Onze socialisten te Amsterdam. Alcoolism en ontvolking. Iets over het oog van het paara. EENEN ANDER. Leerrijk. O.-L.-Vrouw van Lede Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Men zal het ontkennen, men onikent het, maar 't is niettemin een feit de afgevaardigden der Belgische socialisten zijn krachtig afgesnauwd en bijna uitge jouwd op het internationaal congres van Amsterdam. Zij zijn niet aangevallen inde openbare zittingen evenals Jaurès door den Duit- schen Bebel. 't Is lusschen de schermen dat men hun den bol ongenadig heeft gewasschcn. Men heeft hun gezegd dat zij te werk gingen gelijk domkoppen, zoo niet ais verraders, door den hond te spelen van de liberale partij en deze hare stemmen te geven, zooals bij de laatste kiezingen. En toen onze socialisten, om zich te rechtvaardigen, deden voorzien dat zij misschien wel eene plaats zouden hebben is een toekomstig liberaal kabinet, heeft men ze uitgelachen en gevraagd of zij gek waren. Wanneer men socialist is en in een bourgeois ministerie treed, zooals Mille- rand in Frankrijk deed, dan heeft men reeds te veel gedaan. Frankrijk is republiek en citoyen Mil- lerand is ten minste geen minister des konings geweest. Ziet men een Duitsch socialist minister des keizers worden een Hollandsch socialist, minister van koningin Wil- helmina En een Belgisch socialist zou in den raad treden van Leopold II De vreemde socialisten zijn het eens geweest om te verklaren, dat een zoo dwaas denkbeeld enkel door suggestie in het hoofd van een verstandig man had hunnen dringen. En zij zegden de waarheid, die vreem delingen 't is de liberale partij, de vrij metselaars partij, die, om zich van de socialisten te bedienen, ze gehypnotiseerd heeft. Zij zijn met lange gezichten van het congres van Amsterdam teruggekeerd. Zij hebben er bitse uitvallen te verduren gehad, die zij nog lang zullen gedenken. Maar zijn zij ontgoocheld Hebben zij afgezien van de twijfelachtige portefeuille, die de liberalen voor hunne oogen hebben doen schemeren 't Is meer dan twijfelachtig. (Corr. Handelsblad). Land- en Tuinbouw. De Spinagie. Deze groente wordt hedendaags overal gekweekt, tot bij den eenvoudigslen werkman, die over een plekje grand beschikt. In volkrijke cen trums en in de voorsteden worat zij op groote schaal voor den verkoop geteeld. De spinagie is eene groente die door iedereen wordt geëten omdat zij niet te duur kost, zeer smakelijk en gezond is. Zij wordt overigens door geneesheeren aan zwakke personen aanbevolen. De teelt ervan is niet moeilijk, en men kan loonende opbrengsten bekomen in dien men over vruchtbaren grond be schikt, goede variëteiten kweekt, en ver der oordeelkundig bij de bemesting te werk gaat. De spinagie vraagt goeden, tamelijk vochtigen en vruchtbaren diep bewerkten grond. De volgende variëteiten zijn zeer aan bevelenswaardig. De Hollandsche spinagie met rond zaad, de Engelsche met stekend zaad, en de overgroote van Viroflay (monstrueux de Viroflay). Deze soorten nemen eene groote ont wikkeling en geven dusvolgcns groote opbrengsten. Deze laatste variëteit vooral heeft zeer groote en breede bladeren die vleezig en donkergroen van kleur zijn. Voor wat de bemesting aangaat, dient er eerst en vooral gezegd te worden, dat men overvloedig vloeimest moet ge bruiken. Op die manier zal men den grond zorgvuldig vochtig houden en dan zijn de bladeren veel malscher en grooter. Vóór het zaaien en liefst aan de voor gaande vrucht