BREUKEN er kiprif zen. Perziè. dronken- wilde hij eene grap doen en I gebood zijn n jarig zoontje de pistool op hem at te schieten. Het kind, als door een voorgevoel be wogen, weigerde. En Stend, den held willende uithangen, loste zelf het schot in zijne zijde. Hij viel bloedend neer en toen men hem opnam had hij den laatsten adem uitgeblazen, Hij was getrouwd en vader van 6 kin deren. Onderofficieren aan het werk. Sabelhouwen. Revolverschot. Vier onderofficieren der genie, kwamen des nachts in de herberg van M. Flues, Lombaardevest te Antwerpen. Alle vier verkeerden in dronken toestand.^ Een van hen ontlastte zijne maag, in 't mid den der herberg, waarop ruzie ontstond en de herbergier eenen der dronken on derofficieren buitenzette. De drie makkers gingen hem na, en een dezer laatsten, eenen stoel meenemende uit de herberg, bracht den herbergier er verschillende sla gen meè toe. De herbergier gelukte erin, terug naar binnen te gaan en de deur op slot te doen. Dit maakte de onderofficieren razend en om hunne woede te koelen, trokken zij hunne sabels en kapten er mee op deur en de vensterbluiken Fl. is alsdan naar boven gegaan en heeft langs het venster een re volverschot gelost, hetwelk de lieve onder officieren op de vlucht heeft gedreven. Twee hunner schijnt men te kennen. Proces-verbaal is opgemaakt. Oosterzeele.Laffe aanranding. De twee gebroeders De Lantsheere, de een 23 en de andere 16 jaar oud, kwa men in den nacht van Dinsdag tot Woens dag, een weinig over i uur, naar huis, wanneer zij eensklaps aangevallen werden door een vijftal kerels, die zich aanstelden als wilden. De jongste kon ontsnappen en liep dadelijk huiswaarts om zijnen vader en nog een anderen broeder te halen. Wanneer vader De Lantsheere ter plaats kwam werd hij evenals zijn zoon vreeselijk mishandeld en met messen en eenen riek gestoken door de baldadi- gaards. Er bestaat groote vrees dat De Lantsheere er het leven zal bij inschieten. De laffe aanranders zijn gekend. Het parket van Brugge is Donder dag r.aar Mariakerke gegaan voor het onderzoek betrekkelijk het op Zondag ge beurde automobielongeluk. De chauffeur, die de kleine Moerman heeft overreden, is dien van graaf de Penha Longua, geattacheerd aan het Portugeesch gezantschap te Parijs. Hij reed met twee personen in het rijtuig zijns meesters Zondag namiddag langsheen den dijk van Oostende. Met volle snel heid ging het tusschen de wandelaars door, tot men een knaapje van 4 jaar overreed, zoon van M. Moerman van Tourcoing, in verlof te Oostende. Het kind stierf twee uren later in de armen zijns vaders, die getuige was van het ongeluk. Zonder de tusschenkomst van de policie zou de chauffeur een kwaad oogenblik beleefd hebben, zoo opgewonden was het volk. Men vraagt te Oostende algemeen eene betere bewaking. Er is maar een agent, zegt men, langs dien kant. Het kleine slachtoffer is Dinsdag begraven. De bezoekers te Mariakerke bebben eene in schrijving geopend voor eene kroon en met het overschot zal men een bed Jean Moerman stichten in de Krib Louise- Marie te Oostende. Maandag avond steeg te Kortrijk een ballon op, bemand met den luchtrei ziger Dumortier, vier inwoners van Kort rijk en de vrouw Dumortier, die op een velo zat, welke onder aan de mand hing. Bij kalm weer opgestegen, ontmoette de hoogte een stormwind, die hen met groote snelheid naar Ledeghem en Moorseele dreef, en men verplicht was te dalen. Het anker brak en een der inzittenden sprong er uit van dit gewicht ontlast steeg de ballon opnieuw op om een kwaart mijl verder weer neer te dalen. Daar konden eenige personen de koor den grijpen en alzoo een einde stellen aan die gevaarlijke vlucht. Er hebben geene