanunniken stonden geheel versla gen. De Paus vervolgde Ik hechtte er bijzonder aan, dien capucien eene hooge betrekking te verleenen, en ik meen, dat gij u over zijne keuze verblijdt. Die mon nik, ik ben er zeker van, zal op bewonde renswaardige wijze uw bisdom besturen.» Een weinig van de ontroering bekomen, waagde eenderkanunuiken in het midden te brengen, dat het gevestigd gebruik wil de, dat de vicaris capitularis uit de kanun niken gekozen werd, dat hij van voorname afkomst was en den doctorstitel voerde. Welaan, zegde Pius X, ik ga u iets vertellen. In opper-Italië leefde een arme pastoor, die van nederige afkomst was en geen doctorsgraad behaalde. Die pastoor zonder hooge geleerdheid en van lage afkomst, werd belast met het bestuur van een seminarie, kort daarna tot bisschop benoemd. Ik herhaal u hij was van nederige af komst en bezat geen doctorstitel. Kort daarna werd hij belast met de zorg van een grooter bisdom daarna tot kardinaal en patriarch verheven. En als te voren was hij van geringe afkomst, bezat hij geen doctoralen graaden van dien armen pastoor heeft men nu een Paus gemaakt.» De kanunniken achtten hunne zending volbracht en gingen zonder verder aan te dringen naar Palermo terug. Een aanslag tegen den Paus De Giornale d'Italia ontving een schrij ven uit Buenos-Ayres, meldende dat drie anarchisten van Rosario naar Europa zijn vertrokken met het doel den Paus te ver moorden. Het zijn drij Spanjaarden. Zij zouden in Frankrijk aan wal zijn gegaan en van daar naar Spanje zijn doorgereisd, omdat zij wisten dat de policie van hun voorgenomen aankomst te Genua op de hoogte was. Dreigend gevaar. Aan de Staats burger Zeitung, een Russisch gezind orgaan, wordt het volgende geschreven uit St-Petersburg. Tengevolge van de huiszoekingen ge daan bij vele verdachte personen, na den moord op von Plehwe, heeft de policie in haar bezit gekregen een buitengewoon rijk materiaal. Uit de gevonden schriften blijkt, dat geheel Rusland krioelt van ge heime en revolutionnaire vereenigingen, welke alle tot doel hebben een algemee- nen opstand in het leven te roepen. De moord van von Plehwe is slechts het eerste tooneel van het verschrikkelijke treurspel, dat in Rusland gespeeld zal worden. Bewezen is dat eene over geheel Rus land vertakte samenzwering bestaat, welke den tsaar wil dwingen afstand te doen van zijn alleen-heerscherschap en tot het in voeren van eene vrijheid waarborgende grondwet. De misdadiger, die eene bom wierp in het rijtuig van den minister van binnen- landsche zaken, is slechts een onderge schikt lid van de revolutionnaire inrich ting, welke hare leden telt in de hoogste kringen, zelfs in de onmiddellijke omge ving van den tsaar. Men heeft gedocumenteerde bewijzen gevonden, dat verschillende lieden be- hoorende tot den hoogen adel, een hoofd rol spelen in deze samenzwering. In de regeeringskringen is men er van overtuigd, dat Rusland staat aan den vooravond van een revolutie en dat alleen buitengewone maatregelen het uitbreken van een opstand verhinderen kunnen. Vreeselijke dood. Door nalatig heid kwamen in een papierfabriek te Pla- terowo (Russisch Polen) zes menschen om. Het waren jongens, die een ketel van binnen moesten schoonmaken, maar de stoker had vergeten de stoompijp, die de zen ketel met een naburigen verbond, af te sluiten. Terwijl de jongens aan het werk waren overviel hen de heete stroom en allen verbrandden. Spoorwegramp. 125 slachtoffers. De Spoorwegramp op de lijn Missouri- Pacific, is nog erger dan eerst gemeld werd. Men vreest dat het getal slachtof fers de 125 zal overtreffen. Reeds zijn veel lijken gevonden. De ramp geschiede door de omstandig heid, dat hevige regens de beek, over welke de trein reed, in een hevigen stroom veranderd hadden. Daardoor waren de pijlers der brug losgeraakt en was de brug bezweken onder het gewicht van den trein. Eene locomotief en drie rijtuigen van den sneltrein van Denver, zakten door de brug. Men heeft een der rijtuigen terug gevonden op eene mijl van de plaats van het ongeluk. Het