Koninklijke jacht. O.-L.-Vrouw van Lede EEN EN ANDER. Groote Bedevaart Stad Aalst.-Werkbeurs Rechterlijke krouijk Geïllustreerde briefkaarten! AELST. Allerhande nieuws. Kende men wel het jachtavondtuur, dat den tege»woordigen Russischen tsaar, 10 jaar geleden nog kroonprins Nikolaas, is overkomen, toen hij eene reis om de wereld maakte en ook onze Indische koloniën met een bezoek vereerde vraagt het Algem. Handelsblad. Een chroniqueur in Journal tics Dé- bats maakt er zoo'n gezellig verhaaltje van, nat men het alleen en daarom, min der om de geschiedkundige belangrijk heid, zou vertellen. De tsaar komt te Batavia aan en geeft zijn verlangen te kennen, op de kroko- dillenjacht te gaan. Er zijn wel kroko dillen op Java, maar met kans op zeker succes op krokodillenjacht te gaan, bleek een moeilijkheid voor de ontvangende overheden. Men schiet eene krokodil op het uur van haar siësta, als zij tusschen het riet, slechts den kop boven water, ligt te slapen.Doch men vindt zulke slapende krokodillen niet overal waar men wil. Hare slaapplaatsen zijn goed verborgen, zij is wantrouwend, moeilijk te naderen slechts in kleine, ranke bootjes, na het overwinnen van tal van bezwaren, is zij onder schot te krijgen En eene paradejacht voor een hoogen bezoeker als een tsarewitsj is het geen zins. Maar platzak thuiskomen ging toch ook niet... Zoo bedacht men er dit op. Men vangt drie flinke krokodillen en sleept ze goed- gebonden naar de Tjilewong, die dicht bij de stad stroomt. Daar worden de drie monsters weer in het water gelaten, na ze stevig met kettingen en ankers aan den rivieibodem gebonden te hebben met veel handigheid worden het riet en de waterplanten daaromheen geschikt alsof er nooit profane menschenhanden den maagdelijken oever hadden beroerd De volgenden morgend vangt met groote statie de jacht aan. De tsarewitsj, zijn gastheeren een talrijk gevolg komt met eene vloot de rivier op, zoo talrijk en cermonieus, dat het tamste waterwild op een kilometer afstand reeds de vlucht zou hebben genomen. Spoedig komt men op de bewuste plaats; een scherp oog ziet een krokodil, dan een tweede, een derde!... De Russi sche kroonprins brengt zijn geweer aan den schouder en vuurt; de grootvorsten in zijn gevolg vuren na hem, de gastheeren wagen er ook een paar patronen aan... En de watermonsters zijn geveld? De Ja vaantjes goed gedresseert, springen te water, maken ongemerkt de ankers en kettingen los,en op drie bootjes, van te voren gereed gehouden, worden de kroko dillen naar den doorluchtigen jager ge voerd. Triomfatelijk wordt dadelijk de steven gekeerd en met drie trotsche jachttro- pheën komt men te Batavia terug. Jubile der Onbevlekte Ontvangenis. Plechtige Bede|vaart der Stad Aalst en omliggende Parochiën naar op Zondag n September, om te beantwoorden aan den oproep van Z. H. den Paus van Rome, te gelegenheid van het Jubelfeest der Onbevlekte Ont vangenis van Maria. Orde der Bedevaart: Om 12 uren, bijeenkomst der Bede vaarders van Aalst in St.-Martenskerk,om vandaar stoetsgewijze te vertrekken naar Lede langs den Gentschen steenweg Om 2 uren, Ommegang te Lede Na den Ommegang, vergadering der Bedevaarders op de Markt van Lede en uitvoering, met honderde zangers, van een Jubellied, ter eere der Onbevlekte Ontvangenis Daarna korte Aanspraak door den Zeer Eerw. Heer Deken van Aalst Om 6 uren, bijeenkomst aan den Dreef van het kasteel en terugkeer naar St-Mar- tenskerk om er den zegen van het H. Sacrament te ontvangen. Dc inwoners van Aalst worden drin gend verzocht in groot getal de Bedevaart te vergezellen en alzoo een nieuwe blijk te geven hunner verkleefdheid aan den Paus en godsvrucht tot Maria. De vleeschmarkt te Chicago. Welk eene grootte de vleeschmarkt ter amerikaansche