persoonlijke ongeluk ken plaats gehad, doch M. De Veughele, die uit de mand was gesprongen, heeft eenige kwetsuren. De velo van Mad. Dumortier is natuur lijk in stukken. Zekere Van de Velde, schoenmaker, zat Dijnsdag namiddag, rond 4 ure te Meirelbeke, in het huis van den mulders- :gast, Oscar Van den Oostende, wanneer deze laatste op het onverwacht binnen kwam. Van den Oostende was verstoord om dat hij Van de Velde daar aantrof en zegde hem dat het daar zijne plaats niet was. Deze opmerking klonk Van de Velde zeer onaangenaam in het oor. Hij liep naar zijne eigene woning, nam daar een schoenmakersihes en kwam er mee terug in het huis van Van der. Oost ende. Hij bracht er den man eenen steek mee toe in de richting van het hart. Van den Oostende viel ten gronde en verloor gulpen bloed uit eene breede wonde. Er bestaat groote vrees dat het ongelukkig slachtoffer, dat vader is van vijf kinderen, den nacht niet zal door brengen. De laffe dader, een weduwenaar met vier kinderen, heeft zich in handen der policie gegeven. (Nadere bijzonderheden), Vrouw Van den Oostende, echtgenoote van het slachtoffer, geeft zich nog al dik wijls aan den drank over en de schoen maker Van de Velde helpt haar meermaals eene flesch ledigen. Dat was Dinsdag weer het geval ge weest en toen Van den Oostende rond 2 ure thuis kwam, vond hij beiden dronken in zijne woning. De schoenmaker lag met het hoofd op tafel te slapen. Eene tas koffie met kren- tenboterhammen, stond voor hem. Eene woordenwisseling ontstond en ten slotte werd de dronkaard op straat gesmeten, na eene rammeling te hebben gekregen. Van den Oostende begaf zich naar eene herberg waar de schoenmaker hem op zocht en eene nieuwe woordenwisseling ontstond en buiten begon een nieuw ge vecht, tot dat de muldersgast naar huis ging. De schoenmaker ging nu naar zijne woning een schoenmakersmes halen. Hij zocht zijnen tegenstrever op in twee her bergen in de laatste toonde hij het mes. Men weigerde hem drank te geven. Eenigen tijd later, rond 3 1/2 ure, ont moetten beide mannen elkander. Een I nieuw gevecht ontstond. Plots haalde Van de Velde het schoenmakersmes te voorschijn en stak het in de borst van den muldersgast. De steek werd met groot geweld, van omhoog naar omlaag toege bracht. De wonde was 5 centimeters diep. Het slachtoffer liep weg, ging op de deu ren kloppen, doch daar niemand durfde open doen viel de ongelukkige uitgeput ten gronde. De zoon van den burgemee ster riep den pastoor, den geneesheer en de policie. Men hield den dader aan. Verschillende geneesheeren hebben den gekwetste verzorgd. Men begrijpt niet hoe Van den Oostende op den slag niet gedood werd. Het parket is Woensdag namiddag ter plaats geweest. Het slacht offer is 32 jaar en vader van 2 kinderen. Hij is van deftige familie, evenals zijne vrouw. De dader is 47 jaar, weduwenaar met 5 kinderen. Ongeluk. Dijnsdag namiddag omtrent 5 ure kwam Mevr. Roossens van Waasmunster, met hare dochters, i5 en i3 jaar oud, in een open rijtuig, om bij M. Dc Jaegher-Vindevogel in de Wal brugstraat, een vriendenmaal bij te wo nen. Toen dit afgeloopen was rond 11 ure 's nachts kwam zij met hare twee kin deren uit het huis en stapte met de oudste dochter in het rijtuig, de jongste stond gereed om in te stappen. Plotselings werd het paard schichtig en stormde als een pijl uit den boog de straat in. De dame kon er met hare dochter nog uitspringen. Beiden vlogen met hoofd en lichaam te gen de blinden van een naburig huis zonder zich erg te bezeeren. De knecht die het stormende paard wilde bedwin gen, werd van den bok geslingerd met het ongelukkig gevolg dat, volgens ver klaring der beide dokters De Ryck en De Belie, zijne