Stedelijke Muziekschool Van tak op tak. AËLST. Allerhande nieuws. IXaar den Theater. Een rijke en ook christelijke dame, kwam zekeren voormiddag aan den pas toor harer parochie in eene der groote steden van ons land de toelating vra gen om dien avond naar den Theater te mogen gaan, waar ditmaal een schoon en heel zedelijk tooneelstuk werd opgevoerd. De pastoor, die heel wel de gevoelens en bijzonder het hert der dame kende, v zekerlijk Mevrouw antwoordde hij, doch op eene voorwaarde en dat is dat ik met u mag medegaan Gij, Mijn heer pastoor, met mij medegaan Ja, ja, ik en 't is gemeend, zulle. u Ge gekscheert met mij. Geens zins, mevrouw en om 2 uren zal ik u met een rijtuig komen halen. Om 2 ure Juist. a En de Theater gaat maar om 8 ure 's avonds open Waar zullen we midderwijl blijven Om 't even, Mevrouw. Maar 't zijn mijne voorwaarden. Wilt ge gaan, dan ga ik mee, en op mijn uur zoo niet, dan geef ik u geene toelating. De dame die de opgeruimde inborst van den pastoor kende, dachtDaar zit iets achter zij antwoordde lachende dat zij de gestelde voorwaarde aannam, rn hem om 2 ure ten harent zou verwachten. 's Namiddags, op het bepaalde uur, stond de pastoor met zijn rijtuig stil aan het huis der Dame. Deze stapt heel be nieuwd in, zonder nochtans te vragen waarheen zij reden. Beiden vertrokken en rolden straat in, straat uit, totdat zij ten laatste aan eene armzalige woon ble ven stil staan. Waar brengt ge mij naar toe, Mijnheer pastoor vroeg de dame verwonderd. Naar den Thea ter, Mevrouw. Ge lacht zeker met mij Hoegenaamd niet, Mevrouw, we gaan hier samen den Theater der ellende binnentreden. Geloof mij nooit zult ge zulk aandoenlijk tooneel gezien hebben. Gelief mij te volgen. Ze traden de woning binnen en klom men steeds hooger en hooger, totdat zij, buiten adem, een deernisweerdig kamer ken, onder het dak gelegen, bereikten en ingingen. Daar, onder de losgewaaide pannen, lag op ten bussel stroo eene arme, uitgemergelde, zieke, jonge vrouw, met hare twee jonge kinderkens ternau wernood was zij gedekt, en geheel van vuur en voedsel beroofd. Zij lachte den liefdadigen pastoor tegen en wierp eenen langen smeekenden blik op de dame. Mevrouw zei de E. H. pastoor, de ongelukkige moeder toonende, zal u dezen avond op den Theater een hartroe render tooneel voorgesteld worden De dame barstte los in tranen en reikte de arme lijderes de hand toe. Deze was gered dank aan den vindingrijken list van den liefdadigen pastoor. Het weer van Maandag. De hevige wind van verleden Maandag heeft in Vlaanderen nog al schade aange richt. Te lande zijn bijna al de haverstruiken, welke nog op het veld stonden, omver Hier en daar is ook een boom uitge waaid. Aan het paleis van justicie te Gent is een populier boven den grond afgebro ken. In de planterij Van Hulthemstraat werden een paar boompjes afgebroken. Op den Kortrijkschensteenweg, nabij de statie Gent-St-Pieters, werden vele boompjes gedeeltelijk uit den grond ge rukt. Op de Kalanderplaats is eene afsluiting rond de steenen van den heer Buyck, door het geweld van den wind omverge worpen ongelukkiglijk werd een kind hierbij gewond. streek beloofde een overvloedig gewas men mocht zeggen dat ze wt-1 gelukt was, doch de hevige windstorm op Half-Oogst heeft groote verwoestingen veroorzaakt men telt ze bij duizenden de hopstaken die in