zal men eenen goeden dosis geteerden stalmest geven. Deze is in de moeshovenierderij onmisbaar. Doch liet gebruik van scheikundige meststoffen dient hier meer toegepast te worden. Ziehier de uitslag eener proef op spi nagie gedaan in de landbouwschool van Bergen. Per are bemest met 600 kg. stalmest was de opbrengst 199 kgr. Het perceel bemest met volledige schei kundige meststof bracht 282 kgr. op dusvolgens ten voordeele der scheikun dige meststof eene vermeerdering van 83 kgr. Wanneer men eene vergelijking doet met het perceel dat onbemest bleef, ziet men dat de mindere opbrengst op het perceel waar scheikundig mest werd toe gediend, 178 kgr. Inderdaad, het eerste gaf slechts 104 kgr. In eene proef door ons gedaan in 1900 op leemachtigen grond, bekwamen wij de volgende uitslagen per are. Onbemest 112 k. Met stalmest (400 k.) 190 k. Met scheikundige meststof (4 k. 258 k. superfosfaat, 25 k. chloorpot- asch en 4 k. sodanitraat). Deze cijfers toonen dus dat de hovenier profijtiger kan te werk gaan door etn veelvuldiger gebruik te maken van schei» kundige mesten. Een Fransche geneesheer, P. Souilhé, heeft in een deugdelijk gedocumenteerd werk door kracht van cijfers en argumen ten betoogd, dat het alcoolisme onder de Fransche bevolking eene buitenmate groote sterfte ten gevolge heeft. Het al coolisme verzwakt het menschelijk ge slacht niet enkel zedelijk en verstandelijk, maar ook lichamelijk hel maakt de te ringachtige ziekten tot een epidemisch verschijnsel het bc-volkt niet enkel de krankzinnigengestichten en hospiialen met lijders, maar ook de doodenakkers met uitgeteerde geraamten, welke lang voor den tijd in het grat daalden. Een onderzoek betreffende het alcoo lisme in de Parijsche hospitalen gaf tot uitkomst, dat niet minder dan 1465 van de 4744 zieken gealcooliseerden waren, onder welke 217 behebt met kwalen, welke onmiddellijk voortkwamen uit het misbruik van alcoolische dranken. Dokter Barbier heeft na een nauwgezet onderzoek bevonden, dat in het hospitaal Bichat 88 van de 100 teringlijders slacht offers waren van het alcoolisme, terwijl prof. Lancereaux bij 1229 van de 2192 teringachtige zieken hetzelfde bestatigde. In een studie over een kantor, in Nor- mandië, waar in de laatste honderd jaren het alcoolisme ontzettende vorderingen maakte, geeft dokter Channeaux-Dibinau de volgende sprekende cijfers. In 1800 telde men op de 294 geboorten 125 sterf gevallen of 1 op 119 bewoners in 1892 op 367 geboorten 182 steifgevallen, of 1 op de 48 bewoners. In 1880 was de gemiddelde leeftijd voor de ivannen 62, voor de vrou- wen57 jaren in 1892 daalde daar de le vensduur onderscheidenlijk op 3g en 45 jaren, en dat terwijl in het algemeen de duur van den menschelijken leeftijd groo ter is dan een eeuw geleden. De zenuwkrampen, epïlepische ziekten, zijn niet minder talrijk in de gealcooli- seerde gezinnen. Een onderzoek door den bekenden geneesheer Martin-Roux bij 410 kinderen van drankzuchtige ouders inge steld, heeft b&wezen, dat niet minder dan 108, dat wil zeggen, ruim een vierde, met verschillende soorten van zenuw en krampziekten behebt waren 169 van de zen stierven een vroegtijdigen dood, ter wijl van de 241 overlevenden nier minder dan 83 lijdend waren aan vallende ziekte. Ontzettende is in verband hiermede de sterfte onder de kinderen in Frankrijk. Wij verliezen, zegt de schrijver, jaarlijks i5o,5oo kleinen beneden het jaar en 325,000 van x tot 10 jaar, een schrikkelijk hoog cijfer, wanneer men het vergelijkt met de algemeene sterfte, welke wisselt tusschen de820,000 en 85o,000.Verschrik kelijke cijfers,welke ook buiten Frankrijk tot ernstige overweging mogen stemmen. 