twee beenen in spaanders ge broken waren, zoo erg dat eene pijp van een der beenen door de spieren stak. De knecht werd spoedig naar het hospitaal gedragen. Het paard was op den loop. M. De Jaegher liep het achterna en sprong onderwege op een karreken, dat hij ontmoette om het te achterhalen. Het liep door de gemeentenTemsche en Steen dorp, draaide om en kwam terug ge stormd om in de wijk de Vel stil te hou den waar de voituur in splinters geslagen werd. Wat den paardenknecht betreft, zekere Suy van Waasmunster, getrouwd en va der van kinderen, deze heeft in het gast huis eene operatie ondergaan. De dame is met hare dochters, om hare familie niet ongerust te maken, in den nacht met een huurrijtuig nog naar Waas munster willen vertrekken. Zonderlinge zaak. Er wordt in Mcchelen veel gespronken over een geval van bloedvergiftiging, die hier de I dood van eenen beenhouwer voor gevolg I heeft gehad en eene lijkschouwing uit- lokte. De beenhouwer in kwestie, De Vadder geheeten, had op de veemarkt verschei dene beesten betast, toen hij eensklaps aan een puistje op den arm, eene hevige jeuking gevoelde. Hij wreef er over en de arm begon geweldig op te zwellen. Toen hij thuis kwam, ging de been houwer naar bed, de geneesheer werd ge roepen doch ondanks alle zorgen stierf de man denzelfden avond. De geneesheer leverde de noodige bewijsstukken af en de begrafenis werd op daags nadien be paald. Het lijk werd gekist. Doch in den loop van den nacht hoorde men een geweldigen slag. Men ging zien en zag dat de doodskist geborsten was. De arm was gedurig gezwollen, zoodat hij zoo dik was als het lijf. De geneesheer werd opnieuw geroepen en deze verkreeg van den burgemeester eene toelating tot onmiddellijke begra ving. En in eene groote spekkist werd het lijk naar het kerkhof gebracht. De zoon, die middelerwijl uit Parijs was aangekomen, om des morgends de begrafenis bij te wonen, is, naar het schijnt, voornemens de lijkschouwing te vragen. Zoo is het dan eindelijk in den loop dezer week eene vaste waarheid ge worden, dat met 1 October aanstaande de Staatsweldadigheidsschool van Reckheim naar de stad Ieperen (West-Vlaanderen), zal vertrekken. Dit onverwachte nieuws heeft bij velen eene ware ontroering te weeg gebracht, terwijl het door anderen met voldoening werd vernomen. Zeker is het dan ook, dat uit dit heengaan eene buitengewone verandering in die gemeente zal voortspruiten. Men is heden nog bijna gansch onwetend, over hetgeen naar hier zal overgebracht worden. Professor Ernest Doudou, een be kend Belgisch geoloog, heeft te Tilff, in het zoogenaamd hol van Beauregard, druipsteengrotten ontdekt, die in grootte en schoonheid de beroemde grotten van Han en Rochefort moeten overtreffenM. Doudou is al 35o meters ver binnenge drongen. Hij schat dat het hol zich ver scheidene kilometers ver uitstrekt langs een tusschenvloeiende beek. In het door hem bezochte gedeelte zijn prachtige za len en vooral een wonderschoon meer. Dinsdag morgend is gedurende de ruiterij-oefeningen in 't kamp van Bever- loo een kanon der 3pebatterij gesprongen. Een kanonnier werd het gezicht afzichte lijk verbrand, hij zal zijne oogen verhe zen een ander werd aan den rug ge kwetst, zijn toestand is wanhopigvan eenen order officier is ook het gezicht verbrand en een vierde heeft een arm en hand erg verbrand. Donderdag nacht ten 2 ure ontstond er brand in de stokerij van M. Camille Warzée, te Beauraing. In een oogenblik stonden de woning en de aanhoorigheden in brand. In de stokerij was er een put die i5ooo liters alcool bevutte. In het magazijn lagen er 5o vaten genever en cognac, alsook een twintigduizendtal flesschen van verschil- lige wijnen en likeuren. Geheel de blok is in asch gelegd. Hier en daar staat nog een rookende muur recht. De schade zal ongeveer 100.000 fr. bedragen. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Handels-Rechtbank. VAN AELST Frankrijk. Bij vonnis van 25 Augustus I9°4 heeft de Rechtbank het voorkomend con cordaat der failliet bekrachtigd bekomen door M. Louis Van de Maele-Hylebos, sigarenfabrikant te Geerardsbergen, in date 11 Augusti 11. Aelst, 27 Augustus 1904. De Griffier, Edm. SCHEERLINCKX. Godsdiensthaat De algermenc raad van Isêre heeft den wensch uitge drukt dat de prefekt zoo spoedig mogelijk een besluit neme, bevelend dat de niet concordataire kapellen onmiddelijk ge sloten worden zooals die van La Sallette en dat de bedevaarten aldaar worden af geschaft. De raad drukte ook den wensch uit, dat het gouvernement aanstonds zou overgaan tot de sluiting van Lourdes, Paray-le-Monial, Fourviéres, Montmar- tre, kortom van alle bedevaartplaatsen. Hij vroeg ook de afschaffing van alle kloosters, zelfs de gasthuizen Waarom op dien weg niet voortgegaan, o, verdraagzame en vrijheidslievende raad, en ineens de onthoofding niet voor gesteld van alle geloovige catholieken De godsdienstvervolging. -- M. Vallé, minister van justicie, heeft in eene redevoering, uitgesproken te Chélons- sur-Marne, eene nieuwe oorlogsverkla ring afgi legd tegen al wat catholiek is. Dat is fataal er kan tegenwoordig geen Fransche minister den mond open doen zonder eene oorlogsverklaring tegen de Kerk uit te spreken. Van iets antlers ge wagen zij niet en het Fransche volk is er mee tevreden. Een bewijs hoe diep treu rig de toestand is in dat land. Duitschland. Droogte en regen. Wie bij den tegenwoordigen lagen waterstand op den Rhijn vaart,ziet overal op de rivier groote zandbanken uitsteken, welke den indruk maken van onbegroeide eilanden, tus schen welke de schepen en vlotten zich voorzichtig een weg moeten banen. Bij Lorch en in de Rheingau beslaan die zandbanken een groote oppervlakte. Hier en daar ziet men de jeugd uit de buurt op de zandbanken spelen. Uit het zand steken nu en dan klippen op, die anders niet te zien zijn en de schippers tot bij zondere voorzichtigheid aanmanen. Se dert 1842 moet het peil van den Rhijn zoo laag zijn geweest Bij het laatste hoogwa ter in de vorige eeuw, in 1882, stond de BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. J. Van der Eeken, tw., met J. Coene, tw. A. Vandessel, kleerm., met E. Van der Haegen, tw. L. Buys, tw., met U. Vt rdickt, br. E. De Coster, poliss. met M. Mathieu, tw. A. Verhulst, voerm., met C. Gysens, br. G. Claes- sens, wever, met C. Van Geirt, tw. B. Roelandt, schrijnw., met M. Osselaer, heib. J. Van de Meerssche, tw., met M. Van Gussem, tw. OVERLIJDENS. J. Van der Stock, wed. Van Impe, z. b. 74 j., Hoogevesten. J. Lauwers, blauwv., 27 j.. Eilandstraat. J. Vande Maele, wedr De Schryver, z. b. 68 j., Ouden Dendermondschensteenweg. 4 kinderen onder de 7 jaren. Gemeente Bavegem O E RICH X Burgemeester en Schepenen der Ge meente Bavegem, in uitvoering van art. 41 van het landelijk wetboek, maken be kend dat op Zaterdag i5 October 1904, om één ure namiddag, door eenen daartoe aangestelden gezworen landmeter zal worden overgegaan tot de grensbepaling der buurtwegen N1* i3 en 14 dezer ge meente genaamd Boschstraat en Leegen Helsegemweg. Te Bavegem den 26 Juli 1904. NAMENS HET COLLEGE Op bevel De Burgemeester, De Secretaris, V. Brackman. Louis Galmart. Heelkundig Gesticht TE E E K L O O Alle slag van Opera tién, speciaal het radikaal genezen van BREUK, WATERBREUK, UITZAKKING der LIJFMOEDER, (matrice), enz., op 8 tot 14 dagen tijds. Te raad plegen Zondag en Dijnsdag van 8 tot 10 uren en Donderdag tot den middag. Ook per brief. 