den grond werden geslagen. De heerschende droogte is hoogst nadeelig voor de hop plant en, zoo wij kortelings geen regen krijgen, zal de laate hop, de Carnau, veel te wenschen over laten zij kan niet bellen en zal slechts knoppen voort brengen die aan geen hop meer gelijken. Het gewas zal in dit geval klein zijn. Te Poperinghe bestatigt men een over vloedig gewas 't vierdubbel van 1903. In Engeland is de hop mislukt een zesde min dan in igo3 en de Engelsche brouwers zullen zich in den vreemde moeten voorzien. In den Elzas een vierde min dan in igo3 middelmatig gewas. In Bohemen drijdubbel van 1903, ge woon middelmatig gewas. In Beieren gewas lijk in igo3 mid delmatig gewas. Californie gelijk in 1903 middelma tig gewas. America gelijk in igo3 middelmatig gewas. Het tapijt van dtn pastoer. De volgende geschiedenis wordt door de Patrie verhaald Een brave pastoor uit eene Vlaander- sche gemeente ontving een brief van een collega, pastoor van eene Fraosche grens gemeente, meldend dat hij hem een tapijt ten geschenke zond. Korts nadien kwam een officieel bericht hem melden dat het tapijt te zijner beschikking lag in het douanenkantoor en dat bij het mocht la ten afhalen mits betaling van 5oo fr. boete. Men ziet van hier de verwondering van den braven geestelijke. Wat boete kan men hem opleggen Maar reglement is reglementde ver zender bad het tapijt slechts voor eene waarde van 100 fr. opgegeven maar de douaniers hadden het 5co fr. weerde ge schat en de boete moest dus door den bestemmeling worden betaald. De pastoor, nooit het voorwerp gezien hebbende en het dus niet kunnende schat ten, vermoedde dat de tolbeambten de weerde overdreven hij schreef en liep v2n bureel tot bureel, zelfs naar het mi nisterie om te bekomen dat voor eene verkeerde opgaaf toch zulke zware boete niet zou worden toegepast. Hij bracht het zoo verre dat men eene schatting bevool. En weet men wat de uilslag was De experten ontdekten dat het geschenk een merkweerdig en wonderschoon oud Aalstersch tapijtwerk was, van minstens 20,000 franks weerde. Onnoodig te zeggen dat de pastoor niet meer pruttelde en zich haastte de ge- ëischte 5oo fr. te betalen. Maar nu is't het tolbestuur die de lip laat hangen, omdat het zijne dwaling niet kon herstellen. Men zegt dat de pastoor de beambten eenen brief van bedanking heeft gezon den. vit 11 Aalst Uitslag der Prijskampen van 1904. Sectie A. Bestuurder Mr F. L Van den Bogaerde. Muziekleer Jufvrouwen. Leerares Mtj. L. Van Dinter. i* Afdeeling. prijs met onderscheiding Mej. Bruyi donckx Flora, Van Gaver Sidonie. 2e prijs met groote onderscheiding: Mej. Minr.aert Cécile, Verleysen Renée. 2® prijs met onderscheiding Mej. Eemans Emma. 2e prijs: Mej. Amant Margareta. i8 Accessit met onderscheiding Mej, Pannemans Alida. 2® Afdeeling. i® prijs met onderscheiding: Mej. Phlip- po Martha. i® prijs Mej. Haven Elvira, Van Op- denbosch Jeanne. 2e prijs met onderscheiding Mej. Gré- goire Lucie, Van Herreweghe Palmyre. 2e prijs Mej. Commerman Sylvie. ie accessit met onderscheiding Mej. Van Ginderdeuren Maria, De Grève Martha. I® accessit Mej. Bonner Josephine. 3® Afdeeling. i® melding met de grootste onderschei ding: Mej. De Geyter Esther. 1® melding met groot onderscheiding Mej. Van den Bossche Maria. i® melding met onderscheiding Mej. Clotmar. Laura. 