1 bloed te bandieten dorstig naardd verzadigen. Nadat het lijk varValdeck in de zerk geplaatst was st men - in deze in de kamer geVen. omringd van kaarslicht en bewit door non nen.... Verre van ons, zegtene Fransche gazette, liet gedacht vaeenen doode, hoe walgelijk zijn gtdrook was gedu rende zijn leven, te wolgen tot in zijne doodskamer ve bijzonder van ons het inzicht de wede te kriticeeren die de nonnen bijhaalt n met haar te waken en haar door hun gebeden bij te staan bij het lijk van hai man. Maar, waarlijk het inebeeld is te grievend en te smartelij Ziedaar dus, van zij lijkwade om ringd en in zijne doodist liggend, hij die de wet maakte wel besteelt en uit het land jaagt de godsenstige congre gatiën En vóór die doodskis in dewelke hij die zich overwinnaar ir kloosterlingen waande, in stof valt en cverrotting nabij is. Wat ziet men "W ontmoet men nevens dat stoffelijk orschot van den eersten vervolger Twee kloosterzusters,wakende op zijn lijk en biddende voor zi;e ziel Ziedaar geheel de geihiedenis van dc Catholieke Kerk, de eewige vervolgde, de steenrots tegen devlke de poorten der Hel, dit is te zegen, de geuzerij vereenigd niet de joderi;niets vermogen. En zulke feiten opeen de oogen van onze tegenstrevers en va de kerkvervol- gers niet Oh, de blindn. oh, de dom pers die nooit lecren zuen de meerderwaarde welke men horn altijd heeft toegekend, dat de vaderlijke macht geen pak meer op hem zal hebben. Bijgevolg, mistrouwt het vroegtijdig verstand. Als, om ons te vermaken, wij soms bébè in een gezelschap laten optre den. moeten wij dat spel niet overdrijven: laat ons daar meè eindigen voor het te laat is, en in alle geval zoodra men ben erkt dat het kind begrijpt dat zijne slimheid bewonderd wordt. Dat is een gewichtig punt van de op voedkunde, dat door vele ouders wordt overtreden, zonder bewust te zijn van dc droevige gevolgen die daaruit kunnen voortspruiten voor hun en hun wonder kind. Gab. CAVELLIER. Aan een oog van het paard laten zich de volgende uitwendige deelen onder scheiden het bovenooglid, het beneden ooglid, de binnen- of groote ooghoek, waarin zich het traanheuveltje en het wenkvlies bevinden, de buitenooghoek, de oogharen en het hoornvlies. Het wenkvlies is een derde ooglid, dat van den binnenooghoek uit tot op het midden van den oogappel kan getrokken worden. De oogleden, het wenkvlies en de oog haren dienen om de oogen te beschermen. Door het traanheuveltje worden de tranen in het traankanaal geleid. De tranen wor den afgescheiden door de traanklier, die onder het bovenooglid en den oogboog gelegen is. Door de beweging der oogle den worden zij gelijkmatig over den oog bol verdeeld, waardoor deze vochtig en glanzend blijft. De overtollige tranen vloeien naar den binnenooghoek, waar zij door kleine openingen, tranenpunten genoemd, worden opgezogen, en in de tranenbuisjes komen, welke in het tranen- kanaal uitmonden, dit eindigt in de neus holte. Is het tranenkanaal verstopt, dan vloei en de tranen uit den binnenooghoek naar beneden en veroorzaken op de plaats die ze bevochtigen het uitvallen der haren. Het hoornvlies, een zeer stevig en hard vlies, vormt om zoo te zeggen den wand van het eigenlijke oog en is grootendeels wit van kleur en ondoorschijnend (ondoor schijnend hoornvlies of harde oogrok). Het voorste deel van het hoornvlies, dat sterker gekromd er. doorzichtig is als glas heet het doorzichtige hoornvlies. Oogen, waarbij men het witte, ondoor schijnende hoornvlies als een ring ron dom het doorzichtige hoornvlies ziet, noemt men ringoogen. Bij hevige oogontsteking wordt het doorzichtige hoornvlies wit en ondoor zichtig. Na genezing der ontsteking ver dwijnt het dikwijls weer, doch vaak ook blijven op genoemd vlies vlekken achter, die echter niet altijd wit, maar ook soms blauwachtig zijn en die men hoornvlies vlekken of oogvlekken noemt. Hoe dich ter deze vlekken bij het midden der pupil zich bevinden, des te meer belemmeren zij bet zicht. Een eenvoudig feit, welk men ook in geene liberale gazetten verhaalt, is het volgende 't is eene leerrijke kleine bij zonderheid waargenomen tusschen de telrijke andere, welke gedrukt wierden tijdens den dood van Waldeck-Rousseau, den Franschen Minister, die de wet maakte tegen de congregatiën, wet, welke 200,000 Fransche mannen en vrouwen uit het vaderland verdrijft, om eene hoop KLOEFFEN. - Men weet dat er in het Land van Was veel kloefkap pers zijn, a blokmaker, zoo ze daar zeggen. Deze nijverheid is m weêr bedreigd, en wel met de leveriigen te verliezen welke zij in Holland ded. Sedert eenige jaren, is de nijverheid van de kloef kapperij, ok bij onze noor- dergeburen tot stand gecomen. Maar doordien ze da;r weinig of geene kanadaboomen hebben,cwam er de kloef- kapperij niet te vullen loor. Nu eventwel wordt ;r, met vlotten en schepen, zoo wat overal veel Russischen abeel aangevoerd. Deze houtsoort is Toor het kloef kap pen wel geschikt, en nen kan nu deze nijverheid schier overal uitoefenen. Daardoor nam de kloef kapperij in Holland toe, en reeds zond men kloeffen van daar naar België. De minister van buitenlandsche zaken, meende dat de Hollandsche concurrencie hier schade deed. legde de minister een recht van 3 franks per 100 kilos op de Hollandsche kloeffen. Maar Nederland nam dadelijk weèr- wraak. en eischte 3 guldens, voor een zelfde gewicht Belgische kloeffen. Dit is een erge slag voor de talrijke kloefkappers uit het Land van Waas, die vele naar Holland uitleveren. De kloefkappers in kwestie, hebben nn een vertoog gemaakt en aan den minister van buitenlandsche zaken gezonden. Zij vragen dat de minister met de Ne- derlandsche regeering zou onderhandelen om hunne belangen te vrijwaren. HEX WONDERKIND. Bébé, zing eens voor die dames kom eens hier lieve Bébé, zeg nog eens op wat gij voor ons gisteren hebt opgezegd Bébé langs alle kanten aangespoord, voelt op hem alle inschikkelijke blikken rusten hij zet een hooge borst op, en dan, met een houding die een bedorven kind kenmerkt, (ik zou gaarne zeggen een kind-tooneelspeler) begint hij. En als hij gedaan heeft, wordt hij van alle kanten omringd. Mama barst bijna van glorie. Nooit heeft men een kind gezien als het hare De bijvoegelijke naamwoorden als ongehoord, buiten gewoon, onvergelijkelijk, die rond haar kind worden uitgesproken, vleien haar welmaar verrassen haar niet meer. Doch wat den lieveling aangaat, hij groeit op in de edele overtuiging, dat hij de verstan digste is van alle lievelingen en dat de wereld in geestdrift moet geraken bij de minste zijner gebaren. Het is zijne schuld niet, want de men- schelijke natuur is zoo gemaakt, dat zij voor klinkende munt aanneemt alle eer bewijzen, rechtzinnig of niet, die