stad Chicago heeft, kan blijken uit de navolgende opgave, terwijl hierbij geenszins in aanmerking komt hetgene voor uitvoer en verduurzaming wordt bestemd. Ter markt kwamen al daar in 't jaar igo3 3,432,485 runderen, 7,847,859 verkens en 4,582,760 schapen. Het vervoer van daar omvatte in dat jaar 1,252,233,792 pond afgehakt rund- vleesch, 371,000,959 pond reuzel, 175,795 vaten pekelvleesch en 580,282,643 pond verkensvleesch in vaten. Waarzegster. Als ge geerne van uw geld wilt afgeraken, gaat dan maar bij de waarzegsters die zullen het wel dra uit uwe tesch kloppen. Er is geene stad in de wereld waar de waarzegsters, de kaartlegsters, handkijkers en soortge lijken beter door de wereld geraken dan in Parijs de verlichte hoofdstad van Frak- rijk. Onlangs vertrok eene familie naar den buiten, doch op 't oogenblik van 't ver trek was 't katje, waaraan Madame fel hield, niet te vinden. De meid zou dus daar blijven en met de kat achterna ko men. Intusschen gaf madame aan 't meisje 2 fr. om eene waarzegster te gaan raad plegen die het verblijf der kat zou aan wijzen. De meid gehoorzaamde en begaf zich bij zekere klaarziende Matrona. De kaarten werden oogenblikkelijk gelegd, maar gaven geenen uitslag doch, als 't u belieft, 2 fr. te betalen. Moesten ze eenen tweeden keer gelegd worden Ja maar dan viel er 20 fr. af te stuiveren 't meisje ging naar huis en haalde er 70 fr. welke zij in 't voor uitzicht van haar huwelijk gespaard had. De kaarten werden gelegd dezen keer zag de waarzegster de kat zoo half en halfwas ze levend of dood, dat kon ze niet zeggen doch als 't u beliet, 20 fr. Eene derde maal worden de schoone kaarten gelegd ah, ditmaal leetde de kat, 't was zeker, maar waar was zij Dat kon ze niet zeggen doch, als 't u belieft, 20 fr. De kaarten lukten niet, ze zou dus het ei raadplegen, maar ditmaal voor 3o fr. Ze sloeg een versche ei open, ja maar nu was de kat ontdekt. Zij duidde het huis aan de meid moest er naartoe gaan, 't geen ze dadelijk deed maar z'had schoon te loopen en te zoeken, het gewezen huis bestond niet. Toen begreep de arme meid dat ze gefopt was, en deed eene klacht bij de policie. Doch toen deze in het huis kwam van de fijne Matrone, had ze de plaat gepoetst. Onnoodig te zeggen dat die meid van haar bijgeloof genezen was maar 't kostte haar 70 fr. 't Is nog beter van met die vodden kosteloos te lachen De Sulpicianen. De Fransche Combeskliek heeft het bijzonder gemunt op de Sulpicianen, eene kloosterorde wel ke het bijzonderlijk heeft te misgelden gehad. De Sulpicianen zouden weldra nog zwaarder getroffen worden. Er zijn in Frankrijk 20 bisschoppelijke seminaries, welke bestuurd worden door paters-Sul- picianen. Dat waren geene eigenlijke kloosters de geestelijken welke in deze seminaries leeraarden, stonden rechtststreeks onder de bisschoppen, en alzoo zijn die semi naries tot hiertoe ongemoeid gebleven. Naar men wil, zou Combes nu de Sul picianen ook treffen als bestuurders en leeraars in de seminaries, en dat krach tens de onlangsche wet, die aan welkdani- gen kloosterling, verbiedt in Frankrijk nog te onderwijzen. De seminaries welke door Sulpicianen bestuurd worden, zijn deze van Parijs, Aix, Angers, Autun, Avignon, Bayeux, Bordeaux, Bourges, Clermont. Coutan- ces, Dijon, Limoges, Lucon, Lyon, Le Puy, Reims, Rodez, Toulouse, Tulle en Viviers. In Californië heeft eene wijnbouwers maatschappij een reuzenvat laten maken dat verre het beroemd vat van Heidelberg overtreft. Het is gemaakt met het hout van eenen reuzenboom uit Far-West men heeft er twee jaren aan gewerkt. De banden, van beste staal gemaakt, hebben acht meters doorsnede en wegen achtien duizend kilos. De afstand tusschen de twee bodems is 11 meters 45. Het vat heeft eenen om trek van 