1® melding Mej. Van Ginderdeuren Florence, Jacobs Maria, Van der Poor ten Maria, D'Haens Aline. 2® melding met de grootste onderschei ding Mej. De Sadeleer Alida, Callebaut Stephanie. 2® melding met groote onderscheiding Mej. Schollaert Maria, Stuyver Anna, D'Haens Louisa, Ducaju Laura, Van der Veurst Elvire, D'Haese Alice. 2® melding met onderscheiding Mej. De Coninck Anna, Commerman Elisa, Temmerman Eudoxie. 2® melding: Mej. Van Damme Helena, Brantegem Louisa. 3® melding met onderscheiding Mej. Ladeuze Suzanne, 3e melding Mej. Meert Palmyre. Muziekleer Jongelingen. Leeraar M. F. L. Van den Bogaerde. 1® Afdeeling. 1® prijs met de grootste onderscheiding: M. Mertens Florent. t® prijs M. Van der Meirsch Alfons. 2® prijs MM. Eemans Florimond, De Vos Achiel. ie Accessit met groote onderscheiding MM. Eemans Gaston, Guns Arsène. 2® Afdeeling. 1= prijs met groote onderscheiding MM. Eibers Eugeen, Guldemont Theo- phiel. 1® prijs MM. De Vuyst Julien, De Schaepdtyver Frans, Gbys Hector. 2e prijs met de grootste onderscheiding: M. De Schaepdryver Hendrik. 2® prijs MM. Van Geerteruyen Lode- wijk, Van Sinay Raphael. 1® accessit MM. Van Opdenbosch Ju lien, Plas Edgard, De Waele Robrecht, De Vos Alexander. 3® Afdeeling. 1® melding met de grootste onderschei ding M. Podevyn Jan. ie melding met onderscheiding M. Hoevelinck Prosper. ie melding M. Van Neck Jozef. 2* melding met de grootste onderschei ding M. Ghys Achiel. 2® melding met groote onderscheiding M. Beeckman Leo. 2® meiding met ondeischeiding MM. De Schaepdryver Philemon, Huylebroeck Philemon, De Schaepdryver Emiel. 2® melding MM. De Clercq Frans, Vtrnimmen Joris. 3® melding met de grootste onderschei ding MM. Bocqué Léopold, Gehot Fer- nand, Troch Alfred. 3® melding met onderscheiding: M. De Schaepdryver Lodewijk. 3® melding M. Van der Poorten Ro brecht. Muziekleer Volwassenen. Leeraar M. F. L. Van den Bogaerde. l® Afdeeling, i® prijs met onderscheiding M. Tem merman Jozef. ie prijs M. Corael Fritz. 2e prijs MM. De Raeve Polydoor, De Smet Lodewijk. 2® Afdeeling. t® prijs met onderscheiding M. Van Lierde Hendrik. 1® prijs MM. De Rouck Edmond, Vidts Alfons. 2® prijs met de grootste onderscheiding: M, Cornand Alfons. 2® prijs met groote onderscheiding M. Agne»ssens Alfons. 2e prijs met onderscheiding MM. De Vos Polydoor, Van Malderen Hilaire, 2® prijs M. Van den Berghe Josef. 3® Afdeeling. i® melding met onderscheiding: M. Var. der Tae-len Prosper. 1® melding MM. Palsterman Frans, De Smet Homère. 2® melding met de grootste onderschei ding: M. Van Lierde Jozef. 2e melding met onderscheiding: M. Lie- baut Jozef. 2® melding: M. Van der. Brempt Frans. (Vervolg Woensdag aanst.) Jubile der Onbevlekte Ontvangenis. Plechtige Bedevaart der Stad Aalst en omliggende Parochiën naar O.-L.-Vrouw van Lede op Zondag n September, om te beantwoorden aan den oproep van Z. H. den Paus van Rome, te gelegenheid van het Jubelfeest der Onbevlekte Ont vangenis van Maria. Orde der Bedevaart: Om 12 uren, bijeenkomst der Bede vaarders van Aalst in St.