inen haar toezwaait en men zal derhalve toch niet van een kind een onderscheidings vermogen verwachten dat men zelfs bij weinig menschen van rijpen leeftijd zou vinden Gij ziet van hier in welken geestestoe stand dat wonderkind zal opgroeien. Zijne ijdelheid zal toenemen met zijnen groei. Van het oogenblik dat hij komt in wat men met rede noemt den ondankbaren leeftijd omdat zedelijk en natuurlijk het kind er de bevalligheid en eenvoudig heid der prilste jeugd verliest zonder nog dc wijsheid der huwbare jaren verworven te hebben zal hij van zijne verstande lijkheid een dogma maken. Hij zal redeneeren en overal en in alle omstandigheden zijn overwicht willen opdringen, hij zal zich gaarne vertoonen en bij gelegenheid complimenten uitlok ken dan naarmate hij grooter wordt, zal hij trotsch en despoot worden, onbe kwaam om nog eene aanmerking te aan vaarden. Van dat oogenblik zullen papa en mama kunnen zwijgen. Hun wonder kind zal zoodanig doordrongen zijn van Voor wie militairen te logeeren krijgt. Het departement van oorlog heeft voor het dienstjaar 1904 igo5 als volgt de vergoeding bepaald, te betalen aan inwoners die verblijf moeten ver strekken aan officieren, onde-rofficieren en soldeten Verblijf met voeding Luitenant-gene raal, 10 fr. generaal-majoors, 7 fr. hoofd-officieren, 5 fr. lagere officieren 3 fr.; onderofficierenen soldaten, fr. 1.25. Verblijf zonder voeding Luitenants- generaal 5 fr. generaal-majoors 3 fr. hoofdofficieren 2 fr. lagere officieren 1 fr. onder-officieri n en soldaten 21 cen tiemen. Groot vervoer. De aanvragen van vervoermaterieel worden zoo talrijk dat het spoorwegbestuur zich verplicht heeft gezien, bijzondere reglementen voor te schrijven voor het tijdvak van de groote verzending. De kostelooze verzendingen voor de gemeenten, tot verbetering van buurt wegen, in het belang van den landbouw, zijn voorloopig opgeschorst en zekere toelatingen van uitzondering zijn inge trokken. Maai.da lerkzaam aai Antwerpen S jaar, uit ivond zich a usklaps de „eden stort telde, gaf 1 iter. Hij hedelbreuk evoerd, waa ids dood w tduwe met Bran< Jrand Hoti Jijnsdag af isschen halt teds had er jedeeltelijke De villa v: Jubile der Onbevlekte Ontvangenis. Plechtige bedevaart der Stad Aalst en omliggende Parochiën naar op Zondag 11 September, om te beantwoorden aan den oproep van Z. H. den Paus van Rome, te gelegenheid van het Jubelfeest der Onbevlekte Ont vangenis van Maria. Orde der Bedevaart: Om 12 uren, bijeenkomst der Bede vaarders van Aalst in St.-Martenskerk,om vandaar stoetsgewijze te vertrekken naar Lede. Om 2 1/2 uren, Ummegang te Lede Na den Ommegang, vergadering der Bedevaarders op de Markt van Lede en uitvoering, met honderde zangers, van een Jubellied, ter eere der Onbevlekte Ontvangenis Daarna korte Aanspraak door den Zeer Eerw. Heer Deken van Aalst Om 5 uren, bijeenkomst aan den Dreef van het kasteel en terugkeer naar St-Mar- tenskerk om er den zegen van het H. Sacrament te ontvangen. De inwoners van Aalst worden drin gend verzocht in groot getal de Bédevaart te vergezellen en alzoo een nieuwe blijk te geven hunner verkleefdheid aan den Paus en godsvrucht tot Maria. Worden gevraagd Een werkman van 16 tot 18 jaar Een kuiper, kunnende rolvaten maken; Breisters voor één en één, om te huis te werken. Vragen werk Een werktuigkundige, ajusteerder. Daglooners en fabriekwerkers. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. o Creemboter. - Markt van Woensdag 3i Oogst 1904. 