2214 Handelend Geneesheer Dr H. LOWIE. Masteluin Rogge Rhijn te Mainz 6 meters hooger dan nu. i Garst In het zwaar geteisterde Silezië is he weer thans omgeslagen. Na eene droogte van elf weken, is het Woensdag beginnen te regenen. Donderdag hield de regen nog aan. De rivieren beginnen te wassen. Engeland. Een hachelijk oogenblik. Te Rams- gate steeg een ballon op, bestuurd door M. Gordon, die bij zich in het schuitje nog eene jonge dame had, miss Minnie Mansfeld. De opstijging ging zeer voor spoedig, maar eenmaal boven dreef een flinke bries den ballon zeewaarts. Zoodra de luchtschipper dit gewaar werd, gingen hij en de d*me in valschermen, waarmee Zaterdag 27 Oogst 1904. Tarwe fr- 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 0,00 a 0,00 7,20 a 9,00 2,34 a 2,43 65,00 a 75,00 0,00 a 0,00 Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin, de 100 kil.volgkw, 00,00 a 00,00 Hopmarkt. Aalsterhop igo3 beschikbaar fr. 147,5o de 5o kil. Aalsterhop 1904 op levering October- November, fr. 110 tot n5 de 5o kil. Merkt iets flauwer. i5 primé, prijs 120 - 175 fr. 37 ord., prijs 100 - 155 fr. GENT 26 Oogst. JAARLIJKSCHE VENDITIE van TOEMAAT TE ERPE. De Notaris EEMAN ta Erpe, zal op Dijns dag 6 September 1904, om 2 uren uamiddag, in het openbaar verkoopen 25 KOOPEN SCHOONEN TOEMAAT, wasseude te Erpe, in de Molennieeracben, op meerschen van MM. A. D'IIondt, te Aalst en Karei Schockaert, te Erpe. Op ffewone voorwaarden eu tjjd van beta ling, mits goede borgstelling. Studie van den Notaris LIMPENS, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van GRAANMOLEN WOONHUIS, TUIN en LAND, te lillPE, Molemneersch, verdeeld in 4 deelen, zie plakbrieven. ZITDAGEN Instel Donderdag 8 Septeinber 1904, Verblijf Donderdag i5 telkens om 2 uren nanoen, in S' Anna, te Aalst, Gentschensteenweg. OPENBARE VERKOOPING van ZAAILANDEN te Otter^ein. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal verkoopen i° Land te Ottsrgem, Molenkauter of Steenput, sectie A, nr 831, groot 27 a. 40 c. Gebruikers erven Seraf. De Smet. 20 Land alsvoren, op de Perre, sectie A, nr 95a, groot 14 a. 10 c. Gebruiker Constant D'Haese. 3° Land alsvoren, op den Doorn, sectie A, nr 49. groot 7 a. 90 c. Gebruiker Con stant D'Haese. ZITDAGEN Instel Donderdag 18 Augusti Verblijf Donderdag 1 September j om 3 uren nanoen, bij Louis Baal, te Meire, Vijverstraat. Uit «Ier Iinnd te koop. volledig toestel voor Melkcrii. toebehoorende aan de Hollandsche Maat schappij. Zich te wenden tot den heer Borreman-Mally, Lange Zoutstraat, te Aalst. On (loinnnde a louer. Magasin pour com. de HOUBLONS avec touraille et une ou deux presses 4 comprimer. Ecrire G. S. Bureau du journal. N° 110. Te koop uit der hand. Circa 1 hectaar 5o aren land allerbest geschikt voor bouwgrond in de nabijheid der stad, zich te bevragen ter studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oorde gem. Zenuwherstellende Poeders B A E T S L Gij die lijdt aan Vallonde ziekte, stuipm van St-Gui, zenuwaanvallen bfj de vrouwen (hysterie) of smarten gedu rende de maandstonden, onverdraaglijke hitteopdrang in het keeren der jaren, zenuwverzwakkingen gevolgd van droef geestigheid en veroorzaakt door overdaad in werken of door verdriet(neuraathenie), gejaagdheden, kloppingen of stokken in de keel, heeschheid, slapeloosheid,kram pen in de beenen, bevende handen, vree- selijke droonien. plotselinge veratikkin- gen, nachtelijke bedpissen en alle andere zenuwkwalen, zoekt nwe redding in de Zonwherstollende Poeders Baoteló die zelf, gedurende 4 jaar door Neuras thenia n gekwollen, en te vergeefs alle middelen beproefd te hebben, er zjjne volkomene genezing aan te danken heeft. Prijs 2 fr. do doos. Hoofddepot bil R BAETSLl Apotheker, Keizer Karelstraat54, Gent. Te Aalst Apotheek I)u Vai.ckknekr, Esplanadeplein, (nabij Sl Jozefskerk.) Aan de Steenbakker». Xe huren, om voor kareelsteen uitgebakken te worden, eenen Meersch groot omtrent een hectaar 5o aren aller best gelegen aan de kassei. Zich te bevragen bij den Notaris DE GHEEST, te Aalst. Xe koop.