-Martenskerk,om vandaar stoetsgewijze te vertrekken naar Lede langs den Gentschen steenweg Om 2 uren, Ommegang te Lede Na den Ommegang, vergadering der Bedevaarders op de Markt van Lede en uitvoering, met honderde zangers, van een Jubellied, ter eere der Onbevlekte Ontvangenis Daarna korte Aanspraak door den Zeer Eerw. Heer Deken van Aalst Om 6 uren, bijeenkomst aan den Dreef van liet kasteel en terugkeer naar St-Mar- tenskerk om er den zegen van het H. Sacrament te ontvangen. De inwoners van Aalst worden drin gend verzocht in groot getal de Bedevaart te vergezellen en alzoo een nieuwe blijk te geven hunner verkleefdheid aan den Paus en godsvrucht tot Maria. Voorstander van het onderwijs. Liberale gazetten juichen omdat in Frank rijk weer eenige duizende kloosterscholen gesloten zijn. Men zal nieuwe bouwen, zeggen ze, en betere, met betere meesters. Betere, dat wil hier zeggen, wereldlij ke, goddelooze scholen. Maar eer die nieuwe scholen er zullen staan, zullen nog al eenige jaren verloo- pen. Intusschen zullen eenige honderd dui zenden kinderen in onwetendheid op groeien. En de liberalen juichen 1 Zij hebben liever dat, dan dat ze in eene catholieke school zouden onderwe zen worden. Al hunne liefde voor de school en vcor leerplicht, is dus voor de goddelooze school Dat zouden de catholieken voorstaan ders van het verplichtend onderwijs, niet mogen vergeten. Itoode badgasten. -- Vooruit is kwaad. De gazetten hebben geschreven dat Anseele te Blankenberge was Hubin in Zwitserland, enz. Leugens zegt Vooruit. Maar, voegt hij erbij 11 Zegt ons ne d keer, waarom Anseele naar Blanken- d berge en Hubin naar Zwitserland niet zouden mogen gaan, als hunne beurs het hun toelaat. Niemand, Vooruit, betwist hun dat recht. Maar aan de rijke menschen verwijt gij geheele dagen dat zij... rijk zijn, dat hunne beurs hun toelaat naar badsteden, enz. te gaan gij betwist hun het recht geld te hebben waarom betwist gij dat recht aan de socios niet In den tijd was de klakke van gezel Anseele wel bekend. Dat was hetkentee- ken dat hij een arme werkjongen was. Die klakke is verdwenen en vergeten het is niet meer noodig den armen dom pelaar uit te hangen Zeg, is gezel Ter- wagne niet afgestapt in het Royal palace Hotel te Oostende en rust Furnemont niet in zijne villa te Wenduine Maar zegt ons eens, gij, roode leepe- rikken, hebben de millioenrijke socia listen, de arme werklieden, dan niet be stolen op hunnen arbeid om dit gestolene en achtergehouden geld te gaan verbras sen te Spa, te Oostende, te Blankenber- ghe, te Heyst, in Zwitserland, in America en elders Het nut van den appel. Het kan niet anders dan goed en nuttig zijn de aandacht te vestigen op het feit, dat de appel een grooter percentage aan phos phorus bevat dan eenige andere vrucht of groente. Phosphorus is nu een noodzakelid mid del tot onderhoud en vernieuwing van de hersenbestanddeel. De zuren, die de ap pel bevat,zijn eveneens van groote weerde voor menschen, die een zittend leven hebben en wier lever traag werkt. Zij dienen om uit het lichaam af te scheiden de schadelijke stoffen, welke zoo zij niet verwijderd worden, de her senen zwaar en dof maken, en geelzucht of huiduitslag veroorzaken. Deze omstandigheid moet geleid heb ben tot het veelvuldig gebruik van appel- sausen of appelmoes. Het sterke zuur van appelen, hetzij rauw of gestoofd, neutraliseert den scha delijken invloed van velerlei bestand- deelen, die zich vormen bij een te over vloedige voeding. Onder alle omstandigheden en in alle gevallen is er geen heilzamer vrucht dan de appel. Men behoorde hem in alle gezinnen geregeld te gebruiken. Workloozentonds. Onze blauwe, roode