23 meters 5o. De inhoud van het vat is 241,000 li ters. Het reuzenvat van Heildeberg hout 100,000 liters in. Toen het Californisch reuzenvat inge huldigd werd, boden de eigenaars er een banket in aan, 3oo genoodigden namen plaats in het vat. 40 gabons dienden de tafel. E, wordt niet gemeld langswaar de ge noodigden binnen kwamen, langs het kraangat of langs het bomgat. De stakingen. In Juni laatsleden werden er negen nieuwe geschillen met 2,070 stakers en 690 werkeloozen, aan het Arbeidsambt gemeld. Bovendien duurden drie oude stakin gen waaronder die van schijfglasblazers uit de bekken van Charleroi met onge veer 8000 deelnemers gedurende heel die maand of een gedeelte ervan, voort. De nieuwe stakingen ontstonden in de weefstofnijverheid 4, in de steenkool mijnen 3, in de glasblazerij 1, in de siga- rennij verheid 1. In drie stakingen beoogde men loons- verhoogingin twee, het beletten van loonsverlaging. In drij andere geschillen eischte men onderscheidenlijk het intrekken van een geldboete (in twee gevallen) en korting van den arbeidsduur De laatste staking ontstond op weige ring van de werklieden, met buiten vak- verbondstaande werklieden te arbeiden. Van de 8 stakingen, die in Juni laats leden eindigden, werden er 6, met i,5i3 stakers verloren in drie gevallen werden werklieden afgedankt (in 't geheel 81); een zevende staking (60 werklieden be treffend) werd gewonnen de achtste, 38i deelnemers tellend en over 9 inrichtingen verdeeld, eindigde in zes inrichtingen (275 werklieden) ten voordeele der stakers en in twee (49 werklieden, allen afge dankt) ten hunne nadeele. In eene inrich ting is de uitslag nog twijfelachtig. Naar het grondgebied verdeelen zich de Junistakingen als volgtAntwerpen 1, Henegouwen 1, Luik 5, Oost-Vlaanderen 1, West-Vlaanderen 1. Zendelingen en geleerden. Naar aanleiding van den moord op drie zende lingen, in China gepleegd, zet een libe raal blad de volgende overweging voor uit Verondersteld dat de geleerden, gron dig bekend met de talen van die barba ren, er heen gaan om ze in te wijden in de sterrekunde, de natuurlijke wetenschap pen of de scheikunde, of hun de land- bouwkennissen te leeren die in staat zijn de opbrengsten van den grond te verdub belen of te verdrievoudigen, enz.... Denkt men dat die wereldlijke zende lingen, niets leerende dan ware dingen, met bewijzen tot staving en de innige gevoelens van die volkeren eerbiedigende, ook zouden vermoord worden Wij noodigen de clerikale drukpers uit deze kwestie te onderzoeken en er, zoo mogelijk, duidelijk op le antwoorden. Het onderzoek is reeds gedaan zegt de Journal de Bruxelles en het ant woord is gemakkelijk Geleerde ingenieurs zijn in China ijze renwegen gaan aanleggen. De bewijzen hunner westelijke wetenschap werden onder de oogen der Chineezen, geleverd, aangezien de treins langs die ijzerenwe gen gereden hebben. Die wegen brachten eene groote ver meerdering van voorspoed aan, in de streken waar zij doorliepen. Niettemin, tijdens den opstand der Boxers werden de spoorwegen grootendeels vernietigd, de standplaatsen afgebroken en de perso nen, die ze bewaakten, gedood. Ons dunkt dat het antwoord volledig en afdoende is. In de Noordstatie. De hotels moe ten op 't oogenblik zeer goede zaken doen, want Brussel krijgt eiken dag een stroom van vreemdelingen. Natuurlijk hebben er ook dagelijks vertrekken plaats en dat komen en gaan onderhoudt in onze staties eene buitengewone levendig heid. En merkwaardig genoeg, de Noord statie doet niet meer van zich spreken de treinen, hoe talrijk ook, komen en gaan met eene regelmaat, boven alle kri tiek. Het dient dus erkend dat de maatrege len, genomen door het bestuur, doelma tig zijn geweest. (Cor. Handelsblad.) Kort spel. Het Laatste