70 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. EERSTE PRIJS. Onze jeugdige Stadsgenoot, de heer Prosper D'Hoir, clarinet-solo onzer Koninklijke Harmo nie, komt in den wederlandschen kamp strijd te Tilburg (Holland) met den eersten prijs en gelukwenschen van de jury bekroond te worden. Nadere inlichtingee ontbreken. Onze beste gelukwenschen. Een der werklieden van eenen juwe lier te Brussel, Zaterdag morgend naar het huis van zijn patroon komend, stond verwonderd, te zien dat de straatdeur niet gesloten was. In huis vond hij al de deuren der benedenplaatsen geopend en in de werkplaats lag de brandkas op den grond. Snel begaf hij zich per velo naar de buitenplaats van zijnen patroon, die in haast afkwam met den policieofficier De Gauque, die middelerwijl verwittigd was, Men bestadigde dat de brandkas opge broken was en al de juweelen er uit ge stolen waren. Deze hebben eene weerde van meer dan 10,000 fr. Men meldt dat te Brussegem een wildstroopersdramma heeft plaats gehad. Een half dozijn stroopers werd ontdekt door de jachtwachters Van den Bosch, De Zutter en den zoon van dez^n laatste. De stroopers schoten en troffen vader De Zutter, doch niet gevaarlijk. De wach ters beantwoordden die schoten en een der stroopers, in de borst geraakt, zakte in elkaar De zoon De Zutter, hem doo- delijk gekwetst wanend, wilde der. stroo- per ter hulp komen, doch deze laatste sprong op om den jongeling aan te val len. Nu schoten ook de twee andere wach ters toe en hielden den strooper aan. De vijf anderen namen de vlucht. Het parket van Brussel heeft ter plaats een onder zoek gedaan. Drama te Hemelrycke. Een schrikkelijk drama had Zaterdag nacht plaats te Hemelrykc, gehucht gelegen tusschen Beveren en Oycke. Een jong meisje, Helena Blockeel, ver keerde met zekeren Achiel Devrieze, van Oycke. Vroeger had zij nog kennis gehad met zekeren Van Poecke, die voor zijn lis lot binnengegaan was en in g*nizoenlag gevaar loopt, te Antwerpen. De laatste werkte, wanneer hij in verlof kwam, bij de boeren in de omstreken van Hemelrycke en liet niet na, talrijke bezoe ken te doen aan de familie Blockeel. Dit veroorzaakte tusschen de beide medemin naars haat en jaloerschheid. Devrieze bevond zich Zaterdag bij Helena, toen ook Van Poucke binnen kwam, die in den omtrek gewerkt had en, volgens het scheen, een weinig bedronken was. Tusschen de beide mannen ontstond er weldra twist en zij dreigden handgemeen te worden toen het meisje, hare moeder, alsook een oom, die bij haar inwoont, et tusschen kwamen en de vechters deden buitengaan. Nauwelijks buiten het huis herbegon de twist en men hoorde Devrieze roepen; Hulp ik ben gestoken Prosper Blockeel, de oom, sprong bui ten en had juist den tijd Devrieze iu de armen te vangen, die weldra den laatsten adem uitblies. - De ongelukkige had een steek in den buik bekomen bij middel van een dolk mes, waarmee Van Poucke gewapend was, en waarmee hij nog Blockeel be dreigde, indien hij durfde naderen. Het parket heeft zich Zondag ter plaats begeven en het eerste onderzoek inge steld. Het lijk van Devrieze is naar het doo- denhuis te Beveren gebracht, waar 4 lijkschouwing plaats had. Na zijne misdaad heeft Van Poucke de vlucht genomen en zich verscholen in het beukenbosch te Mooreghem. De jacht wachter, alsook de veldwachter van dea gemeente zijn er echter in gelukt, hem aan te houden en hebben hem in den na middag naar de gevangenis van Oude