en groene tegenstrevers beweren dat het dank is aan hunne initia, tief en aandringen dat het Werkeloozen- fonds hier te Aalst gaat ingericht worden. De waarheid is dat deze kwestie reeds lang ter studie was in onze catholieke Gemeenteraad, als er onze driekleurige tegenstrevers er aandachten. Ze hoorden er een klokje over luiden die hen wakker schudde. Overigens geen enkel der blauwe con troleurs is in staat die kwestie behoorlijk op te lossen. Wij zouden eens een verslag van een van hun over die kwestie willen hooren. Dat praten oordjes waren dan zou het wel gaan. St. Pieterspenning. De liberale bladen zijn recht geestig als zij over de St. Pieterspenning spreken. Volgens dat het in hun kraam te pas komt, veranderen zij de opbrengst van die inzameling in ontzagglijke verhou dingen. Willen zij aan hunne lezers wijs maken maken hoe schatrijk de Paus is, dan brengt de St. Pieterspenning jaarlijks twintig, dertig, ta tot vijftig miljoen op. Willen zij, anderzijds, bewijzen dat het geloof om zeep gaat dan zakt de opbrengst van St. Pieterspenning nog rapper dan een thermometer, dien men uit eenen oven haalt om in eene ijskas te steken. De geloovigen geven niets meer nauwelijks drij miljoen, zelfs maar twee of liever maar een arm miljoentje. Het scheelt weinig of men verzekert dat de St. Pieterspenning niet genoeg opbrengt om de kosten der inzameling te dekken en dat de Paus er van 't zijne moet bij leggen. Voegen wij er nog bij dat, als diezelfde bladen van kiezingen spreken, zij bewe ren dat de opbrengst van St. Pieterspen ning niet naar Rome gaat, maar besteed wordt aan kiespropaganda.Dat alles belet niet dat, acht of veertien dagen nadien, de Paus weer schatrijk is, dank aan de kolossale opbrengst van den St. Pieters penning? Echt vermakelijk, niet waar P I L A T U S DAENS verblijft op 't oogenblik aan het zeestrand, te Blan- kenberghe, en geniet er al de wellusten die men er zich verschaffen kan. En men weet hoe kostelijk het daar is de steenen der straat vragen er u geld. En dan hoort men hem jammeren over 't droevig lot onzer werklieden en eischt meer welstand voor hen. Indien de liefde en genegenheid die Pilatus aan onze werklieken toedraagt, waarlijk gemeend was, dan zou hij aan de wellusten van 't zeestrand verzaken, en 't gene hij er verbrast aan de meest noodlijdenden uildeelen. Maar hola moederskindje ligt nader bij 't hert van dien genieter Tegen de motten. Tapijten maakt men vrij van motten, door ze met natte linnen doeken te beleggen en daar met een heet strijkijzer over te gaan. De damp doodt alle insecten en hun broedsel. Gezantschap te Peking.Eerstdaags zal eene wacht, samengesteld uit ongeveer 20 onderofficieren en soldaten, naar Pe king vertrekken, waar zij de Belgische legatie zal bewaken. Het bevelhebberschap van deze kleine troep zal toevertrouwd worden aan den luitenant ridder de Wouters d'Oplinter, van 't 2® regiment gidsen. De inrichting der wacht zal vlijtig door gedreven worden en men denkt dat zij rond 15 September te Antwerpen zal kun nen inschepen. Belangrijke wedstrijd. De Belgi sche academie van geneeskunde heeft een prijs van 10,000 fr. uitgeloofd door eenen onbekende gegeven, voor belangrijke ont dekkingen op het gebied van het centraal zenuwstelsel, in 't bijzonder van de epi lepsie. Deze moeten door klinische waar nemingen en