goederenrijtuig en het rooksalon zijn nog niet terecht. Een vier de wagon bleef bij de plaats van het on geluk, maar de brandkas, die hij bevatte, was opengebroken en van haren inhoud beroofd. BERICHT. Burgemeester en Schepenen der Ge meente Bavegem, in uitvoering van art. 41 van het landelijk wetboek, maken be kend dat op Zaterdag i5 October 1904, om één ure namiddag, door eenen daartoe aangestclden gezworen landmeter zal worden overgegaan tot de grensbepaling der buurtwegen N1* i3 en 14 dezer ge meente genaamd Boschstraat en Leegen Helsegemweg. Te Bavegem den 26 Juli 1904. NAMENS HET COLLEGE Op bevel De Burgemeester, De Secretaris, V. Brackman. Louis Galmart. OPENBARE VERKOOPING van eene allerbeste te Vlierzele. De Notaris SOETE, te Lede. zal ten aan* zoeke van wien het behoort, met het honden der twee hierna vermelde zitdagen, openbaar lijk verkoopen GEMEENTE VLIERZELE. Eenige Koop. Eene zeer goede party Land, gelegen te Vlierzele. wijk Hoogkauter, sectie C, deel van nummer 206. groot 61 aren. 50 centiaren, pa lende noord de straat, oost de kinderen Con stant Fucquet, zuid verscheidene gelando en west do erven vanden Ilende. Boomprijs 90 fr. Deze party land zal in twee gelqke deelen opgeroepen worden, te weten het oost- en we8tdeel. Een half ten honderd instelpenning te win nen. De koopers zullen van het goed in den naakten eigendom komen met den dag der eindelijke toewijzing, en in het vrijgebruik of opheve der pachten met het afsterven der vruchtgebruikster vrouw Sophie Verleven weduwe van den heer Petrus-Franciscus Uyt- tendaele te Vlierzele. ZITDAGEN Telkens om 4 uren namiddag ter herberg genaamd u De Nieuwe Slachterij n bewoond door den heer Potrns Beirens te Vlierzele, op Strijmeersch. Voor nadere inlichtingen, begeve men zich ter Btudie van den genoemden Notaris Soete. OPENBARE VERKOOPING TE A A E 8 T Leopoldstraat en Korte Ridderstraat- De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Het Huis in de Leopoldstraat, ge- teekend Nr 5o. Bewoner Guillaume Van den Broeck, aan fr. 3,o5 per week. II. Het Huis in de Korte Ridderstraat, geteekend Nr i3. Bewoner Joseph Bersou, aan fr. 2,5o per week ZITDAGEN ten 4 uren namiddag, ter herberg Sint Maurus, bij den heer Cornelius De Clercq, te Aalst, Leopoldstraat. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Eene Hofstede met Woonhuis, Schuur, Stallen, Koer en welbeplanten Boom gaard, groot 11 aren g5 centiaren, gestaan en gelegen te Hofstade Kortenhoek. Bewoond door den eigenaar den heer Henri Crickx. 20 Een Werkmanshuis daarnevens groot 85 centiaren. 3° En een Werkmanshuis, daarnevens groot 65 centiaren. Instel Donderdag n Verblijf Donderdag 25 j Augusti 1904, om 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Francois Pannekoeck, te Hofstade, aan de Statie. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal openbaarlijk verkoopen, een Huis, te Aalst, Kapellestraat, N° 2, sectie A, n° 433, groot 1 aar 60 centiaren, bewoond door den eigenaar M. Michel De Stob- beleir-Eylenbosch. Zichtbaar de drij eerste dagen van iedere week. gebracht op frs. 15,720. Derde Zitdag 23 Augusti 1904. om 3 uren namiddag, ter herberg Mai- son de Commerce, bij M. Richard De Stobbeleir, te Aalst, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Winkelhuis, te Aalst, in de Ka pellestraat, groot een aar. Bewoond door M. Leon Van Haver. ZITDAGEN Instel Donderdag 18 Augusti Verblijf Donderdag 1 September telkens om 4 uren namiddag, ter estami- net Café de l'Univers, bij den heer Jean Pannemans, te Aalst, hoek der Sta tiestraat en Esplanadeplein. VENDITIE VAN Landbouwalem, 2 Koeien, Mutten, Mest(Brandhout, ingeoogste en te velde staande Vruchten, te Aalst-Mijlbeke, Moorselsche baan, ten sterfhuize van Alexander Schockaert, op Woensdag 17 Oogst, 1904, om 8 uren 's morgens, door het ambt van den Nota ris BRECKPOT, te Aalst. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van schoone TE AALST, en LAND te Smetlede. De Notaris LIMPENS te Aalst, daar toe benoemd bij vonnis der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, en met de pleegvormen der wet van den 16 Juli 1816, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Eerste koop.Een Huis met Tuin, gestaan en gelegen te Aalst, Molenstraat, geteekend nummer 6, gekadastreerd sec tie A, nummers 425 en 426, groot 2 aren 3o centiaren, palende langs voren aan de Straat, langs de eene zijde aan Madame Weduwe Van den Broeck en M. Amedée Corael, langs de andere zijde aan M. Wil lem De Winter en langs achter aan M. Lauwereyssens. Verhuurd, zonder termijn, aan M. Hypolyte De Vos, bakker, mits 800 fr. 's jaars. Tweede koop. Een Huis, gestaan en gelegen te Aalst, Molenstraat, getee kend nummer 22, gekend bij kadaster sec tie A, nummer 473, groot 90 centiaren, palende langs voren aan de straat, langs de eene zijde aan M. Boone, langs de an dere zijde en langs achter aan M. Lauwe- reyses. Verhuurd, zonder termijn, aan M. Emi- le De Smet, mits 600 fr. 's jaar. Derde koop. Een Huis met Werk huis, gestaan en gelegen te Aalst, Gee- raerdsbergsche Steenweg, geteekend num mer 19, gekadastreerd sectie A, nummer 1902B en IQ02C met eene grootte van 60 centiaren, palende langs voren aan den steenweg, langs d'e^ne zijde aan M. Max Moens, langs de andere aan M. B. Her- remans en langs achter aan M. Joseph Van de Meerssche. Verhuurd, zonder termijn aan M. René Bosschaert, mits 18 fr. per maand. Gemeente Smetlede. Vierde koop. Een perceel Land, voorheen Bosch, gelegen te Smetlede, Ge hucht Vinkelken gekadastreerd sectie A, nummers 5 B/2, 3 b/2 en 5 c/2, groot 61 aren 63 centiaren, palende oost M. De Geyter en de erven Byl-Van den Bossche zuid Mev. de Limon de Loose, west en noord de straat. ENKELE ZITDAG Zaterdag 27 Augusti 1904. Om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van te Ottergem. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal verkoopen i® Land te Ottergem, Molenkauter of Steenput, sectie A, nr 831, groot 27 a. 40 c. Gebruikers erven Seraf. De Smet. 2® Land als voren, op de Perre, sectie A, nr 95a, groot 14 a. 10 c. Gebruiker Constant D'Haese. 3° Land alsvoren, op den Doorn, sectie A, nr 49, groot 7 a. 90 c. Gebruiker Con stant D'Haese. ZITDAGEN Instel Donderdag 18 Augusti Verblijf Donderdag 1 September om 3 uren nanoen, bij Louis Baal, te Meire, Vijverstraat. BEURTDIENAT van Antwerpen op Aalst. Vertrek uit Antwerpen 's Woensdaags vertrek uit Aalst 's Zaterdaags 's mid dags. Bureel te Aalst, Boudewijnkaai, 20. Goede bediening. David BAL. Uit der In» 11 tl te koop. toebehoorende aan de Hollandsche Maat schappij. Zich te wenden tot den heer Borreman-Mally, Lange Zoutstraat, te Aalst. Circa 1 hectaar 5o aren land allerbest geschikt voor bouwgrond in de nabijheid der stad, zich te bevragen ter studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oorde gem. 183 loten schoone en welgelegene Bouw gronden. te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich te wenden ter studiën der Notarissen DE PAUW en BRECK POT. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedeatraat. nabij de Stokerij Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. Men vraagt eene jonge dienstmeid van 17 tot 18 jaren, om in het huishou den te helpen. Zich te bevragen ten bu- reele van dit blad. N' 109. Te koop bij de kinderen Hos3e- laer, te Erpe, een goede ressortkar voor poney. Buitengewone occasie, Eene zeer schoone en goede Piano te koop, aan voordeeligen prijs. Zich te be vragen ten bureele dezer, 104 Te koop Wagon 11 et te voor een of twee paarden, zoo goed als nieuw, alsook een buggy, zich te bevragen ten bureele dezer. 106 Phaeton voor een of twee paarden te koop aan zeer gematigen prijs te Aalst, Graanmarkt, N° 10. lluis te huren, Molenstraat, 43. Zich te bevragen zelfde straat. N® a5. te Aalst. Te huren terstond. Drij schoone en gerieflijke huizen, zeer goed gelegen tot Okegem, rechtover de Statie van den IJzerenweg. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te bevragen, bij den heer Gabriêl Haese- leer, woonachtig tegen de Dorpplaats, aldaar.

De Denderbode | 1904 | | pagina 3