— Prosaé! Pressél GROOTE OCCASIE door veranderen van huis. 2 groote Toogen, 1 Pavilloen, 1 groote Kleerkas, 1 groot Regenstuk, 1 Stoof, 1 Kindervoiturken, 5 Wijmen poppen voor kleermaaksters, enz., enz., bij Gustavr Van Branteghem, Lange Zoutstraat, 34, Aalst. zii dichtbij elkaar, in zee neerdaalden, 1 Jw ,'n <in 9 on'ueveer eene mijl ian het slrand veewij- j Tarwe, per .00 trios fr. 7,5° a 8, ongeveer eene mijl van het strand verwij derd. Gelukkig kwam men hen met boo- Rogge ten te hulp. zoodat beiden gered zijn. 1 avpr Zwitserland. Vroege winter. In het Berner Ober land heeft het gesneeuwd tot op 1200 meters. Op de Kleine Scheidegg, te Wen- gen en Mürren, ligt eene dikke laag sneeuw. In de dalen wordt het hoe langer hoe kouder. De vreemdelingen nemen in menigte de wijk. Italië. Zware stormen. Zuid-Italië wordt insgelijks door zware stormen geteisterd. Te Sorrento zijn Woensdag 9 personen begraven onder een ingestort huis 3 zijn gedood. Dertig andere huizen drei gen in te vallen als gevolg van de door den storm toegebrachte averij de armen onder de bewoners ervan zijn in militaire tenten ondergebracht. Ook aan den land bouw is veel schade berokkend. Te Bari, aan den anderen kant van Italië, is de stoomboot Lucia op de kust geworpen, maar later vlot gesleept. Talrijke booten zijn omgeslagen, waarbij twee personen zijn verdronken. De stad werd overstelpt door zand. i3,25 a 14,00 i5,oo a 00,00 14,5o a 00,00 De cholera. Een brief begin Augusti uit Teheran aan de a Nat. Ztg.» verzonden, geeft een zeer aanschouwelijk beeld van de rampen door de cholera in Perzië gebracht. De cholera aldus wordt geschreven heeft in Perzië en vooral in Teheran zóó hevig gewoed, dat zij deed denken aan de epidemie van 1902. Begin Juli werden de eerste gevallen vastgesteld, en eene week later kwamen dageiijks al een vierhonderd sterfgevallen voor. Nog een week later en dit cijfer was gestegen tot 800 a 900. op enkele dagen tot zelfs meer dan 1000. Toen had de epidemie haar hoogtepunt bereikt en na zij even snel in hevigheid af, als zij voor dien tijd gestegen was. 75 t. h. der gevallen was doodelijk, een zeer kwaadaardig soort dus. In Teh:- an alleen zijn i5,ooo slachtoffers ge vallen, verreweg de meesten in de i.rmste wijken. Ook bij de Europeanen kwamen slechts vijf sterfgevallen voor. 1 Haver Garst «4.*° a 00,00 I Boter per kilo 2,70 a 2,79 I Eiers per 26 2,34 a 0,00 ANTWERPEN, 26 Oogst, i Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 17,80 a 17,5o Rogge «3,oo a i3,25 Wintergerst i5,oo a 00,00 Zomergarst i5,oo a 00,00 Haver '7.23 a i7,5o Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 18,5o a 18,75 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 5,00 tot 6,5o fr. De eieren betaalde men per 25 stuks r. 2,00 a 2,25. VEEMARKTEN, GENT, 26 Oogst. Getal te koop gestelde hoorenbeesten 557 Melkkoeien 20 Vette koeien .84 4 Stieren 62 S3 Magere beesten 173 89 9 Varkens 168 o Loopers 106 j Viggens 7t4 kw. 0,70 3ekw. 0,60 0,73 0,62 Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openlijk verkoopen. Eene Hofstede te Nieuwerkerken, Pijpenbeek groot 38 aren 91 centiaren. Bewoond en gebruikt door Constant De Boeck-De Pril, verdeeld in 3 deelen. i* 9 aren 52 centiaren bouwgrond ten zuiden. Boomprijs fr. 120,00. 