naarde gevoerd Eene Engelsche juffer te Oostende, jio don lioat won met het pluimen der badgasten en ondanks dit, tot volkomen armoede was gekomen, heeft zich in ze verdronkên Haar hoed en zonnenscherm werden op het strand gevonden. Een paar dagen geleden poogde zij uit het venster hare kamer, op de vierde verdieping van ee hotel, te springen maar men kon het har op tijd beletten. Juweeldiefstal te Oostende. - Voor boven de 5o,ooo fr. juweelen werden Donderdag bij vollen dag gestolen in het Hotel Alexandra, op den zeedijk, waar twee bankiers van Buda-Pesth hun nen intrek genomen hadden. Het ism het tweede ontbijt dat de dames naar b> ven gaande ondervonden dat al hums juweelen weg waren. De policie stelde aanstonds een onderzoek in dat tot de aanhouding leidde van twee hotelbedien den, een uit het hotel zelf en een ander. Deze laatste werd aangehouden in de zee statie waar hij de boot voor Dover wilde nemen. De bestolen bankiers, MM. Ober son er Landauer, hebben eene belooning uitgeloofd van 5ooo fr. aan hem die de ontdekking er van leidt. Nadere bijzonderheden. Ziehier in welke omstandigheden diefstal gepleegd en ontdekt werd. Een kamerknecht, Pagniamento, een Zwitser of Italiaan, had verschillige malen de juweelen der dames Landauer en Obersehn gezien en zoo was de begeerte in hem opgekomen die te bezitten. En Dinsdag maakte hij aan eenen vriend zijn voornemen bekend, ze te stelen. Daar deze niet met hem instemde den diefstal niet wilde plegen sprak een andere kennis aan, Andreas X., hotelbediende zonder plaats. Andreas bracht nu Pagniamento kennis met eenen Engelschman, die het hotel logeerde en welke zich wel het complot liet inwijden. Nu, Donderdag morgend, terwijl dames in 't bad waren drong Pagniamento in hare kamers, brak de schuiven open, stool de juweelkistjes en overhandigde aan den Engelschman, welke juist 't punt stond te vertrekken. Hij betaalde inderdaad zijne rekening en gaf zijne reispakken aan den derden meephchtige. Andreas X., die hem op het gaanpad wachtte. Een garfon van het hotel bracht uit oat hij den Engelschman op het dek der post boot had gezien. Des avonds had Pagniamento ven bij zijne vrienden verklapt en dezen maakren de policie daar mee bekend, zoo dat hij in zijne kamer aangehouden werd. Andreas werd insgelijk gevat en na onder vraging even als zijn gezel, naar Brugge gevoerd. Wat den Engelschman betreft, men denkt dat hij er in gelukt is, het kanaal over te steken met de gestolen juweelen. De dames beloven 5ooo fr. belooning voor het terug vinden van den schat. Naast de van M- E De pompte 10 urer joer.de der j De oorza In 't Hordt de ooi chreven aa loffing. Kwaart v ene vteesve Hotel db i jende villas M. De blik ook in Het vuur en ht maakt de ra knjgen- De pomp plaats der r De pomp leiding van komen. Ten 12 schrikkelijk Hotel reeds in vo Men poi daar de wii was.vreesd der heele Eene gt zich op de zijn ook 1 stroomd. Men hi betreuren, ders gekW' Dank a derpompi kunnen b Hotel d' Tormt op puinhoop Eenige worden, 1 delingen e gebleven. Het H nevens si evenals c Naemen. Geene lingen zi; pogingen Menk den toel dplaat; In Pré, ond ;evechte leeft Zo wijze ge en Schr Zekere doch hij te gelijk ploegd dood bh hoop op W van de: deden e te vemi wachtei heid de blik or gekwet: -O Moesci Lecler Don Flavie eenige kerel andere Flavie De on; deld e ren dc wen tc om ht huis 1 Da: eenen de h< eenei De gekor keuki den 1 aldus

De Denderbode | 1904 | | pagina 2