Nieuws weet kort spel met de bisschoppen en pas toors die Christus verkiezen boven de loge. Zijn voorbeeld is Napoleon. Na poleon liet door den minister van eere diensten de kapittels van Gent en Door nik weten dat de zetels open stonden ten gevolgen van het ontslag der bisschoppen, die in werkelijkheid te Vincennes opge sloten waren. Er werden twee schismatieke bisschop pen benoemd, doch de geestelijkheid wei gerde die judassen te erkennen. Napo leon, vervolgt het Laatste Nieuws, maakte daar kort spel mede. De bestuur der van het seminarie werd naar Vincen nes gestuurd. Twee professors werden te Pierre Chatel opgesloten. De Seminaris ten, zelfs de onderdiakens en diakens, werden genoodzaakt den ransel aan te gespen. Veertig hunner kwamen om in de citadel van Wesel in Pruisen, wegge maaid door eene besmettelijke ziekte. Dat is inderdaad kort spel de bis schoppen en professors achter de gren dels, en de priesters en seminaristen in pestkoten opgesloten om hen van de be smetting te doen wegmaaien. Het feit is echten ook echt liberaal. Vereeniging van wildstroopers. Aan de jagers die er weldra zullen op uitgaan, beloofde alles een prachtige buit. Nooit, zegt men, is het wild van allen aard zoo overvloedig geweest. Onze Nemrods maakten diensvolgens hunne weitasch gereed, toen een zwarte wolk aan den horizon opdaagde. De wildstrooper zou zich in dezelfde verhouding hebben vermenigvuldigd als het wild en men weet dat hij niet wacht op de opening der jacht. Maar er is nog meer de geest van ver eeniging is ook onder de wildstroopers doorgedrongen en heeft eene mutualiteit tot stand gebracht van geheel nieuwen aard. Er is in de streek, door de Samber be sproeid, een bond van wildstroopers tot stand gekomen, soort van verzekerings maatschappij tegen het rechterlijke risico, dat verbonden is aan dit weinig eerlijk bedrijf. Wanneer een lid van de vereeniging veroordeeld wordt, betaalt de sociale kas de boet en in geval van hechtenis, voor ziet zij in de noodwendigheden der fa milie. 't Is tijdens een rechterlijk onderzoek dat het parket van Charleroi op het spoor is gebracht van deze inrichting. En 't is niet weinig verbaasd geweest te vernemen dat de overtreder die voor hem verscheen, al de wildstroopers van den omtrek tot bondgenooten had. De magistraat zal te oordcelen hebben of zijne bondgenooten kunnen beschouwd worden als medeplichtigen in den rech- terlijken zin van het woord en in de ver volgingen kunnen betrokken worden. (Corresp. Handelsblad). Laatste tijdingen, niet aangeplakt in de socialistische lokalen Gezel Destrée, socialistische volksver tegenwoordiger en verdediger mits vette betaling van arme weduwen en weezen, bevindt zich in zomerverblijf te Mondorf. Gezel Terwagne bijgenaamd de roode dokter die te Antwerpen met koets en lakeien uitrijdt, ademt de zee lucht in op het strand te Oostende. Hij is chic gekleed als een zeekapitein en, ondanks de aanbevelingen van le Peuple en Vooruit, die de vrienden aan zetten hunnen intrek in het Volkshuis te nemen, is hij vorstelijk in een hotel ge huisvest. De Antwerpsche... proletariër is voor nemens van Oostende naar Wenduyne te gaan, om er eenigen tijd te vei blijven in de villa van zijnen broeder in armoede, gezel Furnemont. Met de drie gezellen, van welke wij vroeger gesproken hebben, maakt dat reeds vijf mannen die aan de kapitalisten verwijten aan de zee of op den buiten op het zweet der arme wroeters, een luilekker leven te leiden en die, om daartegen ver zet aan te teekenen.... juist hetzelfde te doen I Maandag 29 Augustus 1904 naar het Heiligdom van den H. Jozef te Leuven. Voor inschrijving en verdere inlichtin gen wende men zich tot M® Van Sinay- Blommaert, Esplanade, Aalst. Reiskosten: 3e klas fr. 2,i5. Worden gevraagd Een kuiper, halve gast. Vragen werk 1 Magazijnier. Een goede galochenmaker, voorzien van alle benoodigheden, vraagt een per soon om voor hem den stiel te beginnen. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. A bas la calotte De rechtbank van Brussel heeft den genaamden Grou- laert, dagbladschrijver, die op den door tocht der processie riep a bAS la ca lotte tot 76 fr. boete veroordeeld. Een geval zonder voorbeeld. Het gerecht gaat zich bezig houden met een geval, waarvan men nog geen voorbeeld heeft gezien. De rechtbank van Mechelen had over eenigen tijd te oordeelen over eene zaak voor slagen en wonden, toegebracht in een boerengevecht.Zij veroordeelde eenen der vechters, die een.anderen eenen mes steek had toegebracht, tot eene lichte straf, op de verklaringen van den dorps- geneesheer, die zegde dat wonde niet erg was. De gekwetste kreeg als burgerlijke par tij 100 fr. Maar de wonde bleef zeer doen en een andere dokter zond den lijder naar Ant werpen, om hem bij middel der X-stralen te doen onderzoeken. En nu werd be vonden dat een stuk van het mes in de wond was blijven steken en zelfs het merg had bereikt, zoo dat het onbegrijpelijk was hoe hij zoo nog maanden lang had blijven leven. Middelerwijl was het tijdverloop voor het beroep verstreken en de lijder stierf. Zijn advocaat gaat nu een nieuw pro ces inspannen tot herziening van het eer ste, vooral met het oog op de te eischen schadeloosstelling. Aan «le liefhebbers Tegen vooruitbetaling van 3.25 fr. krijgt iedere verzamelaar van aanzichtbriefkaar ten op zijn adres gestuurd en met het post merk uit de stad van den oorsprong, 12 prachtige geillustreerde postkaarten van Constantinopel. deze postkaarten in prachtige kleurendruk uitgevoerd liggen ten inzage ten bureele van dit blad. Stuurt dus een postwissel van 3,25 fr. aan Joris Vanae Putte, Korte Zoutstraat te Aalst om die kaarten binnen de 10 dagen franco op uw adres uit Constantinopel te ontvan gen o Creemboter. Markt van Woensdag 17 Oogst 1904. 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Aalst. Dijnsdag rond 6 1/2 uren na middag is er brand ontstaan op den zol der van eet huis nr 4 der Boterstraat, bewoond door den herbergier De Waege- neer. Slechts eenige pluimen en vodden zijn verbrand. Het vuur werd door de toegesnelde geburen uitgedoofd. Aalst. Dijnsdag werd de gouden bruiloft gevierd van de echtgenooten Be- nedictus Walgraef en Isabella Bauwens. Ten 9 ure werd in de St-Martenskerk eene plechtige mis van dankzegging gece lebreerd. Een hevige brand heeft zondag de olieslagerij en de hoeve van M. Frans De Vos te Meldert, gansch in asch ge legd. De schade is zeer aanzienlijk. Woensdag laatst rond 4 1/2 ure is er bij den landbouwer Eduard Van Duyse, te Wetteren, een pijnlijk ongeval voor; vallen. De baas was met zijnen kn« met kar en paard bezig den aalput te Ir gen toen zijn 3 jarig zoontje, Florimc op het hof speelde. De baas had den b*. put opengelaten en het kind bij zijnen: der gezonden. Men kan denken hot stond te zien toen hij het kind, da; zijne moeder waande, bij zijn wederko: verdronken in den put vond iiggen. Men spoedde zich om het kind uil: put te halen. Doktor Busschots kon: enkel de dood bestatigen. De droef) der ouders beschrijven is onmogelijk. Het kind van A. C. bijgenaj De Ratte ie Wetteren, moest geè worden. De vader, een hevige socu verzette zich ten stelligste tegen hete pen van zijn kind. De moeder smeekte den peter s. meter van zich - niettegenstaandt verzet van den vader met het kind kerk te begeven om het H. Doopst ontvangen. Hetgeen dan ook gebeurd: Als loon hunner goede daad heeft A al vloekend en tierend peter en mets aan de kerk achtervolgd, zoodanig (k tusschenkomst der policie hoogst na zakelijk