ziektekundige en therapeu tische feiten worden gestaafd. De mededinging wordt op i5 Decem ber 1905 gesloten. Wanneer er antwoor den inkomen die niet in aanmerking kunnen gebracht worden voor den prijs, maar toch zeer verdienstelijk zijn, kun nen aan de schrijvers premiën toege kend worden van 3oo tot 3ooo fr. Bo vendien kunnen nog twee prijzen, een van 5ooo en een van 25oo fr., toegekend worden aan hem die eene belangrijke geneesmethode ontdekt heeft voor gene zing van ziekten van het zenuwstelsel, als b, v. een geneesmiddel voor de epi lepsie. Voor de jonge moeders. Wij roe pen de ernstige aandacht der moeders op de volgende voorschriften tegen den kin- dercholera of buikloop, die de policie- prefect van Parijs op de muren der stad heeft laten aanplakken 1. In den zomer zal men, zooveel mogelijk, de kinderen niet spenen. De borst der moeder en eener goede voedster is het beste middel om den buikloop on der de kinderen te voorkomen. 2. In geval men de kunstmatige voe ding toepast, zal men den zuigelingen slechts onvruchtbaar gemaakte of onmid- delijk gekookte melk toedienen. In geval de melk 6 uren gekookt is, moet zij her- kookt worden. 3. 't Gebruik van zuigflesschen met darmen moet streng verboden worden. Alle zuigflesschen, glazen of lepels, die tot de voeding van het kind dienen, moe ten onmiddelijk in kokend water ge- wasschen worden. 4. De eenige drank, die de kinderen mogen drinken buiten de melk, is gesui kerd gekookt water. 5. Verbod van fruit aan de jonge kin deren te geven. 6. De geneesheer zal zonder uitstel ge roepen worden in geval een kind den buik loop heeft, die levensgevaarlijk is, indien hij niet in het begin gestopt zou worden. Zondagrusfc. Om te oordeelen over de uitbreiding, die de bespreking van de wet op de Zondagrust nemen zal, is het reeds genoeg te melden dat er nooit meer aanvraag was naar een document als nu naar het verslag van M. Van Cauwen- bergh. En, ofschoon men nog niet weet wan neer de bespreking beginnen zal, zijn er van nu af reeds redenaars ingeschreven en onder dezen MM. Verhaegen, Melot en Borboux. Tentoonstelling van Luik. De groep XII, die zich met het practisch on derwijs, de economische instellingen en het vrouwelijk handwerk bezig houdt, heeft verscheidene harer leden gelast, de tentoonstelling der vrouwelijk kunst, thans te Oostende in gang, te bestudeeren. Verscheidene tentoonstelsters, die zeer belangrijke inzendingen deden, hebben beloofd, ook aan de tentoonstelling van Luik deel te nemen, onder ander met por- celeinschildering, opgewerkt leder, enz. Prinses Albert, de voorzitster van deze groep heeft met genoegen vernomen dat het artistieke deel van dezelve voor geene vorige tentoonstelling moet onderdoen. Het onderwijs zal in deze afdeeling ook zijn compartiment hebben. Daarin zal men zier. welke voortgang het practisch meisjesonderwijs heeft gedaan. Kortom, deze groep zal de anderen weerdig zijn en een groot deel hebben in den bijval der Wereldtentoonstelling. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Een werkman van 16 tot 18 jaar Een kuiper, kunnende rolvaten maken; Breisters voor één en één, om te huis te werken. Vragen werk Een werktuigkundige, ajusteerder. Daglooners en fabriekwerkers. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. Aan de liefhebbers van Geïllustreerde briefkaarten! Tegen vooruitbetaling van 3.25 fr. krijgt iedere verzamelaar van aanzichtbriefkaar ten op zijn adres gestuurd en met het post merk uit de stad van den oorsprong, 12 prachtige geillustreerde postkaarten van Constantinopel. deze postkaarten in prachtige kleurendruk uitgevoerd liggen ten inzage ten bureele van dit blad. Stuurt dus een postwissel van 3,25 fr. aan Joris Vande Putte, Korte Zoutstraat te Aalst om die kaarten binnen de 10 dagen franco op uw adres uit Constantinopel te ontvan gen Priesterlijke benoemingen Z. H. de Bisschop heeft Bestuurder benoemd te S' Nicolaas Van het Ziekhuis, den E. H. Van de Velde, leeraar in het Klein Seminarie Van het Spinhuis en der Arme Klaren, den E. H. Antlieunis, toegevoegd aal moesenier van het centraal gevang te Gent. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden op Donderdag 25 Oogst om 8 1/2 ure 's avonds, op het kiosk ter Groote Markt, door de Konink lijke Harmonie, onder het bestuur van M. R. Lenssens. 1. Hella Patzia, marche Ruelle. 2. Ouverture triomphals Leutner. 3. Mignon, fantaisie, sol. MM. D'hoir, V. Dhondt A. Thomas. 4. Un jour d'été cn Norwège, Fantaisie descriptive Wilmers. 5. Morceau de Concert, sol. M. Dhondt. Eeuhaes Kaatsspel op 't Esplanadeplein. Op Zondag 21 Oogst spelen de partijen: Schaerbeek, hoofdman Putmans. Herdersem, Moens. Etterbeek, Coeck. Brussel, Vict. Josselin. o Creemboter. Markt van Zaïerdag 3o Oogst 1904. 2o3 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 33g klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2710 kilogr. Aulst. Onze beiuanl. Deze week heeft de heer Karei De Mette, beiaardist, nieuwe arias gezet op 't uurwerk van ons Belfort. Voor d'uur Norma, Bellini. Voor 't kwaart na d'uur Zwitsersche aria, Weigl. Voor de halve uur Herbergprinses, Blockx. Voor 't kwaart 11a de halve uurElisere d'Amore, Donizetti. Aalst is onbetwistbaar de Stad in België die het eerst een beiaard heeft bezeten. In de oude kronijken treft men aan dat, in r432, Moenkine den Beyaerdere dag en nacht beiaarde voor de geboorte van den prins. Aalst. St-Martinuskerk. Op 't oogenblik is men de stellingen aan 't optimmeren voor zware herstellingswer ken aan den toren onzer St-Martinuskerk. Het berd en schaliën moeten bijna gansch vernieuwd worden, 't Zijn de heeren Rin- goir Petrus, schaliedekker en Frans Ver- loes, schrijnwerker, welke dit gevaarlijk werk hebben ondernomen. Aalst. Ongeval. Ter blauw- verwerij Schuermans is, bij 't verleggen van een riem, door onachtzaamheid een vinger afgedraaid tusschen twee kamwiel- tjes van den genaamden Van Steertegem Victor. AALST. Begin van brand. Donderdag avond rond 9 uren is een be gin van brand ontstaan op een zolder kamertje van 't huis in de Brabantstraat, bewoond door Camiel De Wever, her bergier en brouwersgast bij M. O. Van der Schueren, 't welk door hem en gebu- ren werd uitgedoofd. De tusschenkomst van ons vrijwillig Pompierskorps dat vlug ter plaats verscheen, was overbodig. De schade wordt berekend op 4 A 5oo fr. door verzekering gedekt. Oorzaak onbe kend. Erpe. - Gister Vrijdag, namiddag zijn twee huizen de prooi der vlammen geworden. Het eene bewoond door Leo Verhoeven, landbouwer, het andere door Amaat De Vuyst kuiper. Niets is kunnen gered worden behalve de beesten. Ook werd door 't vuur verslonden de schuur met den'oogst en stallingen van