2* 9 aren 52 centiaren bouwgrond te midden. Boomprijs fr. 210,00. 3® 19 aren 87 centiaren ten noorde met al de gebouwen. Boom- en haagprijs fr. 3oo,oo. Instel, 9 September, Verblijf, 23 Telkens om 3 uren namiddag ter her berg van Judocus De Leenheer, te Nieu- werkerken, Pijpenbeek. Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Stieren ic kw. 0,80 2 Koeien 0,80 Vaarzen Ossen Varkens Kalveren o,83 o,85 0,90 1,25 0,76 o,75 0,80 0,90 0,60 o,65 0,00 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 26 Oogst. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 526 Ossen, 312 Stieren, Koeien en Veerz. 1114 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,76 a 0,90, Stieren 0,76 a o,86, Koeien en Veerzen 0,66 a 0,78. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 863. Prijs per kilogr. fr. o,85 a 1,08. BRUSSEL 26 Oogst. Kalverenm. Getal te koop gesteld 325, per kilogr, op voet fr. o,85 a 1,08. Openbare verkooping De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Winkelhuis, te Aalst, in de Ka- pellestraat, groot een aar. Bewoond door VI. Leon Van Haver. Ingesteld fr. 7000. ZITDAGEN Instel Donderdag 18 Augusti Verblijf Donderdag 1 Septembery telkens om 4 uren namiddag, ter estami- net Café de l'Univers, bij den heer Jean Pannemans, te Aalst, hoek der Sta tiestraat en Esplanadeplein. beurtdienst van Antwerpen op Aalst Vertrek uit Antwerpen 's Woensdaags vertrek uit Aalst 'sZaterdaags 's mid- Een koetsier op de hoogte van paarden en alle huiswerk, wijn aftrekken, cireeren, enz., vraagt werk voor goed of remplaceeren, adres L. Van den Brempt, Beekveldstraat, 3 Aalst. XE HIJ HEM. Schoon en groot Magazijn, gelegen te Aalst, Hoogstraat. Zich te bevragen ten bureele dezer. lltiis te huren, Molenstraat, 43. Zich te bevragen zelfde straat, N° 45, te Aalst. Xe huren terstond. Drij schoone en gerieflijke huizen, zeer goed gelegen tot Okegem, rechtover de Statie van den IJzerenweg. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te bevragen, bij den heer Gabriël Haese- leer, woonachtig tegen de Dorpplaats, aldaar. Men vraagt eene jonge dienstmeid van 17 tot 18 jaren, om in het huishou den te helpen. Zich te bevragen ten bu reele van dit blad. N' 109. Xe kooj» Lij de kinderen Hosse- laer, te Erpe/.een goede ressortkar voor poney. Gtuitengewone occasie, Eene zeer schoone en goede Piano te koop, aan voordeeligen prijs. Zich te be vragen ten bureele dezer, 104 Xe kooi» Wagonnetie voor dacs. Bureel te Aalst, Boudewijnkaai, 20. I een of twee paarden zoo goed als nieuw. ri a i -tle/trvlr oen Kinrtrv »irh te heVraPCn ten Goede bediening. David BAL. alsook een buggy, zich te bevragen ten bureele dezer. 106 Lit der band te koop: t83 loten schoone en welgelegene Bouw gronden. te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich tc wenden ter studiën der Notarissen DE PAUW en BRECK- POT. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00. stieren 0,75 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,90 a 0,95, Kalveren x,35 a 1,45. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste BOUWGRONDEN Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedeslraat. nabij de Stokerij Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. Phaëton voor een of twee paarden te koop aan zeer gematigen prijs te Aalst, Graanmaikt, N# 10. Huis van vertrouwen. GROOT KLEIN Alfred KELDERS, (Bisschopstraat, 2; Aalst. Handel in wol en gesponnen paarden* hair. Specialiteit van echte Brabantsche matraswol aan fr. 3,5ode kiio. Schapenvellen, lammersvellen, schut»- vellen. P. S. Men komt met de stalen ten huize. Men gelast zich met het maken der matrassen.

De Denderbode | 1904 | | pagina 3