was. Onze roode meesters geven waa: kerhhatende lessen aan het werkvoli Een i6jarig meisje, leerling! middelbare school, die alle dagen: Assche rijdt, waar zij woont, had op trein kennis gemaakt met eene oudea en hare dochter. Deze laatsten ware in gelukt het kind in een huis te lo waar het door een kerel mishandeld De politie heeft de zaak in handen. Twee heeren, die nabij de Bet; Brussel, in een koffiehuis gezeten tc kregen twist en deze liep zoo hoog, een hunner eensklaps opsprong, ec volver uittrok en een schot rakelinp zijnen tegenstrever loste de kogel ba af op de borst en kwam in de mc recht. Een politieofficier, die daar in de heid zat, sprong over tafels en stoels viel den plichtige op het lijf, eer dezt tweede schot kon lossen. De twee twistenden zijn schoonbra De plichtige, een handelsreiziger, 1 klaarde in het commissariaat van pols dat hij, hadde de politieofficier hemr. niet belet, zijn schoonbroer zou hebben Zekere J.-B. Janssens, van i Jans-Molenbeek, weduwenaar en n van twee kinderen, was zaterdag at met drie vrienden in den omtrek Beenhouwersstraat, te Brussel. Allen waren dronken. Zij leidden rijtuigje, waarvan zij op zeker oogeÉ het paard uitspanden, om het in een: chantant binnen te brengen. Zoo ontstond er natuurlijk ruzie, ba zakelijk met eenen nachtwaker. E; klaps zakte Janssens in elkaar. Agn snelden toe en deze brachten den gek ste naar het gasthuis, waar hij zon morgend stierf. De vrienden van den vermoord; weeren da. de nachtwaker hem eenp stuk hout op het hoofd heeft geslagec De vermoedelijke moordenaar te Lombeek en is vader van zeven t ren. Zaterdag rond middernacht nats onbekende een huurrijtuig aan de Na statie te Brussel en deed zich naa: hotel van den omtrek der Zuidstaties ren. Toen hij uit het rijtuig stapte, hij barrevoets en nog alleen met brcé hemd gekleed onderweg had hij andere kleedingstukken door het pc geworpen. De zonderlingen reiziger» naar 't commissariaat der Zuidplaaü leid, waar men spoedig bevond me zinnelooze te doen te hebben. De beweert met eene zeer belangrijke: ding bij het Russisch gouvernement»! te zijn. De ongelukkige, die ongeves jaar oud schijnt, verblijft thans in gesticht. Eene vrouw van St-Jans-Motó was aangehouden voor mishandeling hare twee stiefkinderen. Toen zij in kabinet van den onderzoeksrechter oE vraagd werd, bracht men het dochterb hare tegenwoordigheid. Het kind datK 9 jaar oud is, kreeg bij het zien dier2 van schrik zulken geweldigen zenuwu val, dat men het zelfs niet kon ondern gen. De jongen, 11 jaar oud, was 8 maand geleden, van huis weggeloopeai weigerde hardnekkig er terug te keeren Eenige metsers begaven zich Zs dagavond naar de statie van Schaarbs waar zij den trein moesten nemen huiswaarts te keeren. Zij ontmoeten stoker van den ijzerenweg, Gustaaf D. die dronken was en een der werkliK tegen het lijf liep. Deze laatste sloeg k stoker en de mannen werden hand? meen. D... behaalde de bovenhand.! metser trok dan zijn mes en bracht c stoker verscheidene steken in den 1 toe. De komst van een policieagent stes een einde aan de bloedige vechtpah Terwijl de gekwetste in een naburig" bandhuis verzorgd werd, leidde ®en dader naar het commissariaat van B met, waar proces-verbaal te zijnen 1" opgesteld werd. Over eenigen tijd werden door assisenhof van Antwerpen vier kerels levenslangen dwangarbeid veroordw die te Lier op de Kloosterheide een met messteken vermoord hadden. Mac dag avond werden de broeder en vrouw van het slachtoffer, toen zij B waarts keerden, door vier gemaskeio mannen aangerand en zoo wreed ff" messen gestoken dat zij voor dood op baan bleven liggen. Men vreest dat slachtoffers hunne wonden niet zul- overleven. De ontroering op de Klooste

De Denderbode | 1904 | | pagina 2