Joseph D'Herde, de stalling van den heer E. Eeman, notaris en eene kleine afhangen- heid van 't huis bewoond door den E. H. Onderpastoor. De schade is zeer aanzien lijk. Men vermoedt dat de ramp veroor zaakt is door kinderen die in de nabijheid vuur hebben gemaakt. Dank aan de moe dige werking van 't vrijwillig Pompiers korps heeft men geene ergere brandramp te betreuren. Zondag morgend zag men te Brus sel een armen dompelaar in de Restau rant Automatique met gretige oogen de uitgestalde spijzen aanblikken. Plotseling zakte de ongelukkige ineen en viel als eene massa ten gronde. Men snelde hem ter hulp, doch hij had opgehouden te le ven. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat de man van honger gestorven was. De policie van Brussel doet een onderzoek naar aanleiding van een schrik kelijk feit. In de Marollenwijk kwam de policie, wier aandacht door burenpraatjes was gaande gemaakt, in de kamer van een ouderling, die daar alleen lag te sterven. Hij had daags te voren zich in het gasthuis laten verbinden en was toen naar huis gekomen, waar zijn toestand deerlijk verslecht was. Een onderzoek bracht aan het licht dat de oude sukke laar door vier kerels aangerand was, dat zij hem bij de keel gegrepen en tegen eenen fruitwagen gesmeten hadden.Daags nadien stierf hij aan eene schedelbreuk. En dat alles had men in het gasthuis niet gezien Een der aanranders is op last van het parket aangehouden. HUWELIJK. Dijnsdag is te Brussel het huwelijk ingezegend van M. Albert Liénart, zoon van den heer Karei Liénart, Oudsenateur voor ons Arrondissement met Mejuffer Louisa De Coen, dochter van Alfred De Coen. Ann onze gëabonneerden raden we aan op hunne hoede te zijn tegen kinkhoest en verwaarloosden zo- merhoest. De geneesheer zou U niets beter kunnen aanraden dan de Siroop Depratere van kleurlooze Noorweegsche teer en tolubalsem. Die wonderbare ont dekking is wereldberoemd en geneest on feilbaar den gevaarlijksten hoest, zonder de maag of het hart te hinderen. Zij is te bekomen aan 2 fr. de flesch te Oostende bij den apotheker Depratere, alsook te Aalst bij de apothekers De Valc- keneer en Callebaut, en in alle goede apotheken. Het volkrijke kwartier der Lange Veld- en Koolstraten en omstreken te Antwerpen, is Woensdag avond weer eens in opschudding gebracht. Dit gebeurt in dit kwartier nogal dik wijls, is het niet door vechtpartijen, dan is het door de komst van policie, die er eene huiszoeking komt doen. Nu was het niet minder dan om een moord, die geheel den omtrek te been bracht, en voor oorzaak heeft het stelen van eenen geldbeugel. Verleden week was van Zekeren P, De Feu, wonende Lange Koolstraat, een geldbeugel met 45 fr. gestolen, toen hij op eene bank lag te slapen. De bestolene, eene klacht bij de policie neerleggende, verdacht er twee gekende geburen van, waaronder de 2Öjarige Michel De Jong, inwonende bij zijne tante, de wed. De Dender, met hare twee zonen, Frans en Jef, in de Lange Koolstraat, 76. Dit is een gang tusschen de Lange Kool- en Veldstraten, aldaar genoemd den Duitschen Boulevard. Woensdag middag, toen Michel De Jong van zijn werk thuis kwam,verkeerde hij in staat van dronkenschap en begon tegen Frans De Dender ruzie te maken over zijn lief. Het bleef daarbij niet, want Frans kreeg slagen en dezes moeder